PDA

צפייה בגרסה מלאה : רכישת ג'יפ ראשון - אשמח לעזרה וייעוץ.

Asa-gtr
25-03-17, 17:13
שלום חברים,

אשמח לדעתכם המלומדת, ייעוץ והכוונה, הארה וגם הערה :)

אני מחפש רכב שטח בטיחותי, אמין(ככל האפשר), גדול, עם עבירות טובה+, עדיפות לק"מ נמוך ושנתון גבוה אבל לא חובה.
בין היתר אני צלם טבע, המתקמד בחיות בר ובעיקר בציפורים מצד אחד, ולכן נכנס לשטח הרבה, פעמיים / שלוש בשבוע לפעמים, עם חברים או לבד, תמיד עם ציוד, יכול להיות שבילים, יערות, שדות, בוץ, מדבר וכו...
כמו כן אני רוצה רכב שיתאים לי ולמשפחתי (זוג+2 נכון לעכשיו) לטיולים בכיף ובביטחה.
עד עכשיו אני נוסע עם חבר שגם הוא צלם בדיסקאברי 1 שלו, 98, שעובר פחות או יותר כל מכשול שהיה בדרכנו, למעט דברים ספציפיים.

רכבים שעלו על הפרק מחברים בעלי רכבי שטח וקריאה ברשת, אבל כמובן פתוח להכל, אני לא באמת מכיר.
פאג'רו דקר 2007+
לנד רובר דיסקאברי 2 (2004) או לנד רובר דיסקו 3
סוזוקי גראנד ויטרה 2010+-
ניסאן פאט'פיינדר
טויוטה לנד קרוזר
ג'יפ גראנד צ'רוקי/קומנדר/ליברטי

1. כמה אתם רוצים להשקיע?
סביב ה- 80K
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע?
יומיומי.

3. מי נוהג בו?
בעיקר אני, מידי פעם אישתי אני מניח.

4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות?
משפחתי, זוג+2, 4-5 מבוגרים בטיולי צילום, ולפעמים רק אנוכי.

5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה?
קשה להגיד, אבל נוסע בכל הארץ לצלם, אני מניח ש-20k אולי יותר.

6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'.
עדיפות לאוטומט, דיזל.

מודה מראש לייעוץ, הכוונה ועזרה.

Asa-gtr
26-03-17, 10:41
התקציב עלה לאזור ה- 100k.

erezgur
26-03-17, 12:05
מרשימת הדגמים שמנית, קומנדו וגרנד ויטרה בשנתונים הללו לדעתי בעלי העבירות הנמוכה ביותר.

מתוך הנחה שהסטנדרט, מבחינת טיולי השטח והעבירות, אליו אתה מכוון הוא טיולים עם החבר בעל הדיסקו-1 - הייתי מוריד אותם מהרשימה בשלב זה (למרות שכנראה יהיו כאן כאלו שיטענו אחרת).

הצ'ירוקי והליברטי - בצורתו הבסיסית למיטב ידיעתי יהיה פחות נח בכביש ובשטח מלנדקרוזר או הדיסקו(2 ו-3).

הפאג'רו והפאת'פיינדר - יהיו מרווחים מאד, נוחים בכביש וקצת פחות עבירים מהלנדקרוזר, אבל באותו מחיר תוכל לרכוש שנתון מתקדם יותר. כאן תלוי מאד מהי רמת העבירות שאתה באמת מכוון אליה.

כנראה שהייתי מתחיל לעקוב בלוחות אחר מכוניות העומדות למכירה ומנסה למצוא רכב חדש יחסית במחיר המתאים ומנסה למקד שאלות ספציפיות לגבי הדגם שמצאת.

Asa-gtr
26-03-17, 12:16
תודה על התגובה ארז,
האם יש לדעתך דגמים אחרים ששוה לקחת בחשבון? שאינם ברשימה?
לצערי אני לא מוצא ״מציאות״ או רכבים טובים לקניה נכון לעכשיו, כל מה שמוצע עם ק״מ ממש גבוה או במחיר שאינו בתקציב.

מרשימת הדגמים שמנית, קומנדו וגרנד ויטרה בשנתונים הללו לדעתי בעלי העבירות הנמוכה ביותר.

מתוך הנחה שהסטנדרט, מבחינת טיולי השטח והעבירות, אליו אתה מכוון הוא טיולים עם החבר בעל הדיסקו-1 - הייתי מוריד אותם מהרשימה בשלב זה (למרות שכנראה יהיו כאן כאלו שיטענו אחרת).

הצ'ירוקי והליברטי - בצורתו הבסיסית למיטב ידיעתי יהיה פחות נח בכביש ובשטח מלנדקרוזר או הדיסקו(2 ו-3).

הפאג'רו והפאת'פיינדר - יהיו מרווחים מאד, נוחים בכביש וקצת פחות עבירים מהלנדקרוזר, אבל באותו מחיר תוכל לרכוש שנתון מתקדם יותר. כאן תלוי מאד מהי רמת העבירות שאתה באמת מכוון אליה.

כנראה שהייתי מתחיל לעקוב בלוחות אחר מכוניות העומדות למכירה ומנסה למצוא רכב חדש יחסית במחיר המתאים ומנסה למקד שאלות ספציפיות לגבי הדגם שמצאת.

-->