PDA

צפייה בגרסה מלאה : טאבלט או GPS יעודי?

URUR
06-05-17, 15:21
חשבתי לרכוש GPS (http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=gps)עם מסך 7 אינטש (לכן הנייד לא רלוונטי), ואז מישהו המליץ לי על אופציה לרכוש טאבלט 7 אינטש, שיתן לא רק פתרון לניווט אלא עוד אפשרויות.
האם הרעיון הזה הוא טוב?
האם הטאבלט יעשה את הניווט באותה איכות של ה-GPS?
האם כלכלית כדאי?
ואם כן האם יש טאבלט מומלץ, ושוב בראש ובראשונה למטרות ניווט.

erezgur
06-05-17, 15:35
1. האם יש לך תוכנת ניווט מועדפת? איזו? - לא כל תוכנה רצה על כל הפלטפורמות.

2. "GPS יעודי" - אני מניח שאתה מתכוון למכשיר PND / PNA מריצי windows CE, אז לידיעתך - היום כבר לא פשוט למצוא מכשירים כאלו, אין עדכונים למערכת ההפעלה המיושנת הזו וכנראה שלא תמצא תוכנות ניווט חדשות שרצות עליה.

3. "הנייד לא רלוונטי" - האם אתה מתכוון למכשיר סלולר?

4. "טאבלט" - גם כאן ישנן מספר אפשרויות לפי מערכת ההפעלה. מדבריך אני מנחש שאתה מדבר על מכשיר אנדרואידי. אני מציע לך לבדוק היטב לפני הקניה האם המכשיר שאתה מתכוון לרכוש הוא בעל GPS מובנה... בשנים האחרונות יש דעיכה קלה בתחום הטבלטים שלא "תפש" נפח שוק כמו שחשבו. המכשירים הסיניים החדשים - לרובם המוחלט אין GPS מובנה (ואל תתבלבל עם תיאורים מבלבלים שחלק מהחנויות מוסיף למוצר.

5. הסיבה המרכזית לכך שאין כיום "GPS יעודי" ואפילו טאבלטים עם GPS - מכשירי הסלולר כיום מגיעים עם מסכים גדולים, מסך של 5.5'' הוא כבר די סטנדרטי ויש לא מעט עם 5.7'' וגם יותר. מכשירי סלולר אלו מספקים את רוב הצרכים שבעבר גרמו לאנשים לרכוש טבלטים - במכשיר אחד יש גם מצלמה, גם ניתן לקרוא היטב ולצרוך מדיה, גם GPS, גם חיבוריות טובה ועוד. מנווטי השטח הינם מיעוט יוצר דופן שעוד מחפש בנרות פיתרון עם מסך גדול יותר מסלולר, עם בהירות טובה כדי שניתן יהיה לצפות במסך בשמש ובאור יום ושהמכשיר יהיה עם GPS מובנה ... שאר העולם הולך וזונח את הצרכים הללו ועבורו הטבלט משמש רק כמכשיר לצריכת מדיה זמין על הספה בסלון (ולכן אין צורך בבהירות חזקה, לא ב-GPS ולא בתכונות אחרות שמעניינות אותנו).

בשורה התחתונה:
א. אין היום מבחר גדול.
ב. תתחיל בבחירת התוכנה שאתה רוצה להשתמש בה, זה עשוי להגביל גם את היצע המכשירים שתצטרך לבחון.

URUR
06-05-17, 16:37
היי ארזגור
ראשית תודה על ההתייחסות הרצינית והמקיפה..
לגבי שאלותיך: ראשית תוכנת הניווט שיש לי היא iGO Primo
ולגבי שאר השאלות,ההשערות שלך היו מדויקות מאוד...

קצת עצוב לשמוע שאין ביקוש ואין כיום "GPS יעודי" .

האם המידע שסיפקתי יכול לתת כיוון למוצר טוב?
תודה

erezgur
06-05-17, 16:51
IGO היא תוכנת ניווט כבישים ("מדלת לדלת"), חשבתי שאתה מדבר על ניווט שטח, בגלל האכסניה שבה כתבת את השאלה.

לגבי ניווט כביש, כתחליף ל-IGO, איני מוצא סיבה שלא להשתמש בסלולר עם תוכנות היודעות להתעדכן לגבי מצב התנועה בזמן אמת (WAZE, Google Maps למשל) או להסתפק במכשיר המולטימדיה ותוכנת הניווט המותקנת בו, אם קיים אצלך ברכב.

URUR
06-05-17, 16:59
בשל בעיות ראיה מקרוב, אני זקוק למסך גדול ולכן, הסלולאר לא מספק.
יכול להרכיב משקפי קריאה ,אך זה מפריע בזמן הנסיעה,
מה לדעתך עדיף טאבלט או יעודי?

מאיר אלוני
06-05-17, 17:53
IGO היא תוכנת ניווט כבישים ("מדלת לדלת"), חשבתי שאתה מדבר על ניווט שטח, בגלל האכסניה שבה כתבת את השאלה.

לגבי ניווט כביש, כתחליף ל-IGO, איני מוצא סיבה שלא להשתמש בסלולר עם תוכנות היודעות להתעדכן לגבי מצב התנועה בזמן אמת (WAZE, Google Maps למשל) או להסתפק במכשיר המולטימדיה ותוכנת הניווט המותקנת בו, אם קיים אצלך ברכב.

