PDA

צפייה בגרסה מלאה : קורולה חדשה-חלון ימני קדמי לא עולה עד הסוף :(

Toyota17
10-04-17, 14:11
שלום ,

חג אביב שמח לכל חברי הפורום.

לפני כחודש נרכשה קורולה חדשה.
הקורולה החליפה אוקטביה 1.4 שנת 2011.
עדיין קשה לי להתרגל לקורולה שחסר בה כל אבזור נוחות שעושה טוב לנוסעי הרכב.
אני מוכן לסבול את הקורולה אם היא תהיה (כמובטח בכל מבחן אפשרי שקראתי טרם הרכישה)-יותר אמינה מהאוקטביה.
עם האוקטביה אכלתי לא מעט מרור :) ולכן התקבלה ההחלטה ללכת על הקורולה.
בקורולה ישנה נעילה מרכזית לחלונות אותה ניתן להפעיל בשני אופנים-לחיצה בשלט או נגיעה בידית הדלתות הקדמיות (keyless)
בשני המקרים קורה לפעמים (פעמיים בשבוע האחרון ועוד פעמיים לפני כן ) שהחלון לא נסגר.
הרכב חדש וזה מאוד מעצבן שצריך ללכת למוסך ולהפקיר את הרכב בידי המכונאים "המקצועיים" במוסך המרכזי.
הגרשיים -על סמך ניסיון עבר לא קטן ,גם של גיסי שעבד במוסך מורשה בעבר וגם שלי כלקוח של כ 5 רכבים שונים לאורך השנים.
משום מה נתקלתי במכונאים חסרי מושג דווקא במוסכים שאמורים להיות המקצועיים ביותר.
האם ניתן לנסות משהו לפני שאגש למוסך ?
מצד שני אני חושש לאבד אחריות.
מה הייתם עושים במצב דומה?

הכוכב הכחול
10-04-17, 14:27
חג שמח :)

בד"כ במכוניות חדשות,
לחיצה ראשונה נועלת את הרכב ומרימה את השמשות, ולחיצה נוספת עוצרת את פעולת הרמת השמשות.
יכול להיות שבטעות לחצת פעמיים?

Toyota17
10-04-17, 14:34
בטעות זה היה יכל לקרות פעם אחת , כשזה חוזר על עצמו4 פענים -טעות לא באה בחשבון .
די בטוח שגם בפעם הראשונה פעולת הסגירה נעשתה פעם אחת בלבד.

דרור ברלי
10-04-17, 15:22
טויוטה לא נופלים ב"שטויות", להלן דברים כאלה. ואולי כן?......:confused:
אז תבדוק שוב ושוב כדי להיות בטוח, לפני שבאמת מישהו יתחיל לפרק מנגנונים שהורכבו במפעל בצורה נקיה וישחית שם משהו.

boaz avrahami
10-04-17, 15:27
התקנה מקומית או מקורי לחלוטין?

Toyota17
10-04-17, 15:34
לא יודע.
בטויוטה לא אמורים ליפול על שטויות כמו מרים שמשות, ייתכן שזו אשמת המתקינים בארץ במידה והם אכן עשו משהו.

ישנם כמה דברים ברכב שזועקים התקנה מקומית -כמו למשל חיישני חניה בולטים (ולא שטוחים כמקובל בהתקנה מקורית)
או מצלמת רוורס באיכות די בינונית או פסי קישוט שאחד מהם כבר הודבק בשנית לאחר שבמועד קבלת הרכב גיליתי שאחד הפסים פשוט תלוי באוויר .
הקודנית ברכב גם בהתקנה מקומית -אין תאורת מקשים טרם ההקשה וזה פשוט משגע אותי .
מרים השמשות קרוב לוודאי מקורי -כי זה אבזור די בסיסי ברכב מודרני
לגבי מערכת ה keyless ,אין לי מושג , האבזור מופיע במפרט הרכב אבל להגיד בוודאות שזהו אבזור מקורי ויד מתקיני גיל קאר לא התערבה ,אינני יכל .

האם ישנה דרך לאפס את מרים השמשות ?
ניתוק המצבר יאפס את מערכת המולטימדיה ויכל להיות בעייתי גם לשאר המערכות .
בקורולה ישנן מערכות בטיחות אקטיבית שעובדות טוב מאוד ,לא הייתי רוצה לפגוע בהו בדרך כלשהי .

