PDA

צפייה בגרסה מלאה : Article: אוקי, עכשיו באמת: הוראות הרישוי להגבהת רכב שטח נכנסות לתוקף

עמודים : [1] 2 3 4

Jeepolog
24-02-17, 22:17
ניתן לצפות בעמוד זה ב-http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3797-%D7%90%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%A2%D7%9B%D7%A9%D7%99%D7%95-%D7%91%D7%90%D7%9E%D7%AA-%D7%94%D7%95%D7%A8%D7%90%D7%95%D7%AA-%D7%94%D7%A8%D7%99%D7%A9%D7%95%D7%99-%D7%9C%D7%94%D7%92%D7%91%D7%94%D7%AA-%D7%A8%D7%9B%D7%91-%D7%A9%D7%98%D7%97-%D7%A0%D7%9B%D7%A0%D7%A1%D7%95%D7%AA-%D7%9C%D7%AA%D7%95%D7%A7%D7%A3

boaz avrahami
24-02-17, 23:25
אז אתם בעצם אומרים שזה טוב או ג׳יפוקליפסה?

עוד חרטבונה מבית היוצר היצירתי הישראלי.

עוד לפני שקראתי את הנוהל, באמת כבר אין לי כח להתעמק במשהו שבטח ישתנה עוד שבוע, יש אפשרות להתקין בלי זיוני מוח קיט הגבהה מאושר התקן הגרמני כמו הקיטים 3.5 של RE?

נמרוד
24-02-17, 23:36

עוד לפני שקראתי את הנוהל...

קרא! חשוב! גבש דעה!
ואז, אולי, הגב.

איזה נפלא היה האינטרנט אם היה מתנהל ככה, לא?

boaz avrahami
25-02-17, 01:04
טוב, אז זו דעתי לאחר שקראתי באופן ראשוני את כל המסמכים.

בכללי נראה לכאורה שהראש שלהם נכון והם באו לפתור בעיה בצורה מושכלת.
אממה, אלוהים נמצא בפרטים הקטנים...

לא ראיתי בשום מקום BASE LINE...
נניח רכב עם IFS - 50 ממ בקפיץ? בפנסים? בגג?
ביחס לאיזה מידה משווים?

לא מצאתי שהם מקבלים למשל קיטים שנבדקו ואושרו על ידי מעבדה בנלאומית מוכרת.
רוצה לומר שכל הקיטים יבדקו פר רכב במעבדה ישראלית לפי נוהל לא פשוט למיטב הבנתי.
מה שיקרה בפועל להערכתי הוא שרכבים שלהם שוק קטן בארץ כמו רכבים קצת מיושנים או שנמכרו בארץ במספרים קטנים, לא ישתלם ליצרן הישראלי להתעסק איתם.
בכל מקרה יש להניח שעלויות אישור ערכות כאלו יהיו לא זולות (וספק אם המעבדות ירצו בכלל לקחת עליהן אחריות) והמחיר יתגלגל על הצרכן.

עכשיו התפוח אדמה הלוהט לא במגרש משרד התחבורה.
כתבו נוהל יפיפה אבל לא ממש ישים...

שוב, סוג של חוק לספורט מוטורי

הלוואי ולא הייתי קורא.
סתם ביאסת אותי לפני השינה

lizard
25-02-17, 01:20
יופי, איך אני יודע כמה אני מוגבה? ממי אני צריך לקבל אישור? יש רשימה של מתקינים מורשים?

kitt
25-02-17, 09:57
מה עם קורה עם דגם שמגיע בכמה גבהים מהיצרן לפי רמות גימור? ואם רחמנא ליצנן אחת מהגירסאות מוגבהת יותר מ 50 מ"מ מהגירסה הפשוטה (בהנחה שמדובר על 50 מ"מ מגירסה "רגילה" ולא מקורקינט מסויים ששכחו לפרסם את הדגם שלו בהוראה ואז פתאום מגלים שאי אפשר להגביה כלום כי ה50 מ"מ הם ממידה שמישהו החליט עליה ונמצאת רק בחלומות של אותו אחד...

amir_shai
25-02-17, 12:01
איך זה משפיע על התקנת חלקי מתלה חלופיים ללא קשר להגבהה?
לדוגמה החלפתי בולמי זעזועים. או החלפתי קפיצים ללא הגבהה.

shachar
25-02-17, 12:02
ספרי שחור וקצת אבק לפני התקנה.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

sportage
25-02-17, 19:54
האם יבואני קיטים כמו אספיר, גאטוס, רסטה וכו' כבר התארגנו לאשר ולנפק את האישורים הנדרשים לקיטים שמכרו עד היום ?

האם לכל מוסך מורשה יש גם אישור משרד הרישוי לביצוע ההגבהות והוא יוכל להנפיק אישורים כאמור בנוהל ?

windler
25-02-17, 20:46
אני כול לשער א
ספיר, גאטוס, רסטה יתארגנו ויספקו .
מאחר ורמת\תודעת השירות לא מדהימה
וזה בלשון המעטה
(לפחות של 2 מהשלישיה שאני נחשפתי אליה ) מקווה שללא מלחמות.

השאלה היותר מעניינת היא מה יקרה עם הסדנאות היותר קטנות .
ושאלה נוספת באילו לוחות זמנים מדובר .

shachar
25-02-17, 20:50
1.3.17 ו 1.3.18

ד ו ר ו ן
25-02-17, 21:20
איך זה בכלל קשור לסוגיה?

amir_shai
25-02-17, 21:36
איך זה בכלל קשור לסוגיה?
הקשר הוא שעכשיו אני חושש יהיה צורך באישור לכל דבר.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

ד ו ר ו ן
25-02-17, 22:20
לא מצליח להבין את קו ההגיון הסה אבל ניחא.

Bernard
26-02-17, 03:22
קרא! חשוב! גבש דעה!
ואז, אולי, הגב.

איזה נפלא היה האינטרנט אם היה מתנהל ככה, לא?

ולפעמים... כל ההליך המסודר הזה, שפירטת אותו, לא שווה ערך לאינטואיציה בריאה...

...

עוד לפני שקראתי את הנוהל...
ולשם שינוי, אני מסכים עם כל מילה של בועז...

ובלי אי הסכמה, הרי אי אפשר...
וזה אחרי שקראתי, חשבתי, גיבשתי ו.. ישנתי על זה איזה יום.. להירגע.
אני לגמרי לא מסכים עם הניתוח שלכם, אתם שם בג'יפולוג:rolleyes::

א) "ובכן, נראה שההיגיון ניצח, וברישיון הרכב תהיה רשומה הערת קוד חדשה, 2303, "מותקנת ערכת הגבהה עד 50 מ"מ". פשוט וברור."
ברור אבל לא פשוט בכלל.
נראה לי שפיספסתם קצת את הסעיף הרלוונטי בנוהל H-02-2016 - בנספח ב' יש מקום מפורש (= דרישה מפורשת) לרשום את מקט ההגבהה.
בנוהל H-01-2016, בסעיף 5.(הוראות כלליות), מצויין בפירוש שנדרש "תיק מוצר" (שכולל את כל הרכיבים) - זה אולי קצת יותר ממעניין למשתמש הקצה..

ב) בקיצור, לעניין זה.
אני לא יודע מה ציפיתם שירשם ברשיון ולא מבין איזה אהיון בדיוק ניצח אבל זה בכלל לא פשוט (ברור זה דווקא כן).
ברגע שיעלה הצורך (וזו עוד נקודה שכבר העלו פה, בערך..) "משתמש הקצה" יצטרך לספק את מק"ט ערכת ההגבהה שמותקנת אצלו ומתיק המוצר (שבטח גם כן יצטרך להביא העתק ממנו, שהרי חובת ההוכחה עליו וכבר דיברנו על זה..) ולהוכיח שלא שינה דבר וחצי דבר ממה שרשום שם.
אם הכל מתאים - אחלה לו. סתם טורטר.
אם לא - ...

ג) "להבנתנו, המשמעות היא שעד ה1.3.2018 מכון רישוי אמור לאפשר לכל רכב מוגבה (ותקין, כמובן...) לעבור טסט (!). כמו כן, יש כאן הכרה ברורה בצורך ובאפשרות להסדיר את מצבם של רכבים מוגבהים."
לא מובן לי, למה הגעתם להבנה שכזו.
אולי, בפועל, "לא יתעסקו איתמנו יותר מידי" אבל בהחלט אין פה כל אישור לנסוע עד 2018, כמו שבא לנו/במצב הקיים.
אין פה שום הבדל מהמצב כיום.. גם כיום אסור לבצע שינויים והכל נתון לשיקול דעתו של הבוחן או הבודק.
וגם אם "לא יתעסקו איתנו יותר מידי"... מדובר בהגבהה של עד 5 סמ'.. קצת פחות משני אינץ'... מי שעל פניו יש לו יותר (= הרבה מאיתנו), לא יוכל להגיד שיש לו עד 2018 לאשר את מה שקיים ברכב...
תחשבו על זה טיפה.. לפני שמבליטים בשחור את ה...שטות הזו.

ד) וזה מביא אותי (חזרה) לעניין שכמה העלו, ושעלה בשירשורים/פוסטים הקודמים.
איך ומאיפה מודדים 5 סמ' (מזכיר לי את יודל'ה, שהיה אחראי על הרישום ולו הסמכות הבלעדית איך למדוד..).
ואל תגידו שזה חשוב רק ליצרנים/מתקינים (ולא למשתמשי הקצה..), שתפקידם לספק חתימה...
בטסט, כשהבוחן יחליט ("לפי העין", משום שאין התייחסות בתקנות) שיש לך "גדול" יותר מהמותר, תתחיל מסכת האישורים הנדרשת.
ופה אין שום מקום לשיקול דעת או שיכנוע - יש מק"ט!
ואם מישהו חושב שינפנף לבוחן/בודק ברשיון "כתוב שיש אישור - סתום ת'פה!) וייצא עם טסט לרכב עם הגבהה של "3.5... בהצלחה.
ואני כבר רואה את הויכוחים המתוסכלים של "נשבע לך שלא נגעתי בהגבהה.. ככה התקינו לי", עם בוחן שאומר "נראה לי יותר מ-5 סמ').

ה) "בראבו. הדלת נשארת פתוחה להגבהה של יותר מ50 מ"מ בתהליך פרטני. מורכב, יקר, אבל מוגדר ואפשרי לביצוע. נקודת אור משמעותית לעתיד תחביב הג'יפאות בארץ."
באמת בראבו.. איזה חידוש - העשירים יוכלו לאשר איזו הגבהה שרוצים.
רגע - אנחנו לא עשירים!
ורגע נוסף - גם עכשיו אפשר!
וואללה.. איזה בראבו אני מפספס פה?

ו) "טוב יותר, גרוע יותר, ימות המשיח או ג'יפוקליפסה? הדעות חלוקות, כתמיד, בין האופטימיים לפסימיים. ימים יגידו."
ימים יגידו? אולי נחכה שהאבק ישקע?
בוקר טוב לכולם - הימים אמרו, אם לא שמתם לב.

ז) האמת, חזון אחרית הימים.
אני מסכים עם בועז ועם דרור, באותו פוסט:(.
חרטבונה מבית היוצר הישראלי (בועז) - והמצב חרבנה (תירגום לעברית, של הדעה של דרור).
חבורה של דבילים שאפילו לדפוק את האזרח כמו שצריך (שנראה שלפחות השקיעו במחשבה... שיהיו רציניים) לא מסוגלים לעשות.
שלא לדבר על לאפשר לו להגביה.

ח) ועוד מילה, שלא אמרתי אז, כשפורסמה הכתבה ו"ירדו" עלי שפספסתי או לא הערכתי כמה טוב לנו.
בארץ הנורדית ההיא(לא זוכר איזו.. ולא משנה), בכתבה עם הסוזוקים, יש לך אפשרות לקחת את האוטו (על גרר) ולנסוע בלי רישוי בשטח.
ואתה יכול להגביה ולשנות ולשחק ולהנות ולטייל (שם זה מוגבל, בכל זאת אירופה, אבל פה...), כל זמן שאתה לא על הכביש.
היום הייתי קונה את זה - היום.
נוסע בגרוטאה עם טסט (ווו גרירה ברשיון!) על הכביש ונהנה בשטח מרכב "כמו שאני רוצה".

וכל זאת, נמרוד... לעניות דעתי הצולעת:rolleyes:

Bernard
26-02-17, 03:32
לא מצליח להבין את קו ההגיון הסה אבל ניחא.

איך זה בכלל קשור לסוגיה?

בעקבות השאלה שלך, מיספרתי את הפסקאות שלי..

לזה בדיוק התייחסתי בפיסקה ד) - עכשיו תצטרך להביא אישור... שזו לא הגבהה.
למה? כדי לכסות התחת... "לא יודע אם זה מקורי/חליפי בגובה רגיל - תביא אישור, למה לי, בעין, נראה גבוה/לא מקורי.."
בערך כמו ששלחו את חנן להביא אישור מקורי (השד יודע ממי)..

ותמשיך לחפש הגיון:rolleyes:

boaz avrahami
26-02-17, 08:14
ברנרד,
אתה מנתח את הסיטואציה מבחינה משפטית אבל אנחנו יודעים שיש גם פרקטיקה בסוף.
אני ניסיתי להבין לאן המסמכים האלו לוקחים אותנו בפן הפרקטי...
גם לרכב מקורי יש תקינה ומפרט אבל הנתונים לא נגישים לגורמים בקצה השרשרת וכאן אעצור.
הוויכוחים אכן יתגברו ולך תביא אישור שאין לך אחות צפוי להיות נחלתנו מצד המקשים בעוד האדישות תגבר אצל המקילים. צריך כסתח.

חוצמזה בוא נזכור, מדובר על 50 ממ. מי רואה גובה כזה על גיפ?!
תחשוב על הפרקטיקה.

הבעיות שאני רואה הן בתחום האישורים.
ראשית מדובר על ... ספיסרים לרוב. פה ושם קפיץ או בולם אבל זהו.
הפרוצדורה לאישור די מסובכת לפי הבנתי.
אני די מוטרד מהעניין הזה.

עוד דבר שהזכרנו - איך ואיפה מודדים.
50 ממ בקפיץ זה לפעמים יותר בגחון.

אני כן מצליח להיות אופטימי. אני רואה מגמה חיובית במשרד התחבורה.
אני לא יכול לומר בשום אופן שהנוהל מטופש או מרושע כי הוא לא.
הבעיה היא בנסיון הישראלי לשלוט ברגולציה באופן מוגזם.
זה יוצר תסבוכות מיותרות

אגב, בחיי היום יום ובפרקטיקה של כל העיניין הזה לטעמי יוקל למרביתנו.
זה יעלה באיזה מס או שוחד כרגיל אבל הלחץ עלינו ועל מכוני הטסטים יפחת במידת מה

ishc
26-02-17, 10:40
התקשרתי היום לאספיר לברר אם ניתן לקבל אישור מהם על הגבהה.
התשובה מהשירות לקוחות הייתה די בסדר, מכיוון שהגבהה הותקנה אי שם לפני 15 שנים, צריך להגיע עם הרכב לבדיקה ובמידה והבולמים תקינים יונפק אישור. עלות הבדיקה 200 ש"ח. סה"כ לא נורא.

sgill
26-02-17, 11:11
בסוף לא תקבל איושר מאספיר כי הגבהה מלפני 15 שנה כבר שקעה... יגידו לך שאין הגבהה וזה לא תקין :-)

לדעתי אחת הבעיות העיקריות בטסט תהיה המדידה. כמו שמודדים זיהום ע"י המחשב עם פרמטרים ברורים וכנ"ל אורות דרך, ברקסים ועוד. כך, אי אפשר לבדוק הגבהה לפי העין. גם לא עם מטר. זה לא קביל בבית משפט. ואלו שיבואו עם רכב עמוס, יגידו להם להוציא הכל מהרכב? בקיצור, לדעתי ניתן רק לאשר סטים מסויימים ולא מדידות בטסט של גובה. אם הסט מאושר ורשום ברשיון אז הם יהיו חייבים להעביר.

- - - Updated - - -

ובמחשבה שניה, על צמיגים יבשים ושחוקים כן מכשילים לפי העין, אין דרך אוביקטיבית לבדוק... הממממ......

asafk
26-02-17, 12:11
רק הערה לתגובה האחרונה ועוד כמה שהיו קודם בנושא זה.

הבוחן חד משמעית לא נדרש למדוד. לא את הגובה ולא את ההגבהה. הוא נדרש לבדוק אך ורק שהרשיון כולל הערה שהרכב מוגבה... במידה ונדמה לו שהוא מוגבה. ולכן אני כן צופה בעיה דווקא למי שלא מוגבה.

לגבי הפסימיות שלא יהיו אישורים לכלים מוגבהים בדיעבד - זה הכל ביזנס. הם ייתנו אישורים בשמחה כי על כל 10 ג׳יפים שייכנסו לקבל אישור, לפחות ל5 יחליפו בולמים נוזלים. וזה טוב פעמיים. גם לעסקי הבולמים וגם לבטיחות בדרכים.

והנה קיבלתם תשובה ממתקין / יבואן ועדיין ממשיכים לומר ״לא יהיה״ ו ״ אכלנו אותה״ ו״יעלה הון״... כשאספיר בעצמם אומרים שיעלה 200 שקל אם הכל תקין. גם זה לא טוב?

שורה תחתונה עוד חזון למועד ולא ברנרד... האבק עוד לא שקע אבל-
- משרד התחבורה מכיר בזכותם של בעלי רכב שטח להגביה אותו. זה שינוי דרמטי ביחס של הרשויות לנושא.
- יש נהלים שמסדירים איך עושים ואיך רושמים והפרקטיקה שלהם לא מסובכת ולא יקרה ליישום, אפילו למי שכבר התקין.
- מכוני הרישוי הונחו לבדוק רק את הרישום של המתקין ברשיון ולא להיכנס לציציות. ממש כמו בהתקנת כננת. לא ראיתי בוחן רישוי שולף דינמומטר ומודד כוח משיכה בכריכה ראשונה כדי להעביר טסט.

אז נכון שאולי עדיף היה שהכל יהיה מותר ונוכל לעשות מה שבא לנו. אבל אנחנו לא גרים במדינה ההיא.
במדינה הזו המעבר מ״הכל אסור וכולנו עבריינים״ ל״ככה מותר וגם את העבריינים הותיקים מזכים״ - המעבר הזה לדעתי הוא דרמטי. ומעודד.
ואני מזכיר לכם שהיו כאן כמה רואי שחורות סדרתיים שלפני כמה שנים הפצירו וכתבו וביקשו שמשרד התחבורה יעשה את השינוי הזה. אז הנה. אבל עדיין זה לא טוב.

אסף.

eyalski
26-02-17, 12:11
בסוף לא תקבל איושר מאספיר כי הגבהה מלפני 15 שנה כבר שקעה... יגידו לך שאין הגבהה וזה לא תקין :-)

לדעתי אחת הבעיות העיקריות בטסט תהיה המדידה. כמו שמודדים זיהום ע"י המחשב עם פרמטרים ברורים וכנ"ל אורות דרך, ברקסים ועוד. כך, אי אפשר לבדוק הגבהה לפי העין. גם לא עם מטר. זה לא קביל בבית משפט. ואלו שיבואו עם רכב עמוס, יגידו להם להוציא הכל מהרכב? בקיצור, לדעתי ניתן רק לאשר סטים מסויימים ולא מדידות בטסט של גובה. אם הסט מאושר ורשום ברשיון אז הם יהיו חייבים להעביר.

- - - Updated - - -

ובמחשבה שניה, על צמיגים יבשים ושחוקים כן מכשילים לפי העין, אין דרך אוביקטיבית לבדוק... הממממ......

כרגיל, מי שייהנה ויחגוג יהיו המאעכרים, ידוע שכמו כל חוק אחר בארץ, גם כאן יש "גמישות".

דבר נוסף שאפשר לחשוב עליו הוא לפנות ליצרנים עצמם, הספורים שעדיין נשארו בתחום ייצור רכבי 4X4 ולהציע להם לייצר קטגוריית משנה לאותו דגם של רכב שתוגדר על פס הייצור בתור רכב שמיועד לקהל חובבי הג'יפים או לכוחות צבא וביטחון וכך לדוגמה תהיה סדרת ייצור של לנד קרוזר סטנדרטי וגרסה שמפס הייצור מותקנים בה ג'אנטים וצמיגי שטח נורמליים, הגבהות מקוריות ומיגון גחון, בדיוק כמו שיש לג'יפ את הרנגלר והרוביקון.

מוני אורבך
26-02-17, 13:23
יש כאן שינוי רק לא ברור אם הוא שינוי חיובי או שלילי (כדוגמת הספורט המטורי שרק נראה חיובי ולמעשה הוא ממש לא).
הוא יהיה חיובי אם תהליך האישור לא יהיה מסורבל ובלתי אפשרי, כמו לדוגמה אישור של כול דגם של הגבהה לכל סוג של רכב על ידי מעבדה מוסמכת..
הרי ברור שיהיו מעט מאוד אישורים כאלו לדגמים מאוד ספצפיים.
אגב האם יש כבר אזושהי רשימה אלו סדנאות יכולות לתת אישורים ולאילו סוגי הגבהות ורכבים ?

גיא
26-02-17, 14:47
בעקבות השאלה שלך, מיספרתי את הפסקאות שלי..

לזה בדיוק התייחסתי בפיסקה ד) - עכשיו תצטרך להביא אישור... שזו לא הגבהה.
למה? כדי לכסות התחת... "לא יודע אם זה מקורי/חליפי בגובה רגיל - תביא אישור, למה לי, בעין, נראה גבוה/לא מקורי.."
בערך כמו ששלחו את חנן להביא אישור מקורי (השד יודע ממי)..

ותמשיך לחפש הגיון:rolleyes:
על זה הורידו אותי מהכביש עם ההיילקס כבר לפני עשור .. זה לא חדש ..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

IlanHadar
26-02-17, 15:13
התקשרתי היום לאספיר לברר אם ניתן לקבל אישור מהם על הגבהה.
התשובה מהשירות לקוחות הייתה די בסדר, מכיוון שהגבהה הותקנה אי שם לפני 15 שנים, צריך להגיע עם הרכב לבדיקה ובמידה והבולמים תקינים יונפק אישור. עלות הבדיקה 200 ש"ח. סה"כ לא נורא.

כן ואם ההגבהה שקעה (או נזלה) לך ושמת בולמים חליפיים מעולים, במקום הזבל המקורי (לא דוגמא סתם...), אז תלך אליהם ומה יקרה לדעתך - "אדוני אנחנו לא יכולים לאשר לך בולמים של מישהו אחר, תשים שלנו בבקשה ואז שלם 200 ש"ח ונוציא לך אישור...." אני כבר רואה לאן זה הולך.

כמו שנאמר לעיל, מי שיש לו $$$ יהיה מלך, היכן שיש עודף תקנות יש ציבור שיודע לעקוף אותן.

ishc
26-02-17, 15:26
זה לא מושלם אבל זה סה"כ סביר ואם הבולמים נוזלים אני לא חייב להחליף אותם אצל אספיר אלא ללכת לכל סדנה אחרת שמסוגלת להנפיק אישור ולהתקין. מקסימום "נדפקתי" ב-200 ש"ח

boaz avrahami
26-02-17, 15:47
אני ממתין לראות מה תקבל בתור התחלה בתמורה ל 200 שח האלו.
אם בסוף התהליך תקבל אישור ברשיון אהיה מופתע מאוד לטובה כי אני ספקן מעט. מצד שני אם כן אז מדובר בחדשה מרעישה

IlanHadar
26-02-17, 16:06
מסכים לחלוטין עם בועז: למה שהסדנה השניה תיתן לך אישור זה אם ערכה מקורית של אספיר? הוא יגיד לך סליחה זה לא שלי, תשים בבקשה ערכה שלי (קפיצים בולמים) ואתן לך אישור.
200 ש"ח פחחחחח, יהיה 2,000 ש"ח במקרה הטוב, המאכר יעלה הרבה פחות...

lizard
26-02-17, 16:21
השאלה היא מה עושים אלו שלא ברור מי התקין את הקיט אצלם. קניתי רכב עם קיט. אין לי מושג מי התקין. זה שקניתי ממנו גם לא יודע כי הוא קנה ככה את האוטו. לאן אני אמור ללכת? לא יודע אם יש יבואן לקיט הזה בכלל.

boaz avrahami
26-02-17, 16:38
אל תלך בנתיים לשום מקום.
תן לעשן להתפזר

shachar
26-02-17, 16:43
הבוחן חד משמעית לא נדרש למדוד. לא את הגובה ולא את ההגבהה. הוא נדרש לבדוק אך ורק שהרשיון כולל הערה שהרכב מוגבה... במידה ונדמה לו שהוא מוגבה. ולכן אני כן צופה בעיה דווקא למי שלא מוגבה.

לגבי הפסימיות שלא יהיו אישורים לכלים מוגבהים בדיעבד - זה הכל ביזנס. הם ייתנו אישורים בשמחה כי על כל 10 ג׳יפים שייכנסו לקבל אישור, לפחות ל5 יחליפו בולמים נוזלים. וזה טוב פעמיים. גם לעסקי הבולמים וגם לבטיחות בדרכים.

אסף.

גם לדעתי עדיף שיהיה רשום שמוגבה מאשר לא. כדי להוריד את הספק שאולי כן...

מוכן גם להחליף זוג בולמים כ "ראעבגאעלט" או איך שאומרים באידיש כדי לקבל אישור.
והרכב שלי בגובה מקורי עם בולמים טובים יותר.

asafk
26-02-17, 17:51
זה כמו לבוא עם מגב יבש לטסט. מביאים מחבר בולם נוזל. הולכים לבדיקה משלמים על זוג בולמים הכי זולים מהמלאי ויוצאים עם אישור ובולמים חדשים שילכו למחסן למקרה הצורך.
אם זה התשלום כדי שיהיה רשום ברשיון שהרכב מוגבה... נראה לי שאפשר לחיות עם זה.

לגבי הג׳יפים עם קיט רוביקון אני מניח שיהיה אותו דבר אחרי שהקיטים הפופולריים יאושרו. יש לכם שנה בלי בלבולי מוח לגלות אם זה המצב.

אסף.

יונתןמצפה
26-02-17, 18:01
ולי נראה שהכי טוב זה פשוט לתת לשטח לעבוד.
עם הזמן אני בטוח שהבאגים והפיצ'רים של השיטה החדשה יתגלו, ואיתם גם כל מיני פתרונות.
רשימת הסדנאות המאשרות זה כרגע מה שחשוב.
חוץ מאספיר (שהם כבר מזמן לא סדנת ג'יפים), יש עוד כמה סדנאות שעובדות עם כל היבואנים ומתקינות את כל המותגים. אין להם אינטרס לדחוף לך את ''המוצר שלהם'' ואם יש להם סמכות לאשר אז אני לא רואה בעיה.
נהפוכהו, זה אינטרס שלהם שיבואו לאשר אצלם. תחשבו איזה ביזנס, 200 ש"ח x כמה עשרות או מאות אלפי ג'יפים. אחלה הכנסה נוספת ביום בהיר אחד. מה רע?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Bernard
26-02-17, 18:55
זה כמו לבוא עם מגב יבש לטסט. מביאים מחבר בולם נוזל. הולכים לבדיקה משלמים על זוג בולמים הכי זולים מהמלאי ויוצאים עם אישור ובולמים חדשים שילכו למחסן למקרה הצורך.
אם זה התשלום כדי שיהיה רשום ברשיון שהרכב מוגבה... נראה לי שאפשר לחיות עם זה.

לגבי הג׳יפים עם קיט רוביקון אני מניח שיהיה אותו דבר אחרי שהקיטים הפופולריים יאושרו. יש לכם שנה בלי בלבולי מוח לגלות אם זה המצב.

אסף.

האמת.. אני לא ממש מאמין שזה אתה כותב - תחליף סיסמאות. מישהו השתלט לך על ה-USER..

קשה לצטט/להתייחס להכל... ננסה.
ראשית, בועז.

ברור שאני מתייחס משפטית - משום שזו בעייה משפטית.
יש חוק והוא קנה המידה החדש, לפתרון בעיות/חילוקי דיעות.
למי ש"מסתדר" (עוד כסף, פחות כסף, יותר רחוק לנסוע.. לא חשוב.. מי שמסתדר - מסתדר) זה לא ממש ישנה, המעמד החוקי.
הבעייה מתחילה כשאתה "לא מסתדר" מסיבה כלשהי - ולא משנה אם בגלל שאתה באמת "עבריין"/מוגבה או סתם קורבן, כמו חנן (וסתם לקחתי את חנן כדוגמא... דוקא בגלל שהוא יקה והכל אצלו מסודר והוא ישר כסרגל, לפחות בנושא הזה ו...תראו מה נהיה לו).
הסברתי בעבר - קודם היה ויכוח ואפשרות לשכנע/לנצח את המערכת (אם בתוך המערכת - ויכוחים ועצבים - ואם בהוצאה אל מחוץ למערכת, לביקורת של "מישהו" אחר).
עכשיו אין את האפשרות הזו.

עוד הבדל - שקודם אפשר היה להשיג איור ממישהו "חסר פניות" (בעיקרון) ועכשיו האישור מונפק על ידי בעלי עניין - כמו למשל "לא מכיר את ההגבהה הזו.. לא יכול לחתום.. אבל אתן לך הנחה אם תתקין את שלי והאישור.. בחינם (-:)

אסף.
אתה מתייחס להנפקת האישור, כאילו לכולם יש הגבהה של עד 5 סמ', ואספיר נותן אישור ...
נראה לך? באמת?
אני רוצה לראות שאתה מגיע לאספיר, נותן להם 200 ש"ח (ודוחף בקשיש של עוד 50-100) ויוצא עם אישור על הגבהה של "4, שככה קנית את הרכב לפני עשר שנים... ואפילו מחליף לבולמים הכי יקרים שלהם + שמן ברקס איכותי.
וואללה???
איך אומרים הגששים - נגיד.

והכננת..
אף אחד לא יבוא ויגיד בטסט "הכננת הזו לא נראית לי "בתקן"... צריך להיות די דביל ברמות, על מנת לעשות את זה ולאף אחד אין באמת אינטרס לעשות את זה.. אפילו לא לבודק עם השוטר, שאורב בצד הכביש.
אבל המשפט "נארה לי מוגבה" הדבר הזה.. תביא אישורים שלא - את זה שמעו הרבה והרבה פעמים.
ואם נראה לו, לבוחן, בולם "זוהר" מידי או קפיץ צבעוני או "סתם בא לא לא טוב בעין, הגובה" (מזכיר לי את הבדיחה על "כמה זה באמת עשרה סמ' בז@ן"...) - הדבר הפשוט ביותר הוא "תלך להביא אישור שמה שמותקן הוא בתקן.
ואז, בועז, נכנסים מיד (מי שנותן האישור, וזה יכול להיות מכון פרטי) לאיזה קיט בדיוק מותקן - ממש לא כמו כל הפרטים של ייצור הרכב "תראה לי את מק"ט הקפיץ, כפי שהוא ברשומות/תיק המוצר.

ונמאס כבר לשמוע את הקישקוש הזה "בפרקטיקה..
בפרקטיקה אתה יכול לעשות הכל, עד שתופסים אותך.
גם ספורט מוטורי היה בפרקטיקה (לא נקרא לזה מרוץ אלא הפגנת יכולת, כמו שמישהו אמר) אבל כשיש חוק פרטני/מיוחד, גם הפרקטיקה די סובלת.. בלשון המעטה..

עכשיו קל יותר לתפוס אותך (אתם בכלל קולטים מה זה 5 סמ' - זה כלום) וקשה יותר "לצאת מזה" ונתנו יותר כוח למערכת ופחות "מרווח נשימה/וויכוח" - זה הכל. לא יותר.
מסובך יותר לכולם - גם לישרים וגם לעבריינים.
אם היו קובעים, לפחות, מאיפה מודדים ומה מרווח הטעות המקובלת, לכל דגם/רכב, אפשר היה "לסגור" כל "נראה לי מוגבה" במקום ו..זהו.
עכשיו המצב נשאר כמו קודם (מודדים בעין) רק שנוספו בעיות אחרות, כמו אישורים.

