PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגיפולוג יודעים הכול למודי הנדסת מכונות

zloof
20-02-17, 13:34
שלום לחברי הפורומים אני מבין שיש פו הרבה מהנדסי מכונות אני מתעניין בה לימודי הנדסה מכונות בין שתי מקמות אוניברסיטת אריאל לבין מככלת אפקה לפי דעתכם מה עדיף בין השתיים איפו הרמה גבוה יותר ובורה התחתונה את מי ייכחו כדם לעבודה

ותודה לעונים

ishc
20-02-17, 16:15
לא מכיר את הפקולטה באריאל אבל שאני ביררתי על לימודי הנדסה אפקה עשתה עלי רושם מצויין. בדיעבד אני מצטער שנרשמתי בזמנו לת"א לא שזה משנה כי לא שרדתי מעבר לסמסטר הראשון.
בכל מקרה קח בחשבון שתואר מאוניברסיטה נחשב יותר בתעשיה ויש מקומות עבודה שמתנים קבלה בתואר מאוניברסיטה ולא ממכללה אז אולי שווה לשקול בשנית.
בהצלחה

yoni_0000
20-02-17, 16:43
אריאל עדיין מצטיירת ברמה של מכללה בשוק.. מכל המכללות להנדסה אפקה כנראה הכי מוצלחת (אורט בראודה גם מתחרה אבל שכר הלימוד פי 3 מאוניברסיטאי..). מעליה רק האוניברסיטאות הגדולות- ת"א בן גוריון והטכניון. אפקה בלי לחשוב פעמיים.
בהצלחה

נמרוד
20-02-17, 16:44
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/70269

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/81327

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/12246

ועוד... קרא. לשאלתך איפה עדיף ללמוד הנדסת מכונות, אריאל או אפקה? - התשובה היא - בטכניון :rolleyes:

ואם לא, אז בבן גוריון. ואם לא, אז תל אביב במקום שלישי (קצת בהתנשפות). ואם לא... רגע. למה לא?

asafk
20-02-17, 17:25
אריאל לוחצים חזק על הגז בנושא הנדסת רכב ואפילו הוכרו כמעבדת רכב.
באפקה יש מגמת רכב כבר מבוססת.
כנראה שאריאל תוכר כאוניברסיטה לפני אפקה.
לא שזה משנה לי אישית בקבלת מהנדסים לעבודה.
תהיה רציני, תעשה פרוייקט גמר מעניין - אין היום בשוק מהנדסים טובים. תהיה טוב יקחו אותך לעבודה ולא משנה איפה למדת.

אבל אם תלמד בטכניון או באר שבע או אפילו בתל אביב, ובמיוחד אם תשתתף באחת מקבוצות הפורמולה שהופכות להיות פרוייקט הדגל - זה יהיה הרבה יותר קל להתקבל לכל עבודה.

אסף.

נמרוד
20-02-17, 17:31
פות"ש כתב הנדסת מכונות.

להבנתי, "מגמת הנדסת רכב" זה גימיק שנועד למשוך פרחי הנדסה תמימים, מתלהבים, חובבי רכב.

אני שואל את פות"ש - למה לא אוניברסיטה? למה לא טכניון? למה לא לנסות?

yoni_0000
20-02-17, 17:35
אריאל עושים קומבינה- שנתיים לימוד הנדסאי רכב, ועוד 3 שנים השלמה למהנדס מכונות. הם משווקים את זה בתור "מהנדס רכב" אבל זה פשוט לא..

asypeer
20-02-17, 19:04
תשפר בגרויות, תעשה מכינה - אל תתפשר על מכללה, לא משנה כמה יפה הקמפוס.

Sent from my iPhone using Tapatalk

OFF-RoaD
20-02-17, 21:12
יש לך ציוני בגרויות ופסיכומטרי? בדקת סכם באוניברסיטאות?

