PDA

צפייה בגרסה מלאה : קנית אוהל חדש

ספרדי
16-04-17, 08:38
לאחר 10 שנים האוהל שהיה לי נהרס בטיול אחרון,
עכשיו אני מעוניין בקנית אוהל חדש יותר גדול (זה היה של 4 אנשים),
אני מחפש אוהל של 6 אנשים שאפשר להכניס בו לפחות 3 מיטות ולעמוד בו,
חשבתי ללכת על אוהל של קולמן (להזמין מEBAY אבל לא יודע מה יהיה במכס),
מצאתי באתר ישראלי אוהל של חברת ozark trail tent ל - 6 איש, מישהו מכיר?
אשמח לקבל המלצות לאוהלים?

איל מ
16-04-17, 08:57
מה כבר יכול להיות במכס?
מקסימום תשלם מעמ ומס קניה.
עדיין יהיה זול משמעותית.
האוהל הקמה מהירה של קולמן עולה דרך us-shops סהכ 900 ש"ח אחרי מסים אצלך בדלת.
אם אתה מתכוון למיטות אמיתיות (גם מיטות שדה ) אתה תהרוס את האוהל הזה די מהר.

יובל48
16-04-17, 09:35
בקנייה באיביי נכלל המכס במחיר.
http://www.ebay.com/itm/Coleman-Instant-Cabin-Tent-New/112204289943?_trksid=p2047675.c100005.m1 851&_trkparms=aid%3D222007%26algo%3DSIC.MBE% 26ao%3D2%26asc%3D40130%26meid%3D8f4bc21e 43714695ab53a45767643076%26pid%3D100005% 26rk%
ברגע שתעבור לקנייה תקבל את חשבון הקנייה שכולל את מחיר האוהל+משלוח+מכס

lizard
16-04-17, 09:54
לא תמיד. תלוי בתוכנית המשלוח של הספק

erezgur
16-04-17, 10:51
נתקלתי בפרסום של מבצע לאוהל פתיחה מהירה - https://www.htmag.co.il/vt273429.html
רכישה מאמזון

boaz avrahami
16-04-17, 11:24
נתקלתי בפרסום של מבצע לאוהל פתיחה מהירה - https://www.htmag.co.il/vt273429.html
רכישה מאמזון

ארז, זה לא ממש הקמה מהירה אלא מוטות השחלה.

לי יש אוהל של חגור שיש לו מנגנות נעילה גאומטרי של המוטות המתקפלים.
הוא לא בנוי לגשם שוטף אבל עומד בטיפטופים ובאמת נהינתי ממנו בשש השנים שהוא אצלי.
הפסח הזה גיליתי שני חורים קטנים ברצפה והגיע הזמן להתחדש.
כנראה אחפש משהו בסגנון הזה.

עומד נהדר ברוחות גם לחא מיתרים.
באמת קל לקפל ולפתוח לבד.
איכות בניה טובה
מחיר סביר.

https://www.hagorshops.co.il/קטלוג-מוצרים-חגור-שופס/אוהל-בן-רגע-ל-4-חגור-FLASH-TOUCH/

איל מ
16-04-17, 12:45
עם כל הכבוד לאוהל של חגור, מדובר על משהו אחר לגמרי.
מנסיון, ממש לא עמיד לרוח, ובאיכות נמוכה.
לשם השוואה, יש לי אוהל במאה שקל מתחנת דלק שמחזיק מעמד כבר עשרים וחמש שנה, זה לא אומר שהוא באיכות מי יודע מה, פשוט שומרים עליו.

erezgur
16-04-17, 13:08
תודה בועז,
לא התעמקתי והוטעתי ע"י הכותרת של "הקמה תוך דקה"

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

לביא
16-04-17, 13:24
דוקא נראה יחסית קל להקמה. המוטות מושחלים מראש ומצויד במנגנון בצורת עכביש.

https://m.youtube.com/watch?v=v4TjtJdnS-0

איל מ
16-04-17, 13:51
בואו נעשה סדר (עשיתי קצת סקר שוק כי גם אני לפני קניה).
קולמן אינסטנט- הקמה מהירה צורה מרובעת. הכי נוח, מעט פחות עמיד במזג אוויר.
קולמן dome- מוטות השחלה. אוהל איגלו סטנדרטי. עמידות סבירה במזג אוויר.
קולמן אינסטנט dome- אוהל הקמה מהירה בצורת איגלו. נותן מענה יותר טוב לגשם (לפחות לפי חלק מהמפרטים שמופיעים באתרים השונים), ויותר טוב לרוח, הודות לכך שהצורה העגולה היא פחות מפרש מהמרובעת. החסרון הוא שבעוד שבמרכז הגובה דומה לאינסטנט הרגיל, הרי שבצדדים הוא לא מאפשר עמידה בגלל צורת האיגלו.
האינסטנט-דום מגיע בתצורת 5 או 7.
עוד לא יצא לי לראות בחנות את האוהל פיזית אבל אני כנראה אלך עליו ולפי הגודל אחליט אם חמש או שבע. (נוטה לכיוון החמש בגלל עמידות ברוח).
אגב, הקישור של ארז הוא האינסטנט-דום.

לביא
16-04-17, 14:51
קולמן אינסטנט dome- אוהל הקמה מהירה בצורת איגלו. נותן מענה יותר טוב לגשם (לפחות לפי חלק מהמפרטים שמופיעים באתרים השונים), ויותר טוב לרוח, הודות לכך שהצורה העגולה היא פחות מפרש מהמרובעת. החסרון הוא שבעוד שבמרכז הגובה דומה לאינסטנט הרגיל, הרי שבצדדים הוא לא מאפשר עמידה בגלל צורת האיגלו.
עוד לא יצא לי לראות בחנות את האוהל פיזית אבל אני כנראה אלך עליו ולפי הגודל אחליט אם חמש או שבע. (נוטה לכיוון החמש בגלל עמידות ברוח).

שים לב שחלקם מופיעים בסרטי היוטיוב עם חלון אחד בלבד וחלקם עם 4 חלונות. בחלקם מצוין מנגנון fast pitch
ובחלק לא. לא בטוח שהוא לא קיים, רק משום מה לא מוזכר.

boaz avrahami
16-04-17, 14:57
למרות חיבתי העקרונית למוצרי קולמן, אני לא בטוח שהם כאלה מוצלחים באוהלים.
קראתי ביקורות באמזון ארהב על האוהל והן די צוננות.

בכל מקרה, נדמה לי שהמחיר הזול ביותר לאוהל זה נמצא באי ביי

https://www.ebay.com/itm/302229856062

המחיר אטרקטיבי אבל טרם השתכנעתי שזה האוהל הנכון עבורי

איל מ
16-04-17, 19:17
קולמן באופן כללי היא חברה באיכות יחסית נמוכה ומעטים המוצרים שלהם שנחשבים מקצועיים.
סוואלה ועוד מותגים שאתה פוגש כשאתה מחפש אוהל רציני לא רואים אותם ממטר.
עם זאת, הם מהווים מוצר עם תמורה סבירה לדולר ולכן מאוד פופולרים.
אגב, בלי שבדקתי בעצמי, אני בטוח שהטורבו עולה על הקולמן בכל פרמטר (והמחיר בהתאם).
מכיוון שבארץ הקודש יש בעיקר אוהלים זולים ולא איכותיים, אני יכול להשוות את הקולמן שנפוץ מאד, רק אליהם.
אגב, יש לי גם אוהל שלוש עונות של גו-נייצ'ר שלא נופל באיכות מהקולמן (עמד בגבורה גם בלילות סוערים בסלובניה בהם התעוררנו בבוקר בשלולית של 5 ס"מ בחוץ, בזמן שבפנים יבש לחלוטין), אבל אהוא כבר קטן למשפחה המתרחבת. כל עוד שאין מנגנונים או צירים שנשברים עם הזמן (במילים אחרות איגלו פשוט עם מוטות עבים) גם האוהלים הפשוטים ישרדו המון שנים בתנאי שיש להם כיסוי גשם.
שורה תחתונה,
אם הייתי מוכן להשקיע קצת יותר, כנראה שהייתי הולך על הטורבו-טנט, ולו רק בשביל לקנות מאישטח שנחשב בעיני הגון, ואחד משלנו.

eysham
16-04-17, 19:19
ממליץ בחום על ה-TURBOTENT מאיש שטח.

אצלי קצת מעל לשנתיים.
לא מצטער לרגע על ההוצאה היחסית גדולה. תענוג!

http://www.e-shetach.co.il/pl_product~TurboTentFS30~74~174.htm

https://lh3.googleusercontent.com/M-KioDC3cJ5BRAuhAuJU8iHI8c252zFJhFJjHMJvUC u4W5YZw3DKGlOtoSR4qB1dGrMMGdGOmk0jj6CMxt-Ky0HFIbF7daVUkNQu1fLejqlx_9z9ac9ILHOVGjR O-89VK3XcQbCCbvsf8wdDPHeLUOTk7zszi5icFNN6I A6s3kYYW_1m2bCk2aBZX7bwTwTzrxt23dgV-Yav5R44dNdswFbPuIveWkwIs0FxdgD31DUymIJOA GJ0xlzRf5LtLUGKX-V3zfu0bN7YAXCbI49E1CAIN3Gg0hA_-U4-vZXhh3Q7XrdJ22OoYlC9Le_ORMRjgWm3l07mlTEp qG5T1NNsquFPmgDCKLos_uyh9RUvlExKbgAzBfMF Bg3146IxVVQj1046JBpk7S3Z1fW90BSduKwOzQ2w sozE-hdi-q_EjtzhonkleFFtnlLs5P1N6TJgcCvh9yl47hey4 zXhKm5JQ98QCra8-mtuo8TcicUn9HaQ4S8guuDEy8SWQ8wxgA92zlb2N IHl84uF1hAPbtd7EuUYQkRkVNuifv2zJn4wwEoyA mFmtNlFAhDg8YoirbxtHwYUqXjkwzgStg6UiEKk1 TQyk8rlPQj4vDGG3FniKO2v1jV_88G5rg=w851-h638-no

boaz avrahami
16-04-17, 20:15
באיזה ריביות המשכנתא של הטורבו טנט?

ספרדי
17-04-17, 08:35

מה הכונה פחות עמיד במזג אויר?

- - - Updated - - -

איך האוהל הזה?
https://idgu.co.il/%D7%A4%D7%A0%D7%90%D7%99-%D7%95%D7%A7%D7%9E%D7%A4%D7%99%D7%A0%D7% 92/%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C-%D7%91%D7%99%D7%9F-%D7%A8%D7%92%D7%A2-Ozark-Trail-%D7%9C-6-%D7%90%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D

ד ו ר ו ן
17-04-17, 10:57
מצאתי באתר ישראלי אוהל של חברת ozark trail tent ל - 6 איש, מישהו מכיר?
אפשר קישור?

איל מ
17-04-17, 11:40
מה הכונה פחות עמיד במזג אויר?

