PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה על ג׳יפ בארצות הברית

ozr
17-05-17, 02:49
שלום לכולם,

אני מתגורר כרגע באזור ניו המשפייר ובחודש הקרוב אני עובר מהחוץ המזרחי לחוף המערבי (עובר לקליפורניה).
אני ואישתי החלטנו לעשות רוד טריפ ולאחר בירור של עלות השכרת רכב לתקופה שנרצה פלוס עמלות וכו' זה יצא כ1600 דולר.
לכן החלטנו לקנות רכב שאיתו נעשה את הדרך ולאחר מכן ישמש אותנו כרכב פנאי בקליפורניה - יש לנו שם שני רכבי ״ליסינג״.
בעברי היה לי בארץ סיקס וסמוראי.

יש מבחר עצום של רכבים שנכנס בתקציב (כ4 אלף דולר) ורציתי להתלבט מי הכי יתאים לדרך ולאחר מכן לרכב לשטח בהנחה שכולם במצב ״טוב״.
הכי קורץ לי כרגע זה גראנד צירוקי אוברלנד /לימיטד wj אזור שנת 2003-4 או צירוקי xj שמצאתי כמה אקסמפלרים לא רעים.
חוץ מזה יש פה גם הרבה טרופרים בנזין או פאגרו קינג בנזין שנתונים 2000-2001 עם פחות מ100 אלף קילומטר (או 60 אלף מייל) ובמצב די טוב ובמחירים מאוד נוחים (פחות מ2500 דולר).

1. כמה אתם רוצים להשקיע? עד 4000 דולר.
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? צריך לבצע את המעבר
3. מי נוהג בו? אני ואישתי
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? זוג + ציוד
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? 5000
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. אפשרי הכל.

שאלה נוספת, האם הייתם ממליצים לוותר על הקניה ולהשכיר רכב ולקנות רכב רק לשטח בקליפורניה או בכלל לקנות רכב אחר בשביל כל הדרך הזו?

תודה רבה!

Saar
17-05-17, 07:22
אתה באמריקה.... גראנד צ'ירוקי.
קליפורניה עצמה זה לא מקום לרנגלר? :)

boaz avrahami
17-05-17, 08:01
לפי מה ששמעתי רכב מהשנים האלו בחוף המזרחי יהיה רקוב מהמלח על הכבישים וכנראה לא כדאי לקניה.
אבל אם כן אז גרנד צ׳ירוקי יהיה הכי נח.

GodsFather
17-05-17, 08:18
איפה ג'ו?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

wonderd
17-05-17, 13:40
אני השכרתי גראנד חדש למסלול מקליפורניה ועד מיאמי - נהניתי מכל רגע.
לא יודע איפה אתה מתכוון לטייל - אני הסתובבתי רק על הכביש.
אם תבדוק עם חברת ההשכרה - תוכל להחליף רכבים בנקודות מסוימות ולהקטין את עלויות הקנס.
לי הגראנד עלה בסביבות 55$ ליום.

יקיר גרין
17-05-17, 17:21
לפי מה ששמעתי רכב מהשנים האלו בחוף המזרחי יהיה רקוב מהמלח על הכבישים וכנראה לא כדאי לקניה.
אבל אם כן אז גרנד צ׳ירוקי יהיה הכי נח.

+1 על המלח! כמעט בלתי אפשרי למצוא רכב 4X4 באזור הזה מהשנים האלה שלא בילה תקופה כרכב חורף. (למקומיים פה יש רכבים יפים לקייץ ורכבים ישנים לחורף "winter beater") אתה עושה את המסלול ההפוך ממה שרכבים ישנים עושים, קונים אותם בדרום, ומביאים אותם צפונה. במחירים האלה, תקנה מה שעושה לך חיוך, ותבנה על לזרוק אותו למחזור בקליפורניה, ולקנות שם משהו טוב.

oferc
17-05-17, 18:24
לדעתי עדיף להשכיר , בשביל מה להתעסק עם רכב ישן ובטח רקוב מכמות המלח שזורקים בכבישים בחוף המזרחי .
תחשוב על תקלות בדרך , ברכב שכור אתה נכנס לסוכנות מחליף רכב וממשיך.

