PDA

צפייה בגרסה מלאה : לינה באוהל באילת

צחי66
27-04-17, 08:02
האם עדיין ניתן להקים אוהל בחוף הצפוני באילת + מדורה? מתכנן להגיע לשם היום והגיעה אלי שמועה שהעירייה כבר לא מאפשרת את המעט שהיה.
תודה לעונים.

גלעד .ג.
27-04-17, 08:35
בצפוני אין בעייה, היינו שם בכל חג הפסח....

האיסור הוא על הדרומי....

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

MOSHIKO.L
27-04-17, 09:47
מה הדין של החוף הדרומי? איסור גורף על אוהלים?

Sent from my iPhone using Tapatalk

גיא
27-04-17, 09:47
בצפוני אין בעייה, היינו שם בכל חג הפסח....

האיסור הוא על הדרומי....

Sent from my Redmi 3 using Tapatalk

צפוני, הכוונה לחלק שבין המלונות לגבול ? אחרי שעוברים את התעלה ?

צחי66
27-04-17, 10:08
כן.

גיא
27-04-17, 10:10
כן.
תודה.

Sent from my Pixel using Tapatalk

צחי66
27-04-17, 10:12
גיא רק עכשיו שמתי לב שלא שאלת אותי. אנא התעלם מתשובתי. אני גם מנסה להבין מה המצב שם.

OFF-RoaD
27-04-17, 10:26

מותר מהצד המערבי של הכביש, לא לכיוון הים.

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

גיא
27-04-17, 10:27
גיא רק עכשיו שמתי לב שלא שאלת אותי. אנא התעלם מתשובתי. אני גם מנסה להבין מה המצב שם.
גם אותך ...
לפני כשנה בערך ראיתי שם אוהלים וקראוונים .. אני בעוונותיי באותה נסיעה ישנתי במלון יקר.

Sent from my Pixel using Tapatalk

MOSHIKO.L
27-04-17, 11:25
איזה דיכאון
אחד המקומות שהכי אהבנו.
אני מבין את העירייה עם כמות הקראוואנים (עם גנרטורים!) שהתנחלו על החוף לצמיתות
אבל לאסור גם על אוהלים?
יכלו לחשוב על משהו הגיוני יותר..
הוציאו את כל הכיף!
ומעבר לזה אוהל מערבית לכביש זה סכנת נפשות.

sam1g
27-04-17, 14:06
מותר בחוף הצפוני בקטע שממזרח לגשר הלגונה המזרחית (ממזרח למלון הרודס) ומעבר לחומת הבולדרים.
מותר גם בדרומי למעט הקטע שבין סנובה לטאבה, אסורה הבערת אש על החוף !!!

צחי66
27-04-17, 14:24
בחוף הצפוני בחניון כורכר מותר להבעיר אש?

ד ו ר ו ן
27-04-17, 19:13

היינו בשבוע שלפני פסח, מאזור המגדלור ועד לנסיכה +\- יש מקטע קטן שמותר להקים אוהלים בצד של הים.
(לפני פסח זה היה זוועה, אוהלים צפופים אחד נוגע בשני ב-3 שורות מהמים ועד לכביש).

כל השאר משולט מאד ברור שאסור אוהלים וציליות.

ומצד שני, סידרו פרגולות והצללה ציבורית.

kobiarava
27-04-17, 19:39
הגיע הזמן שיעשו עם זה סדר. האיזור הזה היה מועד להתנחלויות של אנשים שמקימים מתחמים של צליות וסוכות על החוף מלפני פסח ונשארים עד ספטמבר, כולל כל הטינופת הנלווית, עם חוף פרטי תחום בחבלים וססלים וחסר לך שתדרוך שם... הם ואחרים הקימו צעקה וירטואלית שתפסה קצת תאוצה גם בתקשורת, אבל זה לא יותר מסתם בכיינות על מה שהם כבר לא יכולים לעשות.... עדיין יש די והותר מקום לקמפינג בחוף הצפוני, להערכתי יכולים ללון שם לפחות 5000 איש, אבל שם אי אפשר להשתלט על חוף ולהפוך אותו לשלך, ואי אפשר להקים את האוהלים עם הרגליים על המים...

