PDA

צפייה בגרסה מלאה : עשיתי טיפול לג'ימני בקבלה רשום שהוחלף פילטר שמן, האומנם? (מצורפת תמונה)

komdan
19-05-17, 17:33
היי חברים, לא אציין מי המוסך שטיפלתי אצלם, אל דאגה. בקבלה רשום שהוחלף פילטר שמן מקורי.
לי זה נראה כאילו העבירו מטלית על רוב הפילטר , כי באיזור של החיבור האבק ממש נראה אחיד ומתאים לגוף :).
הטיפול נעשה לפני ימים בודדים.

האם לפי התרשמותכם אכן הוחלף פילטר שמן?

114879

יובל48
19-05-17, 18:03
עפ"י התמונה,לא נראה שהוחלף הפילטר.

komdan
19-05-17, 18:08
עפ"י התמונה,לא נראה שהוחלף הפילטר.

כמו שחשבתי, מה כדאי לעשות? לחזור ולבקש להחליף , כי אולי הוא שכח? או ללכת למוסך אחר?

איל מ
19-05-17, 18:52
לחזור לבקש שיחליף. כבר שילמת על זה
לברר מה קרה. יכול להיות שהפועל שכח או משהו. קורה.
אם מי שהחליף הוא גם זה שהוציא לך את החשבון, המצב יותר מחשיד.
בכל מקרה, אם משהו הכי קטן בתשובות שלו נשמע לך מתחכם או מתחמק, אל תחזור אליו יותר

יונימוג אדום
19-05-17, 19:17
ביקרתי בעבר במוסך אשר מציע טיפול לרכב במחירי מבצע .
למזלי הייתי עם חבר וללא רכב .
היה רכב על הליפט , המכונאי הוציא שמן מנוע , פירק מסנן שמן , אמר לבחור שהוא הולך לחפש במחסן מסנן חדש .
המכונאי נכנס למחסן , לקח סמרטוט , ניקה היטב את המסנן והכניס אותו לאריזה ריקה שהייתה מונחת בצד .
לאחר מכן עשה סיבוב ויצא מדלת אחרת , חזר לרכב והרכיב את המסנן הישן ( אך נקי חיצונית ) .

אילן

יונתןמצפה
19-05-17, 19:35
לדעתי זה פילטר שעולה סביב ה- 30 ש"ח. נראה לי הזוי שמוסך יסתכן כדי לחסוך סכום זעום כ"כ.
יכול להיות שנסעת עם הרכב בכורכר/כביש מלוכלך מאז הטיפול ולפני התמונה. זה גם נראה כאילו האבק הצטבר סביב החיבור של הפילטר וכן על הבלוק באותו מקום, שזה האזור שבד"כ נשאר משומן אחרי החלפה ולאחר ניגוב.

omri_t
19-05-17, 20:03
לא יודע לפענח תמונות ולא רוצה להמר.

אם נשכח בטעות- זה חוסר מקצועיות
אם נשכח בזדון- זה רישעות בזויה לגנוב 30 שח על זה

אבל באמת שלא ניתן לדעת אלא אם צילמת 5 דק אחרי הטיפול.

מכר ויתיק נהג לסמן תאריך על פילטר השמן ברכב הצבאי שנסע עליו.
מוסך גדול ומוכר טיפל ברכב עבור הצבא.
טוען שפעמים רבות הרכב חזר עם אותו פילטר שמן שלא הוחלף.
הכל יכול להיות.

six 4 life
19-05-17, 20:55
דבר אחד ודאי מכל הסיפור הזה והוא שמישהו ניגב פילטר מלוכלך.
אם אתה לא נגעת בפילטר לפני ומאז הטיפול, אין פה טעות ואין פה חוסר תשומת לב.
יש כאן 2 עובדות והן ש 1. מישהו ניגב את הפילטר ו 2. זה לא פילטר שהוחלף לפני כמה ימים.

נדב ש.
19-05-17, 21:03
למה אתה לא מציין את שם המוסך?

boaz avrahami
19-05-17, 21:35
עכשיו לך תדע אם אפילו החליפו שמן ומה עשו או לא עשו... [emoji853]

לדעתי יש מקום לפרסום שם המוסך

חנן-ג'יפולוג
19-05-17, 21:51
אם שילמת על מסנן תחליפי, אז עשו לך טובה שלא החליפו.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

יונתןמצפה
20-05-17, 03:21
אני לא מצליח להבין מאיפה הנחרצות הזו. לפי איך שאני רואה זאת, בהחלט יכול להיות פילטר חדש, בחיבור למנוע ניגבו את שאריות השמן. השמן נמרח מעט סביב החיבור על הבלוק והפילטר, הרכב נסע באזור מעט מאובק והאבק נתפש על האזור שנוגב ונשאר לח מהשמן.
בעיני זה תרחיש יותר מסביר. הפילטר עצמו נראה חדש יחסית...

