PDA

צפייה בגרסה מלאה : תכנות מכשיר קשר מודרני - גוועאלד ...

נדב42
21-05-17, 17:53
אחרי המקסטרקים, מכשירי ה- FRS הסטנדרטיים, צמד מכשירי 10W ידניים (http://www.retevis.com/rt1-tech-specs/) מעולים (כלומר בנוסף לכל אלו ...), הגיע הזמן גם למכשיר מודרני יותר, רב תדרים יותר ועם סריקה שאינה מוגבלת רק לערוצים שהוגדרו מראש.

מאחר ואני מאוד מרוצה מה -Retevis שלי, החלטתי להשאר עם המותג הסיני ולרכוש את אחיו ה- RT5R (http://www.retevis.com/rt5-tech-specs/).
השיקולים בבחירה היו: UHF + VHF, עוצמה חזקה בשניהם (אם כי פחותה מה- RT1), אנטנה ברת החלפה וזמינות של אנטנה בעלת טווח ארוך יותר, אפשרויות תכנות נרחבות, כולל בשטח בלי חיבור למחשב.

השימוש המיועד למכשיר: לשכב בג'יפ לחכות למקרה חירום (טפו-טפו-טפו). בג'יפ יש מקסטרק וגם לפחות עוד מכשיר ידני אחד בתדרים המוכרים לנו. פחות מעניינת אותי סוגיית החוקיות. אני לא מזלזל בחשיבות השמירה על התדרים, ואני לא מתכוון לשדר או לסרוק אם זה לא מצב חירום אמיתי - סכנת חיים. ואז, אני מוכן להגן על זה גם מול שופט.

אה-מה-מה... יש במכשיר הזה הרבה יותר אפשרויות מאשר במדריך ג'יפולוג לקשר, ואני לא יודע אפילו מאיפה להתחיל, אז כמה שאלות:

1. איפה אני יכול למצוא תדרים שבשימוש ע"י קבוצות אחרות/משתמשים אחרים (אפשר גם בפרטי ומבטיח לא לפרסם)
2. מה step-frequency האופטימלי למטרת השימוש שלי ?
3. יש למכשיר המון אופציות, מצ"ב ערכי ברירת המחדש שלהם. האם כדאי לשנות כאן משהו ?
4.אולי מישהו מהמומחים כאן יכול להרחיב את המדריך הוותיק או את השרשור הנעוץ עם הסברים והמלצות לתכנות הצעצועים המודרניים ?

114898

תודה למייעצים :)

guy888
21-05-17, 18:29
בשרשור הזה מצורף קובץ המכיל תדרים

http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php?t=102639

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

נדב42
22-05-17, 11:25
תודה :)

ומה לגבי שאר ההגדרות ?

boaz avrahami
22-05-17, 11:28
נדב, תשאל ספציפית

הייתי מוריד את הביפ
ו w/n לדעתי אמור להיות N
אבל בדכ קובץ הצריבה אמור לדעת לעשות את זה.

לפני הצריבה תשאב את הנתונים מהמכשיר ושמור אותם בצד.

יש לך אנטנה שמתאימה גם ל uhf וגם ל vhf?

נדב42
22-05-17, 11:29
שאלתי בהודעה הראשונה ...

boaz avrahami
22-05-17, 11:43
נדב, מה שמעניין זו רשימת התדרים שאתה הולך לצרוב.
שם ההגדרות לכל תחנה למיטב זכרוני.
אתה במסך של הגדרות כלליות

tamir128
22-05-17, 11:53
למה אתה לא עובד עם צ'ירפ?
יהיה לך הרבה יותר קל וגם יהיה קל לאחרים לעזור לך...

נדב42
22-05-17, 12:01
אני עובד עם התוכנה המקורית של המכשיר, לא ניסיתי chirp.
איך לצרוב את הערוצים אני יודע לבד, לכן לא שאלתי איך אלא רק מהם התדרים ...

לגבי שאר הפרמטרים - מה זה משנה באיזו תוכנה עובדים ?
אני רוצה להיות מסוגל לסרוק גם תדרים שלא הזנתי מראש ...

boaz avrahami
22-05-17, 12:11
לא יכול לעזור הרבה עם התוכנה הזו.

