PDA

צפייה בגרסה מלאה : דאציה דאסטר

nahmany
15-04-17, 12:08
שלום
לדאציה אין הילוך כוח, אך הוא בעל 4 על 4 ונעילה.
המחסור שלו זה בהילוך, כאשר הילוך 1 ו 2 ארוכים יותר מהרגיל.

מנגד עומד אופציה לגימיני חדשה מה דעתכם?

אני מודה שאני קצת חושש מיד 2 כי ראיתי שיש הרבה רכבים מפורקים בקרב הגימני(על אף שמצאתי מס' מודעות אקטואליות).
אם יש המלצות למה לבדוק ברכב יד 2, ואיפה מומלץ באזור כפר סבא אשמח

תודה רבה לעוזרים

erezgur
15-04-17, 16:10
יהיה אפשרי לנסות לעזור בהתלבטות, אבל ענה קודם על כל השאלות בשרשור הדביק בראש הפורום, כדי שנכיר את הדרישות והאילוצים ואת סוג השטח שבו אתה מתכוון לטייל.

גימני הוא רכב שטח לכל דבר עם יכולות גבוהות להתמודדות עם שטח קשה.
דאסטר הוא רכב נח הרבה יותר, מתאים להתמודדות עם דרכי עפר ואפילו שטח בינוני (בתנאי שהנהג מנוסה מספיק ומודע למגבלות ולמחיר השגיאה), חסכוני בסולר (אני מניח שאתה מדבר על דגם הדיזל) ונוסע מצויין על הכביש.

לגבי מה שכתבת על רכבי יד2 - נשמע שאתה קצת מבולבל, האם גימני שמוכרים ביד2 הוא עם סיכון להיות "רכב מפורק"? או שאולי לא הבנתי למה כוונתך.

המלצה לבדיקת רכב לפני קניה הינה קודם כל לסרוק אותו בעצמך ולהתרשם, לבדוק היסטוריית טיפולים, להתרשם מאמינות המוכר לחקור לגבי פגמים שדאתה מצליח לראות.
בשלב הבא - רצוי לקחת אותו למוסך מתמחה בסוג הרכב ולקבל משמעויות כספיות לתיקון הליקויים...

nahmany
15-04-17, 18:31
שלום ארז
אני סטודנט לחינוך ולימודי ארץ ישראל.
השימוש שלי ברכב 4 על 4 הוא לטיולי סופשבוע בדרך למעיינות, תצפיות, וכו'.
אין ספק שחלק מהדרכים יהיו קלילות למשל כמו נסיעה לעין עקב וחלק יהיו קשות יותר כמו נסיעה להר חורשן, הר כרכום וכו'.

הג'ימני מצוין לשטח יותר מהדאסטר, אני ללא ילדים, וגם לילד אחד הרכב מספיק לזמן מסוים.
השיקול שלי על הדאסטר הוא מבחינת מקום שהוא יותר יעיל, אך גם עם הגימני ניתן להסתדר, השיקול היחיד למה לא לקנות דאסטר הוא ההילוך כוח האם תוכל לעזור לי בתשובה כמה חסר זה יהיה?
חלק מהנסיעות שלי הם בכביש מהנסיעות שעשיתי על גימני הוא קצת פחות נוח אבל זה באמת סביל.

לגבי יד 2, ראיתי המון מודעות עם מחירים יקרים ביחס לרכב חדש שאני שוקל אולי עדיף להשקיע ולקנות רכב חדש.
בנוסף הרכב עבר המון ידיים שקשה לדעת מה ההיסטוריה שלו וכמה אמין הוא יכול להיות, שאני אומר רכב מפורק אני מתכוון לרכב שעבר המון קילומטרים, המון פגיעות כתוצאה מהשטח.
ראיתי מספר רכבים ובהחלט מצאתי שני רכבים שהתרשמתי מהם(גימני) אזור נתניה ותל אביב, הייתי רוצה לקחת אותם למוסך מומחה לרכבי סוזוקי, יש המלצות?
בנוסף הייתי רוצה לדעת אם אני בכיוון הנכון בחשיבה, אולי לשנות חשיבה, אחרי הכל גיפאי מתחיל.
במשפחתי היו גיפים למשל איסוזו טרופר, גיפ סיקס, והיילקס, אך לא בתקופה בה היה לי רישיון ולכן אני מגדיר את עצמי גיפאי מתחיל

תודה!

שלמה_55
18-04-17, 10:34
בס"ד

מכל מה שכתבת על המשפחה ועל הג''פים שהיו לכם.

ומהעובדה שאתה מתאר שתהיה גם בשטח מעבר לבינוני (הר חורשן, הר כרכום).

אל תלך על הדאסטר. הוא ללא הילוך כח והפרט הזה יהיה בעוכרך.

