PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות קיט הגבהה אולדמן ללנד 120

grizli70
27-04-17, 18:01
אחרי בדיקות והתלבטויות נרכש בהנפלד קיט וזה הותקן באמצעות מתקין מאושר יבואן.
הדרישה היתה עקב משקלים מאחור ובפרונט לקפיצי hd ובולמים בהתאמה משמע
אחורי קפיץ 286 ובולם 60004
קדמי קפיץ 885 ובולם 90000.
בפועל הותקן מאחור בולם 60112 שהוא "רך " יותר הסבר היבואן עמ שהרכב לא יהיה קשיח יתר על המידה זה לא מה שהוזמן אך נגיד שההסבר משכנע.
קדמי הותקן בולם כנדרש אך קפיץ 884 בתוספת ספייסר.
לטענת היבואן כל הקפיצים 883 884 885 הנם אותו הקפיץ השינוי היחידי אותו ניתן לבצע הנו הוספת ספיסרים נשמע מופרח .
בפועל הרכב נושא משקלים הכוללים כננת תושבת 2 מצברים ותכנון להרכיב פגוש מתכת .
האם למישו תובנה הצעה או פתרון ?????
התנהגות פרונט הרכב לא עונה על הציפייה והדרישה הרכב רך מתנדנד
תודה

איל מ
27-04-17, 18:28
בלי להכיר לעומק, נשמע כאילו שמורחים אותך.
למיטב זכרוני, הקפיצים הם עם אותו קבוע אבל באורך ראשוני שונה. לכן עניין הספייסר תמוה.

grizli70
27-04-17, 18:36
השאלה המרכזית האם הקפיצים כולם בדרגת קשיחות זהה כפי שטוען היבואן ולתשובתך את עניין אורכם פותרים בספייסרים.
הסוגיה היא תפקיד הקיט להקשיח את הרכב ולאפשר תפקוד יעיל יותר בשטח וכמובן יכולתו לתפקד כראוי בעומסים כ 150 קג בפרונט
ירד מהרכב קיט בילשטין שהיה רך בלשון מעטה .

yoni_0000
27-04-17, 18:50
כנראה שאין ליבואן בדיוק מה שביקשת והם לא רגילים לבקשות כלכך ספציפיות.. אני לא רואה שום אינטרס שלהם לא להביא לך את מה שביקשת.

השורה התחתונה היא איך התחת שלך מרגיש עם הסטאפ הזה.
אם נוח לך והרכב מתנהג כמו שציפית אז אין טעם להילחם.

האופציה השניה היא להתחיל במלחמות ולבקש החזר על הקיט.. ואז חזרת למקור (ויש סיבה שהחלפת..) ואת המק"ט הספציפי שרצית לא תקבל כי פשוט אין.

כן אתה צודק, מרחו אותך, השאלה אם יש טעם להתווכח.

grizli70
27-04-17, 19:00
חבר הדיון כרגע הוא ענייני עמ לנסות לקבל הצעות לפתרון
ולבדוק עם מי מהחברים שיש לו ידע האם אכן כל הקפיצים שהוזכרו בעלי אותה דרגת קשיחות והטיפול הוא באורך באמצעות טבעות כפי שטוען היבואן
אם כך הוא המסקנה לאולדמן אין קיט בעל יכולת להתמודד עם משקלים ולתת מענה נאות בשטח כמו דיונות שפצ וכ .
ההסבר או התירוץ הוא הפיצוי ככל הנראה נוחות בכביש .
הצעות יעול יתקבלו בברכה

נמרוד
27-04-17, 20:05
יש לי בשבילך תשובה מדויקת:

אכן, שלושת הקפיצים זהים, אותו קבוע קפיץ, ההבדל באורך. בין 883 ל884 יש 15 מ"מ הבדל, ו885 ארוך בעוד 5 מ"מ. אולדמן הגדירו שלושה קפיצים שונים על מנת לתת גובה מדויק בהתאם למשקל מקדימה - פגוש מקורי/ברזל/כננת. אם אתה שם קפיץ 884 על פגוש מקורי תקבל בערך 50+ מ"מ. אם היית שם לפי ההמלצה של החברה 883 היית מקבל בערך את 35 המ"מ כמו שכתוב בקטלוג. מה שבטוח - זה אותו הקפיץ, אותו קבוע קפיץ ואותה התנהגות.

