PDA

צפייה בגרסה מלאה : מבקש עצה טובה בתחום נזקי בניה כתוצאה מבניה של שכן

katsirz
21-05-17, 09:14
אני גר בבית דו משפחתי שנבנה בשנות ה 50. אני שיפצתי לפני כ 12 שנים (שיפוץ מקיף שהשתדל לשמור על קווי הבניין מבלי להרוס את הבית הישן). לאחרונה, יורשי "השותף" שלי החליטו להרוס את הבית ולבנות בית חדש.
הם הרסו את החלק שלהם עד היסוד ועד הקיר המשותף והחלו לבנות "מפלצת" בטון. אני לא עוסק בטוב טעם ויופי אלא רק בזכויות שלי.
הם נכנסים לתוך השטח שלי (כחצי מטר) על מנת להקים יסודות לגדר. הגדר נבנית על פי התוכניות כולה בשטח שלהם. האם יש להם זכות כלשהי לדרוש להקים את היסוד לגדר בשטח שלי? כמובן שלא בקשו רשות אלא הגעתי הביתה וראיתי חפירה ארוכה שמוטטה מדרגה אצלי וחלק משביל הכניסה הביתה...

אביב3
21-05-17, 10:06
שטח שלך היינו שלך.
היתי מנסה לדבר בנועם עם השכן ולהגיע להבנות + שיסדר לך את שנהרס בשטח שלך.
עדיף לנסות בטוב כי
א. אתם שכנים צמודים.
ב. להכנס לתביעות זה כסף, יכול לקחת הרבה מאוד זמן, מייצר התעסקות מיותרת במידה וניתן לפתור בנועם מה טוב.
בהצלחה

Sent from my AKAI Diamond using Tapatalk

katsirz
21-05-17, 10:15
ניסיתי, רק שהשכן משחק אותה "לא מבין - יש מפקח בניה והוא אחראי". ובינתיים הנזק מצטבר.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

אביב3
21-05-17, 10:17
ומה מפקח הבניה אומר? או שעוד לא דיברתם?
תקליט את כל השיחות

אביב3
21-05-17, 10:19
נ.ב האם היסודות נבנים חצי בשטח שלך וחצי בשלו?
האם היסוד יגרום לאיזו הגבלה/מגבלה מבחינתך בשטח שלך?

אביב3
21-05-17, 10:24
נ.ב 2 אם הגדר כולה על שטחו , רק יסודות בשטח שלך והיסודות לא יגבילו אותך מבחינתך אזי השכן לא כזה נורא .
כל הגדר על שטחו , במקום חצי חצי ורק יסודות שאני מניח שהם תת קרקעיים אצלך.
על פניו נראה לי סביר.
הרווחת הפרדה מהשכן ללא עלות.
בקש שלאחר סיום העבודה יתקנו את הנזק שלך , בכתב!
תציג לשכן שכמחווה לשכנות טובה אתה זורם איתו ומאחל לו הצלחה.

katsirz
21-05-17, 10:53
ראשית נגרמו נזקים בחפירה. כולל שקיעה של גדר החזית. שנית חלק מהיסודות גבוהים כך שתהיה לי בעיה לשתול מחדש צמחיה לאורך הגדר.

KOOKE
21-05-17, 12:24
מניסיון - סכסוכי שכנים הם הסיכסוכים הכי מרים והכי ארוכים שיש שלעולם אינם נגמרים בטוב.

אתה חייב אבל ממש חייב להימנע מסיכסוך ולהגיע לפתרון בדרכי נועם גם אם הצדק עימך תנסה להבליג ולהתפשר ככל האפשר ותזכור שהוא הולך להיות השכן הצמוד שלך לתקופה מאאאאאד ארוכה אם לא לכל ימי חייך !!!