קפיצי אויר.
רק חבל שבזמן האחרון יש יותר מידי בעיות ייצור/איכות עם הקפיצים שאני אוהב.

asafk
26-02-17, 19:16
חשבתי להמשיך בדיון אבל... הבנתי שאין טעם. אתה לא תשכנע אותי ואני לא אותך.
ממילא את רוב הג׳יפאים לא מעניין מה אנחנו חושבים. על הארבעה שמזיינים תמח באינטרנט יש ארבעת אלפים שיאשרו הגבהות ברשיון בזמן הקרוב.
זה בגלל שרוב האנשים - בוחנים כמו יבואנים כמו סתם בעלי רכב - מעוניינים למצוא פתרונות. היוצאים מהכלל מנסיוני הקצר הם משפטנים שנהנים למצוא בעיות (וזה לא אישי. זו הכללה. רק מציין נסיון מסויים שיש לי).

אסף.

boaz avrahami
26-02-17, 19:24
הויכוחים האלו זו כמו הבדיחה על החברה שנסעו לקנות רכב ורבו מי נוהג בו בחזרה.
אני עוד לא הבנתי איך הם מאשרים את הקיטים מול המעבדה.
שם הלוקש!

ולגבי כל הפילפולים של מה יקרה אחרי שיש אישור אני לא רואה הבדל גדול בין אתמול למחר.

הנתונים קיימים אי שם באיזה תיק שאין אליו גישה. בין אם זה לנתונים ביום התקינה של הרכב המקורי ובין אם זה אחרי הרישום לפי הנוהל הקיים.
אם מישהו רוצה / ירצה לטרטר אותך הוא יכל ויוכל וכמו היום גם בעתיד יש את אותם הפתרונות להיחלץ מזה.
ההבדלים בשוליים.
עכשיו לפחות מקצת הטענות שלו על הגבהה פחות חדים. אולי כמשפטן תדע למצוא כנגד המטריד עילה לנזקין...

בכל מקרה אפשר לשבת בשקט ולראות איך הדברים מתגלגלים כי אנחנו באמת לא מבינים בנתיים איך ״יצרני״ הקיטים הישראלים מתמודדים עם העניין.

תקראו בנתיים את הנוהל שלהם לאישור אב הטיפוס ותבינו שזה מורכב.
שם לדעתי קבור הכלב

נמרוד
26-02-17, 19:33
... היוצאים מהכלל מנסיוני הקצר הם משפטנים שנהנים למצוא בעיות (וזה לא אישי. זו הכללה. רק מציין נסיון מסויים שיש לי).

טוב שאתה לא מכליל. זה רק 99% מהמשפטנים שמוציאים שם רע לכל השאר.

asafk
26-02-17, 19:37
אבל כתבתי במפורש שאני כן מכליל.
......רק כדי שברנרד לא יחשוב שזה אישי.

אסף.

נמרוד
26-02-17, 19:39
הויכוחים האלו זו כמו הבדיחה על החברה שנסעו לקנות רכב ורבו מי נוהג בו בחזרה.
אני עוד לא הבנתי איך הם מאשרים את הקיטים מול המעבדה.
שם הלוקש!

שום לוקש. קיטים שיש להם TUV - האישור על סמך ניירת. קיטים שאין להם TUV - אישור ממעבדה בארץ (יש שלוש מעבדות למיטב הבנתי). רוב האישור ניירת ובירוקרטיה. הניסויים הנדרשים ישימים, וכבר יושמו במקרים בודדים. לפחות שניים מהיבואנים הגדולים כבר לגמרי בעניינים. לפחות שניים אחרים מתקדמים בתהליך. מתקינים מורשים - כלומר מוסכים - שוחחתי עם שניים - עברו איזשהו תהליך מול המעבדה ולמעשה מחכים לנייר עם האישור. האם בראשון למרץ הכל ידפוק כמו שעון? לא נראה לי. אבל תוך כמה שבועות, אני מאמין שנתחיל לראות את הרשיונות עם הערת 2303 או מה שלא יהיה.

זה מהקצת שאני ביררתי.

boaz avrahami
26-02-17, 19:41
יש התיחסות ל TUV בנוהל הזה?
אם כן אז פיספסתי את זה למרות שחיפשתי

asafk
26-02-17, 19:43
בועז רוצה להיות רציני ולא סתם לקשקש באינטרנט? לקיט רוביקון שלך לכאורה- יותר מ50 מ״מ לכאורה - יש יבואן. תתקשר ותשאל מתי יהיה אישור של הקיט ואפשר לבוא לבדיקה ורישום.
אל תשכח לעדכן.

אסף.

נמרוד
26-02-17, 19:44
סעיף 12 במכתב הראשון.

Bernard
26-02-17, 20:38
...
תקראו בנתיים את הנוהל שלהם לאישור אב הטיפוס ותבינו שזה מורכב.
שם לדעתי קבור הכלב.
איך אתה מוצא את התפל, להתעסק/להתעמק בו - מה זה בכלל מעניין אותך? יש נוהל לייצרנים/יבואנים/מתקינים/מאשרים, שקוף לך. אותך מעניינת התוצאה הסופית - למי ללכת וכמה יעלה והאם יאשר לך.
מה איכפת לך איך הוציאו את כל האישורים, לספק לך מה שאתה צריך?

ולגבי מה שאמרו לך (לא אגיד מי.. אני לא העזתי להגיד אבל אם כבר אמרו..) - איך החמישה סמ' הנוספים שמאשרים, נוגעים לך (ןעוד יותר, מה מעניין אותך איפה קבור הכלב ומה הלוקש?)?
אותך ואת הרבה אחרים, כבר הוציאו אל מחוץ לחוק בלי שום אפשרות להתגונן... בפרקטיקה.. לגמרי בפרקטיקה.

אבל כתבתי במפורש שאני כן מכליל.
......רק כדי שברנרד לא יחשוב שזה אישי.

אסף.

אמר קורליאונה (מייקל או ויטו - לא זוכר..) - הכל אישי!

boaz avrahami
26-02-17, 20:55
אם יפרשו את סעיף 12 כפי שהיינו רוצים אני חושב שמדובר על תוצאה יוצאת מהכלל עבור רובנו.

Bernard
26-02-17, 21:06
נגיד..

להרבה מאוד קיטים של RE יש טיפל'ה יותר מחמישה סמ' הגבהה - ורק שלא יתחילו להגיד ש-"2 זה בעצם יותר מחמשת הסמ' המותרים.
אבל אולי יפתרו את זה בזוטות של דברים..

Bernard
26-02-17, 21:11
אם יפרשו את סעיף 12 כפי שהיינו רוצים אני חושב שמדובר על תוצאה יוצאת מהכלל עבור רובנו.

שוב אתה מתייחס לדברים "לא לך"?
ועוד למכתב הסבר ולא לנוהל ואיך צריך לפרש אותו... שתהיה לי בריא.

asafk
26-02-17, 21:12
ברנרד... הבוחנים והמהנדסים כאן עובדים בשיטה המטרית. התקנות הן בכלל אירופאיות.
והרוביקון אקספרס הוא מאמריקה. ובשיטה האינצ׳ית (כן, נמרוד. עוד פעם העניין הזה). אז אולי זה לא חל.

אסף.

lizard
26-02-17, 21:26
http://www.4-wheel-parts.de/en/Suspension-System-Lift-Kit-from-Trailmaster-from-Trailmaster-with-TUeV--50mm-Lift-Jeep-Grand-Cherokee-WJ---WG-year-99-04-Gas-Model.html

נביא כזה וזהו? יש אישור אוטומטי?

Bernard
26-02-17, 21:37
ברנרד... הבוחנים והמהנדסים כאן עובדים בשיטה המטרית. התקנות הן בכלל אירופאיות.
והרוביקון אקספרס הוא מאמריקה. ובשיטה האינצ׳ית (כן, נמרוד. עוד פעם העניין הזה). אז אולי זה לא חל.

אסף.

נו.. ומה אמרתי?
חכה.. עוד יתעורר האידיוט התורן שיעלה על 8 הממ' האלה = כמעטעוד סמ' שלם.. כבר היו כותבים בתקנה עד 60 ממ' וזהו, אבל למה שמישהו ילך לקראת האזרח?

- - - Updated - - -

http://www.4-wheel-parts.de/en/Suspension-System-Lift-Kit-from-Trailmaster-from-Trailmaster-with-TUeV--50mm-Lift-Jeep-Grand-Cherokee-WJ---WG-year-99-04-Gas-Model.html

נביא כזה וזהו? יש אישור אוטומטי?
ברור.
"אישור אוטומטי" זה השם האמצעי של משרד התחבורה בישראל..

klam
26-02-17, 21:53
ומה קורה עם צמיגים?
קיט הגבהה מחייב גם הגדלה של צמיגים, אפילו משיקולי בטיחות - איפה זה נכנס?

boaz avrahami
26-02-17, 22:05
כאילו ש 2 אינץ זה באמת 2 אינץ...
זה שם מסחרי ל״בערך#״

טוב בקיצר, אין לנו שום מושג והכול סתם קישקושים בנתיים....

asafk
26-02-17, 22:09
ומה קורה עם צמיגים?
קיט הגבהה מחייב גם הגדלה של צמיגים, אפילו משיקולי בטיחות - איפה זה נכנס?

היה בטיוטה הראשונה וירד.
מי שיעקוב אחרי הפרסומים שקיבלו תהודה של הטיוטות - יצליח אולי להבין מדוע זה ירד.

אסף.

klam
26-02-17, 22:30
היה בטיוטה הראשונה וירד.
מי שיעקוב אחרי הפרסומים שקיבלו תהודה של הטיוטות - יצליח אולי להבין מדוע זה ירד.

אסף.

קיט הגבהה של 50 מ"מ + צמיגים קצת גדולים יותר - ייתנו הגבהה של 60-70 מ"מ..
ומי בכלל יאשר את מידת הצמיגים שמתאימים לקיט? הסדנה? היבואן?
הרי ללא שינוי מידה אין טעם בקיט הגבהה..

נמרוד
26-02-17, 22:35
הרי ללא שינוי מידה אין טעם בקיט הגבהה..

ואללה... את האמת הזאת קיבלת אישית במעמד הר סיני?

דרור ברלי
26-02-17, 23:12
אתם מקשקשים את עצמכם לריק.

אף אחד לא באמת יודע מה הולך לקרות.
במיוחד כל מי שנוסע על קפיצי עלים שיוצרו בישראל.

הרי אין לזה TUV. זה תוצרת ישראל ונמכר רק בישראל.
לחלק גדול מהקיטים האלה, כולל הטובים והמוצלחים, אין שום "תיק מוצר".
כי הרוב המוחלט של הקיטים הללו יוצרו ע"י זה קפיצאים ותיקים, בעלי נסיון, שמתקנים ומייצרים קפיצים לפי דרישה ספציפית. מה תיק מוצר מה, מה זה פה, גרמניה?... TUV? ...ליצרן גדול אחד יש תיקי מוצר כשהוא מייצר עבור הצבא קפיצים סטנדרטיים במאסות. אבל כשבא אליו ג'יפאי שרוצה קפיץ שיהיה כך וכך וכך, משהו ספציפי לאוטו שלו בלבד, נראה לכם שעשו לו תיקי מוצר?....

והמוצר מעולה. בחיי. משמש בהצלחה שנים רבות. וכמובן יש בעיות בטסטים, שנפתרות בדרכים המקובלות במדינה רקובה ומופקרת ששחיתות ושוחד הם לחם-חוקה, הכל מלשכות רוה"מ והשרים ועד לכוך המעופש של אחרון הפקידונים. ככה זה כאן.

ונחזור לקפיצים. צריך אישור. ואם היצרן, מסיבותיו הוא, לא רוצה לחתום ולאשר. כי אין תיק מוצר או סתם כי לא בא לו?... הרי אי אפשר להכריח אותו, נכון?.... עכשיו מה יעשה בעל הרכב?.... קפיצים סטנדרטיים לא באים בחשבון, כי זה לא עובר, בגלל שהבוחן במכון בודק לפי העין ומחפש להכשיל והוא יגיד "מוגבה, למה לא רשום ברשיון"?.... וישלח את בעל הרכב להגביה (.....)
ואם רוצים אישור "רסמי" לאותו ג'יפ שכבר מוגבה על הקפיצים האלה 15 שנים בהצלחה וללא תקלות או בעיות - צריך לזרוק לפח קפיצים טובים ולקנות חדשים?.... כרגיל, בשורה התחתונה זה רק כסף? בצע כסף?..... כמה זה לא מפתיע.

אז כמו שכתבתי לנמרוד בפרטי - אם זה טוב או לא כל התקנות החדשות האלה, אל תנתקו קשרים עם המאכער שלכם. אתם עוד תזדקקו לו והרבה.

אז אני חושש ששום דבר לא בדיוק לטובה. עברו 11 שנים מאז שמרחו אתכם והונו אתכם עם חוק הספורט המוטורי והאמת היא שלי אין טענות כי אני ראיתי את זה קורה והזהרתי ואתם מיאנתם להקשיב. אבל מפליא ומדהים שאתם עוד לא הפנמתם שמדינת ישראל לא מחפשת שום דרך להיטיב אתכם. רק להיפך - להקשות, לסבך, לשדוד מכם כספים. אז כמה נפלא שמדינת ישראל "מכירה בעובדה שאפשר להגביה ג'יפים". כי באותה מידה מדינת ישראל גם מכירה בספורט מוטורי. יצא לכם משהו מזה? יש ספורט?...........................:confus ed:
נכון, אני לא אעזוב את הדוגמה המשומשת עד זרא הזאת שמייצגת כל כך טוב את תרבות השקר והזילזול של השלטון הרע הזה באזרחיו.

אני מאוד מקווה שנוכל להגיד תודה גדולה אם בעניין הזה דברים לא ישתנו. ואל תשכחו גם שטסט זה לא רק הגבהה. יש עוד מספיק סעיפים שיכשילו אתכם בגללם, ואם זה לא מספיק, אז כל מי שחי במציאות הישראלית היומיומית עם ג'יפ (ולא אחד שהג'יפ שלו נמצא בבנייה שמי יודע מתי תסתיים), יודע טוב שהטסטים זו באמת בעיה, אבל לא בדיוק הכי בוערת. טסטים זה באמת כסף קטן לעומת ניידות משרד התחבורע ופגיעתן הרעה.

קדימה, תשתלחו בפולניה ובפולנים כי ככה זה כשאין תשובות לעניין. מין פראפראזה על חוק גודווין.
אני מקבל את זה באהבה כמו תמיד.

boaz avrahami
26-02-17, 23:20
אני לו יודע דרור אם אתה עצוב או שמח.
עצוב כי אתה חושב שיהיה קשה יותר או שמח כי אתה מרגיש שצדקת [emoji6]

ואם בטעות תתבדה, האם תהיה שמח או עצוב?

דרור ברלי
26-02-17, 23:25
אני האחרון לשמוח כי צדקתי. בחיי.

דעותיי על מדינת ישראל ידועות.
אני לא מאמין לפקידון ממשלתי גם אם יבטיח לי שמחר השמש תזרח.
כל מי ומה שסמל מדינת ישראל מתנוסס עליו מעליו מתועב בעיני.
אני מאמין באמת ובתמים שהשלטון כאן יעשה ככל שביכולתו לרדוף ולשדוד את אזרחיו ולהקשות על חייהם.
קורים כאן במדינת ישראל דברים מטורפים. הגבהות של ג'יפים זה מה שמעניין אותנו?....

אבל זו עובדה - אני צדקתי.
צדקתי ב-2006, ואתם מודים בזה רק היום.

עוד מוקדם לצאת בהכרזות, אבל אני כנראה צודק גם היום. אבל כמו שדברים מתנהלים כאן, אתם תודו בזה רק בשנת 2028.
מה זה יעזור לי, כי עם בעיות הלב שלי מי יודע אם אחיה עד אז כדי להינות מלראות אתכם מתפתלים.

IlanHadar
26-02-17, 23:36
כמה שאתה צודק דרור, הרבה רעש בשרשורים האלה כתמיד, דברי חוכמה שלך.
התקנות באות אך ורק להטיב עם מישהו או בעלי הסדנאות שקיבלו כוח לדחוף לנו ערכות זבל שלהם אחרת לא יחתמו לנו בחיים, או בעלי מכוני הרישוי שעכשיו יהיה להם דרך רשמית להתעמר בנו. ברור שמישהו יעשה מזה כסף, כתבת בול: "
רק להיפך - להקשות, לסבך, לשדוד מכם כספים. כאזרחים ישראלים בכלל וכג'יפאים בפרט, האויב המר והגרוע שלכם זו המדינה שלכם."

יקום מכון X עם מעכר Y, המכון יעשה כסף, המעכר גם, לנו יהיה ברישיון שורה מטופשת שאין לה שום משמעות.

וכתבו נכון מה עם צמיגים? ויש עוד ברשימה: מה עם מנתקים למוט מייצב, מה עם משולשים עליונים בצבע אדום, מה עם ספייסרים ומה עם עוד ועוד ועוד....

כל מי שלומד כלכלה, שיעור ראשון, יודע שהמחוקק לא יכול להתערב בשוק חופשי (ניסו את זה - ברה"מ נכשלה), כן שיפורי רכב שטח זה שוק חופשי מלא מוצרים, מי אמר שמתקין X ידע בשבילי מה הקיט הכי טוב להגבהה? אני יודע שאין לו מושג, הקיט הראשון שדחפה לי סדנה, לא נציין מי..., היה זבל מדרגה א' א'... שלא נדבר על המיגון המחורבן שלהם, בולמים נוזלים וקפיצים שוקעים.

אני רוצה קפיצי X עם בולמי Y ועוד רכיבים שונים ומשונים, מהיכן אני יודע מה אני רוצה? מניסיון של טובים ממני שעשו וניסו ומסדנאות בארה"ב שמוכרות את הטוב ביותר במחירים אסטרונומיים שתקן של מדינה ביבשת אחרת מעניין אותם כשלג אשתקד...

תמימות לחשוב שבטיחות היא בראש התקנה הזו, זה רק כסף ושלמונים שדוחפים תקנות מטופשות שברור שאין ביכולת הציבור לעמוד בהן.

דרור ברלי
26-02-17, 23:53
בטיחות זה הדבר האחרון שמעניין מישהו במשרד התחבורע.

הנה לכם אתגר - אני רוצה שתביאו לי מקרה אחד ויחיד של תאונת ג'יפ עם נפגעים, שהסיבה שנגרמה היתה בגלל שג'יפ היה מוגבה ו/או "משופר".
ואל תביאו לי כל מיני תמונות של ג'יפים הפוכים בשטח. כי כולנו יודעים כמה קל להתהפך גם עם רכב סטנדרטי שלא מוגבה במילימטר. לצערי אני נוכח בלא מעט התהפכויות.

אני מבטיח לכם ש:
מתהפכים כי לא יודעים לנהוג.
מתהפכים כי עושים טעויות ושגיאות בנהיגה ובשיקול הדעת.
מכונות, כל סוגי המכונות, אלה שנוסעות, אלה שיורות, אלה שמרימות מטענים, כל מכונה שהיא - לעולם לא אשמות בתאונות, רק בני אדם. בגלל זילזול וחוסר מיומנות.

אבל פקידוני המשרד הממשלתי המיותר הזה נתפסו להגבהה כמוצאי שלל רב.
כאילו הגבהת ג'יפים היא הבעיה במרכז היקום.
כי השתרשה כאן החמדנות ותאוות הבצע ומי שהתחיל בזה כבר לפני שלושים וארבעים שנה אלה מכוני הרישוי שבידיהם כוח להשחית.
במדינה שחוקיה רבים מספור ומלהכיל, מין הסתם ישלטו השחיתות והריקבון. בידיו של כל פקידון זוטר היכולת והכוח לחרוץ גורלות.
טסט לאוטו, מי שישמע. ואם לא עברת, יש פתרון בצורת מאכער. והמאכער אינו עצמאי בשטח. הוא פועל כרצונו וללא חשש, מפני שהשלטון דואג לו ולפרנסתו. מספק לו עבודה בשפע. זה לא רק במכו ןהרישוי אלא גם במסדרונות העיריה שלכם ובמשרדו של מנכל המשרד הממשלתי. שום דבר לא זז בלי מאכער. יש מקומות בהם הפקיד בעצמו מפנה אתכם למאכער על מנת שעניינכם יוסדר במהירות וביעילות.

ומהצד השני ישנם גם בעלי האינטרס והממון, במיוחד אלה שעושים עסקים ענפים עם מדינת ישראל, הם יכולים לנווט כאן את הדברים על פי רצונם.
הנהלים החדשים בהחלט טובים להם, ליבואנים, שיהיו בריאים. הם הולכים לעשות מזה כסף. מהאישורים, ממכירת קיטים עם TUV, ממה לא.
האם זה טוב גם לנו? מסופקני. מאוד.

Bernard
27-02-17, 00:39
אני לו יודע דרור אם אתה עצוב או שמח.
עצוב כי אתה חושב שיהיה קשה יותר או שמח כי אתה מרגיש שצדקת [emoji6]

ואם בטעות תתבדה, האם תהיה שמח או עצוב?

איזו אמירה מיסכנה ועלובה - אם דרור צדק, אז הוא שמח שנדפקנו?
היה עצוב לו אם היה טועה והחיים היו קלים יותר?
הכל תגיד על מנת להסיט את תשומת הלב מהחוטיני...
אבל אל דאגה, אסף סיפק לך עוד גושפנקא לחכות.. משום שלפי אסף, האבק עדיין לא שקע.

לבד מכל תיאוריות הקונספירציה, אני עדיין עם דרור - שום דבר טוב לא יצא מפה. ממש כלום.
מי שוקנה את זה, שלמעשה הכירו בצורך/רצון להגביה רכבי שטח, לא ממש קורא את מה שכתוב - "עד 50 ממ'"!!!
הרשו לנו להוציא אלפי שקלים על טווח טעות/מהלך של רכב עמוס... תודה רבה באמת.

טווח המהלך, שלא ממש משפיע על... כלום ועוד טרחו לתקנן זאת בבדיקות שונות - אתם קולטים שיש אישור להתקין ספייסר של 5 סמ'.. וצריך לשם כך רשיון.
ואסור לשנות את הבלמים = כל מהלך/הגבהה עדיין נמצאת בגבולות הטולרנסים של יצרני הרכב.. במקור!ועדיין צריך רשיון.
אני מתאר לעצמי שקיט שכולל הגדלת צמיגים (ללא טיפול בבלמים!!!) ועומד בתקנות, יקבל אישור - עכשיו תחשבו מה ההגדלה הזו אומרת, אם הכל עומד בנתונים המקוריים של בדיקות היצרן - כלום!!! ועל זה צריך רשיון.
ואני חוזר - 50 ממ'. לא 51 ולא # ולא נעליים. 50 ממ' (בועז)... מילימטרים.. גם לא 58 ממ' ולא 59, שיכלול מליון מקומות אחרי נקודה של.. "2.
ומי שיש לו קיט מחברה מוכרת ומאושרת אבל הוא של "2.5?
ומי שקנה את ה"קיט" של ההוא (שואישמו.. שכחתי) שאסף חלקים מכל מיני חברות ומכר בחבילה טובה אחת.. לפני כמה שנים.
ואף אחד לא ענה מה בדיוק מודדים = בעין.
ולעקוף ולתחמן ול.."הסתדר" תמיד יהיו כאלה שיוכלו - בביקור שלי לפני כחודשיים, ראיתי כמה רנגלרים מוגבהים "יפה" ועוד כל מיני אחרים עם גלגלים שבטוח לא זכו לאישור וגם ל"עין" שלי היה ברור שזה מוגבה הרבה יותר מחמישה סמ'.

אז מה - זה אומר שהכל נשאר אותו הדבר? שזה טוב?

דרור צדק.
אמרתי את זה מהיום הראשון ובדרך עוד כמה פעמים ואני אומר את זה גם עכשיו.
צדק לגמרי - בניסוח ציורי ובתיבול קונספירטיבי ובקיצוניות כמעט אנרכיסטית... בצורה מעניינת ומושכת - אבל צדק לחלוטין (והוא בכלל לא משפטן) - ואני לא רואה כל שמחה בזה ולא רואה בזה נצחון ובטח שלא אחייך כשהסרטון של בועז מתרוצץ בחוטיני, יעבור את עשרים הצפיות ביוטיוב (רק המחשבה על כך מעבירה בי צמרמורת... ולא טובה).

מזל שיש לי ריינג', שלא רואים שהוא יכול "לגדול"...
מה יגידו לי בטסט "תנפח!" - "אין לנפח. ככה זה.. זה המקסימום"

boaz avrahami
27-02-17, 00:58
כן כן ... צדק
ג׳יפוקליפסה עאלק.

גם בתרחיש הכי קיצוני עכשיו נשארנו באותה נקודה.
הענף חי וקיים ואפילו האוטו הגוסס שלך עבר שני טסטים בלי טובות ובלי שמגיע לו. לא?

לא תצליח להטביע את האמת בערימת מילים.
אם היית גבר היית כבר מזמן על חוטיני

asafk
27-02-17, 06:56
הדבר החשוב והעיקרי בו אני מחזק את דבריו של דרור - ולרגע כמעט נשכח - טסט זה לא רק הגבהות. ככה או ככה ג׳יפים אמיתיים לא עוברים טסט ״לבד״. אותם עמילי רישוי ואותם מוסכניקים מקושרים ימשיכו להיות הצינור להעברת טסט עם או בלי אישור להגבהה.

אסף.

nitzan
27-02-17, 09:50
לגבי ציבור בעלי הרכבים הישנים הכל הבל הבלים,הקיט אצלי מורכב מקפיצי שושנה בולמי משה מי יתן לי אשור.
באם אצטרך להוסיף איזה סעיף ברשיון אפנה כמו תמיד לנציג הציבור מול הרשויות. אחלה יום לכולם

SharonEden
27-02-17, 12:02
לעניין השאלה איך ימדדו כמה הרכב גבוה.
הייתי לפני כשבועיים בגתוס והייתה שם הדרכה של מדריכי שטח מווינגייט. במהלכה הוסבר שגתוס (וייתכן שסדנאות נוספות) בונים למשרד התחבורה בסיס נתונים של גובה סטנדרטי של רכבים לפני ההגבהה.
יש עם זה כמובן לא מעט בעיות. לא כל הרכבים מאותו דגם באותו גובה, במיוחד בישנים שחלק עברו חיים קשים וחלק פחות. אני מניח גם שכל הרכבים הישנים שקעו במידה מסוימת.
בקיצור, הנה לכם אמת מידה.

נראה לי שכדאי ללכת עם פחות אויר בצמיגים לטסט :-)

boaz avrahami
27-02-17, 12:33
אפילו במזרח התיכון זה נשמע כמו בדיחה גרועה

גיא
27-02-17, 12:55
לעניין השאלה איך ימדדו כמה הרכב גבוה.
הייתי לפני כשבועיים בגתוס והייתה שם הדרכה של מדריכי שטח מווינגייט. במהלכה הוסבר שגתוס (וייתכן שסדנאות נוספות) בונים למשרד התחבורה בסיס נתונים של גובה סטנדרטי של רכבים לפני ההגבהה.
יש עם זה כמובן לא מעט בעיות. לא כל הרכבים מאותו דגם באותו גובה, במיוחד בישנים שחלק עברו חיים קשים וחלק פחות. אני מניח גם שכל הרכבים הישנים שקעו במידה מסוימת.
בקיצור, הנה לכם אמת מידה.

נראה לי שכדאי ללכת עם פחות אויר בצמיגים לטסט :-)

תלך עם המוווון אויר בצמיגים .. לטסט.
אחרי זה תוריד אויר ואת הפרשי הגובה תמלא בקפיצים ובולמים ..

חנן-ג'יפולוג
27-02-17, 13:28
נו.. ומה אמרתי?
חכה.. עוד יתעורר האידיוט התורן שיעלה על 8 הממ' האלה = כמעטעוד סמ' שלם.. כבר היו כותבים בתקנה עד 60 ממ' וזהו, אבל למה שמישהו ילך לקראת האזרח?

0.8 מ"מ. לא 8.
השיטה העשרונית הזו... קשה איתה.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

Bernard
27-02-17, 14:45
0.8 מ"מ. לא 8.
השיטה העשרונית הזו... קשה איתה.

נכון.:(
ואתה היחיד שעלה על זה... איזה בושות.

- - - Updated - - -

או יותר נכון..
נכון:(.
איזה בושות.
ואתה היחיד שעלה על זה..

sgill
27-02-17, 18:07
מדידת הגובה תהיה בעיתית. צריך מכשור מיוחד ולהוכיח שהוא מכוייל. מטר פשוט לא מספיק (מבחינת החוק לפחות).
רכבים יכולים להיות מועמסים באופן שונה וזה משפיע על הגובה.
אחד עם קפיצים מקוריים מיום רכישת הרכב, נניח לפני 10 שנים והשני עם קפיצים מקוריים חדשים (מקוריים מהיצרן).
אחד מתח טיפה את מוט הפיתול והשני לא. הפרש של אוויר בגלגלים או גודלי צמיג שונים שמאושרים ברשיונות ובאוטודאטה.
בקיצור לדעתי בלתי אפשרי למדוד רכבים.

מה שכן אפשר זה לאשר רק מקט"ים של ערכות שעל פי היצרן מגביהות את הרכב בעד 2 אינטש או 58 מילימטר. ערכות שלפי מפרט היצרן מגביהות ביותר פשוט לא יאושרו אלא בנוהל המיוחד שהוזכר.

מה יקרה עם דיסקברי 4 מהדגם עם בולמי האוויר? נניח שהוא מגיע "מנופח" לטסט, יעבור או לא? ואם כן, מותר לו עוד 58ממ מעל לניפוח המקורי מהיצרן?

נמרוד
27-02-17, 18:32
מדידת הגובה תהיה בעיתית....

לא מדובר על מדידת גובה ולו באזכור. מכל הסיבות הטובות שציינת, ואחרות.

מה שכן אפשר זה לאשר רק מקט"ים של ערכות שעל פי היצרן מגביהות את הרכב בעד 2 אינטש או 58 מילימטר. ערכות שלפי מפרט היצרן מגביהות ביותר פשוט לא יאושרו אלא בנוהל המיוחד שהוזכר.

זה בדיוק מה שהנוהל אומר! מדהים, הצלחת איפה שכמעט כולם נכשלו - בקריאת הנוהל!

(2 אינץ' זה לא 58 אלא 50.8 מ"מ)

ד ו ר ו ן
27-02-17, 18:34
לפני אי-אלו שנים רכשנו 2 היילקסים חדשים, בהפרש של כמה חודשים.
היו זהים למעט הגובה.. היה הפרש ברור בינהם, כמו שהגיעו ככה מהמפעל, נקיים לחלוטין.

לדעתי, בניגוד לנביאי הזעם, גם טסטרים יהיו מרוצים מקיומו של סעיף שמציין שהרכב מוגבה, והם לא צריכים להתקשקש ולפחד אם 2 מטר אחרי המכון עושים להם ביקורת פתע.

ד״א, גם במדינות נאורות כמו אוסטרליה, ומדינות אירופאיות, מאשרים קיט ולא רכב.
וגם שם, המידה היא 50-60ממ בלבד.

דרור ברלי
27-02-17, 18:59
ושוב אתם מתעלמים מהעובדה הפשוטה, שבטסט בודקים עוד כמה וכמה מכלולים וסעיפים מלבד הגבהה.
אני רמזתי לכם וזה לא הספיק.
אסף חיזק את דבריי וגם זה לא הספיק....

אז אל תדאגו - יכשילו אתכם בטסט על סעיפים אחרים. לא על 50.8 או 51.2 מ"מ, כי אף אחד לא באמת ימדוד - לא עם מטר, ולא עם סרט מדידה של חייטים, ולא עם "שיבר" כמו מיסטר בין, ולא עם מיקרומטר בעל הנעה גרעינית של מכון התקנים.
כי בטסט "מודדים" רק בשיטה אחת - לפי העין. ככה מדדו עד היום וככה ימדדו גם בעוד 20 שנה. עין ביונית של טסטר במכון היא מכשיר מדידה גמיש ורב תכליתי שמודדת לפי שיטות אינצ'יות ומטריות כאחד ומשנה את אורכו של סנטימטר או מילימטר בהתאם למצב הרוח של המנוול התורן והרצון להכשיל.

