PDA

צפייה בגרסה מלאה : מים מהאויר ...

גיא
05-04-17, 11:53
יש למישהו כזה ?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170405/10deddcafd2d9ad51f5ce2e14da4b674.jpg

Sent from my Pixel using Tapatalk

jacob72
05-04-17, 12:29
זה פיתוח שנולד מצוק איתן. מים לצוות הטנק

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

דידו
05-04-17, 13:59
כל דהיומידיפייר מייצר כמויות נאות של מים מהאוויר

ד ו ר ו ן
06-04-17, 21:41
ואיך מפצים על היעדר מינרלים במים האלו?
זה חסרון משמעותי.

גיא
06-04-17, 22:00
אני חושב שנתקלתי בהסבר באתר שהם מוסיפים על ידי אותה המכונה גם את המינרלים

ד ו ר ו ן
07-04-17, 12:36
אהה.. מוסיפים מינרלים.

נשמע מאד בריא ומאוזן.
זה לשתות מי מזגן עם תוספת אבק בתכלס.

נראה אחלה ציוד לשרידות צוות אויר שהתרסק או מי שנתקע בסהרה, או לוחמים ללא אספקה, אבל זהו.

נמרוד
07-04-17, 12:56
מה רע במי מזגן עם תוספת אבק?

ואם כבר, איך זה שבג'יפולוג עוד לא עלה הרעיון לאגור ולנצל את מי המזגן של הרכב? כמה ליטרים ביום קיץ חם ולח ישראלי?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

boaz avrahami
07-04-17, 13:59
אני מנצל את המים האלה להפקת מימן במקום בנזין.
בזכות זה אני נוסע על מיכל דלק אחד 3000 קמ ועוד יש לי מים לג׳קוזי בסוף הטיול

tamir128
07-04-17, 14:14
אני אמתין למנוע תאי מימן, ואז פשוט יצאו לי מים ממערכת הפליטה :cool:

ד ו ר ו ן
07-04-17, 16:07
אני מנצל את המים האלה להפקת מימן במקום בנזין.
בזכות זה אני נוסע על מיכל דלק אחד 3000 קמ ועוד יש לי מים לג׳קוזי בסוף הטיול

תקבל ניצולת אנרגיה גבוהה יותר אם תאמץ תזונה מבוססת שעועית וחיבור מושב הנהג ישירות לווסת גז למנוע.

ד ו ר ו ן
07-04-17, 16:10
מה רע במי מזגן עם תוספת אבק?

ואם כבר, איך זה שבג'יפולוג עוד לא עלה הרעיון לאגור ולנצל את מי המזגן של הרכב? כמה ליטרים ביום קיץ חם ולח ישראלי?

היה על זה דיון שהמסקנה שלו הייתה ששתיית מי עיבוי ממערכת מיזוג רכב זה מאד לא בריא בגלל הג׳יפה והחומרים במערכת.

boaz avrahami
07-04-17, 19:07
גם הברז באר כל הזמן נתקע במרפק

יונתןמצפה
08-04-17, 12:46
אהה.. מוסיפים מינרלים.

נשמע מאד בריא ומאוזן.
זה לשתות מי מזגן עם תוספת אבק בתכלס.

דורון זו ההגדרה של מים מזוככים (לא מזוקקים) ויש כמה חברות שאלו המים שאתה שותה כשאתה קונה שישייה ומתייחס אליה כאל ''מים מינרלים''.
אקווה נובה למשל.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

ד ו ר ו ן
08-04-17, 15:02
ממש לא.
מים מטוהרים הם מי ברז שניקו אותם ואיזנו שלא לומר הפחיתו מלחים.

זה לא דומה למי עיבוי שהוסיפו להם מלחים שלא היו בהם.

ולא, אני לא קונה מים מינרלים כי מבחינתי זה סוג של הונאה ותרגיל שיווק שלא עובד עלי.

במחיר של שישייה אני משקה את הגינה שבועיחם.

