PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך מעבירים מסלול בין israel hiking map

דידין
12-04-17, 11:46
לבין עמוד ענן ?

ערכתי מסלול על מפת israel hiking map המסלול נשמר כ gpx בשולחן העבודה ,אולם כשפתחתי אותו דרך עמוד ענן "הוא לא נקלט/עולה "
למה ?
מה עושים ?

חגשמj !

erezgur
12-04-17, 12:26
ניסית לשמור בפורמט אחר?
יש כפתור עם שני דיסקטים שם ניתן לבחור פורמט.
אתה יכול לבחור twl, נקרא naviguide binary format או משהו דומה או לנסות gpx 1.1

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

zerez
12-04-17, 12:43
תעבוד בפורמט gpx. זה הפורמט הכי סטנדרטי למסלולים וכל תוכנות הניווט שאני מכיר תומכות בו.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
12-04-17, 13:50
גם אצלי בסמארטפון העמוד ענן לא פותח gpx. במחשב זה כן נפתח.
אני ממיר את הקובץ מgpx לkml באתר הזה:
gpx2kml.com
ואת הkml אין בעייה לפתוח.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

דידין
12-04-17, 15:39
תודה על העצות-ננסה ונדווח .

דידין
12-04-17, 19:27
אז זהו

התפנתי וערכתי ניסויים ,המסקנה היא ( תודה ארז ) לקבע את השמירה בכפתור "שמירה בשם" (2 הדיסקטים בצד שמאל למטה).
אבל ב 2 הפורמטים התחתונים (ראו תמונה מצ"ב) .
מאחר ו gpx עובד , לא בדקתי ב פורמט kml

הערה חשובה !- כשמתכננים מסלול ב ISRAEL HIKING , למרות שאנו מסמנים המסלול על המפה, המסלול שתוכנן , יופיע על פני שבילים * שכבר הוקלטו במפה ולא לפי התכנון המקורי שלנו .
ז"א שאין קשר בין המסלול שאנו מתכננים לבין המסלול כפי שיופיע על המפה (ואחר-כך גם בעמוד ענן) חוץ מנקדת ההתחלה ונקודת הסיום - כדאי לזכור !

* לא בדקתי לעומק אבל אני מניח השבילים הקצרים ביותר

שוב תודה לכל המשיבים

114281

erezgur
12-04-17, 20:22
זו אופציה שאתה יכול לשלוט עליה, האם למצוא מסלול בין הנקודות שדקרת או לא....
במצב ציור, לאחר שלחצת על העיפרון, יש כפתור עם ציור של קו ישר המחבר שתי נקודות. אם תלחץ עליו, הנקודות תחוברנה בקווים ישרים ...

דידין
13-04-17, 00:12
וואלה , נכון.

תודה.

zerez
13-04-17, 10:50
אתמול שיחקתי קצת עם האופציות.
כששומרים מסלול יש אופציה של "שמור בשם" אם שומרים כ single track gpx במקום gpx 1.1 אז עמוד ענן פותח את הקובץ.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

steed
13-04-17, 17:30
יצרנו את גרסת "single track gpx" במיוחד על מנת לאפשר יצוא לעמוד ענן.

דידין
14-04-17, 16:30
יצרנו את גרסת "single track gpx" במיוחד על מנת לאפשר יצוא לעמוד ענן.

הבעיה היא שהמפות שלכם הן לא טופוגרפיות ולכן הרבה שבילים "הולכים לאיבוד"

erezgur
14-04-17, 17:12
הבעיה היא שהמפות שלכם הן לא טופוגרפיות ולכן הרבה שבילים "הולכים לאיבוד"

משפט שאולי תקין מבחינה דקדוקית אבל נראה כאילו חלקו הוזמט בעת הכתיבה ....
למה הכוונה "מפה לא טופוגרפית"? מה יש ב"מפה טופוגרפית" שאין במפה של IsraelHiking? קווי הגובה המאפשרים להבין את התבליט קיימים, סימנים וקטוריים של שבילים ודרכים אחרות - נמצאים, שמות אתרים ונושאי תכזית אחרים - מופיעים... צריך הסבר...

אולי לא בחרת בשכבה הנכונה כמפת רקע?

114293

למה הכוונה "שבילים רבים הולכים לאיבוד"? ייתכן וישנם שבילים שעדיין לא מופו (כלומר שאף אחד לא העלה הקלטה שלהם לאתר או ערך אותם נכון, זו הזדמנות מצויינת להזכיר שכל אחד יכול לתרום מידע ודרכים חסרות לאתר ויותר ממוזמן לעשות זאת) אבל לא ברור לי לגמרי למה הכוונה "הלכו לאיבוד" - היו בעבר ונעלמו? תוכל לציין היכן?

