PDA

צפייה בגרסה מלאה : עלות מגורים במוטורהום מול דירה שכורה מי חישב ?

צור
13-05-17, 15:38
מנסה להדליק את ילדי על האפשרות לנצח את השיטה.......
מציע להם במקום לגור בשכירות עם חברים בעיר הגדולה להשקיע את חסכונותיהם ברכישת משאית מגורים מרושינת או מוטורהום ללא צורך ברשיון ג.
מעבר לנוחות של מגורים בדירה שכורה עם שותפים מה החיסכון האמתי בשקלים מול משאית מגורים כלומר קראוון ממונע או בלעז מוטורהם.
ושאלה נוספת מה עושים אם ריקון שרותים ומים אפורים בארץ הקודש או לדוגמא בתל אביב כאשר לא רוצים להיות כל מספר ימים בתנועה ?
מה העלות של ביטוח וטסט למשאית מגורים מורשית נאמר עד 12 טון.
מה ההוצאות הנוספות מעבר עלות המימון של הרכב ועלות טיפולים ודלק שכמובן מותנים תנועה.
יש חיסכון ברור השאלה של כמה?
10 אשח בשנה?
למי יש נסיון אמיתי ולא תאורטי ?
בפורומים של קראונים נדרשתי לרישום.
מאמין שכאן אמצע את התשובות.

Asaf-a
13-05-17, 18:41
הפורום הפעיל ביותר בנושא הוא הפייסבוק: כפרים על גלגלים, ללא רישום מיוחד מעבר להצטרפות לקבוצה.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

zerez
13-05-17, 19:12
אני נמצא שם כבר תקופה ארוכה, חשוב להפריד שם את העיקר מהטפל.
יש שם כמה אנשים מאוד פעילים שרואים את העולם דרך המישקפיים שלהם.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

asafk
13-05-17, 19:26
יש כאן מספר חברים שחיו כך או חיים כל תקופה.
נחכה שיגיבו.
בינתיים קח כנתוני בסיס שקניה של ואן מוכן ושמיש (האופציה הנכונה ביותר לדעתי לאדם צעיר) יכולה להיות כל מספר בין 25000 ל 200000 ש״ח. ההבדלים בין הקצוות הם יותר באיכות הבניה ופחות משפיעים על איכות החיים בואן (למרות שבהחלט יש לדיגום ברמה גבוהה תרומה לאיכות חיים - זה יותר נכון לזוג ופחות נכון לאדם צעיר ולא מפונק).
עוד כדאי לקחת בחשבון מבחינה כספית הוצאות שאתה לא חושב עליהן בכלל... מישהי שהכרתי עשתה מנוי לחדר כושר... רק כדי שתהיה לה מקלחת חמה נורמלית.

אסף.

יונתןמצפה
13-05-17, 20:49
צור, תתחיל מזה שתשלח את הילדים הרלוונטיים (?) לכאן כדי שייקחו חלק פעיל בדיון. לך תדע מה יהיה המסר שהם יבינו אחרי התיווך שלך.......

ובנימה אישית -
לא, אתה משהו.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

בוזי
14-05-17, 22:27
בשלוש מילים: לא חוסך כסף.
בארבע מילים: חוויה של פעם בחיים.

צור
14-05-17, 22:40
יונתן
אתה מכיר את הנער המדובר ויודע שהוא מתמודד היטב עם התיווך שלי.
ולעונים
1. אני נמנע מהפיסבוק ולכן לא מחובר לפורום המוצע
2, עלות וחיים במוטורהום אני מכיר מעצמי בחו"ל.
3. כתבתי בברור למעט עלות הקניה. מה החיסכון עם בכלל הארץ הקודש.
כתבו בשלוש מילים שאין חיסכון . הכיצד ?

יונתןמצפה
14-05-17, 22:58
יונתן
אתה מכיר את הנער המדובר ויודע שהוא מתמודד היטב עם התיווך שלי.

חד משמעית!
איחלתי לחייל בהצלחה [emoji3]

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

בוזי
14-05-17, 23:02
אם אתה מזניח את עלות הקנייה/בנייה -
בית על משאית יעלה סביב 250 אלף שח ועוד סביב 10-12 אלף שקל בשנה, פלוס דלק.
יש הרבה התעסקות מסביב: מילוי מים, ריקון מים, ניקוי הקולטים הסולאריים, מילוי גז, תיקונים ואחזקה (כמה שזה נוסע יותר - זה מתפרק יותר), פינוי אשפה, התנהלות מול גורמי אכיפת חוק למיניהם (כן, זה חוקי לגור ברכב שברשיון שלו מצויין "מגורים". רק לא כאן) ועוד ועוד.
עשיתי את זה למשך שנתיים ומחכה שהילדים יסיימו את הקולג׳ כדי לחזור לזה.... בפעם הבאה לחצות את אסיה.

asafk
14-05-17, 23:14
בוזי, ומה אם זה בית בואן בינוני ולא נגרר של 8 מטר?

