PDA

צפייה בגרסה מלאה : שירשור האוהלים הגדול של ג'יפולוג

de fox
22-04-17, 10:40
טוב, אז בעקבות השרשור הזה:

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/103502-%D7%A7%D7%A0%D7%99%D7%AA-%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C-%D7%97%D7%93%D7%A9

ודומים לו בעבר, נראה לי שהגיע הזמן לרכז את כל המידע בשרשור אחד אינפורמטיבי שאולי בעתיד יתגלגל לכתבה השוואתית.

אז מה הרעיון?
אני מזמין כל מי שיש לו אוהל משפחתי שנרכש בארץ או בחול, שהביא עם חבר במזוודה או עם חברת שילוח, להעלות כאן סקירה קצרה.
לא המלצה אישית אלא סקירה אוביקטיבית:

שם אוהל, מותג, סוג אוהל - איגלו או בקתה (CABIN TENT) או אחר, היכן נרכש, איך יובא (אם מחול), מחיר (רכישה וסופי בארץ), גודל פיזי פתוח, גודל פיזי מקופל, פיצ'רים כללים- מספר חלונות\פתחים, חצי רשת או אטום, כיסוי גשם נפרד, צורת הקמה- פתיחה מהירה או הרכבה, מה אתם אוהבים באוהל ומה אתם לא אוהבים באוהל.
תמונות תמיד טוב, קישורי קניה גם.
אפשר ומומלץ עם הזמן לתת סקירה מתגלגלת של שימוש - מה נשבר, נקרע או להפך כמה זמן הוא כבר שורד ובאיזה שימוש.
אבקש להישאר עינינים ולא לגלוש לויכוחים או התנצחויות בשרשור הזה, בוא נישאר אינפורמטיבים.

בנוסף אני מזמין את כל מי שמעז, צאו לרכוש אוהלים ממגון מותגים וסוגים והעלו את סקירתכם לפה.

boaz avrahami
22-04-17, 10:45
אם אתה רוצה לעשות משהו שבסוף תצא ממנו טבלת השוואה כדאי שתגדיר מונחים בסיסיים שישמשו את כולם.

למשל לסוגי הפתיחה/ הקמה.

צורת האוהל.

אביזרים משלימים וכו

יובל48
22-04-17, 11:09
אוהל קולמן ל 4,פתיחה מהירה,ניקנה באיביי לפני כ 3 חודשים ב 760 ש"ח.
נפתח לראשונה בפסח האחרון.
הקמה ע"י 2 אנשים מהירה ונוחה,הקיפול קצת יותר מסורבל.
2 מבוגרים עם 2 מיטות שדה שניכנסות מקיר לקיר +ציוד אישי, די מרווח.
הגובה לא משהו,1.5 במרכז לא נורא בעיקר שיש מיטות ואפשר להתלבש בנוחיות.
בעניין הרטיבות בתוך האוהל ,מכיוון שעד היום היה לי אוהל קולמן מסוג דום,
שאין לו חלונות אטומים אלא רשת בלבד, לא הבנתי על מה אנשים מדברים.
עכשיו הבנתי,אבל מכיוון שהיתי מודע לבעייה,השארתי את הצוהר העליון פתוח שעזר כמו כוסות רוח למת.
הבנתי א.צריך להשאיר את החלומות פתוחים,לפחות למחצה.
ב.צריך יריעת גשם חיצונית שתחפה על החלונות הפתוחים (דרישה של הגברת)וגם יתרום להפחתת ההתעבות.
אגב,כך זה היה באוהל הקודם,שם היריעה מגיעה כחלק בלתי נפרד מהאוהל.

חוות דעת רחבה יותר תינתן לאחר מס.שימושים גדול יותר.

נמרוד
22-04-17, 11:13
רעיון טוב.
כדי שיהיה שימושי - כדאי להוסיף תמונות, ואם נקנה אונליין - קישור.

de fox
22-04-17, 11:22
חברים, ציינו דגם ספציפי של האוהל ולא רק מותג ומספר נפשות.
מנהלים אם אפשר, לסדר את התמונות , אני לא יודע מה אני עושה לא נכון.

boaz avrahami
22-04-17, 12:17
אוהל חגור.
בהגדרה ל 5 אנשים אבל בפועל אנחנו זוג בנוחיות רבה ואפשר להכניס עוד מזרון גודל מלא בקלות.

איגלו בעל מנגנון פתיחה המכונה Flash Touch.
זה אומר שמרגע שהאוהל מחוץ לתיק הוא יציב תוך 10 שניות על ידי בנאדם אחד.
זה עובד נהדר כבר 6 שנים, כולל עמידה ברוחות עזות בלי יתדות בכלל.
העסק גמיש ולא שביר.

מידות:
2.4x2.4 על 1.45 גובה.

3 חלונות רשת קבועה עם סגירה נוספת מבפנים על ידי רוכסן.
דלת מרווחת הבנוינ מרשת עם רוכסן באמצע ומלמטה.
מעל הרשת כיסוי דלת מלא עם רוכסן שנסגר רק באמצע.
חסרון בחורף שהדלת אינה אטומה.

חלק עליון ללא אוורור אבל לרוב האוהל יבש בבוקר.

יש 2 או אולי 3 כיסים בדופן לאחסנת ציוד.

בד ברצפה עבה ומגיע עד כ 15-20 סי מעל הדופן.

האוהל אולי לא הכי סקסי שיש אבל המנגנון שלו פשוט יוצא מהכלל.
כל כך כיף להגיע לעצירת לילה , לפרוש מחצלת, אוהל ואת כל הציוד פנימה לבד תוך דקות ספורות ובלי מאמץ.

המחיר שלו טיפה מעל 500 שח.

https://www.youtube.com/watch?v=njuHAWRKd_s&feature=youtu.be (https://youtu.be/njuHAWRKd_s)

de fox
22-04-17, 19:39
אם אתה רוצה לעשות משהו שבסוף תצא ממנו טבלת השוואה כדאי שתגדיר מונחים בסיסיים שישמשו את כולם.

למשל לסוגי הפתיחה/ הקמה.

צורת האוהל.

אביזרים משלימים וכו

אוקיי יישור קו:

דגם אוהל
מותג
דירוג עונות
דירוג למספר אנשים, לכמה מתאים בפועל
סוג האוהל: איגלו, בקתה, אחר
אופן בניה: מוטות השחלה, מוטות תלייה, פתיחה מהירה (נוחה\לא מוצלחת), כמה אנשים דרוש כדי להקים את האוהל בנוחות.
גוף האוהל: חצי רשת, בד אטום מלא... רצפה אינטגרלית, רצפה נפרדת, רצפת יוטה\ ברזנט או בד האוהל
כיסוי חיצוני נפרד: מלא, חלקי - אופן החיבור לאוהל...
מספר דלתות-דלת רשת בלבד, דלת אטומה או משולבת, מספר חלונות, גישה לחלונות - מתוך האוהל או מבחוץ
אביזרים נוספים
מימדי אוהל פתוח
מימדי אוהל ארוז
היכן נרכש, קישור לקנייה
מחיר
נקודות לחיוב
נקודות לשלילה
הערות כלליות
תמונות כיד המלך

איל מ
22-04-17, 20:30
go-nature grand canyon
אוהל 3 עונות לשלושה אנשים (בדוחק רב). בעל כיסוי גם נפרד.
אוהל איגלו עם מוטות להשחלה אבל החלק של ההשחלה הוא רק החלק העליון והשאר עם קליפסים - מאוד נוח. מוקם בקלות ע"י אדם אחד (אני מקים בפחות מדקה בלי הכיסוי גשם או דקה וחצי עד שתיים עם).
האוהל עם חלק תחתון (לא רצפה) ניילון וחלק עליון רשת בשתי פאות (חצי גובה האוהל ומעלה), ועוד חלונות הניתנים לפתיחה (גם עם רשת) בשתי הפיאות השניות. מאוד מאוורר.
כיסוי הגשם בנפרד והוא הוכיח את עצמו בגשמים של לילות שלמים (גם באירופה). היה יותר טוב אם כיסוי הגשם היה יורד יותר נמוך גם בצדדים בהם הוא בצורת גגון (תראו בתמונות), ובכלל, כדי למנוע התעבות (קיימת רק מתחת לקו כיסוי הגשם בלילות קרים בהם באוהל סגור לחלוטין.
רצפה אטומה למים עד גובה 10-15 ס"מ.
הדלת (מכיוון שיש כאן אנשים שמאוד חשוב להם לדעת) היא בצורת D אבל עם שני רוכסנים, אחד תחתון ואחד עליון/צד.
כל החלונות והדלתות נתפסים עי קליפס ולולאה כשהם פתוחים (לא צריך לקשור).
יש כניסה לכבל חשמל הניתנת לסגירה עם רוכסן וחיפוי גשם.
מידות:
אורך 150, רוחב 220, גובה 120.
לא סגור כמה האורך כשמקופל, אבל ברמה של אוהל תרמילאים הניתן לסחיבה על הגב - בקיצור - קטן.

יתרונות:
אמין, עמיד מאוד ברוח ובגשם, הקמה קלה (יחסית לאיגלו), מאוורר מאוד ללא הכיסוי גשם, כיסוי גשם נפרד כמעט ללא תפרים ששורד לאורך שנים.

חסרונות:
נמוך- אי אפשר להתלבש בעמידה. כיסוי גשם נקשר בחלק העליון עם שרוך, כיסוי הגשם לא יורד עד הרצפה ומהקטע שהוא לא מכסה יש התעבות, קטן- לשני אנשים עם ציוד או שלושה בלי בתנאי שהם בקטע של אינטימיות. כרגע משמש זוג + פעוט וזה סביר.

נקנה ב2013 אני כבר לא זוכר איפה ובכמה ובנתיים מתפקד מצויין. הולך להיות מוחלף בגלל התרחבות המשפחה.

114457114455114456

YoavR
22-04-17, 23:08
דגם אוהל - Tetragon HD 5
מותג - יוריקה Eureka
דירוג עונות - 3
דירוג למספר אנשים, לכמה מתאים בפועל - מוגדר 5 בפועל זוג עם ילד ותינוקת עם ציוד מתרווחים בנוחות.
סוג האוהל: איגלו מרובע
אופן בניה: מוטות תלייה מפיברגלס בקוטר 11 מ"מ. עומד בעצמו יעני self standing
גוף האוהל: 63D 190T Polyester taffeta עם ציפוי נגד מים. דלת מלאה בצורת D, שני צדדים שליש עליון רשת, צד נגדי לדלת שליש רשת עם כיסוי.
כיסוי חיצוני נפרד: 63D 190T Polyester taffeta עם ציפוי נגד מים, מתחבר עם ווים לארבעת הפינות בבסיס האוהל ולשוניות סקוץ' למוטות. כיסוי מלא בצדדים ומצחיה מעל החלון והכניסה.
מספר דלתות- דלת גדולה אחת בצורת D עם חלון אינטגרלי.
אביזרים נוספים - מתרי קישרה וערכת יתדות מצ'וקמקות, מדף/ערסל חפצים, רשת עם תאים לתליה על אחת הדפנות לחפצים.
מימדי אוהל פתוח - 275 על 275 ס"מ גובה מקסימלי 180 ס"מ
מימדי אוהל ארוז - גליל בקוטר 25 ס"מ באורך 75 ס"מ, משקל כ 6 ק"ג
היכן נרכש, קישור לקנייה - ישירות מ יוריקה https://www.eurekacamping.com/tents/camping/tetragon-hd-5-person-tent
מחיר - בארה"ב לפני משלוח לארץ ומע"מ $160
נקודות לחיוב - מאוורר מאוד, אוהל בנוי טוב עם חומרים ברמה גבוהה. חיבור הכיסוי ע"י סקוצ'ים ולא סרכים לקשירה, דלת פתוחה נגללת ונארזת ע"י אבזמים קלים לתפעול מהיר ולא סרכים לקישרה, חלון גדול נסגר ע"י כיסוי תלוי על אבזמים ולא רוכסן, מוטות שלד חזקים, האוהל עמיד יחסית לגובהו לרוחות אבל מצריך עזרה מיתדות לרוחות חזקות במיוחד, רוכסן דלת עם כיסוי הגנה ועוד כל מיני פרטים קטנים שמראים על מחשבה כמו פינת האוהל והפינה המתאימה בכיסוי מסומנות בצבע לצורך זיהוי מהיר של הפינה בזמן פריסת הכיסוי על האוהל.
נקודות לשלילה - מאוורר מאוד עלול להיות קר בלילות החורף, שיטת ההקמה ע"י תליית האוהל עובדת מצויין באוהלים קטנים יותר. באוהל בגודל (וגובה) כזה היא מעט מסורבלת. עדיין, זאת עבודה של כמה דקות לאדם אחד. לא עניין. אוהל במחיר כזה הייתי מצפה לרצפה מחומר עבה יותר.
הערות כלליות - אנחנו מאוד מרוצים. האוהל מאפשר התארגנות נוחה בעמידה זקופה. מקום בשפע לזוג+2. תמורה טובה לכסף. נסיון עבר עם המותג ועם אוהל דומה לזוג מצביע על עמידות ושרידות מצוינים (רוכסנים, תפרים, הלחמות)

114459114458

de fox
23-04-17, 00:02
דגם אוהל:OZARK TRAIL 6
מותג: OZARK
דירוג עונות: 3
דירוג למספר אנשים, לכמה מתאים בפועל: 6, כמובן שהדירוג של 6 אנשים הוא עבור 6 אנשים בשקי שינה צמודים. בפועל זוג עם 2 ילדים אולי 3 נראה לי סבבה
סוג האוהל: בקתה,
אופן בניה: פתיחה מהירה, נוחה מאוד, אין בעיה לאדם אחד להקים ולפרק בזריזות.
גוף האוהל: חלק עליון רשת עם כיסוי גשם בנפרד. שאר בד האוהל עמיד למים. רצפה מברזנט עבה (לא טריוויאלי באוהלים אמריקאים)
כיסוי חיצוני נפרד: חלקי -ראו תמונות, אטום למים.
מספר דלתות-דלת גדולה בצורת D עם 2 רוכסנים,ועוד 2 חלונות כאשר הדלת עצמה גם משמשת כחלון ואז 3 חלונות. גישה לחלונות מפנים האוהל.
אביזרים נוספים: יתדות מצ'וקמקים, רשתות ציוד לתקרה ולקיר, פאוץ' שקוף לתליית טאבלט.
מימדי אוהל פתוח: 304.8 על 274.3 על 167.6 (גובה) [ס"מ]
מימדי אוהל ארוז: 25 על 25 ס"מ בערך על מטר אורך.
היכן נרכש: חנות אינטרנטית של WALMART. הובא לארץ עם חבר שחזר מארה"ב.
מחיר: 99$ בארה"ב

נקודות לחיוב:
המחיר :), אוהל מרווח שניתן לעמוד בו (עד גובה מסויים), פתיחה וקיפול מאוד נוחים. אני אוהב שהאוהל עצמו הוא חצי רשת, כך שבים ובקיץ אפשר לישון עם בריזה. בכל מקרה תמיד אני מעדיף כיסוי חיצוני נפרד זה טוב יותר למניעת התעבות על הדופן הפנימית של האוהל. האוהל מגיע עם רשת ציוד עליונה ורשת תאים שניתן לפרוס על אחת מדפנות האוהל בפנים, זה מאוד נוח - כמו שידת לילה.אני אוהב את פתח הכניסה הגדול בצורת D, מעדיף את זה על פני 3 רוכסנים במשולש. אוהב שכל מה שקשור בדפינת חלונות, דלתות וכיסוי חיצוני פטור מקשירה של שרכים, יש חפתים או סקוץ, או פאוץ עם רוכסן זה מאוד נוח.
ניתן לסגור את כל הפתחים לפרטיות מלאה - לא טריוויאלי, נתקלתי באוהלים שהדלת הקדמית היא רשת ללא אפשרות לסגירה נוספת. יש פתח איורור מרושת ומוגן מגשם בתחתית האוהל.
פיצ'ר דבילי אבל חמוד - מסגרת הדלת היא מחזויר אור, ככה בלילה שמחפשים את האוהל והכניסה עם פנס, קל לזהות.
כל הפיצ'רים הקטנים- מפרקי המוטות מוגנים בשרוול מרופד על מנת לא לקרוע את הכיסוי, פתח יעודי לכבל חשמל במידה וש תשתיות באתר קמפינג, נקודות עיגון החבלים לכיסוי מחוזקים עם יריעת בד ותפירה כפולה.

נקודות לשלילה
אין מרפסת - חלק שנמתח מעל הדלת להצללה או מחסה מגשם. מעט נמוך ממה שהייתי באמת רוצה. כיסוי הגשם נראה מינימלי מדי למרות שבביקורות מחול, אנשים מודים שהאוהל עומד בגבורה בגשם.
חיסרון כללי לאוהלי בקתה - צריך למתוך חבלים ויתדות על מנת לקבל יציבות מיטבית ועמידות אמיתית לרוחות חזקות.

114460 114461 114462

114463 114464 114465

114466 114467

נדב42
26-04-17, 11:20
מצרף משרשור אחר:

משתמש באוהל הזה: http://www.e-shetach.co.il/pl_product~26083~74~174.htm

דגם: Go Nature 4-wind בגודל "6 אנשים", מבנה איגלו השחלה פשוט ושתי דלתות גדולות.

התיק של האוהל נקרע בפעם הראשונה שניסיתי להחזיר את האוהל לתוכו.
את המוטות עידן החליף לי כבר פעמיים אחרי שהמיתר/גומי שבתוכם נקרע, בסופו של דבר החלפתי את המיתר למשהו איכותי יותר בחנות אחרת (גם זה היה באחריות, ללא תשלום מצידי)
הרוכסנים מרגישים זולים ואנו נוהגים בהם בעדינות הראוייה, בלי תקלות בינתיים.

