PDA

צפייה בגרסה מלאה : דלק באיכות טובה

Neilman
23-04-17, 19:28
ערב טוב לכל החברים,

בשעה טובה התחדשתי ברכב חדש (2006, אבל אצלי הוא חדש :)). מדובר ברכב שה"מחלה" שלו זה מזרקים רגישים (אלפא רומיאו GT) ולכן אני מחפש המלצה על תחנת דלק באזור קדימה, כפר יונה, נתניה שאתם יודעים שהדלק שם הוא באיכות טובה (איך אפשר לדעת בכלל?).
המלצות יתקבלו בברכה.....

כמו כן, לצורך העניין, אני יודע שאין לדלק 98 שום יתרון, השאלה אם הוא יותר נקי??

תודה

דרור ברלי
23-04-17, 19:32
יש מכוניות שהיצרן דורש שימוש בדלק 98.
זה נאחס רציני כי לא בכל תחנה יש את הדלק היקר הזה.

האם הוא יותר נקי? מי יודע. היום נקי, מחר לא. לך תדע מה המיכלית מספקת.

Neilman
23-04-17, 19:42
היצרן לא דורש 98. הקו מחשבה היה שאולי הוא יותר נקי אז זה יהיה שווה את ההפרש....
השאלה אם יש היגיון בחשיבה הזו....
מבחינתי 95 מספיק טוב. השאלה איך יודעים איפה יש דלק באיכות נורמלית???

דרור ברלי
23-04-17, 20:35
אם היצרן לא דורש 98, אז הויכוח מיותר.
לגבי נקיון הדלק - זו אותה תשובה שנתתי לך קודם. אין לך שום כלים לדעת א םהדלק נקי או לא. ואם מה שהיה נקי אתמול, יהיה נקי בעוד חודש.
הנסיון שלי עם מכוניות שכנראה קצת פחות רגישות לעניין הזה מאשר האלפא המיוחסת.
לפני 29 שנה היתה לי אלפאסוד עם מנוע משופר בעל יחס דחיסה גבוה, קמשפטים חמים ושאר אבזרי ביצועים, עדיין עם קרבורטורים, והיתה לה רגישות קבועה לדלק מזוהם, מהול, אוקטן נמוך מדי. כל צרה שקשורה לאיכות הדלק התבטאה מיד ביציאה מכיוונים ובירידה מורגשת בביצועים שלזמנם היו סנסציוניים. נסענו קבוע עם בקבוקי אוקטן-בוסטר בבגאז' והיינו מוזגים בכל תדלוק. זה היה ניג'וס מעצבן וגם יקר אבל מה לא עשינו אז כדי להיות מלכי הרייסים....

מה הוראות היצרן לגבי טיפול במזרקים של ה-GT?

Neilman
23-04-17, 20:45
א. מה זה אוקטן בוסטר?
ב. לא יודע מה הוראות היצרן לגבי טיפול במזרקים... איך מבררים?
ג. סוף סוף אני מבין מה כל הדיבור מסביב לאלפות ;) לא שיש לי ניסיון עם יותר מדי רכבים, אבל זה ללא ספק הרכב הכי כיף שאני נהגתי בו בכמה סדרי גודל...

איל מ
24-04-17, 08:13
בעקבות נסיון רע מעולם האופנועים.
רכבתי הרבה על אופנוע אפריליה עם צרות צרורות במערכת ההזרקה.
בשלב מסוים נמאס למוסך לנקות ולטפל (היה באחריות ), והמליץ לי לעבור ל98, בטענה שיותר נקי.
לא יודע אם ה98 באמת יותר נקי או שפשוט תחנות שמחזיקות אותו הן מראש יותר מסודרות ומקפידות, אבל באמת פחתו הבעיות.
אגב, זאת באמת צרה למצוא תחנות כאלו.

