PDA

צפייה בגרסה מלאה : ג'יפ למשפחה בת 4 נפשות ליומיום ולטיולים (איזור 90)

mikeys
29-03-17, 18:06
שלום לכל חברי הפורום הנכבדים,
דבר ראשון ברצוני לברך את כל אלו שלוקחים את הזמן לענות בצורה כה מפורטת ורהוטה על השאלות של אלו מאיתנו שרק עתה נחשפים לעולם של הג'יפים.
בכל מקרה, מחפש לרכוש את הג'יפ הראשון שלי. הג'יפ ישמש לי ולאשתי, לפחות בשלב הזה - כרכב יחיד לנסיעות יומיומיות לעבודה (אני גר בתל אביב ועובד בפתח תקווה, אנחנו קרובים מאוד למקום העבודה של אשתי אז אין לה בעיה).
אנחנו מאוד אוהבים טבע ולטייל ברחבי הארץ אך לרוב אין באפשרותינו להיכנס למסלולים מאתגרים ושאינם סלולים שכן עד עתה נסענו עם הרכב פולקסווגן פולו שברשותינו ומאוד היינו רוצים רכב שגם יהיה נוח לנסיעות ארוכות בדרכים סלולות עירוניות ובין עירוניות וגם ידע להתמודד עם תנאי שטח בינוניים (מתנצל שאינני יודע לתאר בדיוק למה אני מתכוון בפן הזה).

1. כמה אתם רוצים להשקיע? 90 אלף שקל פלוס מינוס
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? יום יומי וטיולים בסופ"שים
3. מי נוהג בו? אני ולעיתים רחוקות אשתי
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? זוג, זוג עם כלבים ובשלב מאוחר יותר גם ילדים.
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? 20,000 במקסימום (הערכה מאוד גסה)
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. אוטומטי. אין העדפה לדיזל/בנזין. כמו כן, יש העדפה ברורה (איך לא) לרכב שלא דורש הרבה התעסקות וטיפולים.

עברתי על כל מיני מבחני שטח כתובים ברחבי האינטרנט ובמקורות אחרים והנ"ל נראים לי כמו אופציות טובות עבורי:
1. Suzuki Grand Vitara, שנה 2010-11 - עד עתה הוא הפייבוריט שלי.
2. Subaru XV שנת 2012-13
3. Subaru Forester שנת 2011

אך שוב - אינני מתמצא כל כך בעולם הג'יפים, לכן אשמח לכל מידע נוסף שאוכל לשאוב מחברי הפורום שבודאות מבינים טוב ממני.
תודה!

מיקי

erezgur
29-03-17, 21:57
ברוך הבא,

אם אתה מוותר קצת בנושא נוחיות הנסיעה בכביש - ג'ימני יתןלך מענה מצויין (ויותר מכך) בטיולי השטח, בעלויות האחזקה והביטוחים וגם יאפשר לרכוש רכב משנתון מאד מתקדם.

סובארו (שניהם) הינם ללא הילוך כח, כלומר יתאימו בהחלט לנסיעת שבילים ודרכי עפר אבל לא לעבירות קשה. הפורסטר מכונית מפנקת בכביש יותר מה-XV.

גראנד ויטרה בהחלט פשרה טובה, יש הילוך כח וניתן להעלות את רמת קושי המסלולים שהרכב יכול להתמודד עימם הרבה יותר מרווח מהג'ימני אבל נופל ממנו ביכולות השטח.

בסכום כזה אתה יכול לשקול גם פיצול - רכב סביר צנוע לנסיעה היומיומית ורכב שטח קשיש קצת יותר לטובת הטיולים (מה שיאפשר יותר סבלנות לתחזוקת רכב השטח בימי השבוע במידת הצורך (לא משביתים את הרכב הראשי). אם זה כיוון אפשרי, הייתי מסתכל על גם קיה ספורטאג' (הדגם עד 2004 נדמה לי), טרופר, סורנטו וכו' - רכבים שניתן למצוא (עם הרבה סבלנות והתייעצות כאן בפורום לגבי מועמד פוטנציאלי) במחירים של 30-45 אש"ח, לפעמים גם קצת פחות ולפעמים קצת יותר...

באופן כללי - ככל שהרכב מיושן יותר ושמור פחות, תביא בחשבון שחלק מהתקציב הולך ליישורי קו ושיפורים בסיסיים, אם צריך - כלומר לא כל התקציב מוקצה רק לרכישה.

yoni_0000
29-03-17, 22:11
כל suv יפני ישב לך בול. התקציב שלך יחסית גדול אז אתה יכול להרשות לעצמך להתפנק. הרכבים שציינת נחשבים רכים וממצים אותם מהר בשטח.. אני הייתי מחפש בעדיפות ראשונה לנדקרוזר, ואחר כך פאג'רו וניסאן פאת'פיינדר. אם כבר ג'יפ אז עד הסוף.

