PDA

צפייה בגרסה מלאה : עצה בנוגע לנשיכה של כלב

asypeer
26-04-17, 19:51
אז ככה,
הכלב של אחותי נמצא אצל ההורים שלי במושב מאז שנולדה להם ילדה והם עברו לבית משותף.
כלב בן 9 מעורב שהיה כבר 3 פעמים בהסגר ללא נפגעים (יותר שובב מאשר מסוכן). בכדי לא לקחת סיכון מיותר, אחותי ביטחה את הכלב בצד ג׳ (יש פוליסה לדברים האלה).
אממה, שכחו לחסן את הכלב השנה (לא שיש לא ממי להידבק, כלוא בחצר כל היום באיזור חצי עירוני..) אבל בהחלט פאשלה רצינית.
לפני יומיים הבת של השכנים (דו משפחתי), סטודנטית בת 25, יצאה לזרוק את הזבל ובמקרה גם אמא שלי יצאה מהחניה עם הרכב. הכלב ברח לרחוב ונתן לבחורה ביסון דרך הג׳ינס ברגל -נשאר לה סימן כחול וזהו. לא דם ולא שריטות, יותר מכה מאשר נשיכה. הכלב כרגע בהסגר.
גיסי ניסה לדבר עם השכנה כדי להבין מה מצבה ולהתנצל אבל ברגע שהיא הבינה מי זה, היא מיהרה לנתק. כמו כן ראינו שהשכן מצלם את איזור התקיפה.
חשוב לציין שהיחסים בין הורי לשכנים ככה ככה ואהבה גדולה אין שם כבר שנים.
מה אני שואל:
1. במידה ולא נגרם לה כל נזק פיזי, קרי - לא תישאר לה צלקת או מזכרת אחרת מהאירוע (שזה לדעתי הדבר הכי חמור שיכול לקרות בסיטואציה כזו, קשה לי להאמין שהיא בטראומה נפשית)
יש להם קייס כלשהו לתביעה? עו״ד אמרה לנו שלא. מה דעתכם?
2. במידה ואכן יחליטו לתבוע, האם העובדה שהכלב אינו מחוסן יכול להיות תנאי לכיסוי ביטוחי? בהנחה שהכלב בריא (והוא בריא, בגוף לפחות)
3. להורים שלי נמאס סופית מהכלב אחרי התקרית הזו, אחותי לא יכולה להחזיק אותו. ברור שלזרוק אותו לרחוב לא יעלה בדעתנו. מישהו מכיר את החווה בדרום שמשלמים להם כמה אלפים והם מנסים למצוא לכלבים בית ודואגים להם עד אז?

תודה!!

de fox
26-04-17, 20:53
לגבי 1. תסלח לי אבל אתה אומר שהכלב היה בהסגר 3 פעמים. כלב שובב זה הגדרה שלך כבעל כלב, אני בטוח שהשכנים לא לרואים את זה ככה, בישבילים הוא כנראה מטרד. זו ממש תחושה נוראית שכלב תוקף אותך בטח בביתך ובטח שזה כלב שמסתובב לידך יום יום (שכנים)
ולגופו של עניין, עם הכלב היה בחוץ ללא מחסום או רצועה. נראה לי שיש כאן עבירה מצדכם

asypeer
26-04-17, 21:06
בפירוש לא מדובר פה בכלב צדיק. מדובר על תקופה של 9 שנים ובכל המקרים לא ננשך אף אחד מלבד עכשיו (גם אם ילד נפל והגיע לרופא כתוצאה מבהלה מהכלב - הכלב נכנס להסגר)
הכלב לא נכנס להם לחצר, זה קרה ברחוב. ברור שזה לא בסדר מצד מחזיקי הכלב.
״נראה לי״ זה לא מה שאני מבקש, או שאתה מבסס תשובה על ניסיון או ידע. או שאתה לא עונה. ככה זה עבד פה פעם לפחות..
אגב, זו לא בושה לקרוא מה שאתה כותב לפני פרסום, יש מבחר של בודקי איות ברשת.

נדב ש.
26-04-17, 21:09
לגבי 2, תבדוק בפוליסה מה כתוב.

de fox
26-04-17, 21:24
שאלת מה דעתינו. תשובה מעורך דין כבר קיבלת, ופעם היה פה יותר סבלנות לאנשים לגבי תשובות שלא מוצאות חן בעינך

asypeer
26-04-17, 21:42
צודק, אני מתנצל על התגובה שלי.

windler
26-04-17, 23:19
עקרונית יש להם עילה לתביעה משפטית .
בין אם זה בתוך החצר או מחוצה לה .
גם אם גנב ניכנס לך הביתה והכלב שלך נשך אותו , אתה חשוף לתביעה מצד הגנב.
אני בהחלט מסכים שעליך להתייעץ עם סוכן שלך ולהבין מה קורה לגבי החיסון והכיסוי . (אני ממש לא בטוח שיש קשר )

חיסון כלבת אפקטיבי ל3 שנים , בארץ נהוג לחסן כל שנה ולקבל את הרישיון מהעיריה , למה ? ככה !.
הכלב בהסגר , כך שהוא תחת ביקורת וטרינרית .
המטרה של ההסגר הינה לבחון בלבד אם הכלב חולה באמת בכלבת , שכפי שידוע היא מחלה קשה שתוך 10 ימים ניתן להבחין בה כי הכלב פשוט מת .
אני מניח שהכלב שלך לא חולה ..
יחד עם זאת ידוע לך האם בוצעה פניה למשרד הבריאות מצד הננשכת ? אם כן, כניראה שהיא תעבור גם סידרת זריקות .. למה ? רק כדי להיות ב SAFE SIDE .