תמצא גי'מני טוב (ואני מבין שיש כבר שנים בכיוון) ותבדוק בדיקה ראשונית שטחית שלך ואם הכול טוב (היסטוריית טיפולים, קילומטרז וכו') תמשיך לבדיקה במוסך סוזוקי.

לגבי החשש שלך שיש הרבה מפורקים. זה יכול לקרוא בכל סיגמנט ונכון שיתכן שיותר ברכבי שטח.

זה לא אומר שלא מחכה לך אי שם ג'ימני במצב מצויין שתוכל להינות ממנו.

שלמה.

גיא
18-04-17, 11:16
שלמה,

באמא'שך ...

לדאסטר יש הילוך כוח, אחד. אבל הוא הרבה יותר כוח מהסובארו שלך. תפסיק. אין לך חצי מושג בכלום בטח לא ברכב ובשטח. אתה מטעה אנשים בכוונה. ובס'ד לא יעזור לך פה.

לפות'ש, לדאסטר יש הילוך ראשון קצר. מאד קצר לא ארוך. להר כרכום וחורשן לא תהיה לך שום בעיה להגיע. גם לעלות את מרזבה .. או מעלה יאיר. עובדה הרבה דאסטרים כבר עשו את זה.

ג'ימני יהיה טוב אבל צפוף והמחיר הוא בנסיעת הכביש.
דאסטר יהיה טוב אבל זה לא ג'יפ במלוא מובן המילה ..

סובארו יקר בקניה, יקר בתחזוקה ופחות עביר כי יש לו סנטר ותחת ארוכים מאד. יחסי העברה נחותים משני האחרים ואין הילוך נמוך.

Sent from my Pixel using Tapatalk

שלמה_55
18-04-17, 12:22
שלמה,

באמא'שך ...

לדאסטר יש הילוך כוח, אחד. אבל הוא הרבה יותר כוח מהסובארו שלך. תפסיק. אין לך חצי מושג בכלום בטח לא ברכב ובשטח. אתה מטעה אנשים בכוונה. ובס'ד לא יעזור לך פה.

לפות'ש, לדאסטר יש הילוך ראשון קצר. מאד קצר לא ארוך. להר כרכום וחורשן לא תהיה לך שום בעיה להגיע. גם לעלות את מרזבה .. או מעלה יאיר. עובדה הרבה דאסטרים כבר עשו את זה.

סובארו יקר בקניה, יקר בתחזוקה ופחות עביר כי יש לו סנטר ותחת ארוכים מאד. יחסי העברה נחותים משני האחרים ואין הילוך נמוך.

גיא - בלי לערב הורים. אבל אתה התחלת... אז באמש'ך...

זה לא אני שכתבתי שלדאסטר אין הילוך כח. זה פות"ש כתב זאת:

שלום
לדאציה אין הילוך כוח, אך הוא בעל 4 על 4 ונעילה.
המחסור שלו זה בהילוך, כאשר הילוך 1 ו 2 ארוכים יותר מהרגיל.

מנגד עומד אופציה לגימיני חדשה מה דעתכם?

.....

וזה שאתה מתחיל ללכלך באופן אישי זה מביא אותך למקומות מאוד מכוערים. ההארה הייתה בשבילך ולמענך...

שלמה,

באמא'שך ...

...

גיא
18-04-17, 12:24
בס'ד .. אתה עושה צחוק מעצמך ...

תהנה.

GodsFather
18-04-17, 12:43
ילדים...נא להרגע

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

גיא
18-04-17, 12:45
אני מאד רגוע ... ברמה של מרטיני און דה רוקס. אני לא חושב שזה נכון לתת מידע שגוי כי זה עלול ליצור מצג שווא אצל השואל או מי שיחפש בעתיד.

הפנאטיות של אחד ממכורי הסובארו קצת מפריעה לי.

אז נתתי את הצד השני.

sgill
18-04-17, 12:54
העיקר ש.... בס"ד !!!!

שטח - ג'ימני
שטח עד בינוני (טוב בינוני + כדי שגיא יחוס עלי) + כביש + מקום + צריכת דלק - דאסטר
שטח עד בינוני מינוס + כביש + מקום - סובארו.

ושוב בס"ד.....

גיא
18-04-17, 12:59
העיקר ש.... בס"ד !!!!

שטח - ג'ימני
שטח עד בינוני (טוב בינוני + כדי שגיא יחוס עלי) + כביש + מקום + צריכת דלק - דאסטר

ושוב בס"ד.....
לצורך העניין .. דוגמה מהשטח.

מסלול נחל חצרה שבקרתי בו לפני כמה ימים. גם דאסטר גם xv גם פורסטר (לא יודע שנה וגיר) וגם פורסטר ישן וגם outback צלחו אותו מצפון לדרום. אני הייתי דווקא נגד הכיוון אבל היו שני דאסטרים שחיפו עלי.

