PDA

צפייה בגרסה מלאה : התלבטות לפני רכישת רנגייד מול פורסטר

Groni
09-02-17, 15:06
שלום
אני מעוניין ברכב פנאי +
תקציב 200-+.
רכבים על הפרק:
טיגואן החדש, רנגייד לימיטד 4*4 ללא טריילהוק!, ופורסטר.
כולם בסביבות מחיר זה.
כמוכן ראיתי או נכון יותר לא ראיתי כתבה של דרור על הרנגייד החדש...( זה הגיל או בגלל שהפיגיפ חדש בארץ?)
בקיצור יש לימשבוע להחליט !
אנא עיזרו לי.
אבליז..
נסעתי נסיעות על פורסטר והפיגיפ,,., נחמד.
יש עוד טיפים?תודה.
רוני.

שלמה_55
09-02-17, 16:51
שלום
אני מעוניין ברכב פנאי +
תקציב 200-+.
רכבים על הפרק:
טיגואן החדש, רנגייד לימיטד 4*4 ללא טריילהוק!, ופורסטר.
כולם בסביבות מחיר זה.
כמוכן ראיתי או נכון יותר לא ראיתי כתבה של דרור על הרנגייד החדש...( זה הגיל או בגלל שהפיגיפ חדש בארץ?)
בקיצור יש לימשבוע להחליט !
אנא עיזרו לי.
אבליז..
נסעתי נסיעות על פורסטר והפיגיפ,,., נחמד.
יש עוד טיפים?תודה.
רוני.

נראה שאתה חייב למקד את הצורך שלך כדי שיוכלו לעזור לך יותר.

יעזרו למשל תשובות על השאלות הבאות:

האם אתה תרד לשטח או שכל נושא הג'יפ הוא רק בגלל המותג והנראות הקשוחה?

באם תגיע לשטח האם מדובר יהיה על שטח עם עבירות הנחשבת קלה עד לבינונית (עם עבודות מע"צ) ?

האם הנפח הפנימי שהפורסטר יעניק לך חשוב ? שים לב שהרנגייד קטן יותר.

פרמטר חשוב לא פחות וזה העיצוב. לטעמי הפורסטר לוקח גם בפרמטר זה את הרנגייד בלי להתאמץ כלל.

בשניהם אין לך הילוך כח. ואילו היתרון של סוברו זה ב4X4 כל הזמן.

בדוק תצרוכת דלק ברנגייד אני יודע שפורסטר די חסכוני יחסית לג'יפון.

כ"כ הפורסטר בגרסת X כבר יכיל לך מערכות אלקטורוניות כמו X-MODE שיעזרו לך מאוד בשטח.

מקווה שעזרתי. תתמקד ובעיקר שתהנה מהרכב.

asafk
09-02-17, 17:16
כל עוד מדובר על שבילים ולא יותר - הרנגייד 4x4 נהדר חזק ומאובזר ואתה תהנה ממנו מאוד.
אבל יכולות השטח שלו לא מתקרבות לשל הפורסטר.

אסף.

גיא
09-02-17, 18:05
כל עוד מדובר על שבילים ולא יותר - הרנגייד 4x4 נהדר חזק ומאובזר ואתה תהנה ממנו מאוד.
אבל יכולות השטח שלו לא מתקרבות לשל הפורסטר.

אסף.
המשמעויות של המשפט הזה .... האחרון ... צמרמורת חח :)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Groni
09-02-17, 18:07
תודה אסף ושלמה
אין התייחסותלטיגואן.?
ירידה לשבילים לא מאתגרים.
המותג גיפ אכן מדבר.. מה זה מדבר שר.
הנפח הפנימי של הפורסטר ממש מיותר אני סוחב כלב וכלב..
הגיפ לדעתי מכוער עד כאב ,יפה להפליא ,או להחליא..
אכן הילוך כח לא חשוב ,בשביל זה יש גיפים..JEEP.נקודה.
האם מערכת ההנעה של הפייגיפ{פיאט+גיפ} או {גיפ מזוייף בלעז}היא ALL TIME או משתלבת בעת הצורך?
הדלק הוא מרכיב שולי ,זה לא משחק תפקיד ,למרות שהפייגיפ מצויד במגדש והוא אמור להיות חסכוני יותר כמעט ב30%.
יש X MODE לפורסטר.
המיקוד הוא,
רכב מוגבהה מבחינת כניסה ויציאה.
קורה A מאונכת ככל האפשר, איי הראש הראש.
ירידה מהכביש בלי לדאוג יותר מדי .
רכב נוח .
לא גדול במיוחד.
שדה ראיה מעולה לכל הצדדים .אוטופיה.
אנושי לתיפעול ויותר ,סביבת נהג איכותית ונעימה למראה ומגע.
לא סתם הקשתי עליכפ כי אני עצמי בבלבלה.

