PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות: רכישת סוזוקי ויטרה/ג'ימני

jeepaman
10-02-17, 19:31
שלום לכולם,

כבר זמן רב אני דיי נעול על ויטרה/ג'ימני בתור ג'יפ קטן לטיולי שטח רגועים + (לא הארד קור)

כמה שאלות

1) האם יש טיפים מה לבדוק במיוחד בדגמים האלה או באופן כללי בהסתכלות הראשונית ובמפגש הראשון עם המוכר ?
1ב) אילו שאלות כדאי לשאול ?

2) מקומות מומלצים למכונים לבדיקה לפני קנייה באיזור נתניה ?

אני מכוון לג'יפ שהוא כבר עבר שיפורי שטח בסיסיים באיזור השנים 2007 - 2009
תקציב: 30 עד 45K

תודה רבה לכל העוזרים :)

avikkllk
11-02-17, 09:22
לפי המחיר שאתה נותן יהיה קשה עד בחתי אפשרי למצוא את הגיפים הללו ועוד משופרים(?!)
אני רכשתי גראנד ויטרה 07 נקייה עם הגבהה בכ55 אלף שח.
אחרי מיקוח.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Tzvika-Pick
11-02-17, 17:21
שלום לכולם,

כבר זמן רב אני דיי נעול על ויטרה/ג'ימני בתור ג'יפ קטן לטיולי שטח רגועים + (לא הארד קור)

כמה שאלות

1) האם יש טיפים מה לבדוק במיוחד בדגמים האלה או באופן כללי בהסתכלות הראשונית ובמפגש הראשון עם המוכר ?
1ב) אילו שאלות כדאי לשאול ?

2) מקומות מומלצים למכונים לבדיקה לפני קנייה באיזור נתניה ?

אני מכוון לג'יפ שהוא כבר עבר שיפורי שטח בסיסיים באיזור השנים 2007 - 2009
תקציב: 30 עד 45K

תודה רבה לכל העוזרים :)
ויטארה מודל 2007 ומעלה זה כבר הדור החדש של הויטארה (גרנד-ויטארה ליתר דיוק) וזה כבר לא רכב שטח קשוח. תתאים מאוד לטיולי שטח רגועים או רגועים פלוס אבל קח בחשבון שברגע שתרצה לעלות ליגה תצטרך להשקיע המון כסף ולהחליף רכב.
ג'ימני כן מתאים לליגה הבכירה מבחינת עבירות, אבל הוא יעניש אותך בחיי היום יום.

אין דברים מיוחדים שצריך לבדוק ברכבים האלו, הם בסך הכל די אמינים. בג'ימני האוטומטי יש רגישות מסוימת של הגיר, אז חשוב לבדוק את תקינותו כי מדובר בתיקון של כמה אלפי שקלים. בויטארה מהשנתונים שאתה מחפש יש מחלה של סדק בבלוק מנוע שטופלה בחלקה על ידי היבואן במסגרת האחריות ובחלקה לא. צריך לבדוק.

לגבי מקומות בדיקה - ליד נתניה יש את ליאור זוקי-לנד שמומחה ברכבים האלו ויוכל לעשות לך בדיקה יסודית. אל תבזבז זמן על מכוני בדיקה, זה מיותר ברכבים כאלו.

avikkllk
11-02-17, 18:24
אני חושב שגראנד ויטה ו או גימיני משופרים נכון הגבהה מיגון צמיגים יעשו את העבוד בשטח הרבה יותר מרגוע..בם באים עם כל המכלולים לשטח יותר מיזה לדעתי גראנד ויטרה הוא הגיפוניפ היחסית חדשים שיכולים לתאם עצמם לשטח

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

jeepaman
12-02-17, 16:43
ויטארה מודל 2007 ומעלה זה כבר הדור החדש של הויטארה (גרנד-ויטארה ליתר דיוק) וזה כבר לא רכב שטח קשוח. תתאים מאוד לטיולי שטח רגועים או רגועים פלוס אבל קח בחשבון שברגע שתרצה לעלות ליגה תצטרך להשקיע המון כסף ולהחליף רכב.
ג'ימני כן מתאים לליגה הבכירה מבחינת עבירות, אבל הוא יעניש אותך בחיי היום יום.

