PDA

צפייה בגרסה מלאה : התעייצות מסלול - נחל ערוד

ariel-ro
23-03-17, 19:30
שלום לכולם,
אני מתכן להתחיל מסלול באזור מצפה רמון.
התכנון כרגע הוא לרדת במעלה רמון, להמשיך דרום-מערב למעלה ערוד, ולהתחבר משם לשביל השחור של נחל ערוד עד לכביש 40.
בנחל ערוד עוד לא הייתי - האם מומלץ?(מבחינת נוף, הנאה מהמסלול וכד') מה התוואי? דרך "מהירה" כמו נחל נקרות או דרך טרשים שמזדחלים בה?
האם מומלץ בכלל לנסוע בשביל הירוק של נחל כרכום עד כביש 40 במקום נחל ערוד?

בקיצור, אשמח לקבל המלצות לטיול באזור הזה.
את השבילים במכתש+נחל נקרות, מעלה דקלים עשינו לא מזמן, כך שאנחנו מעדיפים משהו חדש.

תודה!

יונתןמצפה
23-03-17, 20:18
לשאלותך:
נחל ערוד זו מכונת כביסה כל הדרך. דרך משובשת וזרועת בולדרים. כל היום ב low.
נוף מהמם! מי שלא נוהג נהנה פחות... מה שתיארת זה יום ארוך מאוד.
נחל כרכום (בפועל אתה רק חוצה אותו ונוסע בנחל מעזר ורמת/נחל שזר) זו דרך יותר מהירה והרבה פחות משובשת. עליה אחת שעשויה להיות מעט מוצלבת מנחל כרכום לרמת שזר. שים לב לצמיגים בדרך...
שים לב! מעלה רמון זו עבירות קשה וייקח לכם זמן לרדת אותו. בסוכות מצבו היה עגום ולא טריוויאלי לרכבים לא משופרים. גם בירידה. אם הכל יום אחד הייתי מוותר עליו ונכנס מבורות לוץ .
תהנו!

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

נמרוד
23-03-17, 20:34
סע ותהנה, הג'יפ שלך מכיר את הדרך בעל פה [emoji6]

ariel-ro
23-03-17, 20:42
מעלה רמון - עלינו אותו לפני מספר חודשים, כך שנתמודד לאט ובזהירות עם הירידה.
האם לדעתך לעשות את מעלה רמון+נחל ערוד זה ריאלי לכ-7 שעות?
האם מעלה רמון+שביל ירוק ריאלי?
מדובר על כ55ק''מ. בדר''כ זה המרחק שאנחנו עושים בטיול של כ6שעות. השאלה מה הקצב בנחל ערוד. פשוט אנחנו צריכים לחזור למרכז עד כשעה וחצי לפני שבת, ואין נקודות יציאה מרקע שנכנסים לערוד
אנחנו לא עוצרים הרבה ולא הפסקות ארוכות.
במידה ולא, היית ממליץ להיכנס מבורות לוץ ולעשות את נחל ערוד? או את השביל הירוק?

ד ו ר ו ן
23-03-17, 21:04
הייתי מוותר על מעלה רמון+ערוד באותו היום.
כמו שיונתן כתב, ערוד זה נסיעה איטית כל הדרך, ודרך ששווה לעשות.

המסלול שלך, של רמון+ערוד ארוך מידי ואיטי מידי, אלא אם התחלת מאד מוקדם את הירידה, ואין לך בעיה להגיע בחושך לכביש 40.

וזה בחישוב של נסיעה עם מעט מאד הפסקות.

יש יציאה מהערוד לנחל ציה, ולכביש 40, אבל זה אחרי הקטע היותר איטי של הנחל, לא משהו שמצמצם לך משמעותית את הזמן.

נמרוד
23-03-17, 21:40
מדובר על כ55ק''מ. בדר''כ זה המרחק שאנחנו עושים בטיול של כ6שעות. השאלה מה הקצב בנחל ערוד. פשוט אנחנו צריכים לחזור למרכז עד כשעה וחצי לפני שבת, ואין נקודות יציאה מרקע שנכנסים לערוד.

זה לא כתבת בהתחלה. שעה וחצי לפני כניסת השבת בשעון קיץ זה משהו כמו להיות בחמש במרכז, זה אומר בשתיים וחצי-שלוש להיות על כביש 40? א אם המטרה היא נחל ערוד, אז הייתי מוותר על מעלה רמון ומתחיל בשביל הכחול מול בורות לוץ. ומשחרר הנדברקס אחרי הורדת אויר בשטח בשבע בבוקר לכל המאוחר.

ariel-ro
24-03-17, 18:09
הגעתי לפני שבת, ולכן אעדכן.
התחלנו במעלה רמון ב07:30 בבוקר.
יצאנו מנחל ערוד בכביש 40 ב14:15 בצהריים.
לא מיהרנו באופן מיוחד, ולא חסכנו מעצמנו עצירות(2 עצירות, כנראה שאנחנו לא עוצרים הרבה כמו רבים בו..).
כמה תובנות-
1. לעניות דעתי מומלץ לעשות את המסלול בעליה ולא בירידה. - מבחינת אתגר ובניית רמות עניין במסלול - מתחיל משביל רגוע, ממשיך לאמצע הנחל עם הצלבות וחלק כיפי ומהמם ביופיו, עובר לנוף המכתש ואז אתגר אחרון לסיום-מעלה רמון.
2. נחל ערוד לא כ"כ משובש, יש מקומות די רבים שאפשר לנסוע בו מהר. - כמובן שזה תלוי ברכב, לא הייתי מעביר שם בקצב שנסענו את הדאסטר של גיא :)

שבת שלום!

ד ו ר ו ן
24-03-17, 19:40
מאיפה יצאתם לכביש 40?

ariel-ro
25-03-17, 19:52
בסוף נחל ערוד(שביל שחור) בנקודת חיבור השבילים של ערוד ופארן(שביל אדום)
אם אתה רוצה סימון על מפת סמ"ש אעלה לפה.

ד ו ר ו ן
25-03-17, 20:19
לא צריך, תהיתי אם לא יצאתם דרך נחל ציה.

הקצב נסיעה לפי הזמנים שכתבת מהר למדי, כשמכניסים פנימה את מעלה רמון.

כנראה שאנחנו באמת מסתלבטים בנסיעה..

zivo
25-03-17, 20:56
דורון,
היציאה דרך נחל ציה, זה נחל ציה עד הסוף (נשבר דרום מזרחה) או ממשיכים צפון מזרח דרך נחל טרשים?

ד ו ר ו ן
25-03-17, 21:39
ציה עד הכביש.
ציר מהיר מאד.
לשים לב בקצה ליד כביש 40 לא להכנס לשטח מצרר/נפלים שהגדר שלו קצת הרוסה.

zivo
26-03-17, 00:46
תודה

-->