PDA

צפייה בגרסה מלאה : צוות פוינטר ניצח בבאחה רומניה

דרור ברלי
30-04-17, 16:54
תשואות וכפיים לצוות פוינטר רז היימן והלל סגל על ניצחונו במירוץ הבאחה רומניה שהתקיים בסוף השבוע האחרון! (http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4955744,00.html)!!

אורך המרוץ - 500 ק''מ בסטייג' אחד ארוך ללא הפסקות והשתתפו בו כ-50 צוותים, חלקם מנוסים מאוד ומתוקצבים בנדיבות.
ובכל זאת, הניצחון של הצוות הישראלי היה חלק ומשכנע, בפער של 10 דקות תמימות על המקום השני.

מי שמכיר את רז והלל יודע שהם טיפוסים צנועים ושקטים שרחוקים מאוד מהתדמית המקובלת של נהגי מירוצים.
הם לא עושים רעש. וכשהם מדברים - זה בשקט, עם הרבה מאוד אנדרסטייטמנט.
אז אם רז אומר ש''הספורט המוטורי הישראלי נחלש בצורה בלתי רגילה בגלל חוקים ותקנות שאי אפשר לקיים'', כנראה שהוא יודע לכבוש טוב-טוב את כעסו על התייחסותה המבזה של המדינה לספורט הזה.

ערב יום העצמאות ה-69, ישראלים רבים מקטרים שרואים הרבה פחות דגלי ישראל על המרפסות ועל חלונות המכוניות. לצערנו זו לא טעות. רבים וטובים מבין אזרחי המדינה (ואני מדבר על אנשים שומרי חוק ונורמטיבים, ששירתו ומשרתים בצה''ל, משלמים מיסים ונאמנים למדינת ישראל ללא סייגים וללא תנאים) כבר לא מוכנים להניף יותר את דגלה - וסיבותיהם הטובות והמוצדקות עימם.

אבל על ''הצהובה'' של רז והלל ועל הסרבלים שלהם ובין ארגזי החלפים שהם סוחבים עימם ברכב הסיוע, מעולם לא נפקד מקומו של דגל ישראל - הם גאים לייצג את מדינת ישראל וכשהם מנצחים בעוד אירוע בחו''ל (וזה קורה לא מעט) והמנון המדינה מושמע כשהם על הפודיום, בהחלט ניתן לראות דמעה בעיניהם.
כן, זו אותה מדינת ישראל שיורקת בפרצופם של הספורטאים המוטוריים שלה שמביאים לה הרבה יותר כבוד מכל ענף ספורט אחר. אילו חלוקת התקציבים היתה הוגנת ומותנה בהישגים - אין לי ספק שכל תקציבו של הכדורגל הבזיוני, הגזעני והבבוני שלנו היה צריך להילקח ממנו לטובת ספורט מוטורי.

כל הכבוד לרז והלל. אתם גדולים מהחיים. אתם דמויות ראויות לחיקוי והערצה.
ברכות ותודות גם לפוינטר ו-IGO ויתר הספונסרים על התמיכה רבת השנים, הנאמנה והנדיבה ברז והלל.

בתקווה לעתיד טוב יותר בספורט המוטורי שלנו.

talw
30-04-17, 22:31
גם אני מצטרף לברכות החמות,אבל יש לי הרגשה שאולי כבר הגיע הזמן לסגור את התת פורום הזה שנקרא ״ספורט מוטורי״ ואולי לפתוח במקומו פורום דאצ׳יה דאסטר, נראה לי שיהיה יותר מעניין לציבור הרחב.

אוהב נגב
30-04-17, 23:20
מצטרף לכל מילה של דרור.

דרור ברלי
01-05-17, 08:38
גם אני מצטרף לברכות החמות,אבל יש לי הרגשה שאולי כבר הגיע הזמן לסגור את התת פורום הזה שנקרא ״ספורט מוטורי״ ואולי לפתוח במקומו פורום דאצ׳יה דאסטר, נראה לי שיהיה יותר מעניין לציבור הרחב.

לנוכח הפעילות הספורטיבית-מוטורית הערה בארץ בכלל וההתעניינות הגורפת של גולשי ג'יפולוג בפרט, אין ספק שיש משהו בדבריך.

אבל כנראה שגם זה היה חלק מהספין הגדול של חוק הספורט המוטורי.
תוכנית ההפוך על הפוך הגאונית והמאורגנת היטב. לחיסול הספורט המוטורי בישראל.

נורא לא נוח לי לכתוב את זה שוב דווקא ביום הזיכרון וערב יום העצמאות אבל זו האמת.
כמו שנכתב כאן מיליון פעם = אמרו לכם שככה זה יהיה מהרגע שבו המדינה תתחוב את ידיה המטונפות לתוך זה.

boaz avrahami
01-05-17, 09:10
ברכות מקרב לב לזוכים.

דרור, מציע בלהתרכז בלשנות ובטוב.
נורא לא נעים לקרוא כל היום כמה חרא ולא טוב כאן הכול הגם שעם חלק לא מבוטל אני לא מסכים.

אין כבר תגובה שאתה לא עוסק בכמה חרא המדינה וכמה אמרו לנו שיהיה יותר חרא.
אתה אדם ברוך כשרונות ובעל כושר רטורי מעולה... תעשה לנו כיף לקרוא ולא חרא על הלב

דרור ברלי
01-05-17, 09:18
כן כן. כבר הבנו שהכל כאן אחלה וכמה כולם מאושרים.
כן. יש מקומות יותר גרועים. בהחלט. כמו שנאמר - הכל יחסי בחיים.

במקום להתעסק בי, באופי שלי, בכשרונות שלי, באף שלי - תסתכל בבקשה בצורה אובייקטיבית במצב הספורט המוטורי.
אני רק מעמיד מול הפרצוף שלנו את תמונת המצב הלא מחמיאה ובהחלט לא נעים להסתכל בה.

נמרוד
01-05-17, 10:27
מדינת ישראל בת 69. לא הכל טוב, ולא הכל רע. המצב הכללי אה... בסדר. לכל אחד יש את המצב האישי שלו דרכו הוא רואה את המציאות, ולכל אחד מדרג את מה שחשוב בעיניו יותר או פחות.

ספורט מוטורי זה הדבר הכי חשוב במדינת ישראל? מעטים יענו שכן. עבורך דרור זה כל כך חשוב?