[COLOR="silver"][SIZE=1]- - - Updated %9D[/url]

כמו שרשמתי, צורה מרובעת תופסת יותר רוח,
בחלק מהאתרים היה כתוב שהאינסטנט הוא 3 עונות ו האינסטנט-דום 4 עונות.
במקום אחד ראיתי גם שדירוג העמידות של הדום במים הוא 3000 מ"מ, בעוד שמה שאני מכיר מהאינסטנט הרגיל הוא 600.
(חשוב לציין שבמקום שראיתי 3000 אין השוואה בין שני האוהלים כך שאולי מדובר בטעות).
לגבי הקישור שנתת, נראה נחמד אבל אני לא מכיר וקשה לדעת אם הוא שווה משהו בלי חוות דעת מהשטח. נסה לחפש סרטוני השוואה כמו שהיה בזמנו על צידניות.
עריכה:
תקרא כאן:http://forums.equipped.org/ubbthreads.php?ubb=showflat&Number=66974

וכאן:
http://www.topbestproductreviews.com/top-10-best-instant-tents-reviews/

בקישור השני רוב האוהלים הם של קולמן מה שנראה קצת חשוד.

ד ו ר ו ן
17-04-17, 13:17
כמו שרשמתי, צורה מרובעת תופסת יותר רוח,
.
יש לנו איגלו ל-6 של GoNature עמיד למדי, וברוח בריאה גם איגלו ידרש לעיגון חיצוני כדי לשמור על המבנה.
אמנם יספיק חבל אחד (להבדיל מארבעה במבנה מרובע), מכיפת האוהל לקרקע, כשיש ציוד בפנים, אבל לא על זה הייתי פוסל או מסנן.

במקום אחד ראיתי גם שדירוג העמידות של הדום במים הוא 3000 מ"מ, בעוד שמה שאני מכיר מהאינסטנט הרגיל הוא 600.
.
מתי בארץ תידרש לעמידות גשם של 600ממ ברציפות?

אלא אם זה ביטוי לעמידות הבד גם בפרמטרים אחרים, זה לא רלוונטי לארץ.

איל מ
17-04-17, 15:25
הכוונה היא לא עמידות בx מ"מ אלא בלחץ של x מ"מ מים.
כך זה לפחות בתקנים של ממברנות שונות או בדים ותפרים האמורים להיות עמידים במים. (בדומה לip65 ip67 וכו...).
לגבי עמידות ברוח, הבעיה היא לאו דווקא שהאוהל יתעופף, אלא שהקיר קורס. גם עם חיבור טוב לקרקע. ניתן להריץ ביוטיוב חיפוש על מבחני עמידות של אוהלים. (או סתם להיות בחניון של הפארן לפני שמגיע שקע רציני ;-) ).
אגב, אין לי הוכחה שהאיגלו בהכרח יותר עמיד, זה פשוט ככה בצורות גיאומטריות דומות.

חנן-ג'יפולוג
17-04-17, 15:51
שאלה:
גם כשאין גשם מי שישן ליד הדופן של האוהל קם עם מזרון ושמיכה רטובים, שלא לדבר על מגע מקרי מצמרר בדופן הרטובה והקרה.

אני לא יודע אם זה מעיבוי הלחות שיוצרות הגופות באוהל, או מטל, או גם וגם.

האם כיסוי אוהל עוזר לזה או מגביר את התופעה?

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
17-04-17, 16:00
זה כבר תלוי בסוג האוהל שלך..
לא זוכר מצב שאינו גשם הדופן עד כדי כך לחה.

ד ו ר ו ן
17-04-17, 16:02
אגב, אין לי הוכחה שהאיגלו בהכרח יותר עמיד, זה פשוט ככה בצורות גיאומטריות דומות.
במבחן המציאות זה עדיין עובד.

אני רואה את זה מול אוהלים קובייתיים באותו החניון באותם התנאים.

איל מ
17-04-17, 16:03
זה מעיבוי הלחות שבתוך האוהל על הדופן הקרה.
כיסוי חיצוני עוזר בד"כ ו האוהלים שמתמודדים עם התופעה הכי טוב אלו האוהלים שכל החלק העליון שלהם הוא רשת (מגובה אמצע הקיר ומעלה, ולא רק הצוהר העליון) ולהם כיסוי גשם מלא. כך יש דופן כפולה עם אפשרות ללחות להגיע להצטבר על הדופן החיצונית.
הבעיה היא שהאוהלים האלו פחות אטומים ומאפשרים לחום לברוח, בעיקר כשיש רוח.
קיצר, אין מתנות חינם.

ADaShim
17-04-17, 17:46
Ozark Trail
הוא עד כמה שאני זוכר, המותג הפרטי של וולמארט. מוצרים סבירים במחיר נמוך (בארה"ב). יש להם אוהלים שדומים מאוד לאוהלים של קולמן

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

jacob72
17-04-17, 19:33
לי יש 2 אוהלים.
הראשון Instant ל 12 אנשים של קולמן ,רכשתי אותו בארה"ב, והבאתי אותו איתי. יש לנו את האוהל כ 5 שנים. זה אוהל 2 חדרים עם מחיצה ובגובה 1.8 מטר,ממש סלון קטן.

אם מרתקים אותו הייטב ליתדות ומחזקים עם חבלי קורה לעצים,האוהל יציב מאוד.

יש 2 מינוסים לאוהלים שלהם : פתיחה מהירה = תופס המון מקום הרכב.
בעייה שנייה :אם אחד המוטות מתעקם,או מתקלקל אתה בבעיה ,התיקון לא פשוט !

בנוסף רכשתי לפני שבוע מחנות מקולומביה,אוהל ל 6 אנשים 130 שח (מבצע ). מתקפל קטן,וקל. טרם יצאנו לשטח אתו, נראה סביר ביחס למחיר.

בכלל למזג אוויר הישראלי,לא נראה לי שצריך להשקיע יותר מידי,כי אנומלא בהרי האלפים.
הבעיה המרכזית בארצנו היא השמש. צריך לארגן רשת הצלה,בכדי לא להתעורר מוקדם באוהל.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

amitaikl
17-04-17, 19:57
אני עם אוהל איגלו של אוזרק טרייל שצריך להיות בטח בן ~10-12 שנים. אני לא יודע, כי פשוט מצאתי אותו. מישהו החליט לזרוק כמה אוהלים ומה4 או 5 שהיו שם הרכבתי אחד.
אוהל פנסטי. אחד הייתרונות הגדולים שלו הוא נושא ההרכבה. השרוול בו משחילים את המוטות הוא קצר יחסית - אולי 70 ס"מ מקודקוד האיגלו. אח"כ בינו לבין החיבור לפינת האוהל יש שני ווים, ככה שלא צריך להשחיל את המוט בשרוול של 4 מטר, אלא בסה"כ ב1.5, מה שהופך את ההרכבה למאוד פשוטה ומהירה.

Asaf-a
17-04-17, 21:24
אני יכול לתת משוב על האוהל איגלו פתיחה מהירה של גו נאצ'ר לחמישה שישה איש.
משרת אותנו( משפחה של 2 מבוגרים ו 3 ילדים חלקם מתבגרים) כ5 עונות בהצלחה רבה, לא מכיר תופעות של דופן רטובה אותן היכרתי בעבר הרחוק מאוד באוהל חגור משולש של פעם, תמורה מצוינת לכסף, אם כי לא זכור לי שבדקתי העמידות לגשם, לא ניכר בלאי בולט באוהל.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

גל מגל
18-04-17, 11:03
אחרי שנים עם אוהלים בסגנון של גו נאצר ודומיו חיפשתי אוהל גדול שגם אפשר לעמוד בו ושיהיה חזק ברוחות וגשם.
הקולמן נפסל די מהר. לא עומד טוב ברוח ועם נטיה לשבירה של קליפסים.
כל אוהלי האיגלו נחמדים אבל אפשר לעמוד בהם רק במרכז האוהל.
לבסוף נחת בארץ טורבו טנט ומבחינתי עקף את כולם בסיבוב. כבר עובד קשה שנתיים ונראה חדש. שורד רוחות חזקות ויחסית מאד עמיד בגשם.
נכון הוא לא זול אבל תמשיך להשתמש בו גם בעוד 15 שנה לפחות.

תחשוב על זה ככה: בעלות של סופ"ש אחד בצימר אתה קונה אוהל להמון לילות...

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

איל מ
18-04-17, 16:06
עדכון.
עברתי בסניף ריקושט ובדקתי איך נראה האינסטנט-דום.
ובכן, כפי שחשדתי, הבד עמיד ב600מ"מ מים ולא ב3000. בנוסף, המוטות והחיבורים נראים הרבה פחות מסיביים מאלו של האינסטנט הרגיל (קאבין ). אולי זה בגלל שהמבנה הגיאודזי שלו מאפשר זאת אבל אותי זה קצת הרתיע.
לגבי גו נייצ'ר, יש לי אוהל שלהם כרגע (לא בן רגע) והוא מצויין. העמידות שלו לגשם נובעת מכיסוי גשם נפרד ולכן יש פחות התעבות בפנים. האינסטנט שלהם הרגיש לי הרבה פחות רובסטי מהקולמן.
טורבו באמת רולס-רויס אבל אין סיכוי שאני משקיע את הסכומים האלו.

ספרדי
19-04-17, 07:42
אפשר קישור?

https://idgu.co.il/%D7%A4%D7%A0%D7%90%D7%99-%D7%95%D7%A7%D7%9E%D7%A4%D7%99%D7%A0%D7% 92/%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C-%D7%91%D7%99%D7%9F-%D7%A8%D7%92%D7%A2-Ozark-Trail-%D7%9C-6-%D7%90%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D

מכיר את האוהל הזה?

ד ו ר ו ן
19-04-17, 07:55
לא מכיר. נתקלתי במוצר באיביי במחיר מעניין ורציתי לראות מה ההפרש בארץ.

de fox
19-04-17, 08:11

מכיר את האוהל הזה?

יש לי את האוהל הזה, קניתי בוולמארט הבאתי במזוודה עם חבר.
אוהל איכותי ביחס לסטנטרד של מה שנמכר בארץ, נוח ופונקציונלי. שומש עד כה פעמים בודדות אז עוד לא נבחן במבחן הזמן.
בזמנו כשחיפשתי ביקורות על הדגם הזה, מצאתי לא מעט סרטוני יוטיוב של אמריקאים שחווים ביקורת טובה עליו, גם בעמידות למים.[

עלה לי משהו כמו 100$, מאוד משתלם בטח בהשוואה למחירים של אוהלים מקבילים בארץ ושוב אין מה להשוות הנדסת אנוש ואיכות אמריקאית לעומת הזבל במחיר מופקע שנמכר כאן.

אגב אחי, קנה באותו זמן אוהל של eureka, מעט יותר יקר - 160$ אבל זו פירמה מוכרת מאוד עם רזומה מוכח באוהלים וציוד קמפינג. אין מה לקנות אוהלים בארץ.

YoavR
19-04-17, 10:49
אהלן,
אני אחיו.

אחרי התרחבות המשפחה החלטנו להשקיע באוהל גדול. קניתי אוהל 6 אנשים של גו נייצ'ר. רב עונתי.
יסלח לי עידן שאני כל כך אוהב את השרות שלו וממשיך לקנות ממנו, האוהל זבל! תת רמה סינית שלא עומד ברוח עם הנדסת אנוש מזעזעת ובלי שום תשומת לב לפרטים. כשמביאים בחשבון את המחיר שלו בכלל בא לי להוריד לעצמי סטירה.

