PDA

צפייה בגרסה מלאה : מהר כרכום לכביש 40

Rafi Pesach
21-03-17, 02:55
מתכנן להגיע בפסח להר כרכום מכיוון ניצנה ומשם להמשיך לכיוון מצפה רמון הכוונה היא לרדת בכיוון דרום מזרח על הכחול (נחל שגיא) ולעלות על האדום צפונה (נחל פראן) עד כביש 40
הו מכיר ול ויכול לספר קצת האם יש בעיות מיוחדות במסלול? הצעות למסלול חליפי יתקבלו בברכה
תודה מראש

איל מ
21-03-17, 07:45
אין מעבר דרך נחל שגיא.
הדרך היחידה לכרכום היא או דרך כביש 10 (ורק במידה והצבא פותח אותו לכבוד החג), או מדרום.
המעבר דרך שגיא קיים אך לא חוקי.

נמרוד
21-03-17, 09:40
פות"ש לא שאל על נסיעה צפונה למעלה שגיא. נחל שגיא מנקז את הבקעה שלמרגלות כרכום לכיוון דרום מזרח.

המסלול שפות"ש שאל לגביו - אין בעייה בכלל. יש עוד אפשרויות, תלוי כמה זמן אתה מתכוון לטייל באזור (לילה נוסף?). בגדול באזור הזה כל השבילים המסומנים בצבע הם ללא בעיות עבירות מיוחדות. הצירים שעוברים בתוך הנחלים (ציחור, צניפים) כיפיים לנהיגה ויפים מאד, בשעות הערב אפשר לראות יעלים ואולי גם פראים.

חובה לעצור בקניון הלבן. אחר כך הייתי ממשיך על הציר הכחול שהופך לאדום דרום מזרחה, יורד את מעלה צניפים (לא בעייה) ומבקר בגב צניפים. משם בציר שחור נחל צניפים שמתחבר לכביש קצת צפונית לנח"ל שיטים. או לעבור לציר אדום נחל ציחור עד צומת ציחור.

אם אתה יכול להקדיש יותר זמן אז אפשר לישון בחניון לילה בשער צניפים או בנחל ציחור.

Rafi Pesach
21-03-17, 13:12
פות"ש לא שאל על נסיעה צפונה למעלה שגיא. נחל שגיא מנקז את הבקעה שלמרגלות כרכום לכיוון דרום מזרח.

המסלול שפות"ש שאל לגביו - אין בעייה בכלל. יש עוד אפשרויות, תלוי כמה זמן אתה מתכוון לטייל באזור (לילה נוסף?). בגדול באזור הזה כל השבילים המסומנים בצבע הם ללא בעיות עבירות מיוחדות. הצירים שעוברים בתוך הנחלים (ציחור, צניפים) כיפיים לנהיגה ויפים מאד, בשעות הערב אפשר לראות יעלים ואולי גם פראים.

חובה לעצור בקניון הלבן. אחר כך הייתי ממשיך על הציר הכחול שהופך לאדום דרום מזרחה, יורד את מעלה צניפים (לא בעייה) ומבקר בגב צניפים. משם בציר שחור נחל צניפים שמתחבר לכביש קצת צפונית לנח"ל שיטים. או לעבור לציר אדום נחל ציחור עד צומת ציחור.

אם אתה יכול להקדיש יותר זמן אז אפשר לישון בחניון לילה בשער צניפים או בנחל ציחור.

הכוונה היא להגיע בבוקר מניצנים על כביש 10להר כרכום לטפס להר ובסוף היום להגיע ללינה במצפה רמון
לפי מה שאתה מתאר נראה לי שאני אעשה את הכחול ואז אעלה צפונה עם האדום לנחל ציחור
תודה על העזרה

zivo
21-03-17, 14:52
גיבוש לאיזה יחידה? :)
לא תארת את הפורום, אבל אני חושש שאתה הולך לסיים את הטיול מאוחר, עם ערמה של אנשים ישנים מאחור, ונהג אחד סובל ומותש מלפנים.

איך שלא תסובב את זה, טיול בכרכום זה 4-5 שעות.
לרדת מצפון, והכניסה לכרכום - לא פחות משעתיים וחצי שלוש (תצפיות, קפה... על כביש 10. אז למה לנסוע על 10?).
אוכל? קפה?
חזרה למצפה?