לפני שבוע נערך ראלי רייד בצאלים.

אלו התוצאות:

http://tnuatiming.com/results/baja/2017/baja2017r1.html

למה לא קראתם על זה בשום מקום (אפילו לא באתר של עמותת הראלי רייד, אפילו לא בדף הפייסבוק של העמותה!!)? לא בגלל שאין ספורט מוטורי - עובדה שיש (וכל הכבוד לטל! מצטער שזה באיחור וככה בקטנה...)

משהו אחר מת - עיתונאות רכב, ועיתונאות בכלל. סיפור נפרד. אנחנו (ג'יפולוג) שותפים פעילים בחיסול הזה.

חשוב יותר מאשר ספורט מוטורי.

חג שמח!

איל מ
01-05-17, 10:45
מכיוון שהשרשור הזה נחטף כבר, כמו רבים לפניו (ובינינו,מטרת פות"ש מראש היתה להעביר ביקורת דרך הידיעה), אני אעביר ביקורת קטנה משלי.
מכיוון שאתה (דרור) רואה ומתאר את המציאות כך כך בשחור, אני די הפסקתי להקשיב לך. זה לא שאתה לא צודק, אתה פשוט דוחף את המנטרה שלך בכל מקום, ודי נמאס לשמוע. אולי בגלל שלאף אחד לא נעים לשמוע דברים רעים, אולי בגלל שאני קונפורמיסט, ואולי סתם, מאלף סיבות אחרות.
חבל, כי בד"כ יש לך דברים חשובים להגיד.

והמון מזל טוב לזוכים.

boaz avrahami
01-05-17, 11:19
מה אנחנו עושים בעצמנו בשביל שהספורט יצליח?
תכלס די כלום.
אנחנו לא נוסעים לצפות בו.
לא משקיעים בשביל להפיק סיקור בערוץ הספורט ובשביל לבנות קהל אוהדים.
מה החשיפה של כל ארוע? 100-300 אנשים כולל המעורבים?

האמת כפי שאני רואה אותה היא שתכלס, הספורט מקבל בערך מה שהוא שווה מבחינת עניין ציבורי.
אז נכון שיש כאן כמה ספורטאים בעלי אמצעים עם השגים מרשימים בזירה הבנלאומית אבל בלי לבנות לעסק הזה קהל שמביא מפרסמים וכסף אין לענף הזה הרבה הצדקה.
ובניגוד לכמה שרק מקטרים אני גם הפקתי כמה שנים ארועים ואני מכיר את הנושא מכל הצדדים.

לי באופן אישי קשה להזדהות עם מגזרים באוכלוסיה שלא לוקחים אחריות על גורלם ויושבים ובוכים שהמדינה דפקה אותם ובכלל שמישהו אחר אשם במצבם.
אני חונכתי שיללות לא משנות מצב אלא מנציחות אותו.

talw
01-05-17, 12:34
קודם כל, חג שמח לכולם.
מה שכואב לי הוא שהאתר שאמור לשמור על הגחלת של הספורט המוטורי ,ולאו דווקא על הספורט אלא יותר על העניין המוטורי של הספורט,פשוט נעלם מבחינה זו.
אני לא מאשים אף אחד מהחובבים או הכותבים פה חלילה, פשוט הספורט הזה ,לפחות נראה מבחינתי , עבר לזירת הפייסבוק והוואטאפ ,וחבל, כי שם אין שום ניתוח טכני ,למידה והבנות מקצועיות ,שם יש רק את אחי אתה תותח ,מלך ,מספר 1 וכו' .
כנראה שזו דרכו של עולם ואני צריך להתחיל להחתים טופס טיולים או להתמודד עם התופעה הבזויה הזו.

אה, ואם כבר הוזכר המרוץ בצאלים ,צריך גם להזכיר שבעוד כחודש יצאו לייצג את המדינה 11 צוותים ישראלים בראלי יוון.
שיהיה בהצלחה לכולם.

דרור ברלי
01-05-17, 15:33
הכל מוביל לאותה נקודה: בלי חשיפה וקהל לא יגיעו ספונסרים. ובלי ספונסרים אין תקומה לספורט הזה.
ממש כפי שבלי גרעין עממי רחב הספורט הזה לא יתפתח ולא יהיה לו עתיד.

את הספורט המוטורי העממי מדינת ישראל חיסלה ביעילות מפחידה באמצעות החוק הכי מטופש שאי פעם נחקק כאן, שדחק את הספורט היקר ממילא אל מחוץ להישג היד של רוב אלה שעסקו בו לפני פרוץ החוק.

מאז יש רשות אבל אין ספורט. אין ליגות. כמעט ואין תחרויות. אי אפשר להתאמן. מי שרוצה להתחרות בקביעות צריך לעשות זאת בחו''ל.
כן, מתקיים מדי פעם מירוץ פה, מירוץ שם. בהיחבא. במסתרים. במחתרת. שאף אחד לא יידע. הנה - עובדה. לא ידענו על המירוץ האחרון. ומי שידע לא דיבר, לא אמר, לא כתב. זה לא נראה לו מספיק חשוב לאזכר את זה בכלל אפילו כאן בג'יפולוג. אפילו בסתם הודעה בפורום הספורט המוטורי שהוא הנידח מכולם באתר הזה.

סליחה, אבל לא רק אנחנו אשמים. העסק מתנהל במחשכים כדי שחס וחלילה לא יגיע קהל. כי הקהל מפריע וכי כשמגיע קהל עלול לבוא חלילה גם מישהו מטעם הרשעויות שימצא/ימציא סיבה מהתחת למה לעצור את האירוע.
ספורט מוטורי הפך ממש סוד כמוס לפרה ולסוס. הרבה יותר במחתרת מאשר אי פעם, בימים שהספורט לא היה חוקי אבל היה חי ותוסס ובועט.

בדבר אחד בועז צודק - באמת שכבר אין שום עניין ציבורי בספורט מוטורי.
אבל אסור להתעלם מהמכשולים שהחוק והרשעויות מערימים. למה נראה לכם שהמארגנים כל כך פוחדים מפירסום ומקהל?

אז כן איל. זה בסדר. לא חובה להקשיב לכל מי שמצביע על האמת. זה בעיקר מעצבן ומקלקל את האידיליה.
הרבה יותר קל לזמרר כמה הכל טוב ונפלא. כמו במשטרים קומוניסטיים.

