PDA

צפייה בגרסה מלאה : Article: אוקי, עכשיו באמת: הוראות הרישוי להגבהת רכב שטח נכנסות לתוקף

עמודים : 1 2 3 [4]

KOOKE
05-03-18, 11:49
רק מציין שהרנגלר מככב בראש הרשימה ואפילו ציור ההדגמה לשיטת המדידה הוא של הרנגלר......באסה....:(

דרור ברלי
05-03-18, 19:30
בד"כ יש נתון של גובה מקסימלי של גג הרכב מעל הקרקע - וזה נתון שאפשר לחשב מחדש גם אם החליפו מידת צמיגים.

תע"ר למשל מספקים נתון שכזה של גובה הגג. כולל חתימה.
כמעט כל הסופות שאני מכיר, כולל כאלה שמוגבהות במידה סבירה פחות או יותר, נכנסות היטב לנתון הזה.

מין הסתם אף מכון רישוי לא מוכן לקבל את זה. רוצים "קפיץ ישר"....

- - - Updated - - -

שימו לב לסעיף 5 במכתב של שם טוב.
לדעתי כדאי לנו לדבר פחות עכשיו בפומבי...

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

זה הרמז לגזרות שעוד יגיעו מכיוונם של אנשי ההייטק שלך...
מדהים במה הם מתעסקים, האנשים המיותרים האלה.

בוזי
05-03-18, 19:46
תע"ר למשל מספקים נתון שכזה של גובה הגג. כולל חתימה.
כמעט כל הסופות שאני מכיר, כולל כאלה שמוגבהות במידה סבירה פחות או יותר, נכנסות היטב לנתון הזה.

מין הסתם אף מכון רישוי לא מוכן לקבל את זה. רוצים "קפיץ ישר"....

מעולה. זה נשמע כמו נקודת פתיחה מצויינת. כל מה שנשאר לעשות, הוא לשכנע את מי שצריך במשרד התחבורה, להוציא למכונים הוראה מחייבת להתייחס לנתון הזה בהקשר של מוגבה או לא ובכמה.
לא שזה מבטיח שהם יתנו לנו להיכנס למכון בכלל, או להיבדק בצורה עניינית והוגנת, אבל זה צעד קדימה.

ishc
06-03-18, 08:18
היום אישרתי את ערכת הגבהה לפאג׳רו.
בדיקה אצל מתקין (במקרה שלי מכון פרונט אלשייך ברמלה).
אחרי הבדיקה קיבלתי ממנו את כל האישורים והיום ניגשתי למשרד הרישוי ושם הוציאו לי את רישיון רכב עם ההערה המיוחלת.
דבר שצריך לשים לב הוא שאישור המתקין תקף ל-2018. אצלי הוא היה מ-2017 ושמעתי את הפקידה אומרת שלהבא הם יפסיקו לקבל אישורים
שהם כבר לא בתוקף.

עלות כל הסיפור 200 שח + מעמ

Sent from my iPhone using Tapatalk

asafk
06-03-18, 12:50
אני מניח שזה לא המחיר הרגיל אלא המחיר הקבוצתי שהם עשו לפג׳רואים.

אסף.

amitaikl
06-03-18, 13:02

אסף.הם עושים אותו מחיר לטרופריסטים

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

ishc
06-03-18, 15:55

אסף.

לא הגעתי דרך שום קבוצה ושום דבר, פשוט הייתי באיזור. לדעתי זה המחיר הרגיל לבדיקה. כמובן שאם הוא מוצא ליקויים וכאלה המחיר בטח יהיה שונה.

erezgur
06-03-18, 16:18
אני גם קיבלתי אישור דומה מאלשיך ברמלה.
שעה וחצי מאוחר יותר כבר הופיע ברישיון (ניצלתי את האזור ועברתי במשרד הרישוי ברמלה שהיו מאד יעילים).

הגעתי לשם בעקבות המלצה חמה של חבר עם פאג'רו.

windler
09-03-18, 10:16
מוזר ,חשבתי שחידוש הרישיון יגיע עם ההערה כבר ברישיון.
אך הרישיון הגיע ללא ההערה.
האם עלי לפנות למשרד הרישוי ?

נמרוד
09-03-18, 10:18
מוזר ,חשבתי שחידוש הרישיון יגיע עם ההערה כבר ברישיון.
אך הרישיון הגיע ללא ההערה.
האם עלי לפנות למשרד הרישוי ?חיובי. תיגש עם הספח למשרד רישוי ותבקש שיעבירו לרשיון.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

asafk
20-03-18, 20:36
אני מלווה מהצד את הדרך שעושה היבואן של רוביקון אקספרס לאישור פרטני לערכות ללא תקינה אירופית. אז חוץ מזה שהיצרן בארה"ב שינה את הגדרת אחת הערכות לרנגלר וקורא לה 2 אינצ' במקום 2.5 אינצ', וקיבל אישור בהתאם - הם הגישו גם את ערכת ה 4.5 אינצ' לתקינה. אני חייב לומר שכמתבונן מהצד, ולמרות שיש מאחורי התהליך לא מעט מאמץ והרבה שעות עבודה גם מול היצרן בחו"ל וגם מול המעבדה - אז כמתבונן מהצד התהליך מבוצע בצורה שקופה וישירה ודי נכונה, כאשר מה מגישים ואיך מגישים לחלוטין בידיו של היבואן והיצרן.
בסופו של דבר הוגשה הערכה המדוברת עם הגדרה לכל דגמי ה JK - קצר וארוך, ובכל רמות הגימור והאיבזור - בהתאם להגדרת רוביקון אקספרס - ועם מידות צמיגים 35 ו 37 כחלק מאישור הערכה. ובסופו של יום לפני כמה ימים גם עברו על מסלול הניסוי את כל הבדיקות כמתחייב בחוק, ותוך ככה וככה זמן יקבלו את האישור המיוחל לערכת הגבהה 4.5 כולל מידות צמיגים 35 ו 37.
אז שורה תחתונה התהליך עולה ליבואן כמה עשרות אלפי שקלים אם הכל הולך חלק ובקלות, והוא בהחלט אפשרי. כלומר לא מדובר בגזירה שהציבור לא יכול לעמוד בה, כן מדובר בגזירה שמישהו צריך לשלם עליה.

הרכב הבא שהם פונים לטפל בו - ושימו לב לקושי... הטיפול הוא קודם לקבל הסכמה של היצרן בחו"ל ורק אז מול המעבדה ומשרד התחבורה - הוא ג'יפ סופה וכנגזרת שלו סיג'יי. מחזיקים אצבעות.

חוץ מהערכה של רוביקון אקספרס, הוגשו עוד ערכות לאישור פרטני, ואני מתרשם שהמעבדה היא לא חותמת גומי ולא כל היבואנים וכל הערכות עברו את כל הבדיקות במכה ראשונה או בכלל - כלומר שימו לב לסיפא של הדברים האלו - יש ערכות הגבהה שפוגעות בהתנהגות הדינמית של הרכב עד מצב שבו הוא לא מתנהג כמו שרכב שעובר תקינה ומותר לו לנוע על הכביש אמור להתנהג.

אסף.

boaz avrahami
20-03-18, 21:36
כל הכבוד להם!
המחיר בטח לא יהיה קל לעיכול.
האם הגדלת הצמיגים דורשת הגדלת דיסקים וקליפרים?

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

asafk
20-03-18, 21:50
ההתקנה כולל הצמיגים דורשת כל מה שיש בערכת ההגבהה... ולא יותר.

אסף.

בוזי
20-03-18, 21:57
אישור הקיט לסיקס וסופה יכלול אישור לגלגל 33?

דרור ברלי
21-03-18, 11:11
33, 35, 37... איזה התלהבות... תירגעו, נסחפתם....
לא לרתום את העגלה לפני הסוסים. פרה פרה. קודם שיגמרו עם סיפור ההגבהות.