אם יהיה כתוב ברשיון "מוגבה", הטסטר יסמן על זה V ויעבור להכשיל אתכם על הסעיף הבא בתור. כאילו שבג'יפים חסר על מה. מחור של סיגריה בריפוד, דרך קרע קטנטן בגומיות שעל הדוושות ועד חוט שאולי נפרם מחגורת הבטיחות שלכם ואולי לא. שלא לדבר על "חופשים" מדומיינים בתפוחי היגוי חדשים מהקופסא, "פיזור אור" בפנסים ראשיים ובליטה אמיתית או שלא של צמיגים מעבר לכנפונים.

ואם הרכב חלילה סטנדרטי עד העצם ולכן לא כתוב לו כלום? הוא יקבל עוד X לרשימה הארוכה של Xים, כאילו שזה משנה משהו למישהו, וישלח ואתכם להביא אישורים מהיצרן. כמו שהזבלים האלה עשו לחנן, שאם יש רק רכב סטנדרטי עד העצם אחד בישראל שמתוקתק ותקין מא' עד ת' - זה ההיילקס שלו.

בקיצור - חרטא ברטא. עוד נפיחת אוויר חם ומצחין מכיוון המשרד הממשלתי הכי מטופש, שממחישה שוב ושוב ושוב עד כמה הוא מיותר ועד כמה כל פקידוניו צריכים ללכת לטאטא רחובות ולא להציק לנו ולגזול את כספי האזרחים לריק. ועוד משהו, יותר קונקרטי - מעמדו המיוחד של המאכער בהוויה הג'יפאית נשאר ויישאר איתן כתמיד. ואתם תשמרו את מס' הטלפון שלו בנייד שלכם ותכינו את השטרות, טריים וריחניים מהכספומט, כי הוא לא מקבל צ'קים ולא ויזה ומצפה לו עוד הרבה עבודה.

אבל בכל זאת, כדי שאני לא אצטייר כרואה שחורות סדרתי ושלילי שמה לעשות, תמיד צודק - אני מוכן להרים כפפה לטובת ניסוי.

הגיע זמנם של בולמי הזעזועים שלי. באמת. נתנו עבודה במשך 100K ק"מ שהסופה הזו נוסעת אצלי לאורך כמעט 8 שנים יפות שאני והיא נשואים. אני רוצה להחליף אותם מכיוון שאני מתחזק את הג'יפ בשוטף לא לכבוד הטסט ולא לכבוד ניידות משרד התחבורע אלא כי יש לי ילדים שנהנים לנסו עבג'יפ וכי הבטיחות שלהם חשובה לי.

אתם אמרתם שיש מתקינים רשמיים שמורשים לאשר "הגבהה"?
אתם טוענים שהם יאשרו לי גם קיט קפיצים שלא הם התקינו?... נו שויין.
אז תנו לי את השמות ואני אלך אליהם. והנה, אני מתחייב כאן: המתקין הראשון שאפנה אליו ויסכים לבדוק ולאשר לי את ה"הגבהה של 50 מ"מ" (שזה בתכל'ס מה שנשאר, פלוס-מינוס, מתוספת הגובה שנתנו הקפיצים שלי כשהיו חדשים) תמורת אותם 200 שקלים, אני קונה אצלו ארבעה בולמים חדשים - גם אם הוא לא הכי זול בשוק. כי כאמור, ממילא צריך כבר להחליף אותם. אז שיעלה קצת יותר, לא נורא, אותו מתקין יעבוד וירויח את לחמו וגם אני ארויח - בצורה חוקית למהדרין וללא מאכער, את השורה "מוגבה" ברשיון לפי סעיף 2303 או השד יודע איך קוראים לקישקוש המקושקש המטופש הזה.

אז קדימה, שמות.
ואני יודע שלפחות חלק מאותם יבואנים ומתקינים גם גולשים כאן וגם מכירים אותי ואת הג'יפ שלי שבוודאי אינו חריג, לפי כל קנה מידה. והם בוודאי גם מנחשים שאני בהחלט מתכוון לכתוב על ההרפתקאות שמצפות לי אצלם - בין אם יסכימו לאשר ובין אם לאו. כאמור - הראשון שמסכים לבדוק ולאשר, אני כותב את זה באותיות קידוש כאן בג'יפולוג. כי החל מה-1 למרץ זה כאמור חוקי למהדרין, לא?... אז אין להם מה להסתתר ולהתחבא ולחשוש. לא כך?................

ואם הם יסרבו, זו זכותם המלאה לסרב. לא יהיו לי טענות אליהם. אבל אני כמובן אכתוב גם על זה - ואז נראה מי יתפתל ומי יצטדק.

אני פתוח להצעות מהמוסכים והמתקינים שמוסמכים לאשר את השטות הזו. קדימה. אפשר בה"פ ואפשר בטלפון - 0528635759

ד ו ר ו ן
27-02-17, 19:17
דרור,
טסטרים יש גם בכביש, והם לדעתי מטרד גדול יותר.

במכון טסטים אתה מראש יודע שאתה מפנה את היום להתעסקות הזו.

גאון בעיניי עצמו באמצע הכביש שנופל עליך עם שטויות זו בעיה לא מתוכננת, הרבה יותר קשה לפתרון נקודתי.

גל מגל
27-02-17, 19:19
מזכיר לי שפעם הכשילו אותי עם הסיקס על "רכב מוגבה". ככשאלתי את הבוחן לפי מה הוא מודד התשובה הייתה "ככה החלטתי"

הסיקס שיהיה עם שאקלים מקוריים לחלוטין נכנס למוסך הוחלפו שאקלים באותו גובה רק חדשים עם צבע מבריק,
חזרתי לבוחן שהתהדר ואמר או זה הגובה הנכון!

מי שרוצה את פרטי המכון בכיף בפרטי.

את הרכב הנוכחי אני כנראה גם אמציא לו אישור (ושוב תודה למאכר). למרות שהוא עם בולמים מקוריים,
רק כדי להוריד ממני את הבוחן הבא שקם על צד שמאל בבוקר

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

דרור ברלי
27-02-17, 19:27
דרור,
טסטרים יש גם בכביש, והם לדעתי מטרד גדול יותר.

במכון טסטים אתה מראש יודע שאתה מפנה את היום להתעסקות הזו.

גאון בעיניי עצמו באמצע הכביש שנופל עליך עם שטויות זו בעיה לא מתוכננת, הרבה יותר קשה לפתרון נקודתי.

נכון מאוד.
ואת זה כתבתי כבר קודם.

טסטים במכון מדי שנה או חצ ישנה זה שטות. ניג'וס, הוצאה כספית, בזבוז זמן, אבל בסוף זה רק שטות. לטסט אתה מתכונן. מכין את האוטו. שוטף ומנקה. מחזק ובודק. מתקן מה שצריך, אם צריך. ואז המוסכניק או המאכער לוקח את הרכב (או את הניירות שלו) לטסט ובד"כ עובר. ואם נכשל אז בפעם השנייה יעבור. התרגלנו לזה וזו השיטה. כולם חיים עם זה בשלום, פחות או יותר.

אבל הניידות של משרד התחבורע בכביש זו הצרה הצרורה. לאחרונה, כתשובה מאתגרת למדי לקבוצות הווטסאפ שלנו שמזהירות אותנו מפני הניידות האלה ופוגעות קשה מאוד בתפקודן ובפרנסת מדינת הגנבים מכספי שוד הקנסות, התווספו אליהן שוטרים סמויים שמפטרלים על קטנועים ברדיוס של קילומטר-שניים שלושה מהניידת ו"צדים" עבורה את כלי הרכב, אותם הם שולחים לבדיקה ולהורדה מהכביש. אני לא ממציא את זה. זה אמיתי ויש כאן מספיק שראו את זה בפעולה ויאשרו את דבריי.

זו הבעיה האמיתית. והיא קשה וכואבת. כאילו שחסרות לאזרח נורמטיבי סיבות לשנוא מעומק ליבו את המדינה שלו.

lizard
27-02-17, 19:30
אז כשאתה מדבר עם הבוחן תבהיר לו שאתה מקליט את השיחה. זה אן יחזיר אותו לתלם או שיפוצץ לו וריד. יהיה מעניין לראות מה.

דרור ברלי
27-02-17, 19:43
איזה בוחן?
על מה אתה מדבר?

Bernard
27-02-17, 19:54
לא מדובר על מדידת גובה ולו באזכור. מכל הסיבות הטובות שציינת, ואחרות.

זה בדיוק מה שהנוהל אומר! מדהים, הצלחת איפה שכמעט כולם נכשלו - בקריאת הנוהל!

(2 אינץ' זה לא 58 אלא 50.8 מ"מ)

למה אתה סתם מלכלך - אולי חשבון אני לא יודע לעשות, אבל לקרוא (ולפעמים להבין) אני כן יודע.

ותפסיק להיות נאיבי - אם נתנו מידת גובה מקס' שמותרת להגבהה, ברור שמישהו יוכל לאכוף אותה.
וזה לא משנה אם ימדדו "בעין" או לפי מסד נתונים של אספיר+גתוס+NSA... אם יראה למישהו שאתה יותר מ-5 סמ', יפשפשו במסמכים ומישהו יצטרך "לחתום" שאתה כשר.
ואז יבדקו מה בדיוק מותקן אצלך והאם זה לפי המק"ט (ומה המק"ט כולל, לפי תיק המוצר) - ואת זה אמרתי כבר לפני שנה.
אז אם נראה לך שישי לך אישור של מק"ט X ואחרי הדפסת האישור ברשיון, תוכל/ו להתקין דברים אחרים ו"אף אחד לא ישים לב.. רק בגלל שיש לך חותמת "מוגבה""... אז שיהיה לכולם בהצלחה.

דרור ברלי
27-02-17, 20:26
אני חוזר ואומר:

טסט זה לא רק הגבהה.
בטופס יש מספיק סעיפים מכשילים אחרים לבדיקה.

העובדה שמאשרים לכם "מוגבה", לא מעבירה אתכם טסט ולא נותנת לכם חסינות בבדיקת ניידת משרד התחבורע בכביש.
בתכל'ס, כלום לא השתנה - אתם עדיין חיה נרדפת.

ושוב - חוק הספורט המוטורי. מדינת ישראל הכירה בקיומו של הספורט הזה ו"הסדירה אותו". נו?..... אז יש ספורט?....:confused:
אז ממחר בעוד יומיים, מדינת ישראל "מכירה בצורך/אפשרות להגביה רכבי שטח". יופי חי. זה כמו שהיא תכיר בעובדת היותנו יצורים נושמי אוויר. ויש כאן כאלה שאפילו יוצאים במחולות ואומרים למדינה "תודה" על העניין הטריוויאלי הזה. תודה על מה בדיוק?

זה כאילו היום, עכשיו, בני דודינו הפלסטינים מסכימים להכיר בישראל כמדינת העם היהודי. זה ישנה משהו?... ואם הם לא יכירו, אז נלך מכאן?.... כרגיל, קישקוש. אויר חם ומסריח שיוצא מהחור האחורי ואחרי כמה שניות מתפוגג ונעלם, ולא יותר מזה.

אז מוטב להרגיע את תרועות הפסטיבלים.

lizard
27-02-17, 20:59
איזה בוחן?
על מה אתה מדבר?מישהו כתב שבוחן הכשיל אותו על הגבהה והתירוץ היה מפגר. אז כתבתי שפעל הבאה יקליט אותו. נראה אם יחזיק בבית משפט.

shachar
27-02-17, 21:02
זה כאילו מחר בני דודינו הפלסטינים יסכימו להכיר בישראל כמדינת העם היהודי. זה ישנה משהו?... ואם הם לא יכירו, אז נלך מכאן?.... כרגיל, קישקוש.

אני דווקא חושב שיש כאלו שהיו רוצים לסדר להם "הגבהה"

boaz avrahami
27-02-17, 21:27
אז דרור, למה כועסת?
כלום לא השתנה גם לדעתך.
מקסימום בטעות פחות חצי סעיף להידבק אליו.

אף אחד לא חשב באמת שמחר הענף יפתח או יוסדר כן או לא לשביעות דעתנו.
בסה״כ רצינו לחזור הביתה בשלום.

תפנימו, כל המטרה הייתה כסת״ח של משרד התחבורה. כמו שעושים בהרבה רשויות ממלכתיות.
מישהו כתב נוהל לחלוטין סביר ובעט את הבעיה למגרש אחר.
אפשר לחזור לנשום כי לדעתי לא יהיה שום שינוי מהותי בחיי היומיום שלנו.

oren12000
27-02-17, 21:59
אז דרור, למה כועסת?
כלום לא השתנה גם לדעתך.

יותר מזה,
המסות הגדולות של בעלי הרכבים הסטנדרטיים שהשינוי היחיד שנעשה בהם הוא הגבהה באחד הסטים המוכרים, יוכלו בשאיפה לעבור טסט ללא הצקות וללא קשר לצבע הבולמים או למצב הרוח של הבוחן.
מערכתית הנוהל הזה מיועד מן הסתם להם ולא לכאלו שעשו כל מיני שינויים ברכב וההגבהה היא רק עוד אחד מהם, או לכאלו שהרכיבו סט מיצור מקומי שלא אושר וכ"ו וכ"ו.

הסוג השני יכול לחזור לנשום כי כנראה לא יציקו לו מעבר למה שהיו מציקים לו ממילא גם בעבר.
הסוג הראשון, זה שיש לו רכב סטנדרטי ורק רוצה להגביה בגבולות שהמערכת מתירה - מצבו לדעתי השתפר.

דרור ברלי
28-02-17, 09:07
אז דרור, למה כועסת?
כלום לא השתנה גם לדעתך.

כועס?
אתה מכיר אותי משלשום בועז? מי כמוך יודע שאני כבר מזמן הפסקתי להתעצבן.
ידועה לכל דעתי על האנשים שעובדים בשירותה של מדינת ישראל. הכסת"ח אצלם הפך כבר מזמן מאמצעי למטרה וממטרה לאמנות. אנחנו נתקלים בזה בכל כך הרבה סיטואציות, ששום דבר כבר לא יכול להפתיע אותי. בהתחלה זה עצוב, כשאנחנו קוראים את דו"חות מבקר המדינה ורואים מי ומה מנהלים אותנו ובאיזה חוסר כישרון, חוסר יכולת ואפילו חוסר רצון, ואחר כך דמויות כמו השר הדרוזי ההוא שחולם על רובוטים (למה ככה, זי רובוט!), ואז זה אפילו קצת מצחיק. באמת אין לי שום ציפיות מהאפסים שמחזיקים את החותמות הרשמיות של המדינה הזו, אז אני לא מתאכזב.

כמו שאמרתי, בפעם המאה - נוהל ההגבהה הזה הוא אחיזת עיניים. הוא כלום. הוא אוויר חם. יש כל כך הרבה סעיפים מכשילים ובעייתיים וכל כך הרבה סיבות לבוחן במכון הרישוי להכשיל אותנו בטסט או לבוחן של משרד התחבורע להורות לנו לעצור בצד ימין ולתת לנו הורדה מהכביש מלבד הגבהה - גם אם הג'יפ שלנו נוצץ ומבריק ובמצב חדש, כך שאותו סעיף של "הגבהה" או הערה 2303 או מזמורי מנטרות מקודשות בסנסקריט או כל שטות אחרת, פשוט בטלים בשישים.

הדבר היחיד שאני מזהה כאן, זה שאותן דמויות בפורום שחגגו לפני 10 שנים את חוק הספורט המוטורי, חוגגות עכשיו את הערה 2303, כאילו הגיעו ימות המשיח.
ואני מסתכל מהצד וחושב לעצמי איך אנשים משכילים, חדים ואינטילגנטים כאלה, מאפשרים שיעבדו עליהם בעיניים פעם אחרי פעם. אולי זה עניין שראוי לטיפולם של רופאים.

boaz avrahami
28-02-17, 09:16
שמת לב שהם גם תמיד שמאלנים [emoji23]

ההבדל בין אופטימי לפסימי

boaz avrahami
28-02-17, 09:31
לאחר שיחה הבוקר עם אחד הגורמים שאני סומך עליהם בענף קיבלתי את המלצתו לשבת בשקט ולא לעשות בנתיים דבר.

עוד לא נאמרה כנראה המילה האחרונה.
צפוי סיבוב משפטי בנושא...

גיא
28-02-17, 10:03
אני בקשתי אישור על הקפיצים שלי וזה מה שקבלתי

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170228/e7df48c03e0c813b50a919b8219cee0a.jpg

יש לי גם אישור ( כנראה, אני לא מבין גרמנית ) בגרמנית שהקפיצים הספציפיים הנ'ל מותאמים ומאושרים לסוג הרכב ..

Bernard
28-02-17, 14:40
שמת לב שהם גם תמיד שמאלנים [emoji23]

ההבדל בין אופטימי לפסימי

נו... אם כבר מדברים על מציאות ומי שמתעלם ממנה ועוד יותר... מי שמעוות אותה.
בועז - אם היית רץ "אז" ולא מחכה לשקיעת האבק (כנראה אצלך אין גרביטציה) היית יכול להסתפק במידה L... עכשיו יהיה מביך עם XXL.

boaz avrahami
28-02-17, 15:56
אז כמו היום המה שמו היה xxl רק שעכשיו הוא נראה לך מאיים יותר [emoji41]

windler
28-02-17, 16:48
נשימה ארוכה ..
https://www.youtube.com/watch?v=_MSuJ8bZt44#t=75.831805

מיכה100
28-02-17, 21:52
בקיצור מהג'יפוקליפסה נשאר אויר חם, אם אני מבין נכון את מה שדרור כותב.
ובמילים אחרות המצב לא ממש השתנה למשפרים הכבדים או לבעלי הרכבים הישנים, ואולי אולי השתנה לטובה למשפרים הקלים.
יאללה בסדר.

oren61
03-03-17, 04:38
http://www.jeeptrip.co.il/Files/pages/2017/123456.jpg

Bernard
03-03-17, 04:49
כאילו... עכשיו אני אמור להגיד לאסף "וואללה?!?!?"?

Bernard
03-03-17, 05:07
ואני מתכוון לזה (ההדגשות שלי):

רק הערה לתגובה האחרונה ועוד כמה שהיו קודם בנושא זה.

והנה קיבלתם תשובה ממתקין / יבואן ועדיין ממשיכים לומר ״לא יהיה״ ו ״ אכלנו אותה״ ו״יעלה הון״... כשאספיר בעצמם אומרים שיעלה 200 שקל אם הכל תקין. גם זה לא טוב?

שורה תחתונה עוד חזון למועד ולא ברנרד... האבק עוד לא שקע אבל-
- משרד התחבורה מכיר בזכותם של בעלי רכב שטח להגביה אותו. זה שינוי דרמטי ביחס של הרשויות לנושא.
- יש נהלים שמסדירים איך עושים ואיך רושמים והפרקטיקה שלהם לא מסובכת ולא יקרה ליישום, אפילו למי שכבר התקין.
- מכוני הרישוי הונחו לבדוק רק את הרישום של המתקין ברשיון ולא להיכנס לציציות. ממש כמו בהתקנת כננת. לא ראיתי בוחן רישוי שולף דינמומטר ומודד כוח משיכה בכריכה ראשונה כדי להעביר טסט.

אז נכון שאולי עדיף היה שהכל יהיה מותר ונוכל לעשות מה שבא לנו. אבל אנחנו לא גרים במדינה ההיא.
במדינה הזו המעבר מ״הכל אסור וכולנו עבריינים״ ל״ככה מותר וגם את העבריינים הותיקים מזכים״ - המעבר הזה לדעתי הוא דרמטי. ומעודד.
ואני מזכיר לכם שהיו כאן כמה רואי שחורות סדרתיים שלפני כמה שנים הפצירו וכתבו וביקשו שמשרד התחבורה יעשה את השינוי הזה. אז הנה. אבל עדיין זה לא טוב.

אסף.
ורק להזכיר למה אני מתכוון:
"אלא אם מדובר בהגבהה חריגה ובלתי סבירה הנראית לעין..." ואת היתר אין לי כוח להעתיק..

ולפעמים... כל ההליך המסודר הזה, שפירטת אותו, לא שווה ערך לאינטואיציה בריאה...

ולשם שינוי, אני מסכים עם כל מילה של בועז...

ובלי אי הסכמה, הרי אי אפשר...
וזה אחרי שקראתי, חשבתי, גיבשתי ו.. ישנתי על זה איזה יום.. להירגע.
אני לגמרי לא מסכים עם הניתוח שלכם, אתם שם בג'יפולוג:rolleyes::

א) "ובכן, נראה שההיגיון ניצח, וברישיון הרכב תהיה רשומה הערת קוד חדשה, 2303, "מותקנת ערכת הגבהה עד 50 מ"מ". פשוט וברור."
ברור אבל לא פשוט בכלל.
נראה לי שפיספסתם קצת את הסעיף הרלוונטי בנוהל H-02-2016 - בנספח ב' יש מקום מפורש (= דרישה מפורשת) לרשום את מקט ההגבהה.
בנוהל H-01-2016, בסעיף 5.(הוראות כלליות), מצויין בפירוש שנדרש "תיק מוצר" (שכולל את כל הרכיבים) - זה אולי קצת יותר ממעניין למשתמש הקצה..

ב) בקיצור, לעניין זה.
אני לא יודע מה ציפיתם שירשם ברשיון ולא מבין איזה אהיון בדיוק ניצח אבל זה בכלל לא פשוט (ברור זה דווקא כן).
ברגע שיעלה הצורך (וזו עוד נקודה שכבר העלו פה, בערך..) "משתמש הקצה" יצטרך לספק את מק"ט ערכת ההגבהה שמותקנת אצלו ומתיק המוצר (שבטח גם כן יצטרך להביא העתק ממנו, שהרי חובת ההוכחה עליו וכבר דיברנו על זה..) ולהוכיח שלא שינה דבר וחצי דבר ממה שרשום שם.
אם הכל מתאים - אחלה לו. סתם טורטר.
אם לא - ...

ג) "להבנתנו, המשמעות היא שעד ה1.3.2018 מכון רישוי אמור לאפשר לכל רכב מוגבה (ותקין, כמובן...) לעבור טסט (!). כמו כן, יש כאן הכרה ברורה בצורך ובאפשרות להסדיר את מצבם של רכבים מוגבהים."
אולי, בפועל, "לא יתעסקו איתמנו יותר מידי" אבל בהחלט אין פה כל אישור לנסוע עד 2018, כמו שבא לנו/במצב הקיים.
אין פה שום הבדל מהמצב כיום.. גם כיום אסור לבצע שינויים והכל נתון לשיקול דעתו של הבוחן או הבודק.
וגם אם "לא יתעסקו איתנו יותר מידי"... מדובר בהגבהה של עד 5 סמ'.. קצת פחות משני אינץ'... מי שעל פניו יש לו יותר (= הרבה מאיתנו), לא יוכל להגיד שיש לו עד 2018 לאשר את מה שקיים ברכב...
תחשבו על זה טיפה.. לפני שמבליטים בשחור את ה...שטות הזו.

ד) וזה מביא אותי (חזרה) לעניין שכמה העלו, ושעלה בשירשורים/פוסטים הקודמים.
איך ומאיפה מודדים 5 סמ' (מזכיר לי את יודל'ה, שהיה אחראי על הרישום ולו הסמכות הבלעדית איך למדוד..).
ואל תגידו שזה חשוב רק ליצרנים/מתקינים (ולא למשתמשי הקצה..), שתפקידם לספק חתימה...
בטסט, כשהבוחן יחליט ("לפי העין", משום שאין התייחסות בתקנות) שיש לך "גדול" יותר מהמותר, תתחיל מסכת האישורים הנדרשת.
ופה אין שום מקום לשיקול דעת או שיכנוע - יש מק"ט!
ואם מישהו חושב שינפנף לבוחן/בודק ברשיון "כתוב שיש אישור - סתום ת'פה!) וייצא עם טסט לרכב עם הגבהה של "3.5... בהצלחה.
ואני כבר רואה את הויכוחים המתוסכלים של "נשבע לך שלא נגעתי בהגבהה.. ככה התקינו לי", עם בוחן שאומר "נראה לי יותר מ-5 סמ').

ה) "בראבו. הדלת נשארת פתוחה להגבהה של יותר מ50 מ"מ בתהליך פרטני. מורכב, יקר, אבל מוגדר ואפשרי לביצוע. נקודת אור משמעותית לעתיד תחביב הג'יפאות בארץ."
באמת בראבו.. איזה חידוש - העשירים יוכלו לאשר איזו הגבהה שרוצים.
רגע - אנחנו לא עשירים!
ורגע נוסף - גם עכשיו אפשר!
וואללה.. איזה בראבו אני מפספס פה?
....

וכל זאת, נמרוד... לעניות דעתי הצולעת:rolleyes:

וכדי שאף אחד מהקוראים המכובדים לא יפספס חלילה ולא ישגה/ע באשליות, אני אדגיש פה.. שוב:

"ג) "להבנתנו, המשמעות היא שעד ה1.3.2018 מכון רישוי אמור לאפשר לכל רכב מוגבה (ותקין, כמובן...) לעבור טסט (!). כמו כן, יש כאן הכרה ברורה בצורך ובאפשרות להסדיר את מצבם של רכבים מוגבהים."
תחשבו על זה טיפה.. לפני שמבליטים בשחור את ה...שטות הזו."

asafk
03-03-17, 07:31
תראה מה ההבדל בינינו. אני רואה שלמכון יש פתח לא לעבוד קשה ולהתחמק ממדידה. אתה רואה באותו דבר בדיוק פתח לבוחן במכון להוציא את המיקרומטר מהבויידעם.
שורה תחתונה מה שחשוב זה מה הבוחן במכון מבין מזה.... ולא מה אנחנו מקשקשים באינטרנט.
(וגם.. מזל שאתה לא עובד במכון רישוי)

אסף.

boaz avrahami
03-03-17, 08:26
ברנרדד, אם לא היית שמאלני עוכר ישראל היית מפרש זאת כמו כל בר דעת וכמו כל בית משפט סביר.

אממה, האגו שלך כל כך גדול שאתה ממשיך לקשקש את עצמך באופן מגוכח במקום להגיד באופן מכובד שתי מילים שהיו מוציאות אותך מהמשך התפתלות מביכה.
״סליחה טעיתי״

תנסה, זה יקל עליך.
אני חושש שאם תמשיך ככה עוד נמצא אותך בשורות ה bds.

לעצם העניין הבעיה עכשיו בצד של המכון ומשרד התחבורה אם הם יכשילו רכב כלשהו.
1. עין היא אינה כלי מדידה מכוייל ומוכר על ידי בית משפט כלשהו.

2. משרד התחבורה נתן ארכה מפורשת להסדרת הנושא.

אם מישהו יכשל ויחליט ללכת ראש בראש מולם בבית משפט ( שיקח את ברנרד) די ברור שיש לו הרבה בשר לנקנק אותם..

Bernard
03-03-17, 08:35
איזה מיקרומטר? בעין, אסף... בעין.

ובועז.
ממתי בדיוק אתה יודע מה ואיך חושב בר דעת? והסנהדרין, כבר מזמן לא נחשב בית משפט סביר.
אבל אני עדיין רואה שיש לך אופציה של "גאולה", הנה, למדת לכתוב "סליחה, טעיתי".
גם אם אתה מכוון למישהו אחר... זו התקדמות.
איך אמרת המידה שלך? XXL? אני שולח לך מפה... אדום, עם פרח ורוד מקדימה... ואתה יכול גם ללכת, לא חייב לרוץ ☺

boaz avrahami
03-03-17, 08:40
ברנרד, מכיר בית משפט שקיבל עין ככלי מדידה קביל?

שים לב:״ הגבהה חריגה ובלתי סבירה הנראית בעין״.

הם יצטרכו להגן על זה אם מישהו יתבע אותם.
תמשיך להתחפר...
בסוף רק גאולוג ימצא אותך בחפירות לבית המקדש השלישי

Bernard
03-03-17, 08:41
התרגיל הידוע של לערוך אחרי השליחה...

יא, קוקו.
בודקים בעין. לבית משפט אתה כבר צריך להוכיח, עם סרטי מדידה, משום שנטל ההוכחה עבר אליך, יא בת יענה, שכמותך.
תחזור לשירשורים ופוסטים קודמים ותנסה להבין, יא אוהב ישראל.
המכון כבר לא צריך להוכיח כלום. לא עם מיקרו-מטר ולא עם מאקרו-מטר... הוא צריך לראות בעין ו"להחליט" שזה גבוה ו/או לא בטיחותי ו... זהו.
כל היתר - עליך.
בערך כמו עם חנן אבל בלי יכולת "להסביר"...

והיום אתה מלא אותיות bds ו-ocd ו-cdo... הכל בסדר?

Bernard
03-03-17, 08:47
ונתן ארכה להסדרה...
מה לא הבנת, בסעיף האחרון, במכתב למכונים? היה ארוך מידי המכצב, התעייפת לפני הסוף? החול מכסה את המשקפיים?
ארכה למי? לא למי שראו "בעין" שהוא מוגבה באופן מוגזם... יענו יותר מ-5סמ'...

נו, טוף..
אני צריך לישון.. יום קשה מחר... מגיעה העוזרת ואני צריך לברוח מהבית, לחנות הספרים שלי...
בנתיים, תבקש ממישהו לקרוא לך את המכתב ההוא ואת יתר המסמכים... ואולי גם להסביר לך את העברית.. אולי תרגום לארמית, ייקל עליך. 😘

boaz avrahami
בשביל לשתף אנשים באותיות, יש לנו קבוצת ווטסאפ....
לקח שעה להסביר לברנרד את זה.
כולם הבינו חוץ ממנו. תשפטו בעצמכם [emoji4]

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170303/79338e3745f9a7f2f16765be6a90ed69.jpg

גיא
סליחה על ההפרעה עם שאלה קשורה ..

אבל עד 50 מ'מ לא נדרשת הצגת אישור התקנה ?

הוחלט כבר 'מיהו מתקין' ?
יש כבר ערכות 'מאושרות' ?

לפני הטסט ... כי אני ניסיתי לקבל אישור ממי שמכר לי את הכחולים ולא הצלחתי. אין להם .. יש רק אישור מעבדה בגרמנית לקפיצים עצמם שהם מותאמים לאוטו ...

Bernard
03-03-17, 08:48
שקרן. לא הסבירו ולא הבנתי. ועדיין אני לא מבין מה מצחיק.
תעבוד על זה, אל תתייאש - בסוף יהיה לך חוש הומור.

boaz avrahami
03-03-17, 08:48
אני צריך להוכיח שהממסד פעל שלא על פי אמות מידה קבילות.
כמו שעשו למשל למצלמות מהירות.

טוב, עזוב.
זה בטח לעורכי דין רציניים

Bernard
03-03-17, 08:49
נו, גיא...
תמיד מישהו חייב להרוס, עם שאלה שהיא אשכרה רלוונטית😊

asafk
03-03-17, 08:51
בסדר ברנרד... אתה צודק וכולם טועים.
לכל השאר - קיבלתם שנה גרייס. אפשר לנשום ולראות מי יהיו המתקינים המורשים.

אסף.

Bernard
03-03-17, 08:51
אני צריך להוכיח שהממסד פעל שלא על פי אמות מידה קבילות.
כמו שעשו למדל למצלמות מהירות.

טוב, עזוב.
זה בטח לעורכי דין רציניים

איך אתה מצליח לבלבל ולערב ולערבב הכל... רק אנשי מקצוע יכולים להבין...
מה בכלל הקשר?
ואם לא הבנת.. זו לא היתה שאלה - זו היתה תשובה.
אולי לשמיל או לשלמה יהיה כוח להסביר.

boaz avrahami
03-03-17, 08:53
גיא, אל תפריע עכשיו[emoji1]

הנוהל הזה למכון רישוי.
אותך מעניין הנוהל בהתחלה.
יש לך עניין תכלס עם המתקין.
אל תיתן להם להתחמק.
או שיתנו לך אישור כחוק או שתהקש להחזיר את המוצר הלא חוקי שהתקינו לך

גיא
03-03-17, 08:57
ואז אני שוב אחטוף במגן גחון ???
לא רוצה.

אני אקח את ברנרד בתור עו'ד שיוכיח שהמגן גחון דרש את הקפיצים וזה הומני .. להגן על המסכן.

boaz avrahami
03-03-17, 08:59
בסדר ברנרד... אתה צודק וכולם טועים.
לכל השאר - קיבלתם שנה גרייס. אפשר לנשום ולראות מי יהיו המתקינים המורשים.

אסף.