Asaf-a
29-03-17, 22:14
במקרה הזה גם קוריאנים כמו יונדאי טראקאן או סאניונג רקסטון יכולים להתאים בתקציב יכולות עדיפות על הרכים ושנתון מתקדם

windler
29-03-17, 22:42
לדעתי , פאג'רו תהיה בחירה נהדרת ..ובתקציב הזה גם יותר מפנקת , פחות קילומטראז ,שנתון גבוה , ויכולות שטח לא פחות טובה מלנדקרוזר .
היתרון בנסיעה בכביש למול הדובון המתנדנד (לנדקרוזר ) .
אם יש צריכת בדלק לא ממש משפיעה (עקב קילומטראז נמוך ) תוכל לרכוש פאג'רו בנזין 3.8 .

mikeys
30-03-17, 00:59
תודה רבה על שלל התשובות.
ייתכן וזו שאלה קצת טפשית, אך ברכישת מכונית יד שניה תמיד אמרו לי כי מומלץ לחפש רכב עם קילומטרז׳ נמוך יחסית (קרי איזור ה 50000 - 60000 ודרומה) יד ראשונה או שניה ושנתון שלא עולה על 5-6 שנים.
מה הסיבה שלא מדובר על אותם מספרים כשמדובר בג׳יפים?
לדוגמא, הומלץ באחת התגובות על מיצובישי פאג׳רו. על איזה שנתון מדובר? השנתון היחיד שעומד בתקציב שלי הוא איזור 2008 ויד שלישית. בעוד הגרנד ויטרה שעליו שמתי עין מלכתחילה ניתן למצוא בשנתון 2011 עם קילומטרז׳ נמוך מאוד 60-70 ויד ראשונה. האם אין הדבר עדיף?

בנוסף, היכן כדאי לחפש רכבים לרכישה חוץ מאתר ״יד 2״? האם ישנן קבוצות פייסבוק ספציפיות ששווה להירשם אליהן?

Sent from my iPhone using Tapatalk

yoni_0000
30-03-17, 03:57
מומלץ..? מומלץ לקנות רכב חדש מהניילון, ככה אתה בטוח שאף אחד לא עשה בו שמות. זה עניין של השקפה ואין פה אמת אחת, אפילו לא קרוב.
ג'יפים הם רכבים גדולים ויקרים מטבעם ושוק המשומשים בהתאם. חוץ מזה, אלו רכבים שהם כבר מעבר לכלי שמנייד אותך מ-א' ל-ב' - הם תחביב, ועל תענוגות משלמים.

mikeys
30-03-17, 10:16
סתם כדי לקבל קצת יותר מושג:
בתקציב שלי הוזכרו פאג'רו, לנדקרוזר ועוד. על איזה שנתונים אני אמור להסתכל של הדגמים הללו? כמה קילומטרז' נחשב סביר יחסית בעולם הג'יפים? איזה יד? כיצד נהוג לבדוק ג'יפ עם הקריטריונים הללו?

מומלץ..? מומלץ לקנות רכב חדש מהניילון, ככה אתה בטוח שאף אחד לא עשה בו שמות. זה עניין של השקפה ואין פה אמת אחת, אפילו לא קרוב.
ג'יפים הם רכבים גדולים ויקרים מטבעם ושוק המשומשים בהתאם. חוץ מזה, אלו רכבים שהם כבר מעבר לכלי שמנייד אותך מ-א' ל-ב' - הם תחביב, ועל תענוגות משלמים.

windler
30-03-17, 10:59
פא'רו 2008 , קילומטרז 150-200 , יד שלישית נשמע סביר .
אתה יכול לשקול אולי גם קצר .

erezgur
30-03-17, 11:50
לא תמצא רכב שנמכר בפורומים סודיים ולא מפורסם ביד2 (בשלב זה או אחר), כך שכיום יד2 הוא מקום מתאים לחפש (וגם בלוח המכירות בפורום כאן).

אתה יכול לחפש תחת "ג'יפים" ולציין את מגבלת המחיר בתור קריטריון לסינון, לנסות לסנן לפי רכבים משנה מסויימת או עד "יד" מסויימת אבל אני מניח שמהר מאד תרצה להרחיב קצת את הסינון כדי למצוא את המועמד המתאים יותר עבורך.

לאחר כשבוע של חיפושים ביד2 תהיה לך תמונה ברורה יותר לגבי דגמים / מועמדים... תמשיך לשאול כאן ולשמוע דעות (לפעמים מנוגדות) לגבי כל אחד מהרכבים האפשריים, לאט לאט תתגבש ההחלטה.

mikeys
30-03-17, 12:43
תודה על התשובה.
האם יש מקור מידע מסוים שממפה את הרכבים לפי היכולות שלהם בשטח? הכוונה שלי היא שייתכן שלמשל פאג'רו הוא יותר מדי לצרכים שלי ורכבי 4x4 ללא הילוכי כוח יכולים להתאים לי גם.
תחילה למשל, לא חשבתי בכיוון של ג'יפ מתחת לשנתון 2010 וקילומטרז' שמעל 70000.
אני יודע שמבחני רכב אונליין בדרך כלל יכילו את המידע הזה אבל האם יש מקור מרוכז יותר?

לא תמצא רכב שנמכר בפורומים סודיים ולא מפורסם ביד2 (בשלב זה או אחר), כך שכיום יד2 הוא מקום מתאים לחפש (וגם בלוח המכירות בפורום כאן).

