PDA

צפייה בגרסה מלאה : התנהגות כביש עם LOCKRIGHT אחורית

adrian.herscu
13-04-17, 23:30
שלום לכולם,

אחרי שדיברתי עם כל בעלי הג'ימני שאני מכיר וקראתי כל מה שיכולתי למצוא על LOCKRIGHT יש לי עוד שאלה אחת פתוחה.
מה קורה בכביש אספלט בעלייה חדה בסיבוב חד?
יש כמה עליות כאלה בארץ. אחת מהן מחמת גדר לדרום רמת הגולן. עוד אחת להר תבור. מעלה עקרבים...

לפי מה שאני מבין עד עכשיו בסיבוב צריך להרפות מהגז כדי לתת לנעילה להשתחרר... מצד שני בעליה חדה הרכב יעצור.
מישהו מכיר? נתקל במצבים כאלה? איך הרכב מגיב?

תודה מראש,
אדריאן.

tamir128
14-04-17, 00:35
לא קורה כלום.
כל עוד אתה לא נוהג בפראות מוגזמת אין שום בעיה.
אני עם נעילה כזאת כבר מעל 5 שנים.

GodsFather
14-04-17, 10:50
תנהג רגיל. אם תחשוב על זה יותר מידי תילחץ.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

adrian.herscu
07-12-17, 21:49
שלום לכולם,
אחרי כמה תקיעות, החלטתי להתקין נעילה אחורית.
התקיעה האחרונה הייתה כשניסיתי לעלות את מעלה כוכב השחר ממבואות יריחו. נאלצתי לחזור 100 מטר ברוורס בשיפוע חד עם חריץ משמאל ותהום מימין. מלחיץ.
כבר שבועיים עם הנעילה. האוטו עם גיר ידני.
אז ככה... בנסיעה על כביש ישר עם סיבובים מתונים אין שום בעיה.
בסיבובים הדוקים, כאלה שמחייבים ירידה להילוך שני, חייבים להיות החלטיים עם הגז.
אם אי אפשר להיות החלטיים עם הגז בגלל תנועה למשל אז חייבים להחזיק קלאצ'.
בדרך כלל זה עובד יופי.
לפעמים הנעילה כאילו נתפסת למעין שיגעון ולחיצה על הקלאצ' לא עוזרת. בדרך כלל זה קורה לי בחניות. במקרה כזה רק עצירה מוחלטת פוטרת את הבעיה.
כנראה צריך לפתח עדינות מסויימת בעבודה עם דוושת הגז למקרים כאלה...
בשטח יצא לעשות כמה עליות שמקודם היו דורשות תכנון מסלול יותר מדוייק וכנראה יותר תנופה. הפעם האוטו עבר בלי שום התנגדות.
אז אני מבסוט.
למי שמתלבט כדאי לחשוב למי הוא הולך לתת את האוטו לנהוג. לי בינתיים יצא לתת לחבר והוא הסתדר עם זה.
תודה לליאור זוקילנד על העבודה הנהדרת שעשה.
אדריאן.

נדב42
07-12-17, 22:04
גיר ידני עם נעילה אוטומטית זה לא שילוב נעים ...

הצד החיובי הוא שאתה הולך להתרגל לנהוג עם מעט מאוד קלאצ׳ ...

בהצלחה...

shmil
08-12-17, 09:37
אין שום בעייה עקרונית עם גיר ידני ונעילה אוטומטית.
כל הסופות והסיקסים הנעולים כך.
צריך שבוע שבועיים להתרגל לתופעת הורדת הילוך בטורים גבוהים בסיבוב.
תהנה.

אורי.ר
08-12-17, 13:02
"לפי מה שאני מבין עד עכשיו בסיבוב צריך להרפות מהגז כדי לתת לנעילה להשתחרר... מצד שני בעליה חדה הרכב יעצור.
מישהו מכיר? נתקל במצבים כאלה? איך הרכב מגיב?"

ראיתי שענו לך בנוגע לגיר רגיל, לי יש נעילה אוטומטית (לא לוקרייט) והרכב הוא קיה סורנטו.

למיטב ניסיוני 6 שנים עם הנעילה, ברגע לומדים את הפרנציפ זה קל מאד ואין מחשבה ביום יום.