יונתןמצפה
01-05-17, 16:12
כל הכבוד לרז והלל! הישג מרשים. הצהובה למרות זקנתה והתיישנותה ממשיכה להפתיע ולאפשר לצוות הזה לעשות את מה שהם יודעים הכי טוב.
טל- הישג מדהים! עקפת את עידו ואת יוני. האם זו בשלות של הצוות? האם שיפורים חדשים ברכב? האם גם וגם? אותי זה מעניין אז אם בא לך, שתף אותנו בדף המקורי של הצרעה. אותי זה בטוח יעניין ואני די משוכנע שיהיו עוד כמה שגם אותם.

חג עצמאות שמח!

asafk
01-05-17, 19:50
ברכות על ההישג וחג עצמאות שמח.

ונושא הדיון האמיתי, שוב, הוא לא מה שכתוב בכותרת... אבל אני הפעם אזרום עם זה.
פגשתי, במקרה, את קיד ביום חמישי. הוא סיפר לי, בדרך אגב, שיש מרוץ למחרת.
הייתי כבר מחויב ומתוכנן לאירוע מוטורי אחר שבדיעבד לא ממש נהניתי בו. אבל הרגשתי לא טוב בסיטואציה.
כי יותר מעשור הקפדתי והגעתי וצילמתי וכתבתי על כל מירוץ רייד. בשנה שעברה אחרי שיחה מעציבה עם יוסי ניסן משהו נסדק והאתר הזה ששמר על הגחלת בכוח ובהתעקשות במשך כל השנים... איבד עניין.
גם למתחרים היה בזה חלק - עסוקים בללקק אחד לשני בפייסבוק ולא משתפים פעולה עם מי שהלך איתם שנים רבות - חוץ מבודדים וטל ביניהם.
ולפני כמה שבועות סיפרתי בעצב לשלמה עיני שאני מרגיש שאנחנו מאבדים עניין ואם אנחנו כבר לא מסקרים מרוצים מי כן יהיה בעניינים? הוא אמר לי שחבל כי דווקא העניינים שוב עולים על מסלול וחשוב לבוא ובסוף הבטחתי שאני אבוא למירוץ הבא.
אבל כשקיד סיפר לי שיש מרוץ... הבנתי שלא סתם אנחנו לא בלופ. אף אחד לא סיפר שיש מרוץ. כבר שנים אנחנו יודעים על אירועים במקרה. והפעם גם זה לא.
מצד אחד אין ליגה ואין עניין ולכן אין סיקור. מצד שני אין סיקור אז איך יהיה עניין? מצד שלישי איך נבוא (קהל, קהל) אם מירוצים מתארגנים בקבוצת וואטסאפ?
אין לי תשובות טובות אבל עדיין קשה לי להודות במה שנראה כמו המצב שמול עינינו.

אז ברכות לרז והילל, ובהצלחה מכל הלב לצוותים שיוצאים ליוון.

ולגבי השאר... נישאר אופטימיים עוד 69 שנים. חג עצמאות שמח!

אסף.

boaz avrahami
01-05-17, 22:25
יסלחו לי בעלי הבית שאני חושב שאינם מסכימים לדעתי.
הדור הוותיק כבר לא מה שהיה ווכבר לא מתלהב באופן טבעי כמו פעם.
צריך למצוא דרך להכניס חבר'ה צעירים ואיכותיים למערכת.
כאלו שיזרימו דם חדש ועניין ויהיו גם אבן שואבת לחברה צעירים.

אה, חג שמח ועוד אלפי שנים טובות למדינת ישראל!

נדב42
01-05-17, 23:29
אנחנו רגילים לרדת על דרור "רואה השחורות", או לפחות לקרוא אחרים שעושים זאת, אבל לדעתי במשפט הבא דרור עלה ומציף את שורש הבעייה:

כי כשמגיע קהל עלול לבוא חלילה גם מישהו מטעם הרשעויות שימצא/ימציא סיבה מהתחת למה לעצור את האירוע.

וכל עוד המארגנים מפחדים מהרשויות, לא יקום פה ספורט מוטורי עממי ראוי, ובטח שלא יקומו מארגנים חדשים.
פעם עוד אפשר היה לקרוא לזה "מסע ניווט בלתי תחרותי", ולצאת לדרך עם אופנוע דו-שימושי או ג'יפ סטנדרטי (כן, אז גם הג'יפים היו יותר ג'יפים ...), ולתת קצת בגז בנתיב מתאים ובטוח יחסית.

כן, הימים האלו שבהם התייחסו לויטארה כמו שהיום מתייחסים לדאסטר, אגב ...

boaz avrahami
01-05-17, 23:49
אני לא חושב שמישהו ״מפחד״...

ברגע שיהיה קהל ידרשו ליותר שוטרים בשכר ( הרבה כסף) ואולי ביטוח ארוע יקר יותר.

לדעתי( ואני רק מנחש) הכי נח שהמדינה המזויינת הזו ( בסגנון של דרור) שרק דופקת את הספורט אבל מממנת את הארוע מכספי משלמי המיסים ולמארגנים יש קופון שמן בלי מאמץ.

זה מספיק להם ומנטרל להם את החשק לפרוץ גבולות, לעשות סיקור טלביזיוני שעולה כסף ולבנות סיפור עם עניין לקהל וחשיפה למפרסמים.

לדעתי המדינה דופקת רק במקום אחד- שהיא נותנת כסף קל מדי למארגנים.

גלוי נאות-
אני לא מצוי בפרטים...
סתם ניחשתי הכול

נמרוד
01-05-17, 23:51
בכל המרוצים החוקיים הרשויות בשטח. הם באישור ובנוכחות פיזית ולא קטנה של המשטרה. זו לא הסיבה.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
02-05-17, 09:52
איך נבוא (קהל, קהל) אם מירוצים מתארגנים בקבוצת וואטסאפ?
אסף.
+69
רציתי, באמת רציתי לקחת את הילדים להראות להם מירוץ, להכניס בהם עניין ולהנות.

אבל אין דרך לדעת איפה ומתי אם אתה לא כבר בפנים.

