PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה בקשר למחירוני לנד קרוזר והיילקס

idan10
13-05-17, 17:53
שלום רב,

כבר שנים רבות שבעלי היילקס וקרוזר בפרט מבקשים מ10K עד, ראיתי אפילו 50K, מעל המחירון.

השאלה שלי, האם הרכבים נמכרים באמת במחירים הללו? או שהם "נרקבים" בשוק היד שנייה עד שבעלי הרכבים מתגמשים?

תודה.

tom1105
13-05-17, 17:59
גם וגם... תלוי ברכב

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

avikkllk
13-05-17, 18:35
לרוב דורשים לפחות 20 יותר בפועל מקבלים באזור ה10

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

דרור ברלי
13-05-17, 23:09
תראה.
עד לא מזמן, במדינת ישראל היו שלוש דתות רשמיות. יהדות, איסלם, נצרות.
עד כאן - הכל ידוע וברור.

בשנים האחרונות צצה בישראל דת חדשה סוחפת אחריה יותר ויותר מאמינים ומעריצים עיוורים רבים עד מאוד - והיא דת הטויוטה.
היו פעם דתות נוספות בישראל שסחפו המוני מאמינים שמקורן באיי יפן - דת הסובארו ודת המיצובישי. אבל הן שקעו ונעלמו כאשר צץ כאן אי שם בתחילת 92-93 הדבר האמיתי. רוב מאמיניהן המירו את דתם ועברו לסגוד ללוגו עם שלוש האליפסות.

האם לוי יצחק ושות' הפנימו את מה שקורה בשוק הטויוטות ותיקנו את המחירונים של קרוזר והיילקס כלפי מעלה?... מי יודע.

ואם כן, הרי שגם אם המחירון יילך ויעלה, עדיין בעלי הטויוטות ימשיכו לדרוש הרבה מעל לאותו מחירון, כי זה כבר התקבע בכללי היסוד של שוק היד-שנייה בישראל - לנדקרוזר והיילקס מקבלים מעל מחירון ולא משנה כמה המחירון. ואז בתיאוריה מתישהו מחיר קרוזר או היילקס משומש יתחיל להתקרב לזה של חדש מהאולם של יוניון מוטורס?.....:rolleyes:
היי, אל תצחקו, זה כבר קרה בשוק הרכב החולה שלנו .

תזכורת למי שלא מכיר - תדפדפו 27 שנה אחורה, לימים בהם טרם הגיעה הבשורה מטויוטה. באותם ימים נחת בישראל להיט היסטרי - מיצובישי לנסר. מודל 89-90', זו שהיה בה הכל - אוטומט והגה כוח ומזגן ושעון טורים וריפודי קטיפה וחלונות ומראות על חשמל. היפנית העממית הראשונה בישראל שהרגישה ממש ''עשירה''.

האוטו הפך להיסטריה ולאובססיה. הדיח מיד את סובארו לאונה ממעמדה רב השנים כמכונית הלאומית + בעיטה בישבן. לכלמוביל נגמר כל המלאי תוך ימים ספורים. כל המשלוחים הקרובים כבר נמכרו עוד לפני שלוחות הפח נדחפו לתוך המכבשים הגדולים והפכו ללנסרים במפעלי מיצובישי ביפן. בטח לפני שעלו על האוניה למסע הארוך מיפן לאילת.