תדרים יש לך את תדרי הגיפאים הרגילים.
תדרי חובבי רדיו לא יעזרו לך בחרום בדרום כי אין שם פעילות ולדעתי ממסרי מצפה ואילת לא פעילים.
לאחרונה יש אינפלציה של אנשים שצורבים את תדרי החובבים ואני מריח פיצוץ בדרך.
אני חושב שהג׳יפאים עושים טעות שהמחיר שלה יהיה בסוף אכיפה מוגברת כלפי הג׳יפאים שאינם חובבים וזה יהיה חבל.

תדרי החובבים אינם סוד והם גלויים למי שיודע היכן לחפש.
מטעמים מובנים לא אתן לזה פומבי בפורום ציבורי.

tamir128
22-05-17, 12:13
בצ'ירפ יש לך את הערוצים המדוברים (אמריקאי וארופאי ואחרים) מובנה בתוכנה, אתה רק צריך לעשות העתק הדבק.
לגבי שאר הפרמטרים - רובם לא רלוונטים למשתמש הפשוט ואלו שכן, אז צריך להבין יותר ממני :cool:
לסרוק תדרים שלא הזנת מראש, אז בד"כ לכל מכשיר יש מוד של ערוצים ומוד של תדרים.
סריקה במוד של תדרים תסרוק לך את התדרים, רק שזה לוקח זמן כי יש הרבה תדרים.
קרא במדריך של המכשיר איך עושים את זה במכשיר שלך.

איל מ
22-05-17, 12:32
בקיצור,
נראה שקנית baufeng uv5r רק עם שם מדבקה אחר.
כמו שאמר תמיר,
תעביר לfrequency mode (לחיצה על כפתור vfo/mr )ותסרוק (אני מנחש שלחיצה ארוכה על כוכבית).

יש לך כאן (https://www.manualslib.com/manual/1168683/Retevis-Rt5.html#manual) את המדריך המלא.
מרפרוף קצר במדריך המכשיר זהה לחלוטין לuv5r שיש עליו הרבה חומר כאן באתר.

בינינו, מכשיר חמוד, טוב לקשר בשיירה, לא הרבה מעבר.

נדב42
22-05-17, 12:37
לא כתבתי בג'"ה, שזה כנראה הבס"ד החדש, וכנראה לכן עוד לא קיבלתי תשובות (למעט התדרים)

בועז - ברור שאין צורך לצטט אותם כאן, ואותם אני יודע למצוא לבד ... מחפש עוד ...
תמיר - אני יודע שיש מוד ערוצים ומוד תדרים, אני לא מנסה לחסוך לעצמי את קריאת הוראות השימוש.

אני מנסה להבין למשל מה ה- STEP המתאים לפי השימושים המקובלים בארץ (כי STEP גדול יותר יאיץ את הסריקה אבל עשוי לפספס - ולכן רציתי לדעת מה מקובל בארץ ואת זה אי אפשא למצוא בהוראות המכשיר)

ושאר הפרמטרים - אם יש למישהו נסיון עם ערכים נכונים, נא שתפו, ואם לא אז אשאר בברירת המחדל ...

chewy
22-05-17, 13:05
אני רוצה להיות מסוגל לסרוק גם תדרים שלא הזנתי מראש ...

למה שתרצה לעשות דבר כזה? במפרט של המכשיר אמור להיות כתוב כמה תדרים הוא מסוגל לסרוק בשנייה. זה בדרך כלל סביב ה5 תדרים בשנייה בבאופנגים הקטנים. כמות התדרים האפשריים בVHF וUHF היא עצומה, לא חישבתי כמה אפשרויות יש, אבל זה אולי ייקח כמה שעות לסיים סריקה כזו. ואתה צריך שמישהו בדיוק ישדר בשבריר השנייה שבו אתה סורק את התדר. אתה יכול לתת למכשיר לסרוק ערוצים ששמורים בזיכרון אם כששמרת אותם ציינת שהם יכללו בסריקה.
לשימוש שאתה רוצה לעשות תשקול לקנות ספקטרום אנלייזר נפרד שזה מה שהוא יודע לעשות. לסרוק את כל הספקטרום ולהציג איפה יש שידור. ואז עם המכשיר הידני תוכל לבדוק את הערוצים שהספקטרום אנלייזר מצא.

