PDA

צפייה בגרסה מלאה : התקנת כיריים גז, האם חייבים מתקין של החברה או מספיק טכנאי גז מוסמך?

אייל
02-04-17, 16:45
קניתי כיריים וצריך להתקין אותם. בנוסף, צריך להאריך צינור גז כך שאני צריך בכל מקרה טכנאי גז מוסמך.
האם, על פי החוק, אני חייב לשלם את הכופר לחברה או שכל טכנאי גז מוסמך רשאי להתקין את הכיריים?

תודה רבה.

boaz avrahami
02-04-17, 17:20
אתה מתכוון להניח את הכיריים על השייש ולחבר צינור גמיש?

בחיאת.
גם כשאתה מכין קפה על הגזיה אתה מזמין מהנדס גז?

אייל
02-04-17, 17:25
זה הרבה יותר מסובך מזה.
אני בכל מקרה מביא טכנאי גז כדי להאריך צינור (כולל הלחמות). השאלה היא האם אני יכול להשתמש בו כדי לחבר את הכיריים החדשים או שאני חייב את הטכנאי של החברה שמכרה לי את הכיריים? מה אומר החוק/תקנה לגבי זה? האם הם יכולים לשלול ממני אחריות אם לא אשלם להם על ביקור?

נדב42
02-04-17, 17:45
בד"כ כשחייבים התקנה ע"י טכנאי של יבואן המוצר, זה כלול במחיר המוצר (והטכנאי מנסה להשחיל לך הרחבת אחריות ושמני נחשים).
בדוק את התנאים בעסקה הספציפית שלך ...

boaz avrahami
02-04-17, 17:46
לא נראה לי שיעשו לך הלחמה. יותר סביר שיעשו הפשלה של הקצוות וישימו מחברים עם ניפל.
באופן אישי לדעתי אתה קצת מגזים אבל אם זה מה שמרגיש לך נכון קטונתי.

בכל אופן, לא חשוב מי יעשה את זה, ספקיות הגז צריכות לבדוק לך חינם את מערכת הגז לפי קריאה ולא פחות מפעם בחמש שנים...,

נדב ש.
02-04-17, 19:18
קניתי כיריים וצריך להתקין אותם. בנוסף, צריך להאריך צינור גז כך שאני צריך בכל מקרה טכנאי גז מוסמך.
האם, על פי החוק, אני חייב לשלם את הכופר לחברה או שכל טכנאי גז מוסמך רשאי להתקין את הכיריים?

תודה רבה.

כל טכנאי גז, רק תשמור טוב את הקבלה/אישור שלו עם מספר והכל.

asafk
02-04-17, 21:33
מנסיון מר. על כל הארכה של צינור ובמיוחד בהלחמה - חייבים בדיקה עם שעון לחץ. בדיקה עם מי סבון לא מספיקה ועלולה להתברר כמקור סכנה.
הטכנאים מעדיפים להלחים אבל הרבה מהם לא יודעים איך. לכן תמיד אני מעדיף הפשלה ולשים לב לביצוע כל השלבים כולל ניקוי גראדים מהקונוס. עדיף אפילו לעשות לבד ולהביא את חברת הגז לבדיקה בלחץ.

אסף.

נדב ש.
02-04-17, 21:49
לא ממליץ לעשות לבד, קנינו כיריים שהתקלקלו לאחר כמה חודשים, כשהתקשרנו לחברה להזמין שרות נאמר בפירוש שאם אין לנו ביד את אישור המתקין הם לא יבואו.

DANI1
02-04-17, 22:08
טכנאי גז של החברה בא לתת את ההפעלה הראשונה לבדוק מה שקנית תקין ומאושר להפעלה , הטכנאי צריך לקבל נקודת גז ושקע חשמל להפעלת ההצתה האלקטרונית.
כל שינוי או ההזה של נקודת הגז שאתה מבקש לעשות בבית , חובה הביצוע ע"י טכנאי מוסמך שגם מספק לך חשבונית כחוק שעליה מופיע שם הטכנאי , ומס הטכנאי שלו .

במסגרת עבודתי כמפקח , מידי פעם אני הולך לקורסי רעינון ולמידת חוקים חדשים בארץ עקב רובי הבניה , ותקלות למינהם .
**** גז זה לא משחק ילדים כמו שלא משחקים באש***
בהצלחה

ש01
03-04-17, 11:08
טכנאי, כולל קבלה.
אתה צריך את זה לשקט שלך, ולביטוח אם יהיה נזק כי.....
(וגם להסיר ממך אחריות פלילית אם......)

אם אינני טועה אתה מאיזורנו, יש אחד טוב מזרקא/פראדיס. אחפש בערב את המספר שלו, אם אתה מעוניין.

אמיר ב.א
03-04-17, 11:33
אם זה כיריים של חברה גדולה (בוש וכו')

הם מחייבים בשביל האחריות שלהם , שהטכנאי שלהם יחבר לנקודה שבקיר.

איך מגיע לנקודה גז - זה אתה יכול להזמין טכנאי משלך.

-->