נקודת היחוס שלי הוא אוהל של יוריקה ל2 אנשים שקניתי ב1996 לטיול בדרום אמריקה. אוהל לא יקר ששוקל ברוטו 1 ק"ג מכוון שהיה לי חשוב המשקל על האופנוע. האוהל היה קשור בחזית האופנוע ועבר 10 חודשים ו30 אלף ק"מ של גהנום של תנאי סביבה. האוהל הדקיק הזה המשיך לשרת אותי באינטנסיביות עד היום. כולל לילה רטוב בפארן שבוע שעבר.

מכרתי את הגו ניצ'ר ביד 2 בכמה שקלים וקניתי ישירות מיוריקה ארה"ב את זה
https://www.eurekacamping.com/tents/camping/tetragon-hd-5-person-tent
משלוח חינם בתוך ארה"ב אל BUY2, משלוח לארץ, מע"מ ולא הגעתי ל 1000 ש"ח.
אין מיסים על אוהל למעט מע"מ.
זה בטח לא האוהל המושלם אבל האיכות, הירידה לפרטים, נוחות התפעול ואני מצפה שגם אורך החיים - ללא תחרות לכל הזבל שנמכר בארץ.

לדעתי שוק האוהלים סובל ממחסור באוהלי מיד-ריינג'. אין כאן אוהלים טובים. או זבל סיני או טורבו-טנט יקר אימים שאני ממש לא בטוח שמצדיק את המחיר.

boaz avrahami
19-04-17, 11:04
יואב, זה אוהל עם מוטות השחלה?

YoavR
19-04-17, 11:58
לא השחלה.
האוהל נתלה על המוטות עם ווי פלסטיק.
אפשר לראות בקישור

yscheiner
19-04-17, 12:29
אני יכול להמליץ מנסיון של מספר שנים ומספר אוהלים (אישיים ומשפחתיים) על חברת Sierra Design.
https://sierradesigns.com/tents/
שימו לב שהאוהלים הקטנים ללא השחלה ובחלק מהגדולים יש שילוב.
עמידים ברמה גבוהה מאד כנגד רוח, גשם ושאר מזיקים.
כיום עם אוהל 2 חדרים משפחתי.
גם לי היה אוהל תלוי במשך שנה על אופנוע - ארה״ב ואוסטרליה [emoji16]

boaz avrahami
19-04-17, 13:31
אני עם המוטות האלו עם החוט באמצע סיימתי.
אחרי הנסיון הנהדר עם הפתיחה בצורת מטריה אני לא חוזר לסגנון הפרימיטיבי ההוא.

כל כך כיף להגיע בערב לחניון ולפרוש אוהל לבד בחצי דקה גם בתנאי רוח.

אם למישהו יש המלצה על אוהל מבד איכותי שנפתח מהקודקוד בפעולה אחת קלה מהירה ופשוטה אז זה מה שאני מחפש.
אין לו צורך באוהל בגובה 2 מטר שאוכל לעמוד בו.
גם איגלו ל 4-6 אנשים יספק אותי מעל ומעבר.

חנן-ג'יפולוג
19-04-17, 14:25
מעניין. אצלי זה הפוך. אחרי נסיון עם אוהל יקר נפתח בן רגע, לא עמיד לרוחות, מסורבל, נפחי, ללא חלקי חילוף, אני מתמודד בגבורה בכל חניון לילה עם בניית שני אוהלים לא בן רגע, ומבסוט מזה.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

boaz avrahami
19-04-17, 18:47
השרשור הזה גורם לי להעריך עוד יותר את האיגלו של חגור...
אם היה לו בד טיפה יותר יוקרתי וריצרץ בחלק התחתון האטום של הדלת הוא כנראה היה מושלם

jacob72
19-04-17, 19:27
לצערי מנסיון של שנים וגם טיולי שטח רגלי בחו"ל, המסקנה האישית שלי שעדיף להשקיע סכום נכבד ולקבל תמורה.
בארצנו התחרות היא על המחיר. ולכן הרוב מגיע מסין עם איכות מתאימה.
אחרי המותגי סין הזולים יש קפיצה חדה למותגים ולציוד היוקרתי כמו MSR ועוד רבים אחרים וטובים.

כל אחד עושה את השיקולים שלו.
יש לי את Colombia למשפחה .
ויש לי את הקטן הסיני ,לילדים שמתחלף כל שנה שנתיים כי הם קורעים אותו,וגם העלות ההתאם.

ולכן אוהל זה ציוד מאוד אינדיבידואלי.
אישית תמיד אעדיף יקר ואיכותי,כך גם הבנזנייה שלי, 15 שנה עובדת כמו סוס של MSR.

ד ו ר ו ן
19-04-17, 19:34
מערבבים כאן אוהלים לטיולים רגליים ואוהלים לטיולי משפחות רכובים.

אלו אוהלים שונים לגמרי והמסקנות של אוהלים לטיולים רגליים לא רלוונטיות לאוהלי משפחות גדולים.

ד ו ר ו ן
19-04-17, 20:07
אחרי התרחבות המשפחה החלטנו להשקיע באוהל גדול. קניתי אוהל 6 אנשים של גו נייצ'ר. רב עונתי.
יסלח לי עידן שאני כל כך אוהב את השרות שלו וממשיך לקנות ממנו, האוהל זבל! תת רמה סינית שלא עומד ברוח עם הנדסת אנוש מזעזעת ובלי שום תשומת לב לפרטים. כשמביאים בחשבון את המחיר שלו בכלל בא לי להוריד לעצמי סטירה..
יש 2 דגמים של האוהל GoNature6 לנו יש את זה עם 2 חלונות+ דלת גדולה, להבדיל מזה עם 2 דלתות גדולות.

משתמשים בו כבר כמה שנים, 2 מבוגרים+2 ילדים, המון טיולים, אנחנו לא נמוכים בכלל, והאוהל מגלה עמידות גבוהה לאורך השנים.
ביחס לאוהלים ריבועיים, מגלה עמידות מרשימה לרוח, כולל כאלו שעולים פי-3 ממנו, כולל האריסטוקראט עם הטורבו..

מול קיבוע במיתרים ויתדות, מספיק שאנחנו נכנסים לתוכו עם הציוד.

אני מחפש תירוץ להחליף אותו "כי בא לי", ולא מצליח להצדיק את הסעיף התקציבי הזה..

de fox
19-04-17, 23:38
דורון
אלוהים נמצא בפרטים הקטנים...

יש מגוון מאוד גדול של אוהלים איכותיים בהרבה במחיר נמוך יותר מהגו נניצ׳ר

ד ו ר ו ן
20-04-17, 00:44
״הפרטים הקטנים״..

תן המלצה.

גיא
20-04-17, 05:23
עם כל השרשור הזה .. עשיתם לי חשק, אז בדקתי ..

ש לי שני אוהלים,
אחד משנת 2000, עידן קמפינג, פתיחה מהירה עם כיסוי גשם ( שכבר מתחיל להכשל .. במפגש אחרי כמה שעות של גשם התחיל לחדור לאוהל )
ואחד ב 99 ש"ח מתחנת דלק בן בערך 14 ( נקנה כשנולדה הילדה הראשונה )

ואולי הגיע הזמן להתחדש .. :)

תודה לכם.

עקב כך, עידן קמפינג הנ"ל עושה עבודה יפה כבר 17 שנים .. לא ראיתי פה בשרשור בכלל התיחסות אליהם .. למה ?
http://www.omm.co.il/site/idan-camping.com_

בתצלום, מסופ'ש שעבר, עידן הקמפינג. (והבן שלי)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170420/5ef746bc5eacb05ef04602c292c87cc9.jpg

איל מ
20-04-17, 07:38
אמרו כאן ואמרו יפה.
יש לעשות הבדלה בין סוגי האוהלים.
אין דין אוהל תרמילאים כדין אוהל משפחה, ואין דין אוהל רגיל כדין אוהל בן רגע.
לצורך העניין, יש לי אוהל שעלה בזמנו 130 ש"ח שקיבלתי לבר מצווה (לפני 25 שנה) שעדיין מתפקד כמו ביומו הראשון.
אני מניח שכל אוהל איגלו מחברה סבירה, עם כיסוי גשם נפרד יתן מענה.
ברגע שמדברים על אוהלי בן רגע, עם מפרקים, חלקים נעים, ותפרים רבים מתחיל ההבדל בין החברות היקרות לזולות. במיוחד באוהלים הגדולים בהם לחוזק המוטות והחיבורים משמעות רבה בגלל העומסים הגדולים בהרבה בהם הם עומדים (בעיקר מבחינת רוח).
קראתי הרבה חוות דעת בחו"ל והתחילו לקנן בי ספקות לגבי עמידות הקולמן בגשם.

idanw
20-04-17, 08:06
עם כל השרשור הזה .. עשיתם לי חשק, אז בדקתי ..

ש לי שני אוהלים,
אחד משנת 2000, עידן קמפינג, פתיחה מהירה עם כיסוי גשם ( שכבר מתחיל להכשל .. במפגש אחרי כמה שעות של גשם התחיל לחדור לאוהל )
ואחד ב 99 ש"ח מתחנת דלק בן בערך 14 ( נקנה כשנולדה הילדה הראשונה )

ואולי הגיע הזמן להתחדש .. :)

תודה לכם.

עקב כך, עידן קמפינג הנ"ל עושה עבודה יפה כבר 17 שנים .. לא ראיתי פה בשרשור בכלל התיחסות אליהם .. למה ?
http://www.omm.co.il/site/idan-camping.com_

בתצלום, מסופ'ש שעבר, עידן הקמפינג. (והבן שלי)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170420/5ef746bc5eacb05ef04602c292c87cc9.jpg

עידן קמפינג של שנת 2000 זאת חברה שהתפצלה לשתיים.
האחת נקראת היום "עידן קמפינג סוכנויות" נרכשה על ידי חברה שמתמחה בשיווק לרשתות סופרמרקט וDIY) ומשווקת מוצרי קמפינג בסיסיים בעיקר לתחנות דלק, הום סנטר וכו' תחת המותג "Camptown" - האוהלים שלהם הם בעיקר איגלו פשוטים בעשרות\מאות בודדות של שקלים שלרוב, משמשים כאוהלים חד פעמיים.

השנייה נקראת "גו נייצ'ר ישראל" שמשווקת ציוד לחנויות המטיילים המקצועיות תחת המותג Go Nature - למותג זה יש מוצרים מוצלחים מאוד ולחליפין גם מוצרים כושלים. צריך לבחון כל מוצר לגופו.

האוהל הספציפי בתמונה נמכר היום כ Go Nature בין רגע ל4 רב עונתי - עמיד בגשם (בתמונה הוא ללא הכיסוי שלו) - קחו בחשבון שסדרת אוהלי הבין רגע האלה נמכרה בעבר תחת כמה מותגים (Camptown, עידן מחנאות\עידן קמפינג והיום Go Nature) ואפשר להגיד שזה הדגם היחיד ששרד ללא שינוי משנות ה90 ועד היום. אז זה נכון שהנדסת האנוש שלו קצת מיושנת והוא נראה קצת פחות סקסי מאוהלים מודרנים של היום אבל הוא סוס עבודה שלא נשבר גם בהתעללות מסיבית לאורך שנים.