קובי

צחי66
27-04-17, 20:23
בדרך לשם. אעדכן מה קורה.

צחי66
28-04-17, 14:04
ישנו בחוף הצפוני במגרש התחום בבולדרים. היו עוד כ 20 קראוונים רובם להשכרה. יותר מזרחה היה מפוצץ בקראוונים מתוחמים ביוטא וססלים. מלא גנרטורים ודי מגעיל. נראה שהמפונים מהחוף הדרומי עברו לשם.
בחוף הדרומי היה מפוצץ בקראוונים קבועים קצת צפונית למלון הנסיכה.

דור אריאל
28-04-17, 15:26
ישנו בחוף הצפוני במגרש התחום בבולדרים. היו עוד כ 20 קראוונים רובם להשכרה. יותר מזרחה היה מפוצץ בקראוונים מתוחמים ביוטא וססלים. מלא גנרטורים ודי מגעיל. נראה שהמפונים מהחוף הדרומי עברו לשם.

רוב המתחמים הענקים שם זה כאלה שבאים כל שנה רק משנה לשנה זה הנהייה יותר מגעיל ,
הם מתחילים להביא איתם עוד ועוד מוצרי חשמל כמו מקררים טלוויזיות מאווררים וכ"ו ובעקבות זה עוד ועוד גנרטורים , ראיתי כבר משפחות עם 2 גנרטורים למתחם כזה.

אם שמת לב רוב הזמן חונה שם גיפ של מג"ב שעסוק בהרגעת העצבים של כמה חמומי מוח.

גם לחברות של השכרת הקרוונים יש חלק בזה כי הם צריכות להתחרות אחת בשנייה ולהציע ערך מוסף כמו שטח מתוחם יותר גדול סביב הקרוון

tallevi
28-04-17, 15:34

ובקיצור, היכן ניתן להקים אוהל/ציליה ולישון על החוף?
היכן מומלץ יותר מבחינת תפוסה ואווירה?

תודה,

טל.

דור אריאל
28-04-17, 17:49
אם זה לא בחגים אין עומס לא בצפון ( מזרח ) ולא בדרום

איפה שבא לך
אני אישית מעדיף צמוד לבסיס של חיל הים בגבול עם ירדן כי לא צריך לזוז עם הרכב בשביל כל דבר שרוצים מהעיר

תודה,

טל.

asafpeleg
28-04-17, 17:58

תודה,

טל.
רבע שעה מהחוף, חניון לילה נחל שלמה או הר יהורם. ישנים בשקט, קמים בבוקר בנחת, ארוחת בוקר ונוסעים לחוף. עד 10-11 יש מלא מקום תחת הצליות בחוף הדרומי. כך לפחות בשבת שלפני פסח.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

boaz avrahami
28-04-17, 18:40
כמו בישראל, החזירות
הזו תגמר כנראה באיסור גורף לקראוונים/ לינה בחוף.

ד ו ר ו ן
28-04-17, 19:56
קמפינג ביהס שדה אילת.
מול חוף אלמוג.
70שח לראש.
מרווח, נקי, יש צילייה מעל לראש, יש מקלחות ושירותים וחוף אלמוג ואקווה ספורט במרחק הליכה.

חנן-ג'יפולוג
28-04-17, 20:20
זה לא קשור לדוגמא הספציפית, אבל זה מעצבן אותי באופן כללי: מתי -400-350 ש"ח למשפחה לפיסת דשא (במקרה הטוב) הפכו למחיר הגיוני?

ישנו באוהל חודש בקנדה. המחיר נע בין 8-10 דולר קנדי.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

צחי66
28-04-17, 20:31
בחוף הדרומי באיזור הקרוואנים הקבועים לא ניתן להקים אוהל אלא אם בא לך לריב עם שוכני הקרוואנים. קצת יותר צפונה ליד המכון הביו ימי היה מתחם קטן וצפוף של אוהלים.
לדעתי האפשרות הסבירה ביותר, אם רוצים להישאר קרוב למרכז, זה בחוף הצפוני במגרש שצמוד להרודס, בחלקו הצפוני.
פעם קודמת ישנו בחניון השמורה. הרבה יותר שקט. נעים הרבה יותר להתעורר שם בבוקר. לא כל כך אהבנו את זה שהיינו שם לגמרי לבד. קצת פוגע בתחושת הביטחון.