לא הפסקנו לנשום לרגע.
למרות הכותרות הקודרות ונבואות הזעם של 2 שהיו בלחץ.

מבטיחך חגיגית שגם בעוד שנה השמש תזרח וכלום לא ישתנה.
דאציות פורסטרים וטנדרים של הרשויות יקבלו הערה וכל השאר ימשיכו כתמול שלשום

Bernard
03-03-17, 15:38
טוף. אחרי מנוחה של 3-4 שעות, אפשר להמשיך:).

אסף.
טקטיקה טובה, לנכס לעצמך את "הרוב" ולבודד אותי כ"יחיד שצודק בעיני עצמו".. טקטיקה.
אבל בהיבט האסטרטגי - אתה לא ממש מצליח להעלים את העובדה, שיש פה הוראה (במידה שהמסמך אוטנטי ואני לא מתכוון לבדוק אותו..אני יודע מה שאני יודע. לא מה שאני לא יודע) לטסטרים, כיצד לפעול.

ונתחיל בהגיון פשוט.. צעד צעד - רק עובדות:

ההגבהה המותר, המקסימלית שאי פעם תאושר לאנשים רגילים - תהיה/הינה 5 סמ'.
כל הגבהה מעבר לכך - לא תאושר = לא חוקית.
לרכב שכבר מוגבה, תהיה שנה לאשר את ההגבהה.
הגבהה שתאושר, בדיעבד, תהיה עד 5סמ' (ראה סעיף 1. + 2... לעיל).
כל הגבהה מעבר לכך, ולא משנה מתי בוצעה, לא תאושר.
אישור הגבהה בדיעבד, תעשה על ידי מתקינים מורשים (לפי התקנה הרלוונטית - מושא השירשור הזה).
אישור הגבהה בדיעבד, תעשה על פי התקנה הרלוונטית - כמובן, בכפוף לשינויים הנדרשים = אין תיק מוצר ואישור מראש להתקנה.
כל הגבהה אחרת (= ללא אישור) - לא תעבור טסט.
במהלך תקופת החסד, בת השנה, חובה על הבוחן, לבחון כל הגבהה לא מאושרת (=אין רישום ברשיון) ולקבל החלטה בעניינה.
במהלך תקופת החסד, כל הגבהה לא מאושרת (=לא ברשיון) שתראה לבוחן כמוגזמת (יענו, בהגדרה, יותר מ-5 סמ'.. משום שפחות זה חוקי ולכן לא מוגזם), דינה להיפסל=הכשלה בטסט.
במהלך תקופת החסד, כל הגבהה שתראה לבוחן כפוגעת בביטיחות, דינה להיפסל = הכשלה בטסט.
כל הגבהה לא מאושרת (מוגזמת או לא), שבוחן "העביר" (= יש טסט) = כאילו חתם שהיא לא פוגעת בבטיחות.
כל בחינה של הגבהה לא מאושרת (=לא רשומה ברשיון), תעשה "בעין" ולשיקול דעתו הבלעדי של הבוחן (=הליך עירעור על החלטתו להכשיל בטסט... בדיוק כמו היום - לריב ולשכנע ולהמציא אישורים (?) ו..ללכת לבימ"ש).

עד כאן, אסף, העובדות בעיקר.
עכשיו תגיד לי למה אתה חושב שיש שנה לנשום?
איפה אתה רואה פה איזה "גרייס" למי שיש לו קצת יותר גדול מ-5 סמ'?
ולמה אתה חושב שאיזה בוחן (רציני, לא פחדן כמו ..ברנרד), יתן לך גושפנקה חוקית/בטיחותית למה שיש לך על האוטו?
אני, בראייה הסקפטית שלי, רואה פה הרבה יותר כוח לבוחנים ואפילו הטלת חובה לפסול (אם יש להם צל של חשד/חשש.. "בעין") ויותר מזה, הטלת אחריות מוחלטת, במידה והעבירו טסט.
לא יודע מה איתך, אבל מהכרותי את "עובדי המדינה", הייתי מהמר שיגלגלו את האחריות הלאה מהם...

אבל יכול להיות מאוד שאני טועה וכל השאר (אתה ובועז?) צודקים.. אולי.
נקווה שכן.

ובועז.
ברור שזה מעניין את גיא - המכתב הזה, לבוחנים, אומר להם בדיוק מה לעשות עם גיא ועם כל אחד מאיתנו. זו הצצה ל"מאחורי הקלעים" של איך לעשות.. מאוד מעניין. הרבה יותר מהנוהל הרשמי, שיש בו יותר חורים מאשר "חומר".

Bernard
03-03-17, 15:46
לא הפסקנו לנשום לרגע.
למרות הכותרות הקודרות ונבואות הזעם של 2 שהיו בלחץ.

מבטיחך חגיגית שגם בעוד שנה השמש תזרח וכלום לא ישתנה.
דאציות פורסטרים וטנדרים של הרשויות יקבלו הערה וכל השאר ימשיכו כתמול שלשום

ושוב.. התאטרליות הלא רלוונטית.
בערך כמו "תראה כמה טוב פה - בתי הקפה מלאים"... הם מלאים גם בקובה.
ובאירן יש אפילו בתי קולנוע..
והביטחון בזריחת השמש, קשורה למצב הטסטים, בדיוק כמו שהעובדה שבסוף כולם מתים, קשורה לאיסור לרצוח...
שתיהן עובדות והן לא מבטלות זו את זו...
הנה - הדבקת אותי בהעלאת טיעונים הזויים:(

דרור ברלי
03-03-17, 15:59
ט
אני, בראייה הסקפטית שלי, רואה פה הרבה יותר כוח לבוחנים ואפילו הטלת חובה לפסול (אם יש להם צל של חשד/חשש.. "בעין") ויותר מזה, הטלת אחריות מוחלטת, במידה והעבירו טסט.
לא יודע מה איתך, אבל מהכרותי את "עובדי המדינה", הייתי מהמר שיגלגלו את האחריות הלאה מהם...

הכל מתמצה בזה. בדיוק מוחלט ונמרץ.
הנוהל נותן לבוחן את החופש המוחלט למדוד לפי העין ולהחליט מה שבא לו ויותר מזה - גם רומז לו רמז עבה, ומעניק לו את הגושפנקא, אם לא את החובה - להכשיל.
אבל בחיאת יעקב, מה אתה מנסה לבלבל את ההוזים כאן עם עובדות?

asafk
03-03-17, 16:13
צודקים. כבר אמרתי.
עכשיו נראה בחיים האמיתיים מה קורה.
וכמו שכתבתי קודם וכמו שדרור כתב לפני כן - חשוב לזכור שלא משנה אם הבוחנים קיבלו פטור מלהכשיל על מה שלא גבוה באופן מגוכח - יש להם עוד הבה סעיפים אחרים להכשיל עליהם. מכוניות שהם לא ח״ל כמו רכבי ליסינג ולא משנה מה מצבם - צאו מנקודת הנחה שימצאו על מה להכשיל. אין מים בשפריצר או החלון נפתח קשה - סיבות לגיטימיות להכשלה מהזמן האחרון. אל תלכו לבד בכל מקרה, עם או בלי הגבהה.

אסף.

איל מ
03-03-17, 18:22
אני מהכ'פת לי. כל הדיונים האלה רק מעלים את המחירון של הרכב שלי.

Bernard
03-03-17, 19:13
אני מהכ'פת לי. כל הדיונים האלה רק מעלים את המחירון של הרכב שלי.

שלח לי חבר, באותה קבוצה שבועז הזכיר, מכירה פומבית של דיפנדר קצר, דיזל, פה בארה"ב - אתה חי בארץ הלא נכונה, איל..
מודל 1991 (דיזל מאפען.. דיזל!!! מנוע סידרה 200!!!) שנמכר ב-40K דולרים!!!
נכון, היו לו כיסויי עור למושבים (לבנים) ופירוט תחזוקה ברמה... לא ישראלית אבל עדיין - ארבעים אלף, פאקינג, דולר!!!
לגרוטאת אלומניום מטרטרת ודולפת...
והאמריקאים הדפוקים האלה, כשרואים את רשימת החלפים שהוחלפו/הותקנו, בטח חושבים "אה! החליפו/תיקנו - עכשיו יהיה לי שקט". לא מבינים שזה היה פירוט טיפול 10000 (קמ') סטנדרטי לקופסת הפח...:(

בועז.
תעלה את זה (תמונות) באיזה שירשור אוף-טופיק... "איך לעשות כסף באמריקה.. כן אפילו מלנדרובר.."
מי שירים את הכפפה של "מכירת עודפי מג"ב לארה"ב", יהיה מליונר... שלוש מאות מליון אנשים... תארו לכם כמה קוקיות יש, שקונים דיפנדרים... ועוד עם הילה (אוהבים את "הסיפור משאחורי המוצר") של "יוצא מג"ב ישראלי".. אפשר גם "לשתול" כמה כתמי דם על הפגוש האחורי (יותר מעניין) וגם קצת בחלקים הפנימיים של הכנפיים ולמכור סיפורי גבורה קרביים!

boaz avrahami
03-03-17, 20:12
כן...
רק שאי אפשר להכניס חוקית דיפנדר לארהב.
אם היה אפשר המחיר שלו היה נמוך מ 500 דולר כמקובל שם לרכב דומה

shachar
03-03-17, 20:46
<a href="https://youtu.be/Jik109uz1mA" target="_blank">
https://www.youtube.com/watch?v=Jik109uz1mA&amp;feature=youtu.be (https://youtu.be/Jik109uz1mA)

boaz avrahami
03-03-17, 21:02
מה שיפה באמריקה זה שאתה חכול להגביה רכב במטר והוא נחשב בטיחותי מדיפנדר...

במשרד התחבורה שלנו מעתיקים את החוקים הלא נכונים כנראה

ronen7k
04-03-17, 20:51
https://youtu.be/Jik109uz1mA

:mad: זה פשע !!!

windler
05-03-17, 23:02
WOW לא להאמין .
הדיפנדר הזה היה יפיופ .
אמריקאים הזויים .

lizard
06-03-17, 06:42
לא הזויים בכלל. יש להם תקנות ואם אתה מנסה להתחכם אז הם סוגרים את השלטר. אין איתם חוכמות.
לבנתי משרשור ישן בנושא, הדיפנדר הזה לא היה חף משינויים שלצרכי ייבוא היו אסורים.

איל מ
06-03-17, 10:50
זה דיפנדר יחסית חדש שנעשו בו שינויים כדי שיראה רכב אספנות.

sgill
06-03-17, 12:20
כשאני שאלתי כמה פוסטים אחורה איך ימדדו 5 ס"מ, בעין?? עניתם לי, מה פתאום, לא ימדדו אלא רק יאשרו ערכות הגבהה ברשיון. אם הערכה מאושרת אז לא צריך למדוד. עכשיו אני מבין שלפחות בתקופת ה"גרייס" כן ימדדו בעין לאלו שאין אישור ברשיון בינתיים....

ועוד שאלה, תקופת ה"גרייס" נותנת אפשרות לאלו שיש להם כבר מותקנות ברכב ערכות של עד 5 ס"מ לקבל עליהם אישור ברשיון דרך המתקין. עד כאן נכון?
כלומר, כל מי שהביא בעצמו מחו"ל ערכות הגבהה של עד 5 ס"מ לא יוכל לקבל אישור לעולם? או שאם הן זהות לערכות של הסדנאות אז ניתן יהיה לקבל אישור (בתשלום גבוה יותר כנראה) מהסדנא?

זאת ועוד, יש רכבים שהערכה שהכי מתאימה להם היא שילוב של יצרנים למשל בילשטיין / לוולס לפאג'רו, אולדמן / קינג לפראדו וכדומה. איך אז מקבלים אישור?
ונניח שקניתי ערכה מאושרת מאספיר ונשבר לי בולם בילשטיין. עכשיו אני לא סומך עליהם יותר, איך אני מחליף זוג בולמים אחורי מיבואן אחר? הרי שיניתי את הערכה.

ושאלה אחרונה, אם מחליפים רק בולמים ולא קפיצים, לא צריך אישור בכלל? הרי הבולם לא מגביה, רק הקפיץ. ואם הבולם בצהוב בוהק זה יעבור טסט?

גיא
06-03-17, 12:46
ושאלה אחרונה, אם מחליפים רק בולמים ולא קפיצים, לא צריך אישור בכלל? הרי הבולם לא מגביה, רק הקפיץ. ואם הבולם בצהוב בוהק זה יעבור טסט?

זאת אגב שאלה מצויינת ..

אני מניח שכרגע אין לה תשובה ...

דרור ברלי
06-03-17, 14:43
תמשיכו תמשיכו.
תבדקו לעומק ותראו שהרבה יותר שאלות נותרו ללא מענה והנוהל הזה טוב רק ל... כלומר ל.... למי בעצם?.... :confused:קשה לדעת.
דבר אחד ברור, ומתמצה בסעיף 5 - הבוחנים קיבלו אישור מלמעלה לבדוק לפי העין ולפסול כאוות נפשם. תיכנסו רגע לראש של בוחן במכון רישוי - מה האינטרס שלו להעביר אם הוא יכול להכשיל (ולהעביר אח"כ תמורת שלמונים, בדיוק כמו שקורה היום)?
במשפט הזה מדינת ישראל סותמת את הגולל על נסיונות עתידיים שלכם לגרור את הבוחנים לבית המשפט.

ואז גם תבינו את מה שאני אומר כל הזמן - מדינת ישראל לא רוצה לפשט את העניינים ולעשות לכם חיים קלים. רק להיפך. הפקידונים תאבי השררה יעשו הכל, אבל הכל, כמובן תו"כ בזבוז כספי ציבור לרוב - על מנת לאסור, להקשות, לסבך, לסרבל, ללחוץ אתכם לקיר להפוך את חייכם לגהינום. כי זו ההנאה החולנית שלהם וכי אנחנו מאפשרים לזה לקרות.

ונחזור לאופטימיות ההזויה, התלושה מהמציאות, של כמה מהחברים הנכבדים כאן - אני עדיין ממתין למידע על "מתקינים מורשים" שמוכנים להרים את הכפפה ולבדוק את הג'יפ שלי. אני מזכיר שהתחייבתי שאקנה אצלם ארבעה בולמים חדשים.
אני מנחש שעוד זמן רב לא נשמע על כאלה. אבל זה לא יפתיע אותי.

sgill
06-03-17, 14:52
דרור,

מה זאת אומרת "עוד הרבה זמן לא נשמע על מתקינים מורשים"?
נכנס אדם היום לגתוס / אספיר / ראסטה או כל סדנא מכובדת אחרת ומבקש לקנות קיט הגבהה לרכב שלו.
נניח ללנדקרוזר ונניח שהו מבקש ערכה "חוקית" ע"פ התקנה מה 1.3.2017. 5 ס"מ.
עכשיו מה תמכור לו הסדנא ב- 8000+ שקל? אותו קיט שמוכרים היום בלי אישור ובלי לרשום אותו ברשיונות?
אם אני נכנס עכשיו לאחת הסדנאות ולא מכניסים לי את הקיט לרשיון כחלק מתהליך הקניה וההתקנה, אני לא קונה.
בסוף הם ישארו רק עם הרט"ג, חברת חשמל ולקוחות ממסדים שגם ככה עוברים טסט בלי בעיה.

נמרוד
06-03-17, 15:09
אם המצב כל כך גרוע דרור, איך זה שאנשים עדיין מחזיקים סופות? לא מבין למה הן לא זרוקות ברחוב.

שמע, אני מקווה שאתה צודק, שלא תצליח יותר לעבור טסטים, הערך של הסופה שלך ירד לאפס, ואני מתוך רוחב לך אתן לך 5,000 שקלים שתשים לי אותה ליד הבית. אני אתמודד עם בעיית הטסטים וההגבהה. הסופה שלך באמת אחת היפות.

אה, זה לא יקרה? עברת כבר שנייים (או כבר שלושה?) טסטים מאז הג'יפוקליפסה? וכנראה שתעבור עוד, ועוד ועוד? שלמונים? התשלום העיקרי שלך זה דמעות ועצבים. זה נובע ממבנה אישיות, שום חוק לא ישנה את זה. הלב, דרור, הלב. חבל :rolleyes:

Bernard
06-03-17, 15:13
כשאני שאלתי כמה פוסטים אחורה איך ימדדו 5 ס"מ, בעין?? עניתם לי, מה פתאום, לא ימדדו אלא רק יאשרו ערכות הגבהה ברשיון. אם הערכה מאושרת אז לא צריך למדוד. עכשיו אני מבין שלפחות בתקופת ה"גרייס" כן ימדדו בעין לאלו שאין אישור ברשיון בינתיים....

ועוד שאלה, תקופת ה"גרייס" נותנת אפשרות לאלו שיש להם כבר מותקנות ברכב ערכות של עד 5 ס"מ לקבל עליהם אישור ברשיון דרך המתקין. עד כאן נכון?
כלומר, כל מי שהביא בעצמו מחו"ל ערכות הגבהה של עד 5 ס"מ לא יוכל לקבל אישור לעולם? או שאם הן זהות לערכות של הסדנאות אז ניתן יהיה לקבל אישור (בתשלום גבוה יותר כנראה) מהסדנא?

זאת ועוד, יש רכבים שהערכה שהכי מתאימה להם היא שילוב של יצרנים למשל בילשטיין / לוולס לפאג'רו, אולדמן / קינג לפראדו וכדומה. איך אז מקבלים אישור?
ונניח שקניתי ערכה מאושרת מאספיר ונשבר לי בולם בילשטיין. עכשיו אני לא סומך עליהם יותר, איך אני מחליף זוג בולמים אחורי מיבואן אחר? הרי שיניתי את הערכה.

גיל.
ניכר בך שאתה עצלן כמוני (ראה שירשור האופניים החשמליים, כשהסנדק הפנה אותי לשירשור/אתר רלוונטי) - לא קורא היסטוריה...
אבל משום אחוות עצלנים, אני אתמצת לך את הנקודות שדרור ואני ועוד כמה הצבענו עליהן, בשנה האחרונה, בשירשורים השונים:

אמת המידה המקובלת בישראל (למעט בבתי המשפט... בועז) היא "בעין".
בתקופת הגרייס לא תהיה הרשאה לכל אחד לעבור טסט "כמות שהוא" - והעניין מתייחס לגובה.. מי שאין לו פסים זוהרים יוכשל גם אם הוא נמוך מים המלח.
במסגרת החורים בתקנה - לא ברור אם ואיך יתנו המתקינים המורשים, אישור למערכת קיימת, שלא שלהם ובמיוחד לא כזו שיש לה תיק מוצר ולא עברה אישור כלשהו במעבדה הגרמנית המאושרת (דווקא גרמנית? משום שהם הוכיחו עצמם כ..דייקנים?).
יש בעייה גדולה, עקרונית, להחלפת רכיבים, שלא מצויינים בתיק המוצר = יש מקט הגבהה, איך משנים שם דברים.
אין כל התייחסות ליצרן רכיבים ספציפי וקיט הגבהה מאושר, יכול להיות מורכב מרכביבים של מספר יצרנים - זו לא הבעייה. הבעייה היא שינוי באחד הרכיבים, בשלב כשלהוא ומסיבה כלשהי, כמו שציינתי בסעיף הקודם.
עניין הצבעים נשאר כמקודם = נתון שיקול דעתו של הבוחן (שבוחן בעין) - ההבדל הוא שכעת יש לו יותר "כוח" לפסול ויותר אחריות מנהלתית, כשהוא חלא פוסל=מאשר=מעביר טסט.
כמו שבועז ציין לא פעם, באופטימיות לא מובנת (בהתחשב בטינה הלא מובנת שהוא מפגין, כלפי שחיתות שלטונית/מערכתית) - הכל עניין של כסף. אם יש לך, תוכל להיות עבריין ולהמשיך לנסוע כתמול שלשום.. עד שיתפוס אותך בוחן ישר...

או בקיצור.
אין מקום לפניקה. אם אתה לא מוגבה והבוחן לא החליט שאתה מוגבה או שיש לך אישור ולא החלפת כלום ונשארת במסגרת ה-5 סמ' ושילמת למכער הנכון - התקנות האלה בכלל לא משפיעות עליך.
השמש תזרח מחר ובבתי הקפה ישאר לך מקום ו..הכל נשאר אותו הדבר.
אם אתה לא "אחד" מאלה ואולי "יתפסו" אותך (בצדק או שלא בצדק) - לגביך תהיה ג'יפ-אפוקליפסה ותוכל לקבל פה שלל עיצות, איך להאבק במלחמה שנכפתה עליך (כולל כמה שיבקשו לפרסם את שם המכון שהכשיל אותך, על מנת שלא ליפול עליו ולהמשיך להגיד שהכל בסדר והם לא מבינים על מה המהומה)..

Bernard
06-03-17, 15:22
אם המצב כל כך גרוע דרור, איך זה שאנשים עדיין מחזיקים סופות? לא מבין למה הן לא זרוקות ברחוב.

...

עוד אני כותב, והמתחסדים ממשיכים.
דרור, ברשותך, אני אענה..

נמרוד.
איך עדיין מסתובבות סופות, למרות הקשיים?
בדיוק מאותה סיבה שאנשים עדיים יוצאים לטייל, למרות הקשיים.
ולמרות מחירי הדלק, עדיין יש כאלה שמוכנים לשלם, משום שאוהבים V8 או 6 בטור, שעושים את הרעש הנכון ולא מטרטרים כמו אוטובוס ליילנד ישן - זה עדיין לא אומר שהדלק זול או שהמיסים עליו מוצדקים.
מנה בכלל הקשר בין המצב בשטח, לזה שהתקנה הזו עושה את החיים קשים ומוציאה אל מחוץ לחוק הרבה אנשים ישרים?
תכף תשאל איך זה, שלמרות חוק הספורט המוטורי, עדיין יש אירועי ספורט מוטורי - זה אומר שהמצב טוב? שאין קטסטרופה?
וכבר נתתי את הדוגמא של בתי הקפה המלאים בטהרן (במו עיני ראיתי ב.. חדשות) ובלבנון יש מקומות נופש פעילים ותראה איזה יופי של מכוניות יש בהבאנה ... כנראה שהכל טוב שם.
איזה קישקוש בחיי.

asafk
06-03-17, 15:39
וכאמור הכל עניין של נקודת מבט.
כתב בדיון מקביל בוחן רישוי - שההוראה של משרד התחבורה היא לא להכשיל רכבים מוגבהים. אתה מנגד על אותה הוראה בדיוק אומר שהיא הוראה לא להעביר.
ואני שוב אומר מזל שאתה לא עובד במכון רישוי.

אסף.

נמרוד
06-03-17, 15:41
דרור אתה לא אוהב פוליטקלי קורקט, נכון? אני קצת יותר מדי פוליטקלי קורקט בפורום הזה... אתה מרשה לי לחרוג?

ד ו ר ו ן
06-03-17, 15:49
כשמשה קיבל בהר סיני את המצוות, בחלק של בין אדם למקום, ה׳ הכתיב לו, ״לא תבשל גדי בחלב אימו״, זה צו מוסרי להתנהג באנושיות גם עם חיות המשק שלך.

משה: רגע, עכשיו צריך כמה שעות בין אכילה בשר וחלב?
ה׳: לא, כמו שהסברתי לך, זה מתייחס ליחס שלך לחיות הבית.. צו מוסרי.

משה: נו באמת.. ועכשיו אני צריך מערכת סכו״ם נפרדת?!

ה׳: לא, כמו שאמרתי לך, העניין המוסרי?

משה: ססאמק, איפה אני מכניס שני כיורים לאוהל?

ה׳ (שבשלב זה איבד עניין להסביר) : נו, תעשה מה שבא לך.

ואני שואל, איפה ראית שבסעיף הגובה כתוב בולמים?

בולם מגביה רכב?

ד ו ר ו ן
06-03-17, 15:50
דרור אתה לא אוהב פוליטקלי קורקט, נכון? אני קצת יותר מדי פוליטקלי קורקט בפורום הזה... אתה מרשה לי לחרוג?
לדעתי עלינו על הקטע של דרור, בכל פינה הוא רואה אפרו-אמריקאיות.

דרור ברלי
06-03-17, 15:59
אופטימיות הזויה זה ממש טוב. אבל אחרי שלפני 10 שנים סינגרת במרץ על חוק הספורט המוטורי וכולם יודעים מי צדק, אתה מתחיל מנקודה לא טובה. בחיי.

אז תחרוג חופשי, רק תדבר לעניין.
כי לחנטרש על לב, ועל מוצא, ועל מחירי הסופות, וגם על הרצון שלך לסופה (ג'יפ שבכל רגע נתון מניע ונוסע לכל מקום על המפה שתשים עליו אצבע, להבדיל מערימת הפחים במצב לא ברור שמתי שהוא תהיה CJ7 לתפארת. בדגש על מתי שהוא) זה קצת להסיט את תשומת הלב מהדיון העיקרי. זה שאין לך תשובות ברורות אליו. כי להבדיל ממך, לאף אחד אחר שום דבר בנייר הזה הוא לא ברור. למעט סעיף 5.

לא צריך להיות עורך דין, אפילו לא מתחיל, יודע מה? אפילו לא סטודנט שנה א' למשפטים, כדי להבין מסעיף 5 שה"עין" של הבוחנים הוכשרה רשמית כמכשיר מדידה מדויק ומכויל וזה אומר שהכל נשאר פחות או יותר כרגיל - בכל מקרה אתה נכשל. אם לא על הגבהה, אז על ציפלינגים. ואם לא על ציפלינגים אז על אלמנט. גם הפתרון נשאר אות ודבר - הסלקה אלגנטית של שטרות מרשרשים של 200 לתוך הכיס של הבוחן .

boaz avrahami
06-03-17, 16:06
לאף אחד אין באמת תשובות. לא לכאן ולא לכאן.
כרגע יש רק סימנים לאן הרוח נושבת וכל אחד מנתח אותם לפי מיטב הבנתו, שיקול דעתו והאם הוא אופטימי או פסימי...

נשאר רק לשבת בצד ולהמתין. אנחנו כרגע בקושי בפרומו של הסרט.

עוד לא נאמר הכול מצד היבואנים והמתקינים כמו גם ממשרד התחבורה.

סבלנות. העשן יתפזר ונוכל לחלק ציונים מי צדק ומי טעה.

דרור ברלי
06-03-17, 16:07
ואם כבר יורים חופשי אחד על השני בתוך הנגמ"ש אז....
אז מה באמת עושים כל בעלי הג'יפים על קפיצי עלים? גם אתה (כשתגמור לבנות את הג'יפ).

עכשיו כל עירגול של קפיץ מקורי ייחשב כ"הגבהה"? הרי זה ייראה גבוה והעין של הבוחן לא תעביר את זה.
לכל קפיצי הפרוקומפ/רנ'צו/מתלם/חמילבסקי שיש על סיקסים/סופות/סמוראים וכו' יש תיק מוצר? TUV?.... מי מאשר אותם בדיוק?

אהה.... אין בעיה - יש מאכער. כמו שמאשרים צמיגי 33' ככה גם יאשרו הערה 2303.
ואז, כשתיתקל בניידת משרד התחבורע שתקרע לך את הצורה ותוריד אותך מהכביש, נראה מה תגיד.

אהה, שכחתי. לך זה לא יקרה כי אתה לא מאלה שהג'יפ שלהם גם נוסע.
בטח לא ביומיום.
אז אין לך בעיות.
לא עם שוטרים, לא עם ניידות משרד התחבורע. גם לא בעיות אמינות כלשהן.

boaz avrahami
06-03-17, 16:09
בסוף מרוב אגו כולם יגמרו בעמדה 1

דרור ברלי
06-03-17, 16:15
לאף אחד אין באמת תשובות. לא לכאן ולא לכאן.
כרגע יש רק סימנים לאן הרוח נושבת וכל אחד מנתח אותם לפי מיטב הבנתו, שיקול דעתו והאם הוא אופטימי או פסימי...

נשאר רק לשבת בצד ולהמתין. אנחנו כרגע בקושי בפרומו של הסרט.

עוד לא נאמר הכול מצד היבואנים והמתקינים כמו גם ממשרד התחבורה.

סבלנות. העשן יתפזר ונוכל לחלק ציונים מי צדק ומי טעה.

דווקא יש ניחושים מאוד רציונליים לאן זה הולך.
הרי כולנו מכירים טוב מאוד את המערכת הזו. מי קובע בה את החוקים והנהלים.
גם אם מדובר לכאורה באנשי מקצוע, הרי שהם רחוקים כמרחק כוכב פלוטו מהשמש מלהבין את המאטריה ואת כל הדקויות והבעיות כאן, ואנחנו, "משתמשי הקצה", נשארים מופקרים לשרירות ליבם של הבוחנים במכון הרישוי או בניידת משרד התחבורע בכביש. ואלה כידוע, לא מעבירים ככה סתם. הם נמצאים שם כדי להכשיל ולהוריד מהכביש. כי אין דרך אחרת למדוד את עבודתם, בכמות ובאיכות, זולת לספור הורדות מהכביש. אל תשכח גם שיום עבודה של ניידת כזו עולה כסף רב למדינה. זה עסק כלכלי שצריך להרוויח והרבה, כדי להצדיק את עצם קיומו.

מי שנכווה ברותחין נזהר בפושרין. אני למדתי בחמישים שנותיי שמדינת ישראל היא האויב הכי גדול והכי מסוכן של אזרחיה ושאסור להאמין לאף מילה של מי שסמל המנורה מתנוסס מעליו או על הטפסים שלו. כמו ברומן האיזוטרי ההוא של ג'ורג' אורוול, לכל מילה אופטימית יש משמעות הפוכה בתכלית - לדוגמא, כשהמנוולים אומרים לך "רפורמה", תתכונן לקטסטרופה. כשהם מבטיחים "הסדרה", תתכונן לבלגן שאין כדוגמתו.

לדעתי אנו עומדים בפני תקופה לא פשוטה. אם שום דבר מהותי לא ישתנה ונוכל להמשיך להסתמך על מאכערים וקומבינות, אני אראה בזה הישג עצום ורב.

ד ו ר ו ן
06-03-17, 16:25
מה באמת עושים כל בעלי הג'יפים על קפיצי עלים?

מה השאלה?
גם היום אתה יכול לשים קפיצים חדשים בגובה רגיל, ואתה יכול להגביה.

IlanHadar
06-03-17, 16:32
חוץ מהרבה קשקשת שיש כאן (כרגיל), דרור צודק כתמיד ותקשיבו לו.

מי שכותב את התקנות האלה הם לא אנשים שדואגים לבטיחות, שלום הציבור, הפחתת מספר ההרוגים בתאונות דרכים, אלה אנשים שדואגים לפרנסה לאנשי שלומם, קרובים לשולחנם, נותני כיבודים (אני לא רוצה להשתמש במילים גסות יותר).
האם התקן הזה נכתב על ידי מהנדס תמים שניסה לשפר משהו? אני בספק ענק, כל מה שהוא עשה זה לשפר את מצב חשבון הבנק של מספר סדנאות שיפור רכבים וסגר שוק חופשי של מוצרים טובים בהרבה שיש בעולם ביבוא (לא חופשי ומסובך).

מדינת ישראל מרובה תקנות שונות ומשונות שכל מטרתן העשרת הכיס של מישהו, מי שניסה לייבא חלק חילוף לרכב, מכשיר עם וויפי (שגם אם נמכר בישראל ביום יום) יודע שתמיד תהיה איזה תקנה שתגן על איזה רשע מקומי שעושה כסף על חשבון הציבור, יוקר המחיה הוא לא מעשה שמיים, הוא מעשה פקידים (שלא אכנה אותם בשמות שמגיע להם) שדואגים לאנשי שלומם.

אתם חושבים שסתם חברות השילוח / מכוני הרישוי / מכון התקנים / מכס / יבואנים / ועוד ועוד נכנסים לכיס שלכם חופשי? פשוט המדינה מאפשרת להם בתקנות שלה.

כל מי שחושב אחרת ילמד בדרך הקשה או ימשיך לשלם ולשתוק (להתכופף?)

תמשיכו לכתוב שאולי המצב יהיה טוב יותר עכשיו, בתמימות רבה. אין טוב יותר שיש תקנות של העריץ / מונרך / רוה"מ / פקידות / ק.ג.ב. ופאודל, אלפי שנות היסטוריה כבר הראו את זה.
יש מדינה אחת אמיתית שבה חרות הפרט מעל הכל, רובנו בעלי רכבי ה 4X4 האמיתיים היינו מתים לחיות בסביבה כזו.