אני חולק על מי שאמר שהעמידות שלו ברוחות בעייתית - זה האוהל היחידי שעומד ברוחות קשות ללא עיגון לקרקע. ברוח קשה מאוד הוא מתגמש אבל לא נשבר.

עידן

גיא
20-04-17, 08:26
עידן קמפינג של שנת 2000 זאת חברה שהתפצלה לשתיים.
האחת נקראת היום "עידן קמפינג סוכנויות" נרכשה על ידי חברה שמתמחה בשיווק לרשתות סופרמרקט וDIY) ומשווקת מוצרי קמפינג בסיסיים בעיקר לתחנות דלק, הום סנטר וכו' תחת המותג "Camptown" - האוהלים שלהם הם בעיקר איגלו פשוטים בעשרות\מאות בודדות של שקלים שלרוב, משמשים כאוהלים חד פעמיים.

השנייה נקראת "גו נייצ'ר ישראל" שמשווקת ציוד לחנויות המטיילים המקצועיות תחת המותג Go Nature - למותג זה יש מוצרים מוצלחים מאוד ולחליפין גם מוצרים כושלים. צריך לבחון כל מוצר לגופו.

האוהל הספציפי בתמונה נמכר היום כ Go Nature בין רגע ל4 רב עונתי - עמיד בגשם (בתמונה הוא ללא הכיסוי שלו) - קחו בחשבון שסדרת אוהלי הבין רגע האלה נמכרה בעבר תחת כמה מותגים (Camptown, עידן מחנאות\עידן קמפינג והיום Go Nature) ואפשר להגיד שזה הדגם היחיד ששרד ללא שינוי משנות ה90 ועד היום. אז זה נכון שהנדסת האנוש שלו קצת מיושנת והוא נראה קצת פחות סקסי מאוהלים מודרנים של היום אבל הוא סוס עבודה שלא נשבר גם בהתעללות מסיבית לאורך שנים.

אני חולק על מי שאמר שהעמידות שלו ברוחות בעייתית - זה האוהל היחידי שעומד ברוחות קשות ללא עיגון לקרקע. ברוח קשה מאוד הוא מתגמש אבל לא נשבר.

עידן

תודה על ההרחבה !
הכיסוי נגד גשם פרוש על הקרקע מאחורי הילד להתיבשות ...
ואכל הוא שרד יפה מאד את ההתעללות רבת השנים.
כולל כמה פעמים שהילדים לקחו אותו לטיול כזה או אחר .. ולהפתעתי חזר הביתה שלם עם כל היתדות ( שלא השתמשנו בהם אפעם )

מעניין אם אני יכול לקנות רק כיסוי נגד גשם חדש ? ..

תיקון אחד, האוהל הזה הוא לזוג לא ל4.

אתה זה עידן מעידן קמפינג ?

de fox
20-04-17, 08:47
״הפרטים הקטנים״..

תן המלצה.

אין לי את הפז"מ להמליץ לך על משהו ספציפי עם אחריות מה גם אני לא יודע מה אתה מחפש באוהל.
אבל חשוב לדעת שרמת האיבזור וה- DETAILING של האוהל האמריקאי הפשוט ביותר עולה בכמה רמות על כל מה שנמכר פה בארץ וההבדל במחיר מקומם.

אם יש לך דרך להביא אוהל מארה"ב במזוודה. אני ממליץ לך לשבת על הרשת ולחפש מוצר שמתאים לך - לא חסר.
האוהלים של
eureka מאוד איכותיים ובמחיר סביר (גם להם יש מבחר של רמות וסוגים לכל הצרכים), לאו דוקא פתיחה מהירה אבל איגלו משפחתי גדול וחזק.

המותג של וולמארט זול בצורה מגוחכת ועושה רושם שלא נופל ברמתו ממה שנחשב אוהל איכותי פה בארץ אבל מסוג - CABIN TENT שנחשב פחות עמיד לרוחות למרות שאני לא מתלונן בינתים, אחרי שמותחים אותו כראוי (הדגם שדובר בו כאן - זה שיש לי), אגב וולמארט, אתה יכול להזמין בחנות האינטרנטית שלהם ולשלח חינם בתוך ארה"ב כמו כל חנות אחרת.

הגו נייצ'ר הוא אוהל פשוט ספרטני ועמיד, שבשום פנים לא מצדיק את המחיר המוגזם שדורשים עליו בחניות בארץ - ברמת האבזור והגימור הוא ברמה של אוהל תחנות דלק משפחתי.

גיא
20-04-17, 09:00
הגו נייצ'ר הוא אוהל פשוט ספרטני ועמיד, שבשום פנים לא מצדיק את המחיר המוגזם שדורשים עליו בחניות בארץ - ברמת האבזור והגימור הוא ברמה של אוהל תחנות דלק משפחתי.

במה זה מתבטא ?
אני כנראה לא האיש לחוות דיעה כי האוהל הזה שיש לי דיי מספק אותי, אבל אפילו הרשת הדקיקה עם הרוכסנים שורדת יפה .. 17 שנים.
רק הכיסוי גשם מתחיל לקבל בקפלים חורים קטנים ...

de fox
20-04-17, 09:33
במה זה מתבטא ?
אני כנראה לא האיש לחוות דיעה כי האוהל הזה שיש לי דיי מספק אותי, אבל אפילו הרשת הדקיקה עם הרוכסנים שורדת יפה .. 17 שנים.
רק הכיסוי גשם מתחיל לקבל בקפלים חורים קטנים ...

זה מתבטא בהמון פרטים קטנים שיוצרים מכלול של מוצר אחר, דוגמאות:

צורת הדלת - 3 רוכסנים במשלוש או רוכסן אחד אובלי.
צורת קיבוע מתנפנפים - דלתות,חלונות - שרוכים פשטים שצריך לקשור אותם קשר סבתא או סוגרים נוחים שחובקים את הבד.
אצלי באוהל החלון במצבו הפתוח נכנס לתוך פאוץ' יעודי.
פתח איוורור מרושת בחלקו התחתון של האוהל שגם כשהאוהל סגור אין תחשות מחנק .
צורת חיבור כיסוי הגשם למוטות - שוב שרכים שצריך לקשור אותם מתחת לכיסוי אל מוטות האוהל או חיבורים יעודיים ונוחים.
אביזרי מתיחה - האוהלים האמריקאים מגיעים עם מיתרים אמיתיים ואביזרי מתיחה נוחים כסטנדרד בשונה מחבלי הכותנה המסכנים.
אבזור פנים האוהל - רשתות ציוד, רשת עילית שנפרשת בתקרת האוהל ורשת עם תאים שניתן לפרוס אותה על איזה קיר שתרצה ובאיזה גובה שתרצה זה סטנטרד אצל האמריקאים, יש אפילו תא שקוף לאייפד כדי להקרין סרטים לילדים בנוחות.
פתח להכנסת כבל חשמל - אם אתה באתר קמפינג עם תשתיות.
שוליים\מרזבים מסביב לכל הפתחים.
איכות המוטות וקוטרן - מוטות פיבר גלס פריכים זה פסה, היום זה מוטות אלומיניום עבים וחזקים.
אופן עיגון חבלי המתיחה - החבל קשור לשרוך מסכן לכיסוי או מעוגן בצורה חכמה לכיסוי ולמוט.

כל זה ולא דיברנו על תצורת האוהל - חצי רשת עם כיסוי מול בד אטום, אוהל איגלו עם מוטות השחלה (שיטה ארורה ומקוללת) מול בניית המוטות ותליית האוהל עליהן....

בקיצור, כמו הרבה תחומים, גם בתחום האוהלים אנחנו חיים בארץ מלפני 20 שנה ומשלמים ביוקר, וטוב לנו....

גיא
20-04-17, 09:42
הבנתי :)

כן .... אנחנו חיים בעבר ונהנים מהאוהל.
אני לא מצפה שיהיה מדף שקוף לאייפד באוהל בן 17.
רק שהגשם ישאר בחוץ.

de fox
20-04-17, 10:31
זה מצחיק כמה אנחנו מזוודים ומשפצרים את הרכב לכל שיגעון שעובר לנו בראש בשביל עוד טיפה נוחות בבישול, בתאורה, בנגישות ובסוף הערב אנחנו מצטופפים באוהל איגלו קטן שאנחנו סוחבים מהטיול לדרום אמריקה.
את האוהל שלי קניתי, לא בשביל התרחבות המשפחה (זה היה לפני שנולד הזעטוט) אלה פשוט מתוך ההבנה שאוהל שאפשר לעמוד בתוכו זה שדרוג משמעותי לתנאי השינה והתארגנויות הלבוש (בעיקר לאשתי)

גיתאי נוה
20-04-17, 17:07
לפני שנה בדיוק היינו במקום הזה, של לחפש אוהל משפחתי. לטיולים רכובים כמובן.
הדרישה היתה ל-8 אנשים, ובשום אופן לא איגלו - כי אנחנו רוצים לעמוד עמידה עברית גאה ולא להתכופף.
בדקנו המון אתרים, מותגים, מודעות יד שניה, בארץ ובחו"ל.
אשתי חיפשה בצרפת מותגים איכותיים, אבל המשפחה הצרפתייה הממוצעת מונה בטוטל רק זוג הורים (או הורות, או הורה והורה - כל הניקודים נכונים) וילד ורבע ותוכי כמובן, לכן רוב האוהלים שם קטנים יותר בד"כ. והאמת? גם המחירים לא השמיטו לנו את הלשון.

בארץ מצאנו 'בור' גדול, כמו שמישהו כתב פה לפניי, בין הסמרטוטים הזולים לבין אוהלי-בנק-טפחות - פשוט לא מצאנו משהו בדרישות הללו במחיר שפוי, ושיהיה איכותי יותר מפחי האשפה שמוכרים מאחורי זכוכיות משוריינות בתחנות דלק מקומיות.

עד שהגענו לחגור, ושם מצאנו את שאהבה נפשנו המאובקת - אוהל 8 מרובע של מותם בשם Guro, המיובא לארץ על ידי חבר'ה צעירים נמרצים ואדיבים מאד (בלי לפגוע בעידן, שגם אני מאד אוהב את השירות שלו וקונה מפעם לפעם):

https://www.hagorshops.co.il/%D7%A7%D7%98%D7%9C%D7%95%D7%92-%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%97%D7%92%D7%95%D7%A8-%D7%A9%D7%95%D7%A4%D7%A1/%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C-%D7%91%D7%9F-%D7%A8%D7%92%D7%A2-%D7%9C-8-%D7%90%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D-Guro-Panorama/

הדגם נקרא פנורמה, פתיחה וסגירה מהירים ומתקפל לכמטר אורך.
היתדות לא שוות כלום, אבל לא בעיה לקנות חליפיות.
מקסימום מניחים ציוד בפינות וזה פותר הכל ברוחות המנשבות בארצנו הוי ארצנו.
גם מי שלא זקוק לכזה גודל - יתמכר לגודל הזה. פשוט כיף אחד גדול.
האוהל איתנו כאמור שנה ומספר לא קטן של טיולים, ומבצע את תפקידו בגבורה.
פעם אחת, בהתחלה, נזקקתי לשירות - והוא היה לעילא.