לאיגו פרימו יש חבילת מפות לשטח : http://www.navngo.co.il/news-9-%D7%97%D7%91%D7%99%D7%9C%D7%AA_%D7%9E%D7 %A4%D7%95%D7%AA_%D7%A9%D7%98%D7%97_(%D7% 9B%D7%95%D7%9C%D7%9C_%D7%A1%D7%99%D7%9E% D7%95%D7%9F_%D7%A9%D7%91%D7%99%D7%9C%D7% 99%D7%9D).aspx

erezgur
06-05-17, 19:56
מאיר - נכון, אבל פותח השרשור מחפש פתרון לניווט כביש ולא ניווט שטח.

ולגבי השאלה "מה עדיף", אין תשובה חד משמעית כיון שהכל תלוי בדרישות ובהעדפות האישיות שלך.

מכיון שיש ברשותך כבר תוכנה קנויה, Igo primo, אותה לא ניתן להעביר מפלטפורמה אחת לשניה, הייתי כנראה מנסה להישאר באותה הפלטפורמה. כלומר אם ברשותך תוכנה לאנדרואיד, למשל, הייתי נשאר על אותה פלטפורמה ולהפך.

אתה קצת מקמץ במידע ולכן נדרש מאיתנו מאמץ גדול יותר לנסות לסייע. למשל היה מאד עוזר אם הייתה מראש מגדיר שמדובר בתוכנת ניווט לכביש, הרי ניתן להניח ששאלה בפורום של רכבי שטח, טיולי שטח ותת פורום של ניווט שעוסק בניווט שטח - השאלה מתייחסת לניווט שטח, מן הסתם.

לא הצבת גם שום דרישות מיוחדות, לא מסגרת תקציבית, לא שימושים נוספים במכשיר ולא כל דבר אחר שאולי היה יכול להשפיע.

אם אני הייתי במצבך - לא הייתי בכלל בוחר כיום ב- IGO אלא בתוכנה שיש בה לכל הפחות עדכון שוטף של המפות והתחשבות בפקקי תנועה ודיווחי נהגים אחרים, כלומר תוכנה הדורשת חיבור אונליין. מסיבה זו הייתי פוסל שימוש במכשיר WIN-CE, כלומר GPS יעודי.

מצד שני, אם תמצא אחד כזה, כנראה ממוכר באיביי (ושוב - זה לא פשוט - אולי תתחיל קודם לחפש ולבדוק מה משתי האפשרויות אתה יכול למצוא ולרכוש) - כנראה העלות תהיה נמוכה משמעותית מטבלט עם GPS מובנה.

אופציית הטאבלט תאפשר לך שימושים נוספים, אם זה רלוונטי, לא רק ברכב... תוכל להשתמש בתוכנות מקוונות (למשל ע"י הפעלת נקודת גישה בסלולר עבור הטאבלט) ואז להפעיל תוכנות כמו WAZE או גוגל-מפות מקוון.

אם יש לך / או בכוונתך / אפשרותך להתקין מערכת מולטימדיה ברכב עם מסך גדול - תוכל לבנות פתרון שלישי שאולי יתאים יותר, הן ע"י שימוש במערכת מבוססת אנדרואיד ופתרון גלישה כזה או אחר והן ע"י פתרון של מירור-לינק להצגת התמונה מהסלולר על גבי מסך המולטימדיה ...

yochaytzur
06-05-17, 21:59
אני רוצה להמליץ בחום על הפתרון שמותקן אצלי 4 שנים. טאבלט נקסוס 7 (הדגם חשוב, הסבר חשוב), מסך 7 אינץ, משמש לוויז, מוזיקה, יוטיוב, ויינט ( בעמידה בפקקים) מצלמת רוורס וניווט בשטח עם כל מיני אפליקציות (למשל androzic עם מפות סימון שבילים).

yochaytzur
06-05-17, 22:10
ההודעה הקודמת נשלחה לפני שסיימתי.
נקסוס 7 אחד המכשירים הבודדים עם usb otg. בלי להיכנס יותר מדי, מדובר בסטנדרט שמאפשר לטאבלט לשלוט על התקני usb אחרים, כמו שמחשב שולט בהתקנים כמו מצלמה ומדפסת. השימוש בנקסוס 7 מאפשר לחבר לטאבלט (דרך usb hub) מצלמת רוורס, דיסק און קי מלא מוזיקה, ואפילו מפענח DAC לנגינת אודיו באיכות גבוהה.
בנוסף, עבור המכשירים האלו נכתבה גרסת אנדרואיד מיוחדת, שמכניסה את המכשיר ל deep sleep בהורדת סוויץ. מה שאומר שהסוללה לא נגמרת בלילה, למרות שהטאבלט לא כבוי.
חפשו בגוגל nexus 7 car install לראות דוגמאות, ו timur kernel להסבר על גרסת האנדרואיד.

נדב42
08-05-17, 23:31
נקסוס 7 אחד המכשירים הבודדים עם usb otg. בלי להיכנס יותר מדי, מדובר בסטנדרט שמאפשר לטאבלט לשלוט על התקני usb אחרים, כמו שמחשב שולט בהתקנים כמו מצלמה ומדפסת. השימוש בנקסוס 7 מאפשר לחבר לטאבלט (דרך usb hub) מצלמת רוורס, דיסק און קי מלא מוזיקה, ואפילו מפענח DAC לנגינת אודיו באיכות גבוהה.

נשמע מעניין :) יש לך נסיון עם חיבור מצלמת רוורס ? אשמח לשמוע פרטים ...

אני משתמש ב- Lenovo Tab 2 בעיקר לניווט, לפי המפרט אמור להיות לו USB OTG אבל אף פעם לא ניסיתי.
אני משתמש בדגם 10", אבל קיים גם ב- 7", מאוד מרוצה מהמסך ומהסוללה, GPS מתפקד היטב.

-->