PDA

צפייה בגרסה מלאה : גי'פ כרכב שלישי - בעלות מינימלית - אפשרי ?

Op7777
07-03-17, 12:51
שלום לכולם,

צריך עזרתכם ... אשתדל להיות נקודתי...

1. כמה אתם רוצים להשקיע? עד 20000 ש"ח כולל יישור קו ( הגזמתי ?!)
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? עברנו לרמת הגולן, יש כאן "לחץ חברתי" עם הרבה חברים עם 4X4 והטבע כאן מתחנן שנצא לטיולים באזור, לכן הרכב אמור להיות רכב שלישי בבית, כלומר ישמש רק לטיולי שטח באזור ולא מעבר לזה.
3. מי נוהג בו? אני .. נוהג כבר 30 שנה, ניסיון מועט מאד בשטח
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? משפחה של 6 נפשות + כלב גדול.
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? כפי שכתבתי בס' 2 ... מאד מעט.. רק בשטח
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. אין תנאי סף ... הכל הולך.. הפחד שלי זה הנעלם הכי גדול.... עלות האחזקה שלו !

בגדול, זה הסיפור...
ג'יפ שיכיל את כל הכנופיה, יציאות רגועות לשטח עם חברים והילדים בסופ"ש ולא מעבר לזה, אשמח לכיוונים, כדי לדעת היכן להתחיל לחפש ...

תודה לכולם !

yoni_0000
07-03-17, 13:18
ניסאן טראנו או טרופר עם 7 מקומות, בנזין עדיף.
אפשרות אחרת שמתאימה לדרישות האלה כמו כפפה זה cj8 עם ספסלי רוחב, אבל בתקציב הזה זה זו "הרפתקאה" מפוקפקת.

ש01
07-03-17, 13:39
רמת הגולן,
טיולים רק באזור,
למה לא 2 רינג'רים?
המחיר שלהם כיום נמוך מאוד (שניים יכנסו בכיף בתקציב).
אם הוריאטור תקין - אז האחזקה זולה מאוד.
ולטיולים רגועים עם הצאצאים וחברים יעשו עבודה מצויינת.

אפשרות נוספת (ושוב - לטיולים באזור) - טנדר 4X4 ישן.
עם מזרן בארגז ונהיגה איטית וזהירה הילדים (וגם כמה מבוגרים) יהיו מאושרים

גילוי נאות - אבא שלי רוצה למכור מתחת לתקציב שלך 2 מיצובישי באפאלו, אחד עם טסט ואחד במצב נסיעה אך ללא טסט - לחלפים (סיים טסט לאחרונה).

asafk
07-03-17, 17:09
אני הייתי במקומך מחפש ג׳יפ cj. פתוח.
כל הדברים שבגללם רוב האנשים מעדיפים רכב סגור - לא תקפים. כל היתרונות (המעטים) שיש לג׳יפ פתוח, פשוט, בסיסי - תקפים לגביך.
מקום לכל הכנופיה - יש.
טיפולים לבד בבית או במוסך הטרקטורים הקרוב - בכיף.
צריכת דלק - לא רלוונטי.
חווית טבע ומרחב - כלול בעסקה.
מה נשאר? למצוא אחד במצב סביר ובמחיר המתאים. חפש ג׳יפ לא משופר אבל מתוחזק. יש כאלו והמחיר עשוי להתאים.
עלויות אחזקה? ג׳יפ ב20 אלף לא יהיה זול. אבל cj בזכות הפשטות שלו והיכולת המובנית לאחזקה עצמית - יכול להיות לא יקר.

אסף.

Op7777
07-03-17, 20:38
הי,
משלים עוד כמה פרטים ...
1. למרות הידיעה, כי מרבית היציאות יהיו ליד הבית... אני שומר לי את הזכות ... שמא יבוא לנו גם לרדת דרומה למשל... לכן חלק מההצעות שלכם במקרה הזה, הן קצת לא רלוונטיות וסביר להניח שאני אצטרך רכב סגור שיכול למרות המחיר הזול, להסיע אותי ואת שאר הזאטוטים בבטחה.