מדברים על CJ ו-YJ והסופה הישראלית כנגזרת.
זה עוד לא התחיל בכלל, קודם מטפלים ב-JK וזה מובן.
הג'יפים הישנים יגיעו רק בהמשך.
בכל מקרה ראוי לתת מילה טובה ליבואן של רוביקון-אקספרס שמשקיע בזה כסף וזמן.
נראה אם בכלל, ואם כן - תוך כמה זמן העסק יהיה חוקי ולא פחות חשוב - כמה יעלה.....:(

בוזי
21-03-18, 11:33
המתחיל במצווה, אומרים לו - גמור.
אם הם כבר בראש של לבחון שינוי נרחב הכולל הגדלה חוקית של הגלגלים, שיבחנו את הנושא גם בג׳יפים הישנים. אולי נופתע לטובה, ואם לא, נדע שניסינו.

ד ו ר ו ן
21-03-18, 11:37
בכל מקרה ראוי לתת מילה טובה ליבואן של רוביקון-אקספרס שמשקיע בזה כסף וזמן.

לטובת מי מהקהל שלא יודע מי היבואן,
אתם יוצאים מנקודת הנחה שכולם יודעים על מי המדובר, אז כדאי ומגיע לדעתי להגיד את שמו.
הוא מבצע תהליך כלל לא מובן מאליו, וחריג מאד לטובת קהילת השטח.

דרור ברלי
21-03-18, 12:04
לטובת מי מהקהל שלא יודע מי היבואן,
אתם יוצאים מנקודת הנחה שכולם יודעים על מי המדובר, אז כדאי ומגיע לדעתי להגיד את שמו.
הוא מבצע תהליך כלל לא מובן מאליו, וחריג מאד לטובת קהילת השטח.

צודק.

היבואן הוא מתלם.

נמרוד
21-03-18, 14:31
הרכב הבא שהם פונים לטפל בו - ושימו לב לקושי... הטיפול הוא קודם לקבל הסכמה של היצרן בחו"ל ורק אז מול המעבדה ומשרד התחבורה - הוא ג'יפ סופה וכנגזרת שלו סיג'יי. מחזיקים אצבעות.

חדשות מצוינות אסף, יישר כוח איתי וכל הצוות ב"מתלם" יבואני רוביקון אקספרס.

מה שמביא לרעיון שיכול אולי לקדם טיפה את העניינים:

היבואן שיציג ערכת מתלים מאושרת לCJ וסופה - שזה בסופו של דבר הבסיס של ג'יפולוג - יקבל באנר פרסומת ראשי פה בג'יפולוג, בכל האתר, שאומר משהו כזה - "XXX ערכת המתלים המאושרת היחידה לג'יפ CJ וסופה"... הפרסום הזה חינם לגמרי ובלי מגבלת זמן - כל עוד זו אכן הערכה היחידה בשוק.

נמרוד
21-03-18, 14:33
33, 35, 37... איזה התלהבות... תירגעו, נסחפתם....
לא לרתום את העגלה לפני הסוסים. פרה פרה. קודם שיגמרו עם סיפור ההגבהות.

מה קרה דרור? אתה מפחד שתצטרך לאכל קצת בד? יש היום קסקטים דקים כאלו מבד נושם חצי סינטטי, מאד קלים לעיכול :rolleyes:

boaz avrahami
21-03-18, 15:04
תדע לך נמרוד שבמו ידיך אתה פוגע ברוח האתר.

פעם אחת מרחיק את ברנרד שבקרוב מגיע תורו לחוטיני.

פעם שניה ברלי יפסיק לקלל את הבולשביקים.

וקצת ברצינות-
כל הכבוד למתלמ שהרימו את הפרוייקט אבל חשוב לזכור שזו חברה מסחרית שתפקידה ומטרתה להרוויח כסף.
העסק הזה לא יהיה זול מצד אחד ומצד שני גם לא יהיה הוגן ליבא לבד ולרכב על הסכומים שהם השקיעו באישורים.
זה יוצר גם לנו כלקוחות מונופול.
שוק סגור לא מלהיב אותי. ממש לא!

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

shachar
21-03-18, 18:20
אולי בשביל הצאנס הקטן (תרתי משמע) של התמונה עם חוטיני..... שווה להחזיר את ברנרד.

ד ו ר ו ן
21-03-18, 18:49
תדע לך נמרוד שבמו ידיך אתה פוגע ברוח האתר.

פעם אחת מרחיק את ברנרד שבקרוב מגיע תורו לחוטיני.

פעם שניה ברלי יפסיק לקלל את הבולשביקים.

וקצת ברצינות-
כל הכבוד למתלמ שהרימו את הפרוייקט אבל חשוב לזכור שזו חברה מסחרית שתפקידה ומטרתה להרוויח כסף.
העסק הזה לא יהיה זול מצד אחד ומצד שני גם לא יהיה הוגן ליבא לבד ולרכב על הסכומים שהם השקיעו באישורים.
זה יוצר גם לנו כלקוחות מונופול.
שוק סגור לא מלהיב אותי. ממש לא!

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

מה מונע מיבואנים אחרים להציע גם מוצר וליצור תחרות?

boaz avrahami
21-03-18, 19:44
השוק הקטן.
גם אם יהיו עוד לא בטוח שהמחיר ירד כי פוטנציאל המכירות לא כזה גדול והם צריכים להרוויח

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

ד ו ר ו ן
21-03-18, 21:05
אז לא הבנתי את הטענה שלך.
אתה מראש אומר שיש כאן יבואן שהחליט לצאת בצעד אמיץ למרות שוק בעייתי, ואתה עוד מתלונן?

boaz avrahami
21-03-18, 22:14
אז לא הבנתי את הטענה שלך.
אתה מראש אומר שיש כאן יבואן שהחליט לצאת בצעד אמיץ למרות שוק בעייתי, ואתה עוד מתלונן?

לא מתלונן, מתבאס.
מלכוד 22.
הנוהל יקר לביצוע והמחיר יעלה לנו באין ברירה.

ציינתי שאפילו לא מוסרי ליבא פרללי אחרי שהם עשו את ההשקעה.
אגב, אני מנחש שאספיר יסגרו את הפער מהר מאוד ואני לא רואה שחקן נוסף בתחום מעל 50 ממ

Honda TRX300EX
4Z7BOZז

ד ו ר ו ן
21-03-18, 22:23
לא מתלונן, מתבאס.
מלכוד 22.
הנוהל יקר לביצוע והמחיר יעלה לנו באין ברירה.

אני חושב שזה דוקא הפוך.
היום, אם אתה הולך על מסלול תקינה פרטי אתה משלם את עלות התקינה+הקיט+המיסוי לייבוא היחידני.

כשהיבואן מעביר את התקינה, העלות אמורה להתחלק על צפי המכירות, לא זהה לעלות תקינה מלאה.

boaz avrahami
21-03-18, 22:33
לבד זו עלות לא מעשית אם אתה אדם מהישוב.

אגב, אני לא מוצא באתר המשרד את נוהל מעל 50 ממ.
על איזה נוהל העסק הזה רץ כרגע או שאופים אחד חדש

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

גלעד .ג.
21-03-18, 23:09
אני מתבלבל כבר מהשמועות, להבנתי לאחר שהקיט יאושר נידרש לבדיקת מעבדה פרטנית לכל רכב...

אתם מכירים משהו אחר?

דרור ברלי
22-03-18, 00:53
מה קרה דרור? אתה מפחד שתצטרך לאכל קצת בד? יש היום קסקטים דקים כאלו מבד נושם חצי סינטטי, מאד קלים לעיכול :rolleyes:

הכיוון הוא טוב.
קודם כל, כבוד לאיתי שהרים את הכפפה והולך עם זה עד הסוף כמו שצריך.
ויש למה לקוות. אבל עדיין חסרים הרבה פרטים.
הערכות לסופה/CJ עוד לא נבדקו.

מי כמוני רוצה שזה יעבור והפארסה הזו של משרד התחבורע תסתיים סוף סוף. ולא שכחתי את ההבטחה שלי: אם זה עובר ויש לנו אישור חוקי ברשיון ולא בקומבינות, אתה מוזמן לסטייק טוב ובקבוק טוב. אבל היי - בוא נראה את זה קורה....

אז אני במקומך הייתי מחכה עוד קצת עם הצחוקים.
אל תשכח שאם זה לא מסתדר, לא רק שהפסדת סטייק אלא שכולנו בצרה צרורה.