אסף.

צור
14-05-17, 23:19
על לחצות את אסיה אני פועל במרץ כפי שכתבתי בשרשור אחר.
את הרכישה ונסיעת המבחן כבר ביצענו ובאוגוסט אינשאללה יהיה הצעד הראשון במסע וזה יהיה בפולין בדרך לסין......
אבל שאלתי כאן היא על הנסיון שלך ושל אחרים בארץ הקודש.
איפה מתמקמים בתל אביב או בירושלים.
זה אפשרי ?
המחשבה על תנועה רק למילוי מים וריקון שפכים.
מעבר לכך תנועה מינימאלית.
לא מיועד לביקור ההורים בסופש

גיא
15-05-17, 10:45
צור אפשר לינק לשרשור האחר בבקשה ?

Sent from my Pixel using Tapatalk

צור
15-05-17, 23:06
צור אפשר לינק לשרשור האחר בבקשה ?

Sent from my Pixel using Tapatalk

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/100560-%D7%A7%D7%90%D7%A8%D7%95%D7%95%D7%90%D7% 9F-%D7%9E%D7%95%D7%98%D7%95%D7%A8-%D7%94%D7%95%D7%9D-%D7%9E%D7%90%D7%99%D7%A8%D7%95%D7%A4%D7% 94-%D7%9C%D7%A1%D7%99%D7%9F-%D7%91-5-%D7%A9%D7%A0%D7%99%D7%9D-%D7%91%D7%A7%D7%A9%D7%94-%D7%9C%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%A2-%D7%9E%D7%91%D7%A2%D7%9C%D7%99-%D7%A0%D7%A1%D7%99%D7%95%D7%9F-%D7%91%D7%A2%D7%A0%D7%99%D7%9F-%D7%91%D7%99%D7%98%D7%95%D7%97-%D7%A6%D7%93-%D7%92

יונתןמצפה
21-05-17, 11:08
http://xnet.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4963881,00.html
צור קדימה, היום קצר והמלאכה מרובה!
אם צריך עזרה בקניה של אוטובוס אני יכול לנסות לחבר לאנשים הנכונים.

צור
21-05-17, 18:04
יונתן
לפי מה שכתוב הרעיון לא ישים ולא כלכלי.
1. עלות ראשונית כ 200אשח
2.גם שהרכב רושין כנדרש אין איפה להחנות אותו.
3. גם אם הצלחת לפטור את בעית השפכים אתה צפוי להתקלות עם הרשויות.
תקנו אותי עם אני טועה
יהושע שגיא
הטור השבועי

zerez
21-05-17, 19:04
יש בארץ כמה מאות, אם לא יותר, שחיים ככה.
חלקם הקטן ברכבים ששווים 200 אלף ורובם בכלים הרבה יותר זולים, כניראה שיש איפה לחנות ואפשר גם להסתדר עם השפכים.
גם אני חשבתי פעם על לעשות את זה.
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/77178-משחק-ב-נדמה-לי-בית-על-גלגלים

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

asafk
21-05-17, 20:36
מציע לך להגיע לחוף הצוק. חפש לא את אלו שגרים בקרוואנים הגדולים אלא את אלו שגרים בואן של 20-30 אלף ש״ח.
דבר איתם ואני חושב שתקבל פרספקטיבה. חלקם אני מכיר ויודע שהחיים שלהם עולים להם מעט יחסית לכל תל אביבי אחר.
מחיר הקניה נמוך יחסית. עם שירותים מסתדרים כי משתמשים מעט. זה מתאים לצעירים ולא למשפחה אבל זה עובד וזה זול.
אם עובדים במקום מסודר שיש בו מקלחת זה בכלל פותר את הבעיה העיקרית.

אסף.

בוזי
21-05-17, 21:28
כמו בכל דבר, גם במגורים על גלגלים יש כמה רמות.

הרמה הנמוכה ביותר, בעלת תנאים משופרים רק במקצת מעל קרטון של הומלס, היא מגורים במיניואן כמו ספארי. יש מקום למיטה זוגית, שידה קטנה, מקרר קטן, פינת בישול זעירה ואולי מתקן שרותים.
עלות הבנייה תתחיל בכמה אלפי שקלים בודדים ועלות האחזקה כמו מיניואן. אפשר לחנות בכל מקום. הרכב יכול לשמש כתחבורה יומיומית.

קצת מעל זה, יש ואנים גדולים כמו דוקאטו ארוך גבוה ואולי רנו טראפיק/מאסטר. היתרון הגדול שלהם הוא, שניתן לעמוד בהם ואפילו להלך צעד או שניים. אפשר כבר לבנות מערכת מים הכוללת מיכל, משאבה, צנרת, מתקן לחימום מים. ברכבים האלה אפשר לאלתר מקלחת חיצונית או פנימית באזור המטבח. יש מקום למטבח גדול יותר המאפשר בישול של ממש, רהיטי גינה בשביל הבחוץ, צילייה נפתחת. יש מספיק שטח גג למערכת סולארית ראוייה. לזוג זה יכול להיות נחמד.
העלות תהיה כמה עשרות אלפי שקלים עד קצת יותר מרבע מליון אם בונים על רכב חדש. אפשר לחנות כמעט בכל מקום. הרכב יכול לשמש כתחבורה יומיומית.