דידין
15-04-17, 05:38
אני מביא כאן 3 מפות של אותו אזור
- מפה פתוחה
- עמוד ענן
- ממשלתית
למעשה אין הבדל ניכר בין מפת עמוד ענן למפה הממשלתית (אני מניח שעמוד ענן בנוי על בסס הממשלתית).
אבל יש הבדל ניכר מבחינת הפירוט עם המפה הפתוחה .
מצא את ההבדלים !

למעשה אכן המפה הפתוחה היא עוד כלי לתכנון מסלול, במידה ואי אפשר לתכנן על "עמוד ענן"

המפה הפתוחה

114303

עמוד ענן

114304

האתר הממשלתי

114305

erezgur
15-04-17, 07:43
יפה.

קודם כל, בחר את מפת הטיולים הפתוחה ולא את מפת האופניים הפתוחה... אעלה בהמשך צילום.

שנית, מפת עמוד ענן שהבאת הינה למעשה מפת סמ"ש שרכשת בתשלום, או המפה שנרכשה ומשמשת כמפת רקע באתר, כלומר אותה מפה של מפ"י שהצגת כמפה ממשלתית, אולי משנה אחרת. אם היית בודק את המפה החינמית של עמוד ענן בנייד, היית רואה שהיא מבוססת על גרסה ישנה למדי של Israel hiking, עם קרדיט לזאב והראל, רק בצבעים אחרים.

אבל הבנתי כעת טוב יותר למה כוונתך, חסרה לך שכבת המידע הנוספת, בצבע סגול, עם המידע על שולחנות פיקניק, אתרים מיוחדים, מספרי שבילים מסומנים ועוד.
את השבילים החסרים משלימים כל הזמן, בעיקר חברי פורומי רוכבי האופניים... ננסה להשוות את המפות באזור בית שמש למשל.
בטיולים שלנו, אנחנו דואגים להשלים את המידע החסר ובעיקר למדים שברוב הפעמים השבילים מסומנים נכון יותר, כלומר מתאימים יותר למציאות, במפה של Israel hiking...

דידין
15-04-17, 08:01
אם ככה ,האם השבילים שמוסיפים רוכבי האופניים מתאימים גם לרכבי 4 על 4 ,או יותר נכון איך אני יודי שהם אכן מתאימים ולא "סינגלים" ?

erezgur
15-04-17, 08:29
טוב, ניצלתי כמה דקות ליד המחשב כדי לנסות להעלות צילומסך של אותו אזור עם מפת הטיולים הפתוחה:

114306

אם ככה ,האם השבילים שמוסיפים רוכבי האופניים מתאימים גם לרכבי 4 על 4 ,או יותר נכון איך אני יודי שהם אכן מתאימים ולא "סינגלים" ?
במפת הטיולים הפתוחה מופיעים סימוני השבילים בצורה דומה למה שאנחנו רגילים ממפות סימון השבילים וכפי שאנו רואים אותם בשטח. יש הבדלים בין סימון שביל לרכב 4X4 לשביל שהוא "סינגל".
כמובן שכמו בכל פרוייקט פתוח המסתמך על תרומת המידע של המשתתפים בו (ויקיפדיה למשל) - יכולות להיות טעויות אבל כאשר אחד המשתתפים מגלה אותן - מתקנים.

ארחיב מעט מאד על קצה המזלג ולמתעניינים אמליץ להצטרף לקבוצת הפייסבוק של הפרוייקט ולקרוא בויקי של הפרוייקט (הקישורים והפרטים נמצאים באתר - http://israelhiking.osm.org.il/ כאשר לוחצים על סימן המידע (הכפתור עם האות "i" סצד שמאל למטה).

מפת הטיולים הפתוחה, כמו לא מעט פרוייקטים דומים ברחבי העולם, מתבססת על פרוייקט ומאגר מידע של OSM - Open Street Map, פרוייקט מיפוי חופשי עולמי. לכל פריט מידע המוזן למאגר ניתן להזין מאפיינים רבים, כמו למשל אופי / דרגת הקושי של הדרך (כאשר מזינים דרך). ישנה הסכמה כיצד קובעים האם הדרך הינה כביש מהיר, דרך עפר המתאימה לכל סוגי הרכבים, דרך 4X4, דרך 4X4 "קשה" המחייבת הילוך כח, "סינגל" לרוכבי האופניים, מסלול הליכה בלבד וכו'.

כאשר מייצרים מהמידע הזה מפה, ניתן לבחור את צורת הסימון של כל פריט מידע כזה (או האם בכלל לשלבו במפה או לא). לכן ניתן לראות הבדלים בין מפת האופניים הפתוחה, מפת הטיולים הפתוחה או המפה החינמית של עמוד-ענן - כל אחד מהגורמים שיצר אותה בחר לעצמו ערכת צבעים שונה במקצת, בחר איזה מידע לכלול במפה וכו'.

-->