PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניקוי מנוע (flush)

amihayday
06-12-05, 12:07
שלום

ברצוני לדעת האם כדאי לבצע ניקוי מנוע באמצעות הוספת חומר לשמן והפעלת המנוע במשך 10 דקות והוצאת השמן תהליך הידוע כ flush
האם יש סכנות בפעולה שכזו?

בברכה
עמיחי

kd2
06-12-05, 17:25
יש סיכון אבל קטן.
יכול לעשות ממש טוב למנוע שלך אך יש לבחור חומר טוב.
אני שמעתי דברים טובים על הפלאש של STP אבל לא ביררתי לעומק.

UNIX
06-12-05, 18:26
אני יודע שנפט עושה פלאים , וראיתי במו עיני איך מנוע של סובארו נשמע לפני ואחרי הפלאש עם הנפט .
קח בחשבון שיש לך להחליף פילטר שמן .

kd2
06-12-05, 21:00
נכון רוב הפלאשים מבוססים על נפט!
אך השאלה היא האם הדילול של שמן הסיכה בנפט לא יכול לעשות בעיות?

נמרוד
07-12-05, 11:00
שלום
ברצוני לדעת האם כדאי לבצע ניקוי מנוע באמצעות הוספת חומר לשמן והפעלת המנוע במשך 10 דקות והוצאת השמן תהליך הידוע כ flush
האם יש סכנות בפעולה שכזו?

למה עמיחי? מה הבעייה?

amihayday
07-12-05, 11:14
המנוע נשמע טוב ועובד טוב
אני מתייחס לזה כאל טיפול מונע
נאמר לי שזה טוב כדי לשמור על המנוע
האם אני טועה?

נמרוד
07-12-05, 11:22
כן, לדעתי אתה טועה.

המנוע טוב, נשמע טוב, אז למה להתעסק איתו? אני בטוח שיש עוד המון דברים ברכב שדורשים התעסקות, תיקון, הרכב פיקס אז הגיע הזמן להתחיל לשפר :lol: לא מבין אנשים ששופכים חומרים לתוך המנוע או הדלק סתם, בדיוק כמו שאני לא מבין אנשים שלוקחים "ויטמינים" וכל מיני זבל ודמי-תרופות "טבעיות".

amihayday
07-12-05, 12:36
האם יתכן מצב שלאחר הניקוי המנוע ישמע יותר טוב ויתפקד יותר טוב?
הרי אני לא מכונאי ומה שנשמע לי טוב לאוזן מקצועית ישמע פחות.
אני אנסה למקד את השאלה

האם זה מזיק???

בכל זאת המנוע עבד 13 שנה

ואם כבר הזכרת שיפורים האם הפריט הבא באמת משפר?

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/SAVE-GAS-16-HP-GMC-Envoy-Jimmy-Sonoma-31-MPG_W0QQitemZ8020050277QQcategoryZ42604Q QrdZ1QQcmdZViewItem

חנן-ג'יפולוג
07-12-05, 12:38
בהחלט, משפר, את מצב חשבון הבנק של המוכר.

ERAN NO 1
07-12-05, 14:19
מי שהמציא את החומר הזה לא המציא אותו סתם
אם הרכב הוא משנתון ישן סביר שישנם מצבורי פיח שלא ירדו אחרת (יכול להיות שגם החומר הזה לא יעזור)
דעתי היא שאם אתה עושה זאת נכון לא יגרם נזק כלומר :
1 הכנסת החומר והנעה חשוב!! ללא העלאת טורים
2 עבודה של המנוע בסרק 5-10 דקות ללא העלאת טורים
3 כיבוי והוצאת השמן כולל פילטר שמן
4 רצוי לשפוך כחצי ליטר שמן חדש דרך פקק המילוי לפני סגירת פילטר חדש ופקק ריקון אל מנת להוציא את מירב החומר מהמנוע
5 לחכות עד שמפסיק לנזול מפקק הריקון ואז לסגור פילטר ושמן
6 הנעה ללא טורים למספר שניות
עשיתי את זה בבליזר 85 לא הזיק ואת התועלת קשה להרגיש

בד"כ רצוי לעשות זאת ברכב שאתה לא יודע את היסטוריית הטיפולים שלו וכל כמה זמן החליפו שמן

נמרוד
07-12-05, 14:27
ערן, אני משתגע, אתה אומר שאין נזק ואין תועלת, אז מה גורם לך להמליץ על התהליך הזה? אגב יש נזק, כמה עשרות שקלים יצאו מהכיס זה גם נזק.

מי שהמציא את החומר הזה לא המציא אותו סתם

אוי כמה שאתה צודק!!!

יש בחומר תועלת, למי שמרוויח מהמכירה שלו!

