PDA

צפייה בגרסה מלאה : מותר להגיע לחוף באר טוביה?

דידו
24-05-17, 06:37
כמו בכותרת
הגעה מהשביל ממזרח עד לגבעה, פעם היינו מחנים שם את הרכב ויורדים לים האם יש דוחות פקחים וכו'?

yoni_0000
24-05-17, 08:25
אם אתה מדבר על רצועת החוף שבין חוף ניצנים לאשדוד אז כן- יש פקחים(בעיקר בסופי שבוע) ולפיהם אסור לנסוע בשטח הכלוא בין הציר של חברת חשמל לחוף.

k9.amit
24-05-17, 09:47
ממה שהצלחתי להבין מאתר המפות כנראה שכל האזור מצפון לבריכות ניצנים הוכרז כשמורה מאושרת.

בפועל, מעולם לא נתקלתי בבעיה עם פקח, ואני מגיע לשם לא מעט. בעיקר בסופ"שים. מאמין שכל עוד הרכב נשאר על הגבעה בלי לרדת לקו החוף אתה תהיה בסדר. יש מספיק אחרי מי לרדוף למטה.

yoni_0000
24-05-17, 10:00
בפועל, מעולם לא נתקלתי בבעיה עם פקח, ואני מגיע לשם לא מעט. בעיקר בסופ"שים. מאמין שכל עוד הרכב נשאר על הגבעה בלי לרדת לקו החוף אתה תהיה בסדר. יש מספיק אחרי מי לרדוף למטה.ז
זה שלא נתקלת לא אומר שמותר.הגענו לנקודה בשישי קייצי אחרה"צ ופתחנו פק"ל קפה. תוך 2 דקות אנחנו רואים פקח שועט לעברנו, מצלם את הרכבים, מבקש פרטים ומאיים בדו"ח.
הוא אמר שגם לפעמים הם מרימים רחפן שמתצפת על הנקודה, ואם מגיעים אליה רכבים הם תופסים אותם.

k9.amit
24-05-17, 11:05
לא אמרתי שמותר. אפילו כתבתי שמדובר בשמורת טבע מוכרזת.
כתבתי שמנסיוני לא נתקלתי בבעיות עם פקחים כל עוד נשארים על הגבעה למעלה מבלי לרדת לקו החוף.
אבל מהדברים שלך עולה כי כנראה צריך להתחיל להיזהר גם שם...
יצא לך מאז המקרה ההוא להגיע לשם שוב? או לפגוש שם פקח?

yoni_0000
24-05-17, 11:27
רק באמצע שבוע, בשעות אחרה"צ, לא נתקלתי בפקח.

דידו
24-05-17, 17:00
תודה למשיבים

מחפש אלטרנטיבה נטולת פקחים

ד ו ר ו ן
24-05-17, 21:26
ממה שהצלחתי להבין מאתר המפות כנראה שכל האזור מצפון לבריכות ניצנים הוכרז כשמורה מאושרת.
בפועל, מעולם לא נתקלתי בבעיה עם פקח, ואני מגיע לשם לא מעט. בעיקר בסופ"שים. מאמין שכל עוד הרכב נשאר על הגבעה בלי לרדת לקו החוף אתה תהיה בסדר. יש מספיק אחרי מי לרדוף למטה.
בשנה שעברה הם נתנו דוחות גם למי שחנה מחוץ לשמורה בגבעה מעל בטענה של פחות מ-100 מ מהמים.

הנושא הספציפי לה בזמנו מול נציג רט״ג שהבליח כאן וברח.. ולא הייתה לו תשובה חכמה או בכלל.

k9.amit
24-05-17, 21:28
לפי המפה, השמורה היא הרבה יותר גדולה מהגבעה וכוללת גם את הציר של חברת החשמל ומזרחה לו.

ד ו ר ו ן
24-05-17, 21:39
אני מדבר על הגבעה שצמודה לבתים הדרומיים של אשדוד.

דידו
25-05-17, 08:19
לפי המפה, השמורה היא הרבה יותר גדולה מהגבעה וכוללת גם את הציר של חברת החשמל ומזרחה לו.