כאשר מדובר על מהירויות נמוכות, כל עוד אתה נוסע בקו ישר אין בעיה עם עזיבה של דוושת הגז, כאשר נכנסים לסיבוב (עליה, מישור) אתה נוסע לאט עם גז קבוע (הנעילה משתחררת וזה עובד יפה), עזיבה של דוושת הגז תוך כדי סיבוב תגרום לנעילה להיתפס.
בירידה מומלץ לעזוב את דוושת הגז כאשר נמצאים בקו ישר ולקחת את הסיבוב ללא גז ולהאיץ בגמר הסיבוב שהגלגלים בקו ישר.
במהירויות גבוהות לא מורגשת השפעה של הנעילה.

בהצלחה

אלדר
08-12-17, 13:50
אין שום בעייה עקרונית עם גיר ידני ונעילה אוטומטית.
כל הסופות והסיקסים הנעולים כך.
צריך שבוע שבועיים להתרגל לתופעת הורדת הילוך בטורים גבוהים בסיבוב.
תהנה.

בויטרה/גרנד ויטרה זה קצת שונה.
צריך להתרגל לנעילה אחורית בידני, לא משהו שאי אפשר.

בןבן
05-02-18, 18:17
שלום לכולם,

אחרי שדיברתי עם כל בעלי הג'ימני שאני מכיר וקראתי כל מה שיכולתי למצוא על LOCKRIGHT יש לי עוד שאלה אחת פתוחה.
מה קורה בכביש אספלט בעלייה חדה בסיבוב חד?
יש כמה עליות כאלה בארץ. אחת מהן מחמת גדר לדרום רמת הגולן. עוד אחת להר תבור. מעלה עקרבים...

לפי מה שאני מבין עד עכשיו בסיבוב צריך להרפות מהגז כדי לתת לנעילה להשתחרר... מצד שני בעליה חדה הרכב יעצור.
מישהו מכיר? נתקל במצבים כאלה? איך הרכב מגיב?

תודה מראש,
אדריאן.שאלה, מה בנוגע לחוקיות של התקנה כזאת? האם במקרה של תאונה חברת הביטוח לא תתנער מאחריות?

Sent from my SM-T810 using Tapatalk

GodsFather
06-02-18, 08:57
שאלה, מה בנוגע לחוקיות של התקנה כזאת? האם במקרה של תאונה חברת הביטוח לא תתנער מאחריות?

Sent from my SM-T810 using Tapatalkאם תגרום לה לחפש אותך שם אז לך תדע...אבל הקיטבג נשאר מחוץ לפורום הזה רוב הזמן

איל מ
06-02-18, 09:01
הם יכולים לנסות להתנער.
אם לא הרסת את האוטו בכוונה, מגיע לך כסף.

בןבן
07-02-18, 14:13
אם תגרום לה לחפש אותך שם אז לך תדע...אבל הקיטבג נשאר מחוץ לפורום הזה רוב הזמן

Sent from my SM-G900F using Tapatalkבקיצור מה שאתה אומר זה אין שכל אין דאגות?

GodsFather
07-02-18, 17:48
נעלבת?

מה שאני אומר זה - חובת ההוכחה עליהם. מכאן תיקח את זה לאן שתרצה

בןבן
07-02-18, 18:30
נעלבת?

מה שאני אומר זה - חובת ההוכחה עליהם. מכאן תיקח את זה לאן שתרצה

Sent from my SM-G900F using Tapatalkלא נעלבתי. נדהמתי .סליחה אבל ברצינות, זה לא ממש בעיה לבדוק ולראות שברכב יש נעילה אחורית ובודאי בוחנים שמכירים את עולם הרכב יודעים שבהרבה רכבים כאלו מותקנת נעילה. עכשיו החלקתי נכנסתי בעמוד והנזק עומד על 20 אלף שח(קרה לי עם פגרו ) יש ביטוח מקיף אמה מה מותקנת נעילה לא יודע אם חוקית אבל בכל אופן לא רשומה ברשיון רכב. לך תוכיח שאין לך אחות. בגלל זה אני שואל. זאת לא חכמה לבטח רכב כל שנה בכמה אלפי שקלים כדי לעמוד אחכ מול חברת ביטוח שתטען שבגלל הרכבת נעילה לא נכונה או לא מאושרת(בדיוק כמו צמיגים במידה אחרת) היא לא מפצה אותך על הנזק. בעבור זה שאלתי לגבי בעיתיות ההרכבה .הייתי מאד רוצה להרכיב נעילה כזאת (גימני חדש יומים על הכביש). זאת לא חכמה להתקין ולהחזיק אצבעות במקרה של תביעת נזק. מקווה שעכשיו אני ברור יותר ויותר מכך שיש כאן אולי מישהו מוסמך שיכול לענות על כך.