asafk
09-02-17, 18:20
לפי מה שכתבת הג״יפ בהחלט יתאים.
העיצוב שנוי במחלוקת זה נכון. אבל לטעמי לפחות ה2x4 נראה מצחיק, נמוך ונוסע על זיתים. ה4x4 נראה הרבה יותר פרופורציונלי והרבה יותר טוב.
מערכת ההנעה מתוחכמת. עם חוגת מצבי שטח בסגנון רכבי היוקרה שטח. בחול גם עמוק, ובשבילים בוציים מאוד ושלוליות - זה עובד יופי.
המנוע חזק והתנהגות הכביש מוצלחת. הנוחות בשבילים מהירים מרשימה.

טיגואן.... בעדינות נאמר שלא הטעם שלי. חוץ מזה שגדול מדי לצרכים שכתבת.

אסף.

erezgur
09-02-17, 18:40
מה עם טויוטה ראב4, רכבי פנאי שטח של קיה או יונדאי ועוד רכבים שיתנו לך אפשרות לנסיעה על שבילים וגם את הישביה הגבוהה?

Groni
09-02-17, 18:51
תענוג
ליום ב תואמה נסיעת מבחן על קיה.
ראב 4 החדש ,אפשרי, אקבע נסיעה להתרשמות
לפי בוחני אוטו,יונדאי פחות מומלץ.
עידכונים שבוע הבא.
תודה
רוני.

דרור ברלי
09-02-17, 20:32
אם אתה רוצה לנסוע גם קצת בשטח, תוריד את הטויוטה, הקיה והיונדאי מהרשימה כבר עכשיו. יכולת השטח שלהם אפסית גם בהשוואה לפרייבטים והם נחותים בשטח בצורה בלתי נתפסת מהפורסטר/XV. אלה ג'יפונים טיפוסיים - שמנמנים ורופסים, שנועדו ללקוחות שמחפשים תחליף לפרייבט שיאפשר להם לשבת גבוה ותו לא. אלה מכוניות לכביש, לא לשטח. יכולות הטיפוס שלהם מסתכמות במדרכות לא גבוהות מדי - וגם את זה רצוי לעשות בזהירות מופלגת, שלא ייפלו מהם חתיכות פלסטיק.

לגבי הרנגייד, קצת מוזר שאנשים מחווים כאן דעה מבלי שנהגו ברכב או שנהגו בו ממש מעט ולא במסגרת מבחן השוואתי ישיר. כי אני דווקא נסעתי בו והרבה ואני חושב שהוא ממש לא רע. למען האמת הטענה היחידה שלי אליו נודעת רק למיצוב ולמחיר ההזויים שלו.

לגבי איך שהוא נראה - זה עניין של טעם. יש מי שחושב שזה חמוד ויש מי ששונא. הרוב שונאים...
אישית, אני חושב שהעיצוב החיצוני כל כך לא מוצלח ולא נכון, עד שהייתי קוצץ את הידיים לזה שחתום על היצירה הזו. מצד שני מעצבי ג'יפ נאלצו להתאים את עצמם לפלטפורמת הפיאט 500X שנמצאת שם למטה, כזו שמראש לא תוכננה עבור רכב שטח מבחינת זוויות וכו' ומה שיצא להם זו פשרה הכרחית.

את דגם ה-2X4 הבסיסי בואו ונוריד מהרשימה כבר עכשיו. הוא ממש מיותר ובגלל גלגלים קטנים מדי ופגוש עמוק ונמוך מדי, גם נראה הרבה פחות טוב. זה שהוא נוסע טוב על הכביש לא באמת מעניין אותי, כי מי שמחפש ג'יפון לכביש יכול באמת לבחור בקיה ספורטאז' או יונדאי טוסון שהם רכבי כביש מצוינים, ולשלם פחות. אבל אנחנו מדברים כאן גם על שטח - ואוטו שאין לו הנעה 4X4 בכלל לא ראוי לכיתוב Jeep. הלאה.