דרור ברלי
06-03-17, 16:43
אני דווקא חושב שאנשי מקצוע היו מעורבים בזה, אבל גם הם לא ניסו בכלל לרדת לעומק הפרטים, ההבדלים בין דגמי הרכב השונים והבעיות שזה יוצר.
הרי כל רכב בנוי קצת אחרת. בקפיצי עלים למשל - אפשר להגביה מאוד גם בלי להחליף קפיצים ואז מה?
זו שאלה אמיתית. האם עירגול = "הגבהה"? הרי הרכב גבוה יותר. ברור שמתישהוא זה ישקע, אבל באותו רגע הרכב גבוה בעין של הבוחן והוא מכשיל.
איך המערכת מתמודדת עם זה?

מה עושים כל אלה שקפיצי האפטרמרקט שלהם מתוצרת ישראל, אבל אין להם "תיק מוצר" ומק"טים ו-TUV ושאר חינטרושי נוהל?
מה עושים כל אלה שרכשו בכסף רב קפיצים אמריקאיים משובחים, שמגביהים יותר ממה שנוהל החדש מתיר?
האם שולחים אותם לזרוק לפח קפיצים טובים ולשפוך אלפים רבים על סט חדש ללא שום צורך, או, כמה צפוי - לשלם למאכער?

האם זו ה"הסדרה"?
האם זו ה"הכרה באפשרות/צורך להגביה"?....
להיות עבריינים ולשלם למאכערים אנחנו יודעים גם היום. לא היינו צריכים שום נוהל חדש בשביל זה.

בחיי, אתם טיפשים. או תמימים. או רשעים. או גם וגם.
לסנגר על זה שמתעלל ופוגע בך, זה תסמונת שטוקהולם מובהקת. עניין לטיפולם של רופאים.

אישית אני סבור שכל מה שנכנס ויוצא במשרדי הממשלה בישראל, נגוע בשחיתות עמוקה ורקוב עד היסוד. כבר ראינו הוכחות לזה מכאן ועד הודעה חדשה ומרוב הוכחות לכאורה, אני מאמין שכל המערכת נגועה בזה ושאין לזה שום תקנה, זולת פתרונות דרסטיים שאינם דמוקרטיים בעליל.

לי באופן אישי, זה ברור כשמש שהנהלים הללו נוסחו בהתאם לצרכים ולדרישות של בעלי אינטרס כלכלי מובהק. וכאן אני אעצור.

IlanHadar
06-03-17, 16:55
לי באופן אישי, זה ברור כשמש שהנהלים נוסחו בהתאם לצרכים ולדרישות של בוחשים בקלחת ובעלי אינטרס כלכלי. וכאן אני אעצור.

כמה שאתה צודק, בכל מה שכתבת.

אצלי ההגבהה על הרכב היא מהרכיבים של היצרנים הטובים ביותר שיש, אחרי שהחלפתי את הזבל של אחת הסדנאות המקומיות, שהיה דרק בכל צורה שאפשר לבחון את זה. כל מה שיש אצלי עכשיו זה תוצרת ארה"ב, של היצרנים הכי טובים, אז עכשיו אזרוק הכל לפח? כדי לקבל הערה ברישיון הרכב? מאיזה סדנה שתעשה סיבוב עלי ותתקין לי שוב את הדרק שזרקתי, בגלל תקנה של הפאודל?

ואל תקומו ותגידו הסדנאות הם יאשרו לך, ידאגו לך, פחחחחחחח

ומה יקרה שאקנה את הג'יפ הבא (כן זה שרשום לו Jeep בחזית, עם aftermarket ענק וחופשי)? אצטרך להתקין איזה ערכת הגבהה סוג ז', שסדנה מקומית רקחה מרכיבי זבל במחיר מופקע בגלל שהפאודל הסמיך רק אותם, נו באמת הפקידים האלה חיים בסרט או שהם דואגים למאכרים אנשי שלומם...

גיא
06-03-17, 17:01
לא הבנתי מה מונע ממכם להרכיב משהו מאושר .. לקבל הערה ברשיון ולהרכיב חזרה ...

האוטו מוגבה ב 50 ממ מהמקור ... ככה הגיע האוטו 2003 ...

לא ?

דרור ברלי
06-03-17, 17:09

לא ?

אם תגלה לי איפה צומחים פרא כל העצים האלה שמצמיחים ערכות הגבהה מאושרות, ושאפשר לקטוף ולו רק לצורך האישור ואחר כך שאפשר להחזיר אותן, אני ממש אשמח.

ותיכף יבוא החכמולוג התורן ויספר לי שאפשר להעביר הערה 2303 דרך מאכער. מה הו אומר.... בוודאי שאפשר.
אפשר לסגור מרפסת ולקבל קיצבה ולהכניס לחוק ווסטים צהובים וקסדות מקלקר ולהעביר גם מנוע סילון וצמיגים של שופל דרך מאכער.
בשביל להמשיך להיות לקוח של מאכערים, לא היינו צריכים הסדרה ונהלים. אפיל והפקידונים יודעים את זה טוב מאוד ואלה אותם פקידונים שהולכים יד ביד עם המאכערים. שלא תדאגו - הם לא יעיזו לפגוע בפרנסת היד שמאכילה גם אותם.

ההסדרה הזו בכלל לא בשבילנו. היא נרקחה ונוסחה לצרכים ודרישות מאוד מדוייקים של בעלי אינטרס כלכלי. אלה שהביזנס האמיתי שלהם זה לא מולכם אלא מול המדינה. כסף גדול. הם היו צריכים את ההערה הקטנה הזו כדי להיות מכוסים פיקס. זה הכל.
ואם בדרך צריך לדרוך לכולכם על הראש? ואללה. אין להם שום בעיה עם זה.

גיא
06-03-17, 17:12
ובכן ... חכה שיהיה גנן מאושר לגידול .. כרגע אין.

IlanHadar
06-03-17, 17:30
מילא מצאת את היער שבו צומחות הערכות האלה בחינם, היכן המוסך גם שיתקין לך ויפרק לך (את הצורה והכיס).
גיא אין אופטימיות בעניין, איך שנהפוך את זה.

גיא
06-03-17, 17:31
כל מוסך יפרק וירכיב מה שבא לך .. עבור כסף.

IlanHadar
06-03-17, 17:34
אתה רואה, אתה מבין את העניין, עבור כסף ידידי, בדיוק! התקנה הזו נועדה שמישהו יעשה כסף - הסדנאות / המוסכים / המעכרים וכן כמו שדרור כתב הפקידונים שכותבים את התקנות האלה.

asafk
06-03-17, 17:34
אז אני אשאל אותך דרור..... כמו ששאלתי כאן לפני קצת יותר משנה... ובכן - מה אתה מציע לעשות?
באמת - חוץ מלזיין ת׳מוח כמה זה רע ונורא ואיום והשחיתות הו השחיתות... והרשעים והפקידונים וכל הטקסט הרגיל... מה אתה- כן אתה - מציע לעשות?
(ותעשה לי טובה בלי להציע שוב לשרוף את המועדון ולצאת לרחוב ולתלות אנשים בכיכר - נניח רק לצורך הדיון שאת הבנזין היקר אנחנו מייעדים לנסיעה ולא לשריפת משרדי ממשלה)

אסף.

IlanHadar
06-03-17, 17:41
אסף,

אין מה לעשות, זה כבר הבנו מזמן, ראה מה יצא מגל ההתנגדות של יוקר המחייה, משהו השתנה?

כל עוד יש מספיק מצביעים עבור שלטון מושחת, שיצביעו עבורו (זה לא משנה אם ימין או שמאל) גם בפעם הבאה, אנחנו מעמד הביניים, משלמי המיסים נמשיך לשלם למעכרים, גם שתרצה רפואה טובה תצטרך לשלם, גם שתרצה לייבא מוצר שנמכר באירופה בשליש מחיר (לא דווקא רכב) תצטרך לשלם, גם שתרצה לקבור מישהו תצטרך לשלם (שלא תדע צער), נמשיך לממן 75,000 אברכים שיושבים בישיבות כל היום (ממש לא יושבים שם...) ועוד ועוד ועוד ועוד.

הדרך היחידה לשנות משהו במשטרים מושחתים היא לא נעימה ולא חוקית, אתה יכול להגיד שיש בית משפט והוא המקום להגן עלינו, תנסה פעם להגיש תביעה כלשהי, יוציאו לך את הנשמה עם כפית עד שתראה משהו....

Bernard
06-03-17, 19:11
אני לא מצליח לעמוד בקצב...
תמיר ובועז, באופן מכוון לדעתי, מעסיקים אותי בשירשור אחר... והאמת, יותר מעניין.

אבל נתחיל.

וכאמור הכל עניין של נקודת מבט.
כתב בדיון מקביל בוחן רישוי - שההוראה של משרד התחבורה היא לא להכשיל רכבים מוגבהים. אתה מנגד על אותה הוראה בדיוק אומר שהיא הוראה לא להעביר.
ואני שוב אומר מזל שאתה לא עובד במכון רישוי.

אסף.
די, מספיק. אתה מגזים.
יש תקנה חדשה (עם מליון חורים).
יש מכתב שמסביר, נקודתית, חור אחד שבולט שם.
במכתב כתוב בפירוש שבוחן שרואה בעין שיש הגבהה מוגזמת, חייב לפסול.
איך אתה (או הבוחן הרחום והחנון ששמו בטוח לא ברנרד/המן) מפרש את זה כ"לא להכשיל רכבים מוגבהים"???

בסוף מרוב אגו כולם יגמרו בעמדה 1
הנה.
חיכיתי ותכף זה יגיע - "תפסיקו למסור מידע לאוייב!!".
נכון בועז?

דווקא יש ניחושים מאוד רציונליים לאן זה הולך.
הרי כולנו מכירים טוב מאוד את המערכת הזו. מי קובע בה את החוקים והנהלים.
גם אם מדובר לכאורה באנשי מקצוע, הרי שהם רחוקים כמרחק כוכב פלוטו מהשמש מלהבין את המאטריה ואת כל הדקויות והבעיות כאן, ואנחנו, "משתמשי הקצה", נשארים מופקרים לשרירות ליבם של הבוחנים במכון הרישוי או בניידת משרד התחבורע בכביש. ואלה כידוע, לא מעבירים ככה סתם. ...
לדוגמא, כשהמנוולים אומרים לך "רפורמה", תתכונן לקטסטרופה. כשהם מבטיחים "הסדרה", תתכונן לבלגן שאין כדוגמתו.

לדעתי אנו עומדים בפני תקופה לא פשוטה. אם שום דבר מהותי לא ישתנה ונוכל להמשיך להסתמך על מאכערים וקומבינות, אני אראה בזה הישג עצום ורב.
אני מסכים לכל מה שדרור כתב, בחלק המצוטט :rolleyes:

Bernard
06-03-17, 19:25
אז אני אשאל אותך דרור..... כמו ששאלתי כאן לפני קצת יותר משנה... ובכן - מה אתה מציע לעשות?
באמת - חוץ מלזיין ת׳מוח כמה זה רע ונורא ואיום והשחיתות הו השחיתות... והרשעים והפקידונים וכל הטקסט הרגיל... מה אתה- כן אתה - מציע לעשות?
(ותעשה לי טובה בלי להציע שוב לשרוף את המועדון ולצאת לרחוב ולתלות אנשים בכיכר - נניח רק לצורך הדיון שאת הבנזין היקר אנחנו מייעדים לנסיעה ולא לשריפת משרדי ממשלה)

אסף.

שאלה מקוממת ולא במקום.
לא מתאים לך, אסף.
על מנת להצביע ולהראות ולהוכיח שמשהו לא בסדר, לא חייב שיהיה לך פתרון אחר.
זה שאין לדרור או לי או לבועז או..לך כל פתרון אחר, לא אומר שכל מה שדרור ואני (ואפילו בועז, שלמעשה אומר שהדבר הזה חרא אבל גם קודם היה חרא והתעלמתי..) הוא לא נכון או שהפרשנות שלנו מוטעת.

ודווקא יש פתרונות ואפשר היה לנסות לשכנע אבל הדעה שצריך לשבת בששקט ולראוצת מה קורה, גברה.
וזה התשלום - חוק/תקנה/נוהל (מה זה באמת משנה) דבילי שבסופו של דבר מקשה על כולם - גם על מי שכלל לא מוגבה - ולו בשל הכוח שמוקנה למדינה/לבוחן והטלת האחריות להוכיח שאין לך אחות, על... עליך.
פשוט מאוד, כמו שאמרנו (חלקינו) מזמן.
קטסטרופה או אפוקליפסה או כל דבר לא טוב אחר, לא חייב לבוא בדמות מלחמת עולם צבעונית... לפעמים זו תקנה דבילית אחת, ואפילו עם כותרת חיובית כמו "ספורט מוטורי".
טראח שקט כזה, שמוציא את כולם מחוץ לחוק ודי סותם את הגולל על הספורט המוטורי.
ובועז.. לא כולם רוצים להיות עבריינים ולחיות בפחד מהשוטר/בוחן התורן הכביש.. למרות שלכאורה המאכער סידר לי אישור ברשיון...

- - - Updated - - -

לא ?

אף אחד לא מונע. וזה מה שרומזים פה כל מיני גאונים - הפרקטיקה.

כל מוסך יפרק וירכיב מה שבא לך .. עבור כסף.

נכון ואתה גם יכול להרכיב לבד.

- - - Updated - - -

נראה לי שגיא עלה על הפתרון שיהיה מקובל על כולם.

- - - Updated - - -

ומתנצל על טעויות ההקלדה... אין לי כוח להגייה ולתיקונים

boaz avrahami
06-03-17, 19:56
קודם כל אני לא מקבל את ה״קביעה״ שהפקידים עובדים עם בעלי האינטרסים.
אני אפילו מתפלא על ברנרד שלא יוצא להגנת הממסד שהוא היה חלק ממנו.
במקרה יצא לי להתכתב בעניין אחר עם חלק מאלו שרשומים כמכותבים לנוהל ואני מתרשם שהם אנשים חרוצים ובעלי כוונות טובות.

ישראל בחרה להיצמד לתקנות הארופאיות.
נכון שישראל לעיתים מחמירה מהם אבל, היי, גם בארופה מקובל ככול הידוע לי לאשר שינויים דוגמת אלו עליהם אנו דנים.
לא חושב שתראו שם משהו בסגנון מועדון המליון על כביש ציבורי בלי תקינה.
אז יש לנו באמת סיבה לילל?
לא בטוח.

עכשיו באו ננסה להבין איך העסק עובד בפרקטיקה.
הנוהלים יפים בקלסר אבל גם לפני היה אסור לעשות שום שינוי ואנחנו יודעים שמי שרצה שינה ומצאנו דרכים יצירתיות לחיות עם המצב.
עכשיו נשאר לנו לנתח את הדלתה בין מה שהיה לבין השינוי הנוכחי.

בתכלס, כרגע, לא נתנו לאף גורם כלים שלא היו לו בשביל להרע לנו.
מכך אני יכול להשליך על העתיד שיכול להיות אותו הדבר בצד השלילי של הגרף ועד יותר טוב במצבים מסוימים בצד החיובי של הגרף.

מה שמשתנה לטובה הוא המכתב המסביר את הנוהל.
יש בו הכרה בצורך לאפשר שינוי שעד היום היה לחלוטין אסור.

דרור ברלי
06-03-17, 20:04

אסף.

כרגיל.
לשאול אותי מה אני מציע לעשות במקום, זו התשובה הצפויה ממי שאין לו תשובות בעצמו.

הייתי יכול לחרוק שיניים ולהסכים עם התקנות הללו כשמדובר ברכבים סטנדרטיים שבעליהם רוצים להגביה אותם מחר.

אבל כבר מזמן הצבעתי על הבעיה האמיתית (תבדוק אותי) והיא מה עושים עם עשרות אלפי (אם לא מאות אלפי) רכבים שכבר מוגבהים, או נראים שרק מוגבהים, כמו היילקס למשל, שגם כשהוא סטנדרטי ועם קפיצים ישרים ואפילו קרוסים, עדיין נראה גבוה כי ככה הוא, גבוה, אורגינל מהיצרן, והרבה מאוד בוחנים לא מוכנים לקבל את זה, למרות שהם יודעים טוב מאוד שככה האוטו בא מהיצרן. אבל הם נהנים להתעלל פשוט כי הם יכולים, או ש (סביר יותר) מצפים שבעל הרכב יושיט להם שטרות מקופלים.

ובכלל, איך להגדיר "הגבהה"?
האם קפיץ עלים מעורגל הוא "מוגבה"?...
והאם קפיץ סליל הווי-דיוטי ל-SUV יפני באותו אורך בדיוק כמו המקורי, שמיועד להעמסה ושפשוט שוקע פחות כשהרכב ריק, הוא "הגבהה"?....
והאם בולמי זעזועים בכל צבע שאינו שחור מטונף בחול הם "הגבהה"?...
ועוד מאות ואלפי שאלות ודוגמאות שהתקנה המטופשת הזו לא מתמודדת איתן, כי אלה שכתבו אותה, במקרה הטוב, לא אכפתיים למה שקורה בפועל, על הכביש, במכוני הרישוי ולקורבנות מסעות הציד של ניידות משרד התחבורע, ובמקרה הרע, שהוא לדעתי מה שקורה במציאות - מנוולים שהכבדת היד על הציבור פשוט עושה להם רטט נעים.

ואין דוגמה יותר טובה מבעלי הרכבים הסטנדרטיים שימצאו את עצמם בבעיה, כי הבוחן שבודק "לפי העין" יגיד שהם "מוגבהים", וישלח אותם לדאוג לאישור 2303, או להביא אישורים מהיבואן או היצרן, כמו שעשו לחנן. מה הם יעשו? ישלמו למאכער כדי לרשום הערה 2303?....

אלה נוהל/תקנה מטומטמים ומרושעים, שנוצרו למען בעלי אינטרס כלכלי מקורבים לצלחת, ואני לא רוצה להמשיך ולומר מה עוד אני חושב עליהם. כולכם יודעים מי ומה. אני לא צריך להגיד שמות.

נמרוד
06-03-17, 20:21
אני אשאר פוליטיקלי קורקט. וקצר.

אני חולק על כמעט כל משפט של דרור ברלי בדיון הזה. הניתוח שלו מעוות ומנותק מהמציאות, למיטב הבנתי.

כמובן יתכן שאני טיפש, תמים, שיכור, מושחת, רשע, או משת"פ.

IlanHadar
06-03-17, 20:45
כן נמרוד אתה תמים.

יש כל כך הרבה דוגמאות לשחיתות דומה. כמו התקנה שכל מכשיר עם וויפיי צריך אישור משרד התקשורת, לא משנה אם בארץ הוא נמכר בחנות בפינה, לך תביא אישור, נשמע מוכר?

כל התקנות האלה נועדו להטיב עם כיסו של מישהו, נקודה סוף.

asafk
06-03-17, 20:47
כרגיל.
לשאול אותי מה אני מציע לעשות במקום, זו התשובה הצפויה ממי שאין לו תשובות בעצמו.

הייתי יכול לחרוק שיניים ולהסכים עם התקנות הללו כשמדובר ברכבים סטנדרטיים שבעליהם רוצים להגביה אותם מחר.

אבל כבר מזמן הצבעתי על הבעיה האמיתית (תבדוק אותי) והיא מה עושים עם עשרות אלפי (אם לא מאות אלפי) רכבים שכבר מוגבהים, או נראים שרק מוגבהים, כמו היילקס למשל, שגם כשהוא סטנדרטי ועם קפיצים ישרים ואפילו קרוסים, עדיין נראה גבוה כי ככה הוא, גבוה, אורגינל מהיצרן, והרבה מאוד בוחנים לא מוכנים לקבל את זה, למרות שהם יודעים טוב מאוד שככה האוטו בא מהיצרן. אבל הם נהנים להתעלל פשוט כי הם יכולים, או ש (סביר יותר) מצפים שבעל הרכב יושיט להם שטרות מקופלים.

ובכלל, איך להגדיר "הגבהה"?
האם קפיץ עלים מעורגל הוא "מוגבה"?...
והאם קפיץ סליל הווי-דיוטי ל-SUV יפני באותו אורך בדיוק כמו המקורי, שמיועד להעמסה ושפשוט שוקע פחות כשהרכב ריק, הוא "הגבהה"?....
והאם בולמי זעזועים בכל צבע שאינו שחור מטונף בחול הם "הגבהה"?...
ועוד מאות ואלפי שאלות ודוגמאות שהתקנה המטופשת הזו לא מתמודדת איתן, כי אלה שכתבו אותה, במקרה הטוב, לא אכפתיים למה שקורה בפועל, על הכביש, במכוני הרישוי ולקורבנות מסעות הציד של ניידות משרד התחבורע, ובמקרה הרע, שהוא לדעתי מה שקורה במציאות - מנוולים שהכבדת היד על הציבור פשוט עושה להם רטט נעים.

ואין דוגמה יותר טובה מבעלי הרכבים הסטנדרטיים שימצאו את עצמם בבעיה, כי הבוחן שבודק "לפי העין" יגיד שהם "מוגבהים", וישלח אותם לדאוג לאישור 2303, או להביא אישורים מהיבואן או היצרן, כמו שעשו לחנן. מה הם יעשו? ישלמו למאכער כדי לרשום הערה 2303?....

אלה נוהל/תקנה מטומטמים ומרושעים, שנוצרו למען בעלי אינטרס כלכלי מקורבים לצלחת, ואני לא רוצה להמשיך ולומר מה עוד אני חושב עליהם. כולכם יודעים מי ומה. אני לא צריך להגיד שמות.

אני לא בפוזיציה של להסכים או לא להסכים.
מה שיכולתי לעשות, וזה מעט מאוד מאוד, עשיתי.
עכשיו קבע המחוקק חוק ולא שאלו אותי אם אני מסכים או לא.
מה שנשאר לי זה לשקף את המצב להבנתי - ולהציע כיצד להמשיך ולשמור על התחביב שלנו, אפילו דרך חיים, גם עם התקנה האחת החדשה הזו.

מנגד, אתה וברנרד ואחרים לא מציעים שום דבר מעשי.
בעיני - וצר לי, ברנרד שזה מקומם אותך - מי שאין לו משהו מעשי להציע, לא תורם שום דבר לדיון בעצם הצבעה על כל הבעיות הפוטנציאליות. להיות מבקר זה מצויין כשיש מי שיקבל או לפחות יקשיב לביקורת. אחרת... מה הטעם? באמת.
מה התועלת?

ויש כאלה שעושים יותר ולפעמים בעצם פעולתם גורמים נזקים לכלל מתוך כוונה טובה. אנחנו בדרך כלל נוטים לסלוח להם כי ״הם לפחות עשו משהו״. למשל בועז וחבריו שהגישו את בגץ הספורט המוטורי. טוב? רע? לפחות הם נקטו פעולה אז..?

במבט של שנה אחורה, זה התחיל ב״יש מכתב סודי״ שבו יהיה כתוב ש״אסור אפילו להתקין מגן רוח״ אם הוא לא מקורי של היצרן. והיום שנה אחרי כשמשרד התחבורה מכיר בזכותם של בעלי רכבי שטח להגביה אותם - הויכוח הוא אם כן או לא יש גרייס של שנה, ואיך מאשרים הגבהה של עלים. התקדמנו.. לא?

אסף.

איל מ
06-03-17, 21:06
לא מבין על מה הבכי.
כמו שכתב בועז, לפני כן היה אסור הכל. כרגע יש פתח להגבהה קלה, או, אם אתה רוצה להשקיע כסף, להגבהה קיצונית (אגב, אם כמה בעלי רכבים רוצים לעשות אותה הגבהה אני מניח שניתן לחסוך בעלויות).
עכשיו, אם אני הייתי הפקיד/מהנדס שמאשר את התקנה הייתי דואג מאוד שהעניין לא יהפוך לסדום ועמורה, כי ברגע שיקרה משהו בגלל איזה קיט פרוביזורי, האחריות תיפול עליי.
הדרך היחידה לרצות את דרור, כנראה, זה לגייס מאות פקחים שבמשך כמה שנים ידאגו שאף רכב שלא עומד בתקנות לא יעבור טסט (עד לרמת המדבקה הזוהרת), ואז להעביר את התקנות החדשות.
ואגב, נמרוד, אין לזה שום קשר לאופי ולאישיות שלו. זה באשמת המוצא ;-)

IlanHadar
06-03-17, 21:18
אתה יודע מה אסף, אם יש משהו לעשות? שיקום עו"ד מלומד ויגיש בג"ץ, אני אפילו מוכן לקחת חלק במימון האגרה.

אפשר לבנות כאן תיק נגד המדינה שהוא די מעניין, ל WK יש ערכת הגבהה של חברת ג'יפ, שהיום הוא לא מאושר בתקנה, בוא נראה את המדינה מסבירה למה הערכה שפותחה על ידי חברת ג'יפ לא מאושרת בישראל (וזין על העלות, נניח שיש לי $$$ בלי סוף לערכה).

דרור ברלי
06-03-17, 21:21
ואני ממשיך.

"מה לעשות במקום".

מה בדיוק צריך לעשות? האם צריך לעשות? האם היתה כאן בעיה כלשהי שחייבה פיתרון?

אהה. זה העניין כאן אסף. לא היתה שום בעיה. אבל היה פיתרון מוכן לטובת בעלי אינטרס שעושים עסקים עם מדינת ישראל, והרי לא ייתכן שכלי רכב של מדינת ישראל יעברו שינויים בניגוד לחוק. אז אם יש פיתרון מוכן, כל מה שנשאר זה להמציא לו בעיה. אז תופסים שעירים לעזאזל בדמות כמה עשרות ג'יפים משופרים בכבדות שקופצים לתוך העיניים הקטנות והרעות של מנוולי המדינה, מזמינים אותם לבדיקה מתוקשרת בבית דגן והיידה - מתחילים לגלגל תהליך שזה עדיין לא הסוף שלו.

ואנחנו כרגיל, נפלנו למלכודת הזו. ישר הצבענו על מועדון המיליון וייבבנו - "זה לא אנחנו, זה הם. הם אלה השתינו מהמקפצה. תורידו אותם מהכביש ותעזבו אותנו". אז זהו, שאין הבדל. פיפי בבריכה הוא פיפי בבריכה. לא היה שום בעיה אמיתית. אף רכב לא התהפך בגלל הגבהה של ארבעה אינץ' או צמיג 35'. אבל העיקר שנזרעו שינאה ופילוג, במקום שנתאחד ונהיה כוח שיהיה ראוי להתחשב בו - כי יש גם לנו אינטרס וכוח. כוח קנייה וכוח אלקטורלי. אבל הפרד ומשול זו שיטה ידועה של השלטון כדי להדק את אחיזת החנק שלו.

זה אולי כבר לא ישנה כלום, אבל לפחות כדי לנקות את המצפון שלכם - זה הזמן לבקש סליחה מכל אותם רנגלריסטים מושמצים.

boaz avrahami
06-03-17, 21:25
כשהוגש הבגצ לגבי הספורט המוטורי זה בגלל שלא ניתן היה לקיים ארועים שאינם מחתרתיים.
רוצה לומר > לא היה מה להפסיד.

המצב היום שונה בתכלית.
הרוב המכריע של הכלים, כולל המוגזמים, מסתדרים.
בגלל זה צריך לסתום את הפה.
שום דבר ככול הנראה לא הורע ביחס למצב הקודם.

רוב הסיכויים שבית משפט לא יהיה לטובתנו אם הוא יזדקק להשוואה לתקנות הארופאיות

IlanHadar
06-03-17, 21:37
בועז יש כאן עו"ד שיכתוב דעתו.

אין לי מושג לגבי התקנות האירופאיות, אני רק יודע שראיתי כלים יפיפיים באירופה שלא עומדים בתקנה המגוכחת.

כאן מדובר בתקנה שגורמת לעיוות כלכלי ופגיעה גסה בחופש האזרח.

דרור ברלי
06-03-17, 21:41
לא מבין על מה הבכי.
כמו שכתב בועז, לפני כן היה אסור הכל. כרגע יש פתח להגבהה קלה, או, אם אתה רוצה להשקיע כסף, להגבהה קיצונית (אגב, אם כמה בעלי רכבים רוצים לעשות אותה הגבהה אני מניח שניתן לחסוך בעלויות).
עכשיו, אם אני הייתי הפקיד/מהנדס שמאשר את התקנה הייתי דואג מאוד שהעניין לא יהפוך לסדום ועמורה, כי ברגע שיקרה משהו בגלל איזה קיט פרוביזורי, האחריות תיפול עליי.
הדרך היחידה לרצות את דרור, כנראה, זה לגייס מאות פקחים שבמשך כמה שנים ידאגו שאף רכב שלא עומד בתקנות לא יעבור טסט (עד לרמת המדבקה הזוהרת), ואז להעביר את התקנות החדשות.
ואגב, נמרוד, אין לזה שום קשר לאופי ולאישיות שלו. זה באשמת המוצא ;-)

בפעם האלף - גם לפני שהיה חוק ספורט מוטורי, הכל היה אסור. ובכל זאת היה ספורט. ואפילו לא ממש מחתרתי אלא די בגלוי.
ואנשים בנו רכבים. והיו ליגות מסודרות. וה כל היה בסדר. "עד שמישהו ייפגע". ועובדה שלא נפגעו.
והיום זה חוקי. כמו שהיום לכאורה חוקי להגביה. אבל כבר אין ספורט. והאם יוכלו להגביה וכמה יוכלו? נחכה ונראה.

וכן, מה שהיה עד היום לא היה בדיוק חוקי, אבל ככה זה התנהל עשרות שנים, כולל כלי רכב של רשויות המדינה עצמן שעברו שינויים כאלה ואחרים ואף אחד לא מת מזה, והיום איך אתה "עושה סדר" בלי לפגוע ברכושם ובזכות הקניין של עשרות או מאות אלפי בעלי רכב?...

ברור שאפשר בכוח. תשלח משטרה ותעצור אנשים כי כידוע, הכי קל לאכוף על אזרחים נורמטיביים. ואולי שמשרד התחבורע ירכוש עוד כמה אלפי ניידות שיארבו בכבישים לכל קורקינט, ויעשו את המוות לכולם. בפני פקידון שמעוניין להשליט שררה ואימה על הציבור עומדות אלף ואחת דרכים יצירתיות.

בינתיים, אף אחד במשרד התחבורע לא יכול לקבוע איזה קיט הוא "פרוביזורי" ואיזה לא. האם אתה יכול לקבוע?... האם יש לך מידע כמה תאונות, אם בכלל, קרו בגלל שיפורים ברכב ואם כן, האם בגלל קיטי הגבהה "פרוביזוריים"?
עובדה שמערכות מתלה איכותיות ויקרות שמאושרות על ידי יצרני רכב בעצמם לא עוברות את המשוכות של חכמי משרד התחבורע היהודי, אבל סחורה פחות טובה, העיקר שהיבואן המקומי שלה, שיהיה בריא, מוכר בכמויות לרשויות, דאג שתעמוד בתקנות של המומחים המקומיים, אז היא כן עוברת. וכמובן כל אותן בעיות נקודתיו תשהעליתי, שהתקנה הזו, שיש בה יותר חורים מאשר גבינה, לא מתייחסת אליהן ולא יודעת איך לטפל בהן - אז זורקים את הכדור לבוחן, שיחליט לפי העין.... אני יכול להעיד ממקור ראשון ששטר של 200 עושה נפלאות לשיפור הראיה של בוחן רישוי ממוצע, שלא לדבר על שני שטרות....

אנחנו אולי עם הספר, אבל את הגלגל לא אנחנו המצאנו, אז מוטב היה שלא היו מתעסקים בזה בכלל. וזה מעבר לעובדה שיש במדינה הזו הרבה יותר בעיות "קצת" יותר בוערות מזו.
סדום ועמורה אתה אומר?... בענף הרישוי לרכב הסדום והעמורה חוגגים כבר כל כך הרבה עשרות שנים, עד שבסדום ועמורה המקוריות, אילו היו עומדות על תילן היום, היו יכולים לשלוח את עובדי המדינה שלהם להשתלמויות כאן, אצל הפקידונים והמאכערים שלנו.