גיא
07-02-18, 18:31
הם יכולים לנסות להתנער.
אם לא הרסת את האוטו בכוונה, מגיע לך כסף.

גם אם הרסת את האוטו בכוונה מגיע לך כסף.

יש מספיק פסיקות שאומרות שהביטוח נועד להגן עליך מפני טיפשותך ..
אפילו אם אתה ממש טיפש.

Sent from my iPhone using Tapatalk

GodsFather
07-02-18, 18:37
לא נעלבתי. נדהמתי .סליחה אבל ברצינות, זה לא ממש בעיה לבדוק ולראות שברכב יש נעילה אחורית ובודאי בוחנים שמכירים את עולם הרכב יודעים שבהרבה רכבים כאלו מותקנת נעילה. עכשיו החלקתי נכנסתי בעמוד והנזק עומד על 20 אלף שח(קרה לי עם פגרו ) יש ביטוח מקיף אמה מה מותקנת נעילה לא יודע אם חוקית אבל בכל אופן לא רשומה ברשיון רכב. לך תוכיח שאין לך אחות. בגלל זה אני שואל. זאת לא חכמה לבטח רכב כל שנה בכמה אלפי שקלים כדי לעמוד אחכ מול חברת ביטוח שתטען שבגלל הרכבת נעילה לא נכונה או לא מאושרת(בדיוק כמו צמיגים במידה אחרת) היא לא מפצה אותך על הנזק. בעבור זה שאלתי לגבי בעיתיות ההרכבה .הייתי מאד רוצה להרכיב נעילה כזאת (גימני חדש יומים על הכביש). זאת לא חכמה להתקין ולהחזיק אצבעות במקרה של תביעת נזק. מקווה שעכשיו אני ברור יותר ויותר מכך שיש כאן אולי מישהו מוסמך שיכול לענות על כך.

Sent from my SM-T810 using Tapatalkכמו שאמרתי וכמו שאמרו פה לפני וחבל גם שלא הרצת על זה חיפוש - חובת ההוכחה היא על חברת הביטוח.

קרי, נאמר ומנסה להתנער, היא צריכה להוכיח איך הנעילה היא זו שגרמה לתאונה ושאילולא הנעילה כנראה לא הייתה תאונה או בחומרה מופחתת.

כל השאר היא התפלפלות משפטית שתהיה מעבר למה שרשום פה.

נדב42
07-02-18, 18:37
גם אם הרסת את האוטו בכוונה מגיע לך כסף.

לא לגמרי מדוייק.

אם הסעת את הרכב בכוונה מעבר לצוק כדי שיתרסק לא תקבל אגורה שחוקה.

אם התקנת משהו שבעקבותיו קרתה תאונה והרכב התדרדר מעבר לצוק, כנראה שבית משפט יפסוק לטובתך.

יש הבדל מהותי בין שני המקרים...

ד ו ר ו ן
08-02-18, 01:29
בכל אופן לא רשומה ברשיון רכב.
גם. רכבים עם נעילות מהמפעל זה לא מופיע ברשיון כי אין לזה קשר לרשיון..

זה לא מוגדר רכיב ברשיון, ושישאר ככה.

ואתה באמת לקחת רחוק את הפרשנות.

ואם ברכב עם נעילה מקורית לא שחררת בכביש והחלקת?
עדיין יש לך ביטוח כי כשמו הוא, ביטוח כנגד תאונה, אבל גם כנגד טמטום עצמי.