בחו"ל בחנתי את הרנגייד טריילהוק טורבו-דיזל 2.0 ליטר עם 170 כ"ס. בוא ונאמר שהוא לועס ויורק את הפורסטר ועם דוושת מצערת קשורה. אם כבר להשוות בשטח, אז השוואה מול אמת המידה של הג'יפונים בשטח - הדאסטר. טריילהוק נוסע בשטח קצת יותר טוב מדאסטר. אבל רנגייד טריילהוק, אם היה מגיע לארץ, היה עולה פי 2 מדאסטר וכנראה גם יותר מפורסטר-טורבו.... כך שההשוואה לא רלוונטית.

מה שמגיע ברנגייד לישראל זה מנוע טורבו-בנזין 1.4 של פיאט עם 140 כ"ס בדגם 2X4 ו- 170 כ"ס בגרסת ה-4X4.
מבחינת ביצועים, זה מנוע מצוין. הוא גמיש, מהיר וחזק מהמנוע של הפורסטר וגם חסכוני ממנו.
הגיר ברנגייד הוא כפול-מצמדים. מין הסתם זה מרגיש הרבה יותר טוב מהגיר הרציף של סובארו. איך זה ישרוד לאורך זמן? מי יודע.
בשטח, דגם ה-4X4 לימיטד דווקא מצוין. זה לא טריילהוק, אבל ממה שראיתי אני מהמר שהוא לא באמת יתקשה לפחות להשתוות לפורסטר וההימור שלי שהוא גם ייתן לו בראש, בזכות תגובת גיר טובה יותר וגם זוויות מרכב מעט יותר טובות.

היתרונות של הפורסטר יישארו במרחב הפנימי, בגודל תא המטען ובשבילים מהירים וכמובן מוניטין של אמינות וסחירות שהג'יפ הקטן עדיין צריך להוכיח. עם הסטיגמות, האמונות הטפלות וחצאי האמיתות שהשוק הישראלי אוהב להצמיד למכניקה אירופאית בכלל ולזו של פיאט בפרט, זה לא יהיה קל.

בקיצור - אין תחליף לנסיעת מבחן.

asafk
09-02-17, 21:03
דרור.. למרות הזוויות המצטיינות והגובה, ולמרות מערכת ההנעה המתוחכמת, הרגשתי ברנגייד פחות בטחון בשטח מאשר בפורסטר.
עכשיו אני חייב עוד סיבוב והפעם קצת לאתגר אותו...

אסף.

דרור ברלי
09-02-17, 21:05
אתה באמת חייב עוד סיבוב, רצוי מול פורסטר, ואל תתבייש להעיז קצת יותר.
רק תדאג לגגון כדי לסחוב עליו הביתה את פגושי הפורסטר שבטוח יחטפו ויפלו מהאוטו - זוית הגישה של סובארו היא שערוריה. גם הגיר הרציף זה לא מציאה גדולה בשטח.
ועדיין הפורסטר הוא מהמצטיינים שבג'יפונים. עד כה, בשטח רק הדאסטר גבר עליו וכנראה שעכשיו גם הרנגייד טוב יותר.
כל היתר - טויוטה, מיצובישי, קיה, יונדאי, טיגואן וכו' וכו', רחוק רחוק מאחור.

Groni
09-02-17, 22:44
דרור.. למרות הזוויות המצטיינות והגובה, ולמרות מערכת ההנעה המתוחכמת, הרגשתי ברנגייד פחות בטחון בשטח מאשר בפורסטר.
עכשיו אני חייב עוד סיבוב והפעם קצת לאתגר אותו...

