PDA

צפייה בגרסה מלאה : ייעוץ והמלצה לרכב רק לשטח

קלייני
19-04-17, 20:23
שלום לפורום המכובד,:cool:
לאחר שקראתי הרבה מאד שרשורים, מבקש את עזרתכם בהמלצה על רכב לשטח, אז ככה.

הסכום להשקעה - 50,000 עד 60,000 ש"ח. קצת גמיש אך לא רוצה להסתבך עם הוצאות מוגזמות על תיקונים.
ישמש כמעט רק לשטח, כמובן כולל גישורים על כבישים לקראת ירידה לשטח ובחזרה.
נוהגים - אישתי ואני, אולי גם קצת הילדים.
רצוי שיהיה מקום ל 4 מבוגרים, ומטען לטיול של יומיים בשטח.
יסע כ 8,000 ק"מ בשנה.
כרגע תנאי סף (של אישתי) שהרכב יהיה אוטומטי.
צריך להיות מסוגל לגרור עגלה קטנה עם משא של כ 300 ק"ג.
לא מהרכבים הגדולים של 7 ומעלה מושבים.
רמת שטח בינונית, יסע בצמוד ל איסוזו טרופר ארוך ללא שיפורים. שלא מגזים בשטח.
טיפולים בסיסיים אני מעריך שאבצע לבד. (באופנוע אני מחליף מיסבים בגלגלים ומכוון שסתומים ).

תודה מראש למשיבים.

קלייני
20-04-17, 13:49
מה קורה חברים
אפשר איזה כיוון?
תודה.

נמרוד
20-04-17, 14:11
איסוזו טרופר, מיצובישי פאג'רו, ניסאן טראנו, טויוטה לנדקרוזר, וגם ג'יפ גראנד צ'רוקי, לנד רובר דיסקברי... למעשה כל רכב שטח מתחילת שנות האלפיים פלוס-מינוס נכנס לתקציב שלך וענה על הדרישות. יש מבחר גדול, השוק של הקונים.

דרור ברלי
20-04-17, 14:42
בגלל שהדרישות שלך הן רק לשטח, ק"מ נמוך, מקום לארבעה בלבד ויכולת גרירה של נגרר קטן ותו לא, הייתי רוצה להמליץ לך ללכת עד הסוף ולהבחור בדבר האמיתי - ג'יפ פתוח. ברזנט, רוח בשיער, ריח של מדבר. רכב שטח אמיתי, אוטו של תחושות.

אלא שיש לזה מחירים.
מגבלת האוטומט בעוכריך - כי הדבר האמיתי - ג'יפ CJ, סופה, דיפנדר, סמוראי וכו' - מגיע רק עם שלוש דוושות וידית ארוכה ששולטת ב-4 או 5 מצבי ערבוב דלק.
כן, יש סיקסים וסופות אוטומטיים. כל מיני מוטציות ואלתורים, אבל לדעתי זה לא מוצלח ולא מומלץ.
בכלל, אלה כלים ישנים עם כל מה שמשתמע מזה. גם ברזלים מתעייפים. הם דורשים וידרשו תחזוקה והשקעה שוטפת הולכת וגדלה.
אלה גם לא כלים נוחים ו/או מפנקים. בד"כ רק הנהג נהנה מהם. הסיכוי שהם יגרמו למשבר משפחתי, די גבוה.

וגם המחירים - לאחרונה אנו רואים עליה חדה בביקושים ובמחירים של ג'יפים אמיתיים.
דיפנדרים, סיקסים, סופות, סמוראים ארוכים, כולם מתומחרים גבוה והמחירים - הפלא ופלא - רק עולים. הלוואי שהיו קרנות השתלמות שנותנות תשואות כאלה. בחיי.
50-60K זה כבר לא כל כך הרבה כסף כשמדברים על הכלים האלה.

לך על משהו יפני. באותו כסף תקבל כלי הרבה יותר מפנק והרבה יותר חדש, עם מיזוג טוב וחימום שאשכרה פועל. עם חלונות חשמליים, מושבים נוחים, בידוד רעשים נורמלי ובלי נזילות של מי גשם בחורף. כמובן אוטומטי במקור, לא אילתור. אוטו שיהיה נוח לאישה.
פג'רו, פראדו, טראנו, טרופר. יש המונים. בכל מצבי הצבירה. אז ממש לא צריך להתפשר על גרוטאה.

shachar
20-04-17, 14:44
יסע בצמוד ל איסוזו טרופר ארוך ללא שיפורים. שלא מגזים בשטח.
.

אני חושב ש "אחים" זה כיוון טוב

-->