PDA

צפייה בגרסה מלאה : האם להיפרד מסופי? - מתלבטים

ש01
20-02-17, 12:48
אז ככה (קצת חופר, אני מתנצל מראש),
סופי שלנו ילידת 1994 ועברה לפני כשנתיים טיפול מקיף בקליניקה של ארנון - למעשה פירוק ובנייה מחדש של הרכב.
בבית - כולם (כן, כולל הגברת) מאוד אוהבים ונהנים לטייל איתה.

אז מה הבעייה?
הבכורה שלי אוטוטו מתגייסת.
ככל הנראה תשרת ביומיות.
ואז או שאצטרך להסיע אותה מידי בוקר לרכבת (אנחנו לא גרים בעיר, תחבורה ציבורית כאן נדירה ביותר) או שתיסע בעצמה.
ואז - או שנקנה לה איזו 206 חבוטה ב3000 ש"ח או שתיסע עם הג'יפ.
להחזיק 4 רכבים כבר נראה לי מוגזם...
מה עושים?
הפתרון שעלה בבית - להחליף את סופי באינדיאני, ממודל דומה, רצוי משופר ברמה כזו או אחרת. כך תוכל לחנות ברכבת ללא חשש מגניבה (החשש תמיד קיים אבל מופחת) ולטיולים עדיין יהיה ג'יפ.
מה אומרים?
אילו מנועים יש במודלים אלו (1994-1997)?
מה לחפש?
ממה להמנע?
ובכלל מה דעת השותפים לאהבה?
אה, כן, אל תשלחו אותי בבקשה ליפן/קוראה וכד'
תודה מראש לעונים

ishc
20-02-17, 12:50
תקנה איזו סופר מיני במינימום עלות ותעזוב את הג'יפ לנפשו

boaz avrahami
20-02-17, 13:09
העלת לי חיוך על הפנים...
לי מגרדות הידים בכיוון ההפוך - מאינדיאני לסופה.

בקצרה, במודלים שאתה מדבר עליהם יש שני אינדיאנים.
XJ (צ'ירוקי) - כמו של ארנון אבל יותר ישן וכנראה יותר שחוט מהנדיר שלו.
ZJ ( גראנד צ'ירוקי)
הגרנד למעשה יוצר בין השנים 93-98 כאשר בשנת 96 קיבל עידכונים קוסמטיים קלים ועבר להיות OBD2 וסרן אחורי דנה 44 במקום 35.
המון רכיבים מכניים מקבילים בין ה ZJ ל XJ אבל ה ZJ הוא יותר גדול ומרווח כאשר ה XJ הוא לטעמי יותר יפה ואובייקטיבית גם יותר נדיר בארץ ולכן מחירו יותר גבוה.

XJ מגיע עם מנוע כמו של הסופה (258 )
ZJ למעט דגם 5.9 שהוא נדיר, מגיע בשני מנועים
א. 4.0 258 טורי כמו בסופה וב XJ
ב. 5.2 V8
רמות גימור לרוחב הדמים יש לרדו (ללא עור, גג ושטויות נוספות) ויש לימיטד.
במבט חטוף אפשר להבחין בין דגמים מ 96 וצפונה בזכות פנסי ערפל בתוך הפגוש הקדמי.
דגמי הלימיטד עם פסי הפלסטיק בדלתות בצבע הרכב.

אין הבדלים גדולים בין שתי התצורות מנוע אם כי יש שטוענים שה 4 ליטר נוטה להתחמם פחות.
אותה תצרוכת דלק בעיקרון ואני סבור שה 5.2 קצת יותר אמין כעיקרון.
שני הדגמים מקבלים גז בהבנה ולא ידועות צרות ספציפיות עקב כך.

דגשים לתשומת לב.
מעבר לקוסמטיקה כדאי לשים לב לחשמל, מערכת קירור, גיר סדקים באזור חיבורי הסרנים לגוף.
רכב מוזנח ומאולתר יגמול לבעליו בחשבון הוצאות יפה.