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

איציק - 4X6ZH
20-05-17, 03:45
ואני מכיר הרבה מוסכים
שנוהגים לרסס ולנקות את שאריות השמן שנוזל מההחלפה
עם תרסיס מסיר שומנים ( ספרי קרבוראטור )
כדי שהמנוע ישאר יבש
גדי שהלקוח לא יבוא עם סיפורים אישתי אומרת שנוזל שמן בחניה

גם בחנות ירקות מנגבים את הירקות ( אז זה אומר שגונבים ?)
גם בחנות בגדים יש כאלה שמגהצים בגדים ( זה אומר שהבגד משומש ? )

איציק

boaz avrahami
20-05-17, 06:15
איציק, יונתן

זה נראה כמו פילטר שהוחלף לפני ימים בודדים?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170520/a799b0fe3307d845e92d50596bfb656a.png

נדב ש.
20-05-17, 07:15
לי זה לא נראה ככה.
ספריי קרבורטור לא משאיר אבק, הוא מסיר אותו ומתאדה.
אם כבר לנקות אז את הספריי מרססים מסביב טרם פירוק הפילטר.

avikkllk
20-05-17, 09:23
אין מקום לטעויות הפילטר לא הוחלף.
השאלות שעולות כרגע הן מה עוד לא הוחלף / נעשה ברכב

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

נמרוד
20-05-17, 09:37
חברים תודה, זה היה מבחן כניסה של המחלקה לזיהוי פלילי במשטרת ישראל. אלו שענו תשובה נכונה עברו לשלב הבא, ויקבלו הודעה בדואר.

למדו מהמוסד גם אלו.

יונתןמצפה
20-05-17, 10:30
בועז, זה נראה כמו אבק שהצטבר על הפילטר סביב החיבור שלו למנוע, באזור שסביר שנשאר מעט לח משמן אחרי טיפול.
אני יכול לצלם לך תמונה של פילטר חום חצי שעה אחרי שיצאתי מטיפול ועברתי בכמה שלוליות בוץ בדרך.
להסיק באופן גורף שהפילטר לא הוחלף זו יומרנות לדעתי.
וכן, לדעתי יותר סביר שהוא הוחלף גם לפי התמונות.
אבל יאללה, לפרסם את שם המוסך. בואו נסתער עליו על בסיס ספקולציות.

ד ו ר ו ן
20-05-17, 11:06
אם שילמת על מסנן תחליפי, אז עשו לך טובה שלא החליפו.
Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk
תסתכל בקבלה.
אם כתוב פילטר תחליפי, תבין לבד שלא הוחלף כי זה לא תואם את מה שיש ברכב.
(לא היו מוכרים לך פילטר מקורי בעלות של תחליפי זול).

אם כתוב מקורי, תבדוק את סכום החיוב, הוא צריך להיות בהתאם, ולא ״טיפול זול במבצע״..

תבדוק גם את השמן, מפלס וצבע, זה יכול רמיזות כלליות.

אישית, גם לי לא נראה שנפתח המכלול אלא שניקו מלמעלה וככה פספסו את החלק התחתון.

zerez
20-05-17, 11:36
הוא כתב שבחשבונית מופיע חיוב על פילטר מקורי.
אני בספק אם הוחלף פילטר.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

נדב42
20-05-17, 12:23
לא מומחה זיהוי פלילי, ועל פניו זה אמנם נראה כמו שניקו בלי להוציא אפילו, אבל על סמך התמונה בלבד זה לא זיהוי וודאי...
יכול להיות כמו שכתבו לפני שזה פילטר חדש והחלק שקרוב לגוף נוגב עם שמן ולכן נדבק עליו אבק מהר מאוד.

הדרך לדעת היא לזחול מתחת לאוטו ולהעביר אצבע על האזור המאובק.
אם האבק יורד בקלות עם מרקם שומני, אז ייתכן והוחלף פילטר והאבק התיישב עליו אח"כ. (ועדיין אין וודאות, אבל גם אין סיבה לחשד...)
אם האבק מקובע היטב למקומו - לא הוחלף בוודאות.

ספר לנו ...