אתה יכול לחפש תחת "ג'יפים" ולציין את מגבלת המחיר בתור קריטריון לסינון, לנסות לסנן לפי רכבים משנה מסויימת או עד "יד" מסויימת אבל אני מניח שמהר מאד תרצה להרחיב קצת את הסינון כדי למצוא את המועמד המתאים יותר עבורך.

לאחר כשבוע של חיפושים ביד2 תהיה לך תמונה ברורה יותר לגבי דגמים / מועמדים... תמשיך לשאול כאן ולשמוע דעות (לפעמים מנוגדות) לגבי כל אחד מהרכבים האפשריים, לאט לאט תתגבש ההחלטה.

amitaikl
30-03-17, 16:56
מכיר את הקיצור TCO? או בפחות קיצור Total Cost of Ownership
ביטוח לפאג'רו בשנתונים הנ"ל בסביבות 6K לשנה. הטיפולים יקרים ואם יש תקלות אז יקר שבעתיים בדיזלים.

הציעו לך ג'ימיני - קח בחשבון רכב צפוף, לא נוח בכביש אבל מאוד עביר בשטח. השאלה אם אתה כבר שם מבחינת עבירות בשטח? דיברת גם על גידול עתידי במשפחה. ג'ימיני ל2+1 אפשרי אבל צפוף.

XV ופורסטר - מאוד נוחים בכביש. בשטח לדרכי עפר ועוד קצת. אני יודע שתיכף יקפצו עלי, אבל....
ציינת שזה ה"ג'יפ" הראשון שלך, אתה עדיין חסר ניסיון בנהיגת שטח (מציין עובדה כפי שמשתמע ממה שכתבת, לא גנאי חו"ח) ואתה צריך "באפר" בינך לבין השטח. אתה צריך רכב שיהיה סלחן לטעויות שלך ויאפשר לך ללמוד. אחרי מספיק ניסיון תוכל להכנס לשטח גם עם XV ולעשות דברים יפים, השאלה אם אתה רוצה ל"התגלח" על XV. כיוון שזה רכב יחיד, למיטב הבנתי אתה לא יכול להרשות לעצמך לוותר עליו בימי ראשון לטובת מוסכים.

אני חושב שגרנד ויטרה היא פשרה מצוינת: יש הילוך כוח אמיתי, יש ESP לפחות בחלק מהדגמים, ניתן להגביה ולמגן, ביטוח כמו של פרייבט, טיפולים בערך בסדר גודל של פרייבט + 10% (במוסך מורשה).
בהנחה שזה הכיוון, כדאי לשים בצד ~10K לטובת הגבהה+מיגון+צמיגים 50/50.
צריך לקחת בחשבון צריכת דלק גבוהה 1:6 או 1:7. בקילומטרז' שלכם מדובר בהוצאה של ~3K בשנה. לא נראה לי רלוונטי להתקין מערכת גז בסדרי גודל כאלו, אבל אם תמצא רכב עם מערכת גז אז זה משתלם.

assafy
31-03-17, 18:03
יש אסכולה שטוענת ההפך, דווקא להתחיל עם רכב יותר רך כמו פורסטר או xv יחנך אותך יותר טוב מאחר ותצטרך לחשוב טוב איפה לשים את הגלגלים ואיזה תנופה נכונה לקחת. לעומת זאת רכב יותר גיבור יסתיר את הטעויות שאתה עושה.
בתור בעל פורסטר לשעבר אני חושב בדיעבד שבחירה בגראנד ויטארה יותר נכונה בגלל הילוך הכח שלו אם אתה חושש להתחיל עם רכב שטח קשוח יותר אשר יותר ישן. בנהיגה נכונה הוא יכול לעבור את רוב מסלולי הטיולים שהם לא עבירות קשה. פורסטר יכול לעשות הרבה יותר מטיולי שבילים אבל עם תידבק בחיידק, אז אחרי כמה זמן חוסר ההילוך כח וזויות הגישה ונטישה הגרועות יגבילו.
מה לגבי רקסטון?

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

erezgur
31-03-17, 22:29
האם יש מקור מידע מסוים שממפה את הרכבים לפי היכולות שלהם בשטח? הכוונה שלי היא שייתכן שלמשל פאג'רו הוא יותר מדי לצרכים שלי ורכבי 4x4 ללא הילוכי כוח יכולים להתאים לי גם.
פורום ג'יפולוג הוא המתאים ביותר למשימה כזו, בוודאי שבארץ.

נשאל את השאלה הפוך - האם אתה יודע להגדיר מהם הצרכים שלך מבחינת יכולות השטח?
האם אתה מכיר ויכול לציין את המסלול הקשה ביותר שתרצה לעבור עם הרכב? או בצורה אחרת - האם יש קבוצת חברים עם רכבי שטח אליהם אתה תרצה להצטרף עם הרכב שלך? אם כן - אילו רכבים יש להם?

תוכל לקבל כאן מספר דיעות לגבי יכולות השטח של הרכבים, במצבם הבסיסי (לפני שדרוגים), שאותם תרצה לדרג. ייתכן ויהיו מעט מחלוקות בין העונים אבל בהרבה פעמים התמונה די ברורה.