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

Asaf-a
20-02-17, 21:25
לך לאוניברסיטה, אחת מהשלוש, גם אם זה אומר שנת מכינה, ולא למכללות, זו ההמלצה שלי.

noamk
21-02-17, 20:05
השאלה הגדולה לגבי איפה ללמוד היא איפה אתה עומד בחיים.
אם יש לך זמן לשפר בגרויות/ פסיכומטרי ולחכות קצת עם הלימודים כדי להתקבל לאוניברסיטה- בטוח לא יזיק.
אני הייתי בהתלבטות דומה לשלך לפני 4 שנים.
אני העדפתי שלא לחכות עוד שנה אלא להתחיל ללמוד.
בחרתי ללמוד באפקה.
אני לא יכול להשוות למוסדות אחרים כי לא למדתי בהם. אבל מה שאני יכול להגיד לך על אפקה שלדעתי הרמה הלימודית שם טובה.
חלק גדול מהמרצים מלמדים גם באוניברסיטאות.
המבחנים זהים לאלה שבאוניברסיטאות.
אבל אל תחשוב בטעות שיהיה קל יותר במכללה. באפקה לדוגמא אין "פקטור"- קורה לעיתים א שיש מבחנים אפילו עם 100% נכשלים.
בנוסף באפקה יש אפשרות ללימודי ערב, כולל סימסטר קיץ, יכול להתאים אם אתה מתכנן לעבוד במקביל.

יש מכללות שמציעות ללמוד שנה אצלהן ואח"כ במידה והציונים יהיו גבוהים תוכל לעבור לאוניברסיטה. תזהר מזה! מעטים מצליחים לעשות את המעבר הזה ואם לא תתקבל לאוניברסיטה תגלה שהמכללות האחרות לא מכירות בחלק גדול מהקורסים שעשית ותצטרך ללמוד כמעט הכל מההתחלה.

לגבי מקום עבודה- יש ייתרון מסויים לבוגרי אוניברסיטאות, אבל כפי שאסף רשם לך יותר חשוב מי המועמד לא איפה הוא למד.
אני יכול להגיד לך שרוב מי שלומד איתי כבר עובד במקביל לשנה הרביעית במשרות הנדסה מגוון חברות, גדולות וקטנות כאחד.

שיהיה בהצלחה!

נעם.

רני דקל
21-02-17, 20:24
לא שזה משנה לי אישית בקבלת מהנדסים לעבודה.
תהיה רציני, תעשה פרוייקט גמר מעניין - אין היום בשוק מהנדסים טובים. תהיה טוב יקחו אותך לעבודה ולא משנה איפה למדת.

אבל אם תלמד בטכניון או באר שבע או אפילו בתל אביב, ובמיוחד אם תשתתף באחת מקבוצות הפורמולה שהופכות להיות פרוייקט הדגל - זה יהיה הרבה יותר קל להתקבל לכל עבודה.

אסף.

לא יודע איך נראה מדד המהנדסים הטובים בשוק ביחס לפעם אבל בגדול מסכים עם זה. מהנדסים טובים מגיעים מכל המוסדות ללא הבדלי דת, גזע ומין. מניסיון אישי, חווית הלימודים האישית שלי בבן גוריון הייתה מצויינת סה"כ אבל אין לי ספק שגם באפקה או בבראודה יכול להיות מעניין. לגבי הטכניון, לא מת על המקום בכל הנוגע ליחס לסטודנט, כמות הנשים והאווירה הכללית שלו אבל אין ספק שלומדים ויוצאים משם אנשים מצויינים. תכנית הפורמולה בכלליות מצויינת. תשקיע, תתעניין ותאהב את מה שאתה עושה ויהיה בסדר, לדעתי לפחות.

נמרוד
22-02-17, 14:14
עדויות של מישהו על המקום בו למד, לא ממש מועילות... כי 99% אחוז מאיתנו עשו את התואר פעם אחת, במקום אחד.

אם אתה מתייחס ללימודים כהשקעה ולתואר כנכס - יש עדיפות ברורה ומובהקת לתואר הנדסה מאחת משלוש האוניברסיטאות על פני כל מכללה. זה בא לידי ביטוי באופן מובהק במקומות עבודה - דווקא מהגדולים במשק - שבאופן מכאני לחלוטין יפסלו בוגרי מכללה למשרות מסוימות. זה בא לידי ביטוי באופן מובהק בשכר - באלפי שקלים לחודש - בשנות התעסוקה הראשונות.

