PDA

צפייה בגרסה מלאה : גתוס,אספיר,רסטה או מוסך נשר קובי בת"א

טל בוטל
19-03-17, 18:09
שלום חברים
אצל מי מהחברות הנ"ל אתם ממליצים לבצע ההגבהה של 2" אינץ
לרנגלר ספורט ארוך והחלפת פגוש מתכת וכננת.
אספיר - הציעו לי בולמי פוקס וקפיצים פדרס 8000 ש"ח כולל מע"מ ועבודה....
עבור פגוש עם כננת 8700 ש"ח כולל מע"מ והתקנה.
מוסך נשר - קובי הציע לי בולמים של פוקס וקפיצים של מופר מישהו מכיר???
לפי מה שהוא אומר זהו קיט מקורי של חברת ג'יפ והכי מומלץ ב 2 אינץ עלות 12,000 ש"ח לפני מע"מ
לגבי פגושים וכננת צריך ללכת לראות.....
רסטה וגתוס טרם בדקתי.....
לגבי אישורי לרשיון רכב כולם נותנים.....
אני מבולבל ומתלבט מנסיונכם האישי מי הכי מומלץ ומה כדאי לי לעשות.....
תודה טל

טל בוטל
19-03-17, 20:24
נו חברה עזרה תגובותתתת

yoni_0000
19-03-17, 20:46
קובי כנראה מדבר איתך על בולמים עם מיכל חיצוני. לטעמי אם אתה לא משייט על 80 קמש בשטח באופן קבוע אז פשוט לא צריך.

כולם מדברים על קיטים שונים ואתה צריך להחליט מה הכי מתאים לך. כולם נותני שירות עם מוניטין.

קובי יקרן, לדעתי ללא הצדקה.. להתקין פגוש וקיט בולמים-קפיצים זה לא מדע טילים, ואת מה שהוא מוכר אפשר למצוא ביותר זול.
אישית אני מאוד אוהב את רסטה וגתוס. גם האבזור המשלים שלהם (פגושים מיגונים וכו') יותר טובים משל אספיר.
לאספיר יש פחות "ראש פתוח" בכל מה שקשור לשינויים והתאמות של המוצרים שלהם..

אז רסטה או גתוס? תלוי מחיר ובמיקום גיאוגרפי.. השיקול שלך.

IlanHadar
19-03-17, 20:47
תיזכור שמה שזול, יוצא ביוקר, לא הייתי הולך על הסט הזול, בטח בלי לדעת בדיוק מה דוחפים לך שם.

מופאר זה כל הג'יפ שלך, חפש Mopar ברשת ותבין לבד.
קובי מבין עניין תקשיב לו, אבל לא הכי זול.
אמרת להם שאתה שם גם פגוש מתכת? יש לזה גם השלכות על סט ההגבהה.

טל בוטל
19-03-17, 20:57
חברה תודה על התשובות
הבולמים של פוקס אצל קובי הם ללא מיכל.....אמר לי שיש עוד מס' דברים נוספים בערכה מלמד הקפיצים....
ואכן אמרתי לקובי שאני מתכוון לשים פגוש מתכת אמר שאין בעיה עם הקיט שהוא המליץ עליו....

ליד_הנהר
19-03-17, 23:18
קובי אכן מבין עניין, אבל...מופר לא מייצרים כלום בעצמם ובעצם מוכרים סטים של יצרנים אחרים תחת השם שלהם.
12,000 להגבהה זה פסיכי (לדעתי), בטח לעומת ה 8 של אספיר.
הפוקס שווים כל שקל, ואתה צריך מיכל חיצוני רק אם בא לך כי זה נראה טוב, או אם כמו שכתבו אתה הולך לעשות הרבה שבילים מהירים, ואז כדאי לעשות עוד כמה דברים.
לגבי הדברים הנוספים שאמורים לבוא עם ההגבהה, צריך להיות מאריכים לתושבות צינורות בלם ומוטות קישור קדמיים ארוכים יותר (את הקדמים מעבירים אחורה). הקיטים השלמים יותר באים גם עם תושבת לדראג לינק האחורי.

טל בוטל
19-03-17, 23:45
אחרי שהבנתי שלשלם 14000 ש"ח זה יקר מאוד......
שורה תחתונה...
איזה קפיצים לדעתכם נכון לשלב עם בולמי פוקס ללא מיכל חיצוני ( לטוס בשבילים זה לא האישיו )
בהנחה שאשים גם פגוש מתכת עם כננת וכמובן שילוב של נוחות וריסון?

errellk
20-03-17, 00:14
לרכב הנ"ל רצוי אחד מהשניים:
כלום, כמו שהרכב מגיע בלי השקעות.
להגביה כמו שצריך, סדר גודל של 40,000 ש"ח ואז הרכב מוגבה, יציב ועושה את מה שהוא נועד לעשות כמו שצריך.
הגבהות חלקיות בסכומים שאתה מדבר עליהם לא ממש נותנות הרבה, והרכב נוסע כמו שיכור על כביש מהיר עם אופניים בלי אוויר בגלגלים

OFF-RoaD
20-03-17, 00:29
איזו הגזמה, הגבהה של 2" לא פוגעת עד כדי כך בהתנהגות, והרכב נוסע מצוין גם איתה.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

shachar
20-03-17, 06:12
להגביה כמו שצריך, סדר גודל של 40,000 ש"ח

40 זה זול צריך לפחות 100,000 ש"ח....

Sent from my SM-T700 using Tapatalk

boaz avrahami
20-03-17, 06:28
40 זה זול צריך לפחות 100,000 ש"ח....

Sent from my SM-T700 using Tapatalk

איך תגיע במאה למועדון המליון?!

eysham
20-03-17, 06:33
הקיט של מופאר זה זה: https://www.quadratec.com/products/16170_1022_07.htm

https://www.quadratec.com/sites/default/files/styles/product_zoomed/public/product_images/213036.jpg

זהו קיט שאני מתאר לעתמי כקיט "מתחילים" הכי מתאים לגי'פ ולו בגלל שהוא תחת מותג מופאר.
זה לא שאין קיטים יותר איכותיים, אבל סביר שאחרי ההתקנה לא יהיו שום בעיות ואי התאמות כמו שלעיתים יש עם מוצרים אחרים.