יונתןמצפה
20-05-17, 12:38
ואני מזכיר, פילטר כזה עולה 30 שח. ללקוח. ו 2 דקות עבודה להחליף..

נדב ש.
20-05-17, 13:51

תעשה 30 כפול -7-8 או אולי יותר כאלה ביום, תוסיף על זה שמן שקוראים לו שקר כלשהו, ועל כל זה גביה של 350-400 ש"ח או אולי יותר, זה תלוי, תעשו את החשבון(רווח)...

לצערי הרב כבר יצא לי לראות מקרים כאלה מקרוב מאוד.

ד ו ר ו ן
20-05-17, 14:10

יונתן,
ברחובות, באחת השכונות ״הפחות מבוססות״, יש שלט פרסום לא קטן, ״טיפול 10.000, פילטרים ושמן לכל הרכבים ב-150שקל״.

ואני שואל,
עלות החלקים (פלגים+פילטר אחד לפחות)+ שמן+עבודה, מאיזה חלק חתכו הוצאות כדי שיהיה רווח?

לא יודע לגבי המוסך הספציפי, ממש לא, אבל אל תהיה תמים, זה קורה.

יונתןמצפה
20-05-17, 14:28
לא תמים. לא טענתי שלא קורה. טענתי שלא ניתן ללמוד מהתמונה כלום, ושהחיסכון כאן למוסך הוא סביב ה 20 שח...

איציק - 4X6ZH
20-05-17, 14:43
לא תמים. לא טענתי שלא קורה. טענתי שלא ניתן ללמוד מהתמונה כלום, ושהחיסכון כאן למוסך הוא סביב ה 20 שח...

+++

ד ו ר ו ן
20-05-17, 15:04

כשאני עושה טיפול לסובארו 91, ידני
, רכב הכי פשוט שיש, פלגים+פילטר שמן תחליפי+שמן הכי זול שמתאים, אני מגיע ל200שח, ואני לא מחייב את עצמי על זמן עבודה שגם אותו צריך להכניס לתחשיב כשמדובר על מוסך.

והיום, מחייבים את המוסך בחצי שקל לפינוי ליטר שמן משומש=עוד עלות על המוסך.

ואיך שלא תסובב את זה,
אז מאיפה מרוויח המוסך?

אז כשמציעים לך עלות כוללת נמוכה מידי, תברר איפה חותכים פינה.

אולי איציק יוכל להרחיב איך מצליחים לבצע טיפול לרכב במחירים כאלו.

עריכה:
ואני חושב שאין לרשום את שם המוסך עד שאתה לא בטוח ב-120% במסקנות.

יונתןמצפה
20-05-17, 15:19
דורון , איך זה קשור לדיון?
כל השרשור הזה מלא בכ''כ הרבה ספקולציות מיותרות.
אנחנו לא יודעים כמה עלה לבחור הטיפול... אז מה הקשר לכל מיני מוסכים דמיקולו שמציעים ''טיפולים'' במחירי הפסד?
כשאני עושה טיפול פשוט לסמוראי זה מסתכם ב 110 שח.
פילטר מקורי ב 30, גלון שמן איכותי ב 80. אולי עוד 5 שח על שייבת אטימה.
פלאגים לא מחליפים כל טיפול. פילטר אוויר אם צריך- עוד 50 שח.
מוסך משלם כנראה 50% פחות על החומרים האלו....

גיא
20-05-17, 15:28
30 אחוז בדרך כלל

Sent from my Pixel using Tapatalk

יונתןמצפה
20-05-17, 15:32
אבל הוא לא קונה את השמן בגלונים, אלא בצובר...

B-T
20-05-17, 16:42
ובצורה הכי פשוטה שיש - לפני שהרכב נכנס לטיפול תודיע שאתה רוצה את כל החלקים המשומשים שפורקו בטיפול, בקופסאות/שקיות של החלקים שהחליפו אותם.
ככה תקבל את החלק הישן ואת האריזות של החדשים שהחליפו אותם יחד עם המק״טים.

מפה לעשות תרגילים, למוסך יהיה קשה הרבה יותר, ויש לך הוכחה על החלקים שהוחלפו.
להיפטר המסננים ושאר השטויות אתה יכול תמיד אחרי כמה ימים או בטיפול הבא בפח המרכזי של המוסך.

אני לא נכנס לדיון על המוסך עצמו - אבל עצם המחשבה על כזו סיטואציה (נאמר כאן - על מה עוד חסכו) בעייתית. לך למישהו אמין ותקבל גם טיפול יותר טוב ומקיף.