פות"ש לא ענה - למה לא לנסות להתקבל לטכניון/אוניברסיטה? מה הסיבה? - אתה תצטרך לענות על השאלה בכל ראיון עבודה בעתיד.

eliv1
22-02-17, 15:00
כהמלצה חברית. אם אתה יכול שווה אפילו לבזבז שנה לעשות פסיכומטרי לשפר בגרויות וכו וללמוד באחת מהאוניברסיטיאות המובילות. יהיה לך יותר קל למצוא עבודה. לצערי אסף הוא כנראה זאב בודד בשוק מחפשי העובדים. זה עד כדי כך מגוחך שאפשר לראות משרות עם דרישה ל 10 שנות ניסיון אשר סיימו באוניברסיטה מוכרת.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Asaf-a
22-02-17, 15:34
לך לאוניברסיטה, אחת מהשלוש, גם אם זה אומר שנת מכינה, ולא למכללות, זו ההמלצה שלי.
בהמשך להמלצה הקודמת שלי, קח בחשבון שאם תרצה להמשיך בבוא העת לתואר שני בהנדסה, אם התואר הראשון לא יהיה מאחת מטכניון / ת"א / ב"ש סביר להניח שאת התואר השני לא תוכל לעשות באחת מהאוניברסטאות אלא תוגבל לאחת מהמכללות, וחבל.

וכפי שציינו אחרים, החברות הגדולות והמובילות כגון אינטל, טבע וכו' מחפשות על פי רוב בוגרי אוניברסיטאות, מהנדסי מכללות שכן נקלטו באינטל ב99% מהפעמים נקלטו בפועל לתפקיד טכנאי / הנדסאי והתגמול בהתאם.

מיכה100
22-02-17, 15:37
לפותח השרשור:
מצטרף לדעת הרוב פה, אוניברסיטה תתן לך נקודת זינוק טובה בהרבה כשתחפש עבודה.
וסתם טיפ לחיים: תעבור עם בודק איות על כל מה שאתה כותב.

eliv1
22-02-17, 15:37
בהמשך להמלצה הקודמת שלי, קח בחשבון שאם תרצה להמשיך בבוא העת לתואר שני בהנדסה, אם התואר הראשון לא יהיה מאחת מטכניון / ת"א / ב"ש סביר להניח שאת התואר השני לא תוכל לעשות באחת מהאוניברסטאות אלא תוגבל לאחת מהמכללות, וחבל.

וכפי שציינו אחרים, החברות הגדולות והמובילות כגון אינטל, טבע וכו' מחפשות על פי רוב בוגרי אוניברסיטאות, מהנדסי מכללות שכן נקלטו באינטל ב99% מהפעמים נקלטו בפועל לתפקיד טכנאי / הנדסאי והתגמול בהתאם.
בלי להרחיב ולפתוח דיון משני הנושא. בד"כ זה לא נכון. אין בעיה לעשות תואר שני באוניברסיטה לאחר תואר ראשון במכללה. זה בד"כ רק דורש מספר השלמות אם בכלל תלוי בביקוש באותה שנה ובציונים. אבל זה גם לא אומר שאם סיימת תואר ראשון במכללה ותואר שני באוניברסיטה לא ימשיכו לשאול איפה למדת תואר ראשון.

נמרוד
23-02-17, 11:25
במקרה, כתבה מהיום בדה-מרקר
http://www.themarker.com/career/1.3881551

אני מצטט חלק -

מעסיקים צריכים להפסיק להפלות בוגרי מכללות: אנשי תעשייה לא מעטים, עמם אני משוחח לגבי אפשרויות תעסוקה לסטודנטים שלי, אינם מתביישים להצהיר כי הם קולטים רק בוגרי טכניון. את המלים האלה שמעתי בשבוע שעבר מפיה של מהנדסת בכירה בחברת היי־טק מתקדמת, כשמאחוריה מתנוסס חזון החברה, הכולל מלים גבוהות אודות ערך השוויון בתעסוקה.
זה לא מפתיע, ואולי אף מובן: כל חברה תעשייתית רוצה לקלוט לשורותיה את הטובים ביותר. אך על איזה בסיס נקבעת איכות הבוגר? כל המחקרים שנעשו עד כה מצביעים על כך שלבעלי נתוני רקע גבוהים יותר, יש סיכוי טוב יותר להגיע להשכלה גבוהה ולקריירה מצליחה. אוניברסיטאות היוקרה יודעות זאת טוב מכולם, ולכן הן מקפידות לסנן את הנקלטים ללימודים. בסיום לימודיהם, הבוגרים האלה מבוקשים ביותר על ידי התעשייה, בדיוק בגין הקריטריונים שלפיהם נקלטו במוסד ההשכלה. כלומר, לא חשוב מה למדת, חשוב היכן למדת.