נדב42
22-05-17, 13:06
נראה שקנית baufeng uv5r רק עם שם מדבקה אחר.
יש לך כאן (https://www.manualslib.com/manual/1168683/Retevis-Rt5.html#manual) את המדריך המלא.
אכן נראה דומה מאוד, פלסטיקה שונה ממש במעט אבל מיקומי הלחצנים זהים לחלוטין...
ויש לי את המדריך כמובן, גם בעותק נייר ...

בינינו, מכשיר חמוד, טוב לקשר בשיירה, לא הרבה מעבר.

כאמור, השימוש המיועד הוא לחירום בלבד, במידה ואיאלץ לנטוש את הג'יפ ולהמשיך רגלית לחפש עזרה (אני חוטא לא מעט בירידה לשטח בג'יפ בודד). בג'יפ יש לי את המקסטרק ויש לי גם כמה ידניים לצרכי השיירה.

לכן גם קניתי למכשיר אנטנה נוספת ארוכה עם שבח גבוה (טעון הוכחה עדיין ...), מה שישפר את סיכויי יצירת הקשר אם אעלה רגלית לנקודה גבוהה. אני ממש מקווה שלא אשתמש במכשיר הזה אף פעם. לאחר הבדיקות, הסריקות והאימון הוא יוטמן באריזה אטומה איפשהו בג'יפ ויצא משם רק במקרה חרום או לרענון הסוללה ...

נדב42
22-05-17, 13:12
כמות התדרים האפשריים בVHF וUHF היא עצומה, לא חישבתי כמה אפשרויות יש, אבל זה אולי ייקח כמה שעות לסיים סריקה כזו.
...
לשימוש שאתה רוצה לעשות תשקול לקנות ספקטרום אנלייזר נפרד שזה מה שהוא יודע לעשות. לסרוק את כל הספקטרום ולהציג איפה יש שידור. ואז עם המכשיר הידני תוכל לבדוק את הערוצים שהספקטרום אנלייזר מצא.

הכל נכון, אבל:
א. אני לא צריך לסיים סריקה, רק לצוד אחד שבמקרה היה פעיל באותו הזמן. במצב חירום, זה יותר טוב מכלום ...
ב. ספקטרום אנלייזר הכלי הנכון, אבל לגמרי אוברקיל. זה מיועד בעיקר לנגב, לא לסהרה ...

אני מניח שבטיולים הקרובים דרומה אשאיר את המכשיר על סריקה מתמדת ואשמור כל תדר שאני קולט לא מוצפן ...

boaz avrahami
22-05-17, 13:17
step 6.25 / 12.5
מה שבא לך

נדב42
22-05-17, 13:19
או, תודה :)

chewy
22-05-17, 13:46
ראית את זה?
Program Your VHF UHF Transceivers for Disaster Preparedness (https://radiofreeq.wordpress.com/2013/11/05/program-your-vhf-uhf-transceivers-for-disaster-preparedness-with-frs-gmrs-pmr-murs-business-weather-marine-ham-channel-frequencies/)
אם יש הרבה הבדלים אולי שווה להכין לו גרסה ישראלית...

tamir128
22-05-17, 13:54
בקיץ שלנו עדיף לא להשאיר קבוע סוללה ברכב כי רוב הסיכויים שכשתזדקק לה, היא לא תהיה שם בשבילך.
יש דברים שחייבים להכניס לרכב לפני נסיעה...

נדב42
22-05-17, 14:04
אני לא יודע אם HAM ו- MARINE רלוונטיים אלינו ... צריך לאתר תדרים מקומיים...
תמיר - צודק לגבי הסוללה, אבל אין לי תיק קבע לטיולים ויש לי נטייה לשכוח ... אצטרך לחשוב על משהו ...

boaz avrahami
22-05-17, 14:14
HAM - חובבי רדיו
Marine מן הסתם יורדי ים

העולם מחולק לאזורים.
מה שנכון לארהב לאו דווקא נכון לישראל

-->