דור אריאל
06-03-17, 21:42
הייתי הערב במפגש אופנוענים עם מפקד סיירת האופנועים .
נכון שלא היו הרבה הסכמות אבל לפחות היה דיון ונפתח פתח למפגשים עתידיים וניסיון להגיע להבנות נוספות

השאלה איך מביאים לפה או לפגישה קצין משטרה בכיר

boaz avrahami
06-03-17, 21:47
תביא גם סוהר יחד עם השוטר

דרור, מרוב עצבים 3/4 ממה שאתה כותב זה שטות גמורה. מצטער.

בכל מקרה- תתיחס למה שכתבתי:
מה השתנה לרעה לעומת המצב המוכר לך עד אתמול?

דרור ברלי
06-03-17, 21:49
אוי דור, אתה תמים.

המשטרה מחוץ לויכוח הזה. אין לי אף טענה אליה. תפקיד המשטרה לאכוף את החוקים ותו לא. לא לחוקק אותם ולא לשנות אותם. קציני משטרה רק ממלאים הוראות מהממונים עליהם.

אז אל תבזבז את זמנם היקר כאן. יש להם על הראש שוטרות להטריד.

גיא
06-03-17, 21:49
ניסו כל כך הרבה פעמים ....

אין איש רשות כלשהי שיבוא לפה ליפול בפח.

לא קיים.

moshe_levy
06-03-17, 21:55
אךךךך.....אךךךךך.....ארה"ב.....חזרתי שבוע שעבר אחרי חודש והנה אני נתקל בשטויות במיץ עגבניות של כל משרד עלאק תחבורה.
פשוט בושה אני לא מבין מה מדינת ישראל יודעת שהאמריקאים לא???
למה כאן הכל אבל הכל אסור ושם מותר ואנחנו עוד מפגרים אחריהם בלפחות 100-200 שנה.
ואני אסיים במשפט אחד כי יכולתי להמשיך למרמר ולהתמרמר עד הבוקר-חוץ מכלום אין פה שום דבר.

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

דרור ברלי
06-03-17, 22:03

מה השתנה לרעה?

אם נניח שהרכב שלי סטנדרטי ועד היום לא היו מעירים לו על הגובה, מהיום הבוחן אומר לי שהוא "נראה לו מוגבה" כי הרי מדינת ישראל הכשירה והסמיכה את העין שלו כמכשיר מדידה מכויל עם חותמת, יענו כי "ככה וככה" הפכו ליחידת מדידה רשמית במדינת ישראל 2017. ואז מה אני עושה?...

אם לרכב שלי יש קפיצים מתוצרת ישראל שאין להם TUV, שזה אמיתי. יש לי. מה אני עושה?....

ואם לרכב שלי יש סט קפיצים אמריקאי איכותי בנזונה, אבל יותר גבוה מ-2'. מה אני עושה?....

האם קפיץ הווי דיוטי באורך המקורי, אבל ששוקע פחות, הוא "הגבהה"?

ועוד ועוד. כמספר דגמי רכבי השטח ששווקו אי פעם בישראל, כך מספר השאלות. כפול ארבע.

אז תתייחס נקודתית לדברים ספציפיים שכתבתי ואל תתחיל להיתמם לי. התקנה הזו היא כמו חריץ גבינה שוויצרית שיש בו יותר חורים מגבינה, והיא נתפרה לצורך מסויים מאוד. לך אני לא צריך להסביר לכבוד מה ומי. אבל אל תאחז את עיני אלה שלא מבינים עדיין במה מדובר. וגם אל תשלח אותנו ל"שנה גרייס" או ל"עשרה ימים גרייס" כאילו קיבלנו מתנה משמיים, כי זה לא משנה כמה "גרייס" נקבל ואפילו אם זו תהיה הנסיכה גרייס ממונקו - אני עדיין מחכה לראות את ה"מתקין המוסמך" (ולא מאכער) שיחתום לי על ארבעה קפיצים בני 15 שלא הוא התקין (ושכל כך שקעו עד שאני בספק אם הם נותנים איזו שהיא הגבהה). כאמור - הבטחתי ואקיים - אני קונה אצלו ארבעה בולמים חדשים.

גיא
06-03-17, 22:05
דרור אולי תאיר את עיני בבקשה ?

IlanHadar
06-03-17, 22:06
דרור,
מתקין "מוסמך" יחתום לך שאמא שלו בתולה תמורת ערימת כחולים....

דרור ברלי
06-03-17, 22:08
אהה.
אז עכשיו זו רק שאלה של סכום?
שנעשה מכרז בין המאכערים למתקינים המוסמכים?................

asafk
06-03-17, 22:19
דרור... אתה ממשיך להצביע על כל מה שלדעתך ולפרשנותך לא בסדר (וטועה בהרבה דברים לטעמי). אבל עדיין לא מציע מה לעשות.
בעיה.
כי אני באמת לא רואה בביקורת לשם ביקורת שום טעם.

ולגבי הבגצ.... יש לי מה לומר אבל לא כרגע.

אסף.

boaz avrahami
06-03-17, 22:22
דרור, כל הבעיות שכתבת קיימות לא מהיום ואתה חי ונוסע ברוך השם.

לגבי ההסמכות על המעבדה הגרמנית הפרטית ( TUV), כנראה שאם יש פה קייס הרי שיש בעלי אינטרסים כלכלים שזה נוגע לפרנסתם לא פחות משזה חשוב לך והם כבר יחלצו ( או יתקעו יותר עמוק) את העסק...

תזכור,
החברה של משרד התחבורה רצו רק דבר אחד: שהאחריות לא תיפול עליהם.

לא סידור למעכרים וכל מיני קונספירציות.
פשוט מאוד

דרור ברלי
06-03-17, 22:29
מה לעשות?

האם עוד ניתן לשנות משהו?
כי כבר אמר לי מישהו חכם, שלהעביר חוקים חדשים נורא קל במדינה שלנו. לבטל או לשנות אותם - קשה עד בלתי אפשרי.

אתה שואל אותי? אני בעד ההתייחסות האמריקאית - תעשה מה שאתה רוצה. אבל אם פישלת, תתן את הדין ללא רחמים בצורת פיצויי עתק ושנים ארוכות בקלבוש.

יבואו ויגידו שאצלנו זה לא יכול לעבוד וזה ויכוח לגיטימי אבל אחר לחלוטין. במקרה הזה הייתי מעדיף שכמ ועם הספורט המוטורי, שלא יגעו ושלא יעשו כלום - אל תעזרו, אל תפריעו. אל תכירו "בזכות/אפשרות להגביה" ואל תסמיכו את העיניים תאבות הבצע של בוחני רישוי מושחתים לחרוץ גורלות.

בינינו, היתה איזו בעיה?... הרי הפתרון כאן קדם לבעיה. ולכבוד הפיתרון המציאו את הבעיה.

asafk
06-03-17, 22:34
אני מניח שכבר אי אפשר לשנות ולכן מציע איך להתמודד.
אתה רק מתלונן. זה גם סוג של התמודדות אבל שלא עוזר לאף אחד.

אני מזכיר שלפני שנים... היה מי שהציע גם כאן שהמדינה תאמץ תקינה שבמקום לומר שהכל אסור, תקבע כללים לאיך לבצע שיפורים. כי אז - גם אז - ניבאו שהשמיים עומדים ליפול ואוטוטו לא נוכל להחזיק ג׳יפים משופרים...
תחפש טוב אולי תמצא את ההצעה הזו...

אסף.

דרור ברלי
06-03-17, 22:37

לגבי ההסמכות על המעבדה הגרמנית הפרטית ( TUV), כנראה שאם יש פה קייס הרי שיש בעלי אינטרסים כלכלים שזה נוגע לפרנסתם לא פחות משזה חשוב לך והם כבר יחלצו ( או יתקעו יותר עמוק) את העסק...

תזכור,

פשוט מאוד

ברגע שבעלי אינטרסים כלכליים מתחילים לבחוש, אתה מקבל את מה שקיבלנו זה עתה.
אל תהיה תמים בועז, לא מתאים לך. זה כל כך שקוף שהעסק נתפר לפי מידה עבור מישהו או מישהם.
כי ככה זה עובד במדינה שלנו. אל תשכח באיזו דרך קיבלנו מהם את הווסטים הצהובים.

ואנחנו עוד נגיד יפה "תודה רבה" אם זה לא יהיה יותר גרוע.

- - - Updated - - -

תקינה לערכות חדשות זה נפלא.
אני גם אמרתי אז שמצידי כל מהנדס רכב עם תעודה יהיה מוסמך לחתום. ניסיתי לסדר לך פרנסה.
אבל מה עושים עכשיו עם כל אלה שכבר נוסעים וקיימים?....
"דור המדבר" או איך שתקרא לזה?
זה לא אחד או שניים או עשרה. זה עשרות אלפים לכל הפחות, שהולכים להיזרק לגוב האריות.

לזה אין תשובה. לא תשובה מספקת לפחות. אבל ממתי זה אכפת למישהו במשרד התחבורע.

דרור ברלי
06-03-17, 22:42
ואיך אתה מציע להתמודד עם זה?.....

עוד לא קיבלנו שום רעיון מציאותי מלבד הצעות בפרטי להתארגנויות לטובת הזמנה מרוכזת אצל מאכער כזה או אחר.

גיא
06-03-17, 22:46
פספסתם את כל הקטע ...
דוחפים אתכם לכיוון .. ואתם .. עיניים לכם ולא יראו .. :)

איך עדיין אין פה בפורום רב בוחן טסטר ?? מה'פוזיציה' .. ??

אחד שהעין שלו מכויילת 'נמוך' .. ?

asafk
06-03-17, 22:58
א. לאסוף מודיעין. לדעת מי מאשר ומה. להתקשר למתקינים ולשאול. שכל אחד יגדיר לעצמו צי״ח וישתף כאן.
ב. לנסות ולאשר בפועל. כל אחד את הצרה הפרטית שלו. ומי שמצליח שיכתוב וישתף. אין מה להסתיר זה חוקי לחלוטין.
ג. ליצור עניין אצל המתקינים המורשים כדי שתהיה להם סיבה לרשום דווקא את הקפיצים שיש אצלך.
ד. עד שהכל יהיה ברור - מי שצריך וימצא איך ״להסתדר״ כמו שהצליח עד היום - מצד אחד אני מתקשה לקבל את תרבות המעכרים ועמילי הרישוי - צורה בסיסית ביותר של שחיתות אבל קשה לי לצאת בביקורת כלפי מי שמשתמש בשיטה הזו כי אין לו ברירה - מצד שני מי שהמכונאי הקבוע שלו יודע להעביר טסט כחוק ובלי בלבולי מוח - זו הדרך הנכונה ולא רק בגלל הגבהות. ג׳יפים ומכוניות נכשלים בטסטים.
ה. לאט לאט כולם יהיו עם ההערה של ההגבהה ברשיון. היא תיכנס בכל מיני דרכים.

זה מה שאני מציע מתחילת הדרך. טוב או לא? יעבוד? יעבור? מי יודע...

אסף.

boaz avrahami
06-03-17, 23:03
אני לא תמים אלא מציאותי.
מכיר ומקבל את מה שאין ביכולתי לשנות.
וכשאני סוכם את כלל הנתונים בסיטואציה הזו נדמה לי בזהירות שהשמים לא נפלו.
אני באמת לא מבין על מה המהומה.
מה, בטסט הבא יקשו עלי יותר משהקשו עלי בשנה שעברה?
לא נראה לי.

גם בשנה שעברה אמרו לחנן לפי העין שהרכב שלו מוגבה אע״פ שהוא סטנדרטי.

חליק, פתח את העינים וקח אוויר.
כל החרא המוכר לך ישאר כפי שהיה.
כמה אחדים מתחום השבילים יסדרו לעצמם הערה ברשיון וכל השאר אותו הדבר. באמת

אגב, זוכר את המרורים שהאכילו את מר ג.נ. האיש עם המפתח לפני הטיול האחרון?
הסיבה של משרד התחבורה ושלו דומה.
לא רוצים אחריות וסיכון במשמרת שלהם ולכן יעשו הכול לבעוט את הכדור למגרש אחר.
בלי קונספירציות

גיא
06-03-17, 23:08
מה זה צי'ח ?

IlanHadar
06-03-17, 23:23
אסף, התגובות שלך הם של אחד שרגיל שהמדינה דופקת אותו, אני מאמין שאפשר טוב יותר גם כאן.

asafk
06-03-17, 23:35
אז מה אתה מציע?
באמת, בכנות, מבחינתי כל רעיון מעשי הוא ראוי.

מה שאני מציע הוא מציאותי בתפיסת המצב שלי.
והמצב לא נראה לי גרוע כל כך כמו שיש מי שמצייר אותו - או לפחות לא גרוע יותר מתמול שלשום. אולי אפילו טוב יותר בדברים מסויימים.

אסף.

- - - Updated - - -

מה זה צי'ח ?

ציון ידיעה חשובה.
(יש האומרים ״חיונית״.)
משהו שעוזר לך להתמקד בים המידע על הידיעות שבאמת חשובות לצורך קבלת תמונת מצב או החלטה.

אסף.

דרור ברלי
06-03-17, 23:51
דעתך איך להתמודד לא שונה מדעתי. זה טוב? לא.
אם המכונאי המקושר תופס את הרב-בוחן ביום טוב, ממילא אין בעיה.
ואם לא.... אוכלים קצת חרא ובסוף עוברים. או שלא.
וכאמור, יש עוד מלא סיבות להכשיל.

המערכת חזקה יותר. טוב יותר לא יהיה כאן וצריך להסתדר עם מה שיש ועד כה אנחנו רואים את זה עין בעין. אבל להסכים עם זה? בחיאת. אני לא יכול להסכים עם זה.

תרבות המאכערים? רעה חולה שהולכת ומשתלטת על עוד ועוד תחומים שרישוי רכב הוא מהקטנים שבהם והנוהל החדש הזה רק מעצים אותה. כי אני לא רואה אפשרות לאשר קיט מתלים קיים ברוב רכבי השטח האמיתיים ללא תיווכו של המאכער התורן, וגם בעלי הרכבים הסטנדרטיים ייאלצו לשלם למאכער, או להגביה בניגוד לרצונם, עם קיט "מאושר". זו היתה כנראה מטרת הנוהל - להסיר אחריות ועל הדרך גם לתת פרנסה למישהו. יבואן, מאכער, מי שתרצו. הפקידון לא אחראי, בעל האינטרס הכלכלי מרוויח. אנחנו נשלם. מישהו כאן אמר משהו על קיטים "פרוביזוריים"?... קפיץ א' ובולם ב'?.... מתאים, לא מתאים, העיקר שיש אישור. ואני מבטיח לו שחלק מהקיטים האלה יאושרו כחוק. בטיחות? נו באמת. ממתי היא עניינה מישהו במשרד הממשלתי המיותר הזה?.....

לגבי תרבות הכסת"ח - ככה הכל נראה. כולל ובעיקר בצבא, כי בצבא הכל זה דיני נפשות, לאחרונה גם נפשות של האויב. והכסת"ח בועז, הוא אחת הסיבות העיקריות לביצועים העלובים של הצבא שלנו. לא רכבי הת"ש של הקודקודים.

Bernard
07-03-17, 00:16
משום שאנחנו חברים ואני יודע שהוא לא יבוא להרביץ לי וגם לא יחכה שאני אבוא ואז ירביץ לי, אני אתנפל על בועז..:)

תזכור,

פשוט מאוד

כשהוגש הבגצ לגבי הספורט המוטורי זה בגלל שלא ניתן היה לקיים ארועים שאינם מחתרתיים.
רוצה לומר > לא היה מה להפסיד.

המצב היום שונה בתכלית.
הרוב המכריע של הכלים, כולל המוגזמים, מסתדרים.
בגלל זה צריך לסתום את הפה.
שום דבר ככול הנראה לא הורע ביחס למצב הקודם.

רוב הסיכויים שבית משפט לא יהיה לטובתנו אם הוא יזדקק להשוואה לתקנות הארופאיות

כמה שטויות אתה יכול לרשום... אתה מרשים אפילו אותי...
נתחיל בזה, שאני לא יוצא להגנת "המערכת", בפני תאוריות הקונספירציה של דרור, משום שאין מה להגן.
תאוריות קונספירציה, מטבען, הן לא משהו שניתן או צריך להגן מפניהן. אלו שטויות במיץ ותו לא.
אמרתי את זה בעבר ואני אומר את זה בהווה ולא אגיד יותר בעתיד...
קישקוש מקושקש.
הנה, מבסוט? אפשר להשאיר את זה בצד?

כמה שנסביר לך, בצד המשפטי (התקנה עצמה) וגם בפרקטי (המכתב/ים הנלווה/ים לתקנה), לא "תבין" מה השתנה לרעה.
בעיקרון אתה לא מבין. אין פה שום עניין של הסבר או הבנה - אתה פשוט מסרב להבין.
זכותך.

הקישקוש שלך, לגבי ההבדל בין הבג"ץ "שלך" לבין פה... טוב, זה סתם קישקוש.
ניסית שם, הבנת שהדברים לא "פשוטים" כמו שחשבת = ניכוות ומאז אתה בגישה של "הכלבים נובכים והשיירה עוברת".. יענו, שיחוקקו מה שהם רוצים ואני אעשה מה שאני רוצה.
וגם זו זכותך.
אבל אל תהפוך את זה ל"לא קרה כלום".

גם לגבי ה"קייסים" שאתה מנסה לייצר - שטות מוחלטת. וכבר הסברתי (גם לך) את זה כמה וכמה פעמים.
אין פה שום עילה לבג"ץ, בנושא המעבדות, ובטח לא בנושא "גזירות שהציבור לא יכול לעמוד בהן" - אתה "בוחן" כל מיני דברים, מזוית ראייה צרה ביותר ומניח הנחות "הזויות" ומשכנע את עצמך בהן, משום שהן נשמעות טוב באזני ה"עמח'ה".
כולל - "זה הכל עניין של כסף" ו"כולם מושחתים.. כולל בימ"ש" - מין ראיית עולם הלקוחה היישר מתוכניות התחקירים ההזויות של הטלוויזיה...
"יש בזה משהו"... תגדל כבר.

ואסף.
אני לא נפגע מהגישה שלך, של "אם אין לך פתרון (טוב יותר) אתה לא מועיל לדיון - אתה מזיק".
שטות מוחלטת.
וחבל שזה בא ממך.
אם אני לא יודע חשבון וקשה לי לחשב או שאני סתם עצלן ולא רוצה להתערב יותר מידי - אסור לי להגיד ש 2+2 לא שווה 5?
מבחינתך עדיך להישאר עם "5" אבל שדרור לא יגיד שיש פה בעייה?
מה זו הגישה הזו?
אני צריך להביא הצעת חוק אחרת או לשתוק?
אם מישהו היה אומר לך שיש לך טעות בחישובי חוזק החומרים שעשית או קיבלת, היית דורש ממנו תוצאה אחרת אחרת ממשיכים בייצור?
ומה אם באמת יש טעות? שישתוק או שיביא את התוצאה הנכונה? מראים לך שיש טעות - לך אתה ותחפש את התוצאה הנכונה - אתה המהנדס. אתה בעל היכולת.

דרור הוא כתב עם נסיון ברכב וחובב טיולים - הוא לא מהנדס ולא משפטן ולא פוליטיקאי.
הוא מצביע על בעייה לאזרח (בזה הוא מומחה, בלהיות אזרח = משתמש הקצה של החוקים שטובים וחכמים ממנו קבעו) - יש לו בעייה ואין לו פתרון.
לך (לא דווקא לך אישית.. למי שיש יכולת לעניין ספציפי) יש יכולת וגישה - תמצא אתה פתרון.
אלא אם אתה חושב שאין בעייה בכלל - זה משהו אחר.
אתה יכול להגיד שלא כתוב "5" אלא "4" ושדרור לא מבין ולכן אין צורך לשנות.
אתה גם יכול להגיד ש"5" זה מספיק טוב - זכותך להחזיק בדעה משלך.
אבל להגיד שאם אין לך משהוא יותר טוב מ"5", גם אם הוא טעות - תשתוק?!?!?
רבאק!

המילים הפשוטות ביותר.
המצב הגרוע הוא שאישרו להגביה 5סמ', וגם זאת בקיטים מסויימים.
כל היתר אסור.
נקודה.
זה, כשלעצמו, החמרה אדירה לעומת המצב הקודם.
הנחו את הבוחנים (למעשה הורו להם), לא להעביר טסט, כל רכב שנראה להם מחוץ לגובה שאושר ועל מנת לאפשר להם למלא את החובה, אישרו להם "להעריך בעין" - את היתר (כולל המאבק המשפטי, אם יהיה) יפתור משרד התחבורה ורשויות אכיפת החוק = לבוחן יש חסינות.
גם פה, יש לך החמה לאין שיעור, לעומת המצב הקודם.

זה הכל.
אם מישהו ציפה לקטסטרופה בדמות חוק עם הרבה מספרים ועונשים וחרבות מתנפנפות, אני מצטער לאכזב אותו.
אני אגיד את זה בצורה "נחמדה" וציורית:
איך אתם קוראים לה "בחיים האמיתיים" קטסטרופה באה בדמות סוכריה על מקל, שמציע לך זקן חביב... את התפרים בתחת והטיפולים אח"כ.. משרד אחר יממן... אולי.
אבל למי ש"פתחו את התחת" זו קטסטרופה. למי שלא... הרוויח.
הסוכריה פה היא "מותר להגביה"... "פתיחת התחת" זה כל היתר.
ויש כאלה (אלה עם 5סמ' וקיט מאושר) שאשכרה הזקן נתן להם סוכריה ואף אחד לא פתח להם את התחת.

עכשיו שכל אחד יבדוק איך הסוכריה מתאימה לו - למי יש יותר מחמישה סמ'. מי לא/יוכל להשיג את האישור הנכסף. מי נופל ב"כתוב" ומי נופל ב"חורים".
אבל, לי לפחות, זה ברור - הרבה יותר גרוע מקודם.. הרבה יותר.
וזה נשאר גרוע, גם אם אין לי או לדרור פתרון טוב (יותר).

Bernard
07-03-17, 00:49
ושוב, סליחה על טעויות ההקלדה והאותיות החסרות... ממהר - יושבים לי פה על הראש.

חנן-ג'יפולוג
07-03-17, 05:29
נראה שנדרשת תזכורת, לכל המעורבים בדיון:
ישנן דרכים תרבותיות רבות לחלוק על דעת חברך לדיון, בלי לכנות את דבריו "שטות", או נגזרות של המילה הזו.
וכרגיל, כולכם כאן ותיקים ומכירים את זה, זו לא המלצה אלא הנחייה. תגובה שלא תענה לתרבות הדיון המקובלת כאן, תימחק במלואה.

boaz avrahami
07-03-17, 06:42
ברנרד, שוב, המון מלל מיותר ומיגע שמרבית תכליתו הוא ניגוח אישי עקר ולא תורם הרבה לדיון.
אבל אני מציע שנעזוב את הוויכוחים ונלך לתכלס.

בבקשה תפגין רצינות ויסודיות ותתן סקירה קצרה בגובה טיסה, ברמת מצגת על ההבדל המשפטי בין המצב הקודם ( תקנה 380) שבה אסור כל שינוי לבין המצב המשפטי החדש.
אבל נסה לשם שינוי להיות הוגן ותתן את הסקירה כאילו היית עורך דין גיפאי ולא עוכר...
אם תתאמץ יש לי הרגשה שיצא לך באמצע.

לגבי המעבדות, אני לא יודע אבל חלק מהיבואנים שיש להם אישורים של מעבדות במדינות אחרות מאיימים לתבוע את משרד התחבורה.
אני בכלל לא מבין למה צריך להיות הבדל בין קפיץ א ל ב אם הם עם אותם נתונים והרכב עבר בדיקה.
היה יכול להספיק אישור לקפיץ x או שווה ערך.
כמו שיש לקפיץ מקורי כיום

ועוד דבר ברנרד, תאמץ את זה:

תֵּן בִּי אֵת הַשַּלְוָוה - לְקָבֵּל אֵת הַדְּבָרִים שֶאֵין בִּיכוֹלתִּי לְשַנוֹתָם,
אֶת הָאוֹמֶץ - לְשַנוֹת אֵת אֲשֶר בִּיכוֹלתִּי,
וְאֵת הַתְּבוּנָה - לְהַבְדִיל בֵּינֵיהֶם.

גיא
07-03-17, 07:37
מתוך סקרנות ..

כי אני דיי אותו אחד ש'מסודר' או יהיה מסודר ..

אבל מה באמת אפשרויות הפעולה ?

boaz avrahami
07-03-17, 08:12
יש דוגמה/ תקדים משפטי על שינוי מבנה?
מישהו אי פעם הגיע עם 380 לבית המשפט בעבר?

וברנרד, תפסיק לרדת נמוך כשאתה לא מצליח להתמודד בוויכוח.
התחלת איתי אתה ממשיך לחנן.
גם אני יודע לרדת נמוך

דרור ברלי
07-03-17, 09:50
על מה מתווכחים כאן - איך לקבל את זה. במציאות ישנם שני סוגים של אנשים - הריאליים עם הרגליים על הקרקע, ומולם האופטימיסטים ללא תקנה. זכותו של כל אחד להיות מה שהוא רוצה.

הרכב שלי הוא רכושי. חלקת אלוהים הקטנה שלי. אף אחד לא עושה לי טובה ואני לא חייב תודה והערכה לאף אחד על העובדה שיש לי ג'יפ, או אופנוע, או מכונית ספורט - כי אני משלם למדינה תועפות תמורת הזכות להחזיק ברכב הזה. אני מתייחס לשיפורים ברכב כמו לאבזרי אופנה. כמו שאף אחד לא יגיד לכם איך להסתפר או מה ללבוש ובאיזה צבע, כך אני לא רוצה שהמנוולים האלה יתערבו לי ברכב. אם מישהו חלילה ייפגע מזה פיזית - אצטרך לתת את הדין בהכנעה כמו גבר. אבל עד אז, שיעזבו אותי במנוחה ושירדו לי מהחיים. עניין של תפיסת עולם. זה מוגזם?... או שהכל צריך לעבור דרך בתי משפט?.....

באמת אין ויכוח שהתקנות הרעות האלה אינן ברות שינוי מבחינתנו. הגזירה ירדה וזהו. כמו עוד ועוד גזירות ששלטון מושחת ומרושע מנחית על ראש אזרחיו כי הוא יכול. והוא יכול כי כבר מזמן הוא זיהה אצלנו תכונה שעבור השלטון היא אידיאלית - אנחנו עם של כבשים פחדניות. כמה שלא תנחית עלינו, כך נרכין את ראשנו ונשתוק. לא נתמרד. זה סיסטמטי אצלנו. בגנים. וזה הולך הרבה עשרות ומאות ואלפי שנים אחורה. השלטון זיהה את זה - ומנצל זאת היטב.

אז הגזירה כבר כאן וצריך למצוא דרכים להיטיב להתפתל בין הטיפות שהופכות לגדולות וצפופות יותר. ברור שאף אחד מאיתנו לא יוותר על הג'יפ שלו בגלל זה, וברור שהשמיים לא נפלו - ייפלו רק עוד ועוד כספים מחשבונות העו"ש שלנו. וכמו בכל דבר שהשלטון הרע הזה מעולל, זו השורה התחתונה - כסף. כל מערכת הפקידים והתקנות והנהלים והמאכערים קיימת בשביל דבר אחד - כסף. בסוף כל מהלך שכזה יש מי שמרוויח טונות של כסף, וזה תמיד הציבור שמשלם. אני סבור שלהאמין שנציגי המדינה עשו את כל המהלך המורכב הזה מבלי לצפות לנתח כלשהו מהעוגה - זו תמימות. תמימות קשה שגובלת באפאטיות, אם לא בטמטום.

ואם יש מי שנפגע אישית מהדברים הבוטים האלה? ראשית זה לא אישי, אז אל תקחו את זה אישית. שנית, אנחנו כבר לא ילדים, והמציאות שמסביבנו לימדה אותנו שבישראל אין דבר כזה שאין דבר כזה, ושהכל כאן אפשרי. לפני עשרים או שלושים שנה הייתם מאמינים שנשיא, ראש ממשלה, שר אוצר, שר פנים ושר בריאות יישבו כאן בבית סוהר?.... הראשון אנס, השני מושחת, השלישי והרביעי סתם גנבים והחמישי מבריח סמים?.... הייתם מאמינים שזה יקרה? לא הייתם מאמינים - אבל עובדה, ומדובר רק באלה שנתפסו.... תחקירים בטלוויזיה עם מצלמות נסתרות כבר הביאו לכם הוכחות על טבעם של האנשים הנתעבים שמאיישים את משרדי הממשלה. אז שום תיאוריית קונספירציה כבר לא פנטסטית מדי ומבחינתי כל נושא משרה ציבורית הוא קודם כל חשוד מיידי. זו רק דעתי.

יונתןמצפה
07-03-17, 10:26
אם מישהו חלילה ייפגע מזה פיזית - אצטרך לתת את הדין בהכנעה כמו גבר. אבל עד אז, שיעזבו אותי במנוחה ושירדו לי מהחיים. עניין של תפיסת עולם. זה מוגזם?... או שהכל צריך לעבור דרך בתי משפט?.....

נכון, במדינת ישראל הכל אסור אלא אם אמרו שמותר.
באה"ב הכל מותר אלא אם אמרו שאסור.

ועדיין, אנחנו לא חיים בארה"ב.

לפני שבוע חזרתי הביתה להיוגב מארוחת שישי אצל ההורים דרך אחד מכבישי הדמים הכי מסוכנים בארץ.
בדרך, נסע לפני רכב משופר בכבדות. שיפורי כביש כאלו (לא מבין בזה כלום).
הרכב לא הפסיק לסטות מהנתיב, לעקוף על פס לבן תוך הורדה של הרכבים ממול לשוליים, לעקוף בשוליים ולסכן באופן קיצוני את כל משתמשי הדרך.
באחת הצמתים הוא עצר בתחנת אוטובוס והנהג יצא מהאוטו בריצה לשיחים והקיא את נשמתו.
ככל הנראה הנסיעה הזו לא נגמרה בנפגעים (לא דיווחו על תאונה באזור) אבל אין לי ספק שאת המשפחה של אותו נפגע פוטנציאלי, העובדה שהנהג היה "נותן את הדין כמו גבר", לא היתה מנחמת.

מה הקשר אתה שואל? החוק.
לפעמים המחיר של מבחן התוצאה גדול מדי.

ולא, אני לא כותב את זה כי אני חושב שהכיוון של התקנות כלפי רכבי השטח הוא נכון.
אבל המפשט המצוטט שלך צרם לי.
לצערי, עד שלא ימצאו דרך יעילה להרחיק את מסכני הדרך הפוטנציאלים מהציבור, כל דרך הולכת... (ללא קשר לשיפורים שיש להם על האוטו), אז אי אפשר לתת יד חופשית לכל אחד לעשות כרצונו.
המפשט המצוטט שלך מתעלם מהציבור הרצחני הזה שחי בקרבנו. וכן, חלקו גם נוהג ומשפר רכבי שטח...

דרור ברלי
07-03-17, 10:35
נכון, במדינת ישראל הכל אסור אלא אם אמרו שמותר.
באה"ב הכל מותר אלא אם אמרו שאסור.

ועדיין, אנחנו לא חיים בארה"ב.

לפני שבוע חזרתי הביתה להיוגב מארוחת שישי אצל ההורים דרך אחד מכבישי הדמים הכי מסוכנים בארץ.
בדרך, נסע לפני רכב משופר בכבדות. שיפורי כביש כאלו (לא מבין בזה כלום).
הרכב לא הפסיק לסטות מהנתיב, לעקוף על פס לבן תוך הורדה של הרכבים ממול לשוליים, לעקוף בשוליים ולסכן באופן קיצוני את כל משתמשי הדרך.
באחת הצמתים הוא עצר בתחנת אוטובוס והנהג יצא מהאוטו בריצה לשיחים והקיא את נשמתו.
ככל הנראה הנסיעה הזו לא נגמרה בנפגעים (לא דיווחו על תאונה באזור) אבל אין לי ספק שאת המשפחה של אותו נפגע פוטנציאלי, העובדה שהנהג היה "נותן את הדין כמו גבר", לא היתה מנחמת.

מה הקשר אתה שואל? החוק.
לפעמים המחיר של מבחן התוצאה גדול מדי.

