PDA

צפייה בגרסה מלאה : לינה בתוך מכתש רמון - בחניונים מוסדרים בלבד?

נדב155
22-03-17, 19:06
שלום לכולם, מישהו מכיר מניעה לעשות חנית לילה במכתש רמון מחוץ לשמורת טבע (נחל מישר לדוגמא), אבל לא בחניון מוסדר?
יש איזו הוראה שאומרת שבתוך המכתש ישנים בחניונים מוסדרים בלבד?

נמרוד
22-03-17, 19:14
מכתש רמון רובו ככולו שמורת טבע, ובשמורת טבע אתה יכול לישון בחניון לילה מוכרז בלבד. יש כמה וכמה כאלו. אם אתה מתרחק מחוץ לשטח שמורת טבע, אתה יכול לישון בכל מקום.

יונתןמצפה
22-03-17, 20:48
קודם כל נחל מישר לא נמצא בתוך המכתש.
למרות מה שנמרוד כתב, יש במכתש רמון שטחים שאינם שמורה. לא זוכר בדיוק היכן עובר הגבול. בכל מקרה, כדאי לוודא את זה ביתר שאת.
במידה ואתה לא ישן בתוך שמורה אתה לא חייב דין וחשבון לרט"ג, אלא רק לטבע.
רוצה לומר, גם אם ישנים מחוץ לשמורה במקום לא מוכרז יש כמה כללים שחייבים לשמור עליהם: לא לישון בסביבת מקור מים, לא להשתמש בצומח מקומי למדורה, רצוי מאוד את המדורה לעשות בתוך בור קטן ולכסות בבוקר כדי להעלים שרידים. מיותר לציין שלא משאירים שום זבל. בכלל. לא אורגני, לא ניירות טואלת ולא כלום. זה על רגל אחת.
כאמור, כל זה גם אם לנים מחוץ לשמורה (ויש שיגידו במיוחד).

מה שכן, יש לא מעט חניונים מוצלחים מאוד באזור הזה ולא הייתי פוסל אותם כלל (הר ארדון, נחל גוונים, מחצבות הגבס, נקרות מערב/קיר האמוניטים ועוד.)

נדב155
22-03-17, 21:15
מכיר את כללי שמירת הטבע. תודה

טל חסיד
22-03-17, 21:51
הייתי בשישי שבת האחרונה בחניון בארות של החברה להגנת הטבע במכתש רמון בסה"כ בסדר שרותים מקלחת (מה שלא היה בסדר זה רעש של קבוצות אחרות כשרוצים לישון) אפשרות לינה באוהלים פרטים וגם באוהלים של המקום לדעתי זול מאד כ16 ש"ח לאדם באוהל פרטי.

טל

ד ו ר ו ן
22-03-17, 22:17
אזור שיקום המחצבות החדש לא מחוץ לשמורה?

יונתןמצפה
22-03-17, 22:41
למיטב הבנתי, אכן כך דפקטו.

דור אריאל
23-03-17, 06:53
חוקית הפקחים לא יכולים לתת שם דוחות אבל השיטה שלהם זה להציק בלילה..
( הם מעירים את מי שישן שם בלילה או מוקדם בבוקר ומנסים להסביר שזאת שמורה בתהליך הכרזה )

רק בגלל ההצקות שלהם הייתי מחפש מקום אחר לישון בו ,

אזור שיקום המחצבות החדש לא מחוץ לשמורה?

מיכה100
23-03-17, 08:26
איזה קטע, הייתי משוכנע שהמשטח העצום בתוך המחצבה עם האגם זה חניון לילה ושהשלט תיכף מגיע.. - מסתבר שלא.
חבל מאוד, מקום מקסים ואלטרנטיבה מדהימה לחאן בארות ההמוני.

ד ו ר ו ן
23-03-17, 09:33
זה שטח מחצבה שנחרש ונוקה, ובניגוד לפרויקטי ״שיקום״ אחרים נעשה יפה.

נראה גם שיש שם ״הכנה״ לחניונים לילה,
אם בתהליך ההכרזה לא יקצו חלקים לחניון לילה זה עוול לציבור.

נמרוד
23-03-17, 09:41
יונתן כתבתי רובו ככולו... ולזה הכוונה. זה שיש כמה קילומטרים באמצע משני הצדדים של הכביש, לא משנה את העובדה שמכתש רמון הוא שמורת טבע (עובדה מבורכת! שמונעת הקמה של בית מלון בחניון בארות או פארק מים עם מגלשות בצורה של גמלים, גם בתקופה של הנכדים שלנו).

למה להסתבך? במכתש ישנים באחר החניונים המוכרזים, או שנודדים צפונה או דרומה לעומק שטחים שאינם שמורה ונבלעים בטבע...