דרור ברלי
10-04-17, 16:13
אתה מתאר לא מעט התערבויות מקומיות במערכות הרכב, ואני לא אתפלא אם התקלה (אם יש תקלה) קשורה לזה. מתקינים מקומיים פשוט משחיתים את המכוניות. פשוטו כמשמעו. אין לי מילה אחרת לתאר את מה שהם מעוללים, עם חיתוכי החוטים וגניבות הפלוסים שלהם.

אני כידוע לא מחובבי מכוניות טויוטה (ולא מתבייש בזה, נהפוכו. מבחינתי דינן של פרות קדושות הוא להישחט. תמיד), אבל את מה שיש להם אי אפשר לקחת מהם - איכות מערכות החשמל והמנגנונים האלה בטויוטה היא ללא רבב. מה שהגיע מהמפעל ולא נגעו בו ידי מתקינים מקומיים, יעבוד שנים ארוכות ללא כל תקלה. על דברים כאלה בדיוק נבנה מוניטין האמינות של טויוטה.

מצד שני הקורולה שמשווקת בישראל לא מגיעה מיפן. היא מיוצרת בטורקיה, וחלק מהמנגנונים מסופקים לטויוטה ע"י יצרנים וספקים מקומיים.... אז לך תדע.

Toyota17
10-04-17, 16:31
מסכים איתך ב100%
לא רק בארץ נמכרת קורולה שהורכבה בטורקיה .
בינתיים ,גם אני לא מחובבי המותג , על אף שבסופו של דבר בחרתי בקורולה.

האוקטביה כרכב הייתה מושלמת עבור הדרישות שלי , הבעיה שהרכב הפגין אמינות לקויה.
עד כה לא התרגלתי לרכב שעולה כמעט כמו האוקטביה אך מציע בהרבה פחות מהסקודה.

כמות התקלות וימי העבודה שהפסדתי הכריעו לטובת רכב אמין (בפוטנציה) על פני רכב יותר פרקטי ונוח.
פעם אפילו חלמתי על צ'אק אנג'אן , כנראה נפלתי על אקסמפלאר ממש גרוע כי כל מי שאני מכיר והיה בעלים או קיבל את האוקטביה בעבודה, רק שיבח את הרכב ואני הייתי תמיד ברגשות מעורבים .

גיא
10-04-17, 17:41
יש אפשרות ללמד את החלון איפה המקס' למעלה ולמטה ... אחרי שהחלון עלה עד הסוף תריך את המתג ותחזיק אותו מורם עוד 7 שניות ... זה במקרה שהחלון חושב שהוא הגיע למעלה אבל לא באמת הגיע .. מצד שני, יש מנגנון שעוצר את החלון אם יש התנגדות .. על מנת לא לכרות ראשים ואצבעות .. אולי משהו מפריע לחלון !?

Sent from my Pixel using Tapatalk

Toyota17
11-04-17, 06:32
החלון נסגר רוב הזמן ורק לפעמים ישנה תקלה.
התקלה מתרחשת בחלון אחד בלבד.
רוב הזמן אין נוסעים במושב הקדמי , אין מישהו שמרוב חכמתו יירצה לבחון עד כמה המערכת חכמה ויודעת לעצור בזמן לפני שאחת האאצבעות תפגע.
לאחר חיפוש בגוגל, הבנתי שניתוק המצבר יכל לגרום לעבודה לא תקינה של מרים השמשות.
אני לא ניתקתי את המצבר, מה עבר על הרכב אחרי הגעתו ארצה ולפני מסירתו אני לא יודע.

אנסה "ללמד" את החלון איפה המקסימום שלו ,מקווה שזה יפתור את הבעיה.
לא סביר שהגומיות בדלת יהיו יבשות, בכל מקרה אעבור עליהן עם ספריי סיליקון שיש ברשותי.
אעדכן בהמשך.

דרור ברלי
11-04-17, 07:48
זה רכב ממותג איכותי והוא חדש לגמרי. מכאן אני מנחש שהגומיות רעננות.
מצד שני שווה לבדוק אם לא תקוע במסילה משהו, אבן קטנה או השד יודע מה, שמפריע לחלון לעלות עד הסוף. מנגנוני חלון מודרניים אכן מתוכננים לעצור בכל מקרה של עצם זר שמפריע לתנועת החלון במסילות שלו.