אז קודם נראה את זה קורה במציאות ובמה זה יהיה כרוך (התייקרות הערכות של רוביקון-אקספרס? עד כמה יתייקרו?... כבר היום הן יקרות אש. אבל היי - זה הקפיץ הכי טוב שאי פעם נסעתם עליו בסיקס/סופה. נוחות נסיעה ומהלכי מתלה ברמה של סלילים טובים, אלה של הביוקר. באחריות).

moriseven
01-05-18, 17:23
הבנתי מאחד החברים שבינתיים יש עוד ערכה מאושרת לסיקס / סופה. נדמה לי שהותקן ואושר כחוק במוסך xxxxxxx.

אסף.

יש שמות של חברות מאושרות לCJ/סופה או שזאת רק שמועה?

wonderd
05-05-18, 12:47
נו, אז אומרים... ( ואני לא זוכר שממש אמרו)
זה עוד לא הופך את זה לעובדה בשטח.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

לא קראתי את המשך השירשור, אבל יש עובדה מהשטח..
חבר עם טרופר ישן, לא מוגבה (קפיצים מקוריים!) לא עובר טסט.
הבוחן הכשיל אותו תוך מדידת גובה כשהוא בכלל לא יודע מה הגובה המקורי שאמור להיות - פשוט לקח מטר, מדד ואמר שזה גבוה מדי וצריך אישור.
עכשיו לך תביא אישור שהרכב מקורי ותחזור אליו..ועל הקפיץ אין שום רישום/הטבעה/מדבקה.

החבר בבעיה ואני שוקל להתקין לו קפיץ איירונמן ישן שיש אצלי, לדאוג לרישום ברישיון, להחזיר למקורי ולחזור למכון טסטים. יותר עקום מזה אין.

wonderd
05-05-18, 13:26
והנה עוד בעיה
אני מחפש לרכוש טנדר ישן, מאוד רוצה את השברולט קולורדו, אבל אין סיכוי להגביה אותו כי לא יובא באופן סדיר לארץ ואין יבואן שיש לו קיט הגבהה לרכב. בזה דרור צודק לגמרי - החוק כמו שהוא היום עוזר מאוד לרכבים הנפוצים ואת המיוחדים דפקו עד העצם.

מוטי ג.
05-05-18, 13:36
חבר עם טרופר ישן, לא מוגבה (קפיצים מקוריים!) לא עובר טסט..הכי פשוט לדעתי זה ללכת מוסך יבואן, ולקבל אישור שזה הגובה המקורי של האוטו.

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

דרור ברלי
05-05-18, 23:17
והנה עוד בעיה
אני מחפש לרכוש טנדר ישן, מאוד רוצה את השברולט קולורדו, אבל אין סיכוי להגביה אותו כי לא יובא באופן סדיר לארץ ואין יבואן שיש לו קיט הגבהה לרכב. בזה דרור צודק לגמרי - החוק כמו שהוא היום עוזר מאוד לרכבים הנפוצים ואת המיוחדים דפקו עד העצם.

ששששש
כאן כבר אסור להתלונן ובטח אסור לבלבל את המוח עם עובדות.
כי תיכף מלקקי הרקטום של משרד התחבורע יתמקדו בגופו של כותב (אתה) במקום בגופו של עניין.

לגבי השאלה על CJ/סופה - לא. עדיין אין. אומרים שזה בתהליך (שעוד לא התחיל). כשיהיו עדכונים, נעדכן.

נמרוד
05-05-18, 23:53
חבר עם טרופר ישן, לא מוגבה (קפיצים מקוריים!) לא עובר טסט.
הבוחן הכשיל אותו תוך מדידת גובה כשהוא בכלל לא יודע מה הגובה המקורי שאמור להיות - פשוט לקח מטר, מדד ואמר שזה גבוה מדי וצריך אישור.
עכשיו לך תביא אישור שהרכב מקורי ותחזור אליו..ועל הקפיץ אין שום רישום/הטבעה/מדבקה.

החבר בבעיה ואני שוקל להתקין לו קפיץ איירונמן ישן שיש אצלי, לדאוג לרישום ברישיון, להחזיר למקורי ולחזור למכון טסטים. יותר עקום מזה אין.זה לדעתי ניצול של התקנה כדי להכריח את הרכב לחזור לטסט שני ולהרוויח עוד כמה עשרות שקלים. מכוני טסטים כמעט תמיד ימצאו איזשהו ליקוי כדי להרוויח את הבדיקה החוזרת.

האם זה הליקוי היחיד שנמצא? מה הניסוח של הליקוי הזה בטופס?

אני מעריך, שכאשר החבר יחזור לטסט החוזר, יראה שהליקויים האחרים (אם ישנם) תוקנו, וישבע באם-אמא שלו שהרכב לא מוגבה, בעל המכון יאשר לו לעבור.

boaz avrahami
06-05-18, 06:22
מי אמר שכולם יעברו אחרי התקנה?
מה שאמרו זה שמי שיש לו את ההערה ברשיון יורד מעליו עול וויכוחים, דבר שכרגע מסתמן כנכון מאוד ומערער את נהואת הבכינים.
חבל שמי שמדבר מהרקטום לא פנוי להתעמק בניואנסים.

נגמה לי גם שטרופר עשוי להיות מוגבה עי מתיחת מוטות הפיתול...

אנחנו לא מכירים את האוטו ולא יודעים לומר עד כמה הוא מושך אש.
בלי הנתון הזה הדיון הספציפי עקר מיסודו.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

דרור ברלי
06-05-18, 07:34
אותם "ניואנסים", שעליהם קמים ונופלים הדברים, מעולם לא עניינו אתכם.

מי שהתריע שוב ושוב שההערה ברשיון לא מבטיחה מעבר חלק של הטסט - הייתי אני.
ועובדה שזה לא פותר את "עול הויכוחים". כי אם אין לך הערה, הבוחן אומר לך "מוגבה" ועכשיו לך תוכיח שאין לך אחות. כל חצי שנה מחדש.

והבחור עם הטרופר הישן עוד באמת במצב טוב - כי לטרופר יש קיטים מאושרים. עכשיו שיילך ויוציא כסף מיותר סתם ככה כדי שתהיה לו הערה. אז מה אם הוא בכלל לא הגביה.
אז מה.

באמת, כל מה שצריך זה שיישבע באמ-אמא שלו שלא הגביה. והבוחן כמובן מיד יתרצה. הרי איך כולנו עוברים טסט? נורא פשוט - נשבעים באמ-אמא.

אם זה לא היה כל כך עצוב, זה היה קורע מצחוק כמה שאתם נשמעים מטופשים.
לא שהקיטורים עוזרים במשהו, אבל לפחות אל תעשו מעצמכם ליצנים.

boaz avrahami
06-05-18, 08:35
היום כשהענינים נכנסים למסלולם כבר לא נזקקים לנבואות וכל אחד יכול לקחת את מסקנותיו בעצמו.

מכבד את זכותך לחשוב שונה ממני אפילו שהנתונים כנראה לא בעדך

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

Raccoon
06-05-18, 10:07
מצב בו רכב לא עובר טסט על קריטריון שלא רשום בשום מקום הוא לא סביר. כמו שבזיהום אויר ויעילות בלימה מציינים את הקריטריון להכשלה באופן ברור, הייתי מצפה שגם בסעיף "גובה" יהיה קריטריון ברור. מעבר לטרטור יש פה גם פתח לשחיתות.
הפתרון לזה צריך להיות מינהלי, הייתי פונה למי שמפקח על המכון הזה ומבקש הסברים, בין השאר לגבי הגובה שממנו ומטה הרכב יעבור מבחן רישוי.
ספציפית לגבי טרופר, מתיחת מוטות הפיתול רלוונטית רק לחלק הקדמי, ולא נראה לי שמישהו ימתח את המוטות האלה בלי להחליף קפיצים גם מאחורה.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk

boaz avrahami
06-05-18, 10:28
יש קריטריון - גובה הפנסים אבל כדמלפשים להכשיל טז מכשילים.

אותי בטסט האחרון הכשילו על פסים זוהרים שבכלל אינם נחותים לרכב שלי.
שיחה עם הרב בוחן והכול הסתדר...