השימוש שלי הוא בעיקר בתקופות חמות, לא אוהב לישון בחוץ בגשם.
הקמה ופירוק סטנדרטיים (של אוהל מוטות השחלה), אין בעייה להרים ולהזיז את האוהל כשהוא מורכב, ואפילו להשכיב ולנער את הלכלוך החוצה מהאוהל, מאחר וחיבור קצוות המוטות הוא ע"י פין השחלה מתכתי, ולא הפלסטיק הרגיש.
האוהל גבוה, מאוד נוח ומרווח גם לשינה וגם להתארגנות/החלפת בגדים וכו'. 2 מזרונים זוגיים או 4 בודדים נכנסים בנוחות, אפשר להכניס גם מזרון בודד חמישי אבל אז אין מקום לציוד ...
ברוחות הוא "נשכב", כלומר המוטות מתעוותים. מצד שני הוא מעולם לא עף לי ברוח (ואני לא משתמש ביתדות אלא רק באבנים/ציוד בפינות האוהל), בעיני זה יתרון ...
בהתנחלות ליום שלם במזג אוויר חם האוהל הזה הוא ממש ברכה - פותחים את 2 הדלתות ואפשר לשכב בפנים במנהרת רוח מוצלת - תענוג :)
בשתי הדלתות יש רשתות שנסגרות ע"י רוכסנים - מאפשר להשאיר חרקים בחוץ ועדיין לקבל איוורור.

לסיכום: האוהל אצלי כבר כמה שנים, היה בשימוש עשרות פעמים, לא הכי איכותי בעולם, ובהתאמה גם לא יקר, ואני עדיין לא מצאתי אוהל שישרת אותי יותר טוב בהתחשב בסוג השימוש שלי. הדגם הזה עדיין נמכר בארץ ואם מישהו בוחר לקנות אותו, אני ממליץ בחום להחליף את המיתרים במוטות עוד לפני השימוש הראשון ...

אגב: הדרך הנוחה להחליף את המיתר (בהנחה שעדיין לא נקרע) היא לחבר את המוטות ואז לשחרר את הקשר בצד אחד, לחבר (בעזרת מצית, ולקוצ'ץ' כדי שלא יהיו בליטות...) את המיתר החדש לישן, ולמשוך מהצד השני :)

צחי66
30-04-17, 12:24
אוהל פלאש טאצ' גדול של חגור.
נקנה לפני שנתיים בערך ב 700 ש"ח.
מידות 2.7 על 3 מטר. גובה 1.8 מטר.
אם הייתי צריך לבחור היום, כנראה שהייתי בוחר בו שוב.
הטוב:
מרווח מאוד לארבעה + ציוד
מוקם בקלות יחסית. 10 דק.
עמיד ברוח ללא יתדות. כתלות במשקל שיש בתוכו.
3 חלונות + דלת כניסה רחבה. הכל כפול - רשת + בד.
רצפה יחסית עמידה.
אחריות לכל החיים מחגור קלנסווה.
הרע:
פחות נוח לקיפול. צריך להילחם באוויר בתוכו.
האוהל יחסית גדול וכבד כשהוא מקופל בתיק.

114603

rob
30-04-17, 21:30
מישהו יכול לחוות דעה על האוהל של קולומביה?

http://www.columbia.co.il/Products/CV019/אוהל_בן_רגע_גדול_Fall_River_8_Person_Ins tant_Cabin

lioralbu
14-05-17, 19:13
שאלה למביני עניין. יש לי אוהל 3X3 איגלו 6 אנשים של AZTEC
רוח קלה של מדבר לפני יומיים גרמה למוטות להתעוות בצורה שאחד המוטות נשבר כלומר נחצה ל-2 לכל אורכו.
האוהל שרד את הלילה אבל פחדתי כל הזמן שלא יפול עלינו במהלך הלילה.
מיד לאחר שהקמתי את האוהל ניסיתי לתפוס עם היתדות ללא הצלחה - הרוח פשוט גרמה לאוהל להתעוות ולנטות על צידו.
היכן טעיתי?
האם חייבים למקם דברים כבדים בפינות האוהל מיד לאחר הקמה? זה היה מונע את ההתעוותות והשבירה של המוט?
איך מתמודדים עם נושא הרוח? לא מדובר על סערה בחורף אלא על מזג אוויר סוף אביב תחילת קיץ במדבר - יש רוח קלילה בערב.
זה קרה בחניון גב חולית שיחסית מוגן מרוחות...

איל מ
14-05-17, 19:57
תשובה בשרשור השני (קניית אוהל חדש)

nir.samo
15-05-17, 02:49
אוהל sundome ל-4 של קולמן.
עם המוטות הרגילים (לא נשבר אף פעם ואם החוט שבאמצע נקרע אפשר לתקן).
בפועל מספיק ל-3 אנשים, אם צריך יותר יש לי גם אחד זול של תחנת דלק.
החלק העליון מרשת ויש מגן שמש/גשם נפרד.
אריזה קטנה ולא כבדה.
השתמשתי בו כבר 4 פעמים.
60 דולר באמזון.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170514/91a95c3f7c339a558084d328e200ecec.jpg

Coleman Sundome 4-Person Tent https://www.amazon.com/dp/B004J2GUOU/ref=cm_sw_r_cp_api_bQogzb2674E8Q

איל מ
15-05-17, 09:41
שתי שאלות:
1. אתה יודע להגיד באיזה עובי המוטות?
2. איך העמידות בגשם/התעבות בחלק הפנימי.

nir.samo
15-05-17, 17:34
1. 8.5 מ״מ

2. היה בוקר עם לחות מאוד גבוהה שכל האוהל היה רטוב לגמרי מבחוץ, בפנים נשאר יבש.

toy4FUN
03-06-17, 13:35
היתכן?
אוהל הקמה מהירה של קולמן ל-6 במחיר של 140 ש"ח (לפני משלוח)?
http://www.ebay.com/itm/Coleman-6-Person-10-x-9-Instant-Cabin-Family-Camping-Tent-w-Built-In-Rainfly-/322540140088
מה אני מפספס פה?

shachar
03-06-17, 13:44
מכירות מהחנות שלו "0".
אם לא תתאכזב יותר מדי שלא יגיע אז תזמין. יש לך הגנה של איביי.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ישוחרר ברנרד

ד ו ר ו ן
03-06-17, 14:12
יש למוכר אפס קרדיט, כלומר זו המכירה הראשונה שלו באיביי.

בהתחשב במחיר האולטרא נמוך, זה או מוצר ״שנפל ממשאית״, או רמאי.

איל מ
03-06-17, 16:30
סוטים מהנושא

toy4FUN
04-06-17, 18:26
נחזור לנושא.
אחרי יותר מ-10 שנים עם ה-sundome של קולמן שמתחיל להתבלות (ומומלץ מאוד), מחפש אוהל חדש.
הקמה מהירה, 2 שכבות (העליונה לאו דווקא צריכה להיות מוקמת עם האוהל), איכותי. יש חיה כזאת?
הכי קרוב שמצאתי - https://www.amazon.com/CORE-Person-Instant-Dome-Tent/dp/B00VFG6LNI/ref=sr_1_4?s=sporting-goods&ie=UTF8&qid=1496589557&sr=1-4&keywords=4+person+instant+tent+with+fly
אבל לא מכיר את החברה.

איל מ
04-06-17, 19:35
טרחת בכלל לקרוא את ההודעה הראשונה בשרשור הזה?
הוא נפתח בדיוק בגלל שאלה כמו שלך שהובילה לדיון מאוד מאוד ארוך שבעקבותיו נפתח השרשור הזה שנועד לרכז מידע ממי שיש לו אוהלים.

de fox
04-06-17, 21:03
חברים. כאמור מטרת השירשור היא לתת סקירות על אוהלים משימוש אישי של חברים ולרכז את המידע במקום אחד. נא לא לפתח דיונים ושאלות כלליות כאן.
מנהלים אשמח לנקות את השרשור מהודעות לא רלוונטיות.

evgenyx
18-08-17, 15:24
הי,

רוצה לחלוק את התרשמותי מהאוהל החדש שרכשתי - WENZEL EVERGREEN 6
116331

הזמנתי אותו מאמזון, יש משלוח לישראל. עלה 730 שח כולל המשלוח, תוך 5 ימים קיבלתי אותו הביתה.

אוהל שליפה, כולל 3 מוטות. הקמה לוקחת קצת זמן, אני מניח פחות מ-10 דקות.
יתרונות:
1. השכבה הפנימית שלו כמעט כולה מרשת, וזה מאפשר איוורור בקיץ בלילות.
2. יש מחיצה שמחלקת את האוהל לשני חדרים
3. הגובה במרכז האוהל בסביבות 182 סמ, עם כיס רשת לחפצים קטנים למעלה
4. אוהל מרווח בפנים מכיוון שהמבנה שלו לא סימטרי, וכבר בכניסה לאוהל ניתן לעמוד ולא להתכופף.
5. 2 דלתות גבוהות ורחבות, עם רשתות.
6. ניתן למקם 3 מזרונים של 80 סמ רוחב ועוד לפרוס שק''ש עם מזרון טיולים ליד - הכל אחד ליד השני. בכניסה לאוהל נשאר עוד מלא מקום לציוד.
7. כיסוי הגשם מכסה את האוהל כמעט עד לקרקע.

חסרונות:
1. מוטות ארוכים ולא סימטריים - צריך לדעת איזה קצה מקדימה ואזה מאחורה.
2. האוהל הארוז שוקל בסביבות 8 קג
3. מכיוון שהאוהל גבוה, צריך לקבע אותו לקרקע, לפחות חלקית כי הרוח מזיזה אותו. או לשים תיקים בפנים.
4. אם חייבים אוהל מדוגם, צריך לקבע את כל 4 פינות שלו לפיות. סך הכל יש 6 נקודות עיגון.

אני מאד מרוצה מהרכישה. אני, אשתי ושני ילדים נכנסים בקלות עם כל הציוד פנימה.
מתאים ל4 או אפילו ל5 מבוגרים, בלי להידחס.

יובל48
13-09-17, 14:42
נערך,הועבר לפורום אוף טופיק

נמרוד
10-04-18, 18:03
קניתי אוהל חדש, ואחרי השימוש הראשון בפסח אני יכול לפרט ולהמליץ.

Eureka Midori 6
(https://www.ebay.com/itm/Eureka-Midori-Basecamp-6-Tent/263556528381?epid=1758555278&hash=item3d5d3178fd:g:AxsAAOSwfXJarmCQ)
אוהל לארבעה ברווחה גדולה, חמישה בסבבה, שישה לא ניסינו.

מוטות אלומיניום, קליפסים (בלי השחלה), חלק פנימי מאוורר כולו, כיסוי גשם מלא עם שתי מרפסות, יתדות קלות מצוינות. הוא מחליף דגם ישן יותר בשם Tetragon 1210 של אותה חברה ששירת אותנו יותר מ10 שנים, עד שמוטות הפיברגלאס שלו התחילו לעשות יותר מדי צרות. יש לי עוד אוהל קטן של אותה חברה, עם מוטות אלומיניום, כבר 16 שנה, ככה שאני יודע שהאיכות מעולה, וזה כנראה האוהל המשפחתי האחרון שאני אקנה בסבוב הזה, והוא כנראה ישאר לנכדים. (בתנאי שלא מתפשרים וקונים רק אוהל עם מוטות אלומיניום).

אני רואה שהמחיר באיביי הוא ובאמזון הוא בין 220 ל300 דולר, אני קניתי אותו ב240$ בסניף של REI בארה"ב והבאתי במזוודה.

119187
119186

השיקולים שלי לבחור את האוהל הם בעצם המאפיינים שלו -

אוהל עם כיסוי גשם נפרד ומלא
מבנה dome פשוט (שני מוטות בלבד)
מוטות אלומיניום ולא פיבר
קליפסים ולא השחלה
וגודל מוגדר ל6 אנשים.

מהנסיון שלי זה השילוב האופטימלי של מהירות ונוחות הקמה, עמידות בסערות שמתרחשות גם עלינו מדי פעם, ומחיר. יש המון אוהלים כאלו ובאיכות הזאת של החברות האמריקאיות הטובות, אבל מעט בגודל של יותר מ4, והמבחר באמת הצטמצם ממש לאוהל ואולי לעוד אחד או שניים שיקרים יותר משמעותית.

בארץ לצערי אין למעשה מבחר של אוהלים, היבואנים הטובים הבודדים (כמו איש שטח) מביאים מבחר מצומצם שלא עונה על הדרישות שלי, ורוב השאר זה אוהלי מדבקה סיניים באיכות נמוכה שעולים בדיוק אותו דבר כמו להביא אוהל איכותי מארה"ב.

boaz avrahami
10-04-18, 18:35
אין חובה ביתדות בשביל שהוא יעמוד?

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

נמרוד
10-04-18, 18:50
אין חובה, זה אוהל freestanding סטנדרטי, אבל אני תמיד תוקע יתדות, לא מבין מה יש לאנשים נגד, ולא מכיר אוהל שעומד כמו שצריך בלי יתדות. טיפ - לזרוק פטיש ישן בתיק של האוהל במקופ לחפש אבן לדפוק איתה.

boaz avrahami
18-06-18, 07:56
יש כרגע מבצע ביושופס.
מחיר משלוח אוהל לישראל דרכם $59.

אל תשכחו מיסים ומעם בחשבון או יותר נכון תעשו סימולציה במחשבון לגבי פריט קטן נפחית אבל בעל ערך כספי נכון בשביל שלא יהיו לכם הםתעות

** תקף עד 31-06-2018 **

אין לי שום קשר אישי או מסחרי ולא יוצא לי מההמלצה דבר.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180618/163939cb2e71fe8d9bbab78165db643c.jpg

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

ishc
02-07-18, 00:04
התרומה שלי:

1. אוהל פתיחה מהירה של מודן, נקנה במבצע של הום סנטר או אייס סביב 150 או 200 ש״ח, אצלנו בערך 4 שנים.

סוג האוהל כיפה ריבועי פתיחה מהירה, מנגנון די מוצלח וקל להקמה ע״י בן אדם אחד.
מוגדר 4 אנשים (2.10x2.10), בפועל ישרת מצויין זוג + ילד קטן.
לא מה ההגדרה שלו לעונות אבל לא עמיד למים וללא כיסוי גשם, פתח כניסה עם רשת + 3 חלונות קטנים מדי, לא מאוורר מספיק לטעמי.
עמיד לרוחות בצורה סבירה.
סה״כ היינו מאוד מרוצים בטח ביחס למחיר ששולם. מגיע עם תיק די נוח וגדול. קיפול קל וזריז.
עדיין שמיש פרט לרוכסן של אחת הרשתות שהחזיר את נשמתו. מפרקי המוטות כבר לא כמו שהיו חדשים אבל עדיין מתפקדים. חברים שקנו אחרינו טוענים שהאיכות יותר נמוכה היום (אולי הוחלף המפעל בסין). הבעיה הכי גדולה שלו היא איורור לוקה בחסר וחוסר מוחלט של עמידות בגשם.

2. אוהל פתיחה מהירה, יצרן לא ידוע דגם דישון (כנראה שם שהדביקו בארץ).
נרכש ב-400 ש״ח.

סוג האוהל כיפה ריבועי פתיחה מהירה. נוח לפתיחה ע״י בן אדם אחד, הקמה בחמש דקות. קיפול קצת מסורבל ותיק שנקרע בפעם הראשונה שהאוהל ניסה לחזור לתוכו.
מוגדר 4 אנשים (2.10x2.10), בדיוק כמו המוגן מתאים לזוג + ילד קטן.
אוהל לקיץ ללא כיסוי גשם.
4 חלונות רשת, שניים יכולים לשמש כדלת עם פתיחה מבפנים. לחלונות עם הרשת הקבועה אין אפשרות לפתוח מבפנים. רשת בגג האוהל.
קורס ברוחות, לא יציב, מפרקים, מוטות ובכלל כל המנגנון באיכות מאוד ירודה.
אחד הרוכסנים פשוט נפל מאחד החלונות.
לא מומלץ בכלל, התפתנו למחיר הנמוך ובאוהל הוחזר לחנות אחרי קמפינג אחד במדבר.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ishc
19-07-18, 15:13
בהמשך לתרומה שלי לשרשור קיבלתי את זה:
חברי המועדון ראשונים לדעת-אוהלי אטלס חזרו למלאי!
ועכשיו לזמן מוגבל ב 50% הנחה באתר ובחנויות.
אטלס ל-6 ב 599.5 ₪. ביג אטלס ל-8 ב749.5 ₪.
כדאי למהר לפני שייגמר! לרכישה באתר :https://goo.gl/akVrBx
*לחברי מועדון ומצטרפים חדשים, בכפוף לתנאים. להסרה http://atj.io/KJ5ksH

לא מכיר את האוהלים אבל נראה מבצע מעניין.

