PDA

צפייה בגרסה מלאה : הצעה לטיול בדרום רמת הגולן

ברששת
22-05-17, 12:02
מחפש מסלול טיול בעבירות בינונית-קל באזור דרום רמת הגולן החל מקו בית המכס ודרומה. כ4-5 שעות עם מים וצל. יש הצעות + קישור למסלול מתאים?
בר.

נמרוד
22-05-17, 13:13
זה קלאסי בשבילך:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3277
הייתי משנה בו את הקטע המרכזי ובמקום לעלות בשביל הירוק לרמות, להמשיך במעלה נחל סמך עד גשר ההטייה הסורי ואז בשחור לכנף. לא חובה לבצע את כל המסלול, הוא חוצה כמה פעמים כבישים.

יש לך את זה - אמנם לא דרומה אבל מבית המכס ודי סיבובי:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3361

ברששת
22-05-17, 14:46
זה קלאסי בשבילך:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3277
הייתי משנה בו את הקטע המרכזי ובמקום לעלות בשביל הירוק לרמות, להמשיך במעלה נחל סמך עד גשר ההטייה הסורי ואז בשחור לכנף. לא חובה לבצע את כל המסלול, הוא חוצה כמה פעמים כבישים.

יש לך את זה - אמנם לא דרומה אבל מבית המכס ודי סיבובי:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3361

תודה נמרוד.
הבעיה שאת השני כבר עשיתי והראשון הולך צפונה. אני מחפש מבית המכס ולכיוון דרום.

boaz avrahami
22-05-17, 15:18
הרבה שנים לא עשיתי חלקים מהמסלול שאני מציע. אין לי מושג מה קורה עם חסימות ושערים במיוחד בעליה לרמה.

מבית המכס דרומה לאורך הירדן עד גשר כפר הנשיא.
משם חציה של הירדן לכיון בריכת הקצינים בעין עלמין. אם רוצים יש עוד בריכה מעבר לכביש - באזור מחנה ירדן.
משם לשטח אש שמול קצרין ולבריכת האירוסים. אם אתם בכושר לכו ברגל מסביב עד למטה.
משם לחתוך את השטח אש צפון מזרחה לכיוון תל שיפון או סינדיאנה . יש המון שבילי טנקים.
ואז דרומה לכיוון חושניה דרך הרמתניות.
סיום בחושניה.

מדובר בשטחי אש. תנקטו באמצעי הזהירות המתבקשים.

דרור ברלי
23-05-17, 08:21
לגבי רחצה בבריכת האירוסים:

היא מלאה בנחשים מפוספסים שאין לי מושג לגבי טיבם - האם ארסיים או לא.
מאז ששחיתי פעם להנאתי והתברר לי שאני לא לבד ושכמה עשרות מהם שוחים סביבי ממש, אני מוותר על התענוג המפוקפק.

לגבי הבריכה בעין-עלמין.
זו הבריכה הכי טובה ברמת הגולן BY FAR.
פינת חמד עוצרת נשימה - אבל הנגישות לפרייבטים ולאוטובוסים הרסה את המקום המדהים הזה והפכה אותו לצ'כונה. המקום מפוצץ באנשים אפילו בלילה (....) מגיעים אליו כל מיני חבורות של ערסים ובני דודים עם מוזיקה בקולי קולות שמשאירים אחריהם טינופת.

boaz avrahami
23-05-17, 08:33
הנחשים בבריכת האירוסים היו שם מאז שאני מכיר את המקום (ועכשיו כשעשיתי חשבון כמה שנים הלך לי המצב רוח).
אין לי מושג מה טיבם ואף פעם לא התכוונתי לבדוק. גם לא זכור לי שראיתי שם יותר מדי גיבורים טובלים.
בכל מקרה מדובר בבריכה מיוחדת שאני לא מפספס כל פעם שאני בסביבה - גם אם זה רק להשקיף מלמעלה.

אם עין עלמין רועש ומגעיל אז יש בריכה לא רחוקה, מצד שני של הכביש. עין אמפי.
לא ראיתי המון שנים וזכרוני מעומעם לגביה אבל היא אמורה להיות תחליף בעת דחק - פחות מוצלח אבל גם פחות מתוייר.
במפה אני רואה גם לא רחוק משם מקום שנקרא בוסתן דן. לא דגמתי מעולם.