רמי גלבוע
02-05-17, 10:18
חברים,
תרשו לי להוסיף לכם פרספקטיבה של צינור תקשורת לא זניח, אתר "וואלה"; גם לנו אף אחד לא טורח לספר מראש מתי יהיה אירוע, ואנחנו ניזונים רק מרשתות חברתיות, או פיסת מידע אקראית. זה באמת דבר לא מסובך עבור המארגנים, להכין רשימה של 5-7 עיתונאים ומובילי דעת קהל, ולהודיע לנו מספיק זמן מראש. הם לא עושים את זה.

אני מנסה לסקר את האירועים האלו מיוזמתי כי זה המקום היחיד בו אני יכול, כתקשורת, לעשות משהו לטובת המתחרים והספונסורים. הכי מבאס הוא לראות שכל כתבות הספורט המוטורי, מצאלים ועד דרך המשי, מרז והלל ועד פטרהאנסל, זוכות למינימום עניין מצד הגולשים. אני יכול לקרוע את התחת שבועיים בדך המשי, להביא תמונות מופלאות, אבל עדיין יהיה לי רייטינג נמוך מזה של מבחן על גרסה XYZ של איזה ג'יפון מזורגג.

אני עוד שמח שהמערכת שלי מסכימה להעלות כתבות על אירועים ספורטיביים, גם זה מתוך הבנה שזו דרכנו היחידה לתרום.

חג שמייח!...

asafk
02-05-17, 12:31
רמי, כבר היתה תחושה אצלי לפני זמן מה שבכוונה לא מזמינים אותנו.
שלחלק מהמתחרים המשפיעים נוח יותר לכתוב את הסיפור בעצמם בפייסבוק בלי עין אובייקטיבית שאולי אפילו תעביר עליהם ביקורת חלילה. היה אחד המתחרים שדאג לספר לאחרים ש״כל האתרים״ לא באים לסקר אירועים אם לא משלמים להם (לנו). אני עדיין מחכה להתנצלות כי עד היום יש המון אנשים בספורט הזה שבטוחים שאין מה להזמין אותי לפיצ׳רים או לתחרויות אם אין מאחורי זה תשלום.
מאוחר יותר הבנתי שזה לא מכוון מלמעלה. זה סתם.
וכל שאר מה שכתבת... פשוט ככה.

אסף.

boaz avrahami
02-05-17, 13:03
יש לי הרגשה שהמפיקים מקבלים את שכרם ממשרד הספורט ולכן אין להם עניין ורצון בתקשורת שתסקר ואולי תבקר אותם.

אולי מישהו מיודעי הדבר יכול לאשש או לשלול

דרור ברלי
03-05-17, 08:14
שני דברים:

שוב אני מוצא את עצמי מסכים עם בועז. אולי שורש הרע נמצא כמו תמיד בכסף.
נותנים להם תקציב פעם בשנה אז נוח להם ככה. אולי היה עדיף שהמדינה (לא מזויינת. רק מפריעה) לא תתערב בכלל - אל תעזרו. אל תתנו כסף. אבל גם הכי חשוב - אל תפריעו. בטלו את החוק הנוראי ואת התקנות המטופשות. תנו גם למתחרים עממיים להיכנס לספורט. תחזירו את אלמנט הניווט והעבירות לתמונה. קטגוריה עממית באמת כמו פעם. לא ''עממית'' כמו היום שצריך לשפוך מינימום חצי מיליון שקל כדי להתחיל.

סיקור - גם נמרוד צודק כשאמר שעיתונות הרכב מתה. כשהפייסבוק הפך ל''מדיה'' וכל עילג ש''קוטב בשגיעות'' יכול להיות ''כתב'' ולשלוח ''דיווחים וסיקורים'' חינם אין כסף, גם מו''לים ותיקים ומכובדים (לא נזכיר כאן שמות אבל גם הם שותפים להתפוררות וזילות המקצוע) מעדיפים לחתוך לחצי ולרבע את השכר עבור כתבה מקצועית.
ברצינות - אני בענף מ-1997. בשנת 2001 הרווחתי על מבחן דרכים פי 3 ממה שמשלמים היום במקרה הטוב. על סיקור מירוץ היום כבר לא משלמים כלל. כבר היו אינספור הצעות מפתות להתלוות לכל מיני ראלים בחו''ל - כשהבהרתי שלצערי אני לא יכול להגיע כי אף מדיה לא מוכנה לשלם לכתב ששולח דיווחים יומיים ליחצ''ן שאחר כך מחלק את זה לכל המדיות (תמורת 0 שקלים) - פירשו את זה כ''כתבים שעלה להם השתן לראש, לא מוכנים לסקר מירוצים כי הם רוצים שישלמו להם''.... באמת חוצפה מצידם של כתבים לבקש שכר על עבודתם.

המדיה המקצועית היחידה שבה אפשר לקרוא דברי טעם שנכתבו באהבה וחינם אין כסף - נכונים מקצועית, טכנית ועובדתית ובלי טעויות וחינטרושים, בלי להתבלבל בין כוחות סוס לקג''מים ובין בנזין לדיזל כפי שקורה לא מעט בעיתונות הרכב של היום - זה רק כאן בג'יפולוג. אבל שוב - כשכותבים בחינם, עושים את זה כשזה אפשרי ומסתדר. זו כבר לא עבודה.

ואני שואל ברצינות - מישהו ממכם, כל מותחי הביקורות, מוכן לעבוד, אשכרה לצאת לעבודה, בחינם? ללא שכר?....
אני עדיין לא בפנסיה. יש לי 4 ילדים להאכיל ואני עדיין לא יכול להרשות לעצמי לוותר על פרנסה ולהתעסק בדברים האלה להנאתי. למה שכתב רכב ותיק יבזבז יום שלם בשטח כדי לשלוח סיפור על מירוץ שבקושי 100 איש יקראו, תמורת אפעס, כלום? אפס שקלים?... או גרוע מזה סכום בקצה הנמוך של סקאלת 3 הספרות, שזה מה שמדיה יומית גדולה מוכנה לשלם תמורת כתבה שהושקעו בה יום שלם מחוץ לבית ועוד כמה שעות כתיבה?... למה שיבזבז 12 ימים באיזה ראלי אי שם בערבות קזחסטן?... בשביל החוויה?.... נו שויין. פעם אחת זו חוויה. פעם שנייה זו התנדבות. מהפעם השלישית ואילך אתה פראייר וטמבל. לכו אתם ותקנו במכולת עם חוויות. או שתשלחו איזה בלוגר בחינם, כזה שיגיד תודה שהזמנתם אותו לטיול בחו''ל.