לגבי האוהל שקנינו מדגם דישון הוא הוחלף באוהל פתיחה מהירה של OUTDOOR, נראה ומרגיש הרבה יותר איכותי. המבחן האמיתי יהיה שנחזור לטייל.
פה המקום לציין לטובה את החנות ״המחסן ציוד קמפינג״ והבעלים שלה ערן שנתן שירות טוב הרבה מעבר למצופה וממה שבדר״כ נהוג בארץ.

heminew
22-08-18, 11:07
- - - Updated - - -

דגם אוהל - Tetragon HD 5
מותג - יוריקה Eureka
דירוג עונות - 3
דירוג למספר אנשים, לכמה מתאים בפועל - מוגדר 5 בפועל זוג עם ילד ותינוקת עם ציוד מתרווחים בנוחות.
סוג האוהל: איגלו מרובע
אופן בניה: מוטות תלייה מפיברגלס בקוטר 11 מ"מ. עומד בעצמו יעני self standing
גוף האוהל: 63D 190T Polyester taffeta עם ציפוי נגד מים. דלת מלאה בצורת D, שני צדדים שליש עליון רשת, צד נגדי לדלת שליש רשת עם כיסוי.
כיסוי חיצוני נפרד: 63D 190T Polyester taffeta עם ציפוי נגד מים, מתחבר עם ווים לארבעת הפינות בבסיס האוהל ולשוניות סקוץ' למוטות. כיסוי מלא בצדדים ומצחיה מעל החלון והכניסה.
מספר דלתות- דלת גדולה אחת בצורת D עם חלון אינטגרלי.
אביזרים נוספים - מתרי קישרה וערכת יתדות מצ'וקמקות, מדף/ערסל חפצים, רשת עם תאים לתליה על אחת הדפנות לחפצים.
מימדי אוהל פתוח - 275 על 275 ס"מ גובה מקסימלי 180 ס"מ
מימדי אוהל ארוז - גליל בקוטר 25 ס"מ באורך 75 ס"מ, משקל כ 6 ק"ג
היכן נרכש, קישור לקנייה - ישירות מ יוריקה https://www.eurekacamping.com/tents/camping/tetragon-hd-5-person-tent
מחיר - בארה"ב לפני משלוח לארץ ומע"מ $160
נקודות לחיוב - מאוורר מאוד, אוהל בנוי טוב עם חומרים ברמה גבוהה. חיבור הכיסוי ע"י סקוצ'ים ולא סרכים לקשירה, דלת פתוחה נגללת ונארזת ע"י אבזמים קלים לתפעול מהיר ולא סרכים לקישרה, חלון גדול נסגר ע"י כיסוי תלוי על אבזמים ולא רוכסן, מוטות שלד חזקים, האוהל עמיד יחסית לגובהו לרוחות אבל מצריך עזרה מיתדות לרוחות חזקות במיוחד, רוכסן דלת עם כיסוי הגנה ועוד כל מיני פרטים קטנים שמראים על מחשבה כמו פינת האוהל והפינה המתאימה בכיסוי מסומנות בצבע לצורך זיהוי מהיר של הפינה בזמן פריסת הכיסוי על האוהל.
נקודות לשלילה - מאוורר מאוד עלול להיות קר בלילות החורף, שיטת ההקמה ע"י תליית האוהל עובדת מצויין באוהלים קטנים יותר. באוהל בגודל (וגובה) כזה היא מעט מסורבלת. עדיין, זאת עבודה של כמה דקות לאדם אחד. לא עניין. אוהל במחיר כזה הייתי מצפה לרצפה מחומר עבה יותר.
הערות כלליות - אנחנו מאוד מרוצים. האוהל מאפשר התארגנות נוחה בעמידה זקופה. מקום בשפע לזוג+2. תמורה טובה לכסף. נסיון עבר עם המותג ועם אוהל דומה לזוג מצביע על עמידות ושרידות מצוינים (רוכסנים, תפרים, הלחמות)

114459114458

+1

נקנה לאחרונה באיביי, 750שח כולל משלוח ומיסים.

מסכים עם מה שנכתב מעלה, כמה תוספות:
דרוג מספר אנשים: ארבע מזרני ערבה (60סמ אוחב) נכנסים בכיף אחד לצד השני, ויש מלא מקום ברגליים (בין הרגליים לדלת) לציוד.
נקודות לשלילה: עמידות לגשם - עוד לא בדקתי אבל מבחינת הנתונים: א. אין מרפסת. זה יהיה בעייתי בגשם (מי שרוצה מרפסת והגנה טובה יותר מגשם עדיף שילך על אוהל עם כיסוי גשם מלא - יש פה סקירה על אחד כזה קודם בשרשור. אני וויתרתי על זה בעיקר בגלל מחיר (פי 2 ויותר))
ב. לא כל התפרים אטומים למים במפעל - הרוב כן. כדי להגדיל את העמידות לגשם הוספתי שכבת דבק מתאים איפה שהיה חסר - בעיקר ב 4 הצלעות של האוהל (החיבור בין כל שתי דפנות).
https://www.ebay.com/itm/McNett-SeamGrip-Seam-Sealer-Outdoor-Repair-Adhesive-28g-Tube/271698057979
https://www.ebay.com/itm/Kenyon-Seam-Sealer-3-/401573532712?oid=372293521837

חמי

ishc
25-08-18, 20:12
בהמשך לתרומה שלי לשרשור קיבלתי את זה:
חברי המועדון ראשונים לדעת-אוהלי אטלס חזרו למלאי!
ועכשיו לזמן מוגבל ב 50% הנחה באתר ובחנויות.
אטלס ל-6 ב 599.5 ₪. ביג אטלס ל-8 ב749.5 ₪.
כדאי למהר לפני שייגמר! לרכישה באתר :https://goo.gl/akVrBx
*לחברי מועדון ומצטרפים חדשים, בכפוף לתנאים. להסרה http://atj.io/KJ5ksH

לא מכיר את האוהלים אבל נראה מבצע מעניין.

לגבי האוהל שקנינו מדגם דישון הוא הוחלף באוהל פתיחה מהירה של OUTDOOR, נראה ומרגיש הרבה יותר איכותי. המבחן האמיתי יהיה שנחזור לטייל.
פה המקום לציין לטובה את החנות ״המחסן ציוד קמפינג״ והבעלים שלה ערן שנתן שירות טוב הרבה מעבר למצופה וממה שבדר״כ נהוג בארץ.

Sent from my iPhone using Tapatalkסופש האחרון ניסינו לראשונה את האוהל של outdoor בחוף, רוחות די חזקות ומזג אויר חמים היינו מאוד מרוצים.
עמד יפה במבחן הרוחות והיה מספיק מאוורר ונעים ששככה הרוח.
במסגרת אוהלים בתקציב נמוך יחסית מומלץ.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

OFF-RoaD
01-10-18, 20:58
הגיע באחת הקבוצות (זה לינק אפליאט, משמע מי שיצר אותו {לא אני} מרוויח מהמכירה, אבל לרוכש זה לא מוסיף עמלה או משהו) ואולי יעניין פה מישהו...

אוהל קולמן בין רגע 4 אנשים בפחות מ500 ש"ח עד הבית.

https://amzn.to/2Rgelbp

Sent from my SM-N960F using Tapatalk

boaz avrahami
01-10-18, 21:51
לפני שבועיים היה את המבצע הזה ברוזנפלד פתח תקווה
קולמן בן רגע 4 אנשים ב 599.
שכל אחד יבדוק לעצמו. סתם צילמתי...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181001/eede347ddc8fb7fad50ecd739d3a7c59.jpg

GodsFather
02-10-18, 14:53
יש מבצעים בכל אחת מחנויות ורשתות המחנאות בשבועות האחרונים, כולל אירועים כמו שאיש שטח עשו.

שווה לבדוק באתרים ועמודי הפייסבוק

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

asafk
30-12-18, 07:33
איך זה?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181230/b46163dbeea09a833dfa524cf51a9681.jpg

אסף.

OFF-RoaD
30-12-18, 07:52
יש לי ניסיון רע מאוד עם האיכות (וחמור מכך, השרות) של המותג הזה (ישראלי).
מצד שני, יש לי רק דברים טובים להגיד על השירות של אישטח, אז אולי זה מחפה.

ד ו ר ו ן
30-12-18, 08:07
איך זה?

אסף.
יש לנו כזה של 6 מזה כמה חודשים.
החליף אוהל איגלו 8 של המוצג ששירת הנאמנה כמה וכמה שנים והמון שטח.

משרת 2 מבוגרים+ שני ילדים בגילאים 8+11 ונשאר הרבה מקום לציוד.
אחלה אוהל, בנוי טוב.

קל להקמה גם לאיש אחד.

נרכש באישטח אחרי המלצה שלה עידן.
אני אוהב את המוצרים של GoNature, עד עכשיו הוכיחו עמידות מרשימה לאורך השנים.

איל מ
30-12-18, 08:35
איך זה?

אסף.

כשקניתי את הקולמן המקביל, בדקתי את האוהל הזה. בעין, זה נראה שהמוטות והחיבורים הרבה יותר עדינים, ושהיריעות מעט דקות יותר.
אני מניח שבשימוש זהיר הוא יחזיק מעמד. אני העדפתי באותו מחיר לקנות קולמן מאמאזון.
לגבי גו-נייצ'ר. האוהל הקודם שלי (טרום ילדים) היה שלהם (grand canyon 3 http://www.e-shetach.co.il/pl_product~15644jeepolog~34~0.htm ), ויש לי רק דברים טובים להגיד עליו.

נדב42
30-12-18, 09:11
Gelert quickpitch 3 dlx pop-up tent

אוהל קופץ ל-3 אנשים, נקנה במבצע הקודם של sports direct, היה בשימוש פעמיים מוצלחות ובנסיון השלישי כבר היו 2 מוטות שבורים והאוהל כשל. מבחינת מידות, 2 מזרני "סבא בני" נכנסים רק במעיכה אגרסיבית של הפינות.

אם לא היה ברור עד כאן, רעיון נחמד, ביצוע עלוב, לא מומלץ בעליל ...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181230/e8b07ac6fe8f1bd5ec64943b32746e26.jpg

asafk
30-12-18, 10:57
הקולמן גודל 6 יקר משמעותית מהמחיר הנוזל של האוהל הזה.

אסף.

ד ו ר ו ן
30-12-18, 11:49
כשקניתי את הקולמן המקביל, בדקתי את האוהל הזה. בעין, זה נראה שהמוטות והחיבורים הרבה יותר עדינים, ו.
עידן המליץ על ה-GoNature בדיוק בגלל סיבה הפוכה, שה-GoNature עמיד יותר מהקולמן.

בוזי
30-12-18, 12:16
איך זה?

אסף.יש לי כזה לשישה אנשים, כבר כמה חודשים וכ-5 שימושים.
מבחינת האיכות, זה לא טורבו טנט, אבל בשימוש לא חוליגני נראה שיחזיק.
קל מאוד להקמה ולפירוק ע"י אדם אחד. הקייס גדול מספיק בשביל שהאוהל ייכנס אליו בקלות גם אם הקיפול לא מושלם כמו במפעל.
שווה את הכסף (והמחיר כרגע נמוך מבד"כ).

idanw
30-12-18, 14:40
עידן המליץ על ה-GoNature בדיוק בגלל סיבה הפוכה, שה-GoNature עמיד יותר מהקולמן.

אני חייב להכניס הסתייגות על המשפט הזה.

לא זכור לי שאמרתי כזה דבר ואם אמרתי, טעיתי ואני מתנצל.
מדובר באוהל סביר אם משווים אותו לאוהלים המקבילים שנמכרים בארץ (זהה כמעט לחלוטין לאוהלים ממותגי מדבקה כמו Aztec, Modan, Outdoor וכו) ולטעמי במחיר שלו (ובמיוחד במחיר המבצע של סוף השנה) הוא קנייה טובה.

בהשוואה לColeman Instant 8 - האוהלים הנ"ל הם סוג של חיקוי של הקולמן - הביצוע קצת פחות איכותי מהמקור - אבל לא בהרבה - זה מסתכם בעיקר בקוסמטיקה ועיצוב.
שני האוהלים (הGo Nature וה Coleman) עדינים יחסית ויישברו בשימוש מקצועי או בשימוש של מי שלא קפדן בשמירה על הציוד שלו.
בשורה התחתונה - אם הייתי צריך להתלבט בין שני אלה, הייתי בוחר בGo Nature ללא ספק - בעיקר משיקולי עלות\תועלת. (הקולמן המקביל נמכר בארץ ב1799 ש"ח)

ובכל מקרה - הTurbo Tent הוא 10 רמות מעל שניהם - הוא יעמוד בעומס כבד, בשימוש מקצועי (האוהלים האלה נמצאים בשימוש רצוף בחניוני הלילה של רט"ג בדרום - ובחברות השכרת אוהלים שונות) - זוהי אמנם קנייה יקרה יותר, אבל גם מי שמתעלל בציוד שלו ימצא עצמו משתמש באוהל הזה עוד שנים רבות - ובסוף יימצא שזו הייתה קנייה משתלמת יותר.

לגבי המותג Go Nature באופן כללי - מדובר במותג ישראלי שרוכש מוצרים מיצרנים שונים ולכן אין טעם להסיק מאיכות מוצר אחד על מוצר אחר.
אנחנו מקפידים להשתמש באופן אישי בכל המוצרים שאנחנו משווקים ולא מתביישים להגיד דעתנו על מוצר לא מוצלח - והיו בGo Nature (ובמותגים הישראלים האחרים) לא מעט כאלה בעבר - שפשוט הפסקנו למכור.

עידן

boaz avrahami
30-12-18, 23:44
הטורבו טנט חמוד ( אם כי למיטב זכאוני הרבה יותר יקר מהקולמן) אבל....

1. לא ניתן להקמה ללא יתדות.
2. אשתי מקללת אותי ( ברוסית עסיסית) כל טיול בגלל שהריצ׳רץ׳ של החלונות חיצוני ולא ניתן לפתוח אותם בלי לצאת מהאוהל...
למה קיבינימאט? [emoji23]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

yscheiner
31-12-18, 09:01
שאלה צדדית קטנה בשרשור האוהלים הגדול...
היכן ניתן לתקן ריצ׳רץ׳ של אוהל?
פירמה איכותית מאד אבל לא מהארץ...

ishc
31-12-18, 12:19
הייתי מנסה במתפרות של ברזנטים.
יש לי ולעוד כמה חברים פה ניסיון לא רע עם הכל לים בחיפה.

ishc
16-07-19, 11:12
נתקלתי בפרסום של דקטלון, נראה מעניין, מחירים לא רעים.
מישהו מכיר והתנסה?

https://www.decathlon.co.il/iw/12190--?asearch=%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C&idx=prestashop_decathlon&p=0

OFF-RoaD
16-07-19, 11:20
איכות לא רעה בכלל, כמו כל המוצרים שלהם. עמידים יחסית והנדסת אנוש ברמה די גבוהה.

שני האוהלים שאני מכיר לא עומדים בלי יתדות ודי מורכב להעמיד אותם. לא יודע איך המנגנונים היותר מתוחכמים.

מנחם רוזנבך
16-07-19, 11:37
נתקלתי בפרסום של דקטלון, נראה מעניין, מחירים לא רעים.
מישהו מכיר והתנסה?

https://www.decathlon.co.il/iw/12190--?asearch=%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C&idx=prestashop_decathlon&p=0

יש לי מ"דקטלון" את אוהל 2 שניות, אחלה אוהל נהנה להשתמש בו, אמנם רק ל-2 אנשים, בעיקר ביחס למחיר.
נמצא אצלי כבר למעלה משנה ומוכיח את עצמו .

https://www.decathlon.co.il/iw/p/8492461_2-seconds-2-person-camping-tent-petrol-blue.html

בפאלו
17-07-19, 08:14
הטורבו טנט חמוד ( אם כי למיטב זכאוני הרבה יותר יקר מהקולמן) אבל....

1. לא ניתן להקמה ללא יתדות.
2. אשתי מקללת אותי ( ברוסית עסיסית) כל טיול בגלל שהריצ׳רץ׳ של החלונות חיצוני ולא ניתן לפתוח אותם בלי לצאת מהאוהל...
למה קיבינימאט? [emoji23]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

אם יהיה לילה שיורד גשם אז אשתך תברך אותך ברוסית עסיסית על כך שהריצרץ חיצוני

כנף שבורה
15-10-19, 13:05
אוהל קולמן נשבר !

איפה לעזאזל משיגים חלק שנשבר ?

לא הגיוני. היום אפשר להשיג ה כ ל און ליין.

כל חלק הכי קטן לרכב שלך. לבית...

יש אומרים שמי שיודע יכול להזמין אפילו פצצה גרעינית עם שליח עד הבית (משלוח חינם !) .

אז תסבירו לי למה לא מצליח למצוא מקום שמוכר מחברי אוהל מהיר של קולמן ?

אפילו בלי משלוח כרגע. רק קודם כל למצוא את המוצר  

Coleman 12 person Weathertec Instant Cabin Tent

https://www.amazon.com/Coleman-person-Weathertec-Instant-Cabin/product-reviews/B00KNEHAH4126119126120

asafk
15-10-19, 13:30
הבה נדבר על יתדות.
לטעמי חלק חשוב באי הצלחתו של ליל מחנה רוחני או רטוב תלויה ביתדות ולכן שווה להשקיע בהן מחשבה וגם קצת כסף.

עם האוהל טורבו הגיעו יתדות.... נו... קצת יותר מסיביות מהיתדות של האוהלים הסיניים.
אבל אי אפשר להרים את הנבלה בלי למתוח את הרצפה אז נדרשות יתדות שיעבדו בתנאי שטח שונים.
קניתי בנוסף לסטנדרט גם יתדות אלומיניום לאדמה חולית:
All one tech Pack of 12, 7075 Aluminum Outdoors Tent Stakes Pegs https://www.amazon.com/dp/B01I0X9UQ8/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_e2zPDb22AX9S2

הן עובדות יותר טוב מהמקוריות העגולות באדמה חרסיתית וחולית. מחזיקות יותר עומס גם לשליפה וגם הצידה.

ויותר חשוב - יתדות אמיתיות, פלדה מחוסמת, 12 אינצ'.....

BareFour Tent Stakes, Heavy Duty Camping Stakes 12-Inch - Forged Steel Tent Pegs Unbreakable and Inflexible - Available in Rocky Place Dessert Snowfield and Grassland (Black) https://www.amazon.com/dp/B073VQTF3X/ref=cm_sw_r_cp_apa_i_23zPDb059RA70

שעובדות גם בקרקע של הנגב מתחת לעץ איפה שכולם מקללים שהיתדות לא נתקעות כי יש אבנים, וגם ברמת הגולן.

חשוב שיהיה פטיש בשביל היתדות האלו.

היתדות ברזל העגולות המקוריות טובות לאדמה דחוסה עם או בלי אבנים קטנות, ואני משתמש בהן כברירת מחדל כי פשוט יש יותר מהן אז אם מתעקם לא נורא. הפטיש שגם דופק אותן וגם שולף אותן כמו גם את היתדות אלומיניום נקנה בדקתלון.

אסף.

boaz avrahami
15-10-19, 14:52
הופה, אלו האחרונות מענינות לאללה.
הן אכן 12 אינץ׳, דקות ולא מתעקמות על אבני הנגב?