אני נוסע על ויגו - מתלה קדמי זהה לחלוטין - התקנתי גם 884. ההבדל בין 884 ל885 זניח - 5 מ"מ כאמור.

אם התוצאה לא מוצאת חן בעיניך זה עניין סוביקטיבי, אבל זה לא בגלל הקפיץ. 885 היה מרגיש אותו דבר, כמו 884 עם ספייסר. בוודאות.

יש את הטבלאות מהקטלוג בשרשור על הטנדר שלי, בחתימה בתחתית התגובה.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

YoavR
27-04-17, 20:12
בלי להכיר לעומק, נשמע כאילו שמורחים אותך.

פששש
בלי להכיר לעומק אתה מכפיש כל כך בקלות?

באותו מטבע אני יכול לומר שבלי להכיר לעומק נשמע כאילו פות"ש מורח אותנו...

גריזלי,

לא מכיר את הסיפור שלך ואת הפרטים אבל ה883, 884 וה885 הם בעלי אותו קבוע קפיץ. ההבדל בינהם הוא רק בגובה. לכן אין ממש הבדל בין, נניח, 883 ל882 עם ספייסר.

בכל אופן, הנפלד, לרוב לא עובדים מול לקוחות פרטיים. מי שעומד מול הלקוח ואחראי על התאמת הסט הוא המתקין.
אני תוהה, למה אתה ניגש לפורום ולא למתקין?
המתקין ניפנף אותך? הנפלד מתנערים ממך?

בשורה התחתונה אתה לא מרוצה ומרגיש שהסט לא תואם את דרישותך. נשמע שאתה לקוח שיודע מה הוא רוצה. גש למתקין ותבקש להחליף את הקפיץ.

יוני, מאיפה הנחרצות?
אתה יודע משהו ששאר הגולשים לא?

grizli70
27-04-17, 20:21
תודה רבה התשובה שלך זהה למה שנאמר עי יועץ הנפלד עוד שיספקו ספייסר נוסף עמ לקבל הארכה היות והרכב שקע מעט.
יחד עם זאת כדאי שנפנים לרכב עם כננת פגוש 3 ממ 2 מצברים ורצון לקבל מגהץ בשטח כדאי לשקול קיט אחר ??

grizli70
27-04-17, 20:28
חבר יקר
למה מכפיש קטונתי דיון ענייני מבקש לקבל ידע ונסיון מבעלי נסיון או ידע כאשר ברור לי מעל לכל ספק ולאחר דמים ומזומנים שאין כמו להתייעץ.
לגבי ספקים מתקינים אני אעדיף לקנות ולהתקין חדש הבריאות חשובה יותר
אני תוהה על מי אתה מרחם בדיוק ??

asafk
27-04-17, 20:43
אני חושב שאת התשובות אתה צריך לקבל מהמתקין שהוא נקודת המכירה והוא זה שנושא באחריות לספק מה שביקשת.
ונכון שקבוע הקפיץ זהה וההבדל הוא באורך ההתחלתי, ונכון שספייסר פותר בדיוק את זה - אבל בשורה התחתונה ביקשת א וקיבלת ב מן הראוי שאותו מוסך יציג לך את הסוגיה ויקבל את אישורך טרם ההתקנה ולא אחריה, וזה עניין של שירות. לא עניין טכני.
עוד עניין חשוב הוא ההתייחסות הכללית של בוחני רישוי לקפיצי הגבהה (עובר) ולספייסרים (לא עובר). גם אם זה חוקי ומאושר תלוי על מי תיפול או מי ייפול עליך - זה עלול להיות בעייתי.

אסף.

grizli70
27-04-17, 20:59
אהלן אסף
המפרט סוכם ביני לבין הנפלד המתקין אינו ממש צד בענין.
אלה שנשלח בולם אחורי וקפיץ קדמי שלא כפי שסוכם.
ההסבר לענין הבולם האחורי ניתן והתקבל דאז.
נושא הקפיץ הקדמי התברר לאחר חודשיים כאשר הרכב שקע מעט ואינו קשיח דיו ושטח יעודי ולעומסים הרלוונטים בפרונט.
קיבלתי תשובות מספקות הרבה לא ניתן לעשות ככל הנראה אלא ליישם ספייסר נוסף בבוא הזמן להרכיב קיט שניתן לכייל אין קיצורי דרך .
נושא אישוי סוגייה נפרדת לא לכאן

yoni_0000
27-04-17, 21:12
יוני, מאיפה הנחרצות?
אתה יודע משהו ששאר הגולשים לא?

