PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ בקניית רכב שטח ראשון

emeiri
13-02-17, 12:47
שלום רב,

אני כבר זמן רב מתלבט האם לקנות רכב שטח ואיזה.

יצאתי כבר לכמה טיולים עם ג'ימני של גיסי אבל הרכב נפח את נשמתו ונמכר.

1. הסכום הוא עד 40000
2. הרכב יהיה יום יומי
3. רק אני אנהג בו.
4. הטיולים יכולים להיות עד משפחה של 2+3
5. כמות הקילומטרים השנתית תנוע באיזור ה 22000
6. אין תנאי סף

עכשיו להסבר יותר מפורט , כיום אני מתנייד ברכב ליסינג ומסיים חוזה עוד כמה חודשים.
אני מתלבט בין לקחת בליסינג סובארו xv ( עלות הליסינג באיזור ה 3400 נטו ) לבין לקנות רכב שטח בעלות המצויינת למעלה.

התכנון הוא הוא טיולים קלים עד בינוניים פעם בחודש ( אולי אף כולל לינת שטח )
הבעיה היא כפי שציינתי שאם אני קונה רכב שטח עליו לנסוע בנסיעה בין עירונית כל יום באיזור ה 80 קילומטרים ככה שהייתי מעדיף לא להתחבר לתחנת דלק.

תודה רבה

erezgur
13-02-17, 15:24
40,000 שח לקניה בלבד (אתה צריך להביא בחשבון הוצאות נוספות לפחות בשנה הראשונה, על תיקוני ישור קו והתאמת הרכב לצרכיך), לרכב שיסע גם בעבירות בינונית ויוכל להכיל משפחה עם שלושה ילדים -
1. פוסל אפשרות של גימני - לא מתאים ל-5 נפשות.
2. מאפשר גרנד ויטרה ארוכה (בדוק טווח שנים) - הוצאה סבירה יחסית לרכב שטח, צריך זהירות אם הטיולים עולים ברמת העבירות...
3. רכבי שטח ישנים יותר - קצת בעייתי אם זה רכב ראשי בנסועה שציינת. אולי אם תצליח למצוא טרופר דיזל שמור במצב מצויין / פאגרו - שניהם יהיו "מבוגרים" יחסית עם ק"מ גבוה ואתה צריך להיות מוכן להוצאות אחזקה גבוהות משמעותית.

אם ה-XV מתאים לך מבחינת רמת הקושי בטיולים - זה פתרון מצויין בתנאים שהצגת.

emeiri
13-02-17, 15:36
אני חושש שה xv יגביל אותי , חוץ מזה שהביטוח של הליסינג לא מכסה מרכב תחתון וזה גם קצת מפחיד אותי.

הבנתי שהגרנד ויטרה הארוכה שותה דלק , האם נכון?
האם אין מקום בויטרה הרגילה ל3 ילדים מאחור ( גילאים 11\8\3 )?
מה לגבי ליברטי 2004?

regevzuki
13-02-17, 15:57
גרנד ויטרה במודלים האלו אוכל בערך 1:7 . הליברטי מצויין רכב שטח נחמד מאוד לשטח קל עד בינוני

emeiri
13-02-17, 18:52
איך הליברטי מבחינת צריכת דלק והאם יש מקום ל3 ילדים ?
איך המקום מאחור ל3 ילדים במודלים של ויטרה 2001-2005

regevzuki
14-02-17, 09:38
איך הליברטי מבחינת צריכת דלק והאם יש מקום ל3 ילדים ?
איך המקום מאחור ל3 ילדים במודלים של ויטרה 2001-2005

גרנד ויטארה 2001-05 מנוע 1600 3 דלתות בלבד , גרנד ויטארה מנוע 2000 בנזין 5 דלתות ומנוע 2000 דיזל 5 דלתות , כמו כן יש את XL7 מנוע 2700 עם 7 מקומות ויש עם חמש מקומות , הדגמים הארוכים מרווחים מאוד לשלושה ילדים מאחור וגם למטען . בדגם XL7 יש לבדוק ביצה קדמית אם הוחלפה לברזל או עדיין אלומיניום- רגישה לפיצוצים.

איל מ
14-02-17, 14:34
הפוך גוטה.
ב xl יש ביצת ברזל במקור. בנוסף, הוא ביקש לא להתחבר לתחנת דלק, ומנסיון אישי עם הxl זה בדיוק המקרה. (למרוץ שלמנוע יש סאונד מדליק).
עם שמונים ק"מ ביום הוא יצטרך להתכנס או לדיזל או לגז.

emeiri
14-02-17, 15:35
תודה רבה על התגובות,
את ה xl פחות אהבתי כי הבנתי שהרכב שתיין של דלק ובנוסף זה אחד מהרכבים הפחות "נאים" שראיתי ( פשוט רכב מכוער לפי דעתי )

האם הויטרה הרגילה ( האמת שראיתי רק 3 דלתות עד היום משנתונים 2001-2005 ) יכולה לאכלס 3 ילדים מאחורה?
האם בליברטי יש מקום ל3 ילדים מאחורה ( שנתונים 2004-2005 )?

regevzuki
15-02-17, 09:17
הפוך גוטה.
ב xl יש ביצת ברזל במקור. בנוסף, הוא ביקש לא להתחבר לתחנת דלק, ומנסיון אישי עם הxl זה בדיוק המקרה. (למרוץ שלמנוע יש סאונד מדליק).
עם שמונים ק"מ ביום הוא יצטרך להתכנס או לדיזל או לגז.