8ball
08-02-18, 01:55
לא נעלבתי. נדהמתי .סליחה אבל ברצינות, זה לא ממש בעיה לבדוק ולראות שברכב יש נעילה אחורית ובודאי בוחנים שמכירים את עולם הרכב יודעים שבהרבה רכבים כאלו מותקנת נעילה. עכשיו החלקתי נכנסתי בעמוד והנזק עומד על 20 אלף שח(קרה לי עם פגרו ) יש ביטוח מקיף אמה מה מותקנת נעילה לא יודע אם חוקית אבל בכל אופן לא רשומה ברשיון רכב. לך תוכיח שאין לך אחות. בגלל זה אני שואל. זאת לא חכמה לבטח רכב כל שנה בכמה אלפי שקלים כדי לעמוד אחכ מול חברת ביטוח שתטען שבגלל הרכבת נעילה לא נכונה או לא מאושרת(בדיוק כמו צמיגים במידה אחרת) היא לא מפצה אותך על הנזק. בעבור זה שאלתי לגבי בעיתיות ההרכבה .הייתי מאד רוצה להרכיב נעילה כזאת (גימני חדש יומים על הכביש). זאת לא חכמה להתקין ולהחזיק אצבעות במקרה של תביעת נזק. מקווה שעכשיו אני ברור יותר ויותר מכך שיש כאן אולי מישהו מוסמך שיכול לענות על כך.

הכי מוסמך שיש, אל תתקין נעילה, גם לא צמיגים שונים ואפילו לא סטיקר על השמשה. בכלל כאן לא דנים במקרה אמיתי בו מישהו מתכוון או לא להתקין נעילה, או שינוי כזה או אחר ברכב. זה דיון תיאורטי, ברמה הפילוסופית, מה היה עושה פלוני לרכב אלמוני במדינה בה אין מגבלה.

אם לא הוכיחה חברת הביטוח שהתאונה שבה פגעת בעמוד נגרמה באופן ישיר בשל התקנת אותה נעילה תיאורטית, שהותקנה במטרת מכוון לגרום לנזק ישיר ע"י גרימת תאונה, יקבע בית המשפט שבאופן לא פילוסופי בכלל, מדובר במטומטם , ומכאן שפוליסת הביטוח מכסה את הנזק, כי אם אתה טיפש אתה מוגן עפ"י חוק.

מכאן הדיון הוא האם אתה מעוניין לבוא ולשלם מחיר בשינוי מה שאותו מהנדס של חברה א ב או ג תכננו במסגרת הפשרה והאיזון הכולל בין היעוד של רכב, כזה או אחר לכביש-עולמו העיקרי לצערנו, לשטח.

בכל מה שתגיע רק תגרום נזק לאיזון העדין הזה. השאלה היא מה אתה מחפש. מצד אחד להחזיק ג'יפ ששונה מכל הכיוונים כולל הסבת תיבת הילוכים מאוטומט לידני(היינו שם) שינוי של חצי מהמתלה המקורי הגבוהות ושינוי מידות צמיגים וכו, שהובילו לרכב שמגיע לכל מקום, אבל רק אני יכול לנהוג בו, וגם זה לא תענוג כרכב יומיומי. לעומת זאת להתנייד בגיפ? סובארו יומיומי עדין מתורבת עם מזגן וקרוז קונטרול, שכהחלטה אני לא נוגע אפילו בצמיגים שלו, כי היעוד שלו זה רכב שגרתי עם יכולת לפזול פה ושם לטיולון מזדמן או קפה קטן בטבע בלי לתכנן מראש.

בןבן
08-02-18, 07:39
טוב ,נראה שהתשובות די מספקות.זה נכון ,רכב עם נעילה אחורית במקור לא מגיע עם ציון כלשהוא ברשיון . תודה על ההתיחסות הרצינית חברים.

- - - Updated - - -

עכשיו אני מוסיף שאלה בנושא. האם אחרי הרכבת נעילת לוקרייט ,אפשר להחזיר את הדיפרנציאל חזרה למצב המקורי? כלומר ממה שהבנתי מוציאים רק את הסייד גירס שאפשר אחכ להחזיר? או שאני טועה?

גיא
08-02-18, 08:08
טוב ,נראה שהתשובות די מספקות.זה נכון ,רכב עם נעילה אחורית במקור לא מגיע עם ציון כלשהוא ברשיון . תודה על ההתיחסות הרצינית חברים.

- - - Updated - - -

עכשיו אני מוסיף שאלה בנושא. האם אחרי הרכבת נעילת לוקרייט ,אפשר להחזיר את הדיפרנציאל חזרה למצב המקורי? כלומר ממה שהבנתי מוציאים רק את הסייד גירס שאפשר אחכ להחזיר? או שאני טועה?

מוציאים מה שהכניסו ומכניסים חזרה מה שהוציאו .. והכל חוזר למקומו בשלום.

בןבן
08-02-18, 20:44
מוציאים מה שהכניסו ומכניסים חזרה מה שהוציאו .. והכל חוזר למקומו בשלום.tnx brother

-->