זו לא נחרצות, זו השערה. יש לך הסבר יותר הגיוני?

חוץ מזה לפותח הנושא- ספייסר נוסף יתן לך גובה אבל לא יקשיח את הקפיצים.

YoavR
27-04-17, 21:26
ואת המק"ט הספציפי שרצית לא תקבל כי פשוט אין.

כן אתה צודק, מרחו אותך

סליחה, בעיה שלי בהבנת הנקרא.
ברור שאלה השערות....

boaz avrahami
27-04-17, 21:30
חסר לי פה באחת התשובות ״גילוי נאות״

yoni_0000
27-04-17, 21:34
כשאתה משלם על א', מקבל ב' ודוחפים לך עם סיבות כאלה ואחרות (אפילו אם מוצדקות) בלי לתאם מראש זה לא מריחה? איזה עוד אינטרס יש להם לא להביא לו את מה שביקש?

יואב אם היית דורש משהו ספציפי ברמת המק"ט והיו מביאים לך משהו דומה היית מחליק עם זה?

YoavR
27-04-17, 22:13
יואב אם היית דורש משהו ספציפי ברמת המק"ט והיו מביאים לך משהו דומה היית מחליק עם זה?

בשום פנים ואופן לא!
ולכן גם המלצתי לו לחזור למתקין ולדרוש שיתאימו לו את הסט לשביעות רצונו.

מקומם אותי שאתה ישר מסיק, על סמך הודעה עילגת בפורום, שיש כוונת זדון.
אתה לא מצליח להעלות על דעתך שום תסריט אחר.

בועז,
צודק.
***אני עובד הנפלד***

ד ו ר ו ן
27-04-17, 22:18
ונכון שקבוע הקפיץ זהה וההבדל הוא באורך ההתחלתי,
אסף.
מעלה הסליל לא משפיע גם הוא על הקשיחות של קפיץ נתון?

yoni_0000
27-04-17, 22:26
טוב, זה כי בישראל בדרך כלל מנסים לדפוק אותך.
אבל זה דיון ליום אחר...

נמרוד
27-04-17, 22:43
מעלה הסליל לא משפיע גם הוא על הקשיחות של קפיץ נתון?
לא.

ד ו ר ו ן
27-04-17, 22:55
לפי מה שנאמר לי הזוית בין הכריכות משפיעה על הקשיחות בנוסף לעובי הסליל.

יש בזה הגיון בהתייחס לזוית המנוף על נקודת הפיתול.

asafk
27-04-17, 23:16
דורון אתה צודק. היחס בין מספר הכריכות לאורך החופשי גם הוא משפיע על קבוע הקפיץ. במקרה הזה ההבדל זניח.

אסף.

איל מ
27-04-17, 23:47
פששש
בלי להכיר לעומק אתה מכפיש כל כך בקלות?

באותו מטבע אני יכול לומר שבלי להכיר לעומק נשמע כאילו פות"ש מורח אותנו...

גריזלי,

לא מכיר את הסיפור שלך ואת הפרטים אבל ה883, 884 וה885 הם בעלי אותו קבוע קפיץ. ההבדל בינהם הוא רק בגובה. לכן אין ממש הבדל בין, נניח, 883 ל882 עם ספייסר.

בלי להכיר לעומק כתבת בדיוק את מה שחשבתי ורשמתי.
הקפיצים הם בעלי אותו קבוע קפיץ ובאורך שונה. ולכן כשאמרו לו שזה אותו קפיץ רק עם ספייסרים, זאת לא רק מריחה אלא נסיון לנפנף אותו לעבר הפתרון הקל על המתקין.
אני לא אכנס לפיזיקה ולהאם יש הבדל בין עם ספייסר לבין בלי, אבל אם הייתי מזמין קפיץ באורך מסוים הייתי מצפה לקבל אותו ולא להוסיף עוד טלאים למערכת (ספייסרים).

asafk
28-04-17, 00:27
אז כולם תמימי דעים.
אתם רואים שנחמד פה?

