PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה|נעילת דיפ מרכזי

בקימר
05-04-17, 08:20
שלום לכולם,לאחר חיפוש בפורום וגם ברחבי האינטרנט,בהם לא מצאתי תשובה,אני מקווה שאולי מישהו יעזור לי

בבעלותי Q 2500 ארוך 97.
נורית חיווי של הדיפרנציאל המרכזי(אורכי) מהבהבת בזמן שילוב בתיבת ההעברה ולא נשארת קבועה(היא נכבית כאשר אני יוצא משילוב)
אני רוצה לדעת איך אני בודק את נעילת הדיפרנציאל המרכזי בתנאי חצר/שטח(לא במוסך)
כדי לדעת האם הבעיה היא בנורית או בנעילה.

בתודה מראש איתי

zerez
05-04-17, 08:23
כשהדיפרנציאל המרכזי נעול ההגה נהיה קשה יותר. תנסה לעשות סיבוב עם דיפרנציאל פתוח ונעול, אתה אמור להרגיש הבדל.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

ukiuki
05-04-17, 09:40
הי
אין כל שינוי או השפעה על ההיגוי בין 4X4 עם דיפ מרכזי נעול או בלעדיו.
לבדיקה, תעלה גלגל קדמי שמאל באויר, תשלב להילוך ותנסה להתקדם טיפה. בדיפ פתוח אתה לא תתקדם, בסגור כן.
בכל מקרה להערכתי הבעיה אצלך בבושינג ידית הטרנספר.

ד ו ר ו ן
05-04-17, 09:48
הי
אין כל שינוי או השפעה על ההיגוי בין 4X4 עם דיפ מרכזי נעול או בלעדיו.
.
בהחלט יש.
הסרנים לא מסתובבים באותו הרדיוס, והגלגלים צריכים להחליק כדי לפצות על הפרש המרחקים.

זו המהות של סיבת התקנת דיפ מרכזי.

הרגשת הקושי בהגה תלויה במידת ההגברה של רכב ספציפי, באמריקאים עם הגברה גדולה זה פחות מורגש, באחרים הרבה יותר.

ukiuki
05-04-17, 10:06
בהחלט יש.
הסרנים לא מסתובבים באותו הרדיוס, והגלגלים צריכים להחליק כדי לפצות על הפרש המרחקים.

זו המהות של סיבת התקנת דיפ מרכזי.

הרגשת הקושי בהגה תלויה במידת ההגברה של רכב ספציפי, באמריקאים עם הגברה גדולה זה פחות מורגש, באחרים הרבה יותר.
בפאג'רו לא תרגיש בשינוי. גם אם בפועל יש כזה. בוודאי לא כאינדיקציה לזיהוי הנעילה.

ishc
05-04-17, 10:15
בפאג'רו לא תרגיש בשינוי. גם אם בפועל יש כזה. בוודאי לא כאינדיקציה לזיהוי הנעילה.

++1

yoni_0000
06-04-17, 00:10
ברור שתרגיש!

על משטח אספלט, סובב הגה עד הסוף עם דיפ' מרכזי נעול ותפתח חלונות- סע ממש לאט, אתה תרגיש התנגדות של הרכב לתנועה ותשמע את הצמיגים מחליקים.
אם זה לא מתקיים הדיפ' לא ננעל.

ברכב קצר יהיה יותר קשה להבחין בשינוי.. אבל ברכב ארוך? אמור להיות מורגש מידית.

-->