בכלל כנוהל אני מעמיד את האוטו לפני שאני נרשם ושואל את הבוחן אם יש לו בעיה עם איך שהאוטו נראה.
זה חוסך אי נעימות כשאתה כבר בידים שלהם.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

amirk
06-05-18, 10:53
כמקרה הטרופר הסטנדרטי - חבר עם פגארו נתקל בדיוק אותה בעיה, מכתב מהמוסך המטפל פתר את הבעיה והרכב עבר טסט (כלא מוגבה)

דרור ברלי
06-05-18, 20:59
מצב בו רכב לא עובר טסט על קריטריון שלא רשום בשום מקום הוא לא סביר. כמו שבזיהום אויר ויעילות בלימה מציינים את הקריטריון להכשלה באופן ברור, הייתי מצפה שגם בסעיף "גובה" יהיה קריטריון ברור. מעבר לטרטור יש פה גם פתח לשחיתות.
הפתרון לזה צריך להיות מינהלי, הייתי פונה למי שמפקח על המכון הזה ומבקש הסברים, בין השאר לגבי הגובה שממנו ומטה הרכב יעבור מבחן רישוי.
ספציפית לגבי טרופר, מתיחת מוטות הפיתול רלוונטית רק לחלק הקדמי, ולא נראה לי שמישהו ימתח את המוטות האלה בלי להחליף קפיצים גם מאחורה.

מה זאת אומרת "גובה שממנו ומטה"?
וקפיץ קרוס שעבר ממצב מקושת ובריא למצב ישר זה בסדר? הרי מדובר בליקוי לא פחות מקטלני, אבל האוטו יעבור, כי הוא נמוך!.....

והאם מתיחת מוט פיתול היא "הגבהה"?
והאם ערגול קפיץ עלים קיים הוא "הגבהה"?

מבטיח לך שגם למומחים של בועז אין תשובות לזה. כי הם לא חשבו על זה. כי הניואנסים לא באמת מעניינים אותם. כמו שלא עניין אותם מה יקרה עם אלפי כלי רכב מכל מיני דגמים שכל אחד מהם בנפרד אולי לא נפוץ, אבל כולם ביחד הם כמות לא מבוטלת.

יש דברים שפשוט מטופש להתעסק בהם ולבזבז עליהם משאבי ציבור יקרים. הסיפור הזה הוא בראש הרשימה.

נמרוד
09-05-18, 12:28
יש שמות של חברות מאושרות לCJ/סופה או שזאת רק שמועה?

זאת כבר לא שמועה, בשעה טובה.

חברת אאוטבק טכנולוגיות העבירה ג'יפ CJ של ארנון "אנדורו". בדיקת המעבדה צלחה, עוד כמה שבועות לסגירת הניירת ויש קיט קפיצי עלים לCJ.

בוזי
09-05-18, 12:38
באיזה קיט מדובר?

boaz avrahami
09-05-18, 12:52
קיט בולשביקי משופר
אני מקווה שדרור לא יחשף לידיעה הזו במפתיע. זה עלול להיגמר רע

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

דרור ברלי
09-05-18, 12:53
BDS.
שם טוב.

בוזי
09-05-18, 12:54
אוי, זה דרעק.
והשם בהחלט מזעזע.

boaz avrahami
09-05-18, 12:55
אז מה דרור, בקרוב גם בשבילך השמיים יתבהרו?
עוד תצליח לעבור בסוף טסט לבד.

מה תעשה עם כל העצבים אז?

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

דרור ברלי
09-05-18, 12:58
האיכות אינה קריטריון.
נהפוכו. ככל שהקפיץ עובד פחות, ככה האוטו יעבור יותר בקלות את המבחן הזה.
אבל מזל טוב - כי סוף-סוף יש משהו להתבסס עליו/להיתלות בו.

אבל אתה באמת חושב שבזה נגמרו הבעיות בטסטים?
הגבההות זה סעיף אחד ויחיד מבין רבים.
נראה לך שהחברים ממכוני הרישוי יוותרו כל כך מהר על סעיף חשוב בהכנסות?

הטסט עוד חודשיים. נראה.

boaz avrahami
09-05-18, 13:48
רק סעיף אחד אבל מרכזי...

אני עוד זוכר את הכותרות ג׳יפוקליפסה...
פתחו פורום רישוי מיוחד.
בסוף אחרי כל החרא הזה ואין ספור ויכוחים לא תגידו סליחה טעינו?!

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

דרור ברלי
09-05-18, 14:59
במה טעינו בדיוק?

שכבר ארבעה חודשים אחרי תום תקופת הגרייס, ועדיין המוני דגמי כלי רכב ללא פתרון?
שהכל תלוי ברצון הטוב של יבואן?

משרד התחבורע לא הפך לידיד ומיטיב. לא שלי וגם לא שלך.
כאזרחים ישראלים, המשרד הזה הוא עדיין אויב מס' 1 שלנו. אולי אפילו יותר מאשר קודם.
לא יהיה קל יותר לעבור טסט. מחיקת סעיף ה"הגבהה" ברשימת ההכשלות רק תגביר מוטיבציה להכשיל על משהו אחר.
המאכערים לא יהיו מחוסרי עבודה.

היהודים אותם יהודים. הערבים אותם ערבים. הים אותו ים.

רק בכיס יישאר פחות כסף.

golyat
09-05-18, 15:04
אני זוכר שהייתה פה הצעה להתארגנות משותפת לרכישה של קיט מאושר לסיקסים וסופות.
ליכשיאושר הקיט המדובר אני בטוח שתהיה לו דרישה רבה כקיט היחידי המאושר לרכבים שלנו. לדעתי יש כאן מקום ליצר קבוצת רכישה. כאן או בשירשור נפרד.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

דרור ברלי
09-05-18, 15:08
זה קיט קשה כמו בטון. בגלל זה הוא גם עבר די בקלות.
הקפיץ קשה = הרכב מגלגל פחות = יציב יותר = עובר את המבחן.
מה קורה בשטח? זה כבר סיפור אחר.
היית קונה אותו?

golyat
09-05-18, 15:14
מניח שבמקרה שלי הרכב על ציודו כבד משמעותית מcj סטנדרטי ולכן דווקא הייתי מעוניין בסט קפיצים קשיח.
חוץ מזה הגיע הזמן להחליף. ואין אופציות אחרות..
כמובן שאחקור על הקיט הספציפי ונשאר גם עניין העלות שעלול לשלוח אותי לערגול קפיצים במקום לרכישה כזו.

boaz avrahami
09-05-18, 15:40
במה טעינו בדיוק?

שכבר ארבעה חודשים אחרי תום תקופת הגרייס, ועדיין המוני דגמי כלי רכב ללא פתרון?
שהכל תלוי ברצון הטוב של יבואן?

משרד התחבורע לא הפך לידיד ומיטיב. לא שלי וגם לא שלך.
כאזרחים ישראלים, המשרד הזה הוא עדיין אויב מס' 1 שלנו. אולי אפילו יותר מאשר קודם.
לא יהיה קל יותר לעבור טסט. מחיקת סעיף ה"הגבהה" ברשימת ההכשלות רק תגביר מוטיבציה להכשיל על משהו אחר.
המאכערים לא יהיו מחוסרי עבודה.

היהודים אותם יהודים. הערבים אותם ערבים. הים אותו ים.

רק בכיס יישאר פחות כסף.

הייתם בהיסטריה מוחלטת שאף גיפ לא יסע יותר מארץ.
לאט לאט העשן מתפוגג ועיקר התלונה שלך היא שאין אישור (עדיין) לגיפ המקומי שלך וליצרן הקפיצים האהוב עליך ובצבע המועדף עליך. וגם זה זמני.
תלמד להקשיב ולהפסיק לממן את הסדיסטיים שמתעללים בך כל טסט ותגלה שאפשר להיכנס ולצאת מטסט בשלום ולבד...

בקיצור, כיום ניתן לקבוע בוודאות שבסיכומו של יום יצאתם היסטריים כמו חבורה של ילדות בנות 12.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

moriseven
09-05-18, 16:08
זאת כבר לא שמועה, בשעה טובה.