אסף.

נמרוד
28-04-17, 09:35
דורון אתה צודק. היחס בין מספר הכריכות לאורך החופשי גם הוא משפיע על קבוע הקפיץ. במקרה הזה ההבדל זניח.

אסף.

כנראה זניח כל כך שהוא לא קיים בעולם המעשי, וגם לא בתיאורטי (בחישוב של קבוע קפיץ אין משתנה לאורך חופשי). אפשר לקחת את זה לדיון מעניין ונפרד בפורום הנדסת ג'יפים, אם זה מעניין את דורון.

לפות"ש - בשביל למצוא פתרון מעשי, אתה צריך לחדד את הבעייה.

האם הבעייה היא של גובה לא מספק? הרכב שקע? את זה אתה יכול לפתור כמו שהציעו לך על ידי ספייסר של עוד מ"מ ספורים.

אם הבעייה היא שהקפיץ רך מדי, אז קפיץ 885 לא היה עוזר לך, זה אותו הקפיץ, וזה מה שאולדמן ממליצים בשביל הפרונט של לנדקרוזר דיזל. כ

לשאלתך - אין כזה דבר קפיץ סליל מתכוונן. בבולמי קוילאובר מסוימים, יקרים יותר, אפשר לכוון את הגובה ההתחלתי של הקפיץ על ידי הטבעת שמתברגת על גוף הבולם - אבל זה לא שונה בכלום מהוספת ספייסרים, רק יותר קל לביצוע.

אם אתה רוצה להרגיש קפיץ קשה יותר יש משהו שאתה יכול לעשות - לא מומלץ לאורך זמן! - אתה יכול להכניס ספייסר מבטל כריכות כמו בתמונות. עלות כספית זניחה (http://www.ebay.com/bhp/coil-spring-spacers). ביטול כריכה מעלה את קבוע הקפיץ בצורה משמעותית, ככה תוכל להרגיש אם אתה באמת רוצה קפיץ קשה יותר. רק אל תיסע ככה יותר מדי בשטח...

114555114556

asafk
28-04-17, 09:57
עוד שיטה שעובדת במכוניות כביש כדי להעלות את קבוע הקפיץ היא לנסר חצי כריכה או כריכה שלמה אפילו. לא יודע אם זה מסתדר מבחינת הגאומטריה אבל זה בטוח מקשיח את הקפיץ.

מעשית כשאנחנו אומרים שקפיץ הוא רך מדי הביטוי לזה בשטח הוא שאתה סוגר מתלה בנסיעה יותר ממה שהיית רוצה. זה המצב?
עוד דרך להסתכל על זה היא כמה מתוך המהלך שלו המתלה נסגר בעמידה. אם זה יותר ממחצית המהלך הקפיץ רך מדי. אם הוא נסגר בין 40 אחוז למחצית המהלך - כלומר נשאר בין מחצית המהלך ל60 אחוז לסגירה, זה בסדר.

אסף.

ד ו ר ו ן
28-04-17, 10:35
כנראה זניח כל כך שהוא לא קיים בעולם המעשי, . H]
זה קיים ורלוונטי לדיון כי אולדמן הכניסו את המשתנה הזה כדי לפצות על משקל וגובה שונה.
ועובדה שהגובה החופשי השונה עם אותו חוט משיג גובה אחר מאשר אותו עובי חוט ומעלה סליל נמוך יותר.

זה רלוונטי לדיון כי פות״ש מרגיש ש״עבדו״ עליו, כי זה ״אותו הקפיץ״ ובפועל השינוי הקטן הזה כן משנה לכוונון הגובה הסופי.

לגבי הרכות והנדנוד, המתואר, זה משהו שיכול לקבל התייחסות גם עם בולם קשיח יותר ולאו דווקא קפיץ קשיח יותר.

השאלה האם יש בולם אחר לאולדמן.

נמרוד
28-04-17, 12:27
אני אחדד שוב: לא קיים הבדל בקבוע קפיץ (כתבתי זניח עד לא קיים כדי לא לסתור את אסף... זה כאמור דיון נפרד).