אם כן זה משהו שאני בהחלט אשמח להזמין.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
15-10-19, 15:00
פטיש קילו וחצי מצד אחד ואבן בזלת מצד שני הצליחו לגרום נזק קל בלבד. כל השאר היתדות ניצחו.

אסף.

PW
15-10-19, 16:04
יש לי מ"דקטלון" את אוהל 2 שניות, אחלה אוהל נהנה להשתמש בו, אמנם רק ל-2 אנשים, בעיקר ביחס למחיר.
נמצא אצלי כבר למעלה משנה ומוכיח את עצמו .

https://www.decathlon.co.il/iw/p/8492461_2-seconds-2-person-camping-tent-petrol-blue.html

יקירי,
2 שניות להקמה,
20 דקות לקיפול..... (וגם זה למהירים במיוחד)
קח בחשבון

נמרוד
15-10-19, 16:48
יקירי,
2 שניות להקמה,
20 דקות לקיפול..... (וגם זה למהירים במיוחד)
קח בחשבון

אתה מתעורר בבוקר בקצב של בת טיפש-עשרה שצריכה להגיע לשעת אפס :rolleyes:

ד ו ר ו ן
15-10-19, 17:36
הופה, אלו האחרונות מענינות לאללה.
הן אכן 12 אינץ׳, דקות ולא מתעקמות על אבני הנגב?
אם כן זה משהו שאני בהחלט אשמח להזמין.
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ברזל בניין 8ממ מכופף לצורת U כשצד אחד ארוך יותר וחתוך בקצה לשפיץ.
אורך 23סמ בצד הארוך(אין מדע מאחורי זה, ככה יצא..), וצבוע באדום כדי שיהיה קל לראות בשטח.

עמיד לכל חלקי הארץ ואמצעי הדפיקה, https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191015/5462cca3596b1ce1cdb728fbb5f483fb.jpgוהית רון של צורת ה-U היא שבנעיצה מלאה כששני חלקי ה-u בקרקע, גם בחול היא לא מסתובבת סביב עצמה ונשלפת.

jacob72
15-10-19, 18:23
אחרי הרוחות האחרונות.
קניתי יתדות של MSR ,https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191015/e410a976c044c437bfb4cf975764dd45.jpg

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

boaz avrahami
15-10-19, 18:28
מה שאתם מציגים זה משחקים של ילדות ולא יתדות גיבורות.
יש לי האמת סט אחד גיבור ועבה אבל אלו של אסף נראים מעניינים במיוחד.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נמרוד
15-10-19, 19:41
הדבר הכי חשוב ביתדות, האלמנט משנה המציאות, זה בכלל הפטיש. תצמידו פטיש ישן לתיק של האוהל.

בעצם גם תיק נורמלי שלא מאלץ אותך להנדס בוואקום ולדחוס את האוהל כמו הסיני שארז אותו במקור זה משהו שהחיים לפניו ואחריו לא אותו דבר...

שני האוהלים המשפחתיים שלנו:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191015/db0eb35566e5ed7be8e5071240184639.jpg

GodsFather
15-10-19, 20:36
למה המחצלת מתחת לאוהל?

Sent from my LON-L29 using Tapatalk

OFF-RoaD
15-10-19, 20:56
ברזל בניין 8ממ מכופף לצורת U כשצד אחד ארוך יותר וחתוך בקצה לשפיץ.
אורך 23סמ בצד הארוך(אין מדע מאחורי זה, ככה יצא..), וצבוע באדום כדי שיהיה קל לראות בשטח.

עמיד לכל חלקי הארץ ואמצעי הדפיקה, https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191015/5462cca3596b1ce1cdb728fbb5f483fb.jpgוהית רון של צורת ה-U היא שבנעיצה מלאה כששני חלקי ה-u בקרקע, גם בחול היא לא מסתובבת סביב עצמה ונשלפת.אם מישהו צריך כאלה, שצריך רק להשחיז להם את הקצה, בפרטי.

נמרוד
15-10-19, 20:57
למה המחצלת מתחת לאוהל?

https://youtu.be/zRzsUVXXMyE

ד ו ר ו ן
15-10-19, 21:16
מה שאתם מציגים זה משחקים של ילדות ולא יתדות גיבורות.
יש לי האמת סט אחד גיבור ועבה אבל אלו של אסף נראים מעניינים במיוחד.
Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94
חתכת בזנטים בשביל אוהל?

החוכמה היא מה עושה עבודה בכמה שפחות נפח ומשקל.

יתד גיבור צריך פטיש גיבור..
יתד חכם צריך פטיש קטן.

איל מ
15-10-19, 21:18
התשובה על המחצלת צריכה יותר התייחסות.
הרצפה של האוהל אמורה להיות אטומה במים (אם יש רצון לשמור על אוהל יבש). ברגע שהוא מונח ישירות על אבנים הן חותכות את הרצפה או שוחקות אותה (במיוחד אם לא מקפידים על הכלל של לא להכנס עם נעליים).
המחצלת גם שומרת על האוהל, גם יוצרת "מרפסת" נקיה שמונעת הכנסת טינופת, וגם יוצרת עוד שכבת בידוד בין הרצפה לאוהל (טמפרטורה ואבנים לא נוחות).

ישמע קצת כמו פדנטיות מיותרת, אבל אני למדתי שציוד ששומרים עליו, שומר עלינו.
לראיה,
יש לי אוהל זול שקיבלתי מתנה לבר מצווה (עלה לפני כמעט שלושים שנה 150 ש"ח), שנשמר עד היום במצב של כמו חדש. הילדים שלי כבר זכו להשתמש בו.
אוהל אחר השאיר אותי ואת אשתי יבשים גם כשהמשטח בחוץ הפך לביצה בעומק של שלוש ארבע ס"מ מים (הרצפה של האוהל הזכירה בחלק מהמקומות מיטת מים, אבל המים נשארו בחוץ).
אז כמו שנמרוד אמר:
למה לא!

GodsFather
15-10-19, 21:31
משובח

ד ו ר ו ן
15-10-19, 21:32
אנחנו גם עם מחצלת, מאותן סיבות.

ראיתי מישהו שפרס מתחת לאוהל את המזרון פלציב המשתלב כמו של משטח יוגה/חדרי ילדים.

זה מתפרק ל-12 משבצות בגודל 40x40 ונותן בידוד גם מקור וגם מאבנים.

ishc
21-10-19, 15:51
מישהו מכיר את זה: https://www.outsiders.co.il/product/atlas-6-vent/

שוקלים לשדרג את ת האוהל הנוכחי שהבעיה העיקרית איתו זה שהוא לא עמיד לגשם

נדב ש.
21-10-19, 20:37

אני כבר כמה שנים טובות עם האוהל הזה כשיוצא עם המשפחה:

https://www.e-shetach.co.il/pl_product~7296049260656~74~174.htm

שים לב שיש לו כיסוי גשם מלא ולא חצי, אטום שלא ניכנסת גם רוח.

jacob72
21-10-19, 20:58
אני מטייל שנים, ועם יד על הלב ,אני לא זוכר מתי יצאתי או היה לי חשק לצאת ללינת שטח בגשם !

בישראל יש בממוצע כ 14 עד 20 ימי גשם בשנה, ולכן מבחינתי לטיולים באקלים ישראלי צריך יותר אוורור מאשר כיסוי שאוטם את זרימת אוויר או כיסוי גשם.

יש לנו אוהל פשוט ל 5 אנשים עושה את העבודה ,יש לו כיסוי גשם ומעולם לא הרכבתי אותו, ההיפך חשוב לי שתהיה זרימת אוויר בלילה.

asafk
21-10-19, 20:59
אחרי כעשרה לילות בתנאי מז"א שונים אני מרגיש בשל לסקירה

שם אוהל, מותג,
Turbo tent freestander 300

סוג אוהל - ביקתה

היכן נרכש - איש שטח. הגיע תוך יומיים מההזמנה. המחיר - אפשר לראות באתר.
גודל פיזי פתוח - 3 מטר על 3 מטר על 2 מטר גובה. כן, אני עומד בפנים.
גודל פיזי מקופל - ענק. זה שוקל 14 קילו עם כל האביזרים. האורך בערך מטר כך שגם בארגז של טנדר המשקולת הזו משמעותית ומחייבת תכנון מראש של ההעמסה. מי שמרים את האוהל לגגון - אולי זה לא האוהל בשבילו....
פיצ'רים כללים- דלת גדולה +3 חלונות גדולים אבל לא ענקיים (בערך מטר על מטר) עם רשת וסגירה מבחוץ. שני פתחי איוורור בגג. כיסוי גשם נפרד עם מרפסת קטנה.
הפתיחה מהירה לכאורה אבל בגלל הגודל חייבים להקפיד על סדר פעולות שמתחיל במתיחת הריצפה עם יתדות - אחרת מסתבכים. אנחנו פותחים את האוהל בדקה שתיים ומקפלים אותו ב3.5 עד 4 דקות.
זה אוהל-על באמת. במזג אויר מכל הסוגים הוא עומד יציב ומגן ממזג האויר. הכיסוי לא רק מגן מגשם וטל אלא גם יוצר חיץ תרמי שמגן מחום השמש, ויש לו חלק חשוב ביציבות והקשיחות של האוהל עם או בלי היתרים הנוספים.
אבל יש לזה מחיר. גם מחיר הרכישה שהוא גבוה אבסולוטית, וגם העובדה שהאוהל כבד ומסורבל לנשיאה. לא רק בסטנדרט של אוהלים לטיולים רגליים (ברור....) אלא גם לטיול רכוב - הוא חד משמעית לא טריוויאלי לניוד בכל רכב.
מצד שני הגודל והמאסיביות הם פינוק של ממש שהופך את כל האוהלים האחרים לקצת מצ'וקמקים. זה האוהל שבזכותו הג'ינג'ית חזרה לישון בשטח וזה חשוב. אנחנו ישנים עד 5 באוהל ויש מקום. גם כשאני פותח מיטת שדה.
חוץ מהאוהל קניתי יתדות מסיביות ושטיח לאוהל שמשמש גם לצל. זה חשוב כדי לשמור על הריצפה שלו.

אסף.

נדב ש.
21-10-19, 21:25
אני מטייל שנים, ועם יד על הלב ,אני לא זוכר מתי יצאתי או היה לי חשק לצאת ללינת שטח בגשם !

בישראל יש בממוצע כ 14 עד 20 ימי גשם בשנה, ולכן מבחינתי לטיולים באקלים ישראלי צריך יותר אוורור מאשר כיסוי שאוטם את זרימת אוויר או כיסוי גשם.

יש לנו אוהל פשוט ל 5 אנשים עושה את העבודה ,יש לו כיסוי גשם ומעולם לא הרכבתי אותו, ההיפך חשוב לי שתהיה זרימת אוויר בלילה.

כשאתה ישן לדוגמה בבורות לוץ כמו בטיול האחרון עם סיכוי לגשם/טפטוף/טל/קור או מה שלא יהיה זה הכרחי, בבוקר הכל היה רטוב מסביב... אנחנו נישארנו יבשים.

שם אוהל, מותג,

סוג אוהל - ביקתה

גודל פיזי מקופל - ענק. זה שוקל 14 קילו עם כל האביזרים. האורך בערך מטר כך שגם בארגז של טנדר המשקולת הזו משמעותית ומחייבת תכנון מראש של ההעמסה. מי שמרים את האוהל לגגון - אולי זה לא האוהל בשבילו....
פיצ'רים כללים- דלת גדולה +3 חלונות גדולים אבל לא ענקיים (בערך מטר על מטר) עם רשת וסגירה מבחוץ. שני פתחי איוורור בגג. כיסוי גשם נפרד עם מרפסת קטנה.
הפתיחה מהירה לכאורה אבל בגלל הגודל חייבים להקפיד על סדר פעולות שמתחיל במתיחת הריצפה עם יתדות - אחרת מסתבכים. אנחנו פותחים את האוהל בדקה שתיים ומקפלים אותו ב3.5 עד 4 דקות.
זה אוהל-על באמת. במזג אויר מכל הסוגים הוא עומד יציב ומגן ממזג האויר. הכיסוי לא רק מגן מגשם וטל אלא גם יוצר חיץ תרמי שמגן מחום השמש, ויש לו חלק חשוב ביציבות והקשיחות של האוהל עם או בלי היתרים הנוספים.
אבל יש לזה מחיר. גם מחיר הרכישה שהוא גבוה אבסולוטית, וגם העובדה שהאוהל כבד ומסורבל לנשיאה. לא רק בסטנדרט של אוהלים לטיולים רגליים (ברור....) אלא גם לטיול רכוב - הוא חד משמעית לא טריוויאלי לניוד בכל רכב.
מצד שני הגודל והמאסיביות הם פינוק של ממש שהופך את כל האוהלים האחרים לקצת מצ'וקמקים. זה האוהל שבזכותו הג'ינג'ית חזרה לישון בשטח וזה חשוב. אנחנו ישנים עד 5 באוהל ויש מקום. גם כשאני פותח מיטת שדה.
חוץ מהאוהל קניתי יתדות מסיביות ושטיח לאוהל שמשמש גם לצל. זה חשוב כדי לשמור על הריצפה שלו.

אסף.

ללא ספק זה האוהל שהייתי קונה אם הוא היה קיים לפני כמה שנים....
זה השדרוג הבא :cool:
גם ככה התיק של ה go nature כבר התבלה וחצי קרוע... הינה מצאתי תירוץ לקניה :cool:

asafk
21-10-19, 21:39

Sent from my SM-G950F using Tapatalkסוף אוגוסט. יער אודם. זה טל? טפטוף? גשם? גשם! בסוף אוגוסט!

פסח. מערת קשת. האוהל פתוח וזה זמן לקפה. אבל מה זה מטפטף לתוך הפינג'ן? גשם? גשם! מאיפה הגיע הגשם הזה?

בקיצור..... מזג האוויר זה מה שקורה בזמן שאנחנו מקשיבים לתחזית.

אסף.

ד ו ר ו ן
21-10-19, 21:41
וסוכות שפעם בכמה שנים מפתיע בגשם בנגב בלי תחזית לגשם?

גיא
22-10-19, 00:05
גם לנו אוהל של גו נייצר מאיש שטח.
לזוג. כולל כיסוי גשם. עמיד מאד !
למעשה אטום. מתעוררים בבוקר ויש גשם בתוך האוהל מאדי הנשימות בלילה ....

אבל גשם לא חדר לאוהל. וניסינו כמה פעמים.

נשלח מהאייפון עם המקלדת המחורבנת. ה׳שגיאות׳ לא שלי ..

malikmalik
22-10-19, 00:18

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalkקניתי כזה שבוע שעבר. אחרי לילה אחד בדרום אני מאד מרוצה אבל מזג האויר היה כל כך נוח שלא שמתי אפילו את מה שנקרא שם "כיסוי גשם" אז אין לי פרספקטיבה. האוהל גדול ומרווח, מאד קל להקמה אם אין רוח ואם יש רוח צריך מבוגר שני לעזור עם היתדות כי אוהל גדול = מפרש גדול.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

דור אריאל
22-10-19, 00:30
גשם גשם אני לא יוצא לטייל ( למעט ענייני שיטפונות ואז בלי המשפחה ישנים ברכב )

טל כבד או גשם קל כבר תפס אותי כמה פעמים ונשארנו יבשים בפנים,
מה שכן חייבים לייבש את האוהל לפני הקיפול אחרת זה יריח ויתמלא פטריות

itayhi
22-10-19, 11:19
אני כבר כמה שנים טובות עם האוהל הזה כשיוצא עם המשפחה:

https://www.e-shetach.co.il/pl_product~7296049260656~74~174.htm

שים לב שיש לו כיסוי גשם מלא ולא חצי, אטום שלא ניכנסת גם רוח.

גם אנחנו כבר 3 שנים עם הגו-נייצ׳ר הזה
5 נפשות. אוהל מצוין. מחזיק מעמד ברוחות והתעללות של ילדים.
מאוורר מאוד כשחם. אין חלונות. רק 2 דלתות נגדיות עם רשת וסגירה. מתאים מאד לשימוש של משפחה שאוהבת אוהל מאוורר.
עמיד בגשם (נבדק במבול בחניון נחל חימר. ה"אזטק" של חברים התמוטט שם מהגשם וגרם לביטול הטיול וחזרה הביתה באמצע הלילה).
קניתי אותו במבצע שהיה בחגים ב2016. גם דרך אישטח.

בעיני, האוהלים הענקיים שמאפשרים עמידה טובים ונכונים לקמפינג. פחות לטיולי מדבר שהם לינה בלבד.
בחורף, כשקר, אוהל קטן יותר אומר שמירת חום טובה יותר ו5 נפשות שנושמות באוהל ממש שומרות על טמפ' סבירה בתוך האוהל (נבדק בחניון בורות חוץ בינואר כשבחוץ 1.5 מעלות).

איתי

נדב ש.
22-10-19, 11:27
אז רק אני "נידפקתי" וקניתי לפני יותר מ 4 שנים במחיר מלא(לא דרך איש שטח)... 🤣

נדב42
23-10-19, 08:30
כבר שנים עם האוהל הזה:

http://www.sbrs.co.il/items/740082

(לא זוכר איפה קניתי אותו במקור)

אוהל השחלה פשוט, גדול וגבוה. אם אתם קונים אותו, קודם כל תחליפו את הגומי שעובר במוטות. המקורי לא יחזיק מעמד אפילו 3 טיולים. גם אל תבנו על האריזה שלו, החזיקה מעמד בדיוק טיול אחד.

האוהל עצמו, בלי אריזה, מגולגל סביב המוטות, תופס ממש מעט מקום יחסית לגדלו, עשה כבר עשרות טיולים במשך שנים רבות ורק בטיול האחרון שמתי לב לבלאי ברצפה. כשיקרע כנראה שאקנה עוד אחד, אותו הדבר בדיוק..

כבר כמה פעמים שקלתי להשתדרג, אבל בעצתו של עידן (ויאמר לזכותו, זה היה כשהייתי על סף רכישה של טורבו-טנט באחד מירידי האוהלים שלו) נשארתי עם הישן והטוב.