רק תזכרו שסוס שמקבלים בחינם - לא בודקים לו בשיניים.

גיא
03-05-17, 08:49
כבר יש ...

למרות שהוא עדיין נחבא אל הכלים ...כמו ה'ספורט' המוטורי ...

בדיוק סיפרתי לילד לפני כמה ימים איך הייתי נוסע לעפולה לראות מרוצי מכוניות ... 😎

Sent from my Pixel using Tapatalk

נמרוד
03-05-17, 09:00
יש לי הרגשה שהמפיקים מקבלים את שכרם ממשרד הספורט ולכן אין להם עניין ורצון בתקשורת שתסקר ואולי תבקר אותם.

אולי מישהו מיודעי הדבר יכול לאשש או לשלול

מהיכרות עם האנשים השונים בעמותת הראלי רייד - לא נראה לי. האנשים נשארו אותם אנשים טובים. התקציב מהמדינה מכסה פלוס-מינוס את ההוצאות שגדלו בגלל דרישות החוק, אבל לא הרבה יותר מכך. המתחרים עדיין משלמים דמי השתתפות בסכומים דומים למה שהיה בעבר.

lizard
03-05-17, 09:12
דרור אני מסכים שצריך להחזיר קטגוריות עממיות מה שלא ברור לי זה ללמה אתה חושב שזה לכ אפשרי.
אני מודה שאני כבר כמה שנים מחוץ ללופ מכמה סיבות אבל לפחות בהתחלה הייתה קטגוריה עממית עם מספרים צהובים. תבוא עם הרכב שלך, קבל מספר אפור זמני ותחזור עם הרכב שלך. מה יותר עממי מזה?

נדב ש.
03-05-17, 09:48
בדיוק סיפרתי לילד לפני כמה ימים איך הייתי נוסע לעפולה לראות מרוצי מכוניות ... 😎

וגם סוסים...
היו זמנים...

נדב42
03-05-17, 10:24
תבוא עם הרכב שלך, קבל מספר אפור זמני ותחזור עם הרכב שלך.

אתה יכול להרחיב על זה ?

lizard
03-05-17, 10:55
אני לא יודע אם זה עדיין רלוונטי בכלל אבל הייתה יוזמה של ספורט עממי שבה אתה מגיע לאירוע, עובר בדיקות טכניות, מקבל מספר אפור זמני, עושה את האירוע, עובר בדיקות תקינות שהרכב יכול לנסוע על כביש, מחזיר את המספר האפור ומקבל חזרה את הלוחיות מספר שלך. היו עם זה כמה בעיות והראשונה היא שזה היה אמור להיות תקף למסלול סגור בלבד אבל אני חושב שאם זה עדיין אפשרי אז יהיה אפשרי להכניס גם מרוצי ראלי.

boaz avrahami
03-05-17, 11:26
מהיכרות עם האנשים השונים בעמותת הראלי רייד - לא נראה לי. האנשים נשארו אותם אנשים טובים. התקציב מהמדינה מכסה פלוס-מינוס את ההוצאות שגדלו בגלל דרישות החוק, אבל לא הרבה יותר מכך. המתחרים עדיין משלמים דמי השתתפות בסכומים דומים למה שהיה בעבר.

להבהרה - לא אמרתי שהאנשים בעמותה אינם אנשים טובים. אין לי מושג מי יושב שם והם הם טובים או לא...

אז תסביר למה לדעתך אין פרסום?

בתקופתי כשהתיחסנו לזה כאל עסק (אמנם כושל - הפסדנו כסף), עלויות הצילום והמסוקים היו גבוהות משהן היום.
יחד עם זאת בכל מרוץ היה צוות צילום ובחלק מהארועים גם שכרנו מסוקים.

את החומר הערוך נתנו חינם לערוץ 5 לשידור.
היה לנו הסכם איתם.

זה איפשר למתחרים ולנו כמארגנים להשיג חסויות שפיצו על ההשקעה ולאט לאט הביאו אותנו לתקציבים גדולים מההשקעה במדיה.
זה גם הכניס יותר אנשים למעגל המתענינים.

היום כשהמצלמות באיכות שידור כל כך זולות, יש רחפנים באיכות שידור והם מאוד נגישים.
יש מצלמות גו פרו בקוקפיט של כל רכב אז יש חומר גולמי כמעט חינם ובשפע.

לקחת עורך וידאו בתשלום, לפנות לערוץ 5 ולקבל חדרי עריכה חינם תמורת אספקת סרטים באיכות שידור (שנחשבים להם כהפקות זולות ומקוריות) זה ממש לא מסובך.
תוסיף לזה עוד כתב רכב כללי בתשלום שבעוד סכום לא גדול יכול להוציא מידע מעובד לכל תא כתבי הרכב.
עוד כסף קטן לסטילס (והיום יש מה להראות בניגוד להצע הדל בתקופתנו) והנה יש לנו בסיס מצויין להעיף את הספורט קדימה.

זה שהמתחרים לא מבינים שהם חייבים חשיפה (טל הביישן אפילו נגד :-( ) , זה מה שגומר ומדרדר את הספורט.
מישהו בסוף יתעורר ויבין שחבל על הכסף שמשרד הספורט זורק וגם זה יגמר.

לי זה זה נראה מהצד מחתרתי, חובבני ומשהו שמישהו עושה כי אין לו כנראה אינסנטיב או יכולת לעלות רמה.
חבל כי אני כנראה הייתי יכול להיות אוהד שרוף

נמרוד
03-05-17, 11:36
למה אין פרסום? כי לא משקיעים תקציב בפרסום. למה לא עושים את זה? חוסר מודעות, חובבנות, ביישנות... כל התשובות נכונות.

מי שמשקיע בפרסום מקבל פרסום. וצוות פוינטר מוכיח את זה מצויין.

asafk
03-05-17, 12:06
ובכל זאת צריך להבדיל בין מצב שבו מתחרה עו העמותה מוציאים כסף מהכיס כדי שמישהו יבוא איתם בלי שההפסד של ימי עבודה והוצאות מתוך התקציב הביתי שלו יהיו מעמסה בלתי נסבלת, לבין הקיצוניות השניה של לומר ״כל האתרים רוצים כסף אחרת לא יסקרו את התחרות״ ויסלח לי גל שחם אם הציטוט לא מדוייק... וכפועל יוצא מזה אותם מתחרים פשוט מנתקים קשר כי הרבה יותר קל לכתוב פוסט מפרגן לעצמך בפייסבוק.