כנ"ל לגבי הונטי-סטטור המכוער שנחתך אשכרה ממכסה של קופסאת שימורים - בחיי שזה שיא חדש של צ'יקמוק ועבודה בעיניים:
http://imagehost.vendio.com/bin/imageserver.x/00000000/grilletech/VT_400.JPG

kd2
07-12-05, 14:57
יש תועלת בניקוי מנוע פנימי לריענון שכבות המתכת החיצוניות למטרת הורדת תוספים וליכלוך.
למשל משתמשי המולי מחוייבים לעשות זאת כי אם לא הוא חוסם את תוספי האל שחק מהתיישבות במקומם הרצוי.

יש תועלת בניקוי בוצה מאזור האטימה ,הטבעות, קליפות מיסבים,משאבת שמן, מעברי השמן קירות הצילינדרים וכו...
לדעתי יש לבצע את הניקוי פעם בכמה טיפולים למשתמש הרגיל.
מי שמשתמש בסינטטי יכול להיות הרבה יותר רגוע ולעשות אחת לכמה שנים אפילו.

במיוחד מי שעשה שימוש בK44 חייב לעשות טיפול פלאשינג כי הפיח עובד ברובו לשמן ויש חשש למשקעים כבדים.

אני חושב שהריענון יכול לעשות רק טוב למנוע בריא יחסית ולנקות פיח שרק מזיק.
מנועים ישנים שפיח הוא כבר חלק מהם ויכול לעשות נזק בכך שיצא, אז אולי בהם לא מומלץ.

אני חושב שתנסה נזק סביר להניח שלא יגרם.

ERAN NO 1
07-12-05, 17:14
נמרוד קודם כל אני לא רוצה שתשתגע אנחנו זקוקים לך פה באתר :lol: :lol: :lol:

דבר שני לא כתבתי שאין תועלת כתבתי שקשה להרגיש אותה כמו כל תוסף אחר לשמן לדלק ועוד
אם הוא מסוגל לנקות את חלקיק הפיח הקטן ביותר כבר עשיתי את העבודה
גם כתבתי שהטיפול הזה אמור להיות חד פעמי כל עוד אתה עושה טיפולים קבועים ובזמן

נ.ב. גם ויטמינים ותרופות טבעיות עוזרות גם עוזרות כמובן שלמי שצריך אותם
שלא נזדקק לזה

ודבר אחרון על כל הגדג'טים האלה לשיפור והעלאת כ"ס לעולם על תגיד לא עד שלא ניסית לא תדע וגם אם אחד הוא בולשיט השני יכול להיות טוב אני אישית לא מחפש את הדברים האלה ואני מאמין שכל נהג היילקס גם לא.

חנן-ג'יפולוג
07-12-05, 17:17
ודבר אחרון על כל הגדג'טים האלה לשיפור והעלאת כ"ס לעולם על תגיד לא עד שלא ניסית לא תדע וגם אם אחד הוא בולשיט השני יכול להיות טוב אני אישית לא מחפש את הדברים האלה ואני מאמין שכל נהג היילקס גם לא.

צודק. אני מוכר חמסה ששמים על המראה והיא משפרת את ביצועי הרכב ב20 אחוז. שקל אחד בלבד. קונה?

לא טוב? לא כסף - money back guarntied. עד שלא תנסה לא תדע...

ניר ל
07-12-05, 18:41
מי שחושב שזה לא מזיק, טועה ובגדול !
כל הבוץ נשטף לקרקעית אגן השמן, חלקו לא מתנקז עם ריקון השמן ונשאר שם, עולה בצינור האיסוף ועלול לסתום אותו, עלול לסתום את הפילטר, בנוסף לכך החומרים האלו עלולים להזיק לחישניי החמצן עד כדי השמדתם המוחלטת.
מי שרוצה לעשות שטיפה כמו שצריך - יש לנתק חיישני חמצן מהאגזוז, ובגמר השטיפה להוריד אגן שמן ולנקותו ידנית ובנוסף את צינור איסוף השמן. עדיין ישאר חומר במערכת לאחר מכן (בקו השמן ובמשאבה).
חיישני חמצן אגב רגישים אפילו לשימוש בסיליקון לאטימת חלקי מנוע, יש לוודא שמשתמשים בחומר בטוח לחיישני O2 .

ERAN NO 1
07-12-05, 20:47
[quote]צודק. אני מוכר חמסה ששמים על המראה והיא משפרת את ביצועי הרכב ב20 אחוז. שקל אחד בלבד. קונה?

לא טוב? לא כסף - money back guarntied. עד שלא תנסה לא תדע...