יש שתי דרכים להגיע לפסגה: לעוף או לטפס. אוניברסיטאות היוקרה קולטות רק אנשים עם כנפיים, ומלמדות אותם לעוף. המכללות קולטות אנשים ללא כנפיים ומלמדות אותם לטפס. ואז באה התעשייה ומבקשת לקלוט רק את בעלי הכנפיים, אלה שיודעים לחשוב "מחוץ לקופסה". זה אמנם לגיטימי, אבל על כל אחד שחושב מחוץ לקופסה נדרשים עשרות או מאות "לעבוד בתוך הקופסה", כדי לממש את הרעיונות וההמצאות.
התעשייה מושכת כתפיה באדישות, בטענה של "תנו לנו אנשים טובים, הם כבר יילמדו עם הזמן". "האוניברסיטה", כך הם אומרים, "מלמדת את האנשים לחשוב, אנחנו נלמד אותם לעבוד".

לא משנה אם כותב המאמר צודק או לא, אבל הנה עוד תיאור של המצב הקיים - בוגרי מכללות נמצאים בעמדה נחותה בשוק העבודה בישראל. ולכן כל אחד ששוקל ללמוד הנדסה, צריך לחשוב טוב-טוב מדוע הוא מסכים להתחיל מעמדת נחיתות. האם שנה נוספת של מכינה שווה את זה? האם הוא באמת לא מסוגל להתקבל לטכניון או שזה מה שהכניסו לו לראש?

yoni_0000
23-02-17, 13:34
הדרישות קבלה של האוניברסיטאות מאוד גבוהות והכל שאלה של היצע וביקוש. אני לדוגמא, עשיתי שנת מכינה, הפסיכומטרי שלי היה טוב, ועדיין לא הצלחתי לעמוד בתנאי קבלה. אז מה.. לבזבז עוד שנה בשיפור מכינות ופסיכומטרי..? לא תמיד זה מתאפשר, זה עוד שנה אקדמית כלומר עוד כסף, וזה מתסכל אחושילינג לדעת שבמכללה היית כבר בחצי הדרך, כשאפילו לא התחלת באוניברסיטה ואף אחד לא מבטיח לך שתצליח.

היום אני לומד בסמי שמעון, מטר מהבית. להגיד שאני שלם עם זה במאה אחוז? ממש לא, התפשרתי. מצד שני אני מרגיש שאני מתקדם ולא עומד במקום- התחלתי את התואר. אני יכול "לנשום" ולעבוד תוך כדי הלימודים ולא להיות באמוק. המכללה עוזרת לסטודנטים למצוא עבודה עוד במהלך התואר (במו עיניי ראיתי נציג של חברה מכובדת מסתובב ומתשאל סטודנטים), הקירבה לבית חוסכת המון בעיות לוגיסטיות וכסף. המירוץ הוא אחריי ציונים גבוהים וממוצע גבוהה, ולא נסיונות הישרדות כמו באוניברסיטה (העיקר לעבור..). האם הויתור על האוניברסיטה הייתה טעות? ימים יגידו.. מקווה שלא.

הסיפור האישי שלי..

אומי5
23-02-17, 16:27
להערכתי בשנים הקרובות (עשור?) התמונה תשתנה, יש היום בוגרי מכללות בכל תחומי ההנדסה וכשהם מראיינים הם כבר פחות מקובעים לטכניון ובן גוריון.
אבל נמרוד צודק, נכון להיום בוגרי אוניברסיטאות מקבלים קדימות.
מוצדק או לא זה המצב.

לביא
23-02-17, 17:07
קצת הצידה...מנסיון של הבן שלי, שסיים הנדסת מכונות בבן גוריון, למהנדסי מכונות קשה יותר למצוא עבודה מלחבריהם בוגרי חשמל.

asafk
23-02-17, 18:36
אני חוזר ואומר. הרבה מדי מעסיקים מתקשים למצוא מהנדסים טובים.
מי שטוב יימצא עבודה.
מי שלא מצליח לעבוד כנראה לא מצליח לשכנע שהוא טוב.

