PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגיפ מושך שמאלה

shaisniper
15-03-17, 15:44
שלום לכולם.
הבעיה בגיפ סופה, בנסיעה מושך שמאלה וכאשר לוחצים ברקס המשיכה יותר מורגשת. הבנתי שיתכן כי קליפר נתפס, פירקתי את הגלגלים הקדמיים ושמתי לב שבשמאלי כל המנגנון של בית הבלמים זז בנענוע. בצד ימין זה יותר יציב. סובבתי ביד את הגלגלים ומסתובבים בחופשיות עם חיכוך קטן.. איזה מהם תקול?? או שהבעיה בכלל משהו אחר.
תודה למשיבים

asafk
15-03-17, 16:52
יכול להיות מהרבה סיבות החל בסנטר בולט שהשתחרר וכלה בשלדה עקומה.

אתה יכול להצביע על נקודת זמן בה התחילה המשיכה?

אסף.

shaisniper
15-03-17, 17:49
הי אסף, זה קרה בשגרה לא אחרי טיול מאומץ, בכביש..רק הגיפ עם בוץ ולכלוך.
כעת פירקתי את שני הקליפרים והפיסטונים משוחררים נראים תקינים. הרפידות עם בשר וסימטריות.
הדבר ששמתי אליו לב כעת זה בולם הגה מפוצץ ודולף...כל שאר מע ההגה תקינה ואין חופשים.

shaisniper
15-03-17, 19:26
הבנתי שרק בדקתי את הפינים של הקליפר ושבמרכז יש בוכנה שדוחפת את הרפידה כנגד הדיסק. בקיצור השאלה שלי לאחר שראיתי שהפינים לא תפוסים איך אני בודק אם הבוכנה שבאמצע תפוסה? ראיתי שמכניסים לום בין הרפידה שם בחריץ ומנסים?

asafk
16-03-17, 21:08
לדעתי תתחיל בהחלפת בולם ההגה או פירוק שלו. ואז נסיעת מבחן אחרי שווידאת לחץ אויר בגלגלים - וזה כדי לשלול שהמשיכה היא בגלל הבולם הגה.

אסף.

shmulikbg
16-03-17, 21:26
אם הרפידות סימטריות יש להניח שהקליפרים תקינים. אחרי שתעשה את הבדיקה שאסף הציע לך, תחליף לצורך הבדיקה בין שני הגלגלים הקדמיים.

ד ו ר ו ן
16-03-17, 21:48
כמו שאסף ציין, הרבה מאד סיבות יכולות לגרום לזה.
גם בושינג בלוי שמייצר היגוי פאסיבי של כל הסרן, קדמי או אחורי.

כנ״ל לגבי סנטרבולט בקפיץ.

גיא
17-03-17, 09:27
כמו שאסף ציין, הרבה מאד סיבות יכולות לגרום לזה.
גם בושינג בלוי שמייצר היגוי פאסיבי של כל הסרן, קדמי או אחורי.

כנ״ל לגבי סנטרבולט בקפיץ.
היו לי בושינגים גמורים בהיילקס .. זה גרם לשיוט שמאלה ימינה בזמן נסיעה בקו ישר .. מאד קשה היה לשמור על קו. כולל משיכה לצד אחד בבלימה.

שווה לבדוק.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

shaisniper
17-03-17, 18:41
תודה לכולכם. אבדוק כל מה שנאמר ואעדכן.

Sanad
06-04-17, 20:26
היי שי,
אשמח לשמוע ממך, האם הבעיה נפתרה ?

לאחרונה שמתי לב שגם ההגה שלי מושך שמאלה חזק בזמן בלימה ( משהו שלא קרה לפני ) וזה מסוכן מאוד במהירות גבוהה ! ( יחסי כן ? )

אשמח לשמוע מה המצב אצלך עכשיו.

shaisniper
14-09-17, 21:48
הי, רק עכשיו ראיתי את ההודעה..בטח כבר סדרת אבל בכל זאת אגיד שאצלי הוחלף בולם הגה וניקיתי את הקליפרים..מאז טפו טפו טפו הכל בסדר.. שוב, מצטער על הדיליי....

shaisniper
22-09-18, 22:42
רק עכשיו ראיתי את ההודעה שלך,מקווה שכבר לא רלוונטי אבל בכל אופן אצלי הבעיה היתה בבוכנה של הקליפר. היא רק נראית מבחוץ תקינה אבל אחרי נסיעה טובה כשהחלקים מתחממים היתה נתפסת. קניתי שני סטים ורפידות החלפתי ומאז הכל סבבה.. מצטער על הדיליי.....

-->