איל מ
23-05-17, 08:43
עין אמפי גם הפך כבר למקום המוני.

boaz avrahami
23-05-17, 09:16
ככה זה כשמוציאים ספרים ומגלים באנטרנט לציבור פינות חמד...
לפחות את בריכת השווישים לא קילקלו עדיין

dudsha
23-05-17, 14:35
עין אמפי גם הפך כבר למקום המוני.

עין אמפי המוני = 0 מקום לזוז, גם ככה זו בריכה של מטר על מטר וחצי ובקושי יש שם מקום לעשרה אנשים לשבת.

oferg22
23-05-17, 20:00
שלום,

האפשרות שהעלה נמרוד להמשיך לכיוון גשר ההטיה היא טובה. בעין דיר עזיז השלימו לאחרונה שיפוץ של הבריכות והמקום אמור להיות יפה. ישנו בקרבת מקום בית כנסת משוחזר שמומלץ מאוד למי שבעניין.
שים לב שהעליה לכיוון בני יהודה הישנה עלולה להיות קשה מאוד לרכבים רכים, ואני לא ממליץ. ישנם הצלבות וחריצים עמוקים בציר שאם בטעות אתה נופל לתוכם זה עלול לעלות במכלולים שבורים.
בקשר לעין אמפי - להתרחק.
בקשר לבוסתן דן - מדובר במקום נחמד שהוקם לזכרו של מחט חטיבת מילואים סא"ל דן אניקסטר. יש הרבה פרות שדי מלכלכות את המקום. אין מים.

ישנו ציר נחמד נוסף שמתחיל באנדרטת הטייסים הטורקים. משם על הירוק לכיוון עין שוירח ואחריו עין תאופיק.
עין תאופיק נגישה לרכבים פרטיים ולכן ייתכן ותהיה עמוסה. עין שוירח זה מקום שאני מתחבר אליו.
נותר רק לחזור על האזהרה של שטחי אש. אני כתושב ותיק באזור שחכתי פעם אחת שגם אזור עין אמפי הוא שטח אש ונכנסתי לכיוון באחר צהריים אחד. הנגמש הראשון שנתקלתי בו הזכיר לי וגרם לי להסתובב כלעומת שבאתי.

לשאלות נוספות, ובמקרי חירום אנא דבר איתי.
עופר

boaz avrahami
23-05-17, 20:34
מישהו היה באגם בוטמיה לאחרונה?

Jeep GC ZJ 3.5 IR
Honda 300EX

דרור ברלי
24-05-17, 08:08
עין שוירח (עין שריר) היה פעם מקום ממש נחמד. היה שווה את ההליכה של כמה מאות מטרים בשמש הקופחת מהציר שעליו משאירים את כלי הרכב.
הבעיה היא שמחשש לטביעות ואח''כ מהתביעות - רט''ג מרוקנים את המים עד לעומק של כ-40 ס''מ בלבד. מה שהופך את הבריכונת לסוג של אמבטיית-ירוקת עכורה ומאוד לא מזמינה.

יש גם את עין תות - סכר בטון שיוצר בריכה גדולה וכאילו טבעית והכל תחת צל נהדר של אקליפטוסים.
מגיעים מכביש 808. החנייה בצד הכביש ואז הולכים שתי דקות ברגל.
נראה מאוד נחמד אבל המים לא ממש נקיים. עלול להיות עמוס ולעתים מתקפות של ענני ברחשים שמבריחות אותך משם בריצת אמוק.

boaz avrahami
24-05-17, 08:18
בואו נדבר באינטרנט על הבריכות שעוד לא השמידו .
זה מתכון מצויין שכשנגיע נהנה מהן

avikkllk
25-05-17, 06:55
חחחחחחח בועז רוב הער(ב/ס)ים בבריכות לא באים מהפורום.
אגב נחש במים לא יכול להכיש בין אם צבע באורך 5 מטר בין אם צבע באורך 20 ס"מ.
מידע שכל מושבניק אמור לדעת😁

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

avikkllk
25-05-17, 06:55
צפע*

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

-->