בסה"כ מדובר ברכבים בעלי יכולת עבירות מצויינת (דורש קצת שיפורים),
יש בשוק מגוון עצום של שיפורים וידע פה בישראל ובכלל בעולם.
צריכת הדלק ושאר ההוצאות אתה מכיר מסופתך. אין הרבה הבדל לדעתי.

מבחינת עלות חלפים - לדעתי עדיף בהרבה על כל יפני במחיר דומה.

אגב, מה שצחי אמר הוא די נכון (

yoni_0000
20-02-17, 13:56
אם תמכור אתה תתגעגע לסופה, כי גראנד זה פשוט לא אותו דבר.

אתה תמצא את עצמך מנסה "ליישר" גראנד צ'ירוקי לטעמך, תשקיע הרבה כסף (יותר מעלות של סופר מיני..), רק בשביל לגלות שאתה עורג לסופה בלילות (ראה ערך נמרוד מלר), ובסוף תתחיל הכל מההתחלה עם סופה אחרת, מינוס הרבה זוזים.

אתה אומר שיש לך סופה במצב מצויין.. לא מוכרים דבר כזה.

נ.ב- באחריותם של המפקדים של הבת שלך למצוא סידור נסיעה שהיא תוכל לעמוד בו (לא לכל משפחה יש אפשרות להצמיד לחייל שלה רכב). אם היא עוד לא התגייסה בכלל- חכה.

דרור ברלי
20-02-17, 15:06
אין הבדלים גדולים בין שתי התצורות מנוע אם כי יש שטוענים שה 4 ליטר נוטה להתחמם פחות.
אותה תצרוכת דלק בעיקרון ואני סבור שה 5.2 קצת יותר אמין כעיקרון.
(

לא מכיר טוב את מנוע ה-5.2, אבל מנוע השש בטור 4.0 הוא מהמנועים היותר אמינים והיותר מוצלחים בהיסטוריה של תעשיית הרכב האמריקאית ואולי גם העולמית.

סיפורי התחממויות באינדיאנים הם עניין שבשגרה. רוב האינדיאנים שאני הכרתי היו פשוט עובדים "חם". הסיבה, לעניות דעתי הבלתי מלומדת, היא פינוי חום בעייתי מתאי המנוע הצפופים שלהם. אותו מנוע בדיוק בתא המנוע המרווח והאוורירי של רנגלר או סופה או סיקס, עם המון אוויר מסביבו, פשוט לא מתחמם. גם בעומסים קשים. וזה כי מערכות הקירור בסיקס/רנגלר/סופה הן אוברקיל פרוע. כל זה כמובן מתייחס למנועים תקינים ולמערכות קירור תקינות פיקס במצב טוב, כולל רדיאטור החימום והצנרת שמסביב.

אין מקום להשוואות בין סופה (או סיקס, או כל ג'יפ אמיתי פתוח אחר) לבין צ'רוקי/גרנד. סמל היצרן וחלק מהמכלולים זהים, אבל הייעוד שונה והאופי שונה בתכלית. זה לא ויכוח מי יותר או פחות טוב, כי סופה זה ג'יפ וצ'רוקי/גרנד זה SUV. אני לא מדבר על עבירות אלא על אופי. זה משהו אחר, ויש כאלה שנמאס להם מזה או מזה ורוצים שינוי - וזה לגיטימי לגמרי. אבל אם אתם אוהבים את האופי הייחודי של הסופה ואת הרוח בשיער והאבק באזניים ובנחיריים ואת הקר בחורף והלוהט בקיץ ואת תחושת החופש המוחלט והחיבור הבלתי אמצעי לטבע שרק ג'יפ פתוח (או אופנוע/טרקטורון) יכול לתת, אתם תתאכזבו קשות מ-SUV. גם אם כתוב עליו Jeep.