כי בין השניים יש טווח ענק של אפשרויות. הנה טל כותב בעצמו על החוויות. בתחרות ביוון כל מה שצריך זה לרכז כל יום כמה מילים מכל המשתתפים ולשלוח לארץ במייל. אין סיכוי שלא נעשה מזה דיווח יומי. נכון, פחות טוב משל כתב וצלם בשטח, אבל זו אותה חשיפה הרבה יותר בזול.
במקום שישלחו חומרים בעצמם, אני מצאתי את עצמי רודף טלפונית ובמיילים אחרי אנשים שנמצאים בפיט כדי לשמוע מה קורה ולדווח כאן, מה שנפסק מבחינתי אחרי שנחשפתי לפוסט המעצבן והמשמיץ שציטטתי למעלה. כי החלטתי לעצמי שלא בא לי יותר לחשוף ולתמוך במי שלא רק לא יודע לומר תודה אחרי יותר מעשור שאני משקיע לילות כימים כדי להביא לקהל תמונות וסיפורים (לא ביקשתי) אלא גם עושה ההיפך מלומר תודה. אבל זה אני. רק אני ברמה הכי אישית.

רק חבל לי שבגלל זה אנשים יקרים וספורטאים מעולים כמו טל - מפסידים גם.

אסף.

דרור ברלי
03-05-17, 19:37
אני לא מבין למה אתה מצטנע אסף.

מילא שהשמיצו אותי על שסירבתי לצאת לאיזה ראלי בחו''ל שנמשך כמה ימים בלי לקבל שכר כלל...
אבל לבוא אליך בטענות? כל מה שעשית למען הספורט המוטורי היה חינם אין כסף. תמורת כלום. מאהבה נטו לספורט.
להאשים אותך בעינים גדולות זו כפיות טובה ותו לא.
אני לא יודע מי השמיץ ומי האשים אותך ולא מעניין אותי, אבל מצידי שימשיכו ללטף לעצמם את האגו בפייסבוק. זה באמת הכי זול והכי אפקטיבי למי שכל הזמן רוצה לשמוע כמה הוא תותח. גם אני אוהב ספורט מוטורי. מאוד אוהב. אבל עד גבול מסוים - כשמגיעים לקטעים כאלה זה גם גדול ממני וכבר אין לי כוח לזה ואולי זה מה שצריך וראוי שיהיה.

בצורה הזו ימשיכו להתחרות במחתרת וזה לא סוד שגם ברז התקציב ייסגר מתישהו. כולנו יודעים איפה אנחנו חיים ומספיק שיקרה כאן משהו ברמה הלאומית שיחייב הידוק חגורה וקיצוץ רוחבי בכל משרדי הממשלה - ואז זה הדבר הראשון שיקצצו.

lizard
03-05-17, 19:47
טוב אם הם יורים לעצמם ברגל למה שאנחנו נתלונן?

מתחרה שרוצה חשיפה יודע מה הוא צריך לעשות ואיפה לעשות את זה. יעשה, טוב. לא יעשה, גם טוב. בעיה שלו. למה אתם צריכים להיות מתוסכלים מזה?
יש פרסום על מרוצים רק בוואטסאפ או פייסבוק? תהיו חברים בקבוצות הרלוונטיות ותבואו בתור צופים לפאן שלכם.

talw
03-05-17, 19:49
אני לא יבואן רכב וגם לא סדנא לייצור רכבים ,זה גם לא מפעל החיים העיקרי שלי ,עד כמה שאני מצליח לסווג את עצמי בעצמי -אני אדם פרטי ,שאין לו את מי לפרסם חוץ מאת עצמו ואת האגו הפרטי שלו, אז לא ,תודה. יש לי מספיק אוהבים. - אני מעדיף להישאר בצד הטכני של הקרנבל.
אני בספורט הזה כי אני אוהב להרגיש ולשחק עם המסה עד הסוף ,קצת לפני שהיא בוגדת בי . -מעין פטיש כזה שאתם קוראים לו ספורט מוטורי.
אין לי בעיה לפרסם ולכתוב כל דבר, את האמת לאמיתה, בדיוק כמו שקרה, מהסיבה שאין לי גם מה להפסיד, -זוכרים ? -אדם פרטי.- רק צריך לבקש.
בועז ידידי , אם אני ארצה פרסום ובעקבות כך ספונסריות של חברות מסוימות, הן תצטרכנה להבין שבמידה ונסכם משהו ,זו תהיה ספונסריות מלאה, -הרבה עשרות אלפי שקלים בשנה, מהסיבה שאולי אני מצטייר כקליל , במציאות התחייבות ואחריות כזו מבחינתי היא כבדה מאוד, ואני לא אכנס לזה תמורת פרוטות. --מדינת ישראל לצערי עוד לא שם אז חבל על האוויר. ועד שנגיע לשם באמת, וכמו שהזכרתם ,האינטרס של העמותות ומארגני המרוצים לדאוג בעצמם לחשיפה.
אסף ,כואב לי לשמוע על אנשים שנפגעים מחברים, אני לא מודע למה שקורה מתחת לפני השטח, אתה והילדים תמיד מוזמנים לשבת אתנו סביב המנגל, בשטח, בערב שלפני המרוץ ,בכייף ,גם בקפה של הבוקר , בתור חברים ,לא שום דבר אחר . גם אתה דרור.

boaz avrahami
03-05-17, 20:52
טל, התחלתי לכתוב משהו ויצא ארוך ומורכב ומסובך לעיכול באינטרנט אז מחקתי.

בקצרה אני חושב שכרגע אף אחד לא ישים עליך שקל בשביל לקבל תמורה בחשיפה.
רק בגלל שאתה לא נחשף ולא מחזיר את ההשקעה.

בשביל לבסס את הספורט ולהתקדם ולהכניס עוד אנשים צריך חשיפה ופרסום ומפרסמים שימנפו את הענף.
זה לא יתחיל מסכומים גדולים בהתחלה אבל אולי בהמשך כן.

אתם - כל המתחרים צריכים לדרוש את קיום ה״חוזה״ הזה עם המארגנים.
הם את ההוצאות שלהם מכסים.
אתם במצב הזה רק מעמיקים את הבור בארנק והבור של הענף הזה שהולך ונשכח.