יונתןמצפה
08-04-17, 17:49
הכוונה לא אליך באופן אישי, מן הסתם...
אבל מים מזוככים הם מים שעוברים טיהור וסינון עד רמה של מים מזוקקים פחות או יותר ואז מוסיפים להם מינרלים ומלחים כדי שאפשר יהיה לשתות אותם.
בפועל, התהליך שהמים של אקווה נובה (לדוגמה) עוברים מרגע שאיבתם מהבאר המזוהמת במישור החוף ועד שמבקבקים אותם לא מאוד שונה מהתוצר של המכונות האלו.

גיא
08-04-17, 19:10
מה ההבדל בין מזוככים ומזוקקים ?

יונתןמצפה
08-04-17, 20:13
בגדול (מקווה שאני מדייק), מזוקקים = h2o, מים טהורים ללא מלחים ומינרלים. שתייה שלהם מסוכנת ואסורה.
מזוככים = מים טהורים בדומה לעיל שהוסיפו להם בתהליך מלאכותי מלחים ומינרלים חיוניים שהופכים אותם למי שתיה.
על מנת לקבל מים נקיים לפני הוספת התוספים מטהרים לרמה מאוד גבוהה בד"כ בתהליך של אוסמוזה הפוכה. ההוספה בסוף חיונית שכן התהליך הטיהור מנקה גם את החומר החיוני.

גיא
08-04-17, 20:31
לא יודע מה זה אוסמוזה ובטח לא הפוכה .. אני גם לא פנוי עכשיו לחפש בגוגל .. אבל למה שתיה של מים טהורים מסוכנת ?

יונתןמצפה
08-04-17, 22:03
אני לא מתיימר להיות מומחה בתחום, הכל מידע כללי ודברים ששמעתי וקצת קראתי, אבל בגדול הבעיה עם שתיית מים מזוקקים נעוצה בתופעת האוסמוזה והדיפוזיה. חומר תמיד ירצה לעבור דרך ממברמנה לצד שבו הריכוז שלו נמוך יותר, ונוזל (מים) תמיד ישאפו לעבור את הממברנה לצד שבו ריכוז החומר גבוה יותר (ולדלל אותו). כששותים מים מזוקקים מפלי הריכוזים בין ממברנות בגוף גדולות מאוד והדבר יוצר בעיות רציניות.
מעבר לכך אני לא יודע לפרט בביטחון ולכן אעצור כאן.
אם יש כאן מי שמבין יותר אשמח אם יפרט.

נמרוד
08-04-17, 22:24
אין בעייה לשתות כמויות קטנות של מים מזוקקים, או לשתות גם מים מזוקקים. לשתות רק מים מזוקקים לאורך זמן, עלול להזיק כי משנה את מאזן המלחים בגוף.

יונתןמצפה
08-04-17, 22:48
מתוך וויקיפדיה

''ישנה מחלוקת לגבי הסיכון לעומת הכדאיות שבשתיית מים מזוקקים. המצדדים טוענים שמים מזוקקים הם המים הטהורים ביותר שבנמצא ויש להם יכולת מוגברת לנקות את הגוף מזיהומים. המתנגדים מזהירים שמכיוון שריכוז*המלחים במים* המזוקקים הוא נמוך מאד, הם עלולים לגרום לספיחת מים מוגברת בתאי הגוף עקב תהליכים של השוואת ריכוזים דרך*אוסמוזה*וכמו כן לספוח* מהגוף מלחים ומינרלים שדרושים לו. לשתי הטענות אין גיבוי מדעי''

בקיצור, מסתבר שהנושא לא כזה חד משמעי.

בכל אופן ובהמשך לדברים, לא יזיק לדעת במה מדובר כשקונים מים מזוככים וחושבים שהם מים 'מינרליים'.

גיא
08-04-17, 23:36
תודה לשניכם .. השכלתי.