כרגיל בכל שרשור עניני חייב לעלות ליצן אחד ולרשום איזה שטות
יופי חנן אתה הליצן התורן !!!
אם היית חושב לרגע כמה המצאות הומצאו מאז בניית המכונית הראשונה כגון:
טורבו ,אינטר קולר בקרות ניהול מחשב צ'יפים למינהם שמגדילים כ"ס פילטרים פתוחים תוספים לדלק לשמן ועוד
לפי התאוריה שלך כל אחד שהיה בא עם רעיון כזה היית מנפנפף אותו
אני לעולם לא יפסול משהו שלא ראיתי ולא קיבלתי הסבר הגיוני עליו שהוא עובד
מסכים עם ניר ל שרצוי לפרק את אגן השמן (כי גם בלי זה מצטברים שם דברים שלא יוצאים בהחלפת שמן)

נ.ב. חמסה פשוטה עולה בסביבות 7 ש"ח אז אני כבר מזמין אצלך 7 יחידות

חנן-ג'יפולוג
07-12-05, 21:26
נסה לחפש את האמירה שמאחורי המשפט , הלכאורה מצחיק, ותראה שיש כאן אמירה רצינית מאוד לגבי הפטנטים האלה שמציפים אותנו השכם והערב.

אנשים מוציאים ממוחם הקודח איזו שטות. מציעים אותה ללקוחות, תוך כדי שהם מציעים כסף חזרה למי שלא יהיה מרוצה. אף אחד לא יכול לטעון שדפקו אותו ומתוך אלה שיקחו את המוצר ולא יחזירו, אם בגלל שהם דפ"רים שמאמינים לכל שטות, או בגלל שאין להם כוח להתעסק עם זה, המוכר כבר עשה את הכסף שלו ונעלם מהאופק, עד לשטות הבאה שהוא "ימציא" .

אני מנפנף כל אחד שבא עם רעיון שלדעתי הוא רעיון מטומטם.
גם אתה עושה את זה, רק ברמות אחרות. לך זה ברור שחמסה על המראה זה רעיון מטומטם, ולי זה ברור שהפחית המדוברת זה רעיון מטומטם. את ההסברים על הפחיות האלה אנחנו מכירים כבר עשרים שנה. הם לא השתנו ותמיד מדובר בסוג של הונאה.

ואחרי כל זה, תחשוב אם שווה להתנצל על הסגנון הבוטה שבו הגבת למה שכתבתי.

ERAN NO 1
07-12-05, 22:25
חנן !
1 אני מתנצל אם נפגעת מדבריי
2 חלק גדול מהתגובות שלך נכתבות בעוקצנות הומוריסטית שלטעמי לא במקום בעיקר לתגובותיי.
כשאתה כותב משפט כמו שכתבת למה בדיוק אתה רומז כשאתה מצטט אותי
3 בכל השרשור הזה לא כתבת תשובה אחת עניינית למהות השרשור (FLUSH)
ותגובתי לגבי הגאדג'טים נכתבה בכלליות ולא כוונה למוצר ספציפי
4 לא המלצתי ואין לי שום אינטרס להמליץ על טיפול זה או אחר גולש שאל שאלה ונתתי לו את חוות דעתי אתה לאומת זאת לא.
5 רמאים ונוכלים תמיד יש. אם חברה זאת או אחרת מפרסמת שהצמיגים שלה הכי טובים בעולם תרוץ לקנות ? לא! אבל תבדוק . אז הסיבה שלא עניתי ספציפית למוצר המדובר היא כי אני לא מכיר אותו אם אתה כן אז תרשום תגובה שזה חרא של דבר ואל תתקוף אותי.

חנן-ג'יפולוג
07-12-05, 22:27
אני לא תוקף אותך, אלא את המוצר. אם אתה היית מציע את המוצר, אז בהחלט הייתי תוקף אותך.

הבאתי ציטוט שלך, כי אתה זה שכתב "אם לא תנסה לא תדע" , ואני חושב שזה משפט שגוי מיסודו. אם אני הייתי צריך לנסות כל רעיון בשביל לזהות שהוא טעות הייתי נזרק מהעבודה שלי כבר לפני הרבה שנים.

חנן-ג'יפולוג
07-12-05, 22:28
לגבי הפלאשינג, אין לי מה לומר. אז לכתוב על זה בכוח?

polar bear
08-12-05, 11:05
מה שניר ל אמר זה אולי התגובה הכי ענינית פה.

ולגבי השאר - כשעוד היה לי אוטו, היתי מאד מתעצבן שהשמן היה נהיה שחור אחרי הנעה ראשונה, זה פשוט שיגע אותי. זה משהו אישי. אז מה עושים? העברתי את המנוע סידרת ניקוי שאחד ממרכיביה היה נוזל פלאש, השני היה הרבה שמן בצמיגות נמוכה מאד. וכמובן - פירוק אגן השמןו וניקוי יסודי שלו { שאגב, הסתבר ככמעט לא הכרחי כי לא היו שם יותר מדי משקעים למרבה ההפתעה }.