ד ו ר ו ן
23-03-17, 14:49
נמרוד,
היית באזור המחצבות ששופץ?
הוא בדיוק בתחום שיונתן התייחס, ומסודר בדיוק בצורת רחבות חנייה מתוחמות עם בולדרים וגם מעקות.

זה נראה כאילו בנו את המקום כרצף חניונים.

דור אריאל
23-03-17, 20:18
כל מה שצמוד ל"ציר צבעי הרמון " זה תצפיות ולא חניונים
יש מקום אחד שיורדים למטה שאולי יהיה בו חניון לילה

בשנים גשומות יש שם אגם קטן ויש לא מעט משפחות שישנות שם בלילה
סוג של "מלכודת " של הפקחים

הם יודעים שישנים שם ועוברים להציק בלילות

עדיף לישון אחרי המכתש לכיוון שיזפון יש שם מלא מקומות לישון גם חניונים ( נקרות , קניון עדה באר אשלים הר כיפה ועוד ) וגם סתם בשטח שהוא לא שמורה

נמרוד,
היית באזור המחצבות ששופץ?
הוא בדיוק בתחום שיונתן התייחס, ומסודר בדיוק בצורת רחבות חנייה מתוחמות עם בולדרים וגם מעקות.

זה נראה כאילו בנו את המקום כרצף חניונים.

יונתןמצפה
24-03-17, 03:13
... לא משנה את העובדה שמכתש רמון הוא שמורת טבע (עובדה מבורכת! שמונעת הקמה של בית מלון בחניון בארות או פארק מים עם מגלשות בצורה של גמלים, גם בתקופה של הנכדים שלנו).

אופטימיות זה דבר טוב.
אבל המידע שלך כנראה חלקי...
יש כמה אזורים בתוך המכתש שנכון להיום (וכבר המון שנים) אינם שמורת טבע.
ולכן מקיימים בהם למשל ארוחות שטח בלילה לקבוצות וכד.
התקווה שלך שבמכתש לא יקום פארק/חניון/מלון - אורחאן שטח, גם היא כנראה לא מבוססת, לפחות ברמה שאני מעודכן מלפני כמה שנים...

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

ד ו ר ו ן
24-03-17, 08:25
עדיף לישון אחרי המכתש לכיוון שיזפון יש שם מלא מקומות לישון גם חניונים ( נקרות , קניון עדה באר אשלים הר כיפה ועוד ) וגם סתם בשטח שהוא לא שמורה
הכל טוב יפה ונכון אבל הוא שאל על המכתש ושלחת אותו עד לנחלים הגדולים..

דור אריאל
25-03-17, 03:43
התוכנית המטומטמת לפיתוח מכתש רמון..

http://www.parks.org.il/PublicParticipation/publichearing/Documents/ramonShaar.pdf

יונתןמצפה
25-03-17, 09:34
דור, בלי קשר לדיון על כן או לא שמורה וכד'.... למה תכנית תיירותית-סביבתית לשיקום מחצבות היא מטומטמת בעיניך?
אני דווקא רואה בא לא מעט יתרונות, הן סביבתיים והן בהיבט של פיתוח אזורי בא קיימא.

ד ו ר ו ן
25-03-17, 10:04
דור,
סידור אזור המחצבות זה אחד הדברים הטובים שבוצעו בשנים האחרונות לדעתי.

זה היה אזור חרב לפני כן, עם זבל ועירמות עפר.

לא סתם זה נשאר מחוץ לשמורה כי זה היה אזור מכרות המון שנים.

אני רק מקווה שבמסגרת הניכוס של האזור לשמורה זה לא ינפח לניחוס.. כי לא יאפשרו לפחות חניון לילה אחד.

בדומה למה שקרה בבקעת ארדון, שהלכה למעשה סגורה למטיילים רגליים ורכובים, למרות שבעבר היו בה צירי רכב, ורגל שחיברו לכיוון גלד.

asafk
25-03-17, 17:36
זו דוגמה מצויינת לאזור שטיילנו בו המון.
ואז סגרו אותו באופן זמני ״רק״ לתנועת כלי רכב.
או כשהמדבר כיסה את השבילים סגרו אותו באופן קבוע כי ״עובדה שאין צורך שיהיה פתוח - הרי אין כאן מטיילים״ ומאז באמת... האזור אחד מהיפים במזרח הרמון ומהמעניינים ביותר נשאר מחוץ למפת הטיולים.

מנגד דוגמה לעוול שנעשה לדעתי הוא חניון בארות. עם חתימה סביבתית מזעזעת בלב השמורה- למה היה צריך אותו? האם באמת צריך להפוך את לב מכתש רמון לאתר תיירות? הפיתוח ודרכי הכורכר הלבנות והמאבקות הביא מטיילים ואז נוצר צורך בחניון מוסדר עם שירותים ואז נוצר צורך במזנון ו... בסוף יהיה שם מלון וקזינו כי טבע כבר אין שם.

אסף.