ד ו ר ו ן
09-04-17, 02:39
בגדול (מקווה שאני מדייק), מזוקקים = h2o, מים טהורים ללא מלחים ומינרלים. שתייה שלהם מסוכנת ואסורה.
מזוככים = מים טהורים בדומה לעיל שהוסיפו להם בתהליך מלאכותי מלחים ומינרלים חיוניים שהופכים אותם למי שתיה.
נתת הרבה יותר קרדיט ממה שמגיע לתהליך.

קודם כל, הפוך ממה שחושבים, מים מינרלים הם לרוב עניים במינרלים ביחס למי שתייה רגילים.
מחקרים בארה"ב, שם שתיית מים מינרליים נפוץ בתקופה ארוכה משמעותית מאשר כאן, העלתה בעיות שיניים אצל ילדים בגלל היעדר מינרלים יחסית למי ברז רגילים.

מים מטוהרים הם מי ברז ש"ניקו אותם" וארזו לך באריזה יפה ויקרה להחריד ביחס לאותם המים בדיוק בברז בבית.
קרי, במחיר של ליטר "מטוהר", אתה קונה מ"ק מים בברז בערך, אם לא יותר של אותם המים.

אם יש לך צנרת רקובה או בעייתית שיוצרת בעיה נקודתית אצלך בבית, אז ניחא, אולי אלו מים עדיפים.
בכל מקרה אחר, אתה לא מרוויח שום דבר בריאותי ואף מפסיד, גם כסף, וגם מינרלים..

המים בארץ באיכות גבוהה מאד, ואם תסתכל באותיות הקטנות, גם ה"מינרליים" נשאבים מאותם מאגרי מים שמקורות שואבים.

תעשה את החשבון לבד אם כדאי לך.

אני חושב שזה בזבוז כסף עצום.

- - - Updated - - -

וכמו כן לספוח* מהגוף מלחים ומינרלים שדרושים לו. לשתי הטענות אין גיבוי מדעי''
הגיבוי המדעי לספיחת המינרלים קרוב יותר ממה שאתה חושב.

רק תסתכל על בלוק מנוע וחלקי אלומיניום מאוכלים בגלל מים מזוקקים.

ממתי וויקיפדיה היא מקור מדעי?

יונתןמצפה
09-04-17, 07:36
ממתי וויקיפדיה היא מקור מדעי?

ממתי ג'יפולוג הוא כזה...? :p

אני דיברתי על מים מזוככים.
תקרא קצת על המים של אקווה נובה ותבין.
הם לא מים "מינרליים" כמו שנוטים לחשוב.

ולגבי המים המינרליים, אני מסכים איתך. אני לרוב לא קונה אותם אלא אם אני צריך מים בבקבוקים שאין לי בהישג יד כי שכחתי לאסוף בזמן.

tamir128
09-04-17, 11:23
ואם כבר נדרשנו לנושא אז מה עם המים המותפלים שכבר זורמי בברזים שלנו?

AvinoamNa
09-04-17, 16:21
התאים החמודים שלנו בגוף שואפים כל הזמן להומאוסטזיס ועובדים קשה על מנת לשמר את הנפח ועל הפעילות התקינה שלהם.
בהגדרה יש שלושה סוגי תמיסות- היפרטונית, היפוטונית ואיזוטונית.
מים מזוקקים=תמיסה היפוטונית- שהם כמעט חסרי יונים גורמים לכך שריכוז המומסים מחוץ לתאים נמוך=לחץ אוסמוטי גבוה בתוך התאים, לכן יש דיפוזיה של מים אל תוך התאים בניסיון נואש של התאים להשוות את הריכוזים משני צידי ממברנת התא.
אם המים מזוקקים לחלוטין המים לא יפעילו לחץ אוסמוטי אבל נפח הנוזל החוץ תאי ונפח התאים יעלו במקביל עד אפילו לפיצוץ התאים.
בכל מקרה , שתיית מים מזוקקים לא מומלצת ובהחלט לא כדאית.
מי שתהה לעצמו למה הצמחים בגינה לא מבסוטים לאורך זמן רק ממי המזגן , זאת הסיבה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->