ד ו ר ו ן
20-05-17, 16:44
דורון , איך זה קשור לדיון? Sent from my Redmi 3S using Tapatalk
זה קשור כי השרשור התחיל בזה שהבחור העיד שנכנס לאותם "טיפול במבצע" לרכב.
ואז התחילו השאלות האם כן הוחלף ומה הוחלף.

אז קיבלת קצת תגובות מנסיון של אחרים, וגם תרגיל חשבוני שמציב שאלה לגבי טיפולים במחירים כאלו.

מה שזה בא להגיד,
זה שלא פלא שהשאלות עולות כשיש סימן שאלה בין עלות הטיפול למה שמוצהר שבוצע.

ואני אמנם לא קונה שמן בצובר, אבל רוכש שמן במיכלים של 20ל' גדולים (טנדר דיזל.. הרבה שמן ולא מעט טיפולים), אז המחיר בחישוב על שמן איכותי הוא נמוך ממה שאתה משלם על מיכל של גלון של שמן בינוני מינוס.

יונתןמצפה
20-05-17, 16:53
זה קשור כי השרשור התחיל בזה שהבחור העיד שנכנס לאותם "טיפול במבצע" לרכב.
.

חזרתי אחורה, לא מצאתי שום דבר שמרמז על זה.

דרור ברלי
20-05-17, 17:24
מי ומה זה ''מוסך אמין''?
מי זה אותו "אמין" המסתורי?

במוסכים הגדולים מרחיקים אתכם מהרכב. שולחים אתכם לחדר המתנה ממוזג עם מכונת קפה ומגזינים.
זה מסיבות של בטיחות. בוודאי. האמנם?....
מישהו חשב שאולי פשוט לא רוצים שתראו מה עושים לכם באוטו?
או גרוע מזה - מה לא עושים לכם באוטו?.....

דרור ברלי
20-05-17, 17:33
ולמה רק "טיפולים במבצע" ב"מוסכים" הממוקמים בחצרות אחוריות של שכונות מפוקפקות הם חשודים?

מה עם מרכזי השירות המורשים המצוחצחים של יבואנים?
אלה שאתם ממתינים בהם בחדר ממוזג עם מכונת קפה ומגזינים, רחוק מהאוטו שלכם שאתם לא רואים ולא יודעים מה עושים לכם בו, עם נציגי שירות מעונבים שמחייכים אליכם חיוך אוטומטי נבוב ובהם גובים מכם מחירי חדר ניתוח?

אם אתם חושבים שאין להם חוש ריח ללקוחות פראיירים שלא מבינים שאפשר להחליף להם מכל הבא ליד באוטו, להכפיל ב"אלמנט" ואח"כ להוסיף את התאריך, או לחילופין שאין אצלם מקרים שהלקוח העסוק שמשאיר את האוטו והולך לעבודה ואח"כ מחוייב על "טיפולים" שלא בוצעו כלל - אז אתם טועים.

ובכלל, פעם הטיפו כאן לטפל לבד.

golyat
20-05-17, 17:34
אם כבר ספקולציות אז לדעתי החיסכון של ה30 שקל למוסך הוא לא העניין. סיטואציה יותר הגיונית היא שלמוסך היה חסר באותו הרגע הפילטר הספציפי הזה. להזמין עכשיו פילטר ולחכות לשליח שיגיע גוזל זמן ודורש התעסקות. קל יותר לנגב את הפילטר ולפנות מקום לרכב הבא.
לי אישית קרה שהיתה לי יונדאי לנטרה. נכשלתי בטסט על חופש במוט היגוי. הכנסתי את הרכב למוסך כדי להחליף מוטות היגוי. המוטות הוחלפו. בקבלה היה רשום מוטות היגוי יונדאי אקסנט. שאלתי את המוסכניק. למה אקסנט אם יש לי לנטרה. הוא אמר לי שזה מה ששלחו לו ושזה אותו הדבר לכן הוא הרכיב אותם. בפועל הם קצרים בסמ' וחצי. הפועל הרכיב אותם על קצה ההברגה ושחרר את האוטו.
רק שדרשתי להעלות את האוטו על הליפט התגלתה הזוועה. זה לא היה כדי לחסוך כסף. רק לחסוך התעסקות!

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

איציק - 4X6ZH
20-05-17, 17:41
סוף סוף
השרשור מתחיל להיות מענין .....