ולא, אני לא כותב את זה כי אני חושב שהכיוון של התקנות כלפי רכבי השטח הוא נכון.
אבל המפשט המצוטט שלך צרם לי.
לצערי, עד שלא ימצאו דרך יעילה להרחיק את מסכני הדרך הפוטנציאלים מהציבור, כל דרך הולכת... (ללא קשר לשיפורים שיש להם על האוטו), אז אי אפשר לתת יד חופשית לכל אחד לעשות כרצונו.
המפשט המצוטט שלך מתעלם מהציבור הרצחני הזה שחי בקרבנו. וכן, חלקו גם נוהג ומשפר רכבי שטח...

כן. אני שואל מה הקשר. לא הבנתי מה הקשר בין השיפורים לבין צורת הנהיגה.
לפי תיאורך, אני מבין שהבנאדם היה שיכור לחלוטין. נהג בשיכרות. זה חמור יותר מכל עבירת תנועה אחרת לדעתי.
אז אם הוא שיכור, זה משנה אם הרכב שלו מונמך או מוגבה? עם קסנונים וטורבואים או עם צמיגי 35'?

ברור לי שבמדינה העקומה שלנו, אם הוא היה גורם לתאונה, כבר היו מוצאים לנכון להיטפל לשיפורי הרכב שלו.
בחיאת אנשים - רכב זה גולם. מכונה. ערימת פחים ופלסטיקים. אבל מאחורי ההגה יושב נהג, והנהג אחראי למה שקורה. שלא יספרו לי שהשיפורים גורמים לרכב לסטות או להתנדנד. יש מספיק רכבים סטנדרטיים לא תקינים, עם צמיגים קרחים, עם מערכות היגוי משוחררות, עם בלמים לא תקינים. אבל עליהם לא אוכפים כלום. ממש כלום. הם עוברים טסט הרבה יותר בקלות מרכב השטח המדוגם והמוקפד שלכם.

החוקים היחידים שאני דורש מכל עובר-דרך לכבד, הם חוקי התנועה. זה הכל.
איך נראה האוטו? מה מורכב עליו? לא ענייני. גם לא עניינך. בטח לא עניינה של המדינה. בחיי.

יונתןמצפה
07-03-17, 10:54
בחיאת אנשים - רכב זה גולם. מכונה. ערימת פחים ופלסטיקים. אבל מאחורי ההגה יושב נהג, והנהג אחראי למה שקורה.

בדיוק.
וכשבמדינה שלנו לא מתמודדים עם נהגים-רוצחים בפוטנציה, אז איך אפשר לסמוך שינהגו כמו שצריך עם רכב משודרג הדורש התאמת נהיגה...?

ושוב אני מחזיר אותך למשפט שלך שציטטתי בהודעה למעלה.
מבחינתי, נהג הנוהג ברכב משופר שדוהר ב- 250 בכביש עירוני בין מעברי חציה ורכבים נוספים, לא מעניין אותי שיתן את הדין בהכנעה כמו גבר אם מישהו נפגע.
ועד שלא מרחיקים את האנשים הללו מהציבור אז מבחיני שייסעו ברכב אוטונומי/משפחתומתית זולה.
ככל הנראה פוטנציאל הנזק קטן יותר.

אתה שוב מתעלם מהעובדה שיש זבלים כאלו. ושחלקם נוהג בפרעות על רכבי שטח מוגבהים 8 אינצ' עם צמיגי 35 ופגושי ברזל בולטים.
כן, נתקלתי גם בכאלו. אפילו לפני כמה ימים בכניסה לאחד המושבים באזור, חסמו צומת והתעלמו לגמרי מהעובדה שיש עוד רכבים על הכביש.
לא רוצה לתת להם את הצ'אנס לפגוע במישהו ולחסל אותו ואח"כ שיתנו את הדין כמו גברים (עלאק...).
הרכבים שלהם לא חוקיים פחות או יותר מהרכב שלך. אבל אני מעדיף לפגוש אותך בכביש על רכב כזה ולא אותם.
לצערי המאוד רב, לא בודקים בטסט את איכות הנהג...

נמרוד
07-03-17, 11:27
הרכב שלי הוא רכושי. חלקת אלוהים הקטנה שלי. אף אחד לא עושה לי טובה ואני לא חייב תודה והערכה לאף אחד על העובדה שיש לי ג'יפ, או אופנוע, או מכונית ספורט - כי אני משלם למדינה תועפות תמורת הזכות להחזיק ברכב הזה. אני מתייחס לשיפורים ברכב כמו לאבזרי אופנה. כמו שאף אחד לא יגיד לכם איך להסתפר או מה ללבוש ובאיזה צבע, כך אני לא רוצה שהמנוולים האלה יתערבו לי ברכב. אם מישהו חלילה ייפגע מזה פיזית - אצטרך לתת את הדין בהכנעה כמו גבר. אבל עד אז, שיעזבו אותי במנוחה ושירדו לי מהחיים. עניין של תפיסת עולם. זה מוגזם?... או שהכל צריך לעבור דרך בתי משפט?.....

דרור, עם הפסקה הזאת אני דווקא ממש מסכים! גם אני לא רוצה שאף אחד יתערב לי ברכב. וגם אני, אישית, מוכן ומזומן לקחת אחריות על כל דבר שמתרחש כתוצאה ממעשי. ואני מסכים גם שום דבר בהקשר של הדיון הזה לא צריך לעבור בבית משפט, וגם לא עובר ולא עבר בבתי משפט. מי שגורר אותנו כל הזמן לדיונים פסאודו-משפטיים - ולצערי חלקנו נגררים אחריו - זה ברנרד. וזה, אני מניח, בגלל שהוא משפטן, וכידוע "הוא שיש לו רק פטיש רואה כל בעיה כמסמר".

אני רואה את מה שיש בהנחיות החדשות, עם הניואנסים שהשתנו מהטיוטות המוקדמות: דרך מעשית לגמרי, שמתאימה לכל הצדדים, להוריד את האחריות ממשרד התחבורה, להוריד את האחריות מהבוחן בטסט, ולהעביר אותה לאזרח - בדיוק מה שאני ואתה רוצים.

לטובת מי שעדיין עוקב אחרי השרשור הזה, אני רואה את המצב ככה:

רכב שברישיון שלו תהיה אותה הערה קוד 2303, "מותקן הגבהה 50 מ"מ" לא יוכשל בטסט על נושא הגבהה. כשהמצב יתייצב, בעוד שנה והלאה, כל ג'יפ שמוגבה ב50,או 75 או 110 מ"מ יעבור ב90% ממכוני הטסטים, ב90% מהזמן. כמובן שאם יש לו בעיות אחרות שתמיד אפשר להכשיל עליהן בתאורה, בזיהום אויר, בבלימה, או בכל סעיף אחר. אבל זה היה ויהיה, ואם טסטר מושחת מחליט להכשיל אותך עד שתשלם לו כמו שאתה טוען (ואני חולק עליך בחריפות שזו הנורמה. אלו היוצאים מן הכלל) מה זה משנה על מה? ולכן זה לא רלוונטי לדיון.

השאלה היא איך יגיע רכב עם קיט לא מאושר, או עם שעטנז של חלקים, למצב שיהיה כתוב קוד 2303 ברשיון? מה זה משנה? כי לפני כמה שנים הבעלים הראשון התקין קיט מאושר ומאז החליפו בו חלקים כמה פעמים. או שההערה נרשמה במשרד הרישוי עם ניירות לא נכונים. כמו שנעשה כבר היום בנושאים של רישוי כננת ורישוי וו גרירה.

ואם הרכב יתהפך ויבדקו ויגלו שמה שמותקן בפועל זו לא הערכה מאושרת שמסמכיה נמצאים באותה תיקייה במחשב משרד הרישוי?

אז איך כתבת - "הנהג יצטרך לתת את הדין בהכנעה כמו גבר", כי הוא זה שעבר על החוק. כמה שאני מסכים עם זה.

ומי שלא רוצה לקחת את הסיכון הזה - שהוא לוקח מאז ומתמיד, אם הרכב שלו משופר במדינת ישראל - שלא יזיין את המוח, שיסע בפרייבט ליסינג לגנים לאומיים עם קופה בכניסה, ושיעזוב את הפורום הזה בשקט.

דרור ברלי
07-03-17, 11:29
יונתן, זה שטויות במיץ סולר.
רוצה לדעת למה?

כי אין לך שום יכולת להבטיח ש"רוצח בפוטנציה" ינהג בסוזוקי אלטו שמגיעה ל-150 ולא במרצדס גדולה שמגיעה ל-250 (מוגבלי מחשב) גם ללא שיפורים. היום גם סקודה אוקטביה מהליסינג מגיעה בלי בעיה ל-200, אז תמנע מה"רוצח בפוטנציה" לנהוג בה?...... היום ממש לא צריך שיפורים כדי לנהוג מהר מהמותר. גם בסוזוקי אלטו.

ובנוסף, גם אין לך שום יכולת לשפוט ולהחליט מי "רוצח בפוטנציה" ומי לא.

מחר יבוא מישהו שיקבע שאסור להאזין לשירים של, נניח, אייל גולן, ושאסור להסתפר בדוגמת מוהוק מחומצן, ושאסור לענוד גורמט. למה? משום שחלק מה"רוצחים בפוטנציה" מסתפרים ככה ומתקשטים ככה וגם מקשיבים לזמר הנ"ל ואלה בעצם חלק מהמאפיינים של אותה דמות דמונית, ה"ערס", שכולנו אוהבים לשנוא. והאמת היא כמובן שטעם רע בתכשיטים, בתספורות ובמוסיקה, ואפיל ובמכוניות - זה עניינו הפרטי של כל אחד ולא ענייני ולא עניינך.

בנאדם שנוהג בשכרות הוא באמת רוצח בפוטנציה. ואז זה כבר באמת לא משנה במה הוא נוהג. כי גם סוזוקי אלטו שנכנסת בך ב-100 קמ"ש תהרוג אותך ביסודיות ולאלתר. לצורך העניין טיפול בנהיגה בשכרות הרבה יותר דחוף מהתעסקות בבולמים ובקפיצים של ג'יפים או בספויילרים ובאגזוזים של הונדה סיוויק. ומכיוון שתקציב הרשויות אינו בלתי מוגבל, אני רואה בהתעסקות הזו בטפל, בזבוז פושע של זמן ומשאבי ציבור שדינו אחד - להטיס את האחראי למחדל הזה מכל תפקיד ציבורי לאלתר.

אבל המערכת חושבת אחרת - היא משקיעה את המשאבים היקרים לא בשיפור הבטיחות או בחינוך אלא בדברים שיכולים להכניס לה כסף. ולכן שולחת את ניידות השודדים שלה לכבישים. ואם היינו רוצים לשפוט את כל העסק בשורה התחתונה - מספר התאונות והנפגעים, הרי שהציון שהמערכת מקבלת הוא "נכשל" ולכאורה זה הזמן לפטר את כל הבוחנים בסרבלים הכחולים ולמכור את כל הניידות - כי זה לא אפקטיבי. חבל על משאבי הציבור.
אבל שוב - המערכת שופטת את הדברים מנקודה אחרת - הניידות האלה הן עסק כלכלי. הן מכניסות הרבה כסף. ולכן הן ממוקמות בכביש ואורבות לי ולך. לא כדי לשפר בטיחות, אלא כדי להכניס כסף.

ככה זה מתנהל.

וכן - אני מאד רוצה שאנשים יהיו אחראים למעשיהם על הכביש. אבל יש אצלנו חוקים כמו חוק הפלת"ד, שמפצה אותך אוטומטית על כל נזקי הגוף גם אם אתה גרמת לתאונה. מה שהפך כל נגיעה קלה ברכב חונה של הולך רגל שעסוק בסימוס תו"כ הליכה, ל"תאונת דרכים" שבצידה פיצויים שמנים - ממש דרך להתפרנס ואנ ימכיר כמה שקיבלו סכומים יפים מאוד על סעיף כזה בדיוק.

אז כשהמדינה אחראית לפיצוי, היא תרצה גם לקבוע לך במה תיסע. וזה שורש כל רע.

יונתןמצפה
07-03-17, 11:45
דרור, אנחנו כנראה מסכימים עם רוב הדברים שכתבת.
אבל על דבר אחד אני מתעקש- הייתי מעדיף שלא לכל אחד שעולה על הכביש ינתן חופש הפעולה לעשות לפי מיטב הבנתו ושאם מישהו יפגע רק אז הוא ייתן את הדין. ועל זה הגבתי לך.
כי חוק זה חוק. לצערנו כנראה. (וכן, אני יודע שאני מיתמם וכולנו עבריינים כנראה).

אבל עזוב, נמרוד כתב דברי טעם. תמשיכו את הדיון מהנקודה שהפרעתי לכם.

דרור ברלי
07-03-17, 11:58
לטובת מי שעדיין עוקב אחרי השרשור הזה, אני רואה את המצב ככה:

רכב שברישיון שלו תהיה אותה הערה קוד 2303, "מותקן הגבהה 50 מ"מ" לא יוכשל בטסט על נושא הגבהה. כשהמצב יתייצב, בעוד שנה והלאה, כל ג'יפ שמוגבה ב50,או 75 או 110 מ"מ יעבור ב90% ממכוני הטסטים, ב90% מהזמן. כמובן שאם יש לו בעיות אחרות שתמיד אפשר להכשיל עליהן בתאורה, בזיהום אויר, בבלימה, או בכל סעיף אחר. אבל זה היה ויהיה, ואם טסטר מושחת מחליט להכשיל אותך עד שתשלם לו כמו שאתה טוען (ואני חולק עליך בחריפות שזו הנורמה. אלו היוצאים מן הכלל) מה זה משנה על מה? ולכן זה לא רלוונטי לדיון.

ועל זה בדיוק אנחנו חלוקים.

כי אני רואה בסעיף 5 את האישור הרשמי להכשיל ללא שום סיבה אמיתית.
"נראה לי מוגבה" וזה מספיק. כי ככה הפקידון שמנסה לנער מעצמו אחריות, בועט את הכדור למגרש של הטסטר באמצעות הסמכת העין שלו להיות מכשיר מדידה מדויק. והטסטר, שבאופן טבעי לא רוצה לקחת אחריות, יילך על הפתרון הקל ויכשיל "כי זה נראה לו לא בטיחותי". ואז זו כבר הבעיה שלך ולא נחזור שוב על כל הדקויות של רכב כזה או אחר, מוגבה או לא מוגבה. עם אישור 2303 או לא. ועכשיו, אם יעביר אותך או לא, זה רק עניין של ניהול סיכונים מבחינתו - כמה הוא מוכן לקבל ממך לתוך הכיס כדי להתעלם מהליקוי, אמיתי או מדומיין. ברור שבסוף כולם יעברו. זה רק הולך לעלות יותר.

והאם הטסטרים מושחתים או לא?... אתה שגר בפריפריה סבור מנסיונך שלא. אני שגר במרכז סבור מנסיוני שכן ויש לי קצת יותר נסיון ממך למרות שזה לא קשור. ומשום מה נראה לי קצת הזוי לנסוע 100 ק"מ לכל כיוון ולבזבז יום עבודה, או להניח תפילין, על מנת לקבל התייחסות עניינית בטסט. אבל זה רק אני.

ועוד לא דיברנו על ניידות משרד התחבורע שאצלם אין הנחות וכל מיני שורות שהתווספו לרשיון בחאווה (עבירה פלילית לגמרי. כן), לא עוברות אצלם. עצרו אותך? ירדת מהכביש. כמו בטסט, הם כבר ימצאו על מה.

אני מניח שגם לזה תהיה לך תשובה באותו סגנון של "אז תיעזר במאכער", "אל תגור במרכז" ו"אל תיסע ביומיום בג'יפ". זה לא רציני, אתה יודע.

דרור ברלי
07-03-17, 12:04
דרור, אנחנו כנראה מסכימים עם רוב הדברים שכתבת.
אבל על דבר אחד אני מתעקש- הייתי מעדיף שלא לכל אחד שעולה על הכביש ינתן חופש הפעולה לעשות לפי מיטב הבנתו ושאם מישהו יפגע רק אז הוא ייתן את הדין. ועל זה הגבתי לך.
כי חוק זה חוק. לצערנו כנראה. (וכן, אני יודע שאני מיתמם וכולנו עבריינים כנראה).

אבל עזוב, נמרוד כתב דברי טעם. תמשיכו את הדיון מהנקודה שהפרעתי לכם.

לא הפרעת.
ממה שעולה מדבריך, כדי למנוע מ"רוצחים בפוטנציה" לעלות לכביש, הכי קל למנוע את זה מכולם. ענישה קולקטיבית על אנשים שומרי חוק ונורמטיביים תמיד היתה הפתרון הכי קל.

כדי למנוע נהיגה בשכרות, אוסרים למכור אלכוהול אחרי שעה מסוימת וזה עוד טיפשות וטמטום מבית היוצר של מוגבלי המדינה.
השלב הבא - איסור מכירת אלכוהול בכלל. יובש כמו באמריקה בשנות ה-20 וה-30, ואז מה? לא ישתו?.... בראב-רבאק ישתו. יתחילו לזקק ולהבריח מונשיין, כמו בדרום ארה"ב באותן שנים. כי כל חקיקה וכל הגבלה רק מגדילה את מספר העבירות ומספר העבריינים.

boaz avrahami
07-03-17, 12:09
היום שינוי מבנה שלא נראה לטסטר, לרבות הגבהה כלשהי, היה תרוץ מצויין לטסטר להכשיל אותך.
עכשיו הנוהל מגבה אותו כי עכשיו כשיש הערה ברשיון יש לו טולרס של 0 עד 50,70 או 100 בלי כלי מדידה אמיתי זולת הרצון הטוב או הרע שהיה לו ממילא.
הממסד סיפק לו עלה תאנה.

אותי דווקא מטריד נושא אחר שנגענו בו בעבר ולא ממש הרגשתי שמישהו מלבדי מוטרד ממנו והוא עלול לדעתי להיות עקב אכילס של הרבה רכבים.
הוא גם הדבר שתקע את הספורט המוטורי הלכה למעשה.
הכוונה היא ששמו תקנות שקשה ליישם.

הכוונה, האם יהיה ניתן להשיג לרוב הרכבים, במיוחד הישנים, קיטים מאושרים....
כי אם לא הם יאכלו חצץ.

גם בספורט המוטורי, כתבו נוהלים יפים רק שהם בלתי אפשריים ליישום.

חנן-ג'יפולוג
07-03-17, 12:20
ועוד לא דיברנו על ניידות משרד התחבורע שאצלם אין הנחות וכל מיני שורות שהתווספו לרשיון בחאווה (עבירה פלילית לגמרי. כן), לא עוברות אצלם. עצרו אותך? ירדת מהכביש. כמו בטסט, הם כבר ימצאו על מה.
.

עצרו אותי פעמיים החבר'ה האלה.
משאית איסוזו בת 10 ורנו חמש, גם כן בן עשר.
האמת? היו הוגנים לגמרי. ביקשו ממני להחליף צמיג שחוק ברנו, ולסדר מדבקת טסט לחלון באיסוזו.

בלי הורדה ובלי קנס. עם הערה לסדר על טופס הרשיון.

יונתןמצפה
07-03-17, 13:11
דרור, גדול עלי הדיון כאן. אין שום סיכוי שאצליח לקרוא ולעמוד בקצב ובאורך של התגובות שלו. ולכן אני גם לא ממש בעניין של לקחת בו חלק פעיל.
מה שכן אומר, זה שאתה תמיד נוטה להציג את הדברים כשחור ולבן. ועם יכולת הכתיבה הפנומנלית שלך, זה אשכרה נשמע משכנע.
מה לעשות שבין כל התיאורים שלך, יש עוד כמה מציאויות שעשויות להתרחש בין לבין.
הנה, ראה את הדוגמא של חנן. למשל.
ועניין האלכוהול בכלל לא קשור לדיון. אני האחרון שחושב שכל הציבור צריך לשלם בכלל קומץ (או יותר) עברייני קצה. אבל בפועל, זה מה שקורה.
האמנם?
תלוי כנראה את מי שואלים.
ואם נחזור לתגובה הראשונה שלי, ביחס לאמירה שלך, חיי אדם הם ערך שצריך לשמור עליו. כולנו. מפחידה אותי האופציה שמה שימנע ממן דהו לפגוע בחיי אדם זה רק ענישה רטרואקטיבית. איפה עובר הגבול? לא יודע. זה לכאורה חלק מתכלית הדיון הזה. מה צריך למנוע מראש ומה דרגת החופש שצריך לתת לאזרח? קטונתי.
על דבר אחד כולנו מסכימים, במספרים אבסולוטיים של נפגעים השיטה הנוכחית בהחלט נכשלה.
אבל זה לא נותן לנו את הלגיטימציה לטעון שכל אחד יפעל לפי ראות עיניו ואם יהיו נפגעים זה בסדר, כי האשם ישלם. אנחנו צריכים לגלות קצת יותר אחריות מאמירה כזו.
כי מה לעשות ולא כולם כאלו אחראים. בגלל זה בין היתר אנחנו לא חיים באנרכיה.

אני בטוח שתביא טיעונים משכנעים לסתור את כל מה שכבתי. אבל בזמן שאתה כותב אותם, תענה לעצמך בכנות כמה רכבי שטח שלא ראויים לעלות על כביש ציבורי פגשת בשנה האחרונה על הכביש הציבורי.
כאמור, המציאות קצת יותר צבעונית משחור ולבן.

נמרוד
07-03-17, 13:34
כי אני רואה בסעיף 5 את האישור הרשמי להכשיל ללא שום סיבה אמיתית.
"נראה לי מוגבה" וזה מספיק. כי ככה הפקידון שמנסה לנער מעצמו אחריות, בועט את הכדור למגרש של הטסטר באמצעות הסמכת העין שלו להיות מכשיר מדידה מדויק....

זה היה המצב בעבר דרור. כל שינוי מבנה היה אסור, והטסטר נדרש לזהות שינוי מבנה כמו הגבהה לפי העין. מעכשיו, אם זה נראה לו מוגבה בעין, הוא נדרש להסתכל ברישיון. עם כתוב "מוגבה" ברישיון, יש לו את כל הסמכות להגיד סע לשלום חביבי, בלי חשש מבחינתו. הוא מכוסה, לגמרי. זו נקודה חשובה - הוא לא נדרש למדוד שום דבר והוא לא נדרש לבדוק שום דבר (ההערה ברישיון היא כללית ואחידה לכל הרכבים וכל ההגבהות. וזה שינוי נבון מהטיוטות הקודמות ומקל לעומת רישום כננת או וו גרירה למשל, שבהם יש פרוט נוסף שם היצרן או משקל המשיכה).

עכשיו מיהם אותם בוחנים במכון הרישוי (וגם בוחנים בניידות הדרכים)? בוא נחלק אותם בגסות לשני טיפוסים - אחד הוא חרא שרוצה שתדחוף לו שטר בין הניירות (ביטוי שלך) וסוג שני: בן אדם רגיל, כמוני וכמוך, שזו העבודה שלו. הוא רוצה לעשות אותה, בלי להתאמץ יותר ממה שצריך, מצד אחד, ובלי לקחת על עצמו סיכונים, מצד שני.

מכאן אנחנו חלוקים באופן עקרוני, כנראה, ולא נגיע להסכמה. אולי זה עניין גיאוגרפי, אולי פורנוגרפי, אולי אני נחמד יותר ממך, אולי אני תמים, אופטימי, טיפש או כל מילה אחרת שאתה רוצה להלביש עלי. ואולי יש לי מזל בטסטים ולך נאחס.

אנחנו חלוקים כי אני מאמין ש90%+ מעובדי מכוני הרישוי הם מהסוג השני, אנשים פשוטים שזו פרנסתם. אני בטוח שיש מושחתים, אבל הם מיעוט, ומכיוון שהם מיעוט, אין סיבה שאני אתקל בהם. בטח כשאני בוחר איפה לעשות טסט.

אתה כנראה חושב שהרוב מושחתים (את האחוזים אתה מוזמן לרשום). אני לא מתיימר להתווכח עם האמונה והנסיון שלך.

IlanHadar
07-03-17, 16:45
יופי נמרוד.

מי ירשום לך ברישיון? איך, למה, הכי חשוב בכמה???

לשלם יותר על שטות זה טוב יותר?

נמרוד
07-03-17, 16:54
כשאני ארשום משהו, מבטיח לספר לך. להזכירך כל העניין נכנס לפני שבוע.

lizard
07-03-17, 19:21
תשובה של משפטנית מתחום התקנות הממשלתיות "תקנה 5 מספיקה בשביל להעביר לא מספיק בשביל לפסול"

נמרוד
07-03-17, 19:32
אין "תקנה 5". מה שיש זה חוזר - מכתב - שמלווה את הנהלים החדשים שהופצו למכונים -

http://www.jeeptrip.co.il/Files/pages/2017/123456.jpg

lizard
07-03-17, 20:22
אה, דברתם על תקנה. טוב, אתייעץ שוב עם הגורם המייעץ

boaz avrahami
07-03-17, 20:24
תשובה של משפטנית מתחום התקנות הממשלתיות "תקנה 5 מספיקה בשביל להעביר לא מספיק בשביל לפסול"

מיכה זה מכלול שלם של הוראות שמוספות לתקנה 380.
לא ברור למה הגברת מתיחסת

moriseven
07-03-17, 20:31
גם בסעיף 5 יש בעיה ופתח לפרשנות של הבוחן "בתקופה זו אין להכשיל רכב בגין הגבהה אלא אם מדובר בהגבהה חריגה ובלתי סבירה לעין"

לעין של הבוחן? כל בוחן והעין שלו? איך קובעים מה זה בלתי סבירה?

גיא
07-03-17, 20:46
אני בטח סופר תמים ... אפילו יותר מנימרוד .. אבל אני חושב שמדובר על מפלצות שאפשר לעמוד מתחתן ..

לא זוכר כזאת איבה מצד הבוחנים .. חוץ מפעם אחת שהורידה אותי מהכביש ניידת של הבוחנים .. לא היה לי שום תקל איתם .. מצד שני .. זה היה מזמן.

lizard
07-03-17, 21:04
מיכה זה מכלול שלם של הוראות שמוספות לתקנה 380.
לא ברור למה הגברת מתיחסת
לבדיקה בעין.

דרור ברלי
07-03-17, 22:43
עצרו אותי פעמיים החבר'ה האלה.
משאית איסוזו בת 10 ורנו חמש, גם כן בן עשר.
האמת? היו הוגנים לגמרי. ביקשו ממני להחליף צמיג שחוק ברנו, ולסדר מדבקת טסט לחלון באיסוזו.

בלי הורדה ובלי קנס. עם הערה לסדר על טופס הרשיון.

נו.
אז אותי עצרו 5 פעמים.
4 מתוכן נגמרו בהורדה מהכביש. תיכף אפרט על מה.
פעם אחת, לפני שנה וקצת, עצרו ושחררו כי היה להם עומס של המון מכוניות.

על מה ההורדות (הורדה "גדולה" - 1000 שקל וטסט מחדש):
פעם אחת על אין כנפונים (בג'יפ CJ5 עם סרנים צרים וגלגלים שלא חורגים מהבודי. לא מעניין אה בוחן. הוא רוצה כנפון)
פעם אחת על גלגל בולט מהכנפון (הסופה הקודמת).
פעם אחת על סדק של ס"מ וחצי בפנס ראשי (סופה הקודמת)
פעם אחת על נדנדות משולשות (הסופה הנוכחית).

חוץ מזה שתי הורדות "קטנות" ע"י בוחן משטרה (ליקוי בעל משמעות נמוכה, 250 שקל קנס והצגת קבלה על תיקון הליקוי):
פעם אחת גלגלים שלא במידה הרשומה ברשיון, דקות אחרי קניית הג'יפ.
פעם אחת על צינור בלם שלטענת הבוחן היה "משופשף". (לא היה ולא נברא, אבל בלשונו "אם תתווכח, אני אמצא עוד ליקויים").

הורדות "קטנות" אני לא סופר כי הקנס קטן ולא צריך לעשות טסט מחדש.
והכסף? שיילך להם לתרופות. אני מאחל להם חיים ארוכים מלאים במחלות מהסוג שהורג לאט-לאט-לאט-לאט. ובייסורים. עד 120.

אתה יכול ללמוד מזה הרבה דברים:
1. שמי שנוסע ביומיום בג'יפ חשוף הרבה יותר ממי שנוסע בסתם פרייבט. זה מובן וברור - כי ג'יפ הרבה יותר בולט לעין.
2. שליקוי, אמיתי או מדומיין, שבפרייבט יסתיים באזהרה, בג'יפ יסתיים בהורדה מהכביש.
3. שמי שמתגורר בפריפריה חשוף הרבה פחות לבני הזונה האלה, ממי שמתגורר ומסתובב במרכז.
4. מי שלא נוסע ביומיום בג'יפ בכלל לא מסוגל להתחיל להבין עד כמה הנושא בעייתי. לא לחינם נפתחו לכבוד זה קבוצות ווטסאפ שמזהירות את חבריהן מפני השודדים האלה.
5. שאין שום קשר בין מצב הרכב בפועל לבין הסיכוי שיורד מהכביש. העובדה שהם מייחסים חשיבות זהה לליקויים אמיתיים כמו בלמים או היגוי לא תקינים מצד אחד, לבין קשקושים כמו גלגל שבולט מהכנפון מצד שני, רק מלמדת על הלחץ שכנראה מופעל עליהם מלמעלה למלא פינקסים בדו"חות ולהפוך כל משמרת לריווחית. בדומה למה שקורה לשוטרי התנועה.

אחר כך תתפלא למה אני שונא את המדינה שלי, שבשטויות האלה היא מתעסקת, כן, שטויות.

boaz avrahami
07-03-17, 22:52
שמע דרור, אתה חייב לעשות איתם שלום.
יש מצב שבגלל איך שאתה פותח עליהם כל הניידות בארץ למעשה אורבות רק לך וכל השאר אוכלים אותה על הדרך...

נמרוד
07-03-17, 23:11
או שדרור הוא אקס-מן. המוטציה שלו: "כליא ברק" לניידות משטרה, חוטף אותה שוב ושוב. לכן טוב להיות בסביבה שלו.

דרור ברלי
07-03-17, 23:28
דרור, גדול עלי הדיון כאן. אין שום סיכוי שאצליח לקרוא ולעמוד בקצב ובאורך של התגובות שלו. ולכן אני גם לא ממש בעניין של לקחת בו חלק פעיל.
מה שכן אומר, זה שאתה תמיד נוטה להציג את הדברים כשחור ולבן. ועם יכולת הכתיבה הפנומנלית שלך, זה אשכרה נשמע משכנע.

זה כי אני מאמין שבשורה התחתונה, העולם הוא עדיין שחור ולבן. שעדיין יש טובים מול רעים.
מה ומי הוא "טוב" ומה ומי הוא ה"רע" - זה ויכוח נפרד. ותהיה בטוח ששוטרים ובוחנים ושאר אנשים שתפקידם לאכוף חוקים על הציבור, מתחילים בשלב מסויים לראות בך האזרח סוג של אויב מסוכן שתפקידם להילחם בו. אם לא הייתי שומע את זה במילים האלה ממש מפיו של שוטר תנועה שמתאר את מה שעובר עליו ביומיום בכבישים, (שזו טראומה של ממש, סוג של הלם קרב שמצריך עזרה מקצועית. ברצינות. אני לא מקנא בהם), לא הייתי כותב את זה.

מה לעשות שבין כל התיאורים שלך, יש עוד כמה מציאויות שעשויות להתרחש בין לבין.
הנה, ראה את הדוגמא של חנן. למשל.

הדוגמה של חנן תלושה מהמציאות של ג'יפאים. כי הוא לא נוסע ביומיום בג'יפ. נקודה. ההיילקס שלו מושבת/מוקפא רוב חודשי השנה. גם כשהיה לו CJ הוא לא נהג בו ביומיום. לפחות לא ברוב הזמן. אז הוא לא יכול להבין את מה שהיה עובר עלי יום-יום, כל היום, במשך שנים ואת מה שעובר על מי שנוסע בג'יפ, עם עשרות ניידות של שודדים שפרוסות בצירים ראשיים - כי מה לעשות, באותו רגע הג'יפ היה האוטו היחיד שלי אז מה?... לא אסע לעבודה?... לנהוג בג'יפ זה פשע?...

ועניין האלכוהול בכלל לא קשור לדיון. אני האחרון שחושב שכל הציבור צריך לשלם בכלל קומץ (או יותר) עברייני קצה. אבל בפועל, זה מה שקורה.
האמנם?