השיקול המנחה היה הידיעה וההכרה שאני עצלן ואין מצב שאתקע יתדות, וע"פ עידן האוהלים העמידים ביותר לרוחות בלי יתדות הם מה שכבר יש לי (בקישור למעלה) או גו-נייטשר פתיחה מהירה ל-6 אנשים (שאני פחות אוהב כי הוא משושה)

אז אני מניח שהבחירה שלי לא תהייה פופולרית כאן, ("מה, אתה עוד עם אוהל השחלה ??"), אבל כן. זו הבחירה שלי. יותר קל ומהיר לי להשחיל מאשר לתקוע יתדות, המשקל והנפח של האוהל הארוז מצחיקים יחסית לגודלו, במחנה יום פותחים את 2 הדלתות ומסובבים אותו לכיוון הנכון ומתקבלת אחלה מנהרת רוח, זה האוהל שמתאים לי.

גיא
23-10-19, 08:45
נדב יש היום אוהל השחלה שלא משחילים. יש קליפסים קלים לשימוש.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191023/90ae3c7612e5c71052f9e4f03f60c655.jpg

נשלח מהאייפון עם המקלדת המחורבנת. ה׳שגיאות׳ לא שלי ..

de fox
23-10-19, 08:56
אני מתחיל להבין שכמו כל נושא בג'יפאות (צידניות\מקררים, מיכלי מים\בקבוקים...) גם נושא האוהלים אינו חף מאסכולות והעדפות אישיות מבוססות רגשות ותחושות.
ואני מבין כנראה לאיזה אסכולה אני שייך בתחום האוהלים.....

יחד עם זאת אני חייב לציין שמטרת השרשור במקור הייתה להרחיב את היריעה של מגוון האוהלים המצומצם יחסית שנמכר בארץ ולפתוח לאנשים את האופק לגבי סוגים שונים ומותגים שונים של אוהלים מחו"ל מעבר למצאי המקומי. אמנם מאז נפתח השרשור אכן גדל מגוון המוצרים בארץ במידה מסויימת והמחירים מעט התמתנו בשלל מבצעים לתקופות אבל תמונת המצב בכללותה לא השתנתה והיא לתפישתי - שהשוק המקומי מלא מותגי מדבקה באיכות דרג ג' במחיר מופקע ואנחנו קהל הצרכנים פשוט התרגל לרמת המוצרים ולמחירים הגבוהים.

אני חוזר ואומר - אין בכלל מה להשוות בין איכות הגימור והחשיבה על הפרטים והנוחות של אוהלים אמריקאים\אירופאים אל מול כל אוהלי תחנות הדלק שנמכרים בארץ תחת מותגים שונים ומשונים במחירים לא סבירים.

ואחרי נאום התוכחה הזה, אני חוזר לפסקה הראשונה שכתבתי והולך לשתות מים ולשבת בצל בשקט....:rolleyes:

נדב42
23-10-19, 10:55
נדב יש היום אוהל השחלה שלא משחילים. יש קליפסים קלים לשימוש.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191023/90ae3c7612e5c71052f9e4f03f60c655.jpg

נשלח מהאייפון עם המקלדת המחורבנת. ה׳שגיאות׳ לא שלי ..קישור ?
מרוצה ממנו באופן כללי ?
קיים בגודל "6" ?

גיא
23-10-19, 11:03
קישור ?
מרוצה ממנו באופן כללי ?
קיים בגודל "6" ?

מרוצה מאד !! ( כתבתי כמה הודעות מעל ) מאד אטום לגשם. כבר נוסה בהצלחה מספר פעמים.
נקנה מעידן ( איש שטח ) מהאתר שלו..יש מספר גדלים במגוון דיי רחב.

קניתי זוגי כי זה המצב של הטיולים בימים אלו.

זה הספציפי שלנו:

https://www.e-shetach.co.il/pl_product~87427~74~174.htm

נקנה בעונה הקודמת.

ד ו ר ו ן
23-10-19, 11:15
גו-נייטשר פתיחה מהירה ל-6 אנשים (שאני פחות אוהב כי הוא משושה)
.
שירת אותנו נאמנה מספר שנים.
אוהל טוב מאד.
בסופת רוח שהשכיבה אוהלים, היה היחיד שנשאר שלם הלי תמיכות.

הוחלף לפני שנה ב-GoNature 6 cabin.

גם מרוצה מאד, אם כי זה לא לזרוק על הרצפה כמו האיגלו, חובה עיגון פינות כדי למתוח ולייצב את המסגרת, כמו כל אוהלי ה-cabin.
ומצד שני השטח הפנימי יעיל בהרבה בגלל הצורה המלבנית.
שניהם נרכשו מאישטח.

jacob72
25-10-19, 20:06
מרוצה מאד !! ( כתבתי כמה הודעות מעל ) מאד אטום לגשם. כבר נוסה בהצלחה מספר פעמים.

זה הספציפי שלנו:

נקנה בעונה הקודמת.חיפשנו הרבה זמן אוהל אולטרלייט לטייל עם תרמיל ברגל (שביל ישראל),ולעשות עצירה של לילה בשטח.
היעד היה האוהל של MSR Hubba ,אבל חשבנו שלא נכון להשקיע ככ הרבה כסף בשביל זה.

חיפשתי והשוותי בהמון אתרים.
בסוף מצאנו יצרן סיני שמייצר למוצרים אחרים כ OEM. רכשתי את האוהל הנל, טרם הגיע.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20191025/69179ebbb0e0a5354929d5c43cee4429.jpg

נדב42
25-10-19, 21:12

זה הספציפי שלנו:

נקנה בעונה הקודמת.אבל.. לא קיים בגודל 6 ...

haim.menachem
26-10-19, 16:45
ומה לגבי swag? האוסטרלים מכורים למודל הזה של אוהל נמוך ובד קנווס עמיד
https://www.facebook.com/4wdaction/videos/10159906429940001?sfns=mo

OFF-RoaD
26-10-19, 16:48
אצלנו לפחות, אוהל גבוה ומרווח שנוח להתלבש בו בפרטיות הוא כמעט תנאי הכרחי ליציאה לשטח (עם הג'יפ, בטיול רגלי זה שונה)...

asafk
10-03-20, 10:33

שם אוהל, מותג,

סוג אוהל - ביקתה

אסף.כשחנינו אמרתי לנמרוד שאני לא סובל את החניון הזה בגלל שהוא תמיד מאוד 'רוחני' ברמה בלתי נסבלת.
הערב היה שקט וללא רוח, הקמתי את האוהל עם היתדות אלומיניום המשולשות שהן המתאימות לאדמה הרכה. הקפדתי וקשרתי את כל 8 היתרים וגם חיברתי את הכיסוי למוטות עם הסקוצ'ים - זה מקשיח מאוד את מבנה האוהל.
הרוח התחילה כשכבר הייתי עמוק בשק"ש. יצאתי להדק ולחזק ולערום כיסאות וכן הלאה.
באמצע הלילה נרי מעיר אותי. 'אבא אני מרגיש שהאדמה זזה'. זה לא האדמה שזזה, עניתי לו. זה הרוח שמרימה את הרצפה של האוהל.
ואז התעוררתי באמת.
ואז יתד ראשונה נשלפה.
ואז כל האוהל התחיל להתגלגל.
בקיצור.... שנינו יחד - פחות מ 100 קילו.... העילוי של שטח הריצפה הגדול כנראה יותר מזה. והקוביית אוהל הזו מתגלגלת . הצלחתי להושיט יד ולהקריס את האוהל תוך כדי שאני מגן על הילד שלא יחטוף איזה רגל אלומיניום מסיבית לראש.
תוך כדי רוח מטורפת וגשם חילצתי מהערימה שהיתה אוהל דברים חיוניים כמו המכנסיים שלי עם המפתח של האוטו הכנסתי את הילד לקבינה של הטנדר, קיפלתי פרוביזורית את האוהל וקשרתי אותו לו גרירה שלא יעוף לים המלח או לחברון.
מסקנות.. אולי כשלא ממלאים אוהל גדול עדיף אוהל קטן .
מי אמר SWAG ?

אסף

nir.samo
10-03-20, 10:39
נכון לגמרי.
תמונות?

Sent from my H3123 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
10-03-20, 13:59
מסקנות.. אולי כשלא ממלאים אוהל גדול עדיף אוהל קטן .
מי אמר SWAG ?
אסף
פחות מ-3 אני לא לוקח את האוהל בקתה ״GoNanure6”.

erezgur
10-03-20, 16:56
יותר פשוט להעלות משקל עצמי.
לצערי.

נשלח מהנייד

asafk
10-03-20, 18:16
נכון לגמרי.
תמונות?

Sent from my H3123 using Tapatalkתמונות יש רק של בקרים יפים, לא של בלאגן.

אסף.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200310/12c2f2f1e45ab3d13af2dae21627af96.jpg

ד ו ר ו ן
10-03-20, 18:47
תמונות יש רק של בקרים יפים, לא של בלאגן.

אסף.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200310/12c2f2f1e45ab3d13af2dae21627af96.jpg

האוהל שרד את הגלגול?

asafk
10-03-20, 18:48
כן. בלי שום נזק (הקמתי אותו שוב כדי לייבש ולקפל אחרי כן)

אסף.

boaz avrahami
10-03-20, 19:25
תכלס, אם היתדות היו מותאמות לתנאים בשטח זה לא היה קורה.
יש לי אוהל 2.4 של עידן שמבוסס גם הוא על אותה שיטה.
אכן דירה קטנה שדורשת תשומת לב בהקמה ובמיוחד מחייבת יתדות.
כשאני נוסע ללא אישתי אני מעדיף אוהל יותר קונפקטי שנפתח כמו שפותחים מטרייה, שוקל עשירית ותופס רבע מקום באוטו והכי חשוב- לא דורש יתדות.
לפתוח בשניה, לזרוק פנימה ציוד ולגשת להכנות ארוחת הערב

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

asafk
10-03-20, 19:49
היתדות לא מונעות את העילוי של הרצפה. הן בפינות, הרוח נכנסה מתחת לאוהל והתחילה להרים אותו...

אסף.

ד ו ר ו ן
10-03-20, 20:15
היתדות לא מונעות את העילוי של הרצפה. הן בפינות, הרוח נכנסה מתחת לאוהל והתחילה להרים אותו...
אסף.
באוהלים אחרים במבנה דומה יש גם יתדות בפינות האוהל וגם מיתרים למתיחה נוספת למקרי קיצון.
אין בטורבו לולאות יתד בפינות?

אני שם את היתדות בפינות למתיחת הרצפה בלי קשר למזג אויר.

opl
10-03-20, 20:31
אני לא מבין למה שמישהו ירצה לישון בדבר כזה
https://www.4wdsupacentre.com.au/products/swags/adventure-kings-big-daddy-double-swag-canvas-50mm-mattress.html

יש לי אוהל ליחיד. שוקל פחות מקילו. לאופניים... אחרי יום שלם של טיול ברכב אני רוצה לפתוח צימר משלי, גם אם אני לבד.

אם כבר...
127739

asafk
10-03-20, 20:42
באוהלים אחרים במבנה דומה יש גם יתדות בפינות האוהל וגם מיתרים למתיחה נוספת למקרי קיצון.
אין בטורבו לולאות יתד בפינות?

אני שם את היתדות בפינות למתיחת הרצפה בלי קשר למזג אויר.כמו שכתבתי. היתדות בפינות ומותחות את הריצפה, יש עוד 2 יתרים לכל רגל.
אבל הרוח נכנסת מתחת לריצפה ומנפחת אותה... מפרש...

אסף.

נדב42
10-03-20, 20:49
ואללה, לקחתי איתי את האוהל העתיק שלי, השחלה מהסוג הפשוט והזול, 10 דקות להרים לבד (חצי מזה בזוג), משקולות בפינות וסוף לסיפור. אף פעם לא שמתי לו יתדות, הן זרוקות בג'יפ למקרה הצורך, טרם נתקלתי בצורך. אם באה רוח הוא נמעך אבל לא מתהפך.. וזהו.

האוהל הוא Go-nature 4-wind ל- 6 אנשים (עאלק), קצת נעלם מהשוק, לפני חודשיים קניתי עוד אחד כזה שיחכה לתורו כשהנוכחי ימות (וזה יקרה בקרוב, חורים והתפוררויות פה ושם, ונדמה לי שזיהיתי מוט אחד על סף קריסה, אם כי יש לי ספייר)

לבידוד לקחתי איתי גם אוהל פתיחה מהירה, קטן יותר. עוד לא הוצאתי אותו מהאריזה, כיף לי עם האוהל הגדול (הכל יחסי, כן ?) ...

opl
11-03-20, 15:19
...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200311/748aac6fdbcc39afb2e7fd3a1d5cd2d1.jpg

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

nirs
11-03-20, 18:03
אלירן, הרגת אותי

חנן-ג'יפולוג
11-03-20, 19:19
מה הקטע עם האוהלים המשפחתיים? גם בבית אתם ישנים עם הילדים?
אני עם אוהל זוגי קטן של נורתפייס קל להקמה ולא מתנפנף ברוח. מאפשר פעילות מינית דיסקרטית ואם גם האשה מצטרפת זה בכלל שדרוג מטורף.
.

והבנות? עם אוהלים קטנים משלהן.

zivo
11-03-20, 19:43
מאפשר פעילות מינית דיסקרטית ואם גם האשה מצטרפת זה בכלל שדרוג מטורף.
.ן.

נדב,
אתה דואג להוסיף את זה לשרשור האלמוות.

חנן,
בהזדמנות, עוד תצטרך להסביר את המשפט הזה.

opl
11-03-20, 20:40
מזל שאתה לא מבקש שידגים.

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

boaz avrahami
11-03-20, 21:53
. מאפשר פעילות מינית דיסקרטית ואם גם האשה מצטרפת זה בכלל שדרוג מטורף.
.

אם כבר פתחת את זה לדיון אז שתדע שבאוהל משפחתי אתה יכול לפנטז על אורגיות פרועות, משהו שבאוהל קטן ממש בעיתי .

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ד ו ר ו ן
11-03-20, 22:01
עדיף דיון על מקררים מאשר מראות הזוועה שעכשיו רצים לי בראש בעל כורחי..

גיא
11-03-20, 22:03
אם כבר פתחת את זה לדיון אז שתדע שבאוהל משפחתי אתה יכול לפנטז על אורגיות פרועות, משהו שבאוהל קטן ממש בעיתי .

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

לפנטז אפשר גם כשישנים סתם על מחצלת ...

נדב42
11-03-20, 22:04
עדיף דיון על מקררים מאשר מראות הזוועה שעכשיו רצים לי בראש בעל כורחי..למה, מה קורה אצלך באוהל ?
יש קשירות ? שוטים ? משהו יותר מעניין ?

שתף ...

boaz avrahami
11-03-20, 22:04
לפנטז אפשר גם כשישנים סתם על מחצלת ...

אבל אז כולם מציצים לך

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

איל מ
11-03-20, 22:26
הרגתם את השרשור (שהצליח להיות די אינפורמטיבי לתקופה לא רעה).

גיא
11-03-20, 22:27
אבל אז כולם מציצים לך

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

ותראה מה קורה להם .. דוגמה : דורון כבר לא יכול לישון יותר ...

נדב ש.
11-03-20, 22:51
וואי וואי...
אתם חייבים להפסיק לפנטז... ולישון לבד... דחוף. :p

נדב42
11-03-20, 23:00
הכלבלב כבר מחכה לי באוהל [emoji846]

boaz avrahami
11-03-20, 23:22
הכלבלב כבר מחכה לי באוהל [emoji846]

אם זה היה הילד שלך גם היית מתנסח ככה [emoji14]

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
11-03-20, 23:29
כן, והייתי רוצה לראות אם מישהו היה מעז לענות על זה תשובה צינית ...

zivo
12-03-20, 08:29
הרגתם את השרשור (שהצליח להיות די אינפורמטיבי לתקופה לא רעה).
ברוך הבא לג'יפולוג.
מה חדש?!

אומי5
12-03-20, 09:18
אני עם אוהל זוגי קטן של נורתפייס קל להקמה ולא מתנפנף ברוח. מאפשר פעילות מינית דיסקרטית ואם גם האשה מצטרפת זה בכלל שדרוג מטורף.
.

שימו לב איך הוא הצליח להגיד משהו שיכל לפתוח דיון אינסופי:
האם לישון באוהל אחד או שניים וכמה אמפר שעה זה דורש
ואז ברמיזה אחת.....

ולעניינינו :
מאיזה גיל הן ישנו לבד באוהל?

חנן-ג'יפולוג
12-03-20, 10:25
קשה לי לזכור במדויק. אני מניח שכבר לפחות עשר שנים אנחנו באוהל פרטי, והגדולה שלי בת 19. הקטנה בת 11.
זה לא אומר שהן תמיד לבד. אנחנו מביאים להן אוהל לכל אחת, אבל בפעמים רבות הן ישנות ביחד.

גיא
12-03-20, 11:30
בדיוק חשבתי על זה בטיול פתע האחרון. היה חשש שהנער יצטרף ושאלתי את עצמי אם זה נוח לי ( או לו ) לישון איתי ביחד או שמא אנחנו זקוקים לשני אוהלים.

תודה על התובנה.

asafk
22-03-20, 14:29
לקחי הסערה - הגיעו עוד 8 יתדות גיבורות, סה"כ 12 שיספיקו לכל עיגוני האוהל.
כדי שלא ייפגעו בשום דבר ארזתי את היתדות במארז מיוחד שנפל לי ליד ומתאים בול...

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200322/bdaf45c08907d9b9703b64a7fbb78f3b.jpg

dudu
19-04-20, 20:03
לפני כמה חודשים מצאתי באחת מחנויות הסטוק איזמלים פשוטים ב- 10 ש"ח ליחידה.
קניתי 4 כדי לנסות בתור יתדות לאחר שכבר התעקמו לי כמה מהמקוריות שהגיעו עם הטורבו טנט.
אמנם מדובר בתוספת משקל אך ביחס למשקל האוהל זה לא נורא.
בתחילת פסח הקמתי את האוהל בחצר, רוב הזמן האוהל היה ריק יחסית, הילדים שיחקו בו כל היום ולמעט לילה אחד חזרו לישון כל ערב בבית.
את האוהל פירקתי היום. באזור בו אני גר נושבת בשעות הערב רוח די חזקה (ואדי באזור ספר מדבר יהודה). למרות שהאוהל היה ריק והרוח הכתה בו בכינון ישיר הוא לא התעופף. מספר פעמים יצאתי לראות אם הוא עושה סימנים של עפיפון אך לא נראה שהוא מתרגש.

