PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעלה מילחן - מי מכיר?

דרור ברלי
09-04-17, 20:27
מעלה מלחן, מעל פארק תמנע.
אף פעם לא הייתי ואני לא מכיר.

צריך לעבור שם עם קבוצה. מישהו יכול לשפוך אור? איך המעלה הזה, מצבו וכו'.

תודה.

יונתןמצפה
09-04-17, 20:31
דרור מדובר במעלה רגלי.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

PW
09-04-17, 21:25
מעלה מלחן, מעל פארק תמנע.
אף פעם לא הייתי ואני לא מכיר.

צריך לעבור שם עם קבוצה. מישהו יכול לשפוך אור? איך המעלה הזה, מצבו וכו'.

תודה.

בהמשך לדברי הטעם של קודמי:
"מלחן" - מקור השם שניתן למעלה, נחל ובאר הנושאים שם זה - הוא טיב מימיה של באר מלחן, על מימיה המלוחים. (כ - 8,300 מ"ג מלחים מסיסים בליטר מים).
בניגוד לרוב המעלות הרגליים, הנאקבים ומעלות הרכב המבוססים רובם ככולם על נתיבים עתיקים, המחברים את אזור יטבתה אל אזור בקעת עובדה, מעלה מלחן הוא מעלה "מודרני" שנפרץ על ידי מטיילים בתחילת שנות השישים. אפשר להגיע אל תחתית המעלה בדרך עפר מכביש הכניסה לתמנע או בדרך עפר מכיוון אליפז.
מראשו ולאורך נתיב ההתקדמות מערבה - תצפיות יפהפיות לכיוון הרי אדום, בקעת תמנע והערבה.
המעלה מסומן בסמ"ש אדום וניתן להגיע אל ראשו בדרך עפר טובה מבאר מתק ונחל מתק.
חלק מדרכים אלה - עתיקות - וחלקן, כמו הדרך בערוץ נחל מתק - נפרצו גם הן על ידי מטיילים והן דרכים "מודרניות".
השביל עצמו מנצל מקטעים של מפולות במצוק כדי לגשר על הפרש הגובה בין הערבה וצוקי תמנע והוא נוח למדי לטיפוס.
לא ניתן כמובן לנוע בו ברכב.

אלה היו 60 שניות על מעלה מלחן.

נ.ב.
אני מפנה אותך לקונטרס הנ"ל, בו נכתב הקטע הבא:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/37408-%D7%9E%D7%9B%D7%A8%D7%96%D7%99%D7%9D-%D7%A6%D7%91%D7%90%D7%99%D7%99%D7%9D-%D7%A2%D7%9C-M-151/page2

"אחריה, (בניגוד לכלל הצבאי המטופש שכל דבר אמור להתחלק בו לשלוש) כל העולם (הטופוגרפי) דווקא מתחלק לשניים: כזה שניתן להגיע אליו בנסיעה - וכל השאר.
אחריה, לעולם לא תלך - במקום שבו אפשר להניע רכב.
אחריה, יכולת הניתוח וההבנה בין שתי חלופות התנועה הללו עולה לרמות של אומנות - שלא לומר אמנות ממש - והיא משפרת בכלל ובפרט את כל ראיית העולם והשטח דרך אספקלריה של נכון ולא נכון, מותר ואסור, ראוי ושאינו ראוי, מעשה נבואה או מעשה נבלה, חוקי ופלילי, טוב ורע - וחוזר חלילה"

לתשומת לבך.

asafk
10-04-17, 08:47
אפשר להגיע לראשו גם מצפון בהליכה זהירה בין קו המצוק שתחתיו לבין הגבעות מעליו.
והתצפית מעלפת.

אסף.

יובל48
10-04-17, 09:09
"אחריה, לעולם לא תלך - במקום שבו אפשר להניע רכב"
קטעים רבים בשביל ישראל חולקים על קביעה זו.

ד ו ר ו ן
10-04-17, 10:37
קראת את המניפסט המלא ממנו נלקחה השורה?
שווה.

-->