PDA

צפייה בגרסה מלאה : לחץ דלק גבוה (מאוד)

tayrie
01-12-05, 01:47
נמדד בסופה לחץ הדלק 70 PSI (אמור להיות 30~)
יש המלצות מה לבדוק\להחליף קודם צנרת עודפים\משאבה\משהו אחר?

ועוד שאלה חשובה - אני מעונין לגשת לטסט בימים הקרובים ,האם הלחץ המוגזם יכול לגרום לרמת CO לא תקינה ? ז"א לחכות עם הטסט?

תודה
חיים.

חימושניק
01-12-05, 19:01
לחץ דלק גבוה = עודף דלק שמגיע לצילינדרים = CO גבוה.

בסופה הבעיה נובעת בד"כ מצינור עודפים סתום או ממיכל דלק שחטף מכה בתחתית וגרם לסתימה של פתח העודפים במשאבה.

tayrie
01-12-05, 23:00
1.אין זכר למכה במיכל דלק , לפרק את המשאבה בכל זאת?

2.אני מעונין בתור התחלה להחליף את הצינורות החזרה הגמישים (ולהעביר לחץ אויר בצינור הקשיח עם חומר מסוים)- יש 2 כאלה , האם ניתן מניסיון שלכם להחליף את זה שמחובר למשאבה ללא הורדת המיכל דלק(בעזרת הצינור הקיים)?

3.האם צריך לקנות צינורות עם תקן מסוים או שבכל חנות אספקה טכנית ניתן לקנות צינורות כאלה? אם יש המלצות צפציפיות אני ישמח...

בתודה
חיים.

חימושניק
02-12-05, 17:35
1. אפשר לפרק את המשאבה לבדיקה, אבל יש להזהר שלא לפגוע באטם. אני הייתי מצטייד באטם חדש ומחליף אותו.

2. ניתן בהחלט להחליף את הצינורות ללא פירוק מיכל הדלק. השתמש בצינורות הישנים למשיכת הצינורות החדשים למקומם. וודא שהצינורות החדשים מיועדים לדלק, אחרת הם יתחילו להתבקע מהר מאוד.

3. ראה 2.

בהצלחה.

tayrie
03-12-05, 02:00
תודה רבה!

טוב אני יתרכז בצנרת העודפים , עוד משהו שאני מעונין להבין ולבדוק תוך כדי - הווסת לחץ שבקצה חנוכיית הדלק מה תפקידו ,איך בודקים , והאם יכול לגרום גם ללחץ גבוה ? צריך להצתייד במשהו לפני שמפרקים אותו?

חימושניק
03-12-05, 13:07
תפקיד הוסת שבקצה צינור החלוקה הוא להוריד את לחץ הדלק מ-4.5 באר (כ-70 PSI) לתחום שבין 2.2 ל-2.8 באר (32.3 ל-41.2 PSI), תלוי בואקום המתקבל מסעפת היניקה ע"י צינורית הואקום.
בד"כ תקלה בווסת גורמת לנפילת לחץ משמעותית (עד כדי כך שכל הדלק שמגיע מהמשאבה מוחזר למיכל דרך צינור העודפים) ולחוסר אפשרות פעולה של המנוע.

בנוסף לבדיקה של צינור העודפים, בדוק גם את צינורית הואקום - במידה והיא קרועה/סתומה וכו' תקבל לחץ דלק גבוה יותר מהדרוש, אבל לא ברמות של 70PSI.

tayrie
03-12-05, 14:25
תפקיד הוסת שבקצה צינור החלוקה הוא להוריד את לחץ הדלק מ-4.5 באר (כ-70 PSI) לתחום שבין 2.2 ל-2.8 באר (32.3 ל-41.2 PSI), תלוי בואקום המתקבל מסעפת היניקה ע"י צינורית הואקום.

הלחץ שהתקבל בבדיקה הוא 70 PSI !
זה אומר אם הווסת סתום \לא מווסת , אז הלחץ יהיה 70 PSI וזה מה שיש...הבנתי נכון?
אם נכון אז ממש לא ברור לי המשפט הבא :

בד"כ תקלה בווסת גורמת לנפילת לחץ משמעותית (עד כדי כך שכל הדלק שמגיע מהמשאבה מוחזר למיכל דרך צינור העודפים) ולחוסר אפשרות פעולה של המנוע.

אם תפקיד הווסת להוריד את הלחץ , אז למה אם הוא תקול הלחץ ירד?

:?

חימושניק
03-12-05, 14:39
התקלה האופיינית לווסת היא קריעה של הדיאפרגמה/טבעת או-רינג העשויות מגומי. במצב זה הווסת נפרץ והדלק זורם כולו אל מיכל הדלק במקום לחליל.

tayrie
03-12-05, 14:53
הבנתי !
אוקי אם לא אופייני לו להפסיק לווסת נוותר על לפרק אותו כרגע.

נעדכן בהמשך.

תודה.

tayrie
04-12-05, 13:43
החלפתי את כל צינורות הגומי של מערכת הדלק , תוך כדי החלפת הצינורות האחוריים שמתחברים למיכל\משאבה , עליתי (כמעט בטוח) על הגורם לבעיה - לפני שבוע הורדתי את הבודי ליפט, וכנראה שכשהבודי ליפט היה מותקן הצינורות שינו את מיקומם המקורי וכשהורדנו אותו פשוט מעכנו אותם בין הבודי למיכל - איך גיליתי את זה ? הצינורות הישנים היו תפוסים איפשהו באמצע והיה קשה בטירוף לשכנע אותם לצאת החוצה , את הצינורות החדשים העברתי ללא הפרעות בדרך(פשוט השחלתי אותם אגב...)

בצנרת הקשיחה ניסיתי להעביר חוט דיג ללא הצלחה (כדי להעביר שם גזה או פלנלית), אז פשוט הזרמתי בהם דלק בלחץ עם קומפרסור.

התנעתי את הרכב , חיכיתי שיתחמם, וניתקתי את הצינור ואקום מווסת הלחץ - והטורים עלו , מה שלא היה קודם - לכן אני משער שהבעיה הסתדרה, אני יגש ליניב למוסך לבדוק עם שעון.

חימושניק תודה רבה! ,תיקנתי(?) והחכמתי מאוד.

חימושניק
04-12-05, 18:34
שמחתי לעזור!

לפי איך שאתה אומר שהמנוע מגיב, נראה שבאמת תיקנת את הבעיה!

כל הכבוד!

tayrie
05-12-05, 14:30
נבדק לחץ בשעון , והערכים תקינים - שוב , הרבה תודה.

חימושניק
05-12-05, 18:54
8)

-->