ובגדול אם יש לך כיסוי ביטוחי אזי תהיה רגוע ..אתה לא הראשון ולא האחרון שזה קורה לו .

אני יכול להגיד מניסיון שגם כאשר הכלב בריא , וגם כאשר יש כיסוי ביטוחי , ההרגשה שלי כבעל כלב שנשך היא נוראה , זו סיטואציה ממש אבל ממש לא נעימה לא לבעלים ולא לנשך.

sgill
27-04-17, 00:04
עכשיו הפחדתם אותי.

הבן שלי (בן 16) מוציא כלבים של שכנים מספר פעמים בשבוע בתשלום. סוג של DOG_SITTER
אם במקרה אחד הכלבים שהוא מוציא נושך מישהו, מפיל מישהו או סתם גורם נזק. האם הבן שלי אחראי?
אני לא יודע אם לבעלי הכלבים יש ביטוח צד ג' ואני מניח שהכלבים מחוסנים (אבל לא בטוח).

עכשיו אני שוקל להגיד לו להפסיק עם העבודה הזאת.

moutzi
27-04-17, 00:12
המטרה של ההסגר זה להימנע מהזריקות. מקבלים זריקות רק אם הכלב ברח ולא ידוע מה מצבו בעשרת הימים שלאחר הנשיכה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

windler
27-04-17, 00:33
המטרה של ההסגר זה להימנע מהזריקות. מקבלים זריקות רק אם הכלב ברח ולא ידוע מה מצבו בעשרת הימים שלאחר הנשיכה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

אכן אתה צודק , רק שהפרקטיקה לא תמיד מקבילה לתאוריה .

- - - Updated - - -

עכשיו הפחדתם אותי.

הבן שלי (בן 16) מוציא כלבים של שכנים מספר פעמים בשבוע בתשלום. סוג של DOG_SITTER
אם במקרה אחד הכלבים שהוא מוציא נושך מישהו, מפיל מישהו או סתם גורם נזק. האם הבן שלי אחראי?
אני לא יודע אם לבעלי הכלבים יש ביטוח צד ג' ואני מניח שהכלבים מחוסנים (אבל לא בטוח).

עכשיו אני שוקל להגיד לו להפסיק עם העבודה הזאת.

בהחלט יש לך מה לדאוג , וייתכן ואתה צריך לבטח את הבן .. זה מקרה ספציפי כדאי לך לעשות ברור בנושא .

KOOKE
27-04-17, 07:43
וואלה עשיתם סלט.

לגבי הקייס שיש לשכנה ובכלל אחריות בעלים ו/או מחזיק של כלב-

לשכנה יש קייס בכל מקרה גם אם הנזק הגופני שנגרם לה הוא קטן מאד. משמע שהפיצוי שהיא יכולה לקבל יהיה קטן כמה אלפי שקלים בודדים.

על פי החוק בעל או מחזיק הכלב אחראי באופן אוטומטי וכמעט מוחלט לנזק גוף שגרם הכלב שלו לאדם אחר. יש בחוק רק שלוש הגנות לבעל הכלב: הניזוק התגרה בכלב, השנייה - הניזוק תקף את בעל הכלב והשלישית- הניזוק היה מסיג גבול במקרקעין של בעל הכלב.

לגבי הכיסוי הביטוחי - ברוב הפוליסות יש החרגות לכיסוי בנוגע לאחריות בשל תקיפת כלב כאשר ההחרגה לרוב קובעת שאין כיסוי אם הכלב לא הוחזק כדין וברישיון. הוחזק כדין משמע קשור ברצועה כשהוא מחוץ לבית ( אין חובת מחסום פה אלא רק לגבי גזעים המוגדרים בחוק כ״גזעים מסוכנים״).
בכל מקרה חברות הביטוח מנסות להתנער מכיסוי ביטוחי אבל במקרה לגביו שאל פותח השירשור ספק אם יצליחו.

לסיכום יש קייס אבל פיצוי קטן. כנראה שיהיה כיסוי ביטוחי והאחראיות לנזק היא כמעט מוחלטת למעט ההגנות שבחוק.

בניגוד למה שנאמר אין אחריות לבעל כלב שתקף פורץ/ גנב שחדר אליו הביתה.

asypeer
27-04-17, 08:51
תודה לכולם.
שלמה, סעיף 3א:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170427/c6a0e389e9d167c760be48aff4b71ad8.jpg

יש מצב שחברת הביטוח תתנער ?

ד ו ר ו ן
27-04-17, 19:24
לעניין החיסון, אתה יכול לבקש אישור מהוטרינר המחוזי/המטפל כי למרות שלכאורה פספסת את החיסון, עדיין יש לך תוקף חוקי.

מנסיון, עם כלב שלא חוסן בגלל שהיה חולה, ונדרשנו לתת אישור חיסון, אם לכלב יש רציפות חיסון בשנים האחרונות, ויש לו וטרינר קבוע, תלוי בוטרינר, הוא יכול לתת אישור.

klam
28-04-17, 11:43
לשכנה יש קייס ברור.
הביטוח ינסה להתנער (אין חיסון, אבל שולם הרישיון? - רק במקרה כזה, עם אישור וטרינר, יתכן והביטוח יכסה)
5K-10K יפסוק השופט. כדאי להגיע לפשרה ישירות מול השכנה.

-->