אותו קפיץ, אותו קבוע, אותה קשיחות. ההבדל באורך התחלתי נועד כדי להגיע לאותה נקודת עבודה נומינלית ("הגבהה") בכלי רכב עם או בלי כננת ופגוש. אותו אפקט מושג עם ספייסר.

אני לא אוהב לכתוב "תאמין לי"... אבל תאמין לי. אני מתכנן קפיצים. הרבה יותר מדויקים וקריטיים. אני גם בודק בפועל כל מנה אצלי במעבדה (יש לי מכונת מתיחה שרוב המהנדסים פה יקנאו בה).

אני מסביר לפות"ש את ההסבר הטכני שכנראה לא קיבל בצורה ברורה מנציג השירות של היבואן. הרבה פעמים נציגי שירות לא באמת יודעים להסביר הנחיות שקיבלו ממחלקת ההנדסה, בטח כשהמהנדסים באוסטרליה והיבואן פה בישראל. זה לא הופך את השורה התחתונה לפחות נכונה.

בשביל זה פורום ג'יפולוג קיים.

נמרוד
28-04-17, 12:29
ואם להיות מעשי - גריזלי תענה לאסף. האם המתלה נסגר לעיתים קרובות בנסיעת שטח? כמה מאורך הקפיץ נסגר תחת משקל הרכב (צריך לבדוק על הליפט)?

grizli70
28-04-17, 13:09
חסר לי פה באחת התשובות ״גילוי נאות״

מעניין שתף אותנו מי החפרפר :)

grizli70
28-04-17, 13:23
ואם להיות מעשי - גריזלי תענה לאסף. האם המתלה נסגר לעיתים קרובות בנסיעת שטח? כמה מאורך הקפיץ נסגר תחת משקל הרכב (צריך לבדוק על הליפט)?

אהלן חברים
ראשית תודה על המידע הענייני ובהחלט שם דגש על הפרובלמה :)
העניין כרגע אינו שרות או רכילות אלה נסיון לייצר גיפ שיודע לקבל עומסים ועדיין לשמור על קשיחות בשטח .
הנחת העבודה שהקיט שנמסר לי הוא זה שסוכם מחד ומאידך גם ידע לעשות את העבודה.
בפועל פרונט הרכב שקע הרכב מתנדנד מה שמזכיר את הבילשטין ולכן הוחלפו.יתרה מכך בכל זאת רכילות משווקים 3 סוגי קפיץ שהם תכלס לא שונים במאום אחד ממשנהו אלה באמצעות ספייסרים.
טנקס חברים

ד ו ר ו ן
28-04-17, 13:30
תסלח לי אבל הדקויות חשובות.
לא מחזיק גובה=קפיץ.
מתנדנד=בולם.

זה גוזר פתרון שונה.

asafk
28-04-17, 23:26
שוב. צריך שתבהיר לנו.
מה אורך הקפיץ כשהרכב יושב עליו? מה אורך הקפיץ כשאתה מרים את האוטו על ג׳ק להחליף גלגל והמתלה פתוח?

מתנדנד- סוגר מתלה בסגירה הראשונה של הנדנוד?

אסף.

grizli70
29-04-17, 12:34
שוב. צריך שתבהיר לנו.
מה אורך הקפיץ כשהרכב יושב עליו? מה אורך הקפיץ כשאתה מרים את האוטו על ג׳ק להחליף גלגל והמתלה פתוח?

מתנדנד- סוגר מתלה בסגירה הראשונה של הנדנוד?

אסף.
אסף
אין יכולת להעביר לך נתונים למעט מה שהיבואן מציג.
הרכב בהחלט סוגר מתלה הבחנתי בכך בנסיעה בדיונות שם מאבד אנרציה והתקשה לעומת מקבליו שהיו ללא משקל בפרונט
אמר נכון נמרוד התהנהגות הקפיץ זהה בכל המקטים ולכן הרבה לא ניתן לעשות אלה לפתור את נושא שקיעה בספייסר ולבלוע בשקט
הפתרונות האחרים שנוצעו מדעים מידי עבורי .
שנתיים נחליף לקיט יותר קרבי ?! :)

-->