אופציה נוספת הם הנפלד שמשווקים קיטים של OME
לא יודע מחירים אבל נחשבים למעולים (בשביל 2".. כן??) ומאוד נוחים לנהיגה
החיסרון שלהם הוא שהבולמים שלהם צהובים.... :rolleyes:

איל

YOSIS 2
20-03-17, 07:32
הקיט של מופאר זה זה: https://www.quadratec.com/products/16170_1022_07.htm

https://www.quadratec.com/sites/default/files/styles/product_zoomed/public/product_images/213036.jpg

זהו קיט שאני מתאר לעתמי כקיט "מתחילים" הכי מתאים לגי'פ ולו בגלל שהוא תחת מותג מופאר.
זה לא שאין קיטים יותר איכותיים, אבל סביר שאחרי ההתקנה לא יהיו שום בעיות ואי התאמות כמו שלעיתים יש עם מוצרים אחרים.

אופציה נוספת הם הנפלד שמשווקים קיטים של OME
לא יודע מחירים אבל נחשבים למעולים (בשביל 2".. כן??) ומאוד נוחים לנהיגה
החיסרון שלהם הוא שהבולמים שלהם צהובים.... :rolleyes:

איל

שלום רב

אני לא הייתי ממהר להגיד שקובי נשר יקר שימו לב
קפיצים של כמעט כל החברות סדר גודל עלות של 3500 שח
בולמים ללא מיכל סדר גודל של 3500 שח
כל התוספות שיש בקיט זרועות ארוכות מאחור חיבור לפנרט וכדומה עוד 2000 שח
הגענו ל8000 שח ללא עבודה והפגוש לא עולה כסף ? לפחות 4000 שח פגוש מחברה מוכרת אז הנה 12000שח
כולל אישורים קפה וכיוון פרונט חחח
יוסי

lizard
20-03-17, 07:48
12 בלי פגוש וכננת ולפני מעמ לפי מה שהבנתי

YOSIS 2
20-03-17, 08:24
כננת לבד זה באזור 4500 שח אז לא ניראה לי הגיוני בתימחור שכתב הבחור פותח השרשורר

boaz avrahami
20-03-17, 08:32
יוסי קרא שוב

אספיר
8000 קיט
8700 פגוש וכננת
ונשר הציעו קיט בלבד

yoni_0000
20-03-17, 09:09
לרכב הנ"ל רצוי אחד מהשניים:
כלום, כמו שהרכב מגיע בלי השקעות.
להגביה כמו שצריך, סדר גודל של 40,000 ש"ח ואז הרכב מוגבה, יציב ועושה את מה שהוא נועד לעשות כמו שצריך.
הגבהות חלקיות בסכומים שאתה מדבר עליהם לא ממש נותנות הרבה, והרכב נוסע כמו שיכור על כביש מהיר עם אופניים בלי אוויר בגלגלים

אתה מדבר שטויות.

טל בוטל
20-03-17, 09:09
המחיר של קובי הוא 14000 ש"ח רק עבור הקיט הגבהה בולמים+קפיצים!!!!
עבור כננת ופגוש לא קיבלתי עדיין מחיר אמר לי לבוא לראות...

ליד_הנהר
20-03-17, 11:02
המחיר של קובי הוא 14000 ש"ח רק עבור הקיט הגבהה בולמים+קפיצים!!!!
עבור כננת ופגוש לא קיבלתי עדיין מחיר אמר לי לבוא לראות...

זה פשוט מחיר פסיכי.
תברר עם אספיר מה יש בקיט הגבהה, תעדכן פה ונאמר לך כן/לא.

טל בוטל
20-03-17, 11:23
אחלה תודה אעדכן יותר מאוחר...

טל בוטל
20-03-17, 16:56
אז ככה חברים עשיתי בדיקה מקיפה ואחרי שחפרתי וזה מה שיצא

אספיר - קיט הגבהה 4 בולמים פוקס בלי מיכל 4 קפיצים פדרס בלבד מותאם לפגוש מתכת עם כננת ללא תוספות בערכה עלות 8000 ש"ח כולל התקנה כולל מע"מ.
פגוש מתכת + כננת 9600 ליברה 8700 ש"ח כולל התקנה כולל מע"מ.
לא כולל כיוון פרונט ופנסים.

קובי מוסך נשר- קיט הגבהה 4 בולמיי פוקס + 4 קפיצים מופאר בערכה יש בנוסף
מאריכים לצינורות ברקס
הגבהה ל4 במסטופים( כריות גומי)
זרועות מיצב אחורי חדשים
תושבת הגבהה לפרנד האחורי
כולל כיוון פרונט ופנסים
עלות 14,000 ש"ח כולל מע"מ
לגבי פגוש וכננת צריך לבוא אליו לראות לא כלול במחיר כמובן.

גתוס -קיט הגבהה הכולל
4 בולמים אולדמן + 4 קפיצים אולדמן
הנמכה לפרנד אחורי מקווה שכותב נכון
הגבהה ל 4 במסטופים
שינוי זווית קסטר לסרן קדמי
אפשרות ל 4 ספייסרים מעל הקפיץ מגביהה בעוד כס"מ וומרכך את הנסיעה
כיווןן פרונט ופנסים
עלות כולל התקנה 10,300 כולל מע"מ
פגוש + כננת של worn 9500 ליברה 9700 לפני מע"מ

רסטה - לא עושים יותר הגבהות פגושים וכננות אלא רק מיגונים.....

מקווה שמובן ומאיית נכון את החלקים השונים......
ועכשיו לדעתכם בנושא
תודה מראש טל

YOSIS 2
20-03-17, 17:07
שלום רב
אם תירצה להתרשם ואז להחליט תוכל לראות אצלי 2014 רנגלר קצר מה מורכב ולהחליט 0547350066
יוסי

טל בוטל
20-03-17, 17:11
יוסי יש לך איזו המלצה למישהו מסויים? חפרתי הרבה בפורומים.....
רוצה גם את האישורים הנחוצים בשביל הרישוי....

YOSIS 2
20-03-17, 17:13
כל השמות שרשמת כולם מצוינים רק לדעתי המחירים גבוהים
יוסי

ליד_הנהר
20-03-17, 20:59
היי טל.

לדעתי,
רד מהקיט של אספיר, הוא לא רציני. חייבים במפסטופים ומאריכים לתושבת צינורות בלם. מנסיון תוכל לנסוע בלי הארכת מוטות קישור, אבל הם עלולים להשבר וזה לא טוב. לגבי תושבת פנהארד (או דרג לינק בארה"ב), לא חייבים, אבל כדאי כדי להחזיר את הצורה שהסרן עובד מול השלדה, כנ"ל לגבי שינוי זווית קסטר לסרן קדמי.

ההצעה של גתוס בסדר גמור מבחינת הקיט, אל תשים ספייסרים וזה מוזר שהם מציעים, זה סתם עלול לגרום לך בעיות בטסט/משרד תחבורה בכביש, אפילו אם יהיה אישור של הגבהה ברישיון.
דרך אגב, נשגב מבינתי איך ספייסר "מרכך את הנסיעה".