מי שיקנה לא יצטער, לדעתי (הוסמכתי לדבר גם בשמה של הקו-פיילוט).

לביא
20-04-17, 17:12
(הוסמכתי לדבר גם בשמה של הקו-פיילוט).[/QUOTE]

הקפטיין [emoji4]

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Asaf-a
20-04-17, 19:02
בעניין יתדות, לא לשכוח לקנות בפעם הבא שאתם בדקטלון... יופי של סט יתדות

גיתאי נוה
20-04-17, 19:34
מה יש בדקטלון יותר טוב ממה שיש פה?
ספר ספר...
ואם יש לך תובנות בעניין על מפרטים של יתדות ושימושים שונים, נשמח להחכים

ד ו ר ו ן
20-04-17, 19:40
אין לי את הפז"מ להמליץ לך על משהו ספציפי עם אחריות מה גם אני לא יודע מה אתה מחפש באוהל. .
מדברים על אוהלים משפחתיים..

אם אין פז"מ, אז איך היית כ"כ נחרץ לגבי איכות זו או אחרת?..

ד ו ר ו ן
20-04-17, 19:53
בקטנה מול האוהל ל-6 של GONATURE שאני מגשש להחליף "כי בא לי":

זה מתבטא בהמון פרטים קטנים שיוצרים מכלול של מוצר אחר, דוגמאות:
[LIST]
צורת הדלת - 3 רוכסנים במשלוש או רוכסן אחד אובלי. מבחינתי 3 עדיפים על אחד, ולו בגלל הנטייה של רוכסנים עם השנים וחוסר העדינות של ילדים לגביהם. עם 3 אתה תמיד יכול לסגור, או לפתוח רק חלק מהפתח.

אצלי באוהל החלון במצבו הפתוח נכנס לתוך פאוץ' יעודי.
פתח איוורור מרושת בחלקו התחתון של האוהל שגם כשהאוהל סגור אין תחשות מחנק - זה יש גם באוהל איגלו ל-6 של GONATURE- תחתית הדלת מאפשרת אוורר' וצלעות רשת בגג שאפשר להשאיר פתוחים לאוורר או לכסות.

צורת חיבור כיסוי הגשם למוטות - שוב שרכים שצריך לקשור אותם מתחת לכיסוי אל מוטות האוהל או חיבורים יעודיים ונוחים- אין כיסוי כי האוהל עצמו עמיד..

אביזרי מתיחה - האוהלים האמריקאים מגיעים עם מיתרים אמיתיים ואביזרי מתיחה נוחים כסטנדרד בשונה מחבלי הכותנה המסכנים.- כנ"ל, מגיע עם חוטי ניילון עם מותחנים.

אבזור פנים האוהל - רשתות ציוד, - יש כיסים, לא גדולים אבל יש יש אפילו תא שקוף לאייפד כדי להקרין סרטים לילדים בנוחות. ילדים שמסתכלים על אייפד או מסך כלשהו בטיול שטח באוהל זה פשיטת רגל ערכית וחינוכית מבחינתי, בשביל מה אתה לוקח אותם לטבע?

איכות המוטות וקוטרן - מוטות פיבר גלס פריכים זה פסה, היום זה מוטות אלומיניום עבים וחזקים- בעבר היו מוטות מאלומיניום לאוהלים, ואז עברו לפיברגלס מלא, ואז עברו לצינורות פיברגלס או סיבי פחמן ואז חזרו לאלומיניום או שבעצם, תמיד המשיכו עם השלושה, זה לא מעיד לדעתי על כלום מעבר להעדפה של היצרן, מה גם שצינור אלומיניום רגיש יותר למעיכה שמובילה לקריסה מהר יותר ממוט פיברגלס חלול במשקל כמעט זהה.
כל זה ולא דיברנו על תצורת האוהל - חצי רשת עם כיסוי מול בד אטום, אוהל איגלו עם מוטות השחלה (שיטה ארורה ומקוללת) מול בניית המוטות ותליית האוהל עליהן....
מי דיבר על השחלה?
הקמה מהירה עם שלד מחובר שצריך רק לנעול את המפרקים.

בקיצור, כמו הרבה תחומים, גם בתחום האוהלים אנחנו חיים בארץ מלפני 20 שנה ומשלמים ביוקר, וטוב לנו....

כמו שציינת, אתה לא מכיר ממש את האפשרויות.
יש לך היום בארץ הכל, או יכולת להביא הכל, לפעמים במחירים תחרותיים ולפעמים לא (מכיר מי שקנו מאישטח אוהלים איכותיים כי ההפרש מול ייבוא אישי היה כ"כ קטן שהם העדיפו פנים מוכרות כאן בארץ מאשר מוכר אנונימי ברשת.

מי שלא עושה סקר שוק ולא אכפת לו או שיכול לשלם מחירים אז לבריאות.

בקיצור,
לא עזרת לי לתרץ החלפת אוהל..

idanw
20-04-17, 19:58
אתה זה עידן מעידן קמפינג ?

לא, אני לא :)

Asaf-a
20-04-17, 20:11
מה יש בדקטלון יותר טוב ממה שיש פה?
ספר ספר...
ואם יש לך תובנות בעניין על מפרטים של יתדות ושימושים שונים, נשמח להחכים
לא עשיתי דוקטורט על יתדות בארץ...
אני יודע שהביקורת היחידה שיש לי ושכחתי לציין בגו נאייצר הקמה מהירה הייתה לגבי היתדות המקוריות שמתעקמות בקלות.

ומי מכם כמוני שלא עומד בפיתוי וממילא משוטט בדקטלון כאשר בחו"ל, מרוב מבחר ענק קל לפספס, דווקא בפריטים הקטנים הם אטרקטיביים ובאיכות סבירה, כגון יתדות, נצנץ נטען מ usb ועוד, רכשתי סט קומפקטי של יתדות עמידות לאוהל לפני מספר שנים ושורדות יופי.

ד ו ר ו ן
20-04-17, 20:27
לא עשיתי דוקטורט על יתדות בארץ...
אני יודע שהביקורת היחידה שיש לי ושכחתי לציין בגו נאייצר הקמה מהירה הייתה לגבי היתדות המקוריות שמתעקמות בקלות.
ברזל בניין 6ממ מכופף ל-U עמוק, מנצח כל יתד בשכלול עלות-תועלת.

boaz avrahami
20-04-17, 20:30
אצבעות של קטפת כותנה או שסתומים של רכב מנצחים כל דבר ולא מתכופפים אף פעם

איל מ
20-04-17, 20:31
ממש לא מעוניין להסיט את השרשור אבל על פי שמועות, דקטלון מגיעים לארץ.

Asaf-a
20-04-17, 20:42
אצבעות של קטפת כותנה או שסתומים של רכב מנצחים כל דבר ולא מתכופפים אף פעם
לרוכש הממוצע כאן, הנגישות לאצבעות הקטפת או לשסתומים לא משהו...

איל מ
20-04-17, 20:46
ואצבעות של קטפת אמנם לא ישברו אבל ברוב הקרקעות ישלפו באותה מידה כמו היתדות הזולות.
ואם נחזור לנושא,
מכיוון שאנני לא ממש סומך על חוות דעת של אנונימים באמאזון, אשמח לדעת האם למישהו יש נסיון אישי עם האוהל בן רגע של קולמן (המרובע) מבחינת עמידות לגשם בלבד.
תודה.

ADaShim
20-04-17, 20:52
ממש לא מעוניין להסיט את השרשור אבל על פי שמועות, דקטלון מגיעים לארץ.
היתה ידיעה בכלכליסט על זה לפני כמה ימים.
הערכה שלי: עדיין יהיה זול יותר לטוס לאירופה ולקנות שם...

de fox
21-04-17, 09:53
בקטנה מול האוהל ל-6 של GONATURE שאני מגשש להחליף "כי בא לי":

כמו שציינת, אתה לא מכיר ממש את האפשרויות.
יש לך היום בארץ הכל, או יכולת להביא הכל, לפעמים במחירים תחרותיים ולפעמים לא (מכיר מי שקנו מאישטח אוהלים איכותיים כי ההפרש מול ייבוא אישי היה כ"כ קטן שהם העדיפו פנים מוכרות כאן בארץ מאשר מוכר אנונימי ברשת.

מי שלא עושה סקר שוק ולא אכפת לו או שיכול לשלם מחירים אז לבריאות.

בקיצור,
לא עזרת לי לתרץ החלפת אוהל..

אתה חמוד אתה דורון :)

אני מדבר על ההבדלים הכללים באיכות וגימור המוצרים בין הסחורה הנמכרת פה לבין הסחורה הנמכרת מעבר לים ועל הפער במחירים בינהם.
לך נראה שהאוהלים המקומיים הם ברי השוואה לסחורה מחול, על הכפאק. אני כנראה לא מסביר את עצמי טוב. אם ניפגש באיזה חניון לילה אשמח להראות לך יד ראשונה על מה אני מדבר. שוב, לא מתיימר שהאוהל שברשותי הוא מוצר השנה אבל בהחלט ברמה מעל הגו נייצ'ר שעולה בארץ כמעט פי שלוש.

boaz avrahami
21-04-17, 10:04
צ׳מעו,
בואו ניפרד מכל הסממנים השיווקיים בתור התחלה.
בטח תופתעו אבל כל האוהלים בלי יוצא מן הכלל מיוצרים בסין.
ומה שמיוצר בסין לרוב נמכר גם בלי המיתוג בהרבה פחות.

בהתחשב שאנו ג׳יפאים אז הדרישות שלנו בסה״כ די דומות למעט המידות של האוהל.

משמע איכותי, עמיד ברוחות וקצת גשם, נפתח ומתקפל בקלות...
ובלי לקחת משכנתא.

עכשיו זרקו לכאן דוגמאות שמצאו חן בעינכם מעלי אקספרס ונראה מה יצא בסוף.
יש עד סוכות מספיק זמן לקבל החלטות

גיא
21-04-17, 10:06
מכיון שרק הכיסוי גשם מציק לי באוהל עידן מחנאות שלי .. אז לי יש שנה שלמה עד הגשם הבא :)

מקווה שמשהו טוב יעלה עד אז.

Sent from my Pixel using Tapatalk

ד ו ר ו ן
21-04-17, 10:40
אתה חמוד אתה דורון :)

אני מדבר על ההבדלים הכללים באיכות וגימור המוצרים בין הסחורה הנמכרת פה לבין הסחורה הנמכרת מעבר לים ועל הפער במחירים בינהם.
לך נראה שהאוהלים המקומיים הם ברי השוואה לסחורה מחול, על הכפאק. אני כנראה לא מסביר את עצמי טוב. אם ניפגש באיזה חניון לילה אשמח להראות לך יד ראשונה על מה אני מדבר. שוב, לא מתיימר שהאוהל שברשותי הוא מוצר השנה אבל בהחלט ברמה מעל הגו נייצ'ר שעולה בארץ כמעט פי שלוש.
התייחסת למוצר ספציפי שאין לך נסיון איתו וכתבת דברים שגויים.