אז למה אלפי מכוניות .... עשרות אלפי מכוניות נוסעות עם פצצות זמן בתוך גלגל ההגה ?

six 4 life
20-05-17, 17:56
בגלל הלקוח הממוצע שיחפש את המחיר הזול ביותר גם בדברים שאין לו מושג בהם כמו למשל טיפולים לרכב, אבל ברגע שהמדינה הפכה למדינת ליסינג זה האיץ את עניין הטיפולים ב5 שקלים כולל הכל.

ד ו ר ו ן
20-05-17, 18:31
סוף סוף
השרשור מתחיל להיות מענין .....

אז למה אלפי מכוניות .... עשרות אלפי מכוניות נוסעות עם פצצות זמן בתוך גלגל ההגה ?
כי להחליף כרית הרבה יותר יקר מלקצר את הנורה?

ד ו ר ו ן
20-05-17, 20:20
חזרתי אחורה, לא מצאתי שום דבר שמרמז על זה.

צודק,
התבלבלתי עם אחת התגובות.

זה עדיין לא משנה את הקונספט של מדוע זה תחום פרוץ.

דרור ברלי
21-05-17, 07:13
בגלל הלקוח הממוצע שיחפש את המחיר הזול ביותר גם בדברים שאין לו מושג בהם כמו למשל טיפולים לרכב, אבל ברגע שהמדינה הפכה למדינת ליסינג זה האיץ את עניין הטיפולים ב5 שקלים כולל הכל.

זהו, שנותרו עוד אחד או שניים או מאה או מאה-אלף שהאוטו פרטי שלהם ולא מהעבודה.
והטיפול לא בחמישה שקלים ולא בחמישים שקלים וגם לא בחמש-מאות - אלא ביוקר מלא. כולל האלמנט והתאריך. מכניסים להם ומסובבים עד סוף ההברגה.
כמה זה עולה אולי ראוי לדיון נפרד ואני גם לא רוצה ללכלך על כלל ענף המוסכים שברור שיש בו גם צדיקים ולא רק נוכלים, אבל ביותר מדי מקרים ששמעתי וראיתי מדובר בטיפול חפפני, בחלקים שלא בטוח מה מקורם והאם מתאימים. אם בכלל בוצע הטיפול.

ככה זה כשהלקוח לא מבין, לא יודע.... הכל מתחיל בעובדה הפשוטה - הוא לא רוצה לדעת. אח''כ הוא בוכה ומיילל על הכסף.

GodsFather
21-05-17, 08:16
בהקשר של הטקסט של דרור. יכול להעיד מנסיון אישי על בעל מוסך ומכונאי בעל שם מוכר מאד בעולם הפרייבטים שהכנסתי אליו רכב לטיפול תקופתי וכשהגעתי לחשבון, שאלתי אודות פילטר ספציפי מדוע הוחלף (כי רשום בקבלה), אותו בעל מוסך ניגש לבדוק עם הפועל שלו שהודה שכנראה שכח להחליף ומייד בוטל החיוב + התנצלות.
חד משמעית אם לא הייתי בודק אז כנראה שהייתי משלם עוד 150+ שח אבל מדובר בשגגה ולא ביד מכוונת.

כמה כאלה יש לו ביום? תמשיכו מכאן.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

דרור ברלי
21-05-17, 18:25
לא יודע על שגגות או לא. אבל את סעיף מצליח הם מכירים טוב מאוד.

את הסיפור עם נוזל השמשות מלפני הרבה שנים סיפרתי פעם. טיפול תקופתי לפרייבט יפני פופולרי. אשתי דאז הכניסה אותו למוסך מורשה.
ככל הנראה השלמת סבון למיכל המתזים זה חלק ממה שהוא מחויב ע''י היצרן בטיפול תקופתי רגיל.
אממה, אני מאלה שמשתמשים במתזים בתדירות גבוהה ומקפידים למלא את המיכל בנדיבות בנוזל שמשות כחלחל אחת לשבוע.
אז מילאו שם כמות של כמה פקקים לכל היותר (כי זה מה שהיה חסר) וחייבו כמובן על גלון שלם. אלמלא בדקתי את החשבון ודרשתי שיתנו לי את הגלון ששילמתי עליו - הגלון הזה היה משול לדירות שבנתה ענבל אור - הוא היה מוכר את אותו גלון לאיזה עשרים פראיירים אחרים באותו יום. וככה כל יום. שישה ימים בשבוע, ארבעה שבועות בחודש, 12 חודשים בשנה. מי יודע כמה אלפי שקלים הוא הרוויח מכל גלון שכזה שהיה מחייב עליו ב-35 שקלים במחירי שנת 2000.