תבדוק עם "המתלם" שהם היבואנים של רוביקון אקספרס אם הם נותנים אישורים לערכות שלהם, למיטב זכרוני הם זולים יותר.

מקווה שעזרתי... :-)

eysham
20-03-17, 21:20
היי טל.

לדעתי,
רד מהקיט של אספיר, הוא לא רציני. חייבים במפסטופים ומאריכים לתושבת צינורות בלם. מנסיון תוכל לנסוע בלי הארכת מוטות קישור, אבל הם עלולים להשבר וזה לא טוב. לגבי תושבת פנהארד (או דרג לינק בארה"ב), לא חייבים, אבל כדאי כדי להחזיר את הצורה שהסרן עובד מול השלדה, כנ"ל לגבי שינוי זווית קסטר לסרן קדמי.

ההצעה של גתוס בסדר גמור מבחינת הקיט, אל תשים ספייסרים וזה מוזר שהם מציעים, זה סתם עלול לגרום לך בעיות בטסט/משרד תחבורה בכביש, אפילו אם יהיה אישור של הגבהה ברישיון.
דרך אגב, נשגב מבינתי איך ספייסר "מרכך את הנסיעה".

תבדוק עם "המתלם" שהם היבואנים של רוביקון אקספרס אם הם נותנים אישורים לערכות שלהם, למיטב זכרוני הם זולים יותר.

מקווה שעזרתי... :-)

TRACK BAR זה פנהרד באמריקנית.
דרג לינק זה ממערכת ההיגוי.

https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/564x/22/ae/54/22ae549fd58a577f241167a27ca33b30.jpg

חוץ מזה מסכים לכל מה שכתבת.

ליד_הנהר
20-03-17, 21:31
TRACK BAR זה פנהרד באמריקנית.
דרג לינק זה ממערכת ההיגוי.

נכון :-]
תודה על התיקון.

טל בוטל
20-03-17, 21:55
חברים תודה לכולם על התשובות החכמתי ובהחלט אנסה לבדוק עם "המתלם" ......
אעדכן בהמשך לבאים אחרי וכן ירבו ג'יפאים ואנשים טובים עם נכונות לעזור
נפגש בשטח טל🖒

נמרוד
21-03-17, 11:01
כמו שכתבו לך... המחיר של מוסך נשר גבוה מאד. אין סיבה שיעלה הרבה יותר מההצעה של אספיר, אם מדובר על אותם בולמים (פוקס 2" בלי מיכל). קפיצים זה קפיצים - אפשר להתווכח מי קצת יותר קשה או רך, אבל העלות שלהם זהה.

בקיט של 2 אינץ' הרכיבים המשמעותיים זה 4 בולמים ו4 קפיצים. לא מחליפים זרועות. שאר הפריטים חשובים מאד אבל מדובר על פיצ'יפקאס שהעלות שלהם לא צריכה להיות יותר ממאות שקלים בודדות.

את צנרת הבלמים לא מחליפים, אלא מנמיכים את התושבת שלה על ידי חתיכת פחית (השחורה בתמונה):

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=58270&d=1401325292&stc=1

התאמת באמפסטופים אחוריים מתבצעת בפשטות על ידי חתיכת פרופיל:
http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=58260&d=1401325292&stc=1

עבור הבאמפסטופ הקדמי התאמה מתבצעת על ידי גליל אוקולון:

http://www.jeepolog.com/forums/attachment.php?attachmentid=58276&d=1401325298&stc=1

התמונות מהתקנה של קיט 3 אינץ' (שכן כולל זרועות) - אתה יכול לקרוא את הכל כאן:

http://www.jeepolog.com/forums/content.php/2500-%D7%94%D7%92%D7%91%D7%94%D7%AA-%D7%92-%D7%99%D7%A4-JK-%D7%A8%D7%A0%D7%92%D7%9C%D7%A8-%D7%A8%D7%95%D7%91%D7%99%D7%A7%D7%95%D7% 9F-%D7%A2%D7%9D-%D7%A7%D7%99%D7%98-Full-Traction

בקיצור - תעשה שיעורי בית היטב, תבין בדיוק על מה מחייבים אותך ומה, גם אם לא שמים, אתה יכול להתקים בעצמך בעלות אפסית (כמו פרופילים עבור הבאמפסטופ).

מי שכתב על 40,000 שקל עבור הגבהה... באמת לא רציני.

דרור ברלי
21-03-17, 12:03
למה לא רציני?

בעולם השיפורים ל-JK יש קיטי מתלים קיצוניים בעלות שכזאת ואפילו ביותר כסף.....
בולמי מירוץ ממותגי-קצה איכותיים, זרועות ארוכות, עבודות מסגרות על השילדה וכו'.... זה כבר לא נכנס להגדרת ההגבהה של 50 מ"מ שמותרת ויכולה לקבל אישור.

נמרוד
21-03-17, 12:07
תקרא דרור מה הבחור כתב ותגיד אם זו טענה רצינית.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

yoni_0000
21-03-17, 12:15
מדובר בקיטים של לונג ארמס, שדורשים חיתוך וריתוך של תושבות חדשות על השילדה.. זה לא קיט טריוויאלי (בארץ..) ואם אתה לא עושה סלעים בכל טיול אז זה מיותר, ופוגע בהתנהגות כביש.
הקיטים הפשוטים עושים הבדל גדול לטובה גם בשטח וגם בכביש, והם פשרה מעולה. מעבר לזה הן עכשיו חוקיות לחלוטין שזה יתרון לא מבוטל.

עוד משהו חשוב: אם זה לא רוביקון, תדאג בנוסף להגבהה גם לקיט לניתוק מוט מייצב מקדימה, כי לא ראיתי אף אחד שמצרף אותם בקיטים שציינת. הקיטים האלה עולים פחות מאלפיה, והם באמת עושים הבדל של שמים וארץ בנוחות נסיעה בשטח ובמהלך המתלה.

דרור ברלי
21-03-17, 12:17
קראתי.

אכן טענה לא רצינית. דווקא כשמתחילים להגזים עם הגובה ומהלכי המתלה מקבלים רכב שיצא מהאיזון שלו והפך לחד-מימדי. עם התנהגות טובה רק בשטח-אקסטרים, כאשר בכל תרחיש אחר הוא יהיה כמו פיל שיכור.

יונתןמצפה
21-03-17, 12:23
דווקא כשמתחילים להגזים עם הגובה ומהלכי המתלה מקבלים רכב שיצא מהאיזון שלו והפך לחד-מימדי. עם התנהגות טובה רק בשטח-אקסטרים, כאשר בכל תרחיש אחר הוא יהיה כמו פיל שיכור.