חברת אאוטבק טכנולוגיות העבירה ג'יפ CJ של ארנון "אנדורו". בדיקת המעבדה צלחה, עוד כמה שבועות לסגירת הניירת ויש קיט קפיצי עלים לCJ.

על איזה גובה מדובר?

דרור ברלי
09-05-18, 19:15
הייתם בהיסטריה מוחלטת שאף גיפ לא יסע יותר מארץ.
לאט לאט העשן מתפוגג ועיקר התלונה שלך היא שאין אישור (עדיין) לגיפ המקומי שלך וליצרן הקפיצים האהוב עליך ובצבע המועדף עליך. וגם זה זמני.
תלמד להקשיב ולהפסיק לממן את הסדיסטיים שמתעללים בך כל טסט ותגלה שאפשר להיכנס ולצאת מטסט בשלום ולבד...

בקיצור, כיום ניתן לקבוע בוודאות שבסיכומו של יום יצאתם היסטריים כמו חבורה של ילדות בנות 12.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

כרגיל אתה מחרטט.
העובדות: יש לכל הפחות מאות רבות של "ג'יפים מקומיים" כמו שלי. והעובדה שבמקרה יש פתרון לג'יפ המיובא שלך, לא אומר שיש פתרון לכל היתר.
ויותר גרוע מזה, גם כלים לא מוגבהים בכלל לא מתקבלים לטסטים. לא אחד ולא שניים ולא עשרה.
והצלחת להביא למצב שהם חוששים לדבר על זה כאן.

- - - Updated - - -

מניח שבמקרה שלי הרכב על ציודו כבד משמעותית מcj סטנדרטי ולכן דווקא הייתי מעוניין בסט קפיצים קשיח.
חוץ מזה הגיע הזמן להחליף. ואין אופציות אחרות..
כמובן שאחקור על הקיט הספציפי ונשאר גם עניין העלות שעלול לשלוח אותי לערגול קפיצים במקום לרכישה כזו.

ערגול של קפיצים עייפים הוא פתרון זמני לטווח קצר בלבד.
הוא ישקע בחזרה די מהר והתוצאה היחידה תהיה עלים שבורים לאחר לא הרבה זמן.
אם אתה צריך ממילא להחליף קפיצים, אז אין ספק שכל קפיץ חדש ורענן יעשה עבודה טובה יותר מסט עייף שהגיע זמנו ללכת לברזל.

אבל הסט האיכותי (ומין הסתם יקר יותר) עדיין לא עבר בדיקות ועדיין לא חוקי.

- - - Updated - - -

על איזה גובה מדובר?

הגבהה חוקית. 50 מ"מ.

boaz avrahami
09-05-18, 19:16
[QUOTE=דרור ברלי;792224]כרגיל אתה מחרטט.
העובדות: יש לכל הפחות מאות רבות של "ג'יפים מקומיים" כמו שלי. והעובדה שבמקרה יש פתרון לג'יפ המיובא שלך, לא אומר שיש פתרון לכל היתר.
ויותר גרוע מזה, גם כלים לא מוגבהים בכלל לא מתקבלים לטסטים. לא אחד ולא שניים ולא עשרה.
והצלחת להביא למצב שהם חוששים לדבר על זה כאן.

- - - Updated - - -

ואללה... [emoji23]
אז בעצם התחזית שלך התממשה אבל הצלחתי לגרום לכולם לא לדבר על זה כאן?

איזה תותח אני!

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

דרור ברלי
09-05-18, 20:25
האמת בועז, מה לעשות, לא נעימה.

התקנה הזו יכלה להיות טובה אם המומחים שלך היו משקיעים יותר במציאת פתרון לכל דגמי הרכב, ואם משרד התחבורע היה רציני ופועל לטובת הציבור ולא לטובת המאכערים והיבואנים הגדולים והמעבדות המורשות וחברות הביטוח ושאר בעלי עניין ואינטרס כלכלי שעושים ביזנס עם המדינה וחוגגים על הציבור.
וגם אם היה לוקח מידי מכוני הרישוי שהם-הם לב המאפליה כמו שנמרוד אוהב לקרוא להם (ובצדק), את אותו כוח להשחית שיש להם היום. כי טסט צריך להיות בדיקת תקינות נטו, ולא קרקס-אבסורד כפי שזה כיום.

אפשר לחשוב שביקשתי יותר מדי.

היילקס אספנות
09-05-18, 20:29
בועז אם יורשה לי .
אני אשמח אם בטסט החצי שנתי הבא
אני אגיע לאן שתגיד.
אתה תבחן את הטנדר ובמידה ותראה ליקויים אתקן.
תיגש איתי בקבינה לטסט.
ואשמח לראות איך מעירים לי על פסים זוהרים .
כמובן קפה/תה/עוגה/ארטיק/בירה עליי.

לדעתי אנשים פשוט הפסיקו לכתוב/להגיב כאן.
כי כמו שדרור כתב כולם מחפשים רק לעבור... לא משנה אם בעזרת מעאכר/מוסך ליסוע לירוחם או לשלומי. העיקר שיהיה טסט.

אבל אני עם אישור הגבהה
רכב סולידי ללא מדבקות או לדים על הגג או אפילו גגון העמסה לא מצליח לעבור טסט ללא דרמות.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

boaz avrahami
09-05-18, 20:32
אני לא בוחן ואין לי כלים לבדוק את האוטו שלך אבל אם תרצה אראה לך לפני הטסט הבא שלך כיצד לגשת למכון הטסטים ולעבור רק עם הערות עניניות.

אם הצלחת 100 ארטיקים עליך לחברי האתר במפגש גיפולוג הבא

דרור-
מסכים איתך על דבר אחד בלבד.
עודף רגולציה ובירוקרטיה מזין את השחיתות והמעכרים.
אני מאמין שהכוונה היתה טובה אבל הייתי מוותר כמוך על תקנות כאלו ודומות לה.

לשימחתנו התחילו שם לאמץ נוהלים ארופאים ואוסטרליים כך שקשה לבוא אל המשרד בטענות שהם ממציאים את הגלגל.
מה שהולך בגרמניה הולך גם כאן.
רצינו אמריקה ולא קיבלנו. בעסה.

אבל אם נהיה כנים ונשווה את המצב לתחזיות הקודרות אז אפשר לומר שהרוב ניצל את התקנה היטב ויש מיעוט קטן שכרגע סובל ועם אופק חיובי.
בסך הכול ירד סעיף מרכזי בפחד של הרבה גיפאים להיכנס לטסט.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

היילקס אספנות
09-05-18, 20:34
עשינו עסק.
נדבר לקראת אוג'

דרור ברלי
09-05-18, 20:39
קדימה בועז.
תכתוב את "מדריך בועז אברהמי למעבר טסט ענייני ולא טראומטי עם כל דגם של רכב שטח, כולל ישן, כולל מייצור מקומי".
יהיה להיט.

boaz avrahami
09-05-18, 20:41
אגב דרור,
כשאני סבלתי מכשל ביבוא חלפים הקדשתי זמן בללחוץ שיפתרו לי את הבעיה. את התוצאה אפשר לראות בשטח.

ממליץ לך להפנות את המשאבים בלשנות את מה שמפריע לך.
להתנסח אתה יודע מצויין.
זה עדיף על לשבת בצד ולקטר כמה רע

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

boaz avrahami
09-05-18, 20:44
קדימה בועז.
תכתוב את "מדריך בועז אברהמי למעבר טסט ענייני ולא טראומטי עם כל דגם של רכב שטח, כולל ישן, כולל מייצור מקומי".
יהיה להיט.

לא משתינים מהמקפצה.
זו תורה שבעל פה.

בדיוק כמו שלא מפרסמים פינות חמד שנשתמרו מעין האינטרנט.

טיפ אחד אני מוכן לתת לך חינם.
את תעשה טסט בתל אביב או בחולון.
חוגגים לך על הישבן שם.
מלמדים אותך דרך הרגלים שבלי המוסכניק שלך לא תעבור טסט.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

נדב42
09-05-18, 20:57
זה לא רק עניין של משאבים... דרור יודע להתנסח בסגנון מסויים שקורץ לקוראים כמונו, אבל יהיה חסר תועלת עד הרסני בנסיון לשיח עם הרשויות.