Neilman
24-04-17, 08:25
בגדול, אני צריך למצוא רק תחנה אחת.....
ברגע שאני אדע על תחנה אחת שהדלק בה נקי אני אתדלק רק בה. אני לא עושה קילומטרז שמצריך לתדלק כל יומיים... פעם בשבועיים אין לי בעייה לעשות את המאמץ ונסוע עוד 5 דקות לתחנה שאני יודע שאני יכול לסמוך על איכות הדלק שלה.
השאלה היא א. אם יש כזו וב. אם ה-98 באמת יותר נקי מעצם היותו 98....

ofiredri
24-04-17, 09:17
ברוב המקרים, סונול 95 גולד נחשב דלק נקי ואיכותי.

חפש תחנה באזר שלך:

https://www.sonol.co.il/gas-stations/

Neilman
24-04-17, 13:57
איך אפשר בכלל לדעת אם הדלק באיכות טובה??
מישהו בודק את זה?

נדב42
24-04-17, 14:23
אני לא חושב שמישהו יכול באמת לענות לך על זה. גם אם מותג מסויים נחשב טוב, אם המיכל התת-קרקעי בתחנה הספציפית לא אטום לחלוטין זה לא יעזור. היה לי מקרה עם אופנוע שהתחיל לגמגם אחרי תדלוק (ביום גשום), עצרתי בתחנה אחרת ורוקנתי את הדלק, תדלקתי מחדש והכל הסתדר.

המלצתי: בחר לך תחנה אחת קבועה שנוח לך לתדלק בה, ותדלק בה באופן קבוע, כך זה יצמצם את הסיכון. אם אתה נתקל בבעייה וחושד בדלק, פשוט תחליף תחנה אבל תמשיך באותה המתכונת של נאמנות לתחנה.

בהצלחה והנאה רבה :)

Neilman
24-04-17, 14:31
ולגבי 95 או 98?כעיקרון היצרן לא דורש 98, השאלה אם יש סיבה ריאלית לישוב שמדובר בדלק נקי יותר/טוב יותר?

נדב42
24-04-17, 14:40
אלו לכאורה מוצרים שונים, אבל אני מעריך שבסופו של דבר כולם מגיעים מאותו בית זיקוק, ולכן בהקשר של "נקיון" המוצר לא נראה לי שיש הבדל.
בגדול, הנוהג הרווח הוא שאם אין לך צלצולי מנוע אז אין סיבה להעלות את האוקטן.

אם מערכת ההזרקה שלך נחשבת רגישה, הייתי שוקל להוסיף מדי פעם תוסף דלק כמו K44 או Liqui-Moly gold label, מאמין שתמצא אחד מהם כמעט בכל תחנת דלק ... סתם כדי למנוע הצטברות מזדחלת של משקעים ...

ש01
24-04-17, 14:53
לפני שנים (1986...) אבא שלי קנה מקצין אום וולוו 240 טורבו 1984, אחת מ-3 שהיו אז בארץ (2300 סמ"ק טורבו וכיף גדול לאותם ימים).
ההנחיות של האומ"ניק ושל המוסך (מוסך איילון, היה היחידי שטיפל ברכבים כאלו באותה התקופה) היו - לכל תדלוק שני להוסיף בקבוקון של LM (אולי היה זה אוקטן בוסטר??)
האוטו נסע מצויין, ללא גמגומים וצלצולים, עלה את סדום כמו שאף אחד לא עלה ונמכר בצער רב חודש לפני שהוצאתי רישיון נהיגה....

Neilman
24-04-17, 15:01
הקיצר ההמלצה היא כל כמה תידלוקים להוסיף תוסף לאינג'קטורים?

נדב42
24-04-17, 15:14
אלו חומרים חזקים, גם שימוש יתר בהם לא מומלץ ... הייתי משתמש לפי התדירות (והמינון) שרשום על אריזת המוצר.

asypeer
24-04-17, 16:02
מה שלא יהיה, אל תתפתה לתחנות של סד״ש בכפר יונה/נתניה

-->