סופות טובות הולכות ומתמעטות (בגלל גניבות, תאונות, גניבות, התיישנות, גניבות, בלאי והתעללות בידיים ערלות, אפשר להוסיף גם גניבות) ובניגוד לכלים היפניים/קוריאניים שמציפים את השוק בהמוניהם ומחיריהם מתנהגים כמו אלה של פרייבטים, כלומר יורדים - מחירי הסופות רק עולים. בדומה לסיקסים טובים ושמורים, דיפנדר 110, סמוראי ארוך ועוד כמה כלים מיתולוגיים (בצדק או שלא) עם שוק נישה קטן וממוקד שיודע להעריך אותם ואת יכולותיהם גם כשהם בני 25-30.
וזה כי הביקוש גדול וההיצע האיכותי הולך וקטן. אם תמכור עכשיו את הסופה ואחר כך תרצה לחזור לסופה, זה כבר יעלה לך יותר, באחריות, ויש גם מצב שלמרות שתשלם יותר, תתפשר על סופה פחות טובה מזו שיש לך היום... לדעתי, אם הסופה שלך טובה ומיושרת ואתה רגיל אליה ואוהב אותה וחי איתה בשלום וברווחה - כדאי לך לשמור עליה טוב טוב. זה עומד להיות פריט אספנות נחשק באמת וכל מי שישמע לעצתי וישמור על הסופה שלו, עוד יודה לי יום אחד. וסליחה על הצניעות המופגנת.....:rolleyes:

תקנו לילדה סופר מיני משומשת לצורך נסיעות לרכבת ובחזרה בכמה אלפי שקלים ושתגיד יפה תודה - מעטות החיילות בסדיר שיש להן רכב פרטי. זה גם ייצא הרבה יותר זול מלהחליף ג'יפ ולהתחיל את כל הסאגה מחדש (וזה בלי לדבר על גניבה).

לגבי חנייה ברכבת - לא משאירים שום רכב 4X4 בשום חניון של רכבת במדינת ישראל הרקובה. כי הוא ייגנב. במוקדם או במאוחר. זו לא שאלה של "אם" אלא של "מתי". סופה מבוקשת ביותר ע"י גנבים והיא תיגנב תוך שעות ספורות, מקסימום יום-יומיים. בדגמי ג'יפים או SUV אחרים זה ייקח כמה ימים או שבועות, אבל בסוף גם הם ייגנבו.

shachar
20-02-17, 15:28
יש לי הצעה אחרת.
תחליף עם בועז שחושב על סופה, לתקופה מוגבלת.
ממילא תתחרטו תוך פרק זמן.

six 4 life
20-02-17, 15:29
האמת שזו אחת הסיבות הכי חלשות שקראתי למכור את הסופה של הבית.
תקנה רכב כמו שציינת ותסיים את הסיפור.
כאמור אף ג'יפ אתה לא משאיר בתחנת רכבת, גם לא גרנד, והראיה שלך "להחזיק 4 רכבים בבית" היא לא נכונה כיוון שעלות של 3-4K לרכב שיעשה את העבודה הספציפית הזו היא שולית וחד פעמית, ואחזקתו מבחינת ביטוח חובה וטסט מסתכמת בכ2500 ש"חים בשנה. בשביל 2500 ש"חים בשנה פלוס טיפול פה ושם לוותר על סופה שהשקעת בה ככה וכל בני הבית אוהבים?
תהיה רציני.

shachar
20-02-17, 15:36
מבחינת ביטוח חובה וטסט מסתכמת בכ2500 ש"חים בשנה.

טסט כ 1000 ש"ח לשנה
חובה לנהג חדש'צעיר 2500+
צד ג לנהג חדש/צעיר 2500+

ד ו ר ו ן
20-02-17, 15:39
תקנה איזו סופר מיני במינימום עלות ותעזוב את הג'יפ לנפשו
++
+

ishc
20-02-17, 16:12
טסט כ 1000 ש"ח לשנה
חובה לנהג חדש'צעיר 2500+
צד ג לנהג חדש/צעיר 2500+

אתה בטוח במחירי הביטוח האלו?

shachar
20-02-17, 16:21
כן.
נהגים צעירים זה דבר יקר.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

yoni_0000
20-02-17, 16:30
אולי טיפה פחות אבל כן זה הטווח. נכון לשנה שעברה שעוד הייתי נהג צעיר.

