PDA

צפייה בגרסה מלאה : פג'רו Q מאבד מים - בעייה נגררת יותר מדי

יאיר_א
11-03-17, 13:42
ברשותי פגרו Q 99 2.8 ארוך GLX.

לפני שמונה חודשים בערך הרכב התחמם לאחר נסיעה בדיונה. בדיקת מוסך הראתה שהרדיאטור (המקורי...) גמור והוא הוחלף על ידי ארנון מאנדורו.
מאז הרכב עבר מספר טיולים ללא בעיות (כולל נסיעות ארוכות ומאומצות), לפני כחודשיים בנסיעה רגילה נשמעו קולות בעבוע ממושכים ורוב המים של הרדיאטור יצאו דרך פתח היציאה של מיכל העודפים. חזרתי לארנון, בדיקת לחץ לכוון הרדיאטור הראתה שאין בריחה במערכת אבל הפקק לא מחזיק לחץ בכלל. הוחלף פקק הרדיאטור לפקק 0.9 חדש (חליפי). במקביל גם הוחלף מכסה מיכל העודפים לחדש מקורי. קיוויתי שבכך תמה הסאגה ואכן במשך מספר שבועות שבהם הרכב נסע נסיעות קצרות או ארוכות בין עירוניות (בכל מקרה לא מאומצות) לא ברחו מים בכלל.

השמחה הייתה מוקדמת כי בכל פעם שניסיתי לאמץ את הרכב בנסיעת שטח המים ברחו למיכל העודפים וממשיכים לבעבע שם וכאשר הוא מתמלא הם נשפכים החוצה. מד הטמפרטורה לא עולה מעבר לאמצע עד שבורחים מספיק מים ואז הוא מטפס לכוון הקו האדום. כחלק מהבדיקות נבדק הטרמוסטט ונמצא תקין, בכל זאת הוחלט באופן זמני לנסוע עם טרמוסטט פתוח כל הזמן.

הרכב חזר למוסך ושם נמצא כי נראות בועות דרך פתח הרדיאטור העליון. לא בוצעה בדיקת CO2
הרכב לא מעשן, לא אוכל שמן ובכללי מרגיש רגיל לגמרי.
מאוורר הרדיאטור נראה תקין.

נאמר לי על ידי המוסך כי הבועות מעידות על בריחת גזי פליטה לכוון מערכת הקירור והוצע לי לפרק את הראש ולשפצו. להבנתי מדובר על 'יישור/החלקה' של הראש ולא על שיפוץ מסיבי.

הצעות ?

יאיר

איל מ
11-03-17, 20:00
לפני שיפוץ ראש (שלא תמיד מצליח) כדאי לבדוק co כדי להיות בטוחים.
לדעתי שווה גם לברר על ראש חדש (מפירוק). הבעיה היא שבדגמים האלו יש הרבה ראשים דפוקים והסיכוי ליפול על אחד כזה הוא גבוה.
בכל מקרה, נראה מוזר שבדיקת לחץ לא הראתה כלום.

opl
11-03-17, 20:47
לא מכיר שמשפצים ראש מקורי בגלל חלקי קרמיקה שבפנים
לא מכיר אף אחד שהחליף לראש מפירוק וממש לא ממליץ.
האופציות הן ראש סיני - ערום או מורכב, ראש ספרדי (amc) ערום או ראש טורקי. כרגע הראש הספרדי נחשב להכי איכותי.

oferg22
13-03-17, 21:11
היי,

הייתי לפני לא הרבה זמן במצב מאוד דומה לשלך- רכב זהה לשלך. אצלי לקראת ה"סוף" האוטו התחיל לעשן במצבים מסוימים.
בוצעה החלפת ראש כולל תרמוסטט, מכסה רדיאטור, ושיפוץ רדיאטור (את השיפוף רדיאטור ביצעתי כצעד מונע עוד לפני הראש).
כרגע טפו טפו טפו שום בצל המצב תקין. לא מאבד אף נוזל (מים שמן) ונוסע יפה (בשביל טרקטור).
אם תרצה מקום בצפון שמתמחה בכלים האלה שלח לי בפרטי. גם המחיר יצא סביר מאוד.
ממליץ לך לא למשוך כדי לא לגרום נזק למנוע עצמו(בלוק).
עופר

יאיר_א
14-03-17, 11:10
הגיעה תשובה מהמוסך - צריך להחליף ראש :(
(די מתסכל כי חוץ מבריחת מים במאמץ הרכב פשוט נוסע טוב ואין כל סימפטומים אחרים)

אשמח להמלצות על מוסכים בצפון, ראשים טובים יותר וטובים פחות וכמובן טווח מחירים.

תודה,

יאיר

יאיר_א
22-04-17, 12:36
לפני כחודש הותקן ראש מנוע טורקי ע"י עימאד מסכנין. הוחלף גם הרדיאטור. לדעתי המחיר היה סביר מאוד.
במקביל הותקן חיישן טמפרטורה חיצוני.

בינתיים עבר כחודש. הרכב טייל בדרום מספר ימים (מעלה יאיר לדרגות) וטיולים נוספים בחורשן.
לא בורחים מים והרכב לא מתחמם.

אני מקווה מאוד שאת הפינה הזאת סגרתי.

יאיר

-->