גיא
01-04-17, 09:39
יש גראנד ויטארה פה למכחרה אם אתה רוצה .. אני יכול להוריד משם טלפון.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

asafk
01-04-17, 10:31
אם פורסטר וxv על המפה מבחינתך זה אומר שיכולת השטח מעבר לשבילים - לא באמת נדרשת.
במצב כזה ובמחיר כזה לא הייתי מהסס וקונה דאסטר חדשה.

אבל... אם אתה נכנס למדור טיולי השטח באתר ואומר לעצמך שלא שווה רכב שטח אם אתה לא יכול לטייל ברובם - אתה צריך רכב שטח אמיתי.

אסף.

assafy
01-04-17, 16:31
אם פורסטר וxv על המפה מבחינתך זה אומר שיכולת השטח מעבר לשבילים - לא באמת נדרשת. "
הגזמת, אלא עם למסלולים כגון מצוק ההעתקים והמרסבא אתה קורא שבילי קקל מאחר והסובארואים יכולים לעשות אותם בקלות.
דאסטר יכול להיות בחירה טובה אבל נדמה לי שפותה"ש רוצה רק גיר אוטומטי.

mikeys
01-04-17, 16:51
אם פורסטר וxv על המפה מבחינתך זה אומר שיכולת השטח מעבר לשבילים - לא באמת נדרשת. "
הגזמת, אלא עם למסלולים כגון מצוק ההעתקים והמרסבא אתה קורא שבילי קקל מאחר והסובארואים יכולים לעשות אותם בקלות.
דאסטר יכול להיות בחירה טובה אבל נדמה לי שפותה"ש רוצה רק גיר אוטומטי.

מסלולים לדוגמא: מצוקי דרגות, מצוק ההעתקים, איזור מערות בית גוברין, תל צפית, נחל יששכר, שבטה וכד׳.
דאסטר בא בחשבון, מה שמטריד אותי בעיקר זה הערך ריסייל שלו.
בינתיים הכיוון שלי הוא לגרנד ויטרה בקצה היותר ׳קשוח׳ ופורסטר ו XV בצד הרך. שוב מתנצל אם נראה כי אני בכיוון לא נכון...

איל מ
01-04-17, 16:59
כמו שאמרו מעליי. תתחיל בלפרט איזה שטח אתה מתכוון לעשות. אם זה מעבר לשבילי קק"ל אז מומלץ עד חובה הילוך כוח, ולאו דווקא בגלל שרכב בלי לא יעבור, אלא ממגוון סיבות נוספות.
שנית, כמו שאמרו, בד"כ מטיילים בשטח עם עוד חברים. לפי הרכבים שלהם אפשר לקבל תמונה יותר טובה.
אישית הייתי מתרחק מלנדקרוזר, פג'רו ומקביליהם רק בגלל שאתה משלם המון כסף על מותג.
דווקא רקסטון שהוא די אנדרדוג יוכל להקפיץ אותך כמה שנתונים קדימה ויספק לך מספיק יכולות שטח.
ויטארה אגב רכב מצוין שגם נשמע שתפור עליך, אם אתה מוכן להתמודד עם "צריחת" הדלק.

גיא
02-04-17, 12:28
מסלולים לדוגמא: מצוקי דרגות, מצוק ההעתקים, איזור מערות בית גוברין, תל צפית, נחל יששכר, שבטה וכד׳.
דאסטר בא בחשבון, מה שמטריד אותי בעיקר זה הערך ריסייל שלו.
בינתיים הכיוון שלי הוא לגרנד ויטרה בקצה היותר ׳קשוח׳ ופורסטר ו XV בצד הרך. שוב מתנצל אם נראה כי אני בכיוון לא נכון...

לא ממליץ על כלום .. אבל ....

לקנות אוטו בתור תוכנית חיסכון זאת טעות נוראית בעיני. בטח ובטח לא רכב שטח.

Having said that.....

תנסה בתור תרגיל למצוא דאסטר יד שניה ...
:)

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

elephant man
03-04-17, 08:56
בתור אחד שהתלבט בנושא לא מזמן, תרשה לי להאיר נקודה חשובה:
מרווח לנוסעים ומטען.
פורסטר 2011 מנצח את כל שאר הדוגמאות שהעלית (XV, גראנד וויטארה).
טיול לאילת, כלבה גדולה (מילנואה מעורבת עם משהו בצבע אמסטף), תינוק בן שנה ומלא ציוד (עגלה וכו') ועוד היה מקום לנוסעים נוספים.
מבחינת יכולות שטח, מאמין שבשלב הראשון והשני, הפורסטר יספק את צרכיך ועוד. יש קבוצה מאוד פעילה של טיולי שטח והדרכות.
בכביש, בוודאי.
דאסטר, זו אופציה מאוד מעניינת, למרות שאין אוטומט.

Asaf-a
03-04-17, 22:05
לפני שאתה מתכנס לגרנד ויטארה שבתאוריה נותנת לך מענה ביכולות שטח, שנתון ותדמית יפנית חסינת קלקולים ..
אני ממליץ שתחפור קצת בחיפושים, תגלה שבמודלים הראשונים של הדגם 2008-2014 חלק מהרכבים סבלו מסדק בבלוק המנוע, והמשמעות לכך כבדה בכיס, בנוסף הרכב שתיין כמו הרכבים הגדולים יותר.