סיפרתי פעם גם על הנאבה של CJ שנשברו בה הברגים של נועל טבור.
אחד ממוסכי הג'יפים הידועים במרכז בתקופה ההיא (לפני 25 שנה) טען שאין מה לעשות. צריך להחליף נאבה. רצה הרבה כסף גם במונחים של אז.
אני לא אכלתי את הדיאגנוזה שלו. משהו הסריח לי. אז הלכתי למקום אחר, פחות מפורסם אבל צדיק ומקצועי יותר, חלץ את הגדמים השבורים תוך כמה דקות תמורת כמעט עשירית מהסכום שדרש אותו גורו חמדן.

גם את סיפור מיכל העיבוי של הפוקוס נדמה לי שסיפרתי כבר. האוטו היה חדש כמעט לחלוטין. אולי בן שנה. נכנס לטיפול במורשה של פורד (כי בעלה של אמא שלי היה איש תמים שהאמין ''שרק במוסך מורשה של החברה יטפלו באוטו החדש שלו הכי טוב שאפשר'').
אז החליפו לו חצי אוטו - ארבעה ברקסים קומפלט, תפוח הגה אחד (אוטו בן שנה כן? 15K ק''מ בלבד בידיו של נהג מאוד רגוע) והרבה מאוד גומיות וצינוריות ואומים ושטויות וחייבו על כל סמ''ק של גריז ועל כל אום ושייבה כמשקלם בזהב ובמסגרת הסיבוב שעשו לו על כרטיס הויזה החליטו להחליף לו גם מיכל עיבוי. למה? ככה. הוא לא ידע למה, אבל זה מבחינתי היה קו אדום. חרה לי שהם דופקים אותו כי הוא כזה איש תמים שלא מתווכח. אז אני הלכתי עם החשבונית למוסך. אמרו לי שהחליפו כי המיכל היה סדוק. איך מיכל סדוק באוטו כמעט חדש שנסע בקושי 15K ק''מ ונכנס לטיפול הראשון בחייו?... דרשתי לראות את המיכל הישן ולקבל אותו ועל הדרך לראות גם את רפידות הבלמים שהחליפו ''כי הן היו שחוקות''. התחילו לגמגם ולהתחמק. אמרו שזרקו את החלקים הבלויים ורוקנו את האשפה. שקרנים. הפחים במוסך היו מלאים. שאלתי באיזה ליפט האוטו טופל ובלי להתבייש חיטטתי בפח. לא היה בו שום מיכל עיבוי (שבוודאי נוקה היטב והועבר למחסן).
מאז עברו 14 שנים. בעל האוטו נפטר לפני 9 שנים. האוטו הזה עבר מאז כמה ידיים אצלנו במשפחה והוא שלי היום. מיותר לציין שמאז אותו אינצידנט במוסך מעולם לא נסדק שוב מיכל העיבוי באוטו הזה. בירור שערכתי פעם עם מוסכים אחרים שמכירים פוקוס העלה שמיכלי העיבוי הללו לא נסדקים סתם כך, בטח לא כשהם רק בני שנה, ואין איתם שום בעיה. זו לא סאגת המיכל השחור/מיכל הלבן של לנדרוברים ישנים....

ואלה רק שלוש דוגמאות. כך זה ממשיך בענף הרקוב הזה, עם אלפי לקוחות רבים שנדפקים מדי יום. אנשים תמימים שאין להם מושג ירוק במכוניות, בוודא יהיום עם כלי הרכב המשוכללים שרובנו לא מבינים מה קורה בהם מתחת לכמוסות הפלסטיק השחור שעוטפות את מכלולי המכניקה (על מנת להקשות את הגישה שלנו אליהם) ושלא מודעים לשיטות הנוכלות הללו. במקרה הטוב עובדים עליהם בעיניים וגונבים מהם כסף. במקרה הרע גורמים להם לנזקים במכוניות ובמקרה הרע באמת פוגעים להם בבטיחות.

אין לי שום יומרה לחשוב שכולם צריכים לטפל ברכב שלהם בעצמם, לדעת היכן להשיג חלפים מקוריים במחירי רצפה וכו'. גם לא לכל אחד יש חוש-ריח שיעלה על נסיונות הרמאות. אבל להכיר את האוטו קצת יותר טוב זה משהו שיכול לחסוך אלפי שקלים רבים כשנכנסים למוסך. לא יזיק לאף אחד. באמת.

אז שלא יעבדו עליכם הא?.....