אסף.ויפה שעה אחת קודם.
בבקשה להזדרז..
דרור,ישר כח על המיני כתבה .
תודה

דרור ברלי
09-02-17, 23:06
תקרא את זה (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3705-%D7%94%D7%AA%D7%A8%D7%A9%D7%9E%D7%95%D7% AA-%D7%A8%D7%90%D7%A9%D7%95%D7%A0%D7%94-%D7%92-%D7%99%D7%A4-%D7%A8%D7%A0%D7%92%D7%99%D7%99%D7%93-2016)

רני דקל
10-02-17, 01:50
לא נסעתי באוטו, אבל הסרטון הזה היה מונע ממני להתקרב לאוטו הזה.
https://www.youtube.com/watch?v=dCEthdH7iYw

גיא
10-02-17, 06:06
מעבר לכיעור הנוראי .. מה הבעיה ?

Groni
10-02-17, 07:10
לא נסעתי באוטו, אבל הסרטון הזה היה מונע ממני להתקרב לאוטו הזה.
מעניימהקורהבבלימהבסבוב?
ה ישמור .

גיא
10-02-17, 07:43
פעם כשהג'יפים היו עשויים מברזל .. ובעצם גם אחרי זה כשהם היו אקואריומים מוצצים ..היה ברור לקונה שכשהוא מרים את האוטו .. ומרחיב .. ומשנה כל דבר אפשרי .. שגם מה שתכנן ובדק היצרן משתנה .. היום כשכל ג'יפ גיבור זה בעצם פרייבט עם סטרואידים .. שכחנו את זה .. ומה לעשות .. שגם פרייבט כשבולמים במהירות חירום בסיבוב מ 150 קמ'ש מתהפך ... לא רואה פה שום בעיה. אף אחד לא צריך לנהוג ככה .. וכביש 6 זה לא מסלול מרוצים בשטוטגארד .. וכשאתה שם 150 קילו מקרר בתא מטען ועוד 5 מיזרונים ואוהל על הגג .. סע יותר לאט.

לכל רכב יש כזה סירטון אם רק תחפש. ... כולם.

https://youtu.be/rUIpiTcmWNs

התפרעתי קצת עם האוטו וניסיתי למצוא איפה גבולות האחיזה ... לא הצלחתי אפילו להחליק טיפה. בקושי על חצץ. אז מה זה אומר ?

asafk
10-02-17, 08:33
כמאמר הפתגם... אם הכל תחת שליטה סימן שאתה נוהג לאט מדי...

אסף.

- - - Updated - - -

אבל בכל מקרה.. אף מכונית לא אמורה לעשות סטופי בבלימת חירום ולא משנה מאיזו מהירות.

אסף.

איל מ
וואוו.....
סטופי עם מכונית. לא חשבתי שזה אפשרי.
הנהג הממוצע ש"מתנפל על הבלמים" בשעת חירום בחיים לא יגיע למצב הזה. צריך מיומנות כדי להתגבר על האיסטינקט של ללחוץ בבת אחת ובכל הכוח. מכיר את זה היטב מאופנועים.
קיצור, חוץ מהכיעור ;-) כנראה שבאמת אין כאן בעיה.
נ.ב.
גיא, לסרטון שקישרת אין כל קשר. מדובר על סתם החלקה והתהפכות, שאכן יכולה לקרות לכל רכב ובמיוחד רכב שטח.

גיא
כמאמר הפתגם... אם הכל תחת שליטה סימן שאתה נוהג לאט מדי...

אסף.
... זה פתגם של שומאכר ?
אני מניח שאתה לא נוסע 170 קמ'ש בסיבוב עם הקאמפר ודופק את הברקס של הלייף ... ופלא .. אתה גם לא מתהפך.

asafk
10-02-17, 08:39
... זה פתגם של שומאכר ?
אני מניח שאתה לא נוסע 170 קמ'ש בסיבוב עם הקאמפר ודופק את הברקס של הלייף ... ופלא .. אתה גם לא מתהפך.

לא שומאכר. מריו אנדריאטי...

ואתה כמובן צודק - הנהג הרגיל לא עושה דברים כאלו בכוונה. אבל למצבי חירום יש נטיה לכפות את עצמם עליך. ואז באמת לא משנה במה אתה נוהג - לכל מכונית יש מגבלות והן הרבה מעבר למגבלות של הנהג. בכל מקרה סרטון כזה כמו סרטון היציבות של ההיילקס לא צריך להיות מה שישפיע על הלקוח בקניה.