128676128678128679128680

asypeer
24-05-20, 12:34
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200524/bc8dfa214fd0f28e769d46edcc4fdd1f.jpg
לבעלי הכרטיס HZ

בפאלו
05-06-20, 16:42
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200524/bc8dfa214fd0f28e769d46edcc4fdd1f.jpg
לבעלי הכרטיס HZ

Sent from my iPhone using Tapatalkאיזה כרטיס זה?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

GodsFather
05-06-20, 16:49
איזה כרטיס זה?

Sent from my SM-A705FN using Tapatalkהייטק זון

ishc
15-06-20, 19:19
נתקלתי בפרסום.
לא יודע מה האיכות אבלהמפרט והמחיר מפתים:
https://icamp.co.il/c/QUICKTENT?utm_source=Facebook_Mobile_Fee d&utm_medium=Conversion&utm_campaign=QuickTentArrived

ishc
16-11-20, 12:33
זה כבר קרה די מזמן ועברו כבר כמה טיולים אז זה זמן טוב קצת להעיר את השרשור.
האוהל שלנו, OUTDOOR פתיחה מהירה 2.1X2.1 סה"כ מצויין ועלה בזמננו 400 ש"ח. סה"כ היינו מרוצים ממנו פרט לבעיה שהוא הגיע ללא כיסוי ואז לילה אחד תפס אותי גשם וזה מבאס מה שגם כיסוי מאפשר בידוד קצת יותר טוב וקצת יותר חושך בבוקר ומה לעשות אני אוהב לטייל בחורף.
אז הרבה שיטוטים ברשת הביאו אותי למסקנה שאוהל ראוי עם כיסוי גשם זה יקר ואני, לא בא לי להוציא סכום של 1000 ש"ח על אוהל שעמיד לגשם שסה"כ הנוכחי די חדש אז החלטתי לשדרג אותו.
הזמנתי מהדוד עלי את היריעה הזו (https://he.aliexpress.com/item/32962537640.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2 7424c4dYqgH8O)התור כיסוי וסט יתדות ברזל (https://he.aliexpress.com/item/33021480258.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2 7424c4dYqgH8O).
עלות "השדרוג" 40$ או 140 ש"ח +/- מה שמעמיד את האוהל על עלות כוללת של 540 ש"ח.
נבדק כבר פעמיים בגשם (שנה שעברה) ושרד את העניין יפה ובאמת שזה שווה רק בשביל תוספת הבידוד והחשכה.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20201116/c4ac77114f8c08c5de757328953a9d2e.jpg

יובל48
17-11-20, 20:12

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20200322/bdaf45c08907d9b9703b64a7fbb78f3b.jpg

קישור לקנייה בבקשה

יובל48
17-11-20, 20:20

קישור לקנייה בבקשה

asafk
17-11-20, 20:27
כזה

https://www.amazon.com/dp/B073VQTF3X/ref=cm_sw_r_cp_apa_fabc_0xbTFb6MR878X?_e ncoding=UTF8&psc=1

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalk

ד ו ר ו ן
17-11-20, 21:16
קישור לקנייה בבקשה
ברזל בניין 8ממ חתוך למידה הרצויה עם כיפוף בקצה..

YoavR
17-11-20, 21:52
ברזל בניין 8ממ חתוך למידה הרצויה עם כיפוף בקצה..

בדיוק.
חיתוך הקצה באלכסון.
חודר כל קרקע.
עובד נהדר

sportage
18-12-20, 14:35
כדאי לא לחזור על כל הסיפור - מצרף קישור לשרשור על אוהל Aztec, מוסר השכל בסופו.

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/118163-%D7%97%D7%95%D7%95%D7%AA-%D7%93%D7%A2%D7%AA-%D7%A2%D7%9C-%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C-Aztec

asafk
23-04-21, 10:52
מבקש המלצה על אוהל קטן - ליחיד - לא יקר - אפילו זול.
ללילות שבהם לישון ליד הטנדר על המיטה תחת כיפת השמיים לא מתאים מבחינת מזג אוויר.

אסף.

ADaShim
23-04-21, 10:59

אסף.

Sent from my Redmi 4X using TapatalkCloud Up 2
(יש גם 1, אבל יהיה צפוף מדי לדעתי וחוץ מזה, הטנדר סוחב).

Sent from my M2007J3SG using Tapatalk

שחר גרינברג
23-04-21, 11:13

אסף.

אוהל של דקטלון ל2 אנשים
עולה כ 100 שח
ושווה כל שקל
יש ביקורות ממש טובות עליו ביחס למחיר

איל מ
23-04-21, 14:00
תעיף מבט על האוהלים של דקטתלון.
בגדול, הכי פשוט זה אוהל dome לשני אנשים אבל שבו המוטות בהקלקה ולא בהשחלה. אני יודע שכתבת 1 אבל תאמין לי, אוהלי 1 הם אוהלי תרמילאים שפירושם התכלבות. אין מקום לזוז וגם לא לנשום .
לי אישית יש אוהל dome כזה (אבל השחלה) שמחזיק מעמד כבר קרוב ל30 שנה. והוא נקנה ב130 שח בסתם איזו חנות סטייל הומסנטר....

ד ו ר ו ן
23-04-21, 18:47
רק לישון ליד הרכב?

מי אמר SWAG?

נמרוד
23-04-21, 21:01
רק לישון ליד הרכב?

מי אמר SWAG?+1

חושב על זה גם.

asafk
23-04-21, 21:47
חשבתי על זה.
א. יקר ממש יחסית לאוהל זול.
ב. קלסטרופובי.

אסף.

amirmoshe
23-04-21, 23:37

אסף.

Sent from my Redmi 4X using Tapatalkאוהל פרוג 2 של אזטק.

קלסטרופובי במקצת אבל קל לפתיחה וקיפול.

Sent from my SM-G970F using Tapatalk

יובל48
24-04-21, 08:22
יש את זה

https://www.kcamping.co.il/product/%D7%9E%D7%99%D7%98%D7%AA-%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C-%D7%99%D7%97%D7%99%D7%93-kamp-rite

איל מ
24-04-21, 10:39
אני ממליץ לפצל לשרשור נפרד.
בכל מקרה, כמו אוהלי תרמילאים ליחיד, רדו מעניין הסוואג. זה טוב אולי להישרדות. אבל זה חרא לת"ש. אפילו מקום להסתובב בלילה אין, שלא לדבר על כך שבבקרים קפואים אתם צריכים להיות נערת גומי אם אתם לא רוצים להתלבש מחוץ למחסה. כדי להמנע מעיסוי מטורף אתם תצטרכו סוואג סופר יקר ואיכותי שיהיה גם גדול וכבד (יחסית). גם האוהלים שני אנשים הם לא הכי מרווחים למטרה הזאת, אבל שם זה עוד חצי אפשרי.
דיברנו על אוהלי דקתלון. אז בסדרת ה mh100 שלהם ראיתי אחד שהוא אוהל dome לשניים, עם מוטות בהקלקה רוב רובו רשת. עם כיסוי גשם נוסף. מניסיוני זהו הסידור האולטימטיבי לכל עונות השנה (בקיץ משמש ככילה). ראיתי אותו בתצוגה בנתניה, אבל הוא לא מופיע באתר. זהה לדגם הפשוט, אבל עם המון רשת במקום בד. (לא הדגם המשוכלל עם שדרית מרכזית שמתפצלת לארבע פינות, אלא המבנה הקלאסי של שני מוטות).

boaz avrahami
24-04-21, 10:55
לא יודע מה התקציב אבל אם תגיע לכדי 300-400 שח אמליץ על אוהל של חגור שמשרת אותי למעלה מעשר שנים.
מנגנון הפתיחה שלו הוא נעילה גאומטרית סטייל מטריה.
ללא צורך ביתדות.

ההקמה לוקחת פחות מדקה
הקיפול בערך 2.

אחרי עשר שנים יש כמה חורים בריצפה אבל כל הרוכסנים עובדים מצויין והמצב הכללי בסהכ מרשים מאוד.

יש שני גדלים ולפחות בקטן לא ניתן לעמוד אבל בהחלט מכיל מיטה או שתיים בלי בעיה

יש גם ל outdoor משהו דומר. אין לי הכרות אישית.
בקישור מהאתר של חגור יש סרטון הדגמה די אותנטי

https://tyulim.co.il/p/שטיח_קמפינג_לאוהל_4_VANERN?gclid=EAIaIQo bChMInfPdmbOW8AIVlpftCh04bgxsEAQYAyABEgL iU_D_BwE

https://www.hagorshops.co.il/קטלוג-מוצרים-חגור-שופס/אוהל-חגור-בן-רגע-ל-4-עם-שני-פתחים/

asafk
24-04-21, 11:01
דקטלון נשמע אחלה בדיוק למטרה.
בטיולים משפחתיים הטורבו נהדר אם כי נהיה טיפה צפוף כשאנחנו חמישה.
כשאני מטייל לבד - ברוב המקרים אעדיף לישון על המיטה ליד הטנדר. כשיש לחות גבוהה אני גם פורס מלמעלה יריעה.
אבל כשיש רוח וגשם וצריך הגנה טובה - שזה פעם פעמיים בשנה - אני ארצה אוהל פשוט אך עמיד. (יש לי את האוהל 2x2 פתיחה מהירה שעבד קשה במשך שנים לפני שקניתי את הטורבו, ועדיין נותן עבודה כשאני יוצא רק עם אחד הילדים, אבל נשבר לו אחד הפלסטיקים אחרי 15 שנות שירות קשות.. זה לא מפריע לו אבל הוא כבר פחות עמיד לרוח חזקה. )
אז בשביל המקרה הנדיר הזה. האיכות והמחיר של דקטלון נראה לי בול. חשבתי על אוהל ליחיד כי אפשר לשים אותו על המיטה.... אבל באמת פינוק מיותר. אז אני אבדוק את העניין.

אסף.

yovavz
24-04-21, 12:38
לא ניסיתי, אבל לאוהל הזה יש תכונות לא רעות בכלל ביחס למחיר - יריעת גשם נפרדת ומאווררת, רק תליה ללא השחלה ומוטות אלומיניום
https://m.aliexpress.com/item/1005001333479472.html?spm=a2g0n.productl ist.0.0.20a556d7o3hXFL&browser_id=b9f71bbadb5b420ca54c9daaa3a23 5e0&aff_trace_key=3ecdf2a6c1854a5d8ff070f920 59bc97-1619109699104-04340-_ePNSNV&aff_platform=msite&m_page_id=179033bbfc41b1c5aa0b237ac7852f 3a0a7f722967&gclid=&_imgsrc_=ae01.alicdn.com%2Fkf%2FH42fd3e7 868e84f76a238db0273c81ecfx.jpg_640x640Q9 0.jpg_.webp

yoav
24-04-21, 16:03
דקטלון נשמע אחלה בדיוק למטרה.
בטיולים משפחתיים הטורבו נהדר אם כי נהיה טיפה צפוף כשאנחנו חמישה.
כשאני מטייל לבד - ברוב המקרים אעדיף לישון על המיטה ליד הטנדר. כשיש לחות גבוהה אני גם פורס מלמעלה יריעה.
אבל כשיש רוח וגשם וצריך הגנה טובה - שזה פעם פעמיים בשנה - אני ארצה אוהל פשוט אך עמיד. (יש לי את האוהל 2x2 פתיחה מהירה שעבד קשה במשך שנים לפני שקניתי את הטורבו, ועדיין נותן עבודה כשאני יוצא רק עם אחד הילדים, אבל נשבר לו אחד הפלסטיקים אחרי 15 שנות שירות קשות.. זה לא מפריע לו אבל הוא כבר פחות עמיד לרוח חזקה. )
אז בשביל המקרה הנדיר הזה. האיכות והמחיר של דקטלון נראה לי בול. חשבתי על אוהל ליחיד כי אפשר לשים אותו על המיטה.... אבל באמת פינוק מיותר. אז אני אבדוק את העניין.

אסף.

You keep using that word- מיטה
על איזה מיטה אתם ישנים בשטח?

איל מ
24-04-21, 16:13
בואו נעשה את זה בשרשור ייעודי ונשאיר את זה לאוהלים?

שעיר בגב"ב
25-04-21, 18:43
ממליץ בחום על קאסה 2 או קאסה לייט של צבריס.
מוטות אלומיניום עם קליפסים,
הקמה סופר מהירה וכך גם הפירוק.

וחשוב מאוד:
חברה ישראלית עם שירות לקוחות ברמה הכי גבוהה שאני מכיר
(ברמה של עידן מאישטח).
אני 6 שנים עם קאסה לייט שעובד אצלי קשה,
לפחות 30 לילות בשנה וזה יתרון אדיר שיש חלקי חילוף זמינים ובמחירים מאוד הוגנים
(כשנשבר לי מוט קניתי אצל הצברי'ס ב50 ש"ח
כולל קפה).
הכי מומלץ לקפוץ לאחים צברי במושב צלפון ולקנות ישירות מהם
ועל הדרך להכיר חבר'ה סופר נחמדים.

איל מ
25-04-21, 20:12
הקאסה דומה עד זהה בצורה מפחידה לאוהלים שנמכרים בעליאקספרס בשליש מחיר. עכשיו אני בעד לפרגן, אבל במחיר הזה הוא קונה עוד קולמן קאבין 6.

שעיר בגב"ב
25-04-21, 22:03
אייל אני מסכים עם הדברים במידה ומדובר בשימוש פעם ב...
חוץ מזה אני מעיד על מוצר ספציפי שאני מכיר
ועל שירות אצל אנשים שאני מכיר כלקוח.
לי כאחד שמשתמש באוהל בתדירות גבוהה שירות וכתובת לבעיות שווים הרבה.

Dozer
23-05-21, 15:28
למישהו יש ניסיון עם האוהל הזה של REI?
סייל כרגע ב 206$ עם משלוח חינם

https://www.outdoorgearlab.com/reviews/camping-and-hiking/camping-tent/rei-grand-hut-4

אמור להלין שני מבוגרים, ילדונת ולעיתים גם כלב

Sent from my SM-G985F using Tapatalk

zivo
24-05-21, 12:09
שים לב שללא הכיסוי גשם, החלק העליון של האוהל זה רשת.
זה אומר שאין צל ואין פרטיות.
ואם אתה חרוץ ולא אכפת לך תמיד להוסיף את הכיסוי גשם, זה אומר שיהיה חם.

לא בטוח שמתאים לאופי השימוש בארץ.

asafk
28-09-21, 12:34
אחרי הרבה מאוד לילות בטורבו טנט כולל פעם אחת שהתעופפנו איתו באוויר - תקלה ראשונה. האום באחד המפרקים השתחררה. מזל שרומי שמה לב בזמן הקמת האוהל ומצאנו את האום.
אז שימו לב - צריך לבדוק הידוק מדי פעם כמו בכל מוצר, למרות שנראה שזו אום ניילוק היא מוברגת על האפס אז הבורג לא מאה אחוז נעול.

אני מתכוון עכשיו לפתוח את האוהל להדק ולשים לוקטייט.

אסף.

boaz avrahami
28-09-21, 13:28
קרה גם לי בטורבו.
לביא, האיש שנוסע כמעט בלי כלים מצא לנו בורג מתאים ובהמשך עידן שלח שני ברגים ואומים ( ניילוק). עכשיו יש ספר…

דרור ברלי
28-09-21, 14:28
מה זה לעזאזל SWAG?.....

המשוטט
28-09-21, 14:32
מה זה לעזאזל SWAG?.....https://youtu.be/EpwP8fS_Vfk

ד ו ר ו ן
28-09-21, 14:51
https://youtu.be/EpwP8fS_Vfk

איזה קצר רואי.. היה אפשר להריץ את דרור לחפש קטגוריות סקס אוסטרלי בטבע.

דרור ברלי
28-09-21, 15:13
בקיצור, סוג של ארון מתים מקנווס/ניילון.
עוד שטות אוסטרלית שתעלה הרבה ובסוף אחפש תירוצים למה לא להשתמש בה.

אני נשאר עם אוהל הגו-נייצ'ר הרגיל (פתיחה מהירה) הישן והטוב או לחילופין מיטה ליד הג'יפ

asafk
28-09-21, 15:45
הסוואג הזה לא יותר טוב בכלום.מהאוהל הפשוט שיש לך.
המקור שלו ביריעה מגולגלת של קאובויים שהיא רב שכבתית גם שק שינה גם בידוד מגשם וקור וגם מזרן. לזה הוסיפו את החיפוי שפניה.
מה שנהיה זה שפניה שהשק שינה והמזרון כבר בפנים. כלומר גם כשאתה שיכור לחלוטין אתה פותח את זה... כמובן מרים שתי קשתות קושר מיתרים... זוחל פנימה לישון בכיף. או בקלסטרופוביה.
יש מי שאוהב את זה.

אסף.

hadtomer
28-09-21, 20:10
אגב, בכל מה שקשור בדקטלון- יש מחסור מטורף באוהלים. רוב הסחורה שעולה פחות מ 500 שקל מוגדרת כ"אזל במלאי". עם ישראל התנפל עליהם בחגים ולא השאיר כלום.

המשוטט
28-09-21, 20:46
אגב, בכל מה שקשור בדקטלון- יש מחסור מטורף באוהלים. רוב הסחורה שעולה פחות מ 500 שקל מוגדרת כ"אזל במלאי". עם ישראל התנפל עליהם בחגים ולא השאיר כלום.כנראה שבקרוב נראה הרבה ציוד ביד 2.....