ד ו ר ו ן
28-04-17, 21:19
חנן,
בשבוע שלפני פסח השלמנו סיבוב מהחרמון ועד אילת.
עצרנו אקראית בדרך.
זה היה המקום הכי זול בדרך..

לפי מה שאחרים ביקשו על אוהל או משטח קמפינג התבלבלת לרגע במחשבה שהם מנסים למכור לך את הנכס, לא רק לילה.

דור אריאל
28-04-17, 22:16
בחוף הדרומי באיזור הקרוואנים הקבועים לא ניתן להקים אוהל אלא אם בא לך לריב עם שוכני הקרוואנים. קצת יותר צפונה ליד המכון הביו ימי היה מתחם קטן וצפוף של אוהלים.
לדעתי האפשרות הסבירה ביותר, אם רוצים להישאר קרוב למרכז, זה בחוף הצפוני במגרש שצמוד להרודס, בחלקו הצפוני.
פעם קודמת ישנו בחניון השמורה. הרבה יותר שקט. נעים הרבה יותר להתעורר שם בבוקר. לא כל כך אהבנו את זה שהיינו שם לגמרי לבד. קצת פוגע בתחושת הביטחון.

מה זה חניון השמורה ?
אני מכיר מעט מאוד מקומות בארץ שאני מרגיש חוסר ביטחון להיות רכב יחיד , וזה בטח לא באיזור הזה ,

yscheiner
29-04-17, 00:44
קמפינג ביהס שדה אילת.
מול חוף אלמוג.
70שח לראש.
מרווח, נקי, יש צילייה מעל לראש, יש מקלחות ושירותים וחוף אלמוג ואקווה ספורט במרחק הליכה.

בילינו לילה במקום במהלך פסח.
אולי זה רק אני אבל...:
1. הצל נתפס לפני שהגענו - אין הרבה ממנו.
2. פיסת הדשא הבודדת נתפסה לפני שהגענו - השהות היא על קרקע חשופה.
3. המרחק מהרכב הפריע לי - העגלות אותן הם משאילים תמורת פיקדון בגודל של עגלות שוק - לא מספקות בכדי לפרוק ציוד מהרכב בצורה מרכזת.

לעומת זאת:
שמורת האלמוגים אכן נמצאת מעבר לכביש וחינם למחזיקי כרטיס ״מטמון״ של הרט״ג.
ציליות בשפע, כיסאות חינם, חוף נקי ומתוחזק (כולל שירותים ומקלחות) ופעילות הסברתית בנושאי הטבע והחוף אחת לשעה.
בילינו את רוב זמננו שם ונהנינו מאד.

ד ו ר ו ן
29-04-17, 09:21
אין דשא בכלל, אבל לא חיפשתי אז לא היה חסר..

yscheiner
29-04-17, 11:25
אין דשא בכלל, אבל לא חיפשתי אז לא היה חסר..

אם לחניון אין ערך מוסף: צל, דשא, נוחות...
אם לחניון אין ערך מוסף: להתעורר מול הים בבוקר...
אז אני בהחלט מעדיף להמשיך להנות מהרמה הגבוהה שאני מייצר לעצמי בלי לשלם על כך.
ניסינו, לא סבלנו, לא נחזור [emoji6]

Sent from my iPad using Tapatalk

ד ו ר ו ן
29-04-17, 11:34
יש לו לטעמי ערך מוסף גדול.
יש ציליות להקמת אוהלים תחתיהם.
יש שולחנות ״קק״ל״ ארוכים מוצלים ומוארים בלילה לטובת אוכל) (שבשוליים שלהם אנשים הקימו אוהל מוצל).

מרווח והם לא דוחסים לקוחות ע״ח נוחות מי שהגיע.
לנו אמרו שיש רק עוד 2-3 מקומות וכשהגענו המתחם היה מרווח מאד בין האוהלים.