ניר ל
21-05-17, 19:00
אני מסמן את כל החלפים לפני הפקדת הרכב במוסך לצורך טיפול (רכב באחריות) ובודק עוד ביציאה מהמוסך אם שכחו משהו (פעם פשוט שכחו למלא שמן).
לפני שנה הכנסתי את הקיה לטיפול 30 במוסך היבואן בראשל״צ, קיבלו אותי מאד יפה, הסבירו לי מה יחליפו ואיזו רשימת בדיקות יבצעו, אפילו קיבלתי כובע מצחיה.
קראו לי לחזור אחרי בערך חצי שעה - כבר היה לי ברור שלא ביצעו את כל הבדיקות שאמורים, בדקתי וראיתי שכן החליפו שמן ופילטר אבל לא ביצעו החלפת נוזל בלמים למרות שחייבו אותי בעלות שלה.
הנוזל נשאר בדיוק באותו מפלס שסימנתי (הרבה מתחת למקסימום) , מחומצן כשהיה, שום סימנים שאי פעם נפתחו הניפלים של משאבות הגלגלים...
נתתי להם סולם לרדת מהעץ ולא ירדו, טענו שכן החליפו, זה הכי גרוע מבחינתי ... העיקר שהתקשרו פעמיים אח״כ לבצע סקר שביעות רצון לקוח...

גם כאן מדובר בחומר שעולה למוסך 10 ₪ ולי 30 ₪, טיפול לא זול ובכל זאת מעדיפים לחפף ולרמות.
השנה אני אבצע את הטיפול במוסך מורשה שאמין עלי, לא של היבואן ... כשאבקש למכור את הרכב הקונה בטח ישאל אם כל הטיפולים בוצעו אצל היבואן ...

ניר ל
21-05-17, 19:10
אני אגב, בכלל לא מתפלא, הרי כבר לפני 20 שנה הקמנו את הפורום הזה בדיוק בגלל עניינים כאלו,

יש לי מוסכניק ישר ואמין, עם ידיים טובות, עובד לבד בד״כ במוסך קטן באת״ע של נס ציונה. כבר הציל לי הרבה פעמים את התחת ...
שמעתי שהוא סוגר בסוף שנה כי הוא לא מצליח להתפרנס

נדב ש.
22-05-17, 08:07
השנה אני אבצע את הטיפול במוסך מורשה שאמין עלי, לא של היבואן ... כשאבקש למכור את הרכב הקונה בטח ישאל אם כל הטיפולים בוצעו אצל היבואן ...

קונה חכם לא יעניין אותו מוסך יבואן, כן יעניין אותו שהרכב טופל בזמן ויש "היסטוריה" או תיעוד על כך, וגם הפוך-אפשר בקלות לזהות מוכר אמין, ולא אחד נוכל שקנה רכב כדי לעשות מסחרה ותיקן אותו ב 2 גרוש וחצי כדי להרוויח עליו.

אביב3
22-05-17, 08:38
עובד מוסך , איש מקצוע, ששוכח להחליף פילטר שמן דינו פיטורים מידיים.
זהו אינו איש מקצוע.
לא נכנס כרגע להאם באמת הוחלף או לא.

Sent from my AKAI Diamond using Tapatalk

נדב42
22-05-17, 08:50
לא ראיתי כאן את פותח השרשור מאז ההודעה הראשונה וכרגיל חופרים כאן באוויר (שרשור בהצלבה ?)

בקבלה רשום שהוחלף פילטר שמן מקורי.
לי זה נראה כאילו העבירו מטלית על רוב הפילטר , כי באיזור של החיבור האבק ממש נראה אחיד ומתאים לגוף :).
הטיפול נעשה לפני ימים בודדים.

כמו שכתבתי קודם, הדרך היחידה לדעת באמת היא בתחושה ולא בתמונה, האם האבק חדש או ישן.

הדרך לדעת היא לזחול מתחת לאוטו ולהעביר אצבע על האזור המאובק.
אם האבק יורד בקלות עם מרקם שומני, אז ייתכן והוחלף פילטר והאבק התיישב עליו אח"כ. (ועדיין אין וודאות, אבל גם אין סיבה לחשד...)
אם האבק מקובע היטב למקומו - לא הוחלף בוודאות.

ספר לנו ...

אז לפותח השרשור - נשמח לדעת האם בדקת את טריות האבק ... ספר לנו כדי שנוכל להמשיך לחפור עם קצת יותר מידע רלוונטי :)

komdan
22-05-17, 12:39
חברה, אבדוק עוד מעט אם אכן האבק הזה הוא יבש או מעורבב עם שמן, הטיפול בוצע יום לפני פרסום ההודעה, ככה שהצילום הוא של כ 24 שעות ממועד ההחלפה, ונסעתי רק על הכביש.