אסף.

talw
10-02-17, 11:38
ממצבי קיצון אפשר ללמוד על נטייה להתנהגות מסוימת בנהיגה "רגילה",אחד יכול להרגיש טוב ולהעדיף התנהגות זו ,ואחר לא,זה אולי קשור להרגלים מושרשים אצל כל אחד-עם איזו התנהגות הוא מרגיש "בטוח" יותר.- הרגשות...

רני דקל
10-02-17, 16:58
בכל מקרה סרטון כזה כמו סרטון היציבות של ההיילקס לא צריך להיות מה שישפיע על הלקוח בקניה.

אסף.
גם כוכבי בטיחות לא צריכים להשפיע לדעתך על הלקוח בקנייה?

יש כאן מקרה ברור של כשל תכנוני שהיצרן יכול לתקן או בעזרת הוספת משקל נמוך מאחורה באופן מלאכותי או ע"י הקטנת יכולת הבלימה או האחיזה של האוטו (בסגנון צמיגים נחותים כמו שעשו יצרני הרכב בתחילת ימי הSUV כדי למנוע מהם להתהפך). אם בהיילקס עוד היה תירוץ של רכב שבנוי לנסוע בשטח\רכב עבודה וכו' כאן אין כבר תירוצים. ג'יפ מראים שוב שהם לא בודקים את כלי הרכב שלהם עד הסוף במצבי קיצון והלקוחות משלמים את המחיר בסוף.

https://www.youtube.com/watch?v=zaYFLb8WMGM

כל אחד יעשה את הנכון בעיניו, אני לא הייתי משלם במיטב כספי על רכב שהנדסת השלדה שלו כל כך נחותה שאני צריך להעמיס את הבגאז' שלו בשקי חול כדי שיתנהג כמו בנאדם. הנדסת אנוש נחותה (ע"ע דאסטר) כן, עיצוב נחות כן, מנוע צורך דלק כן, בטיחות במצב קצה לא. רכב שמצליח לעשות סטופי בכביש שטוח עוד עלול לגרד את הפרונט בירידות של נשר או כביש 1 :p.
מפתיע אותי שג'יפ לא ניסו להפוך את הבאג לפיצ'ר ולא האריכו את אוזני החילוץ בגרסת הטריילהוק, שלפחות יוציאו גיצים בבלימות חירום;)

רני דקל
10-02-17, 17:04
שגם פרייבט כשבולמים במהירות חירום בסיבוב מ 150 קמ'ש מתהפך ... לא רואה פה שום בעיה. אף אחד לא צריך לנהוג ככה

לכל רכב יש כזה סירטון אם רק תחפש. ... כולם.

שני המשפטים המצוטטים פשוט לא נכונים. כל מכונית סבירה פשוט מרחיבה את הקו בבלימה באמצע סיבוב, על אחת כמה וכמה בעידן הESP. גם ב-150 קמש. מצב שבו מכונית עוברת בין משטחים ומקדמי אחיזה בזמן שהיא 90 מעלות לכיוון התנועה הוא באמת מצב קיצוני שיכול להפיל הרבה מכוניות, אבל לא על זה מדובר. זה מצב שהרבה יותר קשה להגיע אליו בעידן הESP ורחוק בהרבה מבלימת חירום והתחמקות ממכשול, מצבים שיכולים לקרות בכל רגע נתון לכל נהג.

גיא
10-02-17, 17:21
תשמע .. אני לא בעד הג'יפ .. באמת שלא ! עיני מכוער מידי ויקר מידי.

אבל אני חושב שמדובר פה בדקויות .. בשפיץ של השפיץ של השפיץ. בטל בשישים אחרי כל שאר המטומטמים על הכביש שמנסים להרוג אותנו.

sportage
10-02-17, 17:47
כמו שנאמר - הכל תלוי בהגדרת הדרישות.

היו לי או נסעתי בחלק מהג'יפונים שהוזכרו לעיל.

בשורה התחתונה לא הייתי מייעד את אף אחד מהם לשטח מעל רמת השביל.
עם נהג מיומן חלקם יעשה גם מסלולים ברמת בינוני, אבל פשוט חבל על הרכב. מחיר הטעות...

ואם בשביל ויום יום עסקיננו, אז כנראה הפורסטר הוא בחירה לגמרי לא רעה. אמין, נוח מאוד, מרווח ונעים לנהיגה.
בצועי השטח היחסיים שלו נחשבים לטובים בקטגוריה - אבל שוב, לא ממליץ לאתגר אותו אלא אם כן הוא בליסינג...