שומש פעם אחת בלבד

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

דרור ברלי
29-09-21, 01:54
קלסטרופוביה.
יש מי שאוהב את זה.

אסף.

זהו, שאני קלסטרופוב ידוע. עוד מימי כתותחן-מגח בצמ"פ. לא אוהב צפיפות, רוצה הרבה אויר מסביבי.
לכן גם אימצתי ממך את ההרגל המצוין לישון על מיטה מתקפלת ליד האוטו. זה תענוג גדול (כל עוד לא קר ולח בחוץ, בשביל זה יש אוהל).

סולי
29-09-21, 13:54
מה זה לעזאזל SWAG?..... קולמן לאחרונה הוציאו סוואגר... של בין סוואג עאלק לאוהל...
בתכלס פשוט נראה אוהל אינטימי יותר אבל בעיקר עמיד יותר לרוחות וגשם...

https://youtu.be/RXMUooSuqbg

https://youtu.be/x9L9PCvTM1s

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

דרור ברלי
29-09-21, 20:01
קולמן לאחרונה הוציאו סוואגר... של בין סוואג עאלק לאוהל...
בתכלס פשוט נראה אוהל אינטימי יותר אבל בעיקר עמיד יותר לרוחות וגשם...

https://youtu.be/RXMUooSuqbg

https://youtu.be/x9L9PCvTM1s

סוואגר או איך שתקרא לזה, בתכל'ס זה אוהל זוגי. וצריך לסחוב גם מזרון/ים. אבל נראה לא רע, אפילו נחמד מאוד.

איל מ
29-09-21, 22:01
עם כל הכבוד לקולמן ולפתיחה מהירה, אוהלים מקבילים בגודל (פתוח), מתקפלים למשהו שהוא רבע מהמפלצת הזאת. אז אם כבר אתה סוחב משהו כזה גדול וכבד, שכבר יהיה אינסטנט קאבין 4 או משהו אחר שאפשר לחיות בתוכו בנוחות.

jacob72
29-09-21, 23:36
כשאני מטייל רגלי ,אני בכלל לא לוקח איתי אוהל. הפתרון הכי נוח בשבילי זה DD Tarp יש להם גרסת אולטרה לייט.
יחד עם 2 מקלות ההליכה מסדרות לך אחלה אוהל.

https://youtu.be/Z1-LJhwjnk0

Sent from my SM-G996B using Tapatalk

סולי
30-09-21, 00:10
אל תהרגו את השליח...
אני זה הם, קולמן קוראים לליין הזה סוואגר... שקיים במספר גדלים.

ואני חושב שמה שהוא מנסה להיות זה אוהל עמיד במזג אוויר לא סימפטח במיוחד, כמו סוואג.

kruvi
02-10-21, 09:00
רכשתי לאחרונה בלק טאורוס עלית 6 של אישטח.
מהתנסות של טיולי סוכות האוהל מעולה נפתח ומתקפל ב 2 דקות ,חזק ומאד מרווח.
איתי

hadtomer
06-10-21, 17:51
אגב, בכל מה שקשור בדקטלון- יש מחסור מטורף באוהלים. רוב הסחורה שעולה פחות מ 500 שקל מוגדרת כ"אזל במלאי". עם ישראל התנפל עליהם בחגים ולא השאיר כלום.

אוהל דקטלון MH 100. נרכש השבוע בדקטלון בספרד במחיר של אוהל דקטלון הכי פשוט לשני אנשים בסניפים בישראל. מבצע קורונה או סתם חזירות ישראלית...... נרכש כדי שיהיה אוהל חרום אבל נראה לי שיהפוך לאוהל עיקרי. בשביל אוהל זול, ממש מפתיע לטובה. זה לא טורבו טנט אבל למי שצריך אוהל סביר לזרוק בג'יפ- עושה את העבודה היטב. מנגנון ההרכבה מעט מיושן, לך תדע כמה זמן המוטות יחזיקו. אוהב את זה שאין השחלה. טכנולוגיית מניעת חדירת השמש עובדת טוב.

חיסרון: כבד. 4.3 קילו. מבאס בטיסה, פחות מבאס בג'יפ. אריזה מגושמת שלא קל לקפל כי יש כמה מרכיבים לאוהל. לא יודע כמה זמן יחזיק.

קישור למוצר בישראל

https://www.decathlon.co.il/iw/%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%A2%D7%93-3-%D7%90%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D/313085-17351-fb-mh100-3.html#/demodelsize-254%D7%9C%D7%9C%D7%90_%D7%9E%D7%99%D7%93 %D7%94/demodelcolor-8576111?queryID=6fe4399b4d44f048e1eb6fcc b7a9ebe1&objectID=2963895

AvigdorAharon
18-10-21, 11:29
הגיע הזמן להתחדש...
מחפש אוהל פתיחה מהירה ל 4 אשר יתאים גם לחורף הישראלי (כולל גשם),
המלצות?

איל מ
18-10-21, 11:35
אם אתה יכול להצטופף, קולמן פתיחה מהירה ל4. נמכר במבצע בתחנות דלק פז. מצריך בד"כ גם כיסוי גשם.
אם את רוצה שיהיה מקום גם לציוד,
בלאק טאורוס טורבו עלית 300 שמשווק עי עידן מאישטח, חבר האתר:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/120139-%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C-%D7%97%D7%93%D7%A9-Black-Taurus-Turbo-Elite-300?p=936737

ehudzeelim
11-11-21, 15:29
שלום
שאלה לגבי אוהלי אמגזית, אלה עם הפתיחה המהירה 6/8 מקומות (תיאורטית)
האם למישהו יש ניסיון איתם? בעיקר מעניינת אותי עמידות (מנגנון פתיחה, מוטות, רוכסנים)

אהוד

איל מ
11-11-21, 16:31
הברכי פלסטיק נשברות גם כשהן חדשות אם השימוש לא מושכל.
לא מאמין שכשהפלסטיק מתייבש הן מחזיקות מעמד,אבל מעולם לא הגעתי לשלב הזה. גם לא חבריי.

ehudzeelim
11-11-21, 16:48
הבנתי את הרמז. תודה

or_t
29-04-22, 20:44
היי מחפש אוהל לי ולשלושה ילדים. חייב להיות משהו שקל לפתוח ולקפל, מכניס ארבעה מזרנים, ועמיד בגשם. למישהו יש נסיון עם זה? https://www.simaneidereh.co.il/items/3746572-%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C-%D7%90%D7%99%D7%92%D7%9C%D7%95-AZTEC-ATMOSPHERE-6

shmil
29-04-22, 21:27
. חייב להיות משהו שקל לפתוח ולקפל, מכניס ארבעה מזרנים, ועמיד בגשם. למישהו יש נסיון עם זה? https://www.simaneidereh.co.il/items/3746572-%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C-%D7%90%D7%99%D7%92%D7%9C%D7%95-AZTEC-ATMOSPHERE-6

זה לא פתיחה מהירה. אתה בטוח שעומד בקריטריונים שלך?

איל מ
29-04-22, 21:47
זה לא פתיחה מהירה, אבל זה מנגנון הקלקה שהוא הכי נוח שיש. בהחלט עונה להגדרה של הקמה וקיפול נוחים.
אבל!
האוהל הזה גדול וגבוה. לא עמיד במיוחד ברוח.

or_t
30-04-22, 20:16
זה לא פתיחה מהירה, אבל זה מנגנון הקלקה שהוא הכי נוח שיש. בהחלט עונה להגדרה של הקמה וקיפול נוחים.
אבל!
האוהל הזה גדול וגבוה. לא עמיד במיוחד ברוח.

אני לא ככ בטוח שמנגנון פתיחה מהירה הוא באמת כזה מהיר, בטח בקיפול והעמסה כי הם ככ כבדים. אתה מכיר את האוהל הזה? נראה לי שאין אוהלים נמוכים לארבעה אנשים

איל מ
30-04-22, 20:35
יש לי אחד זול. אבל לא הקלקה אלא השחלה. מהסוג שמוצאים בהום סנטר (אני מצאתי אותו ליד הפח). כשהאשה לא באה לטיולים הוא משרת נאמנה. ההקמה והקיפול שלו ארוכים משל הקולמן לפתיחה מהירה (לאדם בודד).

תעבור שוב על השרשור (שאני מספים), יש כאן כמה דוגמאות. ותעשה גם סיבוב בקטלוג של דקטלון. במיוחד בסדרת הבלאק (יעני נגד שמש בבוקר).

סולי
01-05-22, 15:31

אסף.

אחרי עשרה טיולים... כולם בעונה הקרה מלבד האחרון אמש.

האוהל שאני הכי מבסוט עליו עד כה.
לא זול במיוחד.. נכון.
מקום לזוג מזרונים גדולים בלי בעיה.
הפתיחה והקיפול הכי נוחים שנתקלתי בהם, עמיד ברוחות בצורה בלתי רגילה וזה למרות שלא הקפדתי לעגן את כל הנק לקרקע.
עמוס בפיצרים..., כיסים פנימיים, מס רב של חוטים ולולאות פנימיות לקשירת מנורה/מאוורר, מקום מוגן מגשם לנעליים מחוץ לאוהל. (לרוב הקטנים הזולים נעדרים מכאלו) יתרון בפרטיות מאוד גבוהה והחשכה מוחלטת למי שמתקשה לישון עם אור.
ביחס לשטח פנים הוא עם המרווח ראש הכי גבוה שמצאתי עם פתיחה מהירה.
מאוד קומפקטי כשהוא מקופל.
אמור להיות אטום לגמרי למים... עוד לא התנסתי בגשם רציני.

קיצר, מי שמחפש אוהל טוב לטיולי גברים ולא למשפחה, זה בול.

החיסרון היחיד והמרכזי שחם... לדוגמא בלילה של שישי... פתחתי את שני הפתחים. עבדו 2 מאווררים כל הלילה... ולקטן היה חם התקשה לישון כמו שצריך.
לי לא היתה בעיה בתחתונים על המזרון אפילו בלי שמיכה... אבל כשהוא ישן חרא... גם אני.

https://www.decathlon.co.il/iw/%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%A2%D7%93-3-%D7%90%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D/308355-15531-2-fresh-black-2.html

hadtomer
01-05-22, 15:35
אני מאוד מרוצה מהדקטלון. נכון שכשאני פותח אותו אז יש מסביב הרבה צחוק ומסביבי קמה תוך שניות עיר של קולמן, אבל הדקטלון בהחלט מספיק לי

סולי
01-05-22, 15:41
יש להם לפחות 3 דגמים ל2 אנשים.
2 לפחות שהם פתיחה מהירה....

אני המלצתי על זה שנפתח עם מנגנון יחודי ולא מפרקים או כמו הצלונים לשמשה הקדמית.

asafk
01-05-22, 21:02
קניתי וניסיתי את האוהל הכי זול בארץ. דקטלון. 135 שח בחנות.

פתחתי אותו אי שם במקום שלא קיים במפה בלילה קריר בקצה המדבר.
יש בתוכו מקום לי ולתיק הגדול או לי ולנרי על המזרן היחסית רחב.
האוהל צ'יקמוק מבחינת איכות החומרים - הקליפסים שמחברים את המוטות לבד - פלסטיק שנראה די עדין. כנל הטבעות בפינות.
מצד שני הבד מצויין והניילון של הרצפה נראה עמיד ואטום.
הקמה תוך דקה למרות שזה לא פתיחה מהירה. בלי השכבה השניה, רק הבסיס.

בתור אוהל לעצמי שיהיה בטנדר - נראה לי מתאים. לא יחזיק בשימוש אינטנסיבי. פשוט אין סיכוי.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220501/2989c632f8d81538b79690f55f6dd6bb.jpg

שחר גרינברג
01-05-22, 21:22
קניתי וניסיתי את האוהל הכי זול בארץ. דקטלון. 135 שח בחנות.

פתחתי אותו אי שם במקום שלא קיים במפה בלילה קריר בקצה המדבר.
יש בתוכו מקום לי ולתיק הגדול או לי ולנרי על המזרן היחסית רחב.
האוהל צ'יקמוק מבחינת איכות החומרים - הקליפסים שמחברים את המוטות לבד - פלסטיק שנראה די עדין. כנל הטבעות בפינות.
מצד שני הבד מצויין והניילון של הרצפה נראה עמיד ואטום.
הקמה תוך דקה למרות שזה לא פתיחה מהירה. בלי השכבה השניה, רק הבסיס.

בתור אוהל לעצמי שיהיה בטנדר - נראה לי מתאים. לא יחזיק בשימוש אינטנסיבי. פשוט אין סיכוי.

אסף. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20220501/2989c632f8d81538b79690f55f6dd6bb.jpg

אני כבר מעל שנתיים על האוהל הזה של דקטלון
בנתיים מחזיק אחלה

אכן מאוד צפוף
אבל קל משקל ושווה את הקנייה

מצורפת ביקורת של בלוג טיולים ישראלי

https://outpanel.co.il/decathlon-tent/

hadtomer
06-05-22, 20:27
אגב, אני שמתי לב שבאתר של FLY CARD ניתן להשיג את הקולמנים בין רגע במחירים של 300-400 שקל פלוס נקודות. חשוב לי לציין שאין לי שום קשר לפליי קארד, ואני גם לא ממש מחזיק בכרטיס כזה, אבל למי שכן,זה יכול להיות משתלם

EliC25
07-05-22, 13:15
אהלן
מחפש אוהל לזוג (מה שהחברות קוראות 'אוהל ל4 אנשים')
קצת מבולבל ממה שיש בשוק ואשמח לסדר.
רצוי שיהיה הקמה מהירה, ונוח לקיפול ואחסון.

omri_t
07-05-22, 15:09
אהלן
רצוי שיהיה הקמה מהירה, ונוח לקיפול ואחסון.https://www.hagorshops.co.il/%D7%A7%D7%98%D7%9C%D7%95%D7%92-%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%97%D7%92%D7%95%D7%A8-%D7%A9%D7%95%D7%A4%D7%A1/%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C-%D7%91%D7%9F-%D7%A8%D7%92%D7%A2-%D7%9C-2-%D7%90%D7%90%D7%95%D7%98%D7%93%D7%95%D7% A8-OUTDOOR/

יש לי משהו כזה.
אין עליו לוגו.
מעל 15 שנה.
מהימים שלא היו טבעות או ילדים.
פתיחה מהירה אמיתית ויעילה.
פשוט ונוח להפליא.
טחן את כל הארץ בכל מזג אוויר בערך.
ושורד ממש יפה.138167

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Saar
07-05-22, 15:33
לי יש את האוהל הזה (https://www.trekomania.co.il/product/%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C-%D7%91%D7%9F-%D7%A8%D7%92%D7%A2-4-%D7%90%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D-outdoor/?gclid=Cj0KCQjwsdiTBhD5ARIsAIpW8CJRLF_29 xK_l9guVxI9-txzz1AfgDq4o70U9fSMCtmICrJPY-DveYMaAomQEALw_wcB).
משתמש בו לבד/זוג, קל להקמה, חלונות גדולים, אני מרוצה.

hadtomer
07-05-22, 15:48
אהלן
רצוי שיהיה הקמה מהירה, ונוח לקיפול ואחסון.

נסה כאן - יש שפע של מידע

https://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/103591-%D7%A9%D7%99%D7%A8%D7%A9%D7%95%D7%A8-%D7%94%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C%D7%99%D7% 9D-%D7%94%D7%92%D7%93%D7%95%D7%9C-%D7%A9%D7%9C-%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92

Juv
07-05-22, 16:52
בדקטלון כפס פתחו לתצוגה כמעט את כל הדגמים שלהם, בהחלט עוזר לראות מה יש להם.

Sent from my Pixel 5 using Tapatalk

opl
07-05-22, 17:44
מתלבט
https://www.amazon.com/gp/product/B01M32S47B/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&th=1&psc=1

https://www.amazon.com/gp/product/B08NJG6Y9J/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A1SEQOAC1QZKU L&th=1

או משהו בסגנון

גיא
07-05-22, 18:35
https://www.hagorshops.co.il/%D7%A7%D7%98%D7%9C%D7%95%D7%92-%D7%9E%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%99%D7%9D-%D7%97%D7%92%D7%95%D7%A8-%D7%A9%D7%95%D7%A4%D7%A1/%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C-%D7%91%D7%9F-%D7%A8%D7%92%D7%A2-%D7%9C-2-%D7%90%D7%90%D7%95%D7%98%D7%93%D7%95%D7% A8-OUTDOOR/

יש לי משהו כזה.
אין עליו לוגו.
מעל 15 שנה.
מהימים שלא היו טבעות או ילדים.
פתיחה מהירה אמיתית ויעילה.
פשוט ונוח להפליא.
טחן את כל הארץ בכל מזג אוויר בערך.
ושורד ממש יפה.138167

Sent from my SM-G998B using Tapatalkיש לי כזה בן 20 אולי יותר .. לזוג
פצצה של אוהל.

וגם אחד חדיש יותר מעידן.

grand
07-05-22, 19:13
מתלבט
https://www.amazon.com/gp/product/B01M32S47B/ref=ox_sc_act_title_1?smid=ATVPDKIKX0DER&th=1&psc=1

https://www.amazon.com/gp/product/B08NJG6Y9J/ref=ox_sc_act_title_2?smid=A1SEQOAC1QZKU L&th=1

או משהו בסגנוןהקישורים שלך לא נפתחים, אבל אם מדובר באוהל פתיחה מהירה מאמאזון עם פתחים גדולים בצורת חצי עיגול ובמחיר זול יחסית של משהו סביב 250 שח, אז.. לא לגעת בשום אופן, הדרעק הזה נראה טוב בתמונות, נפתח ונסגר בקלי קלות, אבל הרוכסנים שם מחזיקים פתיחה אחת, לשימוש חד פעמי ולפח.