דרור, אתה לא עקבי. בדיון השני זכור לי וויכוח שבו טענת עם יד על הלב שלא פגשת בשנה האחרונה ג'יפ שבצמבו לא היית רוצה לפגוש אותו על הכביש.
מאיפה לך הידע הזה אם לא ראית / נסעת?
אני לא הייתי רוצה שיפתיע אותי פיל שיכור על כביש 6.
לך אין בעיה עם זה?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

דרור ברלי
21-03-17, 12:28
אין לי בעיה עם "פילים שיכורים". יש לי בעיה עם נהגים שלא מודעים לזה. שיסעו יותר לאט.
אם נוהגים בהם בהתאם, הם לא מסוכנים. בשביל זה יש חוקי תנועה. גם רכב סטנדרטי עם נהג שיכור או סתם אחד לא מודע למה שהוא עושה, יכול להיות מסוכן.

- - - Updated - - -

יש לי שבוע משוגע. אין רגע לנשום.
כל יום אוטו אחר.

כרגע עומד כאן למטה קרוסאובר יוקרתי. עם 367 כ"ס. אוטו פסיכי. אחד שמפתה אותך להתפרע, וזה יכול להיגמר רע באמת.
לא רוצה להפליל את עצמי ולתאר באיזו מהירות אפשר לנהוג בו ולא בכביש 6 אלא בקטע מפותל ותובעני שנחשב לאחד מ"כבישי הנהיגה" היותר מורכבים בישראל. בוא ונאמר שאפילו המהירות הממוצעת - לא המהירות בפיקים בודדים אלא מהירות ממוצעת, שבה הוא צולח את הקטע הזה, היא כבר פלילית למהדרין.

אהה - חשוב לציין שהוא סטנדרטי מהיצרן. אחד מכלי הרכב היותר משובחים ומלהיבים לנהיגה שנמכרים בישראל. אבל סכנת נפשות בידיים לא מיומנות. ותאמין לי, מנסיוני בהדרכות - 99% מרוכשיו הם לא מיומנים וזה באנדרסטייטמנט.

YOSIS 2
21-03-17, 13:36
טל

אני אצלי רנגלר קצר 2014 ביצעתי הגבהה 2 אינש שכולל קפיצים + בולמים הנמכת מוט פנהרט אחורי החלפת מחזיקי צינורות בלמים לארוכים יותר החלפת מוטות למייצב אחורי לארוכים יותר מקדימה הוחלפו לקיט ניתוק מהיר והוספתי ספייסרים של 1 אינש להרחבה בגלגלים
הוספתי במסטופים הרכב נוסע מעולה יותר טוב ממה שהיה שיצא מהחברה לא משייט והכל מצוין גם בשטח וגם בכביש
ואני יכול להגיד לך גם סוד קטן לא הגעתי לסכומים שכתבת פה אז לידיעתך ואתה מוזמן לראות לנסוע ולהתרשם

יוסי

נמרוד
21-03-17, 14:16
היו פה כמה פוסטים שהסיטו את הדיון הזה. הם הועברו לשרשור הרלוונטי -
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/102877

טל בוטל
22-03-17, 23:27
עכשיו ההתלבטות הכי קשה !!!!!
דיברתי עם איתי מהמתלם אדם חביב.
מתקינים גם אולדמן וגם רוביקון אקספרס.
הקיט של האולדמן זול יותר מאשר בגתוס בסביבות ה 9000 ש"ח כולל מע"מ כולל התקנה.
והדובדבן שבקצפת הרוביקון אקספרס שמגיע עם ערכה מלאה הכוללת
במסטופים,תושבות לפנהרט,מוטות מייצב אחוריים,גומיות לקסטר וכל זה בעלות של 5500 לפני מע"מ כולל התקנה.
ובנוסף לקיט בתוספת של 1000 ש"ח במידה וארצה קיט ניתוק מהיר למייצב קדמי.
הקצ' שהקיט הגבהה הנ"ל מופיע רק מ 2.5 אינצ' ומעלה ולכן לא נכלל ברישוי החדש.
לפי מה שאיתי אומר הם הגישו בג"צ ויתכן וקיים סיכוי שיעבור עד מרץ 2018 אך הוא לא יכול להבטיח במאת האחוזים.
מה עושיםםםם?????

windler
23-03-17, 01:42
אם אני מסכם את מה שכתבת
אספיר: פוקס + פדרס ב 8000 2" ש"ח
איתי: אולדמן 9000 ש"ח 2"
איתי : רוביקון אקספרס 6500 2.5" + בג"צ

אם חשוב לך לעבור טסט הקיטים של 2" נשמעים לי יותר בטוחים (אלא אם אתה חושב שבג"צ ירוץ לענות לגבי הסט של רוביקון .. לא ניראה לי)
כך שאתה צריך לשקול את 2 האפשרויות עם ה 2" והם גם באותו סדר הגדול של מחיר כך שהמחיר הוא לא פקטור .
אולדמן ופוקוס זה חיות שונות מבחינה טופולוגית , הייתי בוחן עם החברה פה שיש או היה להם רוביקון .
במקביל תבדוק האם איתי יכול במיידי לספק לך את כל האישורים הנידרשים , קרי הוא מתקין מורשה , אספיר בוודאות יספקו לך במיידי את כל הניירת הנידרשת .

GodsFather
23-03-17, 08:37
פוקס מצריך תחזוקה כמדומני? להבדיל מאולדמן. לטוב ולרע.

yoni_0000
23-03-17, 10:43

חרטא ברטה..
אנחנו עכשיו משפצים בפעם הראשונה את הפוקסים של הרנגלר אחריי 130 אלף קילומטר ואפשר עוד לסחוב איתם. לא נעשה שום דבר "תחזוקתי". לפחות אפשר לשפץ - כל בולם אחר היית צריך לזרוק ולקנות חדש.

GodsFather
23-03-17, 12:58
מה קפצת? רשמתי לטוב ולרע.

כמה עולה התחזוקה?

סולי
23-03-17, 13:08
סתם שאלת תם....
אם הותקנה הגבהה של 2" .... והבאמפסטופ הונמך ב2" והגביל את מהלך הסגירה ....
אז איזה מהלך מתלה משופר מקבלים?!

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

YOSIS 2
23-03-17, 13:35
שלום
קח בחשבון שההצעה של איתי לקיט רוביקון מצוינת 2.5 " יהיה עוד 5 חודשים אם אתה אם פגוש וכננת 2 " בלבד כול הקפיצים שוקעים קצת
לידיעתך וקיט ניתוק מייצב קדמי אתה חייב !!!
יוסי

הדסופה
23-03-17, 14:09
אין משמעות לשם של הקיט. רק לשאלה אם איתי מספק איתו את האישור

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

ליד_הנהר
23-03-17, 14:16
סתם שאלת תם....
אם הותקנה הגבהה של 2" .... והבאמפסטופ הונמך ב2" והגביל את מהלך הסגירה ....
אז איזה מהלך מתלה משופר מקבלים?!

