PDA

צפייה בגרסה מלאה : קופץ למים.. אז ככה

שאול1109
05-03-17, 22:49
כפי שניחשתם-חדש טרי ורוצה להכנס לעולם הזה..
בגדול ממעט הבירורים שעשיתי וממה שנראה לי
אני מתלבט (ההתלבטות אם בכלל להיכנס לתחום הוכרעה. רוצה!)
בין סוזוקי ויטרה סביב שנת2000 לניסאן טראנו כנל

אז איפה מתחילים-אעזר בהנחיות הנעוץ =)

1. כמה אתם רוצים להשקיע? עד 25K רצוי אחרי יישור קו
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? יומיומי
3. מי נוהג בו? בעיקר אני
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? כרגע זוג פלוס עולל בן שנתיים
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? כ10K לפני טיולים..
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. לאור סעיף 2 רצוי שיהיה עם צריכה סבירה(למרות שאני ריאלי ומבין שבתקציב הזה זה לא באמת משמעותי..)

יאללה. בהצלחהלי
שוטו

erezgur
06-03-17, 17:39
ברוך הבא,

התקציב מעט גבולי לרכישת רכב שטח ובוודאי "אחרי ישור קו". יישור הקו אינו מושג מוחלט, ורכב מיושן במחיר נמוך - סביר שתידרש בו השקעה שוטפת לאורך חודשי הבעלות הראשונים שלך עליו.
האם אתה מתכוון לטפל בו לבד או להסתמך על מוסכים בלבד?
מכיון שהרכב הוא לשימוש יומיומי - יהיה קשה להשביתו למספר ימים ולכן גם קשה להעמידו במקום עד לקבלת הזמנת חלפים שהזמנת מחו"ל, למשל...

בכל מקרה - ויטרה יהיה למיטב ידיעתי זול יותר לאחזקה שוטפת, אבל בשל האילוצים האחרים, הייתי מנסה לחפש בסבלנות לפי טווח המחירים בלוחות המודעות ומתייעץ כאן כאשר עולה מועמד אפשרי (ויטרה, טראנו ואולי גם גימני (קטן יותר !), טרופר (עלות רכישה נמוכה יחסית), אחד הקוריאנים....).

ככל שתמצא מועמד שמור יותר, יש סיכוי שתקטין את עלות הטיפולים במסגרת יישור הקו הראשוני.

בהצלחה

שאול1109
06-03-17, 17:58
קודם כל תודה על התגובה..
לטפל לבד-לפחות בהתחלה כנראה שלא כי אין לי
ממש רקע בתחום. אני מניח ומקווה שעם הזמן אלמד
לעשות דברים לבד ולטפל בעצמי.

לא מוטרד מכך שהרכב יעבוד מס' ימים,יש תמיד הסעה או
חברים בהקשר של העבודה והורים שני בתים לידינו עם 2 רכבים
אם יש צורך..

לגבי גימיני- לא קטן מדי? הבנתי שגם לא ככ ידידותי כרכב יומיומי במיוחד
בנסיעות כביש ארוכות..
מעבר לכך,היא בכלל בתקציב שלי (כדאי לקחת אחת כזו בשנתונים ישנים..?)

אני לא לחוץ (מתאמץ. מתאמץ. מאוד רוצה כבר להכנס לעניין בכל הכוח אבל מבין את חשיבות הסבלנות וההשקעה בחיפוש אז משתדל לרסן את עצמי =) כך שבהחלט אחפש בסבלנות ובזהירות..

לגבי טרופר, מנהסתם כמו כל רכילות אחרת אבל בכז שמעתי רק סיפורי אימה..

אגב אני בכז מעדיף להישאר באזור 98 ומעלה וטרופר לא ממש נכנס בתקציב שלי בשנתונים הללו למיטב הבנת..

אגב, מה האילוצים שציינת שמקשים על רכישת ויטארה (אולי הייתי צריך לדייק ולומר גרנד ויטרה..?)
הבנתי שבשנתונים האלה (97-2000 ) היא די מוצלחת הן תחזוקתית הן בצריכת דלק והן ביכולות השטח שלה
לפני שיפורים (שוב, כרגע הכוונה לא "לקרוע" את השטח באתגרי עבירות )

ishc
06-03-17, 18:25
מכיוון שאתם זוג +1 אז לדעתי כל הסוזוקים הקצאים לא באים בחשבון. זה לא שאי אפשר לטייל יותר מזוג בכאלו, אפשר, אבל זה מאוד מגביל.
זה משאיר לך כמה אופציות:
סוזוקי ויטרה ארוכה, יש 94-98, מנוע 1.6 וגיר אוט׳. אם תמצא אחת שמורה וטובה היא תעשה עבודה מצויינת אבל זה כבר לא כזה פשוט למצוא. נק׳ תורפה היא הדיפ׳ הקדמי שעשוי אלומיניום ונוטה להשבר וההחלפה שלו יקרה.

סוזוקי גראנד ויטרה 98-02. מנוע 2.0 בנזין/דיזל וגיר אוט׳/ידני.
מנסיוני לא מומלצת. במצבו המקורי זה לא רכב שמיועד לשטח ואחרי המון השקעה תגיע מקסימום ליכולת של SUV סטנדרטי גדול. צריכת דלק בבנזין האוט׳ סביב 1:8, נק׳ תורפה הם הדיפ׳ הקידמי כמו בויטרה, מערכת היגוי עדינה ומידת צמיגים מחורבנת. מה שנכון לשני הסוזוקים הוא מחיר שוק מוגשם ביחס לתמורה שהם מציעים.

טראנו, לא היה לי ולא מכיר אבל נראה לי שדגם בבנזין 2.4 ידני יכול להיות תמורה מצויינת למחיר שציינת.

ספורטאז׳ 95-03, בנזין 2.0 גיר רגיל או אוט׳. נראה שזו התמורה הכי טובה שתוכל לקבל במחירים האלו. החיסרונות העיקריים הם צריכת דלק גרועה ושוק שיפורים בעייתי, אבל כרכב ראשון בתקציב מוגבל זה יכולה להיות אחלה קניה.

בהצלחה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->