תגיע לקליפורניה תקנה גיפ לסופי שבוע.
בהצלחה

ש01
17-05-17, 23:00
יש לו 4000$ לרכב שישמש אותו לטיולים כשיגיע לאי שם ואתם שולחים אותו לבזבז מתוכם 1600 על רכב רק לצורך הנסיעה, כך שישארו 2400 לרכב טיולים...
שירוקי, ברור...

boaz avrahami
17-05-17, 23:06
קנה רכב בדרום/מערב ושלח אותו למזרח על גרר ואז תיסע איתו את הטיול ותמשיך איתו הלאה.
צירוקי בארהב זה לא צירוקי של ישראל... שם הוא לא נדיר.
לנסיעה כזו לקחת צירוקי נראה לי די עונש מבחינת נוחיות. זה הבדל עצום לעומת wj על הכביש

oferc
18-05-17, 00:33
יש לו 4000$ לרכב שישמש אותו לטיולים כשיגיע לאי שם ואתם שולחים אותו לבזבז מתוכם 1600 על רכב רק לצורך הנסיעה, כך שישארו 2400 לרכב טיולים...
שירוקי, ברור...

כנראה שלא הסתובבת בין דילרים במזרח ארה"ב , רכבים שעולים 4000$ חלודים עד למצב שבחלקם רואים את ההכביש בנסיעה , הרכבים היחידים שמחזיקים מעמד הם רכבים שהשלדה שלהם עברה גלוון בייצור , אם אני לא טועה רק מרצדס מגלוונת את השלדה.
אז מה הטעם לקנות רכב גמור ב4000 דולר להגיע לקליפורניה ולזרוק אותו בחצר ? .

הרי גם אם יחליט למכור אותו לא יצליח מהסיבה הפשוטה שבקליפורינה הרכבים לא רקובים.

ואם כבר החלטת לקנות רכב , לדעתי תחשוב על טיוטה 4RUNNER , לפחות אם אתה קונה גיפ ישן, תקנה רכב אמין.

נמרוד
18-05-17, 21:11
לחצות את ארצות הברית זה טיול כבישים. למה להרוס אותו עם רכב שטח? ועוד ישן, שאתה לא מכיר ולא עבר ישור קו.

תשכירו רכב נוסעים פשוט ב50 דולר ליום. בארה"ב "פשוט" זה רכב מפנק יחסית כמו טויוטה קאמרי, ניסן אלטימה, שבי מליבו וכיו"ב. לא צריך יותר מזה.

אני מקפיד על טיולי כבישים כאלו איפה שאני מוצא את עצמי באמריקה - אם זה ליום אחד או סוף שבוע. ברוקי'ז, בניו אנגלנד, במדבר מוהאבי. עם נופים וכבישים של אמריקה, בכלל לא משנה הרכב.

Asaf-a
18-05-17, 21:29
לגמרי מסכים עם נמרוד, לשכור קרוזרית בולעת מרחקים, עם השירות של חברת ההשכרה ולהינות מהטיול, לא ככ מהר תחזור על החוויה

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ozr
20-05-17, 20:15
תודה רבה לכל העוזרים ומהלומדים.

אכן לאחר שהסתובבתי בכמה דילרים ומוכרים הבנתי שלקנות רכב ישן במזרח זה כנראה לא החלטה נבונה.
בהרבה רכבים יש חורים מרוב חלודה וריקבון מתחת לרכב.

כרגע מה שעומד על הפרק זה או להשכיר רכב שיוצא כ2200 דולר לתקופת זמן שנרצה, או לטוס למיאמי\אטלנטה לקנות שם רכב שמור וליסוע איתו חזרה(יש לי שבוע חופש אז חושב ללכת על ההרפתקאה הזו).

אשמור את הפורום מעודכן ושוב תודה על כל ההמלצות.

-->