הבולמים החדשים משמעותית בעלי מהלך ארוך יותר, כך שהפתיחה שנוצרת היא מרשימה.
2.5" עם ספייסרים וקפיצים מקוריים נראה ככה:113838

סולי
23-03-17, 14:24
מספרים בבקשה.
בקיט הגבהה של 2" ... מגיעה הנמכה לבאמפסטופ של 2" ... הבולם בקיט ארוך בכמה מהמקור?

תמונות פוטוגניות לא עושות עלינו רושם...

ליד_הנהר
23-03-17, 14:40
מספרים בבקשה.
בקיט הגבהה של 2" ... מגיעה הנמכה לבאמפסטופ של 2" ... הבולם בקיט ארוך בכמה מהמקור?

תמונות פוטוגניות לא עושות עלינו רושם...

מתנצל, אין לי מספרים לתת לך.

ד ו ר ו ן
23-03-17, 14:41

פוקס אפשר לשפץ.
ולהבדיל מאולדמן שיש מגן על מוט הבוכנה, וכמו בולמים אחרים בסגנון (בילשטיין 5150 ומעלה), קורה שהמוט נפגע בגלל נתזי אבנים, ולכלוך קשה שפוגע בשפתי האטימה=נוזל.

אפשר להוסיף מגן חיצוני, ואם זה קרה, אפשר לשפץ.

טל בוטל
23-03-17, 14:53
אין משמעות לשם של הקיט. רק לשאלה אם איתי מספק איתו את האישור

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk
איתי אכן מספק אישור רק לאולדמן לגבי הרוביקון עדיין אין אישור ולא ידוע אם יהיה...

נמרוד
23-03-17, 16:14
מספרים בבקשה.

אורי זה נושא לדיון אחר. אבל אין בעייה לוגית. בולם עם מהלך stroke ארוך יותר, כמעט בהכרח הוא בעל אורך סגור גדול יותר, ולכן צריך להנמיך את הבאמפ סטופ. ומכיוון אחר - מגביהים בשביל להכניס גלגל גדול יותר. אם לא מנמיכים את הבאמפ-סטופ הוא יפגע בכנף. ואם הוא לא פוגע בכנף, אז בשביל מה מגביהים?

סולי
23-03-17, 17:47
נמרוד,
סליחה אם אני מסיט את נושא הדיון לרגע.
באמת, אני מנסה להבין את התועלת למהלך המתלה בקיטים הללו...לא אישית זה נראה סוג של בלוף... ויותר חסרונות מיתרונות.

כל מה שאמרת ברור לי, בשרשור אחר אמרת.. למה להתעסק במספרים אם יש תיאורים מפוצצים או משהו כזה... אז בבקשה.

כמה הבולם בקיט הגבהה 2" יותר ארוך מבולם מקורי? מישהו בדק?

יתכן שהשיפור במהלך מתלה מינורי... עד לא קיים.
כדי להכניס גלגל גדול יותר יש עוד דרכים בלי להעלות את מרכז הכובד משמעותית ומבלי לפגוע במהלך הסגירה.
במיוחד לjk יש כנפונים שמאפשרים שימוש בגלגלים גדולים.

לי אישית לא נראה מובן מאליו שיפור מהלך המתלה... כולם אומרים בצורה חותכת ולא משתמעת לשתי פנים שהקיטיפ הללו משפרים את מהלך המתלה לי זה נראה תמוהה, ואם כן... אז בכמה??

ד ו ר ו ן
23-03-17, 17:58
אורי,
מבנה הבולם עצמו יכול לשנות את המהלך באותו אורך בולם נתון כשהוא סגור.

בהיילקס נכנס בין התושבות המקוריות בולמים שמאפשרים כמעט 50% יותר מהלך מהבדיחה המקורית שמגיעה עם הרכב, בלי לשנות כלום בעיגון המתלה.

אם אתה מנמיך קצת את הבאמפסטופ, אתה יכול להכניס בולם שנותן בפתיחה עוד יותר גם אחרי קיזוז ההנמכה.

asafk
23-03-17, 18:10
לסרן חי גובל הפתיחה הוא הבולם. הרחקת את גובל הפתיחה ב4״ והנמכת את בולם הסגירה ב2״. מה קיבלנו?

אסף.

סולי
23-03-17, 18:23
כל מה שאתם אומרים ברור ומוכר לי.

דורון... אתה לא מדבר על קיט מדף.

אסף...
הבולם בקיט ב10סמ יותר ארוך כשהו פתוח? זה נמדד?

אותי מעניין מה השיפור באורך הבולם המקורי לזה שמגיע בקיט מסחרי?

ד ו ר ו ן
23-03-17, 18:35
דורון... אתה לא מדבר על קיט מדף.

דווקא כן.
הקיט של אולדמן משפר מהותית את מהלך המתלה ביחס למקור.

כמו שאסף כתב, זה פטנט נפוץ מאד.

YOSIS 2
23-03-17, 18:51
על מנת לקבל תנועה גדולה למעלה ולמטה של סרן חי חייב להיות ברכב קפיצים ארוכים יותר מהמקור וכמובן גם בולמים בכדי לא להגביל את מהלך הסרן הבמסטופים משמשים שהגלגל שהוא קצת יותר גדול מהמקור לא יגע בכנף והקפיץ לא יסגר עד הסוף לגמרי וגם הבולם וזה הסטופר שלו הבמסטופ אי אפשר להשיג מהלך מיתלה טוב ללא בולם ארוך וקפיץ ארוך במיקרים שרוצים מהלך באמת רציני יש צורך בעוד שינויים זרועות וכדומה
יוסי

סולי
23-03-17, 19:00
מספרים... חברים. בולם מקיט מול בולם סטנדרט. וכמה הבאמפסטופ מגביל.
ככה יהיה ניתן לקבוע מה השיפור במהלך מתלה בקיט נתון... כל התיאורים והמספרים ברורים....
לדעתי ומנסיוני ברוב הקיטים שנמכרים השיפור למהלך מינורי ביותר.
בעיקר מקבלים קפיץ קשה יותר. פחות מהלך סגירה. ובעיקר רכב גבוה ופחות נוח.
ברור לי שהמון יחלקו עליי...וזה באמת משתנה מקיט לקיט (ואל תביאו את ה long arms הקיצוניים הייעודיים) אבל בבקשה תדברו במספרים.