2. כמו שכתבתי למעלה, אחד הפחדים שלי, זה עלות האחזקה של הרכב, אני לא מבין בטיפולים ולא מתיימר להבין, ההשקפה שלי אומרת "שכל אחד יתעסק במה שהוא מבין" לכן חשוב שבתקווה שאמצא רכב יחסית "שמור" אותו רכב החלקים והאחזקה שלו לא יהיו בשמיים.

3. יש כאן באזור כמה מוסכים בקיבוצים, ששמעתי שיש להם את הידע לטפל במחירם הגיוניים.

מה אתה אומרים ?

ishc
07-03-17, 21:05
ברכב בתקציב הזה תהיה חייב להתחיל ללכלך את הידיים אחרת תשאיר הרבה מאוד כסף במוסכים.
ההמלצה על טראנו בנזין כנראה הכי נכונה אבל איך שלא תסובב את העניין מדובר ברכב ישן שידרוש אחזקה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

GodsFather
07-03-17, 21:33
Cj עם ברזנט טוב יכול לעשות את העבודה יופי.

nirs
08-03-17, 06:12
ללכת על cj זה hard core ולא בטוח שמתאים לכל אחד.
עם suv דוגמת טראנו, פיג'רו, פראדו, טרופר הכניסה יותר חלקה.
בתקציב שציינת כולם נבלות וידרשו תחזוקה בהתאם.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

golyat
08-03-17, 06:21
לרדת לדרום עם cj דרך הבקעה מהגולן זו חוויה! אם יש לך בישוב חבר שמבין במכונאות תעשה ברטר. תמורת בירות או משהו.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

מוני אורבך
08-03-17, 07:57
גיפ או SUV ב 20K בגודל מלא (לא גימיני) הוא קרוב לוודאי רכב שחוט או במקרה הטוב עייף.
בצעירותי החזקתי רכבים כאלו, ולא פשטתי את הרגל.
אבל, אני תחזקתי אותם עצמאית, טיפולים שוטפים, החלפות יזומות, וגם תיקונים אם צריך.
סך הכול הם הראו אמינות סבירה לחלוטין, אבל היתה עבודה עליהם.
מעבר לזה, זה היה התחביב שלי, ולא היתה לי שום בעיה (להפך) לעסוק בזה.
אם אתה באופן מוצהר לא מתכוון לטפל עצמאית, זה יעלה לך לא מעט ואולי אפילו די הרבה.
תלוי במזל שלך במציאת אקזמפלר סביר, קל זה לא יהיה.

KOOKE
08-03-17, 14:34
התקציב הכולל לרכישה + יישור קו נמוך מדיי ומה שאתה תחסוך עכשיו ברכישה תשלם אחר כך ובריבית בתחזוקה השוטפת של הרכב.

בקצה הנמוך של סקלת המחירים אתה יכול למצוא יונדאי גאלופר ארוך - שזה בערך אותו הרכב כמו מיצובישי פאג'רו ישן רק בפחות כסף.

09-03-17, 07:32
תכין ממוצע של 1000 ש"ח בחודש לפחות
לביטוחים דלק תיקונים לא גדולים
קח בסבירות של תיקונים גדולים
אם אתה עושה שטח ממשי.
בסכומים שלך
הרכב יהיה בן קרוב ל20
אין מתנות חינם

Op7777
11-03-17, 10:49
אהלן
משנה כיוון...
חשבתי די הרבה והבנתי שאין לי את הפרבילגיה להחזיק רכב שלישי בטח ישן ובטח בשטח ...
החלטתי שאולי יהיה עדיף להחליף את הרכב הגדול שיש לי לדגם מתקדם ושמור יותר.
אלו הנתונים:
1. חייב רכב 7 מקומות ומרווח אנחנו כאמור 6 נפשות + כלב גדול.
2. חשוב אם בכלל אפשרי שהשורה השלישית תהיה נורמלית לישיבה עבור הילדים.
3. לא אוהב את העובדה, שהמושבים בשורה השלישית צמודים לחלון האחורי, כך שבמקרה תאונה מאחורה הסיכון לילד גדול מאד.
4. אחזקה שוטפת זולה עד כמה שאפשר.
5. מחיר ... מתחיל מ 50 ועד 80-90 אלף.