שיפור משמעותי באיכות החיים יהיה בתוך משאית 7.5 טון, בעלת ארגז של 6x2.4 מטר.
פה כבר יש מקום לחדר שינה, פינת ישיבה, מטבח גדול. יש מספיק שטח גג למערכת סולארית שתפעיל אפילו מזגן בקיץ, מספיק כושר נשיאה למיכלי מים גדולים (500 ליטר), גנרטור, מטבח גדול, שירותים ומקלחת. רמפה נפתחת היא שדרוג כיפי, שנותנת מרפסת אירוח המחוברת לבית המתגלגל.
עלות צפוייה: 200-250 אלף על משאית בת 15, יש אנשים שהוציאו גם קרוב למליון שקלים.
מותר לחנות בכל מקום שמותר לחנות משאית במשקלה. חייבים להחזיק קטנוע/רכב/אופניים חשמליים/לסנג׳ר מישהו כתחבורה יומיומית.

בטופ נמצאות הסוויטות שאפשר לבנות על אוטובוסים ומשאיות כבדות. אין גבול למה שאפשר לבנות, כולל ג׳אקוזי, אולפן הקלטות, אולם הקרנה, יו ניים איט. העלות... אם שאלת, זה לא בשבילך. אפשר לחנות ליד המסוק הפרטי.

בין לבין נמצאים קרוואנים נגררים. היתרון: מקסימום מ"ר לשקל, עלויות אחזקה זניחות.
חסרונות: מגבלת משקל מגבילה את אפשרויות הבנייה, חנייה והתניידות מסורבלות יותר. חייבים להחזיק רכב גיבור בנוסף.
מתאים במיוחד למי שעובד מהבית או זוג שאחד מבני הזוג נמצא רוב הזמן בבית והשני מרבה בנסיעות (ואז יש הצדקה לרכב שחייבים להחזיק בנוסף).
העלות היא בין 30 אלף לקרוואן של 4x2 מטר, משומש ומתאים למגורים, ועד 120 אלף שקלים, לקרוואן חדש, באורך 6 מטר, מצוייד בהכל.

בעז

GodsFather
21-05-17, 21:44
שכחת חסרון נוסף בקרוואן נגרר - אם העיריה או מי מפקידיה/פקחיה רוצה ברעתך, אתה צריך לוודא שהוא מחובר לרכב כל הזמן ואף לזוז איתו אחת לתקופה.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

בוזי
21-05-17, 22:13
נכון מאוד. נגרר חייב להיות רתום לרכב הגורר בזמן חנייה בשטח ציבורי.
זה לא נאכף מחוץ לערים מסויימות, אבל זו בהחלט מגבלה.
לזוז מדי פעם צריך עם כל סוגי הרכב.

sgill
22-05-17, 09:38
מיכל קנר מהכתבה ב YNET ובלאישה היא לא דוגמא.
אם אתה רוצה לגור בקראוון או מוטורהום כדי לחסוך כסף, זאת דוגמא הפוכה.

מיכל וגיורא (בעלה לשעבר) היו שכנים שלי בסינגפור שנתיים. היא לא קנתה אוטובוס בכדי לחסוך בסף. אם היו רוצים, היו יכולים לקנות את אגד או דן. היא עושה זאת מתוך אידיאולוגיה שהיא רוצה להגשים בלי קשר לעלות. לדעתי זה יעבור לה כמו שעברו לה הרבה הרבה רעיונות בשנים האחרונות. את חלקם היא יישמה וחלקם לא.

ואולי זאת תהיה ההזדמנות שלך - לקנות ממנה את האוטובוס כשימאס לה.

asafk
22-05-17, 12:21
באופן כללי אוטובוס זה רעיון גרוע.
צריכת דלק מזעזעת.
ובשביל הספורט תבררו כמה עולה פנס שנשבר או חלילה חולן קדמי. זה סכום שאפשר לקנות בו דוקאטו.

אסף.

LAREDO
24-05-17, 16:07
עלות מגורים בקרוואן נגרר:
אני לא מחשב את הקנייה/בנייה.
מים - ממלא במקומות מזדמנים, מיכלים של 160 ליטר מצריכים מילוי יומי של 40ל' או פעם בכמה ימים לטייל איתו לברז קרוב. חינם לגמרי
גז - הערכה של כ-80 ש"ח לחודש, מערכת שכוללת מקרר גז, חימום מים למקלחת, שני כיורים ומקלחת חיצונית
חשמל - אפס - מערכת סולארית עונה על הכל.
ביטוח+טסט כ300 ש"ח בחודש
כביסה 200 ש"ח בחודש

-->