אין דברים מיוחדים שצריך לבדוק ברכבים האלו, הם בסך הכל די אמינים. בג'ימני האוטומטי יש רגישות מסוימת של הגיר, אז חשוב לבדוק את תקינותו כי מדובר בתיקון של כמה אלפי שקלים. בויטארה מהשנתונים שאתה מחפש יש מחלה של סדק בבלוק מנוע שטופלה בחלקה על ידי היבואן במסגרת האחריות ובחלקה לא. צריך לבדוק.

לגבי מקומות בדיקה - ליד נתניה יש את ליאור זוקי-לנד שמומחה ברכבים האלו ויוכל לעשות לך בדיקה יסודית. אל תבזבז זמן על מכוני בדיקה, זה מיותר ברכבים כאלו.

תודה רבה על האינפורמציה, עזרת לי מאוד.
תוכל להסביר מדוע לא לבזבז זמן על מכוני בדיקה, איזו אלטרניטבה יש לי לאיבחון תקלות ובעיות שידרשו ממני השקעה כספית נוספת ?
אין לי ידע טכני ברכבים.

תודה

weref
12-02-17, 17:26
מכוני בדיקה לא בודקים 4×4.
נכון שלא תקבל בדיקת דיינו ועוד כל מיני שטויות (לא שזה לא חשוב) אבל לעומת זאת בסדנא תקבל בדיקה מעמיקה ומקצועית של כל מערכת הנעה ונקודות רגישות של הרכב כולל 4×4

sent from mobile

jeepaman
13-02-17, 13:20
מכוני בדיקה לא בודקים 4×4.
נכון שלא תקבל בדיקת דיינו ועוד כל מיני שטויות (לא שזה לא חשוב) אבל לעומת זאת בסדנא תקבל בדיקה מעמיקה ומקצועית של כל מערכת הנעה ונקודות רגישות של הרכב כולל 4×4

sent from mobile

מה הכוונה לסדנא ? יש המלצות באיזור נתניה רעננה ?

תודה

asypeer
13-02-17, 16:57
תבדוק אצל זוקילנד בנתניה או אצל ארז סנטו בטירה

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tzvika-Pick
14-02-17, 13:58
תודה רבה על האינפורמציה, עזרת לי מאוד.
תוכל להסביר מדוע לא לבזבז זמן על מכוני בדיקה, איזו אלטרניטבה יש לי לאיבחון תקלות ובעיות שידרשו ממני השקעה כספית נוספת ?
אין לי ידע טכני ברכבים.

תודה

כשאתה ניגש עם רכב שטח בן 10 למכון בדיקה לא באמת בודקים לך את הרכב ולא באמת אומרים לך אם יש לו בעיות שדורשות השקה כספית. ירשמו לך שהגיר דפוק ושה-4x4 לא עובד. מה תעשה עם המידע הזה? תלך למוסך כדי לברר כמה זה חמור. אז אני אומר לך ללכת למוסך מראש וזהו :D

היתרון היחיד של מכון בדיקה ברכבים כאלו זה הסטמפה הרשמית שלרכב "אין שאסי". משמעותי, אבל לא יודע אם זה שווה את ה-600 ומשהו שקל שלוקחים שם על בדיקה של רכב 4x4.

אגב, מכוני בדיקה נהוג לחפש באזור הגאוגרפי של המוכר ולא של הקונה. אם תמצא ויטארה טובה באזור ראשון לציון, לא תקנה אותה רק כי היא במרחק שעה נסיעה? מצד שני די בטוח שהמוכר לא יסכים לשרוף שעתיים נסיעה הלוך חזור לנתניה רק בשביל בדיקה (אני לא הייתי מסכים בכל אופן).

-->