בשרשור הנל דובר רבות ונעשה מחקר מעמיק..ומדובר ברכב נפוץ ומבחר גדול..
לא כדאי לבדוק בכמה כל קיט משפר את מהלך המתלה?

ariel-ro
23-03-17, 19:14
e-Pit@m (http://www.jeepolog.com/forums/member.php/617-e-Pit-m)
לא מהרנגלים, מXJ.
בולם מקורי- 21 אינץ בפתיחה.
בולם של קיט 3.5' - 28 אינץ בפתיחה.
באמפ סטופ של הקיט - 2'.
ברור לך שיש פה רווח.
אבל הבולם הוא לא החלק העיקרי.
בזרועות הרדיוס המקוריות הבושינגים קשיחים ומונעים פתיחת מהלך.
בזרועות של קיט ההגבהה יש מפרקים(תפוחים) המאפשרים תזוזה גדולה.
מספיק לראות XJ ללא הגבהה(עם מוט מייצב מפורק) אל מול XJ עם הגבהה כדי להבין עד כמה ההבדל תהומי במהלך מקסימלי.

אריאל

ד ו ר ו ן
23-03-17, 19:59
על מנת לקבל תנועה גדולה למעלה ולמטה של סרן חי חייב להיות ברכב קפיצים ארוכים יותר מהמקור

בהרבה מקרים הבולם המקורי מסרס מהלך שקיים ומוגבל ע"י בולם קצר מהלך.

ד"א, כדי לקבל מהלך גדול יותר לכניסה לא צריך קפיץ ארוך יותר, אלא רק לשנות את יחס מהלך כניסה-פתיחה.

כדי לקבל מהלך כולל גדול יותר, צריך לבחון מה מגביל את המהלך.

סולי
23-03-17, 20:06
מהסוף להתחלה,
מה זאת אומרת מספיק "לראות הבדל תהומי"?
להבדלים הנראים לעין בכל מיני תמונות פוטוגניות לא משקף את המציאות, ספייסרים.. גאנטים צמיגים וכנפונים משטים בנו. אני רוצה לראות הבדל במספרים.

בחרת דווקא ברכב לא נפוץ .. ובקיט לא נפוץ ומעבר לסטנדרט הנפוץ של ה2"... אבל נזרום..
ברשותך, נהפוך לסמ... פה זה לא אמריקה (:
71סמ בולם פתוח לעומת מול 53סמ במקור.
נוריד 5 סמ בגלל הבאמפסטופ ונגיע ל66סמ.
13סמ שיפור למהלך מתלה זה שיפור משמעותי... ויוצא דופן לדעתי. "תהומי" כמו שאמרת (: רוב הקיטים לא משפרים את המהלך מתלה ורק מגביהים את הרכב.

ציינת כאן זרועות נוספות ומפרקים שמאפשרים את תוספת התנועה.

טוב בכל אופן.. תחזרו לדיון.
רק חושב שזה נתון שכדאי לבדוק ולהתחשב בו ברכישת קיט מתלים

ד ו ר ו ן
23-03-17, 21:00
אורי:
בולם מקורי 48~ ס"מ פתוח.

בילשטיין 5150 תחליפי 55-56ס"מ.

הבולם מעוגן יחסית פנימית לציר הגלגל, וכל ס"מ תוספת בבולם מקבל ביטוי גדול יותר בגלגל" קרוב ל-10 ס"מ.

סולי
23-03-17, 21:12
7-8סמ... שיפור. זה הרבה יותר צנוע מהדוגמא הקודמת.. אבל כחלק מאיזה קפיץ הגבהה ? וכמה הבמפסטופ מונמך?

ההמשך שכתבת.. גיאומטריה וכו.. אתה אולי מדבר על הצלבות ... ובמדבר נוסעים גם הרבה ישר (:

נמרוד
23-03-17, 21:42
אורי מה הטענה שלך? יש קיטים גם של שני אינץ' שמגדילים מהלך מתלה. למה זה נראה לך מוזר או נדיר?

ד ו ר ו ן
23-03-17, 21:50
7-8סמ... שיפור. זה הרבה יותר צנוע מהדוגמא הקודמת.. אבל כחלק מאיזה קפיץ הגבהה ? וכמה הבמפסטופ מונמך?
ההמשך שכתבת.. גיאומטריה וכו.. אתה אולי מדבר על הצלבות ... ובמדבר נוסעים גם הרבה ישר (:
אין קשר להגבהה, ולא צריך להנמיך באמפסטופ..
זה מהלך הבולם שמתווסף לפתיחה=מוסיף יציבותבשטח טכני ומשפר אחיזה באותם תנאים.
אם אתה מנמיך באמפסטופ אז נפתחות לך אופציות נוספות, וגם כאן, בלי לשנות את אורך הקפיץ.
הגבהת?
הרווחת גם מהלך כניסה משופר בלי להתפשר על הפתיחה (בבולם המקורי בהכרח הגבהה משמעותה מהלך פתיחה קצרצר.

Ranvahaba
28-03-17, 18:59
לפני שנתיים התקנתי את הקיט של אספיר ברוביקון 2013. כמה הערות / הארות :

1. לפחות לעומת הבולם והקפיץ המקורי של הרוביקון, קיט הפוקס של אספיר קשה מאוד ואני ממליץ לשכח אותו לפני ההתקנה ( הם עושים זאת פעם אחת ללא תשלום ) אחרי ההתקנה תאלץ לשלם על פרוק והרכבה.

2. אצלי בבולם פוקס התחיחה נזילה אחרי חודש ( בולם ללא מיכל ) . אני נוסע בשטח טכני אבל לאט מאוד ובזהירות המירבית. בפנייה לאספיר הם הציעו לי שתי אופציות, אחת להגיע אליהם למרכז בצפון לשיפוץ הבולם + תשלום עבור פרוק והרכבה של בולם אחד. אופצייה שני, כדי לחסוך את הנסיעה לצפון הייתה לפרק את כל הקיט אצל מתקין במרכז, להתקין את הקיט הישן בחזרה, כל זה כמובן כרוך בתשלום של פרוק והרכבה ואז שוב פעם פרוק והרכבה ( כדי להחזיר את הקיט אחרי השיפוץ ) , וכל זה כדי לחסוך נסיעה לצפון. לבסוף נסעתי לצפון ( צפון יחסי, אזור עפולה ), בזבזתי יום עבודה וכמובן שילמתי עבור פרוק והרכבה. מאז אספיר מחוקים אצלי.

כיום עם רוביקון חדש ומתלבט מאוד איפה להרכיב קיט. אצל קובי בנשר הייתי בעבר בכדי לברר עלויות. לדעתי הוא יקרן מאוד ואין זום הצדקה למחיר, מה גם שבהגבהה של "2 אין צורך בשום דבר נוסף מלבד קפיץ ובולם, ואם זה לא קוביקון אז קיט למייצב.