כדי לדבר עם הרשויות ולהוציא מזה משהו טוב, צריך להתנסח בסובלנות ובכבוד גם כשבא לך לבעוט בביצים של מי שמולך. לא כל אחד יכול לעשות את זה ...

ד ו ר ו ן
09-05-18, 21:38
אבל אני עם אישור הגבהה
רכב סולידי ללא מדבקות או לדים על הגג או אפילו גגון העמסה לא מצליח לעבור טסט ללא דרמות.
על מה מכשילים אותך?
יאללה, פרט.

היילקס אספנות
09-05-18, 21:47
בטסט האחרון הוכשלתי על בדיקת עשן.
העלתי כאן את השתלשלות העניינים.
בגדול הבוחן החליט שהרכב מעשן.... נתן מכת גז הסטרית והראה לי שהמדדים לא תיקניים .
רק לאחר שיצאתי מהמסלול סגרתי את הבורג במשאבת הסולר לרמה שההילקס בפול גז בקושי נכנס למסלול הוא אמר לי"אז מה צריך שיפוץ משאבה" והעביר אותי.

טסט לפני כן על זה שיש לי ניתוק למוט מייצב קדמי... הבוחן בבור יצא ואמר לי "זה איסטבלייזר לא תיקני".

טסט לפני כן אישור הגבהה לא עזר והבוחן הדגול היה בטוח שעשיתי שינוי מבנה.
לשאלתי מה שיניתי הוא גמגם ולבסוף טען שהנדנדות שלי לא מקוריות.

לציין שכל טסט היה במכון אחר אחריי שפעמיים במכון בו בדרכ הייתי מעביר טסטים לא הסכימו שאכנס בכלל....
אלה האחרונים שזכורים לי.
אף פעם לא על מייסב גלגל.
אף פעם לא על ברקסים.
אה בפעם של המוט מייצב הייתה חסרה במדבקת משקולות משקל כולל!

היילקס אספנות
09-05-18, 21:50
בטסט האחרון הוכשלתי על בדיקת עשן.
העלתי כאן את השתלשלות העניינים.
בגדול הבוחן החליט שהרכב מעשן.... נתן מכת גז הסטרית והראה לי שהמדדים לא תיקניים .
רק לאחר שיצאתי מהמסלול סגרתי את הבורג במשאבת הסולר לרמה שההילקס בפול גז בקושי נכנס למסלול הוא אמר לי"אז מה צריך שיפוץ משאבה" והעביר אותי.

טסט לפני כן על זה שיש לי ניתוק למוט מייצב קדמי... הבוחן בבור יצא ואמר לי "זה איסטבלייזר לא תיקני".

טסט לפני כן אישור הגבהה לא עזר והבוחן הדגול היה בטוח שעשיתי שינוי מבנה.
לשאלתי מה שיניתי הוא גמגם ולבסוף טען שהנדנדות שלי לא מקוריות.

לציין שכל טסט היה במכון אחר אחריי שפעמיים במכון בו בדרכ הייתי מעביר טסטים לא הסכימו שאכנס בכלל....
אלה האחרונים שזכורים לי.
אף פעם לא על מייסב גלגל.
אף פעם לא על ברקסים.
אה בפעם של המוט מייצב הייתה חסרה במדבקת משקולות משקל כולל!

Sent from my SM-G920F using Tapatalkאה
כמובן מאז אירוע המוט מייצב אני נכנס לטסט בלעדיו....

בוזי
09-05-18, 21:54
מוט מייצב מתנתק זה שינוי מבנה.
רכב מעשן מעל המותר זה רכב לא תקין.
עניין ההגבהה בהיילקס עד 97 אכן מביך.
כל השאר, נשמע לי ענייני לחלוטין. מדבקת משקלות מחדשים עם טוש.

היילקס אספנות
09-05-18, 22:01
מוט מייצב מתנתק זה שינוי מבנה.
רכב מעשן מעל המותר זה רכב לא תקין.
עניין ההגבהה בהיילקס עד 97 אכן מביך.
כל השאר, נשמע לי ענייני לחלוטין. מדבקת משקלות מחדשים עם טוש.הרכב לא מעשן.... אבל מה לעשות ברגע שתתנפל על דוושת הגז עננה שחורה תצא בכל רכב עם משאבת סולר מכנית טיפשה. לכן יש להאיץ בהדרגה.
תאמין לי שהרכב מטופל....
בוחן שלא מזהה חוסר במוט מייצב מביך יותר מאחד כזה שטוען על שינוי מבנה.

ד ו ר ו ן
09-05-18, 22:13
הרכב לא מעשן.... אבל מה לעשות ברגע שתתנפל על דוושת הגז עננה שחורה תצא בכל רכב עם משאבת סולר מכנית טיפשה. לכן יש להאיץ בהדרגה.

בדיקת עשן בהרצה חופשית היא לא רגעית, ומכת גז רגעית לא אמורה להשפיע על התוצאה שנמדדת אחרי ייצוב סל״ד..

ובוזי צודק לגבי המוט המייצב.

איפה הארטיקים?

יש אנשים עם בעיות אמיתיות, אלו בלי קיט שאפשר להכניס לרשיון, אבל על מה שהכשילו בחלקו מוצדק ובחלקו לא הכשיל אותך בסוף לפי מה שכתבת..

היילקס אספנות
09-05-18, 22:15
טוב.
כנראה אני מגזים.

boaz avrahami
09-05-18, 22:30
שוקו שוקו בבקשה [emoji41]

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

Raccoon
09-05-18, 22:57
שוב, הבעיה היא שאין קריטריון ברור לבדיקה. כשבוחן רואה עשן ולא בודק עם מכשיר, כשבוחן טוען שהרכב מוגבה אבל לא יודע להפנות לטבלה מסודרת עם הגובה התקין של הדגם (גם מינימום אם מישהו צריך...).
אז אני מסכים עם בועז שבמקרים רבים המצב השתפר מאז שהכניסו את התקנות החדשות, אבל ברור לכולנו שיש מקרים רבים (אחרים) בהם לא חל שינוי.
האם זאת התחלה של מגמה כללית של הסדרה? אולי, הבנתי למשל שבהרבה מכוני רישוי הבדיקות מתועדות בוידאו, בשביל מי שאין לו מה להסתיר תיעוד כזה יכול לעזור. נראה לי שהמפתח הוא שגם לבוחנים יהיה מה להפסיד אם הם מכשילים רכבים תקינים, אבל צריך גם לקחת בחשבון שכולנו טועים לפעמים.

גיא
09-05-18, 23:12
כולנו טועים לפעמים היה תופס אם לא היו מכשילים על דברים כמו מדבקה ..

ד ו ר ו ן
09-05-18, 23:23
כולנו טועים לפעמים היה תופס אם לא היו מכשילים על דברים כמו מדבקה ..
נו באמת, תתבגרו.
מדבקת משקל היא סעיף, כמה שלא תאהב את זה.
ולבוא עם מדבקה דהויה זה אומר שאתה מראש מזמין צרה, או מקווה שעל זה ילכו ולא על משהו אחר..

ariel-ro
09-05-18, 23:59
ושוב אותו דיון, ושוב אחזור על הניסיון שלי.
רוב האנשים עם ג'יפים שאני מכיר אוכלים מרורים, כולל אני.
4 הטסטים האחרונים עלו לי כמעט 3000ש"ח, ללא אגרות רישוי ותיקונים חשובים. רק כדי שמוסכניקים ומקושרים ירוצו הלוך ושוב כדי לרצות את מר בוחן. באף טסט לא עלו על החופש בבולג'וינטים, חופש בבושינגים ובלמים לא מכוונים. ידעתי על הכל לפני הכניסה לטסטים, אבל הם פשוט לא העירו על זה, אבל על הגבהה, צמיגי שטח, מדבקות, פנסי ערפל ושאר חרטוטים עלו יופי יופי.
שוב אני מציע כמו שהצעתי פה, מוכן לתת לכל מי שרוצה 800ש"ח פעם בחצי שנה, שיעביר את הצ'ירוקי טסט, לא בקומבינה חלילה, אלא כדת וכדין. מה שבאמת דורש תיקון על חשבוני(ובאמת שאין, צמיגים, בלמים, תפוחים, רדיוסים, בולמים, קפיצים, פנסים, נורות, הכל הוחלף בשנתיים האחרונות), כל החרטוטים עליכם.