עניין האלכוהול לא קשור? זה אתה שהעלית אותו. סיפרת על אוטו שנראה משופר, שמזגזג על הכביש ואח"כ שהנהג עצר להקיא. הוא זיגזג זה בגלל שהאוטו היה משופר או בגלל שהוא שתה? תחליט מה אתה רוצה. כן. כולם נענשים בגלל קומץ. לא רק בעבירות תנועה. כי זה הכי קל. אפילו קבוצת כדורגל חוטפת רדיוס בגלל שכמה אוהדים שלה התפרעו.

תלוי כנראה את מי שואלים.
ואם נחזור לתגובה הראשונה שלי, ביחס לאמירה שלך, חיי אדם הם ערך שצריך לשמור עליו. כולנו. מפחידה אותי האופציה שמה שימנע ממן דהו לפגוע בחיי אדם זה רק ענישה רטרואקטיבית.

תגיד לי, אתה אמיתי?... ואיך נראית אכיפת התנועה היום, אם לא בצורת ענישה רטרואקטיבית?....
על מצלמות המהירות שמעת?... הרי קודם אתה נוסע מהר ו"מסכן חיים", ורק אחר כך מקבל דו"ח עם תמונה כדי שתשלם ותנפח את קופת המדינה. אם עבירת המהירות כל כך מסוכנת בעיניהם, למה מראש לא מונעים אותה, אלא טומנים עוד ועוד מלכודות כדי להנציח אותנו נוסעים מהר ולסחוט מאיתנו כספים?.... כנראה שמהירות מופרזת לא באמת כל כך מסוכנת אפילו בעיניהם. והאכיפה היא סתם עוד מס. מס מהירות.
כל שוטר סמוי שמתחבא, במקום לעמוד גלוי ובנוכחותו להרתיע עברייני תנועה, זו עוד הוכחה שהאכיפה היא רטרואקטיבית ומיועדת אך ורק על מנת לסחוט כספים ולא למנוע את העבירות.
יותר מזה יונתן? אני מאמין לחלוטין שממש כמו המשך גניבות הרכב ביתר שאת, גם עבירות התנועה הן אינטרס כלכלי ברור ומובהק של מדינת ישראל. כי הן מכניסות לה מיליארדים בכספי שוד הקנסות. יותר ממיליארד וחצי שקלים לשנה. זה המון כסף גם במונחי תקציב של מדינה. אז אל תתרשם ממופעי האימים של מר אבואב ודומיו - הכל חרטא, הצגה. המדינה לא באמת רוצה שננהג כחוק, כי אז הקופה שלה תתייבש. היא מעוניינת שנמשיך לעבור עבירות, כדי שקרן השפע תמשיך לשפוך זרם גועש של כספים לקופת האוצר.

איפה עובר הגבול? לא יודע. זה לכאורה חלק מתכלית הדיון הזה. מה צריך למנוע מראש ומה דרגת החופש שצריך לתת לאזרח? קטונתי.
על דבר אחד כולנו מסכימים, במספרים אבסולוטיים של נפגעים השיטה הנוכחית בהחלט נכשלה.

בשוק הפרטי, כשמנהל נכשל בתפקידו, הוא מקבל ציור של סוליית נעל על התחת וטס החוצה. כששיטה שלמה כושלת ומוכחת כלא יעילה, משנים ומחליפים אותה. רק במלחמה בתאונות המערכת ממשיכה להטיח את הראש שוב ושוב בקיר. הקיר עבה והראש מתנפץ שוב ושוב ושוב. ומה הפיתרון של המערכת המטומטמת הזאת?... להטיח את הראש עוד יותר חזק....

אבל זה לא נותן לנו את הלגיטימציה לטעון שכל אחד יפעל לפי ראות עיניו ואם יהיו נפגעים זה בסדר, כי האשם ישלם. אנחנו צריכים לגלות קצת יותר אחריות מאמירה כזו.
כי מה לעשות ולא כולם כאלו אחראים. בגלל זה בין היתר אנחנו לא חיים באנרכיה.

מה שקורה מסביבנו גרוע מאנרכיה, יונתן. זו אנרכיה חד-צדדית שבה לפקידוני המערכת מותר להתעלל בך כרצונם, ולך אפילו אסור להתגונן.
קח דוגמה טרייה - רק לפני כמה ימים הורשע מישהו בנהיגה בשכרות, כי מצאו באוטו שלו בקבוק ערק חצי ריק. העובדה שהאוטו בכלל עמד בחנייה עם מנוע כבוי והבחור עסק בשטיפת הרכב, לא הפריעה לשוטרים לעצור את הבחור ולכבוד השופט להרשיע אותו בנהיגה בשכרות.
פרט קטן אבל מאוד חשוב - הבחור ממוצא אתיופי. זה מסדר לי כמה דברים לא ברורים בסיפור הזה, ולדעתי הוא עוד צריך להגיד תודה שהוא "רק" אתיופי ולא ערבי למשל, כי אז גם היה חוטף יותר מכות מהשוטרים ואולי גם אישום בסעיף בטחוני כלשהו וכמובן גם מאסר בפועל.
תהרוג אותי, באמת קשה לי להחליט אם מה שקורה במדינה שלנו עדיף על אנרכיה או להיפך.

אני בטוח שתביא טיעונים משכנעים לסתור את כל מה שכבתי. אבל בזמן שאתה כותב אותם, תענה לעצמך בכנות כמה רכבי שטח שלא ראויים לעלות על כביש ציבורי פגשת בשנה האחרונה על הכביש הציבורי.

בכנות?... באמת?... אפילו לא אחד. ודווקא על הכלים היותר משופרים והיותר מושקעים, על אחת כמה וכמה אותם כלים חריגים ולא חוקיים בעליל של אותו מועדון-מיליון מושמץ, ניכר שהם מתוחזקים בקביעות ובנדיבות לב וכיס ומצבם הטכני והמכני ללא רבב, כאשר חטאם היחיד הוא בהיותם "חריגים" ולא חוקיים ושהנהג שלהם נראה, נו, קצת ערס שכזה. (מה לעשות, לא יכולתי להימנע מהמילה המפורשת. גם אני חוטא לעתים בגזענות ובסלידה מאותם "ערסים", כי מספיק שאנחנו רואים אחד כזה, הוא אוטומטית הופך לאשם. אשם במה?... האמת? לא יודע. מה זה משנה? אשם במשהו!...) - וזאת לעומת כלים סטנדרטיים שבהם הכל במידה המקורית ותואם לרשיון, שנראים מוזנחים בעליל, אבל עליהם אף אחד לא מבזבז מבט. אפילו לא אתה. לרגע לא תחשוב שאולי דווקא הם מסוכנים.
שלא לדבר על פרייבטים במצב מזעזע, כולל פרייבטים מודרניים ממודלים גבוהים של חברות ליסינג מסויימות שמקבלים רק תחזוקת שבר וגם זה רק בחלפים ובחלקים התחליפיים הסיניים הזולים ביותר שבנמצא, והם גם עוברים טסט בלי להיכנס למכון בכלל. אם אתה רוצה יש עדים לכל מה שאני מתאר. אבל אותם אף ניידת בטיחות לא תעצור. כי הבוחנים והשוטר שמתלווה אליהם מעדיפים לחפש משהו שבולט לעין. ג'יפים למשל. במיוחד כאלה שנראים מוגבהים. כי זה נורא מסוכן.

כאמור, המציאות קצת יותר צבעונית משחור ולבן.

אשרי המאמין יונתן. אשרי המאמין. עצתי לך - תפקח את העיניים למה שקורה סביבך.

דרור ברלי
07-03-17, 23:47
או שדרור הוא אקס-מן. המוטציה שלו: "כליא ברק" לניידות משטרה, חוטף אותה שוב ושוב. לכן טוב להיות בסביבה שלו.

זה ב-28 שנים על ג'יפים.
נדמה לי שאתה אמרת פעם שהממוצע של הורדה גדולה אחת ל-7 שנים הוא "סביר".

סביר גם שמי שלא נוהג ביומיום בג'יפ יראה את זה כעניין משעשע.
אני מאחל לך רילוקיישן לתל אביב.

נמרוד
07-03-17, 23:54
למה אתה מאחל לי רע? אני מאחל לך טוב. אמיתי. רילוקיישן למצפה רמון, או לגולן. זה יעשה לך טוב, בן אדם.

דרור ברלי
07-03-17, 23:57
מצפה רמון זה סוג של חלום שלי.
אבל אני עדיין נלחם על פרנסה ועוד לא מספיק עשיר כדי להרשות לעצמי את התענוג.

תן לסיים עם המזונות אי שם בעתיד הרחוק, כשבני אדם יילכו על המאדים, ואז נראה. מאוד יתאים לי להזדקן באוויר הזה, מול נוף שכזה.

יונתןמצפה
08-03-17, 01:04
מצפה רמון זה סוג של חלום שלי.
...

מאוד יתאים לי להזדקן באוויר הזה, מול נוף שכזה.

סוף סוף אמירה רלוונטית. מנסיון, זה הרבה יותר בר השגה ממה שאתה חושב. ויש אפילו הקלות במס. תשקול את זה ברצינות, אולי תגלה על עצמך דברים חדשים.
אסכם את השיח הזה בינינו בכך שאגיד שכתבת הרבה מלל, שלא ממש קשור למה שכתבתי.
כן, כולנו כבר יודעים שאתה שונא את הממסד במדינת ישראל. חלקנו אפילו מסכימים אתך.
אבל כל זה לא רלוונטי למה שכתבתי.
אני בסה"כ התייחסתי לאמירה אחת שלך, שמבטאת את הרצון שלך לתת לאנשים חופש פעולה מלא בכביש ורק אחרי שהם יהרגו מישהו, או אז שיעמדו לדין.
וזה כמו שכבר כתבתי אמירה בעייתית. (אני מתייחס לאמירה ולא למציאות בשטח)
יודע למה, כי בין היתר אני לא מאמין לך שלא ראית שום רכב שטח בשנה האחרונה שלא ראוי לנסוע על כביש ציבורי.
ומכיוון שכך (כשזה נוגע/קרוב אלינו אנחנו תמיד יותר בסדר מהשכן), האמירה ההיא בעייתית.
אבל כמו שכבר כתבתי, שחרר. אני שחררתי. תמשיכו לדון בהשפעה התיאורטית של התקנות/נוהל חדש. אני מדי פעם אכנס לכאן לבדוק אם יש כבר תוצאות מעשיות בשטח. לכשיהיו כאלו, אדע אולי איך זה משפיע עלי.
עד אז, הדיון הזה הוא לא יותר מוויכוח של '' פרלמנט'' של יום חמישי

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

דרור ברלי
08-03-17, 01:57
כל הפורום הזה הוא סוג של פרלמנט. אין כאן יכולת להשפיע באמת. אבל את הקיטור מוכרחים להוציא, אחרת יהיה אולקוס.

קיבלת אכבר של תשובות. אכיפת התנועה בישראל היא רובה ככולה רק לאחר המעשה.
היא לא באה למנוע תאונות ובוודאי שלא למנוע את העבירות. נהפוכו - היא מעודדת אותך לעבור עבירה כדי שתיפול למלכודת שטומנים לך, ותשלם קנס. בגלל שקנסות התעבורה הם סעיף מוביל בתקציב המדינה, הם הפכו מאמצעי למטרה.

ואם זה כך, באמת אין לי בעיה שמי שפישל וגרם לתאונה - ייתן את הדין לאחר המעשה.
מה שאתה רוצה זה למנוע את הקטסטרופה לפני שהיא מתרחשת (וזה בסדר) גם במחיר הגבלות ואיסורים ואכיפה פרועה , על כולם. לא רק על ה"רוצח בפוטנציה". וזה כבר לא בסדר לדעתי. כי לפי השיטה שלך, אולי יתחילו לעצור אנשים עוד לפני שביצעו פשע, כדי למנוע אותו בעתיד. כמו בסרט המד"ב המצוין "דוח מיוחד".

ואל תיתמם - כבעל רכב שטח משופר, ברור לך שהסיכוי שבעל רכב שהשקיע כסף רב בשיפורים, יקפיד יותר על תקינות ועל מצב טכני טוב יותר, הוא בהחלט גבוה יותר. אני בהחלט סומך יותר על ערס ממועדון המיליון, בעל רנגלר מאיים על צמיגי 35 והגבהה של 6 אינץ', מאשר על טראנו 2001 סטנדרטי חבוט ונמוך (בגלל קפיצים עייפים שקרסו) שבגלל שכבר לא שווה הרבה במחירון, בעליו לא מוצא טעם להשקיע בו וניכר עליו שלא עבר טיפול לפחות שלוש-ארבע שנים. את מי יורידו מהכביש ולמי יניחו לנפשו?.... ברור גם לך.

אז איפה עובר הגבול? שאלה מצויינת. מבחינתי לא צריך להיות גבול בכלל. זה האוטו שלך - הוא הרכוש שלך. זכותך לעשות בו מה שתרצה. וכמובן מחובתך לנהוג בו בזהירות המתבקשת ועל פי חוקי התנועה. ואם קרה משהו ופגעת במשהו או במישהו - תשלם. אם האזרחים יהיו מחונכים, לא תהיה שום בעיה. והבעיה שלנו היום היא לא ברכבים מוגבהים/מונמכים, ולא בשיפורי המנוע ולא בעבירות מהירות מופרזת או בשתיית אלכוהול. כל התאונות והבריונות ועבירות התנועה הם רק סימפטומים, והבעיה היא החינוך. או יותר נכון - האין חינוך. וזה למה יש לנו ערסים ופריחות וקללות וצעקות ואיומים וגזענות ודקירות, והתפרעויות וונדליזם וחוסר נימוס, ובריונות ברשת, ואלימות מילולית ופיזית בכל מקום. וכשזה בכל מקום, אז גם בכביש. וזו הבעיה. לא ההגבהות.
וזה מפריע לי כי יש לי ארבעה ילדים שאני מנסה לחנך להיות אחרים ושונים מהנורמות הנמוכות להפליא שרווחות כיום במדינה המופקרת הזאת, ואני תוהה ודואג לתוך איזה כאוס אני מגדל אותם. ואולי באמת עדיף שאחרי הצבא יעופו מכאן לחו"ל. למקום שבו יהיה להם עתיד טוב יותר.

ומה שמצחיק זה שאחר כך ייתממו וישאלו למה אני שונא את הממסד של מדינת ישראל.

מוני אורבך
08-03-17, 07:50
דרור אתה באמת באמת צריך לעוף מהביצה התל אביבית...
צא מאזור המרכז ותראה אנשים אחרים לגמרי.
הרבה פחות לחוצים מררים וצניים.
יודע מה, אפילו חיפה הרבה יותר טובה מהביצה התל אביבית.
פחות משעה ברכבת ואתה במרכז הביצה המפורסם.
יש מצב שזה יותר מהיר מחולון לתל אביב.

ואשר לענין האישורים, צריך לתת לזה זמן כדי לדעת היכן אנחנו עומדים.
כרגע הכל בערפל קרב.
לאור ניסיון העבר המצב יהיה רק יותר גרוע, אבל מי יודע אולי נופתע.

דרור ברלי
08-03-17, 08:59
ואם אני אגיד לך שלמעט פעם אחת ויחידה (כשאספתי את אדון קציר בשעת לפנות בוקר מטורללת כדי לנסוע לטיול בשומרון), כבר כמה שנים טובות אני באופן כמעט עקרוני בכלל לא מגיע למרכז ת"א - לא באוטו ולא באוטובוס ולא באופניים ואפילו לא ברגל, בטח שלא בג'יפ - לא יאמינו לי.

אבל הבעיה היא לא גיאוגרפית כמו שהיא יותר הבעיה של לנהוג בג'יפ ביומיום. במיוחד בג'יפ ישן שבולט לעין. מי שנוהג ביומיום בפרייבט ליסינג שקוף, פשוט לא מודע למה שקורה סביבו.
ניידות השוד והגזל פרוסות בכל הארץ. לא רק במרכז. גם בדרום הקרוב וגם ובעיקר אצלכם בצפון.
מאיפה אני יודע? אני יודע. כי כשאתה בתפקיד הטרף, אתה משקיע באיסוף מודיעין על הרגליהם של הטורפים.
אולי אני לא יודע מספיק טוב (כי אז לא היתה שום בעיה), אבל מצד שני יודע מספיק. ונזהר. מאוד נזהר.

ואל תגיד לי שלחיות ככה במדינה דמוקרטית וחופשית לכאורה, זה לא חולני.

katsirz
08-03-17, 10:21
עד לפני כמה שנים נסעתי באלפא 164. בילתה אצלי כמעט מרגע שיצאה מטורינו ועד לרגע שאחרי 850 אלף ק"מ מחשב המנוע שלה שבק חיים. רכב מהסוג הזה, כמו ג'יפ ישן הוא כליא ברק לשוטרים. עוצרים אותך באופן קבוע מבדיקת מסמכים ועד בדיקה מיכנית כוללת לאיתור שטויות. סדק ברפלקטור (שהוזמן מחו"ל כי כבר לא היה בארץ כזה ב 2004 הפך לפנס שבור אחרי שהשוטר "הוכיח לי" שמכה קלה ברפלקטור שוברת אותו. כמובן שעם רכב כזה, אתה לא צריך את ניידות משרד התחבורה אלא כל שוטר תנועה מחליט לעשות לך את המוות. דרור אתה צודק ולכן אין ברירה אלא שהרכב יראה מליון דולר. אז הם מניחים לך בדרך כלל.

sgill
08-03-17, 13:15
באמריקה (יעיד ברנרד), חלק מהאמריקאים לוקחים את זה בהומור.

לא מעט רכבי ספורט וג'יפים משודרגים נוסעים כשעל אחוריהם מתנוססת מדבקת:

I know, I know, pull over...

- - - Updated - - -

http://i.ebayimg.com/images/g/nOsAAOSwxH1T4L3E/s-l500.jpg

tzagi
10-03-17, 09:31
כשמשה קיבל בהר סיני את המצוות, בחלק של בין אדם למקום, ה׳ הכתיב לו, ״לא תבשל גדי בחלב אימו״, זה צו מוסרי להתנהג באנושיות גם עם חיות המשק שלך.

משה: רגע, עכשיו צריך כמה שעות בין אכילה בשר וחלב?
ה׳: לא, כמו שהסברתי לך, זה מתייחס ליחס שלך לחיות הבית.. צו מוסרי.

משה: נו באמת.. ועכשיו אני צריך מערכת סכו״ם נפרדת?!

ה׳: לא, כמו שאמרתי לך, העניין המוסרי?

משה: ססאמק, איפה אני מכניס שני כיורים לאוהל?

ה׳ (שבשלב זה איבד עניין להסביר) : נו, תעשה מה שבא לך.

ואני שואל, איפה ראית שבסעיף הגובה כתוב בולמים?

בולם מגביה רכב?

Priceless.

IlanHadar
10-03-17, 19:03
כתב אחד שהיה באספיר בשרשור הזה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/102222-תהיות-בנושא-הגבהה-לפראדו-150/page3

ככה:

"ועכשיו לפרקטיקה.
אני כרגע באספיר (יש להם מקום מהמם באיזור תעשיה מגדל העמק) .
לקוח מספר 3 לאחר פרסום התקנה .
אז איך זה באמת עובד ?
הסט+ הבולם +דגם הרכב צריכים להיות מאושרים כקיט מלא .
מיזוגים של בולמים וקפיצים של חברות שונות שלא עברו את האישור ככקיט לא יוכלו לקבל את האישור.
לאחר ההתקנה של הסט , יש ללקוח 72 שעות להציג את האישור ומשרד הרישוי .
מאחר והאישור מצריך כיוון פרונט וכיוון אורות אז תלוי בסדנה ההתקנה , אם היא בעלת היכולות הללו אז תחת קורת גג אחת ניסגר הסיפור .
מאחר ולאספיר אין היכולת , יש ללכת לכיוון פרונט + מכוון אורות , להביא את האישורים לאספיר ורק לאחר מכן האישור הסופי למשרד הרישוי ינתן .
אקיצר 72 שעות לסגור את העניין כולל ביקור במשרד הרישוי, מחכה לי יום ארוך.

היתה לי שיחה עם אחד הבעלים , הנוהל לאישור ערכות מותקנות הוא כדלהלן .
לקוח של אספיר עם קיט מלא מאושר , יעבור בדיקה בסכום זעירה .
לקוח שברשותו בולם וקפיץ שלא מאושר כקיט ידרש לפרק את הסט לרכוש קפיצים ולעבור את אותו התהליך האישור הרגיל .
ממש לא מויי כיף לבעלי רכבים עם הגבהות!
התקינה תחייב הרבה רכבים לעבור יישור בעלויות לא מבוטלות 800-1000 עבודה + עלות הקפיצים."

אתם מבינים את השחיתות עכשיו... או שעדיין יש כאלה שאומרים שהמצב השתפר?

boaz avrahami
10-03-17, 19:11
אתה הזוי...
זה תשלום לד פעמי במקום התשלומים שאתה משלם לאחרים כל שנה.
חוסכים לך תשלומי מעכרים ואתה מתלונן?
על הדרך אתה מקבל פטור מפחד מנידות משרד התחבורה.

ואתה עוד בוכה שמצבך הורע.
מאוד ישראלי מצידך

IlanHadar
10-03-17, 20:24
בועז אכן לא היית מחובר מאז ומעולם, תן לי קצת מהכדורים שלך. במקום להתפלפל בתשובות מעיקות, תנסה להבין מי יכניס לכיסו מצלצלים ואיך בדיוק נאשר ערכות אמריקאיות?

עד שיבינו שברישיון כתוב X וברכב מותקן Y כמה זמן יעבור לדעתך עד שיהיה כאן סיפורי זוועה כאלה...

זו תקנה שנולדה בחטא להעשיר כיסו של מישהו, די ברור גם כיסו של מי כרגע.

boaz avrahami
10-03-17, 20:37
אילן אתה מחפש צדק או פתרון סביר וטוב מהמצב בו היית ערב הנוהל?

אני לא חושב שהנוהל נטול פגמים אבל אני חושב שהוא נותן פתרון מאוזן יחסית.

אגב, אתה לא צריך מהחומר שלי כי נראה ששלך עושה יותר הזיות.

לגבי ערכות אמריקאיות/ אוסטרליות-
כבר כתבתי שיש בעיה.
גם כתבתי שצפויה עתירה של מקצת היבואנים של ערכות.

גיא
10-03-17, 20:38
אתם באמת חושבים שמשפחה אחת יכולה לייצר חוק ?

shachar
10-03-17, 20:47
אתם באמת חושבים שמשפחה אחת יכולה לייצר חוק ?

ראשית אני לא חושב כך.
שנית זו תקנה ולא חוק.
שלישי כבר היו מקרים ע"ע ווסט זוהר.

גיא
10-03-17, 20:49
מה היה עם הוסט הזוהר ?

IlanHadar
10-03-17, 20:49
גיא אתה רציני? בוודאי שכן. תסתכל בהרבה מהעיוותים במשק ומי מרוויח מהם.

בועז מקווה שאכן המאבק במשפטים יעשה משהו, כי כאן אנחנו סתם מברברים ולא עושים כלום.

גיא
10-03-17, 20:51
ברור שאני רציני ..
אחרת לא הייתי שואל.

אני לא מקורב לאף אחד .. ולא מעורב בשום דבר ..

גר בחיפה כאילו הייתי גר במכתש.

לא ראיתי עיתון או טלויזיה אפילו מרחוק למעלה מ 15 שנים.

shachar
10-03-17, 20:53
מה היה עם הוסט הזוהר ?

http://m.globes.co.il/news/m/article.aspx?did=1000155167

boaz avrahami
10-03-17, 20:54
אני לא יודע מה אתה חושב שנכון לעשות אבל אף אחד לא חוסם אותך.
קום ותעשה ואל תתלונן שלא עושים עבורך...

אני הרבה יותר מוטרד שהמתקינים יחזיקו מגוון לרכבים מצומצמים מדי ואז למרות התקנה ישאיר את רובנו ללא פתרון ונצטרך לשלם שוחד בשחור במקום בלבן

גיא
10-03-17, 20:59
http://m.globes.co.il/news/m/article.aspx?did=1000155167

דיי מדהים ..

אבל אם אני מבין נכון ... אז מספיק שכל אחד מאיץנו שם אלפיה בכיס של איזה לוביסט .. ואנחנו יכולים לארגן הגדלת צמיגים כמה שבא לנו .. מי מכיר פה יבואן צמיגים גדול ?

asafk
10-03-17, 21:02
להאשים בשחיתות - זו האשמה חמורה.
לצערי יש מי שמשתמש בהאשמות חמורות כאלו כרטוריקה - מציע להמנע מכך אם ה"הוכחות" היחידות לכך הן נסיבתיות וגם הן בעיני המתבונן.

זה שמישהו מרוויח כסף ממצב מסויים לא הופך את המצב לשחיתות. לא כל ניצול (ציני ככל שיהיה, ולדעתי כאן הוא לא כזה) של מצב מסויים להזדמנות עסקית ועשיית רווח - הוא שחיתות. מותר להרוויח כסף, מותר לנצל הזדמנות עסקית, מותר אפילו להתעשר.
מפריע למישהו? אף אחד לא מונע מאיש מהמשתתפים בדיון הזה לפתוח עסק שמייבא קפיצים ובולמים ולהצטרף לחגיגה.

הבעיות הן בעצם הרגולציה, לא בזה שיש מי שמצליח להרוויח מזה.

אסף.

IlanHadar
10-03-17, 21:23
אסף תקרא בבקשה:
https://he.wikipedia.org/wiki/שחיתות_שלטונית

בגלל גישה של רוב הציבור שהיא כמו שלך, אנו הרוב הדומם נשחקים עד דק.

boaz avrahami
10-03-17, 21:25
אילן,
אם אתה חושב שיש פה שחיתות על באמת, אני חושב שמבחינה חוקית אתה חייב להתלונן במשטרה.

asafk
10-03-17, 21:33
תודה על ההבהרה והחידוד. אז אתה טוען שמישהו במשרד התחבורה עש שימוש בתפקידו הציבורי כדי להשיג טובות הנאה.
כאמור זו האשמה די חמורה לדעתי - ולא ראיתי בכל הדיון הזה אף עובדה שתומכת בהאשמה הזו.
אתה מביא את העובדה שמישהו באספיר מרוויח מהמצב כהוכחה לשחיתות - ואני לא רואה בזה הוכחה לכלום מעבר לכך שיש שם מישהו שיודע לעשות עסקים. ועם זה, בניגוד לשחיתות - ממש אין לי בעיה.
כי עם כל הביקורת שיש לי על כל מיני דברים - אני נזהר לא להאשים אנשים או גופים בלי שאני בטוח בכך שזה נכון. וגם אם אתה ודרור תצעקו מאה פעם "שחיתות" - לא הופך את זה לשחיתות. אבל זה כן יכול לפגוע במישהו בקרב בעלי העסקים או בקרב עובדי משרד התחבורה - עסקית, כלכלית, להכתים את שמו הטוב וכן הלאה. צריך להיזהר.

אסף.

IlanHadar
10-03-17, 21:39
אסף תקרא בקישור תחת השפעות כלכליות.
שחיתות שלטונית היא לא בהכרח פלילית בועז.

כתבתי כבר לפני מספר עמודים, על העיוות הכלכלי שתקנות כאלה מייצרות.

וכן גם הצעתי ללכת לבג"ץ, אני עדיין תומך בעניין.

boaz avrahami
10-03-17, 21:52
אילן, אני לא מבין כיצד שחיתות כלשהי אינה פלילית.

אסף- ישראל נמצאת במקום מאוד לא מכובד במדד השחיתות לכן יש יסוד סביר לחשש.

לגבי הבגצ, בתור התחלה בדקת מעשית אם יש קייס?
אם כן אולי אפשר יהיה לגייס עורך דין פרו בונו

IlanHadar
10-03-17, 22:18
בועז אני מצטט מויקיפידיה, לגבי ההגדרה של שחיתות שלטונית:
"דבר הנחשב לשחיתות שלטונית במדינה אחת, יכול להיחשב הוגן, מקובל או חוקי במדינה אחרת"
"
עודף רגולציה (https://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A8%D7%92%D7%95%D7%9C%D7%A6%D7%99%D7% 94)"
"
תרבות של "שמור לי ואשמור לך אספסוף אדיש או בור, עם הבחנה בלתי מספקת של החלטות פוליטיות"
"השחיתות מעלה את העלות העסקית באמצעות תשלומים לא חוקיים"

הרי כולנו מקבלים את התשלומים למעכרים כדבר מובן מאליו, הרי ברור שבמדינות מתוקנות העניין לא יתפס כחוקי, כאן השלטון דוחף אותנו לזה מחוסר ברירה.

לכן משתמע מהכתוב לעיל שלא בהכרח יש מעשה פלילי כאן, שחיתות יש.

לגבי קייס לבג"ץ, לזכרוני יש עו"ד מכובד שכותב הרבה בשרשורים האלה....

asafk
10-03-17, 22:29
אילן. אני בכוונה מתעקש כי אתה מאשים בהאשמה חמורה.
ההשפעה הכלכלית היא השפעה של שחיתות - לא השחיתות עצמה. להסיק מתוך זה שיש מרוויחים ומפסידים שהגורם הוא שחיתות זה הגיון לקוי.
לא בכל מקרה שבו מישהו מרוויח משהו מחקיקה או פעילות שלטונית מדובר בשחיתות. מדובר לפעמים בחקיקה או פעילות שמישהו מרוויח מהן כי הוא יודע לייצר לעצמו ביזנס מתוך מצב מסויים. לחילופין יכול להיות שמהצד השני אנחנו, האזרחים, נדרשים לשאת בעוד עלויות וגם זו השפעה כלכלית - אבל לא כל דבר שמשפיע עלינו כלכלית הוא שחיתות.
אז שוב - אם אתה מתעקש שמדובר בשחיתות אתה לפחות צריך לבסס מה שאתה אומר אחרת זה לא יותר טוב מאחרון הטוקבקים.
יש בצד השני מי שאותו אתה האשמת בשחיתות. הוא אולי מושחת. אבל סביר מאוד שלא - ואז איך הוא מרגיש כשהוא קורא שאתה ודרור קוראים לו מושחת?
הדיון הזה מראש לא היה ענייני, אין בו הרבה תועלת מלבד פריקת תסכולים והוצאת קיטור. אבל אני לא מוכן לשבת מהצד ולראות כיצד אתם מלבינים ברבים את פניהם של כל עובדי משרד התחבורה ושל בעליהן של כמה חברות שעוסקות בתחום.

אסף.

- - - Updated - - -

ולגבי מעכרים - בכל מקום במדינה - זו שחיתות של ממש. בעיה גדולה.
האם שינוי החקיקה גרם ליותר מעכרים? לדעתי לא. להיפך.

אסף.

חנן-ג'יפולוג
וואללה. יש קול שקול בשרשור הזה. מרענן.

boaz avrahami
לא מעניין השוואה בין מדינות.
עודף רגולציה הוא חוקי לצערנו.
שימוש לרעה בכח המשרה הוא פלילי.

אל תבנה על ברנרד בתיק הזה.
כשאני חשבתי שיש קייס לספורט המוטורי שרפתי זמן וכסף לבירור המצב החוקי ובהמשך בחרתי דרך פעולה ( במקרה ההוא לבחור ועד ספורטאים מיצג שיגיש עתירה).

אם אתה מאמין במשהו אז תכבד את עצמך ותעשה לבד או עם קבוצה של חברים.

IlanHadar
10-03-17, 22:42
אסף, מצטער אני לא מסכים איתך, שחיתות היא מה שקורה במדינה שלנו (כתב בועז, ישראל נמצאת במקום לא טוב במדדי השחיתות במדינות ה OECD), אני לא מאשים דווקא פלוני או אלמוני. אני גם לא מסכים עם הגישה שלך, שבעיני סלחנית, זה לא אישי נגדך כמובן.

בועז אחת ממטרות המקום המכובד הזה היא שנתאחד אנשים עם יכולות שונות למטרה משותפת, לגשת לבג"ץ אני יכול בכוחות עצמי ובכספי האישי, אם ככה אז בשביל מה אני כותב כאן? יש מספר עורכי דין כאן, שיקום אחד ויתן דעתו, אם יש קייס אני בטוח שנצליח לגייס את עלות האגרה, אני כבר התחייבתי לעניין.

-->