PDA

צפייה בגרסה מלאה : סרנים קלים לטויוטה, יש כזאת חיה?

סולי
02-12-05, 00:03
בעקבות אי אילו שינויים מתוכננים לטויוטה 2X4 שלי אני מחפש סרן אחורי קל משקל.
אני אשמח אם תוכלו להעשיר אותי במידע הנוגע לנושא.

מיותר לציין כי מובן שאין כאלו דברים בארץ ומדובר ביבוא..
אני אשמח לדעת משקלים, חוזקים, מידות, וכמובן יחסי העברה..

תודה ושבת שלום.
:P

נמרוד
02-12-05, 00:11
סרן 8 אינץ' הסטנדרטי של טויוטה הוא סרן קל ביחס לחוזק שלו. אין סרן סטנדרטי קל יותר באותו חוזק.

אם אתה מדבר על דברים אקזוטיים... אפשר, יחסית בקלות (ואני חוזר על המילה יחסית) לבנות גוף סרן תחליפי קל הרבה יותר, גם מחומרים קלים יותר מפלדה, תוך שימוש באותם מכלולים מכאניים - איבר שלישי, ציריות וכולי, מה שקשה עד בלתי אפשרי לעשות עם סרני דנה וGM למשל. זה היתרון העצום של הסרנים בעלי מכלול הדיפרנציאל המתפרק כמו טויוטה ופורד 9 אינץ', ובגלל זה הם כל כך פופולריים במרוצים. דוגמא קיצונית רק כדי להסביר את מה שכתבתי, הסרן האחורי מהTT של רובי גורדון, בנוי בעבודת יד, תחשוב שאיפה שהסמרטוט נמצא מורכב דיפרנציאל כמו שלך. עושים את זה גם עם דיפרנציאלים של טויוטה.
http://www.desertrides.com/features/vehicles/gordonTT/images/DSC01852.jpg

סולי
02-12-05, 03:57
יש כאלו סרנים מוכנים בשוק?, מעטפת חיצונית ואף ציריות חזקות יותר ודפרנציאל ביחס נמוך יותר ?

או שחייבים לעשות לבד?, ואם כין היכן מתחילים?

תודה נמרוד.

tooshey
02-12-05, 09:39
שלום אורי
מה בדיוק אתה בונה?
למה לא פשוט תנעל את הסרן הקיים?
או שתכניס סרן נעול מ4X4 עם יחס העברה נמוך יותר
בברכה,טושי

נמרוד
04-12-05, 15:06
יש כאלו סרנים מוכנים בשוק?, מעטפת חיצונית ואף ציריות חזקות יותר ודפרנציאל ביחס נמוך יותר ?

או שחייבים לעשות לבד?, ואם כין היכן מתחילים?

תודה נמרוד.

כאלו סרנים אין מוכנים. עזוב, זה היה סתם טיזר :lol:

תגיד מה בדיוק אתה חושב לעשות, ומה הבעייה עם הסרן הנוכחי? סרן טויוטה 8 אינץ' הוא סרן מצויין. אתה יכול להחליף יחסי העברה יחסית בקלות (כתבה מפורטת בנושא בעתיד הקרוב), אתה יכול גם פשוט להחליף את הביצה עם ביצה מטויוטה אחרת עם יחסי העברה שונים (יש לך 4.10 בהיילקס 98+, 4.3 בפראדו, 4.56 בהיילקס 97-, עם או בלי נעילה מקורית). הציריות המקוריות הן חזקות למדי - מה האפליקציה שלדעתך דורשת ציריות חזקות יותר? לגבי ההאוזינג, לפני שבונים סרן-חלל כמו בתמונה הלא רלוונטית הקודמת ששמתי, אתה יכול לעשות הרבה מאד לחזק את הסרן הקיים בלי לשלם הרבה במשקל.

-->