מנגנוני הרמת החלונות אכן "לומדים" לעבוד תקין אבל זה יכול לקחת זמן.
בפוקוס 2002 שלי יש הרמה בלחיצה אחת לכל ארבעת החלונות אבל לעתים זה משתבש אחרי החלפת/ניתוק מצבר או ניתוק/החלפת מנגנון חלון (כבר הוחלף מנגנון אחד בדלת שמאל אחורית) ואז הרמת חלון דורשת הפעלת המתג ברציפות עד לסגירה מלאה.
במכונית מודרנית שבה ב-99% מהזמן נוסעים עם מיזוג/חימום והחלונות תמיד סגורים, לוקח לזה כמה וכמה ימים עד שהמנגנון "לומד" לתפקד כיאות.

חנן-ג'יפולוג
11-04-17, 08:17
סיכוי טוב שמדובר במערכת בהתקנה מקומית.

התקלה עלולה להיות מעט קשה יותר לאיתור, שכן היא לא מופיעה קבוע.

על מנת שתוכל לעזור לטכנאי לעזור לך, רצוי שתשים לב להבהוב המאותתים בזמן סגירה, ואם יש משהו חריג באיתות בזמן הופעת התקלה, ציין את זה בפני הטכנאי.

המערכות המקומיות של מרימי השמשות, מסתמכות בד"כ על ההבהובים האלה כדי לקבוע שהתבצעה נעילה ולבצע את ההרמה.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

Toyota17
11-04-17, 09:06
אנסה לשים לב להבהובים .
אסתכל במסילה ,אולי באמת יש שם משהו שמפריע לחלון לעלות.
יחד עם סגירת החלונות ,המראות מתקפלות.
גם שהייתה תקלה בחלון הימני הקדמי, המראות התקפלו ללא יוצא מן הכלל.
המון תודה על ההסברים וההמלצות לאיתור התקלה

Toyota17
11-04-17, 10:49
בדקתי בתוך המסילה-אין עצמים כלשהם שעלולים פיסית לחלון להעלות עד הסוף.
לחצתי והחזקתי את כפתור מרים השמשות בשני מצבי קיצון-העליון והתחתון.

לא בטוח שיש קשר אך נזכרתי שישנה תקלה נוספת ברכב-הסאונד קופץ כאשר מערכת המולטימדיה במצב רדיו והרכב בתנועה.
במולטימדיה ישנו מצב "התאמת קול אוטומטית"-בטלתי אותו אך זה לא עזר והסאונד ממשיך להשתנות -פעם יותר חזק ופעם יותר חלש.

יכל להיות שברכב ישנה בעיה במערכת החשמל, יחד עם זאת, שאר המערכות עובדות בצורה תקינה.
אגש למוסך על מנת שיחברו את הרכב למחשב בכדי לבדוק תקלות.

גיא
11-04-17, 11:01
זה כבר נשמע כמו התקנה מקומית זדונית ..

Sent from my Pixel using Tapatalk

Toyota17
11-04-17, 11:22
את כל העצבים הוצאתי אחרי 48 שעות כשנהג מוכשר חנה בצמוד לרכבי (שעדיין לא הספקתי להוציא ממנו את כל הניילונים) ושרט חלק ניכר מהפגוש האחורי.
עכשיו אני מנסה להישאר חיובי עד כמה שניתן.
בסופו של דבר זה רק רכב.

אם מותר להעלות לכאן סרטונים , אעלה סרטון קצר שמצאתי לפני כמה דקות.
הסרטון מציג חוסר המקצועיות של המוסך המרכזי בארה"ב.
אם אסור להעלות סרטונים- חפשו Toyota radio problem solved ביוטיוב (https://www.youtube.com/channel/UCIOn4kxUpzc7To6PEPMOIDQ)

boaz avrahami
11-04-17, 11:45
תדביק לינק

Toyota17
11-04-17, 11:59
https://www.youtube.com/watch?v=O_yXV2n3vIM

Toyota17
12-04-17, 13:24
חזרתי מהמוסך-
אופס רכיב כלשהו במרים השמשות-החלון עולה ויורד כמצופה.
במערכת יש פונקציה לחיזוי פקקים או משהו דומה-הראו לי שהיא הייתה מסומנת.
בארץ הפונקציה לא פעילה בתחתנות הרדיו ונאמר לי שצריך לבטל אותה וזה יפתור את הבעיה.
בטלתי ונסעתי עם הרכב כ20 ק"מ, בינתיים אין קפיצות,מקווה שגם לא יחזרו.

Toyota17
30-05-17, 02:26
התקלה בחלון חזרה והוחלף מרים השמשות-מקווה שזה יפתור לתמיד את התקלה.

-->