יש מקלחות ושירותים.

אסור מוסיקה וגנרטורים וכו.

מצד שני, יש נקודות חשמל ליד כל צילייה ושולחן.

ולא פחות ואולי הכי חשוב, מתחם סגור עם שומר בכניסה שמסנן את אלו שאתה לא רוצה קרוב אליך..

אתה יכול להשאיר את האוהל וכל הציד וללכת לים ליד, בלי לקפל הכל.

הרכב לא צמוד אליך ולאוהלים, ואני רואה בזה יתרון, לא רוצה רכבים מסתובבים לידי.
אחרי פריקה אני גם לא צריך אותו והוא סה״כ פחות מ-100מ ממני.

לא מחפש דשא אז לא לא הרגשתי בחסרונו.

אנחנו נהננו.

מודה שחיפשתי קודם כל ליד הים, אבל מה שהלך שם היה גועל.. ויש סיכוי לא קטן בכלל שיתיישבו לידך אנשים שצורת הבילוי שלהם ליד הים די שונה משלך.

tallevi
29-04-17, 13:17
הכל נכון, אבל חניונים, שמורות, בתי-ספר שדה וכיו"ב, זה די קרוב...וליד...וכמעט...אבל זה לא ממש.
אני מתכוון לאוהל על המים...לזה אין תחליף. לקום בבוקר עם רחש הגלים, לעשות צעד או שניים לתוך המים רק בשביל לקרר את הגוף כל שעה עגולה...לזה אני מתכוון. נו...אתם יודעים...הכיף האמיתי.

אז אני מבין שהאפשרות עדיין קיימת, באופן מוגבל ומצומצם, ורק בימי חול רגילים שלא בעומס. אולי סופ"ש הבא...

תודה,

טל.

דור אריאל
29-04-17, 14:38
הכל נכון, אבל חניונים, שמורות, בתי-ספר שדה וכיו"ב, זה די קרוב...וליד...וכמעט...אבל זה לא ממש.
אני מתכוון לאוהל על המים...לזה אין תחליף. לקום בבוקר עם רחש הגלים, לעשות צעד או שניים לתוך המים רק בשביל לקרר את הגוף כל שעה עגולה...לזה אני מתכוון. נו...אתם יודעים...הכיף האמיתי.

אז אני מבין שהאפשרות עדיין קיימת, באופן מוגבל ומצומצם, ורק בימי חול רגילים שלא בעומס. אולי סופ"ש הבא...

תודה,

טל.

התמונה הזאת צולמה כמה ימים לפני פסח , המקום הכי טוב זה איפה שיושבים החברה על הכיסאות ( קצת לפני המפרשיות של הצבא )

יש לך מקום בצל גם לך וגם לרכב..

114571

kobiarava
29-04-17, 14:56
את זה לא תוכל לעשות יותר בחופים הדרומיים. לא בחגים ולא בתקופה המתה. המקום היחיד שבו זה עדיין אפשרי, וזה אם לא יהיה עמוס, זה בחוף הצפוני ביותר, צמוד לגבול ירדן, מה שפעם היה חוות הדגים. אם אתה מגיע בזמנים המתים, החוף יכול להיות לגמרי שלך, אבל בתקופה עמוסה- לא יהיה לך מקום או רצון להכניס גפרור, בין האוהלים, צליות, הגנרטורים ומערכות הקריוקי...

קובי

kobiarava
29-04-17, 15:03
עכשיו אני גם רואה שבעצם התמונה שדור צרף היא של החוף שאני מדבר עליו... אז יש קצת פינות צל- 4-5 ינבוטים גדולים שצומחים שם ואפשר גם להקים את האוהלים תחתם, יש מגרש חניה מסודר, שאי אפשר לרדת ממנו עם הרכב לכיוון החוף כדי לפרוק את הציוד אבל גם הקרוואנים בזכות האיסור הזה לא יורדים לרצועת החוף, ויש ברזיה למים תפעוליים, לא הייתי מסתמך על טיבה כמקור מי שתיה. חוץ מזה, החוף די ריק גם בסופי שבוע כל עוד זו לא העונה הבוערת או מועדים וחגי ישראל...

asafk
29-04-17, 23:00
מה שהלך בחופי אילת בפסח היה כל כך מגעיל, כל כך רועש, כל כך המוני וכל כך מטונף... שאני לא ממליץ לאף אחד להגיע לעיר בכלל בחופש.
מילאנו דלק, הצטלמנו ליד המים, וחזרנו למדבר...

