PDA

צפייה בגרסה מלאה : שוב כיריים... התיעצות.

אייל
21-02-17, 10:48
נושא החשמל ירד מהפרק מבעיות תשתית. בזמן הבנייה לא חשבתי על חיבור שלוש פאזות במקום הזה ולכן כיריים קרמיים ירדו מהפרק.
כיריים אינדוקציה יחייבו אותנו להחליף את כל הסירים וגם יורדת מהפרק.
נשארנו עם גז וכמובן עם רעיון "אחר".
אין לי מגבלת רוחב וסידור כיריים סטנדרטי שבו כירה אחת מסתירה את הכירה השנייה קצת מעצבן ומפריע ולכן פניתי לכיריים רוחביים, כאלו שכל הכירות מסודרות בשורה אחת. הבעיה, הסידור הזה נחשב ייחודי ולכן המחיר בהתאם, מתחיל מ-4,000 ש"ח.
אז צץ רעיון, לקחת שתי כירות זוגיות, כאלו שיש בהן שתי להבות בלבד, להניח אותם על השיש אחת ליד השנייה. עלות כ-1400 ש"ח לשתי הכירות.
היתרון: ארבע קירות בשורה אחת.
החיסרון: אין מגוון של גדלים של הכירות (אין "אש קטנה").

יש דברים שאני מפספס? יש חסרונות נוספים? האם חיבור T על צינור הגז עשוי לעשות בעיות (בכל מקרה ההתקנה תתבצע על ידי טכנאי גז)?

תאירו את עיניי...

מוני אורבך
21-02-17, 11:18
אתה לא חייב 3 פאזות לכירים חשמליות.להרבה יש אפציה לחד פאזי.
לי יש חד פאזי כבר שנים ללא בעיות.
אם אתה מבשל כל הזמן עם 4 כירים פעילות בחום גבוה כל הזמן יכולה להיות בעיה.
אם לא (וזה מה שקורה ברוב המטבחים) אין בעיה עם חד פאזי.

חנן-ג'יפולוג
21-02-17, 12:03
מה שמוני אמר. לא חייבים תלת פאזי גם בשביל הכיריים התלת פאזיות. יש לי כזו.
בשנתיים הראשונות, מטעמי נוחות, היא היתה מחוברת לפאזה אחת, ויותר מאוחר העברתי לתלת פאזי.
ל99% מהצרכים אין שום הבדל.
במקרה קיצון נדירים, כשאתה רוצה להבת בוסט בשתי להבות בצד אחד, זה לא נותן לך, אז או שאתה שם אחת בצד ימין ואחת בצד שמאל, או שבאחת מהן אתה לא על בוסט. הבדל זניח.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

נדב42
21-02-17, 12:48
מספר כיווני מחשבה:
1. גז: קח כיריים סטנדרטיים של 4 להבות שמתוכן אחת רחבה מאוד ואחת קטנה, וצרף לידה (לאורך או לרוחב) כירה זוגית. בהנחה שיש לך מקום ל- 4 לרוחב, אז גם סידור כזה ייכנס. לי יש כיריים של דה-דיטריש והם נותנים טווח להבות מעולה ו (טפו-טפו-טפו) לא עושה בעיות כבר הרבה שנים

2. גז: 2 כירות זוגיות, אבל שונות, שייתנו לך את מגוון הלהבות הרצוי (או לחילופין להבנות כירת שטח כמו שרכס מוכר - עולות כ- 120 ש"ח ללהבה גדולה -מעולה לווק ...

3. חשמל: אם יש לך 2 הזנות נפרדות (לגמרי) לאזור, אתה יכול לאחד אותן להזנה תלת פאזית ע"י שינויי חיווט בקצוות - אבל חשוב לסמן את זה באופן שיהיה ברור גם בעןד הרבה שנים ...

אני חייב לציין אם זאת שהרעיון של 4 לרוחב נראה לי שימושי ונוח כי זה משאיר משטח עבודה לפני הכיריים. החסרון: כל הסירים רחוקים ואם הטבח/ית נמוכים זה מקשה ...

בהmלחה :)

-->