אם אתה מגיע מניצנים (ניצנה?) ועושה את כרכום, אז תצא חזרה על האדום, תעלה צפונה על 10 ותחזור למצפה דרך בה"ד 1 (171) ויש לך יום שלם.
כל ניסיון לרדת דרומה ולעשות את הקניון הלבן (שאני מסכים על ההמלצה) ואח"כ לחזור בציחור, יהפוך את היום הזה לסיוט.
תבדוק אם הצבא באיזה שעה פותחים את 10 בבוקר .
תעלה על כביש 10 בעזוז, בשמונה בבוקר, תסיים ב 18:00 במצפה (גם כך כולם ירדמו אחרי ההליכה להר).

My two cents

Rafi Pesach
21-03-17, 16:00
פתיחת כביש 10 בשעה 8:00 (נבדק ם הצבא) בכל הפעמים האחרונות שהייתי בהר כרכום לקח לי שעתיים בהר
למה ליסוע על 10 כי אנחנו ישנים בלילה בניצנה לחזור על כביש 10 ולחתוך על 171 למצפה רמון הרגתי את הטיול

YoavR
21-03-17, 16:31
המסלול שאתה מציע לא אתגרי אבל גבולי מאוד מבחינת לו"ז. ספק אם תצליח לצאת מהשטח באור. גם בהנחה שהכל זורם ללא תקלות ואתה ממעט בהפסקות. להגיע עד הר כרכום ולהשאר שם רק שעתיים נראה לי ביזבוז. אבל זה רק אני...
היו כאן באתר דיונים פילוסופיים על חוסר האחריות, כן או לא, של יציאה למסלול כל כך צפוף באיזור יחסית נידח.

tooshey
24-03-17, 10:03
פתיחת כביש 10 בשעה 8:00 (נבדק ם הצבא) בכל הפעמים האחרונות שהייתי בהר כרכום לקח לי שעתיים בהר
למה ליסוע על 10 כי אנחנו ישנים בלילה בניצנה לחזור על כביש 10 ולחתוך על 171 למצפה רמון הרגתי את הטיול

הר כרכם בשעתיים ?
או שאתה אצן אולימפי או שאתה לא מבין מה זה טיול בהר כרכם.
עליה וירידה רגלית להר לוקח כ 45 דקוות כל כיוון.
טיול מקיף על ההר למעלה כולל הפסגה, התצפית המזרחית, הגבים וציורי הסלע לוקח לפחות 5 שעות.
בשביל פחות מזה לא הייתי טורח להגיע עד ההר הנידח הזה.
בטח לא בשביל הקשקוש המכונה "הסנה הבוער " ,עאלק...
אם אתה רק רוצה לסמן וי על ביקור למרגלות הר כרכם, המסלול שלך סבבה.
אם אתה רוצה רק לראות ציורי סלע, סע לרמת מטרד יש מלא ציורים 100 מטר מהכביש.
אםטרחת והגעת עד הר כרכם כדאי שתרהנה באמת ממה שיש להר להציע, ועדיף בעזרת מדריך שמכיר את ההר.

בברכה,טושי

נעם1
25-03-17, 18:01
הר כרכם בשעתיים בלי המקדש הפליאוליתי והתצפית הנפלאה שלו? באיזה עוד מקום אפשר לראות חניון לילה שהדרך היחידה להגיע אליו היא עם מסוק?
בכל מקרה, הציר במעלה שגיא סגור ולמיטב ידעתי, בשונה מצירים אחרים האסורים בתנועה, הציר חסום פיסית על ידי תעלה.

שמור על אופטימיות, צא מוקדם וקבל החלטה כשאתה יורד מההר.

ד ו ר ו ן
25-03-17, 20:28
הר כרכם בשעתיים בלי המקדש הפליאוליתי .
אתה מתכוון למקדש הפסבדו-פלאוליתי תוצרת חוגי סיור?

נעם1
30-03-17, 00:03
אתה מתכוון למקדש הפסבדו-פלאוליתי תוצרת חוגי סיור?

אני מתכוון לנקודה במפה שבה מצוין מקדש פליאוליתי. אם חוגי הסיור יצרו אותו רק אלוהים יודע. אם יש אלוהים.
אם זה כאילו מקדש ואם יש או שמא אין אלוהים, זאת עדיין נקודה ששווה להגיע אליה.

ומה שאני באמת מתכוון אליו הוא, שריצת אמוק במדבר בניסיון להספיק ולגמוא מרחק זה חוסר הבנה מדברי מהמעלה הראשונה.

-->