PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות לפני רכישת רכב ראשון 7 מקומות

eyalalo
28-05-17, 14:04
שלום לכל חברי הפורום

המשפחה בקרוב מתרחבת ואני מעוניין לרכוש רכב שטח 7 מושבים.
מדובר ברכב השטח הראשון שלנו והשימוש בו יהיה כרכב עיקרי של המשפחה + טיולים קלים \ בינוניים ~אחת לחודש\יים.
אין לנו קבוצה של חברים בעלי רכבי שטח אך אנחנו מאוד אוהבים לטייל ואני מניח שעם הרכב נתחיל לאט לאט לחבור לקבוצות שונות.
אז ככה:

1. כמה אתם רוצים להשקיע - עד 130K
2. הרכב הוא יום יומי או מדובר ברכב פנאי לסופי שבוע? ביום יום הוא ישמש בעיקר לנסיעות עירוניות + טיולים משפחתיים בסוף השבוע
3. מי נוהג בו? אני \ אשתי
4. כמה אנשים הוא צריך להכיל בטיולים? זוג או בודד? משפחה של חמש נפשות? משפחה של שש נפשות וחשוב שיהיה גם מקום לעגלה ביום יום וציוד בטיולים.
5. כמה קילומטרים הג'יפ יעשה בשנה? ~10K-15K
6. יש תנאי סף? אוטומטי/ידני, דיזל/בנזין וכו'. אין תנאי סף.

בנוסף, חשוב לי לציין מספר דגשים.
הרכב יהיה הרכב העיקרי שלנו ולכן חשוב לי שיהיה אמין ונוח בהתניידות היום יומית כלומר שיהיה אפשר לאכלס בו 4 ילדים + עגלה.
עד כה התמקדתי בחיפושים ברקסטון 2010 - 2014 או בניסאן פאת'פיינדר 2010+
נדמה שהרקסטון עונה על מרבית הצרכים שלי למעט אחת שעלולה להתברר כקריטית. המושב השלישי של הרקסטון כולו ספסל אחד ולא ניתן לקפל רק חצי ממנו ע"מ להכניס עגלה + ציוד. עובדה זו גורמת לי לשקול שנית את הבחירה ברקסטון.
לגבי הניסאן, קשה מאוד למצוא רכב יחסית חדש עם ק"מ נמוך יחסית.
מה שגרם לי להתחיל על פאג'רו..
שאלתי היא: במחיר של רקסטון 2014 אני יכול לרכוש פאג'רו 2010 - 2011 עם ק"מ לא גבוה (~150K)
האם לצרכיי כדאי לשקול לרכוש פאג'רו בשנתונים הללו מבחינת עלות אחזקה ואמינות? בהנחה שלא נעשה טיולי עבירות אקסטרימיים (לפחות לא בתור התחלה) אלא יותר שבילים קלים \ בינוניים? או שעדיף לקחת רכב חדש יותר משמעותית ו"להסתדר" איכשהו עם העגלה בשנתיים הראשונות.

תודה,
אייל

ש01
29-05-17, 09:06
אייל,
בכל רכבי 7 המקומות הכסאות האחוריים לא נוחים וכמעט ונוגעים בדלתות האחוריות.
יוצא מהכלל הוא הסברבן האמריקאי (או יוקון XL, שזה אותו הרכב).
לצרכים שלך נותן הכל ++ עם ידיעה שהחיסרון הוא ההתנידות בעיר, חניה וכד' (לא משהו שנהג/ת סביר לא יתמודד איתו).
אבל אתה מקבל רכב יותר חזק, יותר נוח, הרבה יותר מרווח (ונדיר יותר ולכן קשה למצא).
אפשרות נוספת שהייתי בודק, עם בונוס בתחום הנוחות ואולי אף שנתון צעיר יותר זה גיפ קומנדר, רצוי מוסב לגז, אם כי בנסועה שלך לא חייב.
אצל אחי גם הטיפולים היו זולים יחסית...
צא מהקופסה וממה שכל שכיניך קונים...

oferc
29-05-17, 11:14
הפאגרו רכב מעולה , אמינות הרבה מעבר למצופה ,צריכת דלק סבירה בהחלט מנסיון של 4 שנים עם פאגרו 2009, נוחות נהיגה בכביש-מעולה.

לגבי עבירות , קצת קשה להגדיר את רמת הקושי שהפאגרו עובר , אבל מנסיון מסלולים שדורשים רכב 4x4 עם נעילות לא מהווים בעיה לפאגרו.

בהצלחה.

-->