הכללות גסות של ״מוצר מקומי מול מוצר בייבוא״ זה חלש מאד, טווח המוצרים כ״כ גדול שזה פשוט לא הכללה או השוואה מציאותית.

תבדוק דגם מול דגם.

ואם אתה מחשיב כיס שקוף לטאבלט כיתרון באוהל שלוקחים לטבע.. אז באמת יש מרחק עצום בין מה שכל אחד מאיתנו מחפש באוהל.

ד ו ר ו ן
21-04-17, 10:46
היתה ידיעה בכלכליסט על זה לפני כמה ימים.
הערכה שלי: עדיין יהיה זול יותר לטוס לאירופה ולקנות שם...

כמו שהפכו בארץ את קולומביה ממותג בינוני עממי בארץ המוצא שלו, לסחורת על במחירי north face וצפונה.

jacob72
21-04-17, 10:52
מכיון שרק הכיסוי גשם מציק לי באוהל עידן מחנאות שלי .. אז לי יש שנה שלמה עד הגשם הבא :)

מקווה שמשהו טוב יעלה עד אז.

סיכוי גשם זה nice to have. ותו לא, כי בתכלס אף אחד לא יוצא לקמפינג בסופה ,זה רק למקרה חרום. אני כמטיב טיולים עם 3 ילדים. לא נתקלתי בגשם זלעפות האמצע הלילה הקמפינג. עם טפטוף קל כל ניילון סיני עובד.
אם המטרה היא לקנות אוהל אלפיניסטי זה כבר תורה אחרת לגמרי,ועלויות שונות.

גיא
21-04-17, 10:55
עד השנה .. כן.

השנה הזאת יצא לי פעמיים לדלג לאוטו רטוב כולי ..

פעם אחת עם הבן שלי. שני אנשים בדאסטר עם הציוד .. לא כיף גדול.

הייתי קונה רק את הכיסוי אם הייתי מוצא .. או אולי אקמבן משהוא​ משקית גדולה.

de fox
21-04-17, 11:41
התייחסת למוצר ספציפי שאין לך נסיון איתו וכתבת דברים שגויים.

הכללות גסות של ״מוצר מקומי מול מוצר בייבוא״ זה חלש מאד, טווח המוצרים כ״כ גדול שזה פשוט לא הכללה או השוואה מציאותית.

תבדוק דגם מול דגם.

ואם אתה מחשיב כיס שקוף לטאבלט כיתרון באוהל שלוקחים לטבע.. אז באמת יש מרחק עצום בין מה שכל אחד מאיתנו מחפש באוהל.

אתה סתם קשה איתי...
לא כתבתי שום דבר שגוי.
כיס שקוף לטאבלט זה לא יתרון ולא, אני לא נוסע לטבע לראות סרטים, זו סתם דוגמא אחת מני רבות לרמת האיבזור והירידה לפרטים של האוהלים האלה שבאים לידי ביטוי במגוון פיצ׳רים פונקציונליים שכבר נהפכו לסטנטרד ולא קימים באוהלים שנמכרים בארץ.

ההכללה נוגעת לטווח המוצרים בטווח מחירים מסויים.
טווח המוצרים בארץ מתחת למחיר 1000 שקל לאוהלים משפחתיים לא משתווה לאיכות המוצרים במחיר דומה ונמוך ממנו בחול

תבוא ותגיד כמו גיא, אני תן לי אוהל טנק עמיד שעושה את העבודה ותו לא, על הכפאק [emoji106]
תדע שאתה מפספס.

וכמו שנכתב פה קודם, חסר בארץ את טווח מוצרי האמצע. או שיש אוהלים פשוטים וספרטנים זולים/יקרים או אוהלים בנק טפחות. בחול ניתן למצוא מגוון מאוד גדול של אוהלי טווח אמצע במחירים זולים משמעותית ממה שנמכרים בארץ אוהלי ״תחנות הדלק״.

amitaikl
21-04-17, 12:57
צ׳מעו,
בואו ניפרד מכל הסממנים השיווקיים בתור התחלה.
בטח תופתעו אבל כל האוהלים בלי יוצא מן הכלל מיוצרים בסין.
ומה שמיוצר בסין לרוב נמכר גם בלי המיתוג בהרבה פחות.

בהתחשב שאנו ג׳יפאים אז הדרישות שלנו בסה״כ די דומות למעט המידות של האוהל.

משמע איכותי, עמיד ברוחות וקצת גשם, נפתח ומתקפל בקלות...
ובלי לקחת משכנתא.

עכשיו זרקו לכאן דוגמאות שמצאו חן בעינכם מעלי אקספרס ונראה מה יצא בסוף.
יש עד סוכות מספיק זמן לקבל החלטות

אני זורם עם בועז. במקום להפוך לעוד שרשור של התנצחויות, בואו נוציא מזה משהו יעיל - בתור התחלה רשימת דרישות ואח"כ לפי זה לאתר דברים סבירים.
מה אני מחפש באוהל:
1. אריזה נוחה ולא גדולה מדי. אומנם אוהל שסוחב רכב, אבל לא בא לי אוהל 12 מברזנט
2. פשטות בהרכבה.
2א. מוטות -אני לא אוהב אוהלי "בין רגע". יותר מדי דברים שיכולים להכשל. מצד שני, לא אוהב את האוהלי איגלו עם שרוולי ההשחלה. מסגרת מוטות והלבשה של ווים נראה לי מצוין. גם מאפשר לילדים להקים אוהל ולתת למבוגרים להתפנות לדברים חשובים כמו בירה
2ב. מוטות - אין לי העדפה או תובנה לחומר, להוציא כזה שמתפורר לסיבים שנכנסים לידיים
2ג. יתדות - רק לצורך ייצוב. לא מחויבות קונסטרוקטיבית. רוצה יכולת להקים אוהל ואח"כ לתת לו איזה סיבוב קטן כשהוא ריק מציוד, כדי למקם אותו יותר טוב
3. איוורור - גג רשת ומעליו כיסוי כלשהו. לישון בקיץ באוהל לא מאוור זה זוועה
3א. כיסוי גשם אופציונלי - אפשר להרכיב, אבל אפשר גם לא להרכיב. לא מחייב קונסטרוקטיבית לאוהל
4. עמיד ברוח - אין לי בעיה עם אוהלים נמוכים יחסית. כדי שאוהל גבוה יהיה עמיד הוא צריך מוטות יותר חזקים וחומר יותר חזק = או יותר יקר או יותר כבד.

נמרוד
21-04-17, 13:36
הדרישה הכי חשובה לא כתבת - כמה נפשות אמורות לישון בו?

amitaikl
21-04-17, 13:55
הדרישה הכי חשובה לא כתבת - כמה נפשות אמורות לישון בו?
למה זה משנה?
בכוונה לא רשמתי מספר נפשות. הדרישות הן גנריות. מרבית החברות שבדקתי בעבר אוהלים שלהן ייצרו את אותו אוהל בגרסאות 2/4/6 נפשות

נמרוד
21-04-17, 14:15
משנה מאד.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

de fox
22-04-17, 19:57
חברים, מפנה את תשומת לבכם לשירשור חדש בנושא:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/103591-%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%A9%D7%95%D7%A8-%D7%94%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C%D7%99%D7% 9D-%D7%94%D7%92%D7%93%D7%95%D7%9C-%D7%A9%D7%9C-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92?p=7 45490#post745490

אנא שתפו מנסיונכם

איל מ
22-04-17, 20:46
משנה מאד.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk
+1
לעתים כדי שוהל ל6 יהיה עמיד כמו אוהל ל-3, לא מספיק לעבות את המוטות אלא לעתים לשנות את הקונסטרוקציה. בגלל זה הרבה אוהלי איגלו למשפחה, גם אלו עם המוטות העבים פשוט נשכבים ברוח בינונית ומעלה (לא נשברים או עפים, אלא נשכבים). לכן לעתים יש לחברה אוהל איגלו קטן מעולה, אבל אוהל משפחתי גרוע (בד"כ החברות הזולות שלא משקיעות בפיתוח עוד דגם אלא מגדילות את הקיים).

גיא
25-04-17, 09:28
לאדם כמוני .. שכל מה שנחוץ לו זה הגנה מיתושים ... ובהתחשב בעובדה שהאוהל הקודם החזיק כמעט 20 שנה בקלות .. בלי שום טיפול ... זה נראה הפתרון הבא שלי .. .

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170425/e03d8bd1b4dfd63e38e86dbae38b1714.jpg

Saar
25-04-17, 09:45
גיא,
הבעיה עם דברים שהחזיקו 20 שנה היא שהם נבנו לפני 20 שנה...
לפני 20 שנה, גם הדברים הזולים נבנו על מנת להשאר...
היום הדברים הזולים ממש זולים ולא מיועדים לשרוד.
לפני 3-4 שנים רציתי אוהל חדש, במקום האוהל "סופר" שהיה לי ועלה 100 ש"ח (אוהל מוטות השחלה פשוט)
קניתי אוהל של "מודן" ב 400 שח (במבצע :) ) . בשימוש השני (!) הגומי שהחזיק את מוטות ההשחלה נקרע.
קיבלתי באייס שירות טוב והחליפו לי את המוטות (כמובן שבאותו הטיול נאלצתי להשחיל בדרך לא דרך ולברך לא מעט...
כמובן שהמוטות החדשים נקרעו בשימוש הראשון בבית (למדתי את הלקח, ניסיתי בבית קודם)....

בקיצור, קניתי אוהל קולמן ל 8 אנשים, אוהל ענק ונהדר (עלה כמו לילה זוגי בצימר טוב), גם לו יש בעיות,משקל כבד, מחברים שבירים יחסית (כבר החלפתי אחד) ולחצנים שנוטים להתפרק ולהעלם - לא פוגע בתפקוד האוהל אבל פחות נוח להקים/לפרק.
לפני שנתיים גיליתי שברוב הטיולים אני לבד או מקסימום זוג... אז קניתי אוהל פתיחה מהירה של Go Nature עם חלונות גדולים בכל דופן (יש להם דגם זול יותר ללא חלונות כאלו) - So far so good.

בקיצור, מה שרציתי לכתוב, האוהלים שעולים היום 100 ש"ח בסופר, זה לא בהכרח האוהלים שעלו 100 שח בסופר לפני 10 שנים...

גיא
25-04-17, 10:30
ההממ... האוהל 99₪ של התחנת דלק שיש לי מחזיק כבר 14 שנים .. לדעתי הוא באיכות מחפירה מבחינת חומרים לפחות ... ועדיין שורד יפה מאד. הילדים לקחו אותו לכל טיולי בצפר /צופים / חוג סיירות .... הם נראים לי ממש ממש זהים לאוהלי 99₪ של תחנת דלק כיום ..