בנוסף, מילאו לי כ1-1.5 ליטר עודף שמן סינטטי מלא(שכבר ניקזתי עם מעט בועות..) , כ-2 ס"מ עודף מעל סימון המקס' במדיד לצערי. ( ככה שלא רק טעות אחת)
בחוברת היצרן מצויין בפירוש שעודף שמן אינו רצוי בדיוק כמו חוסר שמן.

מאוד הצטערתי כיוון שלמוסך(לא יבואן) יש שם טוב מאוד ובהתחלה באמת עשה רושם טוב, פשוט אין לי לב לפרסם, אז ככה שאוותר, אבל כנראה שאטפל בהמשך במוסך אחר.

לא מעוניין להוציא שם רע, אני רוצה להאמין שהטעויות נעשו באמת בטעות וכולנו בני אדם .

אבל לעזאזל, אני לא סומך יותר על אף אחד, נצטרך להתחיל ללמוד על הרכב לבד...

איל מ
22-05-17, 12:50
בואו נרגיע קצת את הרוחות,
קורה שבלחץ העבודה, תו"כ עבודה על עוד דברים שוכחים. אולי העובד ניסה לפרק תחילה ביד (עם מגבת) וכשלא הצליח הלך להביא מפתח פילטרים? בדיוק בר רפאלי נכנסה למוסך לטיפול (או כל תרחיש אחר שגזל את תשומת ליבו), וכשהוא חזר לרכב של פות"ש הוא שכח?
כולם כאן מכירים סיפורי זוועה על רכבים שיוצאים ממוסך בלי שמן במנוע, בגלל חוסר תשומת לב.
עד שהבחור לא מדבר עם המכונאי ומקבל תשובות אין טעם להתנפח.
(ולעניות דעתי, בתמונה, זה ממש לא נראה כמו אבק על שמן, אלא לכלוך יבש שהצטבר לאורך זמן - משמע פילטר לא הוחלף).

עריכה:
משום מה רק עכשיו ראיתי את התגובה האחרונה שלך.
בלי קשר לאם תמשיך לטפל שם או לא, תגש לקבל תשובות ואת הפילטר שמגיע לך.

לגבי עודף שמן + בועות,
יכול להיות שבדקת עם רכב חם שעדיין יורד שמן על המדיד ויש טעות במדידה?

komdan
22-05-17, 13:15
לגבי עודף שמן + בועות,
יכול להיות שבדקת עם רכב חם שעדיין יורד שמן על המדיד ויש טעות במדידה?

עודף שמן נבדק כשמנוע היה חם וקר, ניקזתי 1+ ליטר שמן עד שהמדיד הראה בדיוק במקס'.
עשיתי יותר ממדידה אחת בכל פעם ובדקתי את שני הצדדים של המדיד, צד אחד גבוה יותר ולא אחיד וצד נמוך שהיה אחיד והגיע למקס' אחרי הניקוז.

קראתי ממקורות שונים באינטרנט שעודף שמן גורם ללחץ שמן גבוה, ליעילות נמוכה ולמאמץ יתר של המנוע, שיכול להסתכם בפיצוץ מחזירי שמן או נזק חמור יותר לאורך זמן.

עריכה:

בלי קשר לאם תמשיך לטפל שם או לא, תגש לקבל תשובות ואת הפילטר שמגיע לך.

אני מעדיף לא לגשת, יש את עלויות הדלק והזמן. אקנה פילטר מקורי ואתקין לבדי.

עכשיו לשאלה:
אם אני מחליף רק את הפילטר שמן אין צורך לנקז את כל השמן שוב, פשוט להחליף רק את הפילטר ?

asypeer
22-05-17, 14:24
אתה צריך לנקז את השמן לכלי נקי ולוודא ששום דבר לא מגיע אליו מלבד שמן (בוץ ואבק מהקרטר
לדוגמא..)
רק לאחר מכן תפתח את הפילטר שמן וגם אז ינזל לך איזה חצי ליטר שיושב בפילטר..
תרכיב פילטר חדש (תשמן אותו מעט)
סגור בורג ניקוז (לא לשכוח את השייבה)
ואז תמלא שמן (חדש או מהכלי הנקי אליו ניקזת)

מוני אורבך
22-05-17, 14:36
אם אתה לא מתכוון להחליף את השמן אין צורך לנקז אותו.
פשוט שחרר את הישן והחלף בחדש.
בדוק גובה שמן, וסע לשלום

-->