אייל
הרשה לי לעשות לך הפוך על הפוך, כבעלים של גרנד ויטארה ישן לשעבר, הברזל היה שיפור של המקורי שהיתה אלומיניום בשנתונים הראשונים שלהם, XL7 משנתונים מוקדמים הסרן גם מאלומיניום ובשנתונים מאוחרים הקייס מברזל אבל שונה לחלוטין.
בדגמים מסוימים ולשווקים מסוימים הוא הגיע קייס ברזל+איבר שלישי ברזל. בדיזל היה ברזל מקורי. אניאישית מכיר כמה שהתפוצץ להם הקייס אלומיניום המקורי והחליפו לברזל.
לגבי צריכת דלק עדיף גז אם הוא רוצה רכב שטח, אני עם פאג'רו דיזל גם מגיע ביום טוב ל 1:9.5 שזה לא רחוק מהXL7

asypeer
15-02-17, 16:30
גרנד ויטרה קצרה מהדור הראשון בעלת שני מושבים מאחורה בלבד

Sent from my iPhone using Tapatalk

emeiri
15-02-17, 22:16
אם כך הויטרה לא רלוונטית.
תודה רבה על התגובה

avikkllk
19-02-17, 11:25
אתה צריך אבל גם לקחת בחשבון שגיפ של ליסונג שנתקע או מקבל מכה בשטח זה פרוצדורה לא פשוטה.
כי בתכלס אין שום ליסיג שיסכידם לך לטייל עם רכב שלו בשטח

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Elad Shamir
19-02-17, 11:54
קח רכב ליסינג משפחתי (נעים, נח, חסכוני) זול יותר ותקנה רכב שטח לטיולים

Sent from my Power using Tapatalk

emeiri
19-02-17, 12:14
אתה צריך אבל גם לקחת בחשבון שגיפ של ליסונג שנתקע או מקבל מכה בשטח זה פרוצדורה לא פשוטה.
כי בתכלס אין שום ליסיג שיסכידם לך לטייל עם רכב שלו בשטח

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

אתה צודק לחלוטין,הם גם מצהירים מראש שזה לא כולל מכות במרכב תחתון ואז זה אפילו לא השתתפות עצמית אלא תשלום מלא

- - - Updated - - -

קח רכב ליסינג משפחתי (נעים, נח, חסכוני) זול יותר ותקנה רכב שטח לטיולים

Sent from my Power using Tapatalk

אני באמת שוקל לקחת איזה i10 בליסינג להלוך חזור לעבודה ורכב שטח לטיולים אבל אני חושש לצאת לשטח עם רכב שלא נוסע בשוטף כי אתה עלול להיתקע בשטח עם רכב ישן שאתה לא חי אותו יום יום.

asafk
19-02-17, 19:33
רכב רק לטיולים עדיף בהרבה מובנים. רכב רק לשטח - אין פשרות. צמיגי בוץ, נעילה, גגון - כל מיני דברים שאתה לא שם על רכב שנוסע 80 קמ ביום. אתה מטייל בשבת בלי החשש שלא יהיה לך רכב תקין לראשון בבוקר. ואם נשבר או התקלקל יש לך זמן להזמין בנחת חלק מחו״ל ולתקן לבד.

אסף.

Saar
19-02-17, 21:41
+1 לרכב לטיולים בנפרד מהרכב העיקרי.
ליברטי 2004 צפוף וקטן יחסית ולא יאכלס בנוחות 3 ילדים במושב האחורי.
הוא גם שתיין לא קטן, 1 ל 6 זו צריכה סבירה שלו.
הייתי מחפש רכב טיולים מרווח - טרופר, פג׳רו דור 1.
שוב, כרכב לטיולים בלבד בנוסף לליסינג משפחתי.

emeiri
22-02-17, 09:31
השתכנעתי לקנות רכב שטח כרכב שלישי שייסע רק לטיולים פעם בחודש ושייקח 3 ילדים מאחור,

התקציב לכזה רכב הוא בין 20000-25000 והאפשרויות איך שאני רואה אותן הן או טרופר או טראנו בסביבות שנתונים 2001

מה עדיף באותם שנתונים , טרופר או טראנו לרכב שיזוז פעם בחודש?