השאלה הגדולה....
לפי איזו מפה?:confused:

k9.amit
25-05-17, 09:27
גבולות השמורה זהים גם באתר הממשלתי, וגם במפת סמ"ש שלי מ2010. ההבדל היחיד הוא שבמפת הנייר השמורה מוגדרת כמאושרת, אך עוד לא שמורה מוכרזת ובאתר הממשלתי היא כבר שמורה מוכרזת.

יונתןמצפה
25-05-17, 10:01
אני לא מספיק מכיר את האזור המדובר, אבל מציע למי שהעסק חשוב לו להתעמק בפרטים כאן:
http://www.mavat.moin.gov.il/MavatPS/Forms/SV4.aspx?tid=4&et=5&pl_id=6vCdEltSxBVgmebAd%2bHWGnXr9yF%2bDd %2f5LfgtJrZC4lJ3osA%2blE8qb4I7lS1UGrmfwV 2KB5veLXP7yP3CVFthvp01pmLMfB8a
המידע מתייחס לפוליגון הרלוונטי לאזור לפי השכבה- "שמורות וגנים בתכניות מפורטות" באתר המפות הממשלתי.

להבנתי- שמורה מוכרזת.

ד ו ר ו ן
25-05-17, 17:59
יונתן,
מסתבר שבמקטע חוף הנדון גילו מין חדש של צבי ים מעופפים/חובבי קירות טיפוס שמסוגלים לעלות למצוק. ובהתאם רט״ג אוכפים שם את איסור נסיעה 100מ מקו המים.

תת מין שהגדרתו לא הושלמה אנדמי לשביל המערבי של בסיס פלמחים.

יונתןמצפה
25-05-17, 18:11
דורון, אני כאמור לא חזק באזור המדובר, אבל...
ראשית, באם מדובר בשמורה אזי שהם לא צריכים בכלל את חוק ה 100 מטר. במידה ואין על השביל סימון שבילים האכיפה כאמור יכולה להיות כבכל שמורה אחרת.
שנית, תקן אותי אם אני טועה, אבל האזור הנדון כאן נמצא דרומית לאשדוד ואילו בסיס פלמחים נמצא מצפון. אני טועה?
ולסיום, בפשפוש בזכרון הדליל שלי מלפני כ 17 שנים, עת הייתי פעם אחרונה ליד בסיס פלמחים, אני זוכר את הגדר על קו החוף ובינה לים רק כמה עשרוץ מטרים של חול נקי ללא מצוק. שוב, אם אני טועה תקן אותי.

כמובן שבכל האמור אין בכדי לגרוע מההתנהלות התמוהה, שלא לומר בזויה לעיתים, של הרט"ג.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

ד ו ר ו ן
25-05-17, 18:13
פעם שלישית, לא כל השטח שמורה.

ולגבי פלמחים, העקרון זהה.
הדרך המדוברת גבוה מאד מעל מפלס החוף.
לא צבים ולא מתרחצים.

יונתןמצפה
25-05-17, 18:40
דורון, שוב, אני באמת לא שולט בשטח. אבל לטעמי צריך למקד את הטענות כלפי הרטג ולטעון טענות ספציפיות שמגובות בעובדות מבוססות. אחרת זה נראה כמו סתם הוצאת קיטור (שזה גם לגיטימי).
צירפתי כאן קישור שממנו ניתן ללמוד בדיוק היכן גבולות השמורה כולל תשריט מפורט. להבנתי חוף פלמחים בכלל לא בסביבה.
ולגבי הזכרון שלי את החוף מערבית לגדר הבסיס לא התייחסת.

באופן כללי ךגבי הטענה שלך, מה אומר החוק בנושא?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

יובל48
25-05-17, 19:11
כל השטח מהשכונות הדרומיות של אשדוד בערך ועד קירבת השכונות הצפוניות של אשקלון נמצא בתחום שמורת טבע ניצנים.
לא כלול בשטח השמורה איזור אגמי ניצנים וחוף ניצנים.
מופיע במפה ויש שילוט בשטח.

-->