מיכה100
25-03-17, 17:53
זו דוגמה מצויינת לאזור שטיילנו בו המון.
ואז סגרו אותו באופן זמני ״רק״ לתנועת כלי רכב.
או כשהמדבר כיסה את השבילים סגרו אותו באופן קבוע כי ״עובדה שאין צורך שיהיה פתוח - הרי אין כאן מטיילים״ ומאז באמת... האזור אחד מהיפים במזרח הרמון ומהמעניינים ביותר נשאר מחוץ למפת הטיולים.
אסף.

וואו אסף בן כמה אתה? - כבר 30 שנה בערך האזור שבין הר ארדון וכרבולת חרירים ומזרחה סגור לרכב..

דור אריאל
25-03-17, 19:12
קראת את המסמך ?
רובו לא מדבר על שיקום המחצבות הוא מדבר על פיתוח המקום עם גשרים אגמים מרכז מבקרים וקופה ..
כל פעם שתרצה להיכנס למכתש תשלם..

דור, בלי קשר לדיון על כן או לא שמורה וכד'.... למה תכנית תיירותית-סביבתית לשיקום מחצבות היא מטומטמת בעיניך?
אני דווקא רואה בא לא מעט יתרונות, הן סביבתיים והן בהיבט של פיתוח אזורי בא קיימא.

יונתןמצפה
25-03-17, 19:46
רפרפתי, וראיתי את הדברים שאתה כותב.
אל תשכח מה היה שם קודם. זה לא דומה להקמת שער ומרכז מבקרים בכניסה לאתר טבע השייך לכולנו.
זה אזור שעד לפני מספר שנים היה חרב ושומם. הושקעו כספים אדירים במטרה לאפשר לציבור להינות ממנו שוב.
ברפרוף המהיר לא זיהיתי שיש תכנית לסגור את כלל המכתש ולגבות כסף. להבנתי, מדובר בעיקר כל אזור המחצבות ובעיני זה בסדר גמור.
בנוסף, פיתוח אזורי בר קיימא כזה יתרום גם לא מעט לכלכלת האזור ובעיני זה רק טוב.
מכתש רמון כבר שנים רחוק מלהיות טבעי. אני קורא לזה מוזיאון מדברי. וזו כבר מלחמה אבודה... ואתה יודע מה, זה לא כזה נורא בעיני שיש תא שטח מצומצם יחסית, שמביא אליו מאות אלפי מטיילים בשנה, תיירות חוץ ופנים, טיולים שנתיים וכד' וכל זה תוך גרימת נזק מינימלית לאזור.
כאמור, זה גם מנוף חיובי מאוד לכלכלה ולהתישבות (הרבה יותר ממפעלי ים המלח לדוגמא).
כל עוד זה מרוכז בתא שטח קטן יחסית והשטחים הנרחבים מאוד מסביב לא הופכים לאותו מוזיאון, בעיני זה בסדר.

ד ו ר ו ן
25-03-17, 20:22
מיכה,
מספיק שטיילת שם בתור ילד ואתה לא צריך להיות כזה זקן כדי לזכור את המקום.

asafk
25-03-17, 20:33
טיילנו שם כנוער, ומאוחר יותר כשהדרכתי בחוגי סיירות הכנסנו לשטח רכבי ליווי - וזה היה, כמעט לא נעים לומר, לפני 25 שנה בערך...
אני מצד אחד שמח שיש יותר שטחים שהפכו לשמורות טבע וניצלו מ״נכסך שלמת בטון ומלט״. מצד שני חבל לי שהילדים שלי לא יזכו להכיר את נופי הארץ כפי שאני זכיתי.

אסף.

ד ו ר ו ן
25-03-17, 21:44
אסף,
קח אותם ברגל..
מזרח הרמון, עלייה ליובלי אנמר ומשם לאום צאלח, והמשך לערבה.

מיכה100
26-03-17, 09:41
טיילנו שם כנוער, ומאוחר יותר כשהדרכתי בחוגי סיירות הכנסנו לשטח רכבי ליווי - וזה היה, כמעט לא נעים לומר, לפני 25 שנה בערך...
אני מצד אחד שמח שיש יותר שטחים שהפכו לשמורות טבע וניצלו מ״נכסך שלמת בטון ומלט״. מצד שני חבל לי שהילדים שלי לא יזכו להכיר את נופי הארץ כפי שאני זכיתי.

אסף.

מזדהה לגמרי..
ולגולשים פה עם ילדים בגיל תיכון שאוהבים לטייל, אני ממליץ מאוד על הצטרפות לחנב"ז (חוג נוער בוטני זאולוגי) בשדה בוקר, או חוגי הסיירות של קק"ל ע"ש אורי מיימון.
הם מטיילים במדבר מספר ימים בכל פעם עם ציוד על הגב ואישור נדיר לירידה משבילים מסומנים - חוויה מדהימה ומעצבת אישיות לילד/ה שלכם.

-->