תודה

שגיא S
22-02-17, 11:34
טרופר ורק בנזין.

emeiri
22-02-17, 20:30
ראיתי שכמעט אין בנזין למכירה במחיר סביר ויש הבדלי מחיר גדולים בין בנזין לדיזל - זה באמת משמעותי?

יש מקום לשלושה ילדים מאחור בטרופר קצר?

Saar
22-02-17, 21:27
אל תתפשר על קצר ל 3 ילדים.
אתה תרצה שהם יוכלו לצאת מהרכב בלי להקים אותך בכל פעם :)
מילת המפתח ברכב שטח ישן היא סבלנות. (המילה השניה היא כסף - אם אין סבלנות, משלמים יותר)

emeiri
23-02-17, 06:25
סליחה מראש על המחשבה המוזרה אבל מה עם קניית מיצובישי מאגנום בתור רכב לטיולים בשטח בלבד?
יש שם מקום ל3 ילדים מאחור?
הבנתי שהוא גם לא רע בשטח ויש הרבה מקום להעמסה של ציוד לטיול מעבר ליום

עדיף יותר או פחות על קניית טרופר?

איל מ
23-02-17, 08:48
פחות.
פחות נוח.
פחות עביר (אל תתחילו עכשיו, אני יודע שיש מקומות ש... בלה בלה בלה... הרעיון הוא למצוא משפטים שמתחילים ב"פחות").
פחות סיכוי למצוא אחד שהוא לא שחוט.
פחות סיכוי למצוא אותו בבוקר בחניה.

וגם שם קיימת התאבדות של מנועים, רק ששם יש פחות ידע ברשת לגבי מניעה של זה.

נמרוד
23-02-17, 09:06
טנדר כרכב טיולים למשפחה זה רעיון טוב מאד, לא מקורי - רבים מישמים אותו (כולל סחבק :rolleyes:)

טנדר הוא אכן פחות נוח ויותר קופצני מSUV מקביל. הספסל האחורי עם הגב הישר הוא חסרון רק עבור מבוגרים, הילדים לא מודעים לזה בכלל ומבחינתם אין שום בעייה. תא המטען הענק והנפרד הוא יתרון אדיר בטיולי שטח.

מבחינת עבירות - ההבדל העיקרי בין טנדר לבין SUV מקביל - נניח מגנום מול פאג'רו, איסוזו איפון מול טרופר - הוא זויות מרכב. הטנדר קצת יותר ארוך בבסיס הגלגלים ויש לו בדרך כלל זנב ארוך משמעותית. הזה המחיר של הארגז הגדול. בפועל זה לא חסרון משמעותי.

מבין הטנדרים בתקציב שלך, מגנום והיילקס בפרוש עדיפים על פני האופציות האחרות (איסוזו, מזדה וניסאן) כי הם גבוהים יותר, ויש להם נעילת דיפרנציאל אחורית מקורית. טויוטה תמיד יקר יותר משמעותית מהאחרים (טוב, זה כי הוא טוב יותר... ). מגנום טוב הוא רכב טיולים מצויין. הגבל את החיפוש שלך לידני בלבד, וחפש בסבלנות. כלים טובים בגיל הזה הם נדירים מאד, וזה הבעייה העיקרית ברעיון הזה של טנדר טיולים.

שלמה_55
09-04-17, 17:36
114243
השתכנעתי לקנות רכב שטח כרכב שלישי שייסע רק לטיולים פעם בחודש ושייקח 3 ילדים מאחור,

התקציב לכזה רכב הוא בין 20000-25000 והאפשרויות איך שאני רואה אותן הן או טרופר או טראנו בסביבות שנתונים 2001

מה עדיף באותם שנתונים , טרופר או טראנו לרכב שיזוז פעם בחודש?

תודה

בס"ד

עמרי. אולי אקח אותך למקום אחר.

חשבת על להתאמץ מעט מעבר ולקבל שנתון 15' ב58K עם 35K קילומטרז ?

רכב שיש עליו מילים טובות פה בפורום. דאצ'יה דאסטר.

שנתון גבוה. אולי עדיין אחריות. קילמוטרז' נמוך. יש מילים טובות עליו בשטח שהוא לא רע. חסכוני בדלק (לא צריך תחנה צמודה).

תחשוב על זה.

OFF-RoaD
09-04-17, 18:02
וגם... 2*4.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

asypeer
09-04-17, 18:57
הדאסטר במודעה הוא 2x4

Sent from my iPhone using Tapatalk

erezgur
09-04-17, 19:01
וגם... 2*4.
Sent from my SM-N920C using Tapatalk
כמו שעודד ציין - המילים החמות הן על דאסטר 4X4 דיזל, כאשר גם דגם הבנזין 4X4 כנראה היה מקבל מילים חמות (אבל פחות).

בצילום שהבאת - מדובר ברכב ללא הנעה 4X4... לא יודע אם היית מודע לעובדה זו או לא ....

שלמה_55
09-04-17, 19:23
נכון.

מדובר בטעות.

הרכב ארבע על שתיים.

-->