לשטח משמעותי יותר אני מחזיק פג'רו, ולחברי טוחני הסלעים אמליץ על היילקס או רנגלר.
גם הם מתפרקים, אבל התיקון זול יותר....

- - - Updated - - -

לגבי "היערן", כדאי להוסיף גם את צריכת הדלק הטובה יחסית (כ-10 עד 12 ק"מ לליטר ממוצע) מחד, ואת אטימות היבואן שלא מאשר שינוי קוד מהירות בצמיגים, וכך הג'יפון הטוב בקטגוריה מתקשה למצוא צמיגי AT.

נדמה לי שבדרישות היצרן עומד רק יוקהומה שגם לו אין תמיד במלאי את צמיגי AT.

asafk
10-02-17, 19:36
רני. מצד אחד אני מסכים עם מה שכתבת - מדובר בהנדסה רשלנית של פיאט. כתבתי קודם שאף רכב לא צריך לעשות סטופי בבלימת חירום ולא משנה מאיזו מהירות.
מצד שני.. אני חושב שלכל רכב יש נקודת תורפה בתכנון או ביצוע השלדה - וזה שלא עלינו עליה לא אומר שהיא לא שם. מנקודת ההנחה הזו לא אותו מקרה ספציפי צריך להיות השיקול היחיד בפסילה של מכונית.

וגיא. זה שאתה כותב שבלימת חירום בפניה ב150 קמ״ש היא מקרה לא סביר לנהג הרגיל אומר שאתה לא מבין את המשמעות של המילה חירום.
כשרוכב אופניים יגיח משביל צדדי כשאתה בעקומה ב150 מה תעשה? תנופף לו לשלום ותשאל אם הוא צריך מים?

אסף.

גיא
10-02-17, 20:00
רני. מצד אחד אני מסכים עם מה שכתבת - מדובר בהנדסה רשלנית של פיאט. כתבתי קודם שאף רכב לא צריך לעשות סטופי בבלימת חירום ולא משנה מאיזו מהירות.
מצד שני.. אני חושב שלכל רכב יש נקודת תורפה בתכנון או ביצוע השלדה - וזה שלא עלינו עליה לא אומר שהיא לא שם. מנקודת ההנחה הזו לא אותו מקרה ספציפי צריך להיות השיקול היחיד בפסילה של מכונית.

וגיא. זה שאתה כותב שבלימת חירום בפניה ב150 קמ״ש היא מקרה לא סביר לנהג הרגיל אומר שאתה לא מבין את המשמעות של המילה חירום.
כשרוכב אופניים יגיח משביל צדדי כשאתה בעקומה ב150 מה תעשה? תנופף לו לשלום ותשאל אם הוא צריך מים?

אסף.
טוב .. אני אקח את תפקיד ההוא שלא כיף איתו במסיבות ..

אני לא מהנדס .. לא רכב ולא כלום. הייתי כמעט הנדסאי בניין .. אבל כמעט זה לא נחשב.

אני מאמין שהסרטון הזה לא שווה כלום במציאות. אפס מוחלט. אפילו פחות מאפס מוחלט.
למה ?

כי אני מניח שיש שם תנאים שלא יכולים להתקיים במציאות. סוג האספלט, מצבו, הטמפ' , טמפ' הצמיגים, לחץ אויר, משקלים. כמות הדלק והמשקל שלו וכו' ... בכבישים שלנו כל מטר נראה אחרת.

אני מניח שיש מצב שה. abs שם לא מכוייל נכון כי האוטו אמור לא לנעול גלגלים.

ובשניה שהוספת את הכלב, פק'ל קפה או אפילו עיתון מגולגל על המושב ליד כבר שינית משהו.

לגבי ההבנה שלי מה זה 'מצב חירום' ... אוקי.

אני לא אתקל ברוכב אופניים ב 150 קמ'ש בעיקול .. פשוט כי אני לא אסע במהירות כזאת בעיקול.