לכן אני חושב שאתה צריך להתלבט בין דאסטר דיזל כמעט חדש לבין רכב גדול יותר כגון רקסטון, טרקאן או אף פאגרו( יקר יותר), תלוי ברמת וקושי השטח המתוכנן.

שלמה_55
06-04-17, 09:27
בס"ד

אחרי כל השרשור הגדול...

אם אתה רוצה ראש שקט.

אם אתה רוצה צריכת דלק נורמלית (אוטומט 1/10-12)

אם אתה רוצה לטייל ברוב המקומות בשטח בארץ תוך כדי נהיגה מהנסיעה (אין כמו הנאת נהיגה ...)

אם את רוצה לשים כלבים ברכב ובמשך הזמן גם ילדים (מרווח מאוד ותא מטען ענק).

אם אתה לא מחפש לשבור את הרכב תוך כדי גילוח סלעים.

אם אתה מחפש אמינות, סחירות, הנאה בנסיעה בכביש וגם בשטח (שילוב לא מובן מאליו כלל).

אחי, לך על סובארו פורסטר ממוגן אוטומט.

תהנה מכל הנ"ל. מכל הפרט עד האחרון, וגם תהנה מרוב המקומות בארץ.

לאחר שתחרוש את רוב מקומות הטיול הנומטרייביים. אם יישאר לך זמן וכוח. בעוד מספר שנים. תקנה רכב שטח קשוח.

זו כל התורה על רגל אחת :-)

mikeys
06-04-17, 09:41
בס"ד

אחרי כל השרשור הגדול...

אם אתה רוצה ראש שקט.

אם אתה רוצה לטייל ברוב המקומות בשטח בארץ תוך כדי נהיגה מהנסיעה (אין כמו הנאת נהיגה ...)

אם אתה מחפש אמינות, סחירות, הנאה בנסיעה בכביש וגם בשטח (שילוב לא מובן מאליו כלל).

לאחר שתחרוש את רוב מקומות הטיול הנומטרייביים. אם יישאר לך זמן וכוח. בעוד מספר שנים. תקנה רכב שטח קשוח.

מה זה אומר ׳ממוגן׳? מתנצל על חוסר הידע... הכוונה למיגון גחון ?

שלמה_55
06-04-17, 09:54
מה זה אומר ׳ממוגן׳? מתנצל על חוסר הידע... הכוונה למיגון גחון ?

תמיד כדאי למגן מה שיותר.

מיגון גחון, מנוע וגיר ומיגון דיפנציאל אחורי.

עלות המיגון הינה אפסית יחסית לנזקים שהוא יכול למנוע.

mikeys
06-04-17, 09:55
תמיד כדאי למגן מה שיותר.

מיגון גחון, מנוע וגיר ומיגון דיפנציאל אחורי.

עלות המיגון הינה אפסית יחסית לנזקים שהוא יכול למנוע.

איפה ממגנים? איזשהי המלצה באיזור תל אביב?

שלמה_55
06-04-17, 10:35
איפה ממגנים? איזשהי המלצה באיזור תל אביב?

אספיר - מושב משמר השבעה.

רסטה - גדרה.

גתוס - ת"א.

רדיאטור מודיעין - א"ת מודיעין.

elephant man
06-04-17, 10:42
בס"ד

אחרי כל השרשור הגדול...

אם אתה רוצה ראש שקט.

לא יכולתי לכתוב את זה טוב יותר.

גיא
06-04-17, 10:55
חבל רק שישראלים מתעקשים על אוטומטי ...

Sent from my Pixel using Tapatalk

שלמה_55
06-04-17, 10:58
חבל רק שישראלים מתעקשים על אוטומטי ...

שותף איתך לדעה זו.

אני מרוצה מאוד עם פורסטר ידני 15'.

קיימים מעט מאוד רכבים כאלה בארץ. רכב מעולה. והגיר פשוט מהנה בנסיעה.

Asaf-a
06-04-17, 11:54
שלמה, חשבת לעבוד במכירות... ממש איש מכירות בסובארו.

אם כבר הולכים על ידני בקטגוריה הרכה, איני רואה סיבה להעדיף פורסטר על פני דסטר דיזל. VFM טוב משמעותית ומודל חדש באחריות בתקציב שהוצהר.

גיא
06-04-17, 12:08

אם כבר הולכים על ידני בקטגוריה הרכה, איני רואה סיבה להעדיף פורסטר על פני דסטר דיזל. VFM טוב משמעותית ומודל חדש באחריות בתקציב שהוצהר.

כי אין אוטומט .. והפות"ש הדגיש שהוא מחפש אוטומטי .. לצערו :)

שלמה_55
06-04-17, 12:46

מעדיף לעבוד במשטרה ולא לעבוד במכירות... :-)

לענייננו. אין חכם כבעל ניסיון. והניסיון שלי:

סובארו DL - מלך על הכביש. הערך הגולמי בזמנים הטובים לגרם היה שווה יותר מהערך של זהב...