IlanG
25-04-17, 12:55
מהיום.... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170425/bb2228a7813dee539982b41323dd4348.jpg

Sent from my ONEPLUS A3010 using Tapatalk

גיא
25-04-17, 13:06
מהיום.... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170425/bb2228a7813dee539982b41323dd4348.jpg

לא שמת לב שלושה פוסטים מעליך ?
😂

IlanG
25-04-17, 13:10
לא שמת לב שלושה פוסטים מעליך ?
😂

אחרי אלף צפיות ו 87 תגובות לך תעקוב [emoji12]

נדב42
26-04-17, 10:31
משתמש באוהל הזה: http://www.e-shetach.co.il/pl_product~26083~74~174.htm

דגם: Go Nature 4-wind בגודל "6 אנשים", מבנה איגלו השחלה פשוט ושתי דלתות גדולות.

התיק של האוהל נקרע בפעם הראשונה שניסיתי להחזיר את האוהל לתוכו.
את המוטות עידן החליף לי כבר פעמיים אחרי שהמיתר/גומי שבתוכם נקרע, בסופו של דבר החלפתי את המיתר למשהו איכותי יותר בחנות אחרת (גם זה היה באחריות, ללא תשלום מצידי)
הרוכסנים מרגישים זולים ואנו נוהגים בהם בעדינות הראוייה, בלי תקלות בינתיים.

השימוש שלי הוא בעיקר בתקופות חמות, לא אוהב לישון בחוץ בגשם.
הקמה ופירוק סטנדרטיים (של אוהל מוטות השחלה), אין בעייה להרים ולהזיז את האוהל כשהוא מורכב, ואפילו להשכיב ולנער את הלכלוך החוצה מהאוהל, מאחר וחיבור קצוות המוטות הוא ע"י פין השחלה מתכתי, ולא הפלסטיק הרגיש.
האוהל גבוה, מאוד נוח ומרווח גם לשינה וגם להתארגנות/החלפת בגדים וכו'. 2 מזרונים זוגיים או 4 בודדים נכנסים בנוחות, אפשר להכניס גם מזרון בודד חמישי אבל אז אין מקום לציוד ...
ברוחות הוא "נשכב", כלומר המוטות מתעוותים. מצד שני הוא מעולם לא עף לי ברוח (ואני לא משתמש ביתדות אלא רק באבנים/ציוד בפינות האוהל), בעיני זה יתרון ...
בהתנחלות ליום שלם במזג אוויר חם האוהל הזה הוא ממש ברכה - פותחים את 2 הדלתות ואפשר לשכב בפנים במנהרת רוח מוצלת - תענוג :)
בשתי הדלתות יש רשתות שנסגרות ע"י רוכסנים - מאפשר להשאיר חרקים בחוץ ועדיין לקבל איוורור.

לסיכום: האוהל אצלי כבר כמה שנים, היה בשימוש עשרות פעמים, לא הכי איכותי בעולם, ובהתאמה גם לא יקר, ואני עדיין לא מצאתי אוהל שישרת אותי יותר טוב בהתחשב בסוג השימוש שלי. הדגם הזה עדיין נמכר בארץ ואם מישהו בוחר לקנות אותו, אני ממליץ בחום להחליף את המיתרים במוטות עוד לפני השימוש הראשון ...

אגב: הדרך הנוחה להחליף את המיתר (בהנחה שעדיין לא נקרע) היא לחבר את המוטות ואז לשחרר את הקשר בצד אחד, לחבר (בעזרת מצית, ולקוצ'ץ' כדי שלא יהיו בליטות...) את המיתר החדש לישן, ולמשוך מהצד השני :)

de fox
26-04-17, 10:54
משתמש באוהל הזה: http://www.e-shetach.co.il/pl_product~26083~74~174.htm

דגם: Go Nature 4-wind בגודל "6 אנשים", מבנה איגלו השחלה פשוט ושתי דלתות גדולות.

התיק של האוהל נקרע בפעם הראשונה שניסיתי להחזיר את האוהל לתוכו.
את המוטות עידן החליף לי כבר פעמיים אחרי שהמיתר/גומי שבתוכם נקרע, בסופו של דבר החלפתי את המיתר למשהו איכותי יותר בחנות אחרת (גם זה היה באחריות, ללא תשלום מצידי)
הרוכסנים מרגישים זולים ואנו נוהגים בהם בעדינות הראוייה, בלי תקלות בינתיים.

השימוש שלי הוא בעיקר בתקופות חמות, לא אוהב לישון בחוץ בגשם.
הקמה ופירוק סטנדרטיים (של אוהל מוטות השחלה), אין בעייה להרים ולהזיז את האוהל כשהוא מורכב, ואפילו להשכיב ולנער את הלכלוך החוצה מהאוהל, מאחר וחיבור קצוות המוטות הוא ע"י פין השחלה מתכתי, ולא הפלסטיק הרגיש.
האוהל גבוה, מאוד נוח ומרווח גם לשינה וגם להתארגנות/החלפת בגדים וכו'. 2 מזרונים זוגיים או 4 בודדים נכנסים בנוחות, אפשר להכניס גם מזרון בודד חמישי אבל אז אין מקום לציוד ...
ברוחות הוא "נשכב", כלומר המוטות מתעוותים. מצד שני הוא מעולם לא עף לי ברוח (ואני לא משתמש ביתדות אלא רק באבנים/ציוד בפינות האוהל), בעיני זה יתרון ...
בהתנחלות ליום שלם במזג אוויר חם האוהל הזה הוא ממש ברכה - פותחים את 2 הדלתות ואפשר לשכב בפנים במנהרת רוח מוצלת - תענוג :)
בשתי הדלתות יש רשתות שנסגרות ע"י רוכסנים - מאפשר להשאיר חרקים בחוץ ועדיין לקבל איוורור.

לסיכום: האוהל אצלי כבר כמה שנים, היה בשימוש עשרות פעמים, לא הכי איכותי בעולם, ובהתאמה גם לא יקר, ואני עדיין לא מצאתי אוהל שישרת אותי יותר טוב בהתחשב בסוג השימוש שלי. הדגם הזה עדיין נמכר בארץ ואם מישהו בוחר לקנות אותו, אני ממליץ בחום להחליף את המיתרים במוטות עוד לפני השימוש הראשון ...

אגב: הדרך הנוחה להחליף את המיתר (בהנחה שעדיין לא נקרע) היא לחבר את המוטות ואז לשחרר את הקשר בצד אחד, לחבר (בעזרת מצית, ולקוצ'ץ' כדי שלא יהיו בליטות...) את המיתר החדש לישן, ולמשוך מהצד השני :)

אחלה סקירה!
מפנה את תשומת לבך לשירשור הזה:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/103591-%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%A9%D7%95%D7%A8-%D7%94%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C%D7%99%D7% 9D-%D7%94%D7%92%D7%93%D7%95%D7%9C-%D7%A9%D7%9C-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92

יהיה מועיל עם תעלה לשם יחד עם תמונות

dudu
27-04-17, 20:06
יש למישהו נסיון עם האוהל OUTDOOR 601?
http://www.e-shetach.co.il/pl_product~601~74~174.htm
עמידות ברוח?
עמידות המנגנון?
שירות וחלקי חילוף?

האוהל שבאמת הייתי רוצה לקנות הוא הOZARK TRAILL 6 שDE FOX קנה אך יקר מידי להביא אותו לארץ.
האוהל הזה של OUTDOOR נראה כמו פשרה טובה.

הדסופה
27-04-17, 20:23
אותו אוהל נמכר ב 770 בלמטייל עודפים. כלומר 20 שח פחות. עם אותה שנת אחריות. רק לידיעה

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

נדב42
27-04-17, 21:29
בשביל 20 שקל, עדיף לקנות באיש שטח ולקבל את השרות המעולה שלהם ...

ד ו ר ו ן
27-04-17, 22:30
++ גם בשביל יותר..

erezgur
27-04-17, 22:50

בהחלט!
מי שהתנסה עם השירות של עידן וצוות החנות - יחזור שוב ושוב.

איל מ
28-04-17, 00:06
אני מכיר את האאוטדור רק משכנים לקמפינג. כל עוד שאין גשם או רוח הוא סבבה.
ברגע שאלו מתחילים בד"כ שוכני האוהל עוברים לישון באוטו.

ishc
28-04-17, 16:34
לנו יש אוהל פתיחה מהירה של מודן. הוא מוגדר אוהל ל-4 אנשים אבל תכלס יותר מזוג וילד קטן לא נכנסים בו.
עלה איזה 150 שח במבצע בהום סנטר או אייס.
לא איכותי אבל היי מחזיק כבר איזה שלוש שנים ואתנו הוא בהחלט מספק.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ishc
28-04-17, 16:35
לנו יש אוהל פתיחה מהירה של מודן. הוא מוגדר אוהל ל-4 אנשים אבל תכלס יותר מזוג וילד קטן לא נכנסים בו.
עלה איזה 150 שח במבצע בהום סנטר או אייס.
לא איכותי אבל היי מחזיק כבר איזה שלוש שנים ואתנו הוא בהחלט מספק.

הוא אכן מאוד בסיסי בהגנה ממזג האוויר אבל שקר וגשום ואני מטייל לבד גיליתי שלישון באוטו זה לא רע

dudu
11-05-17, 12:01
ראיתי בריקושט את הגורו 8 אנשים והאאוטדור 8 , וכבר במבט ראשון על האריזה הבנתי שזה לא מה שאני מחפש.
שניהם גדולים מידי כשהם סגורים בתיק. היות ואני מעדיף לנסוע בלי גגון אוהל כזה לא ישאיר לי מקום רב לשאר הציוד.

אז אני חוזר לחפש אוהל 6, הקמה בן רגע.

lioralbu
14-05-17, 19:14
שאלה למביני עניין. יש לי אוהל 3X3 איגלו 6 אנשים של AZTEC
רוח קלה של מדבר לפני יומיים גרמה למוטות להתעוות בצורה שאחד המוטות נשבר כלומר נחצה ל-2 לכל אורכו.
האוהל שרד את הלילה אבל פחדתי כל הזמן שלא יפול עלינו במהלך הלילה.
מיד לאחר שהקמתי את האוהל ניסיתי לתפוס עם היתדות ללא הצלחה - הרוח פשוט גרמה לאוהל להתעוות ולנטות על צידו.
היכן טעיתי?
האם חייבים למקם דברים כבדים בפינות האוהל מיד לאחר הקמה? זה היה מונע את ההתעוותות והשבירה של המוט?
איך מתמודדים עם נושא הרוח? לא מדובר על סערה בחורף אלא על מזג אוויר סוף אביב תחילת קיץ במדבר - יש רוח קלילה בערב.
זה קרה בחניון גב חולית שיחסית מוגן מרוחות...

איל מ
14-05-17, 19:55
עקרונית, מחברים את ארבעת היתדות שבפינות האוהל.
אח"כ את ארבעת היתדות שמתחברות לחוטי מתיחה שבחצי גובה. על היתדות האלו מניחים אבנים כבדות אחרת הן נשלפות. את היתדות שבמעלה הרוח (אלו שנושאות את רוב העומס), תוקעים הכי רחוק שחוט המתיחחה מאפשר. אם אין אבן ממש כבדה, אפשר רוגום של אבנים כבדות.
הכי טוב, לקשור לאוטו, או לעץ. ניתן גם להוסיף חוט מהקודקוד.
בסופו של דבר, זה בדיוק ההבדל בין האוהלים הזולים, ליקרים.