מישהי שפגשתי שהיתה גרה בואן בחוף הדרומי סיפרה לי שלפני פסח הגיעו פקחים ואמרו לה להתפנות, ואז יישרו את החוף שמו שלטים שאסור להעמיד קרוואנים ואוהלים חוץ מבמתחם אחד, ואמרו לה שאם היא רוצה היא יכולה לעבור לגור בחוף הצפוני. היא ראתה מה הולך שם מבחינת צפיפות ובלגאן, מילאה סולר ועברה דירה לחוף הצוק בתל אביב.

אסף.

sam1g
30-04-17, 09:39
[QUOTE=asafk;746799]מה שהלך בחופי אילת בפסח היה כל כך מגעיל, כל כך רועש, כל כך המוני וכל כך מטונף... שאני לא ממליץ לאף אחד להגיע לעיר בכלל בחופש.
מילאנו דלק, הצטלמנו ליד המים, וחזרנו למדבר...

++!!!!!

עפר ג
30-04-17, 09:54
מה שעצוב ומקומם זה שלא נשאר לאן ללכת. לפחות לא לאלה שלא רוצים להצטופף כמו סרדינים בתוך הרעש והבלגן. לא באילת לא בים התיכון ובטח לא בכנרת. גם לפי חוק ה 100 מטר הרשויות תכננו את החניות בצורה הכי דבילית ולא נוחה שאפשר, לדעתי במכוון.

Sent from my SM-G531H using Tapatalk

דור אריאל
03-05-17, 19:07
כנראה ש " לחוק אי הקמת אוהלים באילת" יש הרבה פרשנויות ,
בפסח היה מותר להקים אוהלים על החוף בחלק הצפוני רק ממזרח לתעלת הקינט , לפי התמונות האלה הקימו מאהלים גם ממערב לתעלה

בתמונה השנייה אפשר לראות למה לא להגיע לאילת בחגים..

114652

114653

sam1g
04-05-17, 08:50
כנראה ש " לחוק אי הקמת אוהלים באילת" יש הרבה פרשנויות ,
בפסח היה מותר להקים אוהלים על החוף בחלק הצפוני רק ממזרח לתעלת הקינט , לפי התמונות האלה הקימו מאהלים גם ממערב לתעלה

לא נכון בעליל.
החלוקה בין אזורי מותר ואסור מאוד ברורה ואם יש איזושהי פרשנות היא כפי הנראה שלך, אין לי מושג על בסיס מה.

בפסח, כמו בכל יתר עונות השנה, מותר להקים אוהלים ו/או להציב קראוונים בחוף הצפוני (בחלק המזרחי שלו)
מעבר לשורת הבולדרים.
עיריית אילת אף מציבה במקום עמדות שטיפה ותאי שירותים.

kobiarava
04-05-17, 10:22
אני חושב שהבלבול נובע מההנחיה של "מעבר לתעלה", ההוראה של העירייה היא מעבר לתעלה של הלגונה, והחבר פה הבין בטעות שמדובר במעבר לתעלת הקינט.

boaz avrahami
04-05-17, 11:31
זה נראה שצריך להכניס את כולם בתעלה.
מכיר מחנות פליטים שנראים פחות רע

NRG
04-10-17, 08:23
בוקר טוב
אז מה אומרים...
סוכות באילת יותר סביר מפסח או שאותו כיוון בגדול?

צחי66
05-10-17, 21:42
בוקר טוב
אז מה אומרים...
סוכות באילת יותר סביר מפסח או שאותו כיוון בגדול?

אם עוד רלוונטי עבורך, החוף הצפוני נראה זוועה.
אנחנו בחניון לילה נחל שלמה תחתון, סבבה שם. יש משהו כמו עשרה אוהלים.

-->