סובארו אימפרזה (אוטומט) - פעם נהגתי בכביש 6 ב2 בבוקר לאחר החלפת צמיגים למישליין. אין אף אחד בכביש. אני לבד. פתאום מעיף מבט בלוח השעונים - 160 קמ"ש. פחד אימים. לא הרגשתי כלל על הרכב...

סובארו B4 (אוטומט) - הרגשה שאתה נוסע בסלון של הבית... נמכר בלי להתאמץ.

בנקודה זו כבר הייתי "חכם" ו"מבין במכוניות" ואמרתי לא חבל... עדיף לקנות רכב חדש מהניילונים באותה עלות של רכב יפני משומש. ואז...

קיה פיקנטו - חדש מיבואן. רכב צעצוע. אבל בהחלט סחיר. נמכר לאחר שנה וחצי על הכביש עם 60K ק"מ תוך 4 שעות במחיר מחירון.

סקודה סיטיגו (ידני 75 כ"ס) חדש מיבואן - מרגיש מעט יותר רכב מהקיה. לא הצליח להימכר ונמסר בטרייד אין 20% פחות ממחיר מחירון.

פיג'ו 208 (ידני) חדש מיבואן - רכב מהנה. חסכוני. אבל... אין שוק ! לא הצליח להימכר כלל. עד שהורדתי .... 45% !!! פחות מהמחיר שנקנה....

מאז. הבנתי שאני לא מבין... חזרתי לטוב. המוכר. האמין. הסחיר. והפעם גם המוצלח ביותר בשילוב כביש שטח.

סובארו.

סובארו פורסטר אוטומט 12' - תענוג של רכב. בכביש ובשטח. נמכר ללא מאמץ כלל לצורך שדרוג למודל גבוה יותר.

סובארו פורסטר ידני 15' - חוויית נהיגה. בטיחותי ביותר. חסכוני לקטגוריה. אמין. מרווח.

גיא
06-04-17, 12:50
אני שמח שאתה נהנה מהאוטו .. באמת , מכל הלב ..

אבל אני חושב שאתה מתעלם משני דברים.

1. לא כולם מתיחסים לאוטו כתוכנית חיסכון, שום אוטו הוא לא כזה .. אבל רכב "שטח" הוא ממש בפראות לא כזה.
זה לגיטימי לנסות להפסיד פחות על האוטו .. גם מבחינת הוצאות תחזוקה וגם מבחינת איבוד ערך .. אבל עדיין לא לראות את זה כערך עליון בשיקול
של איזה רכב לקנות.

2. רכב שטח קונים עם הבטן ולא עם הראש. תיקח לדוגמה את שלמה (kooke) כי זאת דרך חיים ולא מהלך כלכלי ..

* זאת האמונה שלי לפחות ..

שלמה_55
06-04-17, 13:07
אני שמח שאתה נהנה מהאוטו .. באמת , מכל הלב ..

אבל אני חושב שאתה מתעלם משני דברים.

1. לא כולם מתיחסים לאוטו כתוכנית חיסכון, שום אוטו הוא לא כזה .. אבל רכב "שטח" הוא ממש בפראות לא כזה.
זה לגיטימי לנסות להפסיד פחות על האוטו .. גם מבחינת הוצאות תחזוקה וגם מבחינת איבוד ערך .. אבל עדיין לא לראות את זה כערך עליון בשיקול
של איזה רכב לקנות.

2. רכב שטח קונים עם הבטן ולא עם הראש. תיקח לדוגמה את שלמה (kooke) כי זאת דרך חיים ולא מהלך כלכלי ..

* זאת האמונה שלי לפחות ..

רכב זה לא תכנית חסכון. ברור שערך של רכב רק יורד ויורד (לבד ממקרים ממש נדירים של אספנות וכיו"ב).

אבל סחירות זה פרמטר חשוב מאוד שמלמד אותך עד כמה הרכב נחשק ומבוקש.

ועובדת היות רכב נחשק ומבוקש זה מלמד אותך (שוב פעם לרוב ויש מקרי קיצון יוצאי דופן) עד כמה הרכב טוב מכל מיני היבטים (נוחות, תקלות/כאבי ראש, עלות תחזוקה ועוד...) ובעל סבירות גבוהה לכך שגם אתה תהנה ממנו.

לקיחת הפרמטר של סחירות איננה באה כתוצאה מכמה ארוויח על הרכב בעתיד. אלא מכמה אהנה מהרכב בהווה.

ולגבי קניית רכב מהבטן ולא עם הראש... אשאיר את זה לאלה שיש להם כסף להתמודד עם כאב בטן וכאב ראש... :-)

כמעט כל הרכבים שלי נקנו מכספי הלוואות ולא מכספי חיסכון וממש לא הייתי רוצה לקחת הלוואה כדי לטפל ברכב שנקנה מכספי הלוואה.

הפתעה - גיא חשוב שתדע שהייתי מאוד קרוב לקניית דאסטר. הייתי בפ"ת ולמזלי על אף שתואמה נסיעת מבחן על דגם דיזל הרכב לא היה במקום.

אני מאמין שזה היה רק לטובה. הרכב עושה רושם טוב בפורמים בחו"ל וגם מתחיל בכך בארץ.

