PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ CJ5

Moogi
04-12-05, 00:16
טוב, נימאס לי לראות את הוויליס CJ5 מודל 56 שלי מרקיב בחצר המוסך.
חיפוש קצר באינטרנט מדבר על 3500$ לבודי שלם חדש (כולל כנפיים וכו') בארה"ב מה שבטח מעיד על סכום לפחות כפול אצלי ביד...
מכיון שאין לי כל כך הרבה כסף להוציא ומכיון שבקושי זמן אני יכול לפנות אני צריך את עזרתכם.
האם יש מקום בארץ שאני יכול למצוא בו חלקי פח שלמים לג'יפ? דופן/כנפיים וכו'...
האם מישהו מכיר או יודע על בודי של CJ5 שזרוק איפשהו במצב סביר?
כמו כן, מושבים מקוריים במצב טוב זה דבר שאני אשמח למצוא.
באופן כללי, כל פרט שאינו מכני יכול לעזור... לפחות מבחינה מכנית הרכב סבבה (מלבד חופש ברינג & פיניון בדיפ' האחורי).

כל הצעה/עזרה/המלצה/מידע וכו' יתקבלו בברכה.

תודה מראש ושבוע נעים במיוחד לכולם.
ערן מוגי

yaronp
04-12-05, 09:53
ערן שלום
למצוא חלקי פח במצב סביר בעבור CJ-5 היתה משימה כמעט בלתי אפשרית גם לפני 5-6 שנים - היום המצב החמיר בהרבה.

עצתי לך היא - 1. תנסה לרכוש גיפ' נוסף (אפילו נוסע) עם מרכב טוב יותר .
2. בגיפ מרבית הפחים ישרים - ניתן לתקן את המרכב ע"י החלפת פחים (כמובן רצוי לחתוך את הריקבונות לפני כן) - לעניין הכנפיים ניתן גם אותן לבנות מחדש.

אני בחרתי באופציה השנייה - ומרבית הפחים שהוחלפו לרבות הכנפיים עשויים היום מפח מגלוון.

בהצלחה.

eran4x4
04-12-05, 10:46
אם מתחשק לך להשתולל יכל להיות שרכס ישמח לבנות לך את הבודי מאלומיניום....

shmil
04-12-05, 21:23
אצל ינוביץ במחסן יש כמה דפנות צד של cj5, אמנם יש עליהם חלודה, אבל ניקוי חול יכול לחולל פלאים.
הכוונה, אם לא הייתי ברור, לכל הקיר הצדדי, מהכנף הקדמית ואחורה עד לקצה הדופן האחורית, כולל מפתח הדלת.

אם אתה הולך לשם, רק בן יודע היכן זה (ייתכן שגם שמשון - אבל עם בן דיברתי עליהם בזמנו), דבר איתו, ואם הוא לא יזכור, תגיד לו הקירות ששמיל ראה במחסן התחתון, הרחוק.

להערכתי כמה מאות שקלים לכל קיר כזה.

tzagi
06-12-05, 08:54
חיפוש קצר באינטרנט מדבר על 3500$ לבודי שלם חדש (כולל כנפיים וכו') בארה"ב מה שבטח מעיד על סכום לפחות כפול אצלי ביד...

Dont send the $ yet

The glass tubs require lots of work to fit
they have no holes for anything, everything has to be cut and fit

the steel replacment tubs are made in the philipenes, the metal is thin, very prone to rust
they are also about 1/2 inch too narrow
for example, your stock windshield frame will be too wide for the new tub

the alum tubs are killer but are $$$$$$$$$$$$

your best bet is to find a original cj5 on ebay, you can find a nice one for $5k
find a TOSHAV HOZER
bring it in, tax free
shipping is about $1k

and at the end of the 90 days....
it can get stolen and never to be seen ever again

Such a shame

those damn car thieves

To steal a perfectly good cj5

Its a sad day when I have to teach you about KOMBINOT
and there are other alternatives......... ,

barak4*4
06-12-05, 09:25
Tzagi, your recommendations are bad!
First thing, they are a criminal felony, secondly you can get in to a lot of trouble for encouraging a person to commit a crime. And last, Moogi can get in to a lot of trouble to.
The police are not as dumb as they use to be…. Some of them even have uni' degrees that they did not buy over seas.
A good thin is that most of them don't understand English.
Now, all these tricks are unnecessary.
A car that is older than 30 years is considered a collectors car in Israel.
One can import it from over seas at almost the same costs that you talked about.
There is some tax to be paid, but not to much. It is calculated by the value of the car in the "craus list".
http://www.classicar.co.il/articles/article.asp?A_ID=199

http://www.classicar.co.il/articles/article.asp?A_ID=54

http://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?t=63725

next time, if you have any more criminal ideas, write them to the person in a "private message"
:wink:
barak.

tzagi
06-12-05, 17:58
Tzagi, your recommendations are bad!
First thing, they are a criminal felony, secondly you can get in to a lot of trouble for encouraging a person to commit a crime. And last, Moogi can get in to a lot of trouble to

Barak,
While I see your point and will admit that it was allitle childish of me to make fun of the subjet,

I never sugested that anyone do anything ilegal
I sugested that its cheaper to bring a complete vehicle in then buying the tub

Car theft happens every day and I'm sure we all know people that were victims of it, me included

Perhaps you misread my post

boazmich
07-12-05, 09:34
מוקי שלום לצערי אין שיטה קלה לפחחות של הגיפ שלך . יש לבצע ניקוי חול עלות כ 2500 ש"ח ולאחר מנן פחחות עלות כ 6000 ש"ח . אני גם עברתי את כל התהליכים שאתה עובר כולל כל המקומות הידועים להשיג חלקים לגיפ וגם מקומות לא ידועים . ניתן ליצור עימי קשר בטלפון 4422008 - 052

CJ5-4EVER1
07-12-05, 20:29
אני עברתי את כל מסכת ההתלבטויות האלו בעבר, ובסוף הכי כדאי היה לשלוח לניקוי חול 1500 ש"ח, ואח"כ פחחות הכוללת תלישה של הדפנות הישנות והחלפתם בפחים מגולוונים עם כיפוף של הסף העליון חיתוך וריתוך ואם אתה גר באיזור המרכז יש לי פחח תותח שעושה את זה באהבה גם בבית שלך 3500 ש"ח. תתקשר אליי ליותר פרטים 052-3604242 שחר.

Moogi
08-12-05, 20:12
תודה חברים, שזה יהיה רלוונטי אני אתקשר אליכם, כרגע אני לא יכול להוציא את הסכומים האלה על הרכב הזה.
צחי, תודה על הפרטים בנוגע לאיכות הבודי המתכתי החליפי - זה בהחלט משנה את הכיוון.
מכיון ויש לי שני רכבי אספנות (הג'יפ מודל 56 וחיפושית מודל 68) ואני חבר במועדון ה- 5 אני מודע לפרוצדורה של להביא רכב אספנות וזה אכן נילקח בחשבון, אבל אז בעצם הג'יפ שלי יהפוך לחלקים לג'יפ שאני אקנה... וזה לא ממש ניקרא לשפץ ג'יפ...

אגב, לדעתי ניקוי חול לג'יפ שלי ישאיר אותי עם לא הרבה יותר מאשר שילדה וכמה פחים דקים תלויים עליה...

יכול להיות שסופו של הג'יפ יהיה רכב עבירות פרופר... צינורות, קפיצים, כיסא, מנוע, גיר ושילדה, אלא אם אני אמצע פיתרון פיברגלס במחיר סביר...

-->