אז הנקודה היא שהרכבים יכולים לטייל יחדיו.

הם מספיק קרובים בתכונות.

אני מאמין --מתוך נסיון אישי-- שלדאסטר יש נתונים עדיפים על הסובארו. כל הסובארו.

זה הכל.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170418/7ae75dea139c2dde7bf19b0ceabdfa90.jpg

הצילום הנ'ל מהמרפסת.

שלמה_55
18-04-17, 14:29
העיקר ש.... בס"ד !!!!

שטח - ג'ימני

ושוב בס"ד.....

בס"ד

כל מילה דובדבן...

העיקר בס"ד - כי בלי סעייתא דשמייא - אין אפשר לעשות כלום... :)

שלמה.

נמרוד
18-04-17, 14:34
שלמה - ליד שם המשתמש שלך בראש הדף --> הגדרות --> ערוך חתימה --> תכניס לשם את הבס"ד, בחייאת אללה.

שלמה_55
18-04-17, 14:34
בס'ד .. אתה עושה צחוק מעצמך ...

תהנה.

בס"ד

איכות האדם נבדקת לפי מה שמוציא מפיו (או מה שכותב בפורום).

ומה שיצא מפיך שם אותך לצחוק ולא אותי.

יש דרך לומר את הדברים, ויש דרך...

ברגע שבחרת להגיב נגדי ולא נגד מה שכתבתי. בחרת בדרך הפחות טובה.

לא משנה.

כפי שכתבת. תהנה... :rolleyes:

איל מ
18-04-17, 15:42
אם אתה סטודנט והנסיעות בכביש בג'ימני נסבלות בעיניך מצוין. זה האוטו בשבילך.
רק הערה. ג'ימני לא מתאים לילד. גם לא לאחד. אלא אם כן רוב הנסיעות היומיומיות עם הילד (כלומר ההורה שמוציא מהמעון, לוקח לבדיקות, סידורים, סבא וסבתא וכו ) נעשות עם רכב אחר, ורק פעם ב... עם הג'ימני.
אחרי שבועיים של להוציא את הילד מהמושב האחורי אתה תיפטר מאחד מהם.
ובהתחלה הם עוד לא שוקלים הרבה...
הערה נוספת. שים לב טובטוב איזה דגם דאסטר אתה בוחן. מה שלא דיזל והנעה כפולה, לא טוב לך.

נדב42
18-04-17, 16:59
לא נכנס שוב לדיון המטופש, למרות שכבר הוכרז פה שאני טיפש.

הערה אחת:

גם לעלות את מרזבה ..
אני בטוח שגיא, ואולי גם אחרים, עלו את המרזבה עם דאסטר, לא מתווכח עם זה.
אבל המרזבה הוא מעלה מסוכן (לכל רכב שטח) כיוון שהוא צר יחסית עם מדרגה אלכסונית ושפ"ץ לכיוון הערוץ.
הדאסטר הוא רכב עם מהלכי מתלה קצרים (יחסית) שנשען על אלקטרוניקה בהצלבות. המשמעות היא עלייה קופצנית מעט, ובבמרזבה זה (בעיני) פשוט מסוכן. לא יודע כמה מנהגי הדאסטרים מיומנים כמו גיא, אבל חשוב בעיני להציג תמונה קצת יותר מאוזנת בהקשר המסוכן הזה ...

גיא
18-04-17, 17:07
דווקא לא אני ....אני לא מספיק טיפש לזה ... אבל חמישה אחרים כן ויש תמונות ....

בכל מקרה נתתי את זה כדוגמה ליכולת .. גם את יאיר לא עליתי ...

nahmany
19-04-17, 08:52
תודה לעונים,
לעת עתה אני מחפש סוזוקי גימני או גרנד ויטרה, הכיוון הוא גימני.
הדאסטר שראיתי היא בנזין ולכן אוותר כי אין בשוק דיזל.
לגבי הפורסטר היא לא עונה לקריטריונים של המחיר שאני מוכן להשקיע.
במידה ויהיו עוד שאלות ארשום.

גיא
19-04-17, 09:10
תודה לעונים,
;)

גיא
19-04-17, 09:43
;)

מצטער .. התכוונתי לרשום

;)

יש ליד הבית ויטארה 4 דלתות למכירה (חיפה)
יש גם ג'ימני ..אבל הוא לא הכי קרוב .. רוצה שאוריד משם מספר טלפון ?

שלמה_55
19-04-17, 10:07
תודה לעונים,

מפנה אותך למודעה פה בפורום על גי'מני:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/103255-%D7%9C%D7%9E%D7%9B%D7%99%D7%A8%D7%94-%D7%A1%D7%95%D7%96%D7%95%D7%A7%D7%99-%D7%92-%D7%99%D7%9E%D7%A0%D7%99

nahmany
19-04-17, 10:25
גיא אני אשמח, תודה

-->