תודה.

asafk
11-03-17, 10:54
כמה הרכב הזה ייסע בשנה? אתה מבין שרכב גדול ממש צורך הרבה דלק?
כי אני לא מכיר הרבה רכבי שטח שבאמת נוחים ל6 ועוד כלב. בשליפה אני יכול לחשוב רק על סאברבן.

אסף.

Op7777
11-03-17, 11:19
כמה הרכב הזה ייסע בשנה? אתה מבין שרכב גדול ממש צורך הרבה דלק?
כי אני לא מכיר הרבה רכבי שטח שבאמת נוחים ל6 ועוד כלב. בשליפה אני יכול לחשוב רק על סאברבן.

אסף.

היום אני מחזיק את הרכב הכי מכוער אומנם אבל גם הכי נוח לדעתי מבחינת נוחות ומרחב פנימי .. הרודיוס למי שמכיר

הרכב השני בבית הוא היברידי ומשמש אותנו לנסיעות הארוכות אבל כמובן לא לכל המשפחה

אני מניח שהגיפ ייקח אותנו פעם ב ..לביקורי משפחות וכמובן טיולים כולם ביחד.
מעבר לזה יהיה רכב שני לנסיעות קצרות באזור.

בקיצור אכן מתלבט ..

Tsachi Amiad
11-03-17, 15:27
ממליץ לך לשקול שוב את הרכב כרכב שלישי, ג'יפ שמטיילים איתו ומבלה כמה ימים במוסך לפעמים יכול גם להרוס שבוע עבודה שלכם...

ההמלצה שלי​ היא שאם למשפחה לא מתאים CJ, תשים את התקציב על אזור ה40, ותלך על טרופר 2004, גם דיזל בהחלט בא בחשבון, תשקיע זמן עד שתמצא אחד מטופל היטב - יש כאלו במחירים בהחלט סבירים.

הטרופר כיום הוא העדיף ביותר מבחינת עלות תועלת בשוק הישראלי

מאיפה אתה בגולן דרך אגב?

Sent from my LG-K430 using Tapatalk

assafy
11-03-17, 18:12
ניסאן פאת'פיינדר יכול לענות לך על הדרישות. יש שבע מקומות מקומות וגם כשהשורה השלישית למעלה יש עוד תא מטען ליותר משתי שקיות.
השורה השלישית יכולה להתאים לילדים קטנים אבל לגדולים זה כבר לא ממש להיט.
הרכב אצלי יומיומי ועד עכשיו לא ביליתי זמן במוסך גם לאחר טיולים בעבירות בינונית פלוס אבל זה לא רכב ללעיסת סלעים.
צריכת דלק אמיתית בפקקים של המרכז 8.5 קמ לליטר.

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

ש01
11-03-17, 18:49
אתה רוצה סברבן או יוקון (XL).
מאוד מרווחים, מאוד נוחים, מאוד חזקים ומאוד אמינים (לפחות כך היה אצלנו).
הבנזין גם מקבל גז באהבה.
המון מקום שני הורים, 4 ילדים, כלב ענק וציוד לשבוע במדבר (ועדיין לא בטוח שתצטרך עם כל זה גגון).
רוב המסלולים לא מהווים בעייה לרכב כזה (ותמיד ניתן להגביה מעט ועם הצמיגים הנכונים יעבור בכל מקום).

-->