אבל לרכב יש היסטוריה עגומה. אני מעדיף שבעשר השנים הראשונות שלו בארץ. מישהו אחר ישקיע את הכסף כדי לגלות האם יש תמורה בעד האגרה...

גיא
06-04-17, 13:16
רכב זה לא תכנית חסכון. ברור שערך של רכב רק יורד ויורד (לבד ממקרים ממש נדירים של אספנות וכיו"ב).

אבל סחירות זה פרמטר חשוב מאוד שמלמד אותך עד כמה הרכב נחשק ומבוקש.

ועובדת היות רכב נחשק ומבוקש זה מלמד אותך (שוב פעם לרוב ויש מקרי קיצון יוצאי דופן) עד כמה הרכב טוב מכל מיני היבטים (נוחות, תקלות/כאבי ראש, עלות תחזוקה ועוד...) ובעל סבירות גבוהה לכך שגם אתה תהנה ממנו.

לקיחת הפרמטר של סחירות איננה באה כתוצאה מכמה ארוויח על הרכב בעתיד. אלא מכמה אהנה מהרכב בהווה.

ולגבי קניית רכב מהבטן ולא עם הראש... אשאיר את זה לאלה שיש להם כסף להתמודד עם כאב בטן וכאב ראש... :-)

כמעט כל הרכבים שלי נקנו מכספי הלוואות ולא מכספי חיסכון וממש לא הייתי רוצה לקחת הלוואה כדי לטפל ברכב שנקנה מכספי הלוואה.

הפתעה - גיא חשוב שתדע שהייתי מאוד קרוב לקניית דאסטר. הייתי בפ"ת ולמזלי על אף שתואמה נסיעת מבחן על דגם דיזל הרכב לא היה במקום.

אני מאמין שזה היה רק לטובה. הרכב עושה רושם טוב בפורמים בחו"ל וגם מתחיל בכך בארץ.

אבל לרכב יש היסטוריה עגומה. אני מעדיף שבעשר השנים הראשונות שלו בארץ. מישהו אחר ישקיע את הכסף כדי לגלות האם יש תמורה בעד האגרה...

1. גם כל המכוניות שלי נקנו בהלוואה .. אז ?

2. יש לדאסטר היסטוריה מצויינת !!!!!!!!! עם כל ההדגשות שאתה יכול להוסיף, תחפש קצת על האוטו באנגלית בגוגל וביוטיוב .. האוטו אולי חדש בארץ ( גם כבר לא כל כך .. ) אבל נמכר עשור בחו"ל .. האוטו צובר תאוצה בצורה מתמדת בכל שנות המכירה .. ההיסטוריה העגומה של דאצ'יה היא מלפני 30 שנה .. הגיע הזמן להתעורר שלמה :)

3. רכב שטח נקנה עם הלב והבטן ולא עם הראש .. אפילו אתה עושה ככה למרות שאתה לא מודה בזה.

מעבר לזה, סובארו לא היה ולא יהיה רכב שטח בחיים .. זה רכב מצויין, זה רכב ה 4X4 האזרחי הראשון בתפוצה מלאה, זה אחלה אוטו באופן כללי והיו לי סובארואים ( כולל B4 ולהורים שלי יש כבר הסובארו ה 4 שלהם ואני נהגתי על כולם ) ויש לו יכולת לא רעה בכלל בהתחשב בפגושים אדירי המימדים שלהם ובחולשת הילוך ראשון שלהם .. ואם זוכרים שזה כרב שנועד במקור לנסיעת שבילים מהירה ( מאד ) או לדריפטים ... ואם חשבת שלנסוע עם דאסטר זה אונס ברוטאלי .. אז לנסוע עם סובארו בשטח זה אונס קבוצתי ברוטאלי אלים עם נזקים ...

וכל זה עם חיוך, ואני גם מפרגן לך עם כל הלב כי בעיני הכי חשוב זה שאתה מרוצה מהאוטו שלך ושלם עם הבחירה שלך ..

אבל !!! זה שאתה מרוצה מהבחירה שלך ומבסוט מהאוטו לא עושה אותו רכב שטח.

בקושי כביש-שביל רך, בגלל הפגושים האדירים ובגלל הילוך ראשון ..

מצטער :)

שלמה_55
06-04-17, 13:24
1. גם כל המכוניות שלי נקנו בהלוואה .. אז ?

2. יש לדאסטר היסטוריה מצויינת !!!!!!!!! עם כל ההדגשות שאתה יכול להוסיף, תחפש קצת על האוטו באנגלית בגוגל וביוטיוב .. האוטו אולי חדש בארץ ( גם כבר לא כל כך .. ) אבל נמכר עשור בחו"ל .. האוטו צובר תאוצה בצורה מתמדת בכל שנות המכירה .. ההיסטוריה העגומה של דאצ'יה היא מלפני 30 שנה .. הגיע הזמן להתעורר שלמה :)

3. רכב שטח נקנה עם הלב והבטן ולא עם הראש .. אפילו אתה עושה ככה למרות שאתה לא מודה בזה.