אחרי הטיפול הזה לקח לשמן יותר זמן עד שהגיע לרמת שחור משחור. לדעתי - שווה את המעט שקלים שהוא לוקח.ולא,לא היה שינוי בנזילות או בפעולה ל המנוע.

ע כ ש י ו - האם לדעתי זה משנה במשהו את אורך חייו של המנוע או מסיע בפעולה שלו?

לא ממש. כל הסיפור הזה על ניקוי מעברים - זה קצת מוזר, כי אם אתה מחליף שמן בזמן, אז לא יצתברו משקעים*. ולגבי משקעים שבאמת מפריעים -כגון משקעים באיזור בשסתומים - נו, השמן לא ממש מגיע לשם. כנ"ל לגבי מעברי מים. וכנ"ל לגבי דפנות הצילינדר- אני לא חושב שהחומר הזה מסוגל לעשות את מה שעושים באמבטית החומר במכונים לשיפוץ מנועים, ע"י השיכבה הדקה שמגיעה לדופן הצילינדר כשהבוכנה עולה.

*בזמנו פתחתי מנוע שעבד קשה בחברת חשמל, המנוע היה מפויח כולו בתא הביערה,שיכבה שלא איפשרה להוציא את הבוכנה מהכוון של הראש { לא זוכר למה אבל לא פרקתי את הקרנק עדיין בשלב הוצאת הבוכנות } הרינגים היו שבורים, וכו' סימנים של הזנחה פושעת, מעברי השמן בקרנק היו נ-ק-י-ם. שאר המערכת היתה מפויחת מעט אבל לא ברמות שיפגמו בפעולת המנוע. מה שגמר את המנוע היה בעיקר חדירת מים מהראש מנוע.

בקיצור - מה שיהרוג את המנוע בסופו של דבר זה לא הפיח שיש לך בשמן.

נמרוד
08-12-05, 11:20

אני אומר לך באחריות של כסף - הפחית המעוקמת שבתמונה הנ"ל, מתוך הקישור שעמיחי שאל לגביו - היא קשקוש ורמאות נטו. שאל אותי לגבי כל מוצר דומה אחר - על חלקם אוכל להגיד שזה עושה הגיון, על חלקם אגיד שאני לא יודע, על חלקם הגדול אני יודע מספיק בשביל לפסול על פי תמונה אחת, נקודה. זה שלמדתי 4 שנים הנדסה ובתוכם הרבה זרימה ואוירודינמיקה - כנראה קשור :lol: חוסך לי את הצורך בנסיונות מביכים.

kd2
08-12-05, 13:12
ניר בגלל זה מרוקנים את השמן הישן ומוסיפים שמן חרא שיסתובב טיפה במערכת ויקח את כל השאריות איתו..
או פשוט אחרי הריקון מסופים שמן עד שהשמן המתנקז יוצא נקי לגמרי.

לגבי חיישני החמצן לא ידעתי על התופעה....אני מכיר אנשים שמשתמשים בפלאש לאורך כמה שנים ואין בעיות.
יש לך מקור מידע שאפשר לקרוא בו אודות התופעה?

לדעתי יש יתרון בניקוי מסיבי פעם בכמה טיפולים ע"י פלאש.
משום שחלקים המתגבשים במערכת נשטפים וכמו כן בוצה ופיח וכו.
למשל במקרה של מוליבנדיום או תוספים אחרים שמתיישבים במנוע ולא נותנים לתוספי האל שחק להגיע למתכת ולהוות שכבה אחרונה :!:
כשאני מדבר על מעברי שמן אני מדבר על מעברים שלא נראים לעין כמו בתוך הטלטל ובתוך גל הארכובה וכו...

למשל מנועי הפינטו של פורד ( אסקורט סיירה וכו... )
סובלים מאכילת גל הזיזים בגלל שימון לקוי.
הגורם לבעיה הוא גשר השימון מעליהם שלמרות נפחו הלא קטן נוטה להסתם.

פלאשים הבנויים על חומרי ניקוי ונפט בדר"כ לא מזיקים כי הם לא "אוכלים" או מכווצים אטמי גומי ושעם אלה ההפך מרחיבים( גומי בלבד ).

בגלל הסיבות הללו אני מאמין שיש לבצע פלאש במנוע ( בקרבורטור בטוח בגלל העשרת תערובת או תערובת לקויה וגם בגלל ענין חיישן החמצן ).
גם המנועי דיזל שנוטים לפיח.

קיימת תופעה של זיהום בשמן אשר מגיע למיסבים מתחמם מותך ומתיישב במיסב,בצילינדר ובמעברי השמן יש להתייחס גם לזה!

-->