מצד שני צריך לחשב ביטוח לנהג צעיר על סופה/ גראנד שצריך להוסיף במידה והבת נוסעת על הג'יפ.

זה מתקזז לתוספות של בערך 3500 שח במידה והוא קונה עוד רכב.

six 4 life
20-02-17, 17:01
טסט כ 1000 ש"ח לשנה
חובה לנהג חדש'צעיר 2500+
צד ג לנהג חדש/צעיר 2500+
ובצ'רוקי/ וואטאבר רכב שהוא יקח לא יצטרך להוסיף את הסכומים האלו לביטוח הקיים?

איל מ
20-02-17, 17:14
אני רק שאלה,
איך רכב רביעי? אולי יש כאן רכב שאפשר לוותר עליו במקום?
נ.ב.
לא למכור. אני מכרתי דיפנדר ואחרי כמה שנים התפשרתי על דיסקו כי פשוט לא יכולתי להרשות לעצמי לקנות את הדיפנדר בחזרה (אותו רכב, עם 100k ק"מ יותר ובמצב תחזוקה לא משהו, עלה ב20,000 ש"ח יותר מאשר כשמכרתי).
אפילו אשתי יודעת שכשעובר דיפנדר בכביש היא צריכה להסיח את דעתי כדי שלא אראה אותו ולבי ייחמץ... :-(

asafk
20-02-17, 17:19
רכב רביעי קטן וזול? אופניים? קטנוע? לפי מה שכתבת עד עכשיו - אל תוותר על הסופה. עד שתתחרט לא תמצא עוד אחת.

אסף.

נדב ש.
20-02-17, 17:29
אני בעד להוסיף כלים, בנוסף למה שרשמו מעליי....

shachar
20-02-17, 17:59
ובצ'רוקי/ וואטאבר רכב שהוא יקח לא יצטרך להוסיף את הסכומים האלו לביטוח הקיים?
לרכב קיים התוספת היא חצי...

ועדיין לא הייתי מחליף את הסופה ולא היתי חונה 4x4 ברכבת.

ד ו ר ו ן
20-02-17, 18:07
דרור,
אי אפשר שלא להזכיר את הבלאי של היוניבודי.

ariel-ro
20-02-17, 18:12
אין לי הרבה מה להוסיף על מה שרשום, אבל בכל זאת ה2 סנט שלי..
אני חיפשתי גראנד במצב סביר במשך כמה חודשים, כל מה שראיתי היו גרוטאות. חוץ משני אקזמפלרים שמורים אך יקרים, במיוחד אם אתה מוסיף לזה את עלויות השיפורים(הגבהה קלה, צמיגים, טרנספר נורמלי, סרן אחורי נורמלי) ואתה תוסיף אותם, כי אתה יורד מסופה מסוקסת עם סרנים בריונים, טרנספר חסון, הגבהה קלה וצמיגי 31.(וזה בלי להכיר את הסופה שלך)
בעולם הצ'ירוקי, קודם כל תמצא אחד למכירה. אחרי שמצאת אתה תופתע מהמחירים שלהם. רכבים במצב טוב עם דנה 44 ונעילה אחורית, הגבהה וצמיגי 31 עולים כמו סופר מיני חדשה מהסוכנות(ולא מהזולות) .

לעניין עלות הביטוח - ביטוח חובה וצד ג' לנהג צעיר עבור הצ'ירוקי עולה 3900ש''ח לשנה כולל גרירה ושמשות. 5000ש''ח זאת הצעה יקרה.

עריכה-
ראיתי שדורון הגיב על היוני-בודי. אז מחזק את מה שהוא אומר. לסופה שלדה חסונה שגם קל לתקן אותה. היוני בודי נשבר, וגם יותר קשה לתקן אותו, מכיוון שבתוך קורות השלדה יש כל מיני חיזוקים בצורות שונות. כשזה נשבר, וזה נשבר, קשה לתקן.
ולמרות כל האמור לעיל, הצ'ירוקי לא למכירה, וגם לא להחלפה ;)

six 4 life
20-02-17, 18:13
לרכב קיים התוספת היא חצי...
אחלה. אז אם עלות הקיים חצי, ועלות החדש היא מלאה, עלות החצי מהקיים מבוטל והחדש המלא עולה עוד 50% מההוצאה הנוכחית על הביטוח לילדה (בגסות גמורה כמובן).