זמן ההמתנה ללנסר חדשה היה כל כך ארוך עד שאנשים שכבר קיבלו את הלנסר שלהם הריחו אפשרות לרווח ומיד הציעו אותה למכירה בלי להתבלבל - עם יד אחת ברשיון וכבר לא 0 ק''מ - במחיר גבוה יותר ממחיר לנסר חדשה מהניילון אצל כלמוביל! מה יכול להיות - מקסימום אף אחד לא יתקשר.
ומה אתם חושבים שקרה?... התקשרו לא אחד ולא שניים אלא רבים מאוד. כמעט הלכו מכות על הזכות לשלם יותר ולקבל את המפתח תיכף ומיד. הם מכרו אותן מיד במחיר שביקשו - יקר יותר ממחיר לנסר חדשה אצל היבואן!....
אני לא מבלף אתכם. זה אמיתי. היה לי שכן כזה שמיהר להיפטר מהלאונה שלו ושילם יותר למישהו רק כדי שיוכל לנפנף כאן ועכשיו במפתח של מיצובישי חדשה כמו כולם. איך הוא אמר לי כשניסה להצדיק את המהלך האינפנטילי שעשה? ''הזמן שלי שווה כסף''.
אתם קוראים נכון. הערב-רב של המטומטמים היו מוכנים לשלם אקסטרא ולקבל את האוטו. לא משנה הצבע. עם יד נוספת ברשיון. לפעמים כבר עם דפיקות החניה הראשונות... העיקר לא להמתין. שיהיה כאן ועכשיו ולא בעוד שלושה חודשים או חצי שנה כמו השכן הפראייר שלהם.... רק בישראל דבר כזה יכול לקרות!

בחזרה לטויוטה - אז מכיוון שכבר יש תקדים, אני כבר לא אופתע מכלום.

ואם נהיה רציניים לרגע אז כן - היילקס ולנדקרוזר הם מכוניות טובות. כי אחרת לא היה להם כזה ביקוש היסטרי.
אבל האם מוצדק או לא מוצדק לשלם כל כך הרבה מעל למחירון עבור רכב מסוים?.... באמת קטונתי. אלה חוקי השוק - היצע וביקוש. וחוץ מזה לך תתווכח עם דתיים.

ד ו ר ו ן
13-05-17, 23:27
לפני 16 שנה כשקניתי את ההיילקס, היו רכבים שחוטים כבר אז, שרצו מינימום מחירון, והיו שרצו 10-20 מעל לרכבים שמורים, וזה היה כשהם היו בני 5-8..

אחרי חיפוש לא קצר, שילמתי 15 מעל למחירון לרכב במצב מעולה, עם תוספות לא מעטות.

לדעתי, היום, לשלם כאלו סכומים מעל למחירון, זה רק עבור רכב שמור מאד/מדוגם ברמה שעלות הדיגום תהיה כפולה-/+ מעלות התוספת למחירון שמבקשים.

יואב פולס
14-05-17, 07:05
לא יודע לגבי ההיילקס, אבל מחירי המחירון של לוי יצחק ללנדקרוזר בהחלט נמוכים, אבל העסקאות בפועל הן בסכומים גבוהים משמעותית.
זה שמישהו מבקש יותר עבור הלנדקרוזר שלו לא אומר שזה שווה את הכסף.
יש לבחון לעומק את מצב הרכב, אופי הטיפולים שעבר ועוד פרמטרים, ורק אז להחליט אם בכלל שווה לשלם עבור הרכב את מה שמבקשים עליו.

idan10
14-05-17, 07:59
תודה לכולם,

בהחלט נושא הזוי דת הטויוטה הזו, אבל היילקס ולנד קרוזר הוכיחו את עצמם ואנשים מחזיקים אותם שנים לפי מה ששמתי לב ולא ממהרים להחליף.
בהחלט מסכים שבעל רכב יכול לדרוש מעל המחירון אם הרכב שלו שווה את זה, כל רכב לא רק טויוטה בפרט.
דרור ברלי, מה שתיארת עם הלנסר קורה היום גם עם לנד קרוזר, אם זה מתקיים בפועל איני יודע, אך שמתי לב ששנתונים 2016 ו- 2017 נמכרים כיד שנייה במחיר הקרוב מאוד לחדש ואולי אף מעל.

נדב ש.
14-05-17, 08:08
לא יודע לגבי ההיילקס, אבל מחירי המחירון של לוי יצחק ללנדקרוזר בהחלט נמוכים, אבל העסקאות בפועל הן בסכומים גבוהים משמעותית.
זה שמישהו מבקש יותר עבור הלנדקרוזר שלו לא אומר שזה שווה את הכסף.
יש לבחון לעומק את מצב הרכב, אופי הטיפולים שעבר ועוד פרמטרים, ורק אז להחליט אם בכלל שווה לשלם עבור הרכב את מה שמבקשים עליו.