מעבר לזה נאמר כבר הכול בפורום.
השאר ליד המנגל [emoji4]

ובהצלחה ביוון!

דרור ברלי
03-05-17, 23:35
מדינת ישראל?....

לומר לכם משהו שלא מאפיין אותי?... לדעתי היא לא חייבת לכם כלום. ואתם לא צריכים להיות תלויים בה מבחינת תקציבים.
כי ברגע שהמדינה נותנת כסף, היא רוצה גם לקבוע כללים והגבלות.
ואני חושב שהיא לא נותנת מספיק כסף כדי להצדיק את כל ההגבלות שהיא מטילה. אז לדעתי עדיף שלא יתנו. ושלא יפריעו.
לכן כל מה שאני הייתי דורש מהמדינה בהקשר של ספורט מוטורי זה שתעזוב אתכם בשקט. שלא תתערב ולא תפריע. זה הכל.
שתאפשר ליזמים פרטיים להקים מסלולים, שתיתן אישורים לעריכת תחרויות, זה הכל. וזה המון. ומצידי שאת הכסף ימשיכו להזרים לכדורגל של הערסים. אתם לא צריכים את זה.

כל היתר בידיים שלכם.
רק תזכרו שבלי קהל ובלי פירסום ובלי סיקור, אין לכם חשיפה.
בלי חשיפה אין לכם ספונסרים. ובלי ספונסרים אין ספורט מוטורי.
ואני לא צריך לספר לאף אחד כמה עולה להעביר עונה מסודרת עם אוטו מליגת העל כמו הצרעה למשל.
מה עונה?... מירוץ אחד. יודע מה טל? עזוב מירוץ, תחלוק איתנו כמה עולה לך אימון. אימון אחד פשוט של שבת. בדלק, בצמיגים, בבלאי. אימון כמו זה שלקחת פעם אותי ואת הג'וניור שלי כדי שנחווה את האוטו המדהים הזה ושעד היום כשאני נזכר נהיה לי עור ברווז.
ואם לא מספיק כמה אימון כזה עולה, אז עצם חוקיותו של האימון הזה......

למזלכם (?...) עדיין אין ליגה מסודרת והמירוצים הם בתדירות של סקס אצל פולניות זקנות, אז יש זמן ללקק פצעים ולתקן תקלות ולהתייצב בכוחות מחודשים למירוץ הבא שייערך מי יודע בעוד כמה חודשים. אבל ברגע שהמירוצים יהיו שגרה, גם למתחרים אמידים מהר מאוד ייגמר הכסף. בלי ספונסרים זה לא יתחיל ובטח לא ימשיך.

לדעתי אתם לא יכולים להמשיך כך ללא חשיפה. אין לזה צורה. המחתרתיות הזו כמעט מעליבה. לא בשביל זה קרעתם את התחת כדי שכל העסק יהיה חוקי.

lizard
04-05-17, 00:00
איזה הגבלות המדינה מטילה? אני שואל ברצינות ומקווה לתשובה רצינית.

boaz avrahami
04-05-17, 00:50
מיכה, החוק דורש תנאים ואישורים בשביל שהמסלול יהיה סטרילי ובטוח לנסיעה בכדי למנוע פגיעות בעוברי אורח תמימים בשטח פתוח המתפרש על פני שטח עצום בגודלו.
זה דורש לוגיסטיקה בסימון ושילוט, כח שיטור פרטי, סדרנים, ביטוח, שרותים ומים לקהל ועוד.
לא משהו מפלצתי אם אתה מפיק ארוע כמו בן אדם ולוקח חסויות.

תסתכל לשם השוואה כיצד נראה ארוע משנת 96, ממש באותו אזור ( צאלים) מבחינת התיחסות לחשיפה.

חסויות בשטח, צוות צילום שהוציא את הסרט הזה לשידור בערוץ 5, התיחסות וחשיפת נותני החסות של המשתתפים.
אז הכול היה הרבה יותר יקר להפקה ועדיין אפילו לא חשבו לוותר על החסויות.
כי המדינה לא שילמה על ההפקה אז. היינו זקוקים לכסף של החסויות בדביל להתקיים.

כיום ממשיכים לעשות מרוצים בסוד כאילו עדיין מפחדים מהחוק...

https://youtu.be/4dTQh4W07Sg

talw
04-05-17, 05:37
דרור ,נו באמת, אני עושה לכם פה הפוך על הפוך,למטרת פרסום ,לא קלטת ?
סתם סתם.
יש כבר חוק ,לבטל אותו זה כמו לעקור לדרקון שן בינה בלי הרדמה.
אני עדיין חושב שבשלב הזה האינטרס הגדול יותר לפרסום הוא של המארגנים בכדי למלות את השורות במתחרים,ברגע שיהיו פה ליגות ,ויותר מזה, תאריכים מסודרים למרוצים ולא ברדק כמו שיש כיום,אולי אז יחזרו המתחרים לאחר ספונסרים .כיום זו בדיחה.
ליגת על עאלק, פרטאצ׳.

דרור ברלי
04-05-17, 08:24
לדיון כאן כנראה יש קוראים שלוקחים לתשומת ליבם, כי התחלתי לקבל דברים בדוא''ל....

תרשמו לכם - ערד, 12.5, יום שישי (למה, למה יום שישי ) מירוץ ראלי ספרינט בהפקת יובל מלמד. הכניסה חופשית.

גיא
04-05-17, 08:38
לדיון כאן כנראה יש קוראים שלוקחים לתשומת ליבם, כי התחלתי לקבל דברים בדוא''ל....

תרשמו לכם - ערד, 12.5, יום שישי (למה, למה יום שישי ) מירוץ ראלי ספרינט בהפקת יובל מלמד. הכניסה חופשית.
לטובת מי שהיה בנבצרות במערה בעשור האחרון ..
מה זה אומר ערד ?
איפה ? מתי ? ...

boaz avrahami
04-05-17, 09:11
שעות, מיקום, תוכניה?

נמרוד
04-05-17, 09:26
לטובת מי שהיה בנבצרות במערה בעשור האחרון ..
מה זה אומר ערד ?
איפה ? מתי ? ...