ד ו ר ו ן
14-05-17, 20:48
שאלה למביני עניין. יש לי אוהל 3X3 איגלו 6 אנשים של AZTEC
רוח קלה של מדבר לפני יומיים גרמה למוטות להתעוות בצורה שאחד המוטות נשבר כלומר נחצה ל-2 לכל אורכו.
האוהל שרד את הלילה אבל פחדתי כל הזמן שלא יפול עלינו במהלך הלילה.
מיד לאחר שהקמתי את האוהל ניסיתי לתפוס עם היתדות ללא הצלחה - הרוח פשוט גרמה לאוהל להתעוות ולנטות על צידו.
היכן טעיתי?
האם חייבים למקם דברים כבדים בפינות האוהל מיד לאחר הקמה? זה היה מונע את ההתעוותות והשבירה של המוט?
איך מתמודדים עם נושא הרוח? לא מדובר על סערה בחורף אלא על מזג אוויר סוף אביב תחילת קיץ במדבר - יש רוח קלילה בערב.
זה קרה בחניון גב חולית שיחסית מוגן מרוחות...
אני מכניס את התיקים לאוהל ישר אחרי ההקמה.

לרוב, במדבר יש אחה"צ רוחות, לפעמים קלות ולפעמים יותר, ששוככות באזור 20:00+, אז בשביל צעד מנע, אני מכניס את הציוד.

לגבי העיוות של מבנה האוהל,
זה תלוי במבנה הספציפי, ה-GONATURE6 שלנו מגלהעמידות מרשימה מאד לעיוות ברוח, אבל כדי לא להתאכזר למוטות, קשרתי קבוע מיתר לצומת המוטות בראש האוהל, ואני מחבר אותו ליתד או אבן גדולה/לרכב עצמו, במעלה הרוח, כדי לתת לאוהל תמיכה כנגד הרוח.

עוד אפשרות היא למקם את הרכב כך שיסתיר חלק מהרוח לאוהל.

boaz avrahami
14-05-17, 21:56
לי נראה סיבה מצויינת לא לגעת באוהל הזה אם זו לא תקלת יצור חד פעמית.

אני מעולם לא קשרתי יתדות לאוהל שלי גם ברוחות חזקות במיוחד שהפילו אוהלי קוביה של קולמן.
האוהל שלי מתעוות ברוח עזה אבל חוזר לעצמו בלי נזק.
גם אני מיד לאחר ההקמה מכניס מזרנים ותיקים בשביל שלא אלך לחפש את האוהל.
בפסח האחרון חנינו בנחל צין ואחד החברים נסע קילומטר עד שהשיג את האוהל שלו

איל מ
15-05-17, 09:23
באוהל גו נייצ'ר שלי גם אין צורך לקשור, אבל זה ממש לא נעים לשבת בתוך אוהל שמתעוות עם הרוח ונשכב עליך. בנוסף, גם כשיש תיקים (ולי גם מזרונים כבדים), הפינות מתרוממות קצת ברוח חזקה.
לגבי קיבוע לקרקע, והנחת משקל בתוך האוהל, אני מניח שאוהל ב1000 ש"ח ואוהל ב10,000 ש"ח, יתעופפו באותה מידה ;-)

idanw
15-05-17, 09:42
אם בענייני רוח עסקינן, בדיוק קיבלתי סרטון של בדיקת אוהלי Turbo אחרי מדידת רוח של מעל 90 קמ"ש בSalt Lake City.
אמנם האוהלים קשורים - אבל אין הרבה אוהלים שיעמדו ברוחות כאלה, במיוחד בגובה הזה.

https://www.facebook.com/blackpinesports/videos/910755105613639/ (אין צורך בפייסבוק כדי לראות את הסרטון)

עידן

אסף ד.
15-05-17, 10:33
ככה עושים בדיקה אמיתית לאוהל.
https://youtu.be/g49cnX0VywI

נדב42
15-05-17, 10:57
אובייקטיבי כמובן :)

אסף ד.
15-05-17, 20:39
אני מתנייע עם האוהל 10X14 בית של קולמן, מצריך דונם.
פינוק אמיתי, מצריך עיגון ברוחות חזקות מאוד, יתדות ברזל 12 חודרות כל משטח סלעי...

ד ו ר ו ן
16-05-17, 07:55
אם בענייני רוח עסקינן, בדיוק קיבלתי סרטון של בדיקת אוהלי Turbo אחרי מדידת רוח של מעל 90 קמ"ש בSalt Lake City.
אמנם האוהלים קשורים - אבל אין הרבה אוהלים שיעמדו ברוחות כאלה, במיוחד בגובה הזה.

https://www.facebook.com/blackpinesports/videos/910755105613639/ (אין צורך בפייסבוק כדי לראות את הסרטון)

עידן

השיחים והעצים ברקע די רגועים בשביל מה שאמור להיות 90קמש.

idanw
16-05-17, 09:54
השיחים והעצים ברקע די רגועים בשביל מה שאמור להיות 90קמש.

אתה קשה איתי ;)

מה עם זה? https://www.facebook.com/blackpinesports/videos/vb.537532236269263/946997041989445/?type=3

dudu
16-05-17, 12:13
אוהל "שניר" (https://www.pakalhagor.co.il/%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%93_%D7%A7%D7%9E%D7 %A4%D7%99%D7%A0%D7%92/%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C%D7%99%D7%9D/%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C_%D7%A9%D7%A0%D7 %99%D7%A8_%D7%91%D7%9F_%D7%A8%D7%92%D7%A 2__%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%9F__modan) של מודן יחסית להצע הקיים בארץ נראה סביר. יש למישהו נסיון איתו? אשמח לשמוע.

114851

golyat
16-05-17, 12:38
קניתי את האוהל של מודן לפני חודש. בלילה השני קצת רוח ונקרעה לי הרצפה בחיבור לאחת הרגליים. החלפתי לקולמן 6 פתיחה מהירה. בשבועות נראה מה הוא שווה.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Mati65
16-05-17, 12:43
אוהל "שניר" (https://www.pakalhagor.co.il/%D7%A6%D7%99%D7%95%D7%93_%D7%A7%D7%9E%D7 %A4%D7%99%D7%A0%D7%92/%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C%D7%99%D7%9D/%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C_%D7%A9%D7%A0%D7 %99%D7%A8_%D7%91%D7%9F_%D7%A8%D7%92%D7%A 2__%D7%9E%D7%95%D7%93%D7%9F__modan) של מודן יחסית להצע הקיים בארץ נראה סביר. יש למישהו נסיון איתו? אשמח לשמוע.

114851

דודו שלום-מחזיק באוהל מזה כשנתיים +,משמש רק לטיולי משפחות,למעשה מדובר בהעתק של קולמן,מוטות מסיביים,מרווח
ברמה של 3 מיטות שדה גדולות ועוד מקום רב לציוד או לחילופין 4-5 איש ומזרנים.ניתן לעמוד באוהל יתרון שאני אישית מתחבר אליו.
האוהל בילה רבות במדבר ובכנרת ועמד בכבוד ברוחות,בגשם כבד לא התנסה אך בטפטוף קל ובטל כבד כן,לא נצפו סימני רטיבות.

לסיכום: יתרונות-מוטות מסיביים,מרווח,עמיד בהחלט לאקלים שלנו,גבוה ולא מצריך התעמלות קרקע כדי להתלבש/להתארגן,הקמה וקיפול מהירים ביותר.
חסרונות-כבד משקל,תופס נפח רב באחסון.(אצלי על הגגון)

מקווה שעזרתי.

de fox
16-05-17, 12:51
דודו שלום-מחזיק באוהל מזה כשנתיים +,משמש רק לטיולי משפחות,למעשה מדובר בהעתק של קולמן,מוטות מסיביים,מרווח
ברמה של 3 מיטות שדה גדולות ועוד מקום רב לציוד או לחילופין 4-5 איש ומזרנים.ניתן לעמוד באוהל יתרון שאני אישית מתחבר אליו.
האוהל בילה רבות במדבר ובכנרת ועמד בכבוד ברוחות,בגשם כבד לא התנסה אך בטפטוף קל ובטל כבד כן,לא נצפו סימני רטיבות.

לסיכום: יתרונות-מוטות מסיביים,מרווח,עמיד בהחלט לאקלים שלנו,גבוה ולא מצריך התעמלות קרקע כדי להתלבש/להתארגן,הקמה וקיפול מהירים ביותר.
חסרונות-כבד משקל,תופס נפח רב באחסון.(אצלי על הגגון)

מקווה שעזרתי.

מזמין אותך להעלות סקירה בשירשור ההשואה:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/103591-%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%A9%D7%95%D7%A8-%D7%94%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C%D7%99%D7% 9D-%D7%94%D7%92%D7%93%D7%95%D7%9C-%D7%A9%D7%9C-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92

יהיה נחמד אם תכתוב לפי הפורמט המוצג שם.

dudu
28-05-17, 09:56
אתה קשה איתי ;)

מה עם זה? https://www.facebook.com/blackpinesports/videos/vb.537532236269263/946997041989445/?type=3

עידן יש מצב שתתן חוות דעתך על האוהל הזה: http://www.e-shetach.co.il/pl_product~87428~74~174.htm ?
ואולי גם סקירה בווידאו?

<body id="cke_pastebin" style="position: absolute; top: 0px; width: 1px; height: 1px; overflow: hidden; right: -1000px;">
mz6z1825mz6z1825</body>

idanw
28-05-17, 11:04
[QUOTE=dudu;751088]עידן יש מצב שתתן חוות דעתך על האוהל הזה: http://www.e-shetach.co.il/pl_product~87428~74~174.htm ?
ואולי גם סקירה בווידאו?

דודו שלום,

האוהל מאוד דומה לבין רגע ל6 של Outdoor וזהה לו בתכונות ובעמידות - קרי - מאוד עדין ברוחות ומחייב עיגון קרקע.
איכות החומרים לא מדהימה (סגנון האוהל מאוד דומה גם לInstant 6 של קולמן)

בשורה התחתונה ובתקציב הזה, אם צריכים להלין עד 5 נפשות, הייתי הולך ללא ספק על הבין רגע הישן של Go Nature - אין מה להשוות באיכות החומרים ובעמידות שלו לאוהל החדש.

מי שצריך להלין 6 אנשים, יכול לקחת את האוהל הזה (או את הגרסה ל8) בידיעה שהוא לא יעמוד במזג אוויר בעייתי והוא יחזיק מספר מוגבל של טיולים - או לחליפין, לחלק את המשפחה לשני אוהלים או להעלות את התקציב, משמעותית.
אין לי עדיין וידאו עבורו, אבל הוא מאוד דומה לוידאו הזה (רק שהאוהל ל6 מעט קטן יותר): https://www.youtube.com/watch?v=7hhjelQzBPw&t=4s

עידן

dudu
28-05-17, 21:21
תודה נמשיך לחפש/ לחכות

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

-->