+1
יפה כתבת.

דרור ברלי
14-05-17, 21:31
תודה לכולם,

בהחלט נושא הזוי דת הטויוטה הזו, אבל היילקס ולנד קרוזר הוכיחו את עצמם ואנשים מחזיקים אותם שנים לפי מה ששמתי לב ולא ממהרים להחליף.
בהחלט מסכים שבעל רכב יכול לדרוש מעל המחירון אם הרכב שלו שווה את זה, כל רכב לא רק טויוטה בפרט.
דרור ברלי, מה שתיארת עם הלנסר קורה היום גם עם לנד קרוזר, אם זה מתקיים בפועל איני יודע, אך שמתי לב ששנתונים 2016 ו- 2017 נמכרים כיד שנייה במחיר הקרוב מאוד לחדש ואולי אף מעל.

נראה לך שאוטו מודל 2017 משומש צריך לעלות כמעט כמו חדש? האם יש טימטום ואווילות גדולים מאלה?....
אבל כמו שאמרתי - כשמתעסקים בדת, ההגיון מפנה את מקומו. ואז נתקלים בטיפוסים הזויים ובמעשים הזויים.

idan10
15-05-17, 07:27
נראה לך שאוטו מודל 2017 משומש צריך לעלות כמעט כמו חדש? האם יש טימטום ואווילות גדולים מאלה?....
אבל כמו שאמרתי - כשמתעסקים בדת, ההגיון מפנה את מקומו. ואז נתקלים בטיפוסים הזויים ובמעשים הזויים.

ממש לא נראה לי, רק ציינתי כעובדה למשהו שקיים היום! מבדיקה שעשיתי.
אבל כמו שאמרת, אכן הזוי.
אגב, לדעתי, למשקל כבד מאוד מהתופעה הזו, אחראים בני דודנו.

ishc
15-05-17, 07:30
אצלנו במשפחה היה היילקס 2x4 שנקנה חדש אי שם בסוף 92 כמודל 93.
הוא שירת את בני הבית נאמנה עד שנת 2001, עשה 850000 קמ ונמכר לבדואי תמורת מחירון לוי יצחק (שהיה סביב השלושים) זה היה רכב סופר עמיד שעבד קשה ונסע איתי לא מעט מחוץ לכביש.
ההילה הזו נשמרה עד היום אבל וזה אבל גדול, עברו מאז כמה שנים טובות וגם ההיילקסים מתחילים להתפורר. אני יודע כי לא מזמן חיפשתי כזה וכל הרכבים שראיתי היו נבלות שנמכרו במחיר מופקע.

Sent from my iPhone using Tapatalk

דניאל מאירי
15-05-17, 09:07
לפני שלושה שבועות הלכתי עם חבר למכרז של רכבי משטרה.
היו שם 6 לנקרוזרים במצב ממש טוב (מג"ב) וגם מבחר לא קטן של היילקס ויגו.
הוא הציע על אחד מהם (שנת 2012) מחיר של 121,0000 ולא זכה (נמכר ב-128 ומשהו).
רכב שמחיר המחירון שלו סביב 200 אלף.
ככה שיש מגוון אפשרויות לרכישה.
דניאל

khaled_z
15-05-17, 11:34
שלום לכולם

היה לי ויגו לפני כמה חודשים ונתקלתי בתופעה מוזרה הרכב הוצע למכירה ביד 2 שמונה חודשים ותקשרו שני אנשים בלבד למרות שרשום שהתענינו כ 2000 איש המוזר שאחרי שהורדתי ההודעה אחרי המכירה ( 10000 מעל המחירון ) התקשרו הרבה אנשים

מניסיון אישי טויוטה רכב טוב אבל לא שווה המוניטין שלו זה רק תופעה של עדר והיבואן עושה הון מזה מחיר חלקים בשמים עבירות טובה לא יותר

-->