הדבר הכי חשוב לדעתי שאף אחד לא התייחס אליו, הוא שברנגלר פחות חשוב מהלך המתלה אלא פיתרון בעיית זווית הבטן. פיתרון לזה תקבל ע"י כל הגבהה של 2 אינצ', חש7ב לוודא שהקיט נוח לנסיעה בכביש ולא קשה מדי וזה הכל.

asafk
28-03-17, 20:24
דעתי האישית - לא רואה טעם בבולמי מירוץ. הם כן דורשים יותר תשומת לב מבולמים רגילים וההפרש הגדול מאוד בעלות שלהם נותן הפרש קטן מאוד בביצועים.
בקיצור... מציע לכולם להסתפק בבולמים איכותיים ״רגילים״ ולא לרוץ אחרי פוקסים ושאר חיות.

אסף.

טל בוטל
28-03-17, 23:17
אחלה חברים תודה על כל התשובות
החכמתי נראה לי שאעשה את ההגבהה בהמתלם
אעדכן בהמשך

Ranvahaba
29-03-17, 11:56
אני גם מתלבט על איזה קיט ללכת. יש למישהו כאן ניסיון עם רוביקון אקספרס ויכול לתת חוות דעת ? המתלם מציעים 2 אופציות של בולמי רוביקון אקספרס, אחד ספורטיבי יותר ואחד יותר רך.

IlanHadar
29-03-17, 13:27
מאז אספיר מחוקים אצלי.

גם אצלי, מקרה דומה.

הם תופרים לפעמים קיטים שממש לא מיועדים לעבוד ביחד. אצלי נזל מבולם קצר מדי לקפיץ ולך תחפש...

(מה יהיה בעתיד לא יודע, איזה ערכות יתפרו לנו בשביל אישורים)

Ranvahaba
29-03-17, 14:10
אני מכיוון של לסגור עם המתלם

אם עוד מישהו בעניין אפשר להתארגן על קבוצה לקנייה מרוכזת. אני מתאר לעצמי שהם יתנו לנו מחיר מוזל. מי שבעניין שיצור איתי קשר בנייד

052-3936833

טל בוטל
29-03-17, 16:23

אם עוד מישהו בעניין אפשר להתארגן על קבוצה לקנייה מרוכזת. אני מתאר לעצמי שהם יתנו לנו מחיר מוזל. מי שבעניין שיצור איתי קשר בנייד

052-3936833

אני בעיניין ואני אתקשר אליך היום בערב או מחר
טל

shaypaj
02-04-17, 10:56
אם עניין החוק מטריד אותך שים הגבהה מאושרת ברישיון . הקיט של אספיר לא רציני בכלל הייתי יורד ממנו. תשים קיט שמגיע עם הנמכה לפאנרד וכל מה שצריך להחזיר את הזוויות ההיגוי//זרועות/סרן למקור. עוד המלצה תתקין קיט שמגיע עם בולמים וקפיצים מאותו יצרן אלו בולמים שתוכננו לעבוד עם הקפיצים שסיפקו לך ויתנו את התוצאה הטובה ביותר . לדוגמא הקפיצים של רוביקון אקספרס מאד קשים אבל הבולמים שלהם רכים מאד . אחרי שסימנת וי על הדברים האלו נשאר לך עניין של מחיר זה כבר החלטה שלך.

boaz avrahami
02-04-17, 12:01

052-3936833

המתלם נותן אישורי הגבהה?

טל בוטל
02-04-17, 17:52
המתלם נותן אישורי הגבהה?
המתלם נותן אישור לקיט של האולדמן
2 אינץ.
לקיט רוביקון אקספרס בינתיים לא כי הקיט מתחיל מ 2.5 אינץ

zivo
02-04-17, 18:53
2. אצלי בבולם פוקס התחיחה נזילה אחרי חודש ( בולם ללא מיכל ) . אני נוסע בשטח טכני אבל לאט מאוד ובזהירות המירבית. בפנייה לאספיר הם הציעו לי שתי אופציות, אחת להגיע אליהם למרכז בצפון לשיפוץ הבולם + תשלום עבור פרוק והרכבה של בולם אחד. אופצייה שני, כדי לחסוך את הנסיעה לצפון הייתה לפרק את כל הקיט אצל מתקין במרכז, להתקין את הקיט הישן בחזרה, כל זה כמובן כרוך בתשלום של פרוק והרכבה ואז שוב פעם פרוק והרכבה ( כדי להחזיר את הקיט אחרי השיפוץ ) , וכל זה כדי לחסוך נסיעה לצפון. לבסוף נסעתי לצפון ( צפון יחסי, אזור עפולה ), בזבזתי יום עבודה וכמובן שילמתי עבור פרוק והרכבה. מאז אספיר מחוקים אצלי.
.

האמת, ממש לא מבין. נזילה אחרי חודש נראה לי הזוי שבכלל מבקשים כסף.

אבל....
בשביל ההגינות, לי יש פוקס (לא מרוץ ולא מיכלים חיצוני), מה שאיתי (מאאוטבק) המליץ. הרכבתי אצל ארנון. פירקו, שלחו לכיול, והרכיבו מספר פעמים (כל פעם נסעתי מספר ימים עד שהחלטתי מה לשנות) עד שהרכב מכוייל לטעמי. שרות סוף הדרך.
וכן שילמתי כמה מאות שקל יותר על כל הארבעה, אבל מזמן שכחתי את המחיר, וכל פעם שאני נוהג אני נהנה מהטרופר שלא מתנדנד כמו שיכור ומגהץ את הדך.
אז אולי זה בכלל לא החיות איך שאסף כתב, אלא פשוט מי עושה את העבודה?

Ranvahaba
02-04-17, 19:24
ביצעתי את ההרכבה של הרוביקון אקספרס 2.5 במתלם. הקיט ללא אישור בינתיים, אבל החלטתי לקחת את הסיכון. התקנה מקצועית מאוד עם כל האביזרים ולא רק קפיץ ומוט. אני הלכתי על בולם טוינטיוב שקצת יותר רך מהמונוטיוב. התחושה בנסיעה דומה מאוד מבחינת הנוחות לרוביקון לפני ההגבהה ( הקיט של אספיר עם הפוקסים היה קשה מאוד, גם אחרי כיוון ) .מרגיש יציב בכביש, ובדקתי אותו בכוונה במהירות בסיבוב ושינוי כיוון כדי לדעת איך הוא מתנהג. ההגבהה עלתה 6500 כולל המע"מ וכיוון פרונט. ברוביקון אצלי (2016) היה צורך בהוספת ספייסרים בגלגלים כי אחרי ההגבהה המייצב נגע בחלק הפנימי של הצמיג ( לעומת רוביון 2013 שם לא הייתה בעייה. אין לי מושג מה קורה בשאר השנתונים ) . סה"כ עלות של עוד 1000 ש"ח. ההגבהה משפרת משמעותית את זווית הבטן של הג'יפ, בפסח הוא גם יעבור טבילת אש ראשונה ואני אתן סקירה קצרה לגבי ההתנהגות של הג'יפ אחרי ההגבהה בשטח.