Sent from my SM-A528B using Tapatalk

איל מ
07-05-22, 19:17
תבדוק אצלך. אצלי נפתח, וכן, נראה כמו חיקוי קולמן קאבין למיניהם.

erezgur
07-05-22, 19:21
גם אצלי נפתחים, אני רואה:
ALPS Mountaineering Camp Creek 6-Person
UNP Tents 6 Person Waterproof Windproof Easy Setup,Double Layer Family Camping Tent with 1 Mesh Door & 5 Large Mesh Windows -10'X9'X78in(H)

סולי
08-05-22, 07:08
אהלן
רצוי שיהיה הקמה מהירה, ונוח לקיפול ואחסון.ראה את ההמלצה שלי,
https://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?p=988447

אחסון קומפקטי ופתיחה וסגירה נוחים ומהירים היו מהשיקולים המרכזיים שלי.

ראה את הסרטון:
https://youtu.be/7XjymN62n2U

EliC25
08-05-22, 10:25
תודה
נראה קצת צפוף, לא?

סולי
08-05-22, 11:09
נכנסו לי 2 מזרונים כאלו בקלות: 6X70X194 ס"מ.
נעליים ב"מרפסת" בחוץ...

מרווח לא הייתי קורא לו, אוהל לזוג בסבבה... אולי פעוט באמצע אבל זהו.

opl
24-06-22, 18:11
למי יש ניסיון עם האוהל הזה? מומלץ?

https://www.e-shetach.co.il/shop/go-nature-rapid-cabin-6-tent/

איל מ
24-06-22, 19:04
כבר שאלנו וכבר ענינו.
הוא דומה מאוד לקולמן, אבל המוטות מעט עדינים יותר. מי שיודע לשמור על ציוד, ורק הוא מקים ומקפל את האוהל, יוכל לגרום לו לשרוד. מצד שני יצא לי לראות את הקולמן במחירים דומים בכל מיני מבצעים.

erezgur
25-06-22, 17:27
מדי פעם, במבצעים של אישטח, תוכל לקנות את ה"טורבו-טנט" הזול יותר (בלאק טאורוס טורבו 300)ב-850 שח. ממליץ בחום
https://www.e-shetach.co.il/shop/%d7%90%d7%95%d7%94%d7%9c-%d7%9e%d7%a9%d7%a4%d7%97%d7%aa%d7%99-%d7%9c-6-%d7%90%d7%a0%d7%a9%d7%99%d7%9d-black-taurus-elite-turbo-300/

נשלח מהנייד

asfd
01-10-23, 14:55
שלום,
מעוניין בהמלצה לאוהל ארבע עונות שהוא heavy duty כבסיס לאוהל גג עשה זאת בעצמך שיותקו על נגרר.
אוהל ארבע בגודל של בערך 2.5x2.5[m].

תודה

סולי
07-04-24, 06:49
אחרי 4 שנים עם הטורבו טנט מהקישור של ארז למעלה קצת נמאס לי ממנו.

החלונות נפתחים רק מבפנים, אין כיסים לציוד בפנים והנפח אחסון הנדרש עצום, אפילו בטנדר.

אני שוקל לעבור למשהו מתנפח כזה מדקטלון.

https://www.decathlon.co.il/iw/%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%97%D7%AA%D7%99%D7% 99%D7%9D-%D7%9C-4-%D7%90%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%9E%D7%A2%D7%9C%D7%94/302837-60845-inflatable-camping-tent-air-seconds-41-fb-4-person-1-bedroom.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw5cOwBhCiARIsAJ5njuabZcWnu_ SR0fok-R3ze7FW16HPpJSCPCTVzVOrbr2jDSEiBfDm4xIaA iLJEALw_wcB&sfdr_hash=b88d75efe5c55395e6bf62e471aea7 b0&sfdr_ptcid=41853_1356_684356906#/demodelcolor-8648382/demodelsize-254one_size

מישהו התנסה? מכיר?

boaz avrahami
07-04-24, 07:05
אתה ראית סרטונים עליו?
הוא לא קטן יותר בנפח האחסון וההקמה היא עוד יותר ניג׳וס מהטאורוס.

אגב אצלי בטאורוס החלונות נפתחים אק מבחוץ.

לטעמי הקולמן המקביל עשוי לתת לך את מה שאתה מחפש ובמחיר סביר פלוס.

נפח האחסון קטן יותר. וההקמה מהירה ואינה מחייבת יתדות. השיטה דומה יחסית למעט היתדות לטאורוס.

https://www.walkin.co.il/16081-אוהלים/22338--Coleman?utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=19847350488&utm_content=147925208872&utm_term=אוהל%20קולמן%204&gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw5cOwBhCiARIsAJ5njuYw0vF411 rVarC8kgBTAz-GValVGU0zenYvF_ma5ZRtCiaj0UMpXHAaAuYcEAL w_wcB

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

סולי
07-04-24, 07:35
1. כן, צפיתי...
מעניין אותי פידבק מהתנסות אישית.

2. הוא מעט קל מהטאורוס וכמעט חצי לדעתי בנפח אחסון, או אם לדייק באורך שלו כמקופל, זה משמעותי בסידור בארגז מבחינתי.

3.כמובן שהתבלבלתי, הכאב כמובן שפתיחה וסגירת חלונות מתבצעת מבחוץ בלבד.

4. יש לי ניסיון עבר עם ה"cabin" וה"dome" של קולמן..
סהכ הם בסדר.. אבל מעט פחות בהכל, בחוזק המוטות הבד, האטימות לאור מבחוץ בבוקר.

5. דווקא בא לי להתקדם מהאוהלים הקונבנציונלים עם המוטות הטלסקופים.
לאחר ניסיון ארוך כבר עם אוהל קטן לא קונבנציונלי לטיולי בדד של דקטלון..
מאוד מאוד התרשמתי, מאיכות החומרים, הפיצרים, האטימות לגשם והפיצרים הנוספים.

במזג אוויר נוח גם אלו לא באמת מחייבים יתדות.
חוץ מזה את ה4 מוטות שצריך לפתוח בטאורוס או בקולמן פשוט מחליפים בלתקוע 4 יתדות נוספים, לא נורא במיוחד.
הניפוח גם ככה אבצע בעזרת משאבה חשמלית נטענת קטנטנה שכבר קיימת.
מה שאני מקווה יחסוך עוד מקום ומשקל באחסון.

מאוד מצא חן בעיניי המבואה הנוספת,
עושה המון שכל עם משפחה.

איל מ
07-04-24, 07:51
אם עידן עדיין קורא כאן מדי פעם,
כבר פעמיים שפסחתי על הטורבוטנט/טאורוס,
ועשרות פעמים שנמנעתי מלהמליץ עליו לחברים שקנו אוהל,
רק בגלל עניין החלונות.
נכון, לשנות מוצר שכבר רץ על פס ייצור עולה כסף, אבל מי שחשב על הרעיון הזה של פתיחה וסגירה רק מבחוץ, כנראה שלא ישן באוהל מימיו.
וחבל, כי הוא עושה רושם של מוצר באיכות גבוהה מאוד.

boaz avrahami
07-04-24, 10:11
אתה כל כך צודק אייל. כמה שחטפתי על זה בראש מאישתי ומאז מסנג׳רים אותי לפתוח ולסגור אותם.

באופן כללי הטורבוטנט בנוי חזק ומאיכות חומרים מרשימה אבל זה יותר מוצלח כשאתה מתכנן להישאר באותו המקום כמה לילות.
הוא ארוך וכבד וגדול ומלבד העניין של החלונות ( רק עוד רוכסן לרשת בסה״כ) הוא אוהל קמפינג מצויין.
כשאנחנו עוצרים ללינות קצרות, קמים מוקדם בהוקר ויש הרבה ציוד אני לוקח אוהל קל יותר. כרגע יש לנו גם קולמן קטן יותר שגם לא מחייב יתדות בהקמה וגם תופס פחות מקום. עלה באיזה מבצע בשופרסל 300 או 400 שח

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

idanw
07-04-24, 10:12
אם עידן עדיין קורא כאן מדי פעם,
כבר פעמיים שפסחתי על הטורבוטנט/טאורוס,
ועשרות פעמים שנמנעתי מלהמליץ עליו לחברים שקנו אוהל,
רק בגלל עניין החלונות.
נכון, לשנות מוצר שכבר רץ על פס ייצור עולה כסף, אבל מי שחשב על הרעיון הזה של פתיחה וסגירה רק מבחוץ, כנראה שלא ישן באוהל מימיו.
וחבל, כי הוא עושה רושם של מוצר באיכות גבוהה מאוד.

קורא, קורא.
כבר לפני שנתיים הוספנו בTurbo Tent רוכסן ברשתות על מנת שיהיה אפשר לפתוח ולסגור גם מבפנים.

אגב, הסיבה שהחלונות נפתחים ונסגרים מבחוץ היא שכשיש רוכסן פנימי, הוא פשוט לא אטום באמת לגשם. מי שניסה לישון עם אוהל קולמן בגשם רציני יודע את זה מצויין.

עידן

erezgur
07-04-24, 12:04
אני חייב לציין שהטורבוטנט המדובר (הגרסה "הפשוטה" יותר) הוא מעולה וזה האוהל הטוב ביותר שהיה לי. מאד מרוצה.
לא מפריע לי עניין סגירת החלונות רק מבחוץ, לא כל כך משתמש בפתיחה וסגירה של החלונות לאחר שאני הולך לישון.

הוא אכן כבד מאד ותופש נפח גדול ברכב, אבל מלבד נקודות אלו - לא מצאתי חסרונות.

ד ו ר ו ן
07-04-24, 12:46
אגב, הסיבה שהחלונות נפתחים ונסגרים מבחוץ היא שכשיש רוכסן פנימי, הוא פשוט לא אטום באמת לגשם. מי שניסה לישון עם אוהל קולמן בגשם רציני יודע את זה מצויין.
עידן
לא כשיש חיפוי לרוכסן.
ישנו בגשם, אוהל בן שנתיים אם עוזר למקד מודל.
לא נכנס מים מהחלונות.

סולי
07-04-24, 18:24
אני חייב לציין שהטורבוטנט המדובר (הגרסה "הפשוטה" יותר) הוא מעולה וזה האוהל הטוב ביותר שהיה לי. מאד מרוצה.
לא מפריע לי עניין סגירת החלונות רק מבחוץ, לא כל כך משתמש בפתיחה וסגירה של החלונות לאחר שאני הולך לישון.

הוא אכן כבד מאד ותופש נפח גדול ברכב, אבל מלבד נקודות אלו - לא מצאתי חסרונות.תודה על הדיוק,
בהחלט דיברתי על הטורבו הזול, זה שהיה ב999שח ולא קרוב ל2000שח.

עידן, אכפת לך לחזור על ההבדלים ביניהם?
בעיקר האם זה הזול עמיד בגשמים?

דווקא בהיבט של הגשם הדקטלון עושה לי סדר... זה לא מספיק שהאוהל אטום.
עושה לי שכל שיש מבואה/באפר להוריד נעליים מבוצבצות או לתלות בגדים רטובים בנפרד מחלל השינה.

בכלל עם ילדים קטנים זה עושה המון סדר שיש חלל בלאגן וחלל שינה

ד ו ר ו ן
08-04-24, 08:12
אחרי 4 שנים עם הטורבו טנט מהקישור של ארז למעלה קצת נמאס לי ממנו.

החלונות נפתחים רק מבפנים, אין כיסים לציוד בפנים והנפח אחסון הנדרש עצום, אפילו בטנדר.

אני שוקל לעבור למשהו מתנפח כזה מדקטלון.

https://www.decathlon.co.il/iw/%D7%90%D7%95%D7%94%D7%9C%D7%99%D7%9D-%D7%9E%D7%A9%D7%A4%D7%97%D7%AA%D7%99%D7% 99%D7%9D-%D7%9C-4-%D7%90%D7%A0%D7%A9%D7%99%D7%9D-%D7%95%D7%9E%D7%A2%D7%9C%D7%94/302837-60845-inflatable-camping-tent-air-seconds-41-fb-4-person-1-bedroom.html?gad_source=1&gclid=Cj0KCQjw5cOwBhCiARIsAJ5njuabZcWnu_ SR0fok-R3ze7FW16HPpJSCPCTVzVOrbr2jDSEiBfDm4xIaA iLJEALw_wcB&sfdr_hash=b88d75efe5c55395e6bf62e471aea7 b0&sfdr_ptcid=41853_1356_684356906#/demodelcolor-8648382/demodelsize-254one_size

מישהו התנסה? מכיר?

קונספט מעניין.
איפה יאוכסן בין טיולים?.. יש מחסן בקיבוץ.
יש עכברים בקיבוץ?.. (כן).

הוצאתי ציוד לרענון לקראת פסח.
חולדה רעבה התחראה על הקולמן, חור ברצפה בקוטר 20סמ.
נו טוב.. נדביק פץ׳ והכל בסדר.
מה אתה עושה עם אוהל שחייב להיות אטום לרמת אויר?
מה לגבי קוץ שיטה קטן בפריסה/קיפול?
סתם קוץ אביב בקמפינג בכינרת.

פנצ׳ר קטן ואתה מתבאס קשות עם אוהל שיורד לך והמשפחה על הראש בלילה.

חנן-ג'יפולוג
08-04-24, 09:40
לא יודע למה החוכמות המתקפלות-מהירות האלה ואוהלי הענק טובים. לוקחים קונספט פשוט וטוב ומסבכים ודופקים אותו.
אני כבר כמה שנים עם שלושה אוהלים ל3 של נורת'פייס. עם רשתות מלאות לארבעה כיווני אוויר. עם כיסוי גשם. עמידים ברוח חזקה ועמידים באופן כללי. מוטות האלומיניום לא מושחלים אלא עם ווים, אז ההתקנה מהירה, או לפחות לא מסורבלת. שני מזרונים נורמליים נכנסים עם מקום ספייר לתיקים. אפשר להז...ן עם בת/(בן) הזוג בחלל נפרד ורחוק מהילדים. תופס מעט מקום, יחסית. גם על אופנוע, וגם בתיק של המילואים.

https://www.thenorthface.com/en-us/bags-and-gear/tents-c211750/stormbreak-3-tent-pNF0A52VJ

מושלם.

חנן-ג'יפולוג
08-04-24, 09:56
.

עכשיו אני קולט שכבר כתבתי את זה בשרשור הזה.

מה שכן השתנה מלפני ארבע שנים כשכתבתי את התגובה ההיא, הוא שמאוהל זוגי אחד של נורת'פייס ועוד אוהלים פושטים קטנים חסרי שם, עברנו למאהל קומפלט של אוהלים לשלושה של נורת'פייס.

ד ו ר ו ן
08-04-24, 10:12
לא יודע למה החוכמות המתקפלות-מהירות האלה ואוהלי הענק טובים. לוקחים קונספט פשוט וטוב ומסבכים ודופקים אותו.

נוחות.
להכניס את הצימידן בגדים וציוד אישי שיהיה זמין.
כדי לעמוד באוהל.. להתלבש ולנוע בצורה נוחה.

לטיולים מצומצמים אני גם לוקח אוהל קטן.

איל מ
08-04-24, 11:17
נוחות.
להכניס את הצימידן בגדים וציוד אישי שיהיה זמין.
כדי לעמוד באוהל.. להתלבש ולנוע בצורה נוחה.

לטיולים מצומצמים אני גם לוקח אוהל קטן.

מה שדורון כתב.
כשצריך להחליף בגדים/להתלבש באוהל, חייבים אוהל עמידה. (לא חייבים, אבל באמת שמבאס לעשות זאת בישיבה או על הברכיים). שורה תחתונה, כשהאשה מצטרפת לטיול, מגיע איתה האוהל קאבין. כשזה רק הילדים- אוהל השחלה/הקלקה.
כשזה רק אני, זה בכלל רק כילה, או שינה באוטו.

idanw
08-04-24, 11:44
עידן, אכפת לך לחזור על ההבדלים ביניהם?
בעיקר האם זה הזול עמיד בגשמים?

1. עובי בד כפול
2. אטימות לאור
3. כיסוי גשם\שמש מכסה יותר
4. רוכסנים ברשתות (כדי שיהיה אפשר לפתוח ולסגור חלונות מבפנים)
5. מידה (2.6X3 מול 3X3)
6. רצפה עשוייה קורדורה ניילון עבה (ביקר) מול יוטה (בזול)
7. 3 חלונות מול 2

שניהם אטומים לגשם.

בכל מקרה - הגרסה המוזלת לא קיימת כרגע במלאי ואין צפי חזרה שלה.

עידן

סולי
08-04-24, 12:05
תודה עידן!

נראה שגם בנפח וגם במשקל צריך להיות הבדל ביניהם .. לא?
היקר עם בד כפול ועבה יותר וכיסוי מוגדל.. מניח שבאריזה הוא אף יותר גדול מהזול שקניתי.

אני אשמור אותו לתנאים קשים..
אבל אגרור את אישתי והילדים לסניף דקטלון הקרוב לבחון מקרוב את ה4.1 שלהם, צריך גם ככה כיסאות ושולחן לילדים...

חנן,
אין פה שום דבר מסובך... לנפח אוויר עם משאבה חשמלית.
ולהפך טכנולוגיות הייצור והבדים אני מניח השתפרו ועשו הכל לעוד יותר פשוט מבעבר.

כאמור בטיולי בדד בחרתי בדקטלון הזה:
https://youtube.com/shorts/G2mUArYhMZg?si=TGvelV412vwIX89j
ופשוט מאוהב... אשמח אם תראה לי אוהל פשוט יותר מזה.. שגם אטום למים וגם לאור השמש ובצבע בהיר כדי שלא אתבשל.

לביא
13-04-24, 12:00
מקרה כנראה נדיר, מדגיש את חשיבות חוזק הבד באוהל, או לחליפין אוהל גג.

https://rotter.net/forum/scoops1/844736.shtml

Sent from my SM-S921B using Tapatalk

ד ו ר ו ן
13-04-24, 12:30
מקרה כנראה נדיר, מדגיש את חשיבות חוזק הבד באוהל, או לחליפין אוהל גג.

https://rotter.net/forum/scoops1/844736.shtml

Sent from my SM-S921B using Tapatalk

בחייאת.. מה הקשר?
הפירינאי שלנו פירק בשיניים קרש בניין בעובי 10סמ כדי לצאת מהחצר.
לשים פלטות מיגון באוהל?

-->