מעבר לזה, סובארו לא היה ולא יהיה רכב שטח בחיים .. זה רכב מצויין, זה רכב ה 4X4 האזרחי הראשון בתפוצה מלאה, זה אחלה אוטו באופן כללי והיו לי סובארואים ( כולל B4 ולהורים שלי יש כבר הסובארו ה 4 שלהם ואני נהגתי על כולם ) ויש לו יכולת לא רעה בכלל בהתחשב בפגושים אדירי המימדים שלהם ובחולשת הילוך ראשון שלהם .. ואם זוכרים שזה כרב שנועד במקור לנסיעת שבילים מהירה ( מאד ) או לדריפטים ... ואם חשבת שלנסוע עם דאסטר זה אונס ברוטאלי .. אז לנסוע עם סובארו בשטח זה אונס קבוצתי ברוטאלי אלים עם נזקים ...

וכל זה עם חיוך, ואני גם מפרגן לך עם כל הלב כי בעיני הכי חשוב זה שאתה מרוצה מהאוטו שלך ושלם עם הבחירה שלך ..

אבל !!! זה שאתה מרוצה מהבחירה שלך ומבסוט מהאוטו לא עושה אותו רכב שטח.

בקושי כביש-שביל רך, בגלל הפגושים האדירים ובגלל הילוך ראשון ..

מצטער :)

מכבד את זה שאתה לא מסכים איתי.

אבל חיפוש קצר בפורום יביא לתוצאות רבות שיסכימו איתי. זה יספיק לי... :-)

עיין מה שכתב דרור בנושא זה.

ולגבי הדאסטר. ימים יגידו.

אם טעיתי. לא הפסדתי הרבה. פורסטר עדיין רמה גבוהה מעליו.

אם צדקתי.. הרבה כסף מנעתי מללכת לאבדון...

נקודה אחת שאני מסכים אתך. לנסוע עם פורסטר (ועם כל רכב למעשה...) בנסיעת שטח מהירה. זה אסון...

נסיעת שטח צריכה להיות מבוקרת. צריך הדרכה. צריך להיות מחובר לשטח. ולפעמים להפעיל את הראש ולא רק את הרגל על הגז...

לפעמים גם לצאת החוצה לעבודות מע"צ.

ולא יעזור לך - אין על פורסטר.

פוק חזי מה עמה קא עביד - צא וראה מה קורה בחוץ....

ראה את המחיר שבו נמכרת פורסטר. ואת המחיר של דאסטר.

ראה את ירידת הערך לאחר שנה או שנתיים של רכב רכב. ואכמ"ל :-)

גיא
06-04-17, 13:28
חייב לנשום מה שאתה מעשן אח שלי :)

שיהיה לך חג שמח !!!!!

שלמה_55
06-04-17, 13:36
חייב לנשום מה שאתה מעשן אח שלי :)

שיהיה לך חג שמח !!!!!

חומר טוב אח שלי. :rolleyes:

רק דפי גמרא...

חג כשר ושמח והרבה קילומטרז...

oferc
07-04-17, 11:36
קצת נקודות למחשבה

גר בתל אביב , יש לך חניה פרטית ? אם לא דווקה גימיני יהיה יתרון לחניות קטנות וצפופות
נסיעה לעבודה בפתח תקווה עדיף קטנוע .. לא גיפ
נסיעות במסלולי מצוק ההעתקים , מרסבה , מצוקי דרגות יקשו מאד על סובארו פורסטר.

שאלה מאד חשובה האם אתה מתכוון לצאת לבד לטיולים , ואם לא איזה רכבים יש לחברה שאתה מעוניין להצטרף אליהם , אתה לא מעוניין לצאת עם סובארו לטיול של גיפים משופרים .

בהצלחה.

ד ו ר ו ן
07-04-17, 12:47
שלמה,
הנחרצות שלך מרשימה לאור עבר של רכב כבישטח יחיד.

erezgur
07-04-17, 13:13
גם כאשר אדם מאוהב במה שיש לו, צריך להיזהר מהמלצות גורפות ונחרצות שעלולות לגרום לאדם אחד לקבל רושם מוטעה אשר יובילו להחלטה לא נכונה.

אפשר לתת עובדות, אפשר לציין התרשמות אישית אבל מאד כדאי לסייג ולהיות זהיר.

סובארו פורסטר רכב נפלא, נעים לנסיעת כביש ובעל יכולות שטח טובות בהשוואה לג'יפונים רכים אחרים. הוא אינו בר השוואה לרכבי שטח עם הילוך כח, מבנה קשיח, הגבהה וזויות גישה סבירות. בהחלט ייתכן והוא יצליח לעבור בכל שבילי קק"ל וגם בחלק מהדרכים המדבריות, אבל לא נכון לחשוב שהוא יכול להצטרף לכל טיול של רכבי שטח רציניים יותר - זה עלול להיגמר בנזקים ועלויות תיקון גבוהות, או לכל הפחות - לעיכובים ממושכים ואבדן הסבלנות של השותפים לטיול.

elephant man
07-04-17, 23:06
בהתאם להגדרות של פות"ש, הפורסטר מתאים.
רכב שטח קשוח , הוא לא. ועל כך אין עוררין.
אבל, רכב למשפחה עם יכולות מעבר לנורמה (ועוד קצת) בשטח, ודאי.

-->