נדב42
20-02-17, 18:14
קנה פליטת גרוטאראלי ואז גם יהיו לך 2 רכבי שטח בבית :)

וברצינות - מה שדרור אמר. אל תחשוב על להשאיר גראנד בתחנת רכבת.
רכב ת"ש למרחקים קצרים יצא לך הכי זול והכי נוח לכולם.

אגב, לפני שקופצים קדימה, חכה לראות מה השעות שהגברת הצעירה תצטרך לצאת בהן, ואולי במקרה יהיה אוטובוס מתאים או שכן שיוצא בשעות האלו ...

shachar
20-02-17, 18:25
אחלה. אז אם עלות הקיים חצי, ועלות החדש היא מלאה, עלות החצי מהקיים מבוטל והחדש המלא עולה עוד 50% מההוצאה הנוכחית על הביטוח לילדה (בגסות גמורה כמובן).
במבוא לתורת ההגיון נכשלתי...

PW
20-02-17, 20:23
סליחה, אבל לא הבנתי את השאלה.
:-)

Asaf-a
20-02-17, 21:02
לגבי מחירי הביטוח, אני מכיר מחירים אחרים לנהג חדש, 4500₪ לחובה + ג', במקרה שלנו עבור אופל קורסה שנת 2000. ומחיר רכישה + יישור קו מינמלי הייתי מתמחר כ5000-6000₪ כעלות ריאלית, פה משאבת ברקס, שם סטרטר, מצבר.... הכנה לטסט..

אני גם הייתי הולך על סופר מיני ולא משאיר 4על4 ברכבת.

אצלי הבעיה הפוכה, הבן תכף מתגייס והקורסה שלו תעמוד...

shmil
20-02-17, 21:34
מה עושים?

מה אומרים?

ממה להמנע?
ובכלל מה דעת השותפים לאהבה?

עידו, אנחנו גברים.
אומרים שגברים חושבים עם הXין. זה לא תמיד נכון - בעינייני גיפים, אנחנו חושבים על הלב, לא עם המוח.
ועם הלב - אין דילמה.
אמרו ובצדק, תמכור היום וכבר מחר תעלה יותר.
חפש מקומות אחרים לחסכון.....

boaz avrahami
20-02-17, 22:06
אצלי הבעיה הפוכה, הבן תכף מתגייס והקורסה שלו תעמוד...

יאללה תשדכו את הילדים ותתחלקו בהוצאות של האוטו

ido11
21-02-17, 10:23
בתור אחד שחיפש סופה טובה וראה בערך 20 סופות בשלושה חודשים.

אל תמכור, כל מה שיש היום בשוק זה גרוטאות, כן גם אלה שמפרסמים ב 70

אני בסוף קניתי אחת לשיפוץ ועבדתי עלייה יום יום במשך ארבעה חודשים, עדיין נשארה עוד המון עבודה ולא מעט שקלים שנתרמים לעיניין מידי יום.

אם נראה לך שגראנד יחסוך לך כסף אתה טועה בגדול, איפה היישור קו? איפה הריצות לקנות חלקים ולהתחיל לעבוד על האוטו עד השעות הקטנות של הלילה? מה גם שלהשאיר אוטו כזה בחניון של רכבת שגם ככה ידוע כמועד לפורענות זו בעיניי טעות.

ש01
21-02-17, 13:28
תודה לכולם!
עזרתם לנו לקבל את ההחלטה (המובנת) וגם העלתם על פנינו כמה חיוכים :cool:

הילדים שלא הבינו למה אמא צוחקת נהנו לקרא את שירשור "איך אתה יודע שיש לך סופה" :rolleyes:

והיה גם מי שכבר דאג לשלוח לשלוח תמונה של גרוטברו למכירה.... (אבל יש עוד כחצי שנה...)

שוב, תודה לכולם, ונתראה בשטח

-->