YOSIS 2
05-04-17, 10:30
תמורה מלאה לכסף לדעתי בחירה טובה

יוסי

נמרוד
05-04-17, 11:31
תתחדש, לא טעית לא בבחירת הקיט ולא בבחירת המתקין.

טל בוטל
05-04-17, 12:35
תתחדש, לא טעית לא בבחירת הקיט ולא בבחירת המתקין.

למרות שהקיט לא מאושר ע"י משרד התחבורה?

נמרוד
05-04-17, 12:59
אני סומך על המתלם שהקיט יאושר.

בפאלו
05-04-17, 16:51
ביצעתי את ההרכבה של הרוביקון אקספרס 2.5 במתלם. הקיט ללא אישור בינתיים, אבל החלטתי לקחת את הסיכון. התקנה מקצועית מאוד עם כל האביזרים ולא רק קפיץ ומוט. אני הלכתי על בולם טוינטיוב שקצת יותר רך מהמונוטיוב. התחושה בנסיעה דומה מאוד מבחינת הנוחות לרוביקון לפני ההגבהה ( הקיט של אספיר עם הפוקסים היה קשה מאוד, גם אחרי כיוון ) .מרגיש יציב בכביש, ובדקתי אותו בכוונה במהירות בסיבוב ושינוי כיוון כדי לדעת איך הוא מתנהג. ההגבהה עלתה 6500 כולל המע"מ וכיוון פרונט. ברוביקון אצלי (2016) היה צורך בהוספת ספייסרים בגלגלים כי אחרי ההגבהה המייצב נגע בחלק הפנימי של הצמיג ( לעומת רוביון 2013 שם לא הייתה בעייה. אין לי מושג מה קורה בשאר השנתונים ) . סה"כ עלות של עוד 1000 ש"ח. ההגבהה משפרת משמעותית את זווית הבטן של הג'יפ, בפסח הוא גם יעבור טבילת אש ראשונה ואני אתן סקירה קצרה לגבי ההתנהגות של הג'יפ אחרי ההגבהה בשטח.
אם כבר בלי אישור אז הייתי מביא סט מוכן מחול ונותן לאיזה מוסך להרכיב.
יש לי חבר שמביא מחול חלקים ללקוחות-זה העבודה שלו
למי שרוצה הטלפון שלו 0546111592 רביב
אני הבאתי דרכו סט הגבהה לדיסקו עכשיו יצא 2400 שקל קפיצים ובולמים כולל הכל וכולל מעמ

oren61
05-04-17, 18:15
אני סומך על המתלם שהקיט יאושר.

איך יאושר אם המכסימום זה 2 אינצ"

נמרוד
05-04-17, 18:23
כי "2.5 אינץ'" זה כותרת שיווקית בלבד.

yoni_0000
07-04-17, 21:04
מה קפצת? רשמתי לטוב ולרע.

כמה עולה התחזוקה?

לסיכום:

ארבעת הבולמים נשלחו לשיפוץ. בתכלס אחריי בדיקה באאוטבק הסתבר שרק אחד האחוריים היה צריך שיפוץ. בשביל לשמור על אחידות שיפצנו את הזוג האחורי. עלות שיפוץ בסיסי לבולם בודד 475 ש"ח לפני מע"מ, ואצלנו נדרש להחליף עוד חלק בעלות נוספת של 300 ש"ח.

אחריי 150 אלף קילומטר, אחד הבולמים (רק אחד!) היה צריך שיפוץ, וזה עלה פחות מכל בולם אפטר מרקט אחר.

לסיכום עלות מול תועלת, הפוקסים עולים כ30% יותר מבולמי מונוטיוב של חברות אחרות. אם אתה מתכוון להחזיק ברכב מסוים הרבה זמן, לנסוע הרבה קילומטרים בשטח, ולהנות מביצועים מעולים, הפוקס משתלם.

zivo
28-04-17, 17:14
לתשומת לב מי שמשמש בפוקס.

אני מעלה את השירשור הזה בגלל הדיון על בולמי פוקס (כולל ההמלצה שלי #76).
בפסח האחרון נפתחו לי שני הבולמים הקידמיים :-(
מה שנפתח זה החיבור העליון של הבולם לגוף.
בצד אחד החיבור נפתח עד הסוף והבולם כולו יצא מהמקום ובצד השני, ההברגה נפתחה והייתה מאוד קרובה לצאת מהמקום.
מזל שגיליתי בזמן (התחילו דפיקות וישר עצרתי).
בפסח האחרון נסעתי הרבה, מהר, ורכב די כבד (4 אנשים מבוגרים וציוד), אני מאוד מרוצה מהשילוב של פוקס וכריות Air Lift (זה מאפשר לנסוע עם רכב כבד או כמו ברוב המקרים רכב ריק וקל (אם אפשר להגיד על טרופר קל).
אבל, וזה אבל גדול -
לבולמים במחיר כזה ושנה וחצי שימוש, אסור שזה יקרה!
לבולמים רגילים אין את הבעיה הזו, הם מגיעים אטומים ומולחמים מהמפעל, בפוקס- מרכיבים, פותחים, מכוונים.... יש הרבה "פינות" שצריך לשים לב.
אני מבין את הדילמה של סגירה חזקה מדי (היבואן לא יודע אם הלקוח יהיה מרוצה או שיצטרכו לפתוח עוד פעם) , אבל בולם שנפתח מהתושבת, לא מקובל.

114563114561

נמרוד
28-04-17, 18:27
מעניין וצריך לעלות בשרשור נפרד עם כותרת רלוונטית. בבקשה.

טל בוטל
03-05-17, 12:17
זהו חברים כמו קודמי גם אני החלטתי לקחת סיכון וביצעתי הגבהה "2.5 רוביקון אקספרס אצל איתי במתלם.
הקיט הוא לא רק קפיצים ובולמים העלות אתם יודעים ואחריות לכל החיים , גם אני התקנתי ספייסרים בגלגלים.
בנוסף התקנתי ניתוק מוט מייצב קדמי מכני של רוביקון אקספרס הנקרא generation 2 עלות קצת יותר מ 1000 ש"ח קל לפירוק והרכבה.
תודה לכל החברים שענו וייעצו
טל

-->