עֲרָד*היא*עיר*במחוז הדרום*בישראל. היא שוכנת על גבול*מדבר יהודה, על רכס*כידוד, בגובה של כ-600 מטר מעל פני הים.*שטח השיפוט*שלה הוא 105,000*דונם, והיא העיר השלישית בגודל שטח שיפוטה בישראל. הוכרזה כעיר בשנת 1995

https://he.m.wikipedia.org/wiki/ערד

גיא
04-05-17, 09:37
עֲרָד*היא*עיר*במחוז הדרום*בישראל. היא שוכנת על גבול*מדבר יהודה, על רכס*כידוד, בגובה של כ-600 מטר מעל פני הים.*שטח השיפוט*שלה הוא 105,000*דונם, והיא העיר השלישית בגודל שטח שיפוטה בישראל. הוכרזה כעיר בשנת 1995

https://he.m.wikipedia.org/wiki/ערד

רשע אחד :)

את העיר ערד אני מכיר טוב מידי .. הצד השני של המשפחה חובב גדול של ים המלח והצימרים שם זולים משמעותית ...

השאלה היתה איפה בערד .. בכיכר ליד הסופר מול המשטרה ?
בתחנת דלק סונול ליד המינרלים של ים המלח ?
באזור תעשיה הדרומי ליד ארומה ?

ומתי .. כאילו בשעון ...
:)

תודה.

boaz avrahami
04-05-17, 10:54
טוב, הבנו 12-05-2017 במנחת ערד.
שעות ?
מה מצפה לצופים מבחינת לוחות זמנים?
האם יש צל וטריבונות?
בלי קהל זה לא ספורט וכדאי להתיחס אליו ברצינות.
כשיהיו פרטים למערכת כדאי לפתוח הודעה מסודרת

ערד כמעט כמו בית שמש מתחרדת וזו כנראה הסיבה שזה בשישי.

lizard
04-05-17, 10:58
בועז, מה שהיה בעבר היה לא חוקי. אני מתכוון לזה שהמארגן לא שם זין על מי הבעלים של השטח ואם הוא בכלל מסכים שתעשו אצלו אירוע ושהבעלים חשוף לתביעה בתור הבעלים של השטח. אני זוכר שירשורים שלמים על כך ששדות נרמסו ואנשים התנהגו כמו בבונים מצויים. אז לדעתי אם החוק מונע את זה, שיבורך. גם אם זה אומר שהמארגנים צריכים לעבוד קשה יותר.

boaz avrahami
04-05-17, 11:27
בועז, מה שהיה בעבר היה לא חוקי. אני מתכוון לזה שהמארגן לא שם זין על מי הבעלים של השטח ואם הוא בכלל מסכים שתעשו אצלו אירוע ושהבעלים חשוף לתביעה בתור הבעלים של השטח. אני זוכר שירשורים שלמים על כך ששדות נרמסו ואנשים התנהגו כמו בבונים מצויים. אז לדעתי אם החוק מונע את זה, שיבורך. גם אם זה אומר שהמארגנים צריכים לעבוד קשה יותר.

מיכה, אתה מערבב דברים לא קשורים.
החוק אף פעם לא תמך באנשים כמו חיים8 לעשות את מה שעשו.

החוק לספורט מוטורי מעמיד תנאים שחלקם הגיוניים וחלקם מוגזמים בכדי לקיים תחרות.
אבל איך טל אמר, החוק קיים ולבטל אותו זה כמו לעקור שן בינה לדרכון.
מאחר ואין רופאי שיניים לדרכונים בקהל צריך להסתדר עם מה שיש ולקיים ארועים עם הפנים לחשיפה ולקהל.

נדב42
04-05-17, 12:08
ומה עם משהו לפשוטי העם ?
לבוא עם הג'יפ/אופנוע הפרטיים ולתת קצת בגז, קצת ניווט תחרותי, בלי לקחת בשביל זה משכנתא ...

דרור ברלי
04-05-17, 12:54
נדב, תשכח מזה.

פרנסי/ברוני הספורט המוטורי בישראל לא רוצים אותך ואותי עם הג'יפים מהבית.
הם לא רוצים רכבים ללא כלובי התהפכות, או עם קשתות לא תקניות שיוצרו בחצר.
או ללא רתמות מירוץ, ללא מושבי באקט וללא מיכלי דלק תקניים ב-20,000 שקל לחתיכה עם תאריך פג תוקף לעוד חמש שנים.
אלה ענייני בטיחות וכו' או בעברית - כסת''ח. האמת שגם נמאס להתווכח על זה וגם אני יכול להבין את החשש של המארגנים. כי ברור שמחכים להם בפינה כדי לזמבר אותם במקרה ומישהו יישרט.

אז הם רוצים מקצוענות. חוץ לארץ. במקום 120-150 כלים כמו בחוצה ישראל של פעם שארגן יקי שקרל, הם מעדיפים 20-30 מתחרים חצי-מקצועניים שיכולים להעמיד מכוניות היפר-יקרות לפי תקן FIA ומגובים בחשבונות בנק עם סכומים נזילים בשש-שבע ספרות. אז מנפים החוצה כל סיכוי או סממן לספורט עממי. הופכים את זה לתחביב איזוטרי של מיליונרים משועממים. זה יוצר אנטגוניזם אצל רבים וטובים שלא מתחברים ל''בילוי'' שבלטישת עיניים כלות בפסטיבל הכסף הגדול הזה.

שיהיה ככה. לפחות שיביאו קהל וחשיפה כדי שהספורט יתקדם לאן שהוא ממחשכי המחתרת. האירוע בערד פתוח לקהל וזה כבר צעד מבורך.

לגבי פרטים על האירוע בערד אני מצטט מילה במילה מה שקיבלתי:

תאריך: יום שישי 12.5.2017
מיקום: ''שטחי העפר מצפון לעיר ערד'' (מה שאומר שזה לא במנחת)
לוח זמנים:
07:00-09:00 - בדיקות טכניות
08:30 - תדריך מתחרים
09:10 - תדריך תקשורת וצלמים
09:30-11:30 - הקפות אימון
11:30 - הזנקה למירוץ
14:00 - סיום האירוע וחלוקת גביעים ע''י ראש העיר ערד

''המסלול מורכב מ-1.5 ק''מ של דרך חלקה ו-1.5 ק''מ עליות-ירידות של שטח ואבני נגב. פני השטח יוצרים טריבונה טבעית המאפשרת לקהל לצפות במסלול ובביצועי המכוניות''

סוף ציטוט.

-->