הקלטות, תביעות וכו' הן דרך שאין ממנה חזרה וכמו שאמרתי לא תיגמר טוב גם אם תזכה בהליך משפטי כל שהוא!!

katsirz
21-05-17, 12:32
לא רוצה לתבוע. רוצה שיסדר את הגדר ששקעה ורוצה שיאטום כמו שצריך את הקיר המשותף שנחשף ושיהיה בנאדם.

MMR
21-05-17, 12:42
כנראה שלא תצליח לשנות אותו...
כפי שנאמר מעלה, אישית הייתי נמנע מעימות אלא מנסה לקבוע איתו פגישה בשטח בה תראה לו את הנזקים שגרם.
האם קיבלת מהרשות המקומית בקשה להקלות שלו עקב הבניה החריגה שלו שגובלת בשטח שלך? הייתי מתחיל בכוון הזה ובודק תכניות באגף הנדסה, או אפילו מראש מזמין כבר כעת את הפיקוח ומשטח בפניהם את טענותיך (אלא אם כן יש לך משהו להסתיר).
הזמנת חוו"ד הנדסית + מצולמת היא הרעיון הכי טוב שאני יכול לתת לך.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

dice2
21-05-17, 14:21
אם אני זוכר נכון. השכן יכול לדרוש ממך לשאת בחלק מעלות הגדר המפרידה בינכם
לכן אם הוא לא בקש כסף ומוכן להחזיר את המצב לקדמותו הייתי שומע בקול שלמה (KOOK)

בועז

DANI1
21-05-17, 17:31
לפי מה שאני מבין הוא בונה חומה בינך לבינו . את מה שהוא עשה זה דבר שנקרא "רגל" את זה עושים במצב שלא ניתן להכניס מקדח לקלונסאות .
מוזר למה הוא עשה את הרגל לכיוון המגרש שלך ,ולא שלו , יש לך את הזכות המלאה להוציא לו צו בפסקת עבודה ,ולגשת לוועדה לראות תוכנית .

אם תרצה יעוץ אשמח לעזור

DANI 1

רמי חיפה
26-05-17, 13:44
במידה והשטח אכן שלך בטאבו או כל דבר שווה ערך חוקי הרי שמדובר בפלישה (מסייג לגבי מיקרים מסוימים).
עיין קצת בחוק המקרקעין.
יש לך הרבה מה לעשות ויפה שעה אחת קודם שכן לאחר 30 יום זה הליך מסובך יותר.
אני בעד הבנות בנועם אבל אם לא הולך אז לא הולך.
מה שאכתוב מדבר על המצב שבו זה "לא הולך בטוב".
צלם את הנזק (וידאו וסטילס), שלח לו מכתב רשום עם אישור מסירה שבו אתה דורש להחזיר את המצב לקדמותו באופן מיידי (צרף תמונות) ושמור לעצמך את הזכות לתביעה עתידית על כל נזק עקב העבודות.
במידה ואין תגובה יש לך זכות להגן על השטח שלך, אתה ראשיי לפנות את הפלישה (קח בחשבון שזה צריך להיות במינימום נזק), לצורך דוגמה בלבד: לשכור שופל שיפנה את הפלישה ואפילו לדרוש מימנו את ההוצאות (קל לכתוב, קשה לבצע).
מאחר ואנו רובנו לא אנשים כאלו הייתי רץ לבית המשפט לבקש צו פינוי.
ניתן גם לפנות (בכתב) לוועדה המקומית לתכנון ובניה ולדרוש את התערבותם, במידה ואין היתר בניה זה יהפוך להיות המלחמה שלהם (לא בטוח שמישהו יתחשב בנזק שלך), במידה ויש היתר בניה אך הוא חורג זה חוזר חלילה, במידה והעבודות תואמות את ההיתר הבעיה מסובכת מידי להסבר כאן.

מקווה מאד שתצליח להגיע להסכמות, מה שכתבתי הוא על קצה המזלג ויש להתייעץ עם עו"ד מהתחום (תכנון ובניה) לפני שפועלים.

-->