בנוסף סיפור שכך היה-
חבר עם הגבהה ברישיון נכנס למכון טסטים, הרב בוחן הגיע עם הספח למדידה בין הכנפון למרכז הטבור ואמר שהרכב לא שם והוא רואה שהרכב מוגבה, ולכן על החבר ללכת ולספק לו אישורים רשמיים על הגבהים של הרכב כדי לעבור טסט, אחרת הוא לא משחרר את הרכב מהמכון.
אחרי ניסיון להסביר שאין מאיפה להשיג דברים כאלה, הוא אמר שאם ככה הוא מודד 55ס"מ כמו שכתוב על רנגלר "כי ככה כל הג'יפים", ואם יותר מזה הרכב לא יכול לעבור.
הבוחן מדד, המידה הייתה 55ס"מ והוא אמר "הרכב מוגבה, אני לא מעביר". ניסיון להסביר לבוחן שמכל מקום הוא טועה, כי הרכב מוגבה וזה כתוב ברישיון, כי הוא מדד 55ס"מ כמו שהוא רוצה לא עזרו. הוא החליט שלא וזהו. בסוף לאחר צעקות, קללות ובלאגנים הרכב עבר.
האם זהו המצב שרציתם? רכב מוגבה ברישיון לא עובר טסט כי הבוחן ככה החליט?

boaz avrahami
10-05-18, 00:06
אריאל,
תסדר שהרכב שלך יראה כדת וכדין אז הוא יעבור כדת וכדין.
האוטו שלך מוגבה למיטב זכרוני 4.5 אינץ, צמיגי 31.
אני לא מבין מה ההיתממות או הציפיה שלך לעבור עם אוטו כזה במסלול הירוק. אתה לא ומבחינה חוקית נטו בצדק.

לגבי החבר שלך, לא ממש הבנתי את הסיפור אבל אם הציפיות שלו הן כמו הציפיות שלך אז תשכפל את התשובה שקודמת שלי גם אליו.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

Pageup
10-05-18, 00:26
אז אני אספרר לכם שאני הייתי הראשון שדיווח על בעיות לפני שנתיים וחצי (בצורה אנונימית ונמרוד עד - דיבר איתי בטלפון).
אני נאלצתי להנמיך את הפראדו ואז להגביה חזרה כי לא הסכימו להכניס אותו בכלל למכון (ולעוד שלושה).
ב 15 השנים האחרונות סבלתי מכל דבר אפשרי בטסטים עם הרכבים השונים (ואף פעם לא עם פרייבט ב 25 השנים האחרונות).
הפעמים היחידות שיצאתי בזול היו שבאתי בכוונה עם נורות שרופות (אז שילמתי על נורות מחיר מופרז),
שהמדבקת משקולות הייתה מחוקה, כשהחליפו את הפסים מלבן/אדום לצהוב/אדום ושהרכב נסע עם
חבר של המוסכניק שלי.
בכל שאר המקרים שהגעתי לבד היו תופעות:
פעם אחת הכשילו אותי על זה שמושבי 6/7/8 היו מפורקים במחסן - לא הועיל שום דבר כולל זה שהמושבים האלה
פריקים, שששנה לפני עבר ככה (אמת לאמיתה) אני כולה נוסע הביתה להביא אותם וחוזר ואז אוריד אותם שוב וכו'
נסעתי וחזרתי תוך 40 דקות, שילמתי כפל קנס ויצאתי תקין.
פעם אפילו טענו שיש חופש במסרק הגה, נסעתי למוסך חיזקנו את הסקטור, חזרתי, בא אלי הבוחן ואמר לי שבטופס
טיפול כתוב שתקנו נזילת שמן, שאלתי אם הוא בוחן את הטופס או את האוטו, סירב להעביר, ביקשתי רב בוחן, סרב להגיע
יצאתי מהאוטו, כיביתי אותו, הדלקתי סיגריה ואמרתי שאני לא זז. הוא הגיע כמו בובה, נכנס למטה בחן, התברר שטעו
בטופס (של האוטו אחרי), אמר שמעביר אותי לפנים משורת הדין ואז הבוחן הראשון בא להגיד שהוא מעביר אותי אבל
שאדע שיש באמת בעיה - הוא עבר טסט שנה אחרי בלי שום שיפוץ מסרק.
אני יותר לא נכנס למכונים בלי המוסכניק/חבר שלו/דוד שלו ואז הרכב יוצא תקין - והוא באמת תקין.
השנה אחרי שאמנון מרדיאטור מודיעין ליקק את האוטו (בולמים חדשים, בוקסות, מייצבים, חיזוקים גירוזים והכל)
הרכב היה במוסך כולל החלפת רפידות בלם, שמנים ומה לא, עדיין רצו לעשות עניינים לעובד של המוסכניק.
הוא גרם לבוחן לדבר אתו, חטף צעקות והרכב יצא במכה ראשונה.
לא נכנס לבד יותר בחיים למרות שהרכב פיקס!

ariel-ro
10-05-18, 08:30
בועז, אז מה עם הרכב שלי מוגבה 4.5' וצמיגי 31 ברישיון?
זה אומר שמותר להכניס אותי למכון טסטים, להתעלל בי על כל דבר אפשרי חוץ מדברים ביטוחתיים באמת? רק כי הם יכולים?
חוץ מזה שהרכב היה בתחום האפור, כמו כל הג'יפים, אבל התקנות הפכו אותו לא חוקי. זאת הנקודה. הפכו אותי לעבריין בין לילה על זה שמורכב ברכב שלי קיט שנמכר בייבוא סדיר למדינת ישראל.

boaz avrahami
10-05-18, 09:17
בועז, אז מה עם הרכב שלי מוגבה 4.5' וצמיגי 31 ברישיון?
זה אומר שמותר להכניס אותי למכון טסטים, להתעלל בי על כל דבר אפשרי חוץ מדברים ביטוחתיים באמת? רק כי הם יכולים?
חוץ מזה שהרכב היה בתחום האפור, כמו כל הג'יפים, אבל התקנות הפכו אותו לא חוקי. זאת הנקודה. הפכו אותי לעבריין בין לילה על זה שמורכב ברכב שלי קיט שנמכר בייבוא סדיר למדינת ישראל.

האוטו שלך לא היה בתחום האפור. לרכב שלך היה שינוי מבנה והיה מכונים שהעלימו עין כי הקריטריון לא היה ברור וזה השתנה קצת.

זה שמתעללים בך על דברים נוספים שלא בצדק זה לא תקין.
בפעם הראשונה נתקלתי בזה השנה כשפסלו אותי בטסט על 3 דברים-
מגב אחורי
פסים זוהרים
לוחית רישוי דהוייה.
שיחה עם הרב בוחן וסיכמנו על מגב בלבד כי השאר לא היה נכון.

אני נאמן למכון הזה כי בכל הפעמים שנבדקתי אצלם למעט הפעם האחרונה הם הוכיחו שהם מקצועיים ולא משחקים ובלי מצבי רוח קיצוניים.

פעם אחת בחיי עשיתי טסט ברחוב השלושה בתל אביב ( רכב פרטי) והבנתי שאני לא עודה טסטים בגוש דן.
כשגרתי בדרום הקרוב עשיתי בדרום הקרוב וכיום אני כבר כמה שנים בצפון הקרוב ואין לי ממש טענות לאף מכון טסטים.
כשחששתי שיפילו אותי ניגשתי מראש ולפני הרישום לרב בוחן והתיעצתי איתו האם הוא יכשיל או יעביר אותי.
ככה נמנעתי להכניס את הראש למלכודת ולהיתקע שם.

חלקכם עושה לי הרושם נכנסים למלתעות בראש צלול. חלקכם גם עם אוטו מועד ומגלגלים עיניים לשמיים כאילו לא מבינים את השיטה.