אסף.

eliv1
23-02-17, 19:03
אני חוזר ואומר. הרבה מדי מעסיקים מתקשים למצוא מהנדסים טובים.
מי שטוב יימצא עבודה.
מי שלא מצליח לעבוד כנראה לא מצליח לשכנע שהוא טוב.

אסף.
הלוואי והיו עוד כמוך. לצערי אפילו רוב המהנדסים חברי האתר עדיין מאמינים באליטות.
לצערי יש הרבה אנשים טובים שלא מקבלים או שלוקח להם הרבה זמן לקבל צאנס להוכיח את עצמם למרות שהם בוגרי מכללות, מצד שני בתור אחד שמלמד מהנדסים במכללה אני יכול להבין מאיפה בא הזלזול שמקורו בד"כ במכללה עצמה. יש מכללות שלא מכבדות את התוצר שהם מוציאים לשוק ומעניין אותם שכל מי שנכנס בצינור גם יצא ממנו, לא משנה כ"כ איך. לדעתי עצם העובדה שנותנים צאנס כמעט לכל אחד ללמוד הנדסה זה טוב, אבל כדאי לשמור גם על קריטריון ורמה מסוימת של מה שיוצא משם. לדעתי שנתיים ראשונות זה מספק בתור פילטר.
יש הרבה חברה טובים שלימדתי שאני רואה כמה הם מתקשים לקבל את הצאנס, לחלקם מצליח למצוא מקום טוב וחלקם עדיין מחפשים את עצמם בגלל קושי בשיווק עצמי.
ולכן ההמלצה שלי היא בכל זאת לתקופה הזאת שמי שיכול שילך לאוניברסיטה ולפחות יהיה לו צאנס גדול יותר במעמד חיפוש עבודה.
ועוד טיפ חשוב לסטודנטים כאן, החל משנה שלישית תעבדו במשרות סטודנט בתחום, אמנם השכר נמוך אבל יכול להיות לכם יתרון קל עם ניסיום מועט בתחום העיסוק שלכם.

Asaf-a
23-02-17, 19:37
למה לקחת לכיוון של אליטות ורגשי?
עניין של היצע וביקוש.
כפי שלביא ציין, השוק של מהנדסי המכונות פחות חם מאלקטרוניקה, ותוכנה.
שימו לב שרוב החברות הגדולות במשק שקולטות מהנדסי מכונות אינן בתנופה לאחרונה, להבדיל מתחומי הנדסה אחרים.

ובמצב זה של היצע וביקוש הגיוני שהמעסיקים מעדיפים מהמוסדות היותר נחשבים.

כך זה גם סטודנטים לרפואה שלמדו בחו"ל או משפטים מהמכללות.

כללית רף הקבלה למכונות אינו בשמיים ביחס לשאר ההנדסות( חוץ מחומרים וכימיה), ולכן באמת שמעטים המיקרים שמי שבאמת רוצה לא יתקבל לאוניברסיטה אחרי מכינה, והמראיינים יודעים זאת ומעדיפים ללכת על בטוח.

נכונה ההמלצה לעבוד במקצוע באופן חלקי החל מהסמסטר השישי.

zerez
24-02-17, 19:55
אני בתחום מבוקש של הנדסת חשמל ותוכנה ועבדתי במשך הרבה שנים באחת החברות הגדולות במשק. היו תקופות שמנהל כוח אדם לא אישר לקלוט מהנדסים שלא למדו באוניברסיטה מכובדת, אני יודע על עוד חברות כאלה.
בשורה התחתונה אוניברסיטה מוכרת פותחת עוד כמה שערים ולא רק בארץ.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

asafk
24-02-17, 20:00
האמת... גם לי היתה מנהלת כח אדם שהקריטריון היחיד שהיה לה הוא תעודה מהטכניון.
והיא הצליחה להביא לי רק מהנדסים גרועים.
עד ששברתי את הכלים והבאתי בעצמי מהנדסים טובים שבמקרה לא היו בוגרי טכניון.
אבל זה היה מזמן.
היום מכל הצוות שלי חוץ ממני ומעוד שניים ותיקים אין בוגרי טכניון. יש מכל מוסד אחר לדעתי. מדגם מייצג.

אסף.

-->