אידיוט .. כן ... מודע לעצמי ;)
אבל מצבי קיצון של אחיזה , מתלים, שלדה וכו' .. כביש .. רטוב, יבש, קפוא ... הם מצבי קיצון. בגלל זה בחוק כתוב שבכביש עירוני מותר לנסוע 'עד' 50 קמ'ש ובהתאם לתנאי הדרך. זה אומר שאם יש קרח על הכביש ואתה ליד בצפר בשעה 12:30 תיסע רק 30 ... כי יש סיכוי שב 150 האוטו לא יצליח לעצור.

לחפש את האוטו שמתהפך במצב אולטרא קיצוני של נסיעה בסיטואציה מאד מיוחדת .. ולהגיד זה חרא של אוטו ... זה קצת תינוקי ..
אולי המילה תינוקי לא נכונה .. אבל לא מוצא את המילה הנכונה.

אתה תדרוס את רוכב האופניים האומלל ההוא לא כי האוטו לא שמר נתיב או איבד אחיזה במהירות גבוהה ממה שהוא נועד לשמור אחיזה בה .. אלא כי לא תשים לב אליו כי בדיוק בשניה ההיא הסתכלת בוייז ..

הגורם האנושי הוא המסוכן .. לא סטופי על מסלול המראה סגור בתנאי מבחן קיצוניים.

זאת דעתי ההדיוטית והאידיוטית לפחות
;)

גיא
10-02-17, 20:03
מצד שני .. זה אחלה צילום !

רני דקל
10-02-17, 20:44
טוב .. אני אקח את תפקיד ההוא שלא כיף איתו במסיבות ..

כי אני מניח שיש שם תנאים שלא יכולים להתקיים במציאות. סוג האספלט, מצבו, הטמפ' , טמפ' הצמיגים, לחץ אויר, משקלים. כמות הדלק והמשקל שלו וכו' ... בכבישים שלנו כל מטר נראה אחרת.

אני מניח שיש מצב שה. abs שם לא מכוייל נכון כי האוטו אמור לא לנעול גלגלים.

ובשניה שהוספת את הכלב, פק'ל קפה או אפילו עיתון מגולגל על המושב ליד כבר שינית משהו.

לחפש את האוטו שמתהפך במצב אולטרא קיצוני של נסיעה בסיטואציה מאד מיוחדת .. ולהגיד זה חרא של אוטו ... זה קצת תינוקי ..
אולי המילה תינוקי לא נכונה .. אבל לא מוצא את המילה הנכונה.
לא יודע אם שמת לב, הפורום הזה מפוצץ באנשים שלא כיף איתם במסיבות. זו הסיבה העיקרית שאני מסתובב בו;)

ממה שקצת קראתי, הדבר הזה שוחזר בשלוש הזדמנויות שונות ובגרסאות עם מנועים שונים והכי חשוב בכבישים שונים מה שאומר לי שככל הנראה לא מדובר בתקרית מבודדת אלא בעיה מערכתית ברכב הזה. בסרטון הזה למשל הכביש נראה בינוני למדי באיכותו - האקשן מתחיל סביב 9:30:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=582&v=0haM6nLtqDI

גיא
10-02-17, 20:49
לא יודע אם שמת לב, הפורום הזה מפוצץ באנשים שלא כיף איתם במסיבות. זו הסיבה העיקרית שאני מסתובב בו;)

ממה שקצת קראתי, הדבר הזה שוחזר בשלוש הזדמנויות שונות ובגרסאות עם מנועים שונים והכי חשוב בכבישים שונים מה שאומר לי שככל הנראה לא מדובר בתקרית מבודדת אלא בעיה מערכתית ברכב הזה. בסרטון הזה למשל הכביש נראה בינוני למדי באיכותו - האקשן מתחיל סביב 9:30:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=582&v=0haM6nLtqDI
אז ההמלצה שלי .. דאסטר :)

Groni
13-02-17, 16:03
כמה מדברים אלא...
טוב הבנתי ,לא רנגייד
תודה.

איל מ
13-02-17, 20:31
אגב,
רוב הסיכוים שבולמים קשיחים יותר מקדימה, פותרים את כל הבעיה.
אגב 2,
אני די בטוח שהרכב הזה מנצח כל רכב אחר בקטגוריה שלו בבלימה בקו ישר. המשקל שהוא מסוגל להפעיל על הסרן הקדמי בהעברת המשקל כה רב, שהוא לא מאבד אחיזה (לפחות מהתבוננות בסרטונים).

-->