אגב אריאל, אני מכיר מקרה שבו הבעלים הקודם של האוטו שלך הוכשל על ההגבהה הזו עוד לפני שהיתה תקנת גובה.
הוא העמיד את האוטו כחודש עד שנפתרה הבעיה בדרך כלשהי.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

בוזי
10-05-18, 09:25
זה מעולם לא היה חוקי להגביה רכב.
הקיט נמכר והותקן? יותר כמו מחדל והעלמת עין מצד הרשויות (שלא לדבר על כך שחלק מהסחורה בכלל הוברחה).
זה שכולנו עשינו את זה ועברנו טסט כך או אחרת, בסדר, זה לא היה תקין, אבל המערכת החליקה את זה, כל עוד השינויים לא זעקו לשמיים. אני מזכיר לכם שכל הבלגן התחיל בגלל חבורה קטנה שהשתינה מהמקפצה ישר על פקיד משרד התחבורה ששחה בבריכה, ומאז התחילו לעשות סדר.
אז עדיין אסור, למעט קיטים ספציפים שמותר.
זה לא שונה ממישהו שהגדיל מרפסת ללא אישור בנייה לפני 10 שנים והיום מקבל צו הריסה, ובוכה שהבית שלו קטן.

בוזי
10-05-18, 09:35
אני שותף לדעה שיש מגמה מכוונת להציק לרכבים ישנים ורכבי שטח במיוחד, ע"מ לגרום להם לרדת מהכביש.
צריך לא להתרגש, לדבר איתם בסבלנות, בנועם ובאסרטיביות, ברוב המקרים הם מתרצים ומחפשים עץ אחר לטפס עליו.
ממכונים מועדים, שידוע שהם סתם נטפלים, צריך פשוט להתרחק.
עוד שיטה טובה, לגיטימית ומוכחת היא לשלוח את המכונאי לטסט. עולה ככה וככה, בד"כ הם הולכים פעמיים, מחליפים עוד איזה ציפלינג, והרכב עובר טסט בזמן שאתה עסקת בענייניך. בלי טרטורים, בלי עצבים.

tallevi
11-05-18, 10:43
ואני בדעה שכל התקנה הזו, המאפשרת הגבהה של עד 50 מ"מ, זה בדיחה, צחוק בפנים, תקנה שנועדה לרכבים סטנדרטים (עם קוקיות...)

אני באמת נבוך קצת בשביל ג'יפולוג, שממש מתייחס ברצינות תהומית לחמישים מילימטרים העלובים הללו.

הייתי מצפה לעמדה בסגנון של " קחו את החמישים מילימטרים האלה ותדחפו אותם לת&ת..."

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
11-05-18, 12:12
טל,
ה-50ממ האלו מיועדים למי שרוצה מוצר מדף בלי מו״פ על קיט שדורש שינויים, וזה מה שהרוב צריך/רוצה, וסוף סוך יש פתרון חוקי.

יש לזה חסרונות, אבל עם כל החסרונות של שלב מעבר, הוא הרבה יותר חיובי לדעתי.

יש לך מסלול של אישור הגבהה גדולה יותר, הוא רק דורש ממך יותר התעסקות ואישורים, אז על מה התלונה?

tallevi
11-05-18, 13:36
דורון..

בחייאת...

שמעת על מישהו שנכשל בטסט על הגבהה כזאת לפני התקנה?? אני לא.

שמעת על מישהו שנכשל על הגבהה כזאת לאחר התקנה?? אני כן..

אבל אני לא נכנס לוויכוח של טוב או לא, אני פשוט מתפלא שכולם ממש מתייחסים לזה כאל הגבהה שכלל היתה נחשבת טרום התקנה, ועל הבמה שזה קיבל ועוד בג'יפולוג..הפורום של הג'יפאים של ההארד קור...

סתם...נראה לי לא מסתדר כאן.

טל.

ד ו ר ו ן
11-05-18, 14:57
שמעת על מישהו שנכשל בטסט על הגבהה כזאת לפני התקנה?? אני לא.

ברור,
ולרוב זה נגע בקפיצים צבעוניים, אבל לא רק.

איל מ
11-05-18, 16:20
טל
אני חשב שאם תעשה סקר של כמה חברים עם "ג'יפים אמיתיים של פעם" או לכל הפחות suv משופרים בכבדות, לעומת "סתם" suvים, או כאלו שמוגבהים לפי התקנות, וג'יפונים, אתה תהיה מופתע מהתוצאות.
ה"הארדקור" של פעם זה לא ההארדקור של היום.

hadtomer
13-05-18, 15:54
חברים - אני גאה לומר שהרכב שלי עבר היום טסט - ויש לי רק עוד כמה דברים לסדר. לא בקומבינה, לא בקריצה, לא בלחיצת יד ולא במילה טובה. הגיע למכון הטסטים - עם הערת הגבהה וצמיגים ברישיון, נכנס למסלול הטסט ועבר את כל הבדיקות. הבוחן ציין בטופס הליקויים שיש חופשים שדורשים שיפוץ של מסרק ההגה ויש נורה אחת קדמית שרופה, שכוס אומו היתה תקינה בשבוע שעבר.

אני די גאה לעבור כחוק ואני בהחלט שמח לתקן את מה שצריך כי זה מוצדק ונכון ואני יודע שהמסרק שלי היה גרוע.

נמרוד
13-05-18, 16:53
תומר בצניעותו לא הזכיר שהוא עבר את הטסט אחרי החלמה מפציעה קשה. תומר, אתה גיבור ישראלי אמיתי! אני, רעייתי, ילדי וכל עם ישראל מצדיעים לך!

tallevi
13-05-18, 17:45
תומר בצניעותו לא הזכיר שהוא עבר את הטסט אחרי החלמה מפציעה קשה. תומר, אתה גיבור ישראלי אמיתי! אני, רעייתי, ילדי וכל עם ישראל מצדיעים לך!

תפרט קצת...נשמח לפרגן ולהעריך!

hadtomer
13-05-18, 18:00
תפרט קצת...נשמח לפרגן ולהעריך!

תודה אבל אין מה לפרט. עשיתי את מה שעשיתי כי זה מה שנדרש ואני שמח על זה שאני הפצוע היחיד. אני מעדיף להתמקד בנושא של השרשור.

danob
16-05-18, 21:08
שמח לבשר כי הצטרפתי היום לקבוצת "המוגבהים ברשיון"
רוצה להגיד מילה טובה על מוסך יעקב בבני-ברק שאישר לי את ההגבהה.
אתמול הגעתי עם הרכב (פאג'רו קינג). יעקב בדק אותו, לקח את הרשיון ות.ז שלי והיום הגעתי לאסוף את הרשיון עם ההערה.
כל הסיפור 450 ש"ח כולל מע"מ, ובלי כאב הראש של לגשת למשרד הרישוי. בעיניי שווה.

ליאור

wonderd
16-05-18, 21:12
במחירים כאלה שווה לכם לבוא צפונה.. 250 שקל לאישור ואין תור במשרד הרישוי... את שאר הכסף תוציאו על דלק לטיול בצפון ;)

יונתןמצפה
16-05-18, 22:59
במחירים כאלה שווה לכם לבוא צפונה.. 250 שקל לאישור ואין תור במשרד הרישוי... את שאר הכסף תוציאו על דלק לטיול בצפון ;)איפה??

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

wonderd
19-05-18, 10:32
איפה??

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

קיבוץ דן

Yosim
19-05-18, 11:09
יש מישהו עם קפיצי עלים והגבהה שעבר טסט או שנרשמה ההגבהה ברישיון ??
תודה
יוס

ד ו ר ו ן
19-05-18, 12:25
יש מישהו עם קפיצי עלים והגבהה שעבר טסט או שנרשמה ההגבהה ברישיון ??
תודה
יוס
סוג רכב ספציפי?

נמרוד
19-05-18, 15:05
יש הרבה.

השאלה שלך מן הסתם לגבי ג'יפ CJ. קיט מאושר ראשון עבר בדיקות ואמור להיות זמין בקרוב. הרבה בזכות חברינו המשותף ארנון מלאכי.

Yosim
19-05-18, 19:34
סוג רכב ספציפי?
גיפ cj למינהם.
יוס

נמרוד
21-05-18, 13:11
גיפ cj למינהם.
יוס

לך לארנון.

-->