PDA

צפייה בגרסה מלאה : אז... בנזין או דיזל?

מויש
28-05-17, 21:58
מתכנן להתקדם בקרוב עם רכישה של דסטר ולהלן השיקולים/ התלבטויות.

ננסה לשים רגע בצד את צריכת הדלק, אני מנסה להבין איזה רכב יהיה לי יותר טוב בצד הטכני ולאו דווקא הכלכלי, כמובן שעיקר הנסועה תהיה בכביש, אבל הרבה ממנה בכבישי יו"ש המפותלים והתלולים, מצד זה נראה שיש דווקא יתרון לבנזין עם כוח זמין לעקיפות זריזות ולחזרה למהירות סבירה לאחר שחמור/טרקטור/עדר כבשים קופץ לכביש.
מצד שני נראה שלדיזל עדיפות ברורה בשטח (האמנם?) ובנוסף אני מתכנן להצטייד בעגלה ויתכן שלדיזל יהיה יותר קל לסחוב את הנגרר בכבישים הנ"ל.
מצד שלישי, הצפי הוא לכ30k ק"מ בשנה ומעבר לזה שזו כנראה כבר כמות שמצדיקה דיזל מבחינה כלכלית, כנראה שגם למכור בנזין עם 100k ק"מ אחרי שלוש שנים יהיה קשה יותר.
אבל מצד רביעי אמרנו שלא רק עלות לק"מ חשובה אלא גם הנוחות ומבחינת קילומטרז' יהיה גם הרבה על כביש 6 וכדו' ונראה שבסעיף הזה יש עדיפות לבנזין (לפי המבחנים של דרור למשל)

אז... מה אומרים?
אשמח מאוד לכל תובנה, עצה או המלצה

(מאוד חסר מישהו תואם גיא רק עם בנזין)

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Asaf-a
28-05-17, 22:00
דווקא היתרון היחידי שמנית לבנזין הוא פרדיגמה, היות ושם צריך מומנט וכאן לדיזל יש יתרון.

גיא
28-05-17, 23:30
אין שום יתרון לבנזין.

קח דיזל, לא תצטער לשניה.

גם יותר מומנט גם יותר חסכוני גם יותר זול גם רעש יותר. נעים (טוב .. בעיני לפחות )

לא יודע איך מגיב הבנזין מנסיון אישי כי לא ניסיתי, אבל ראיתי אחרים שנסעו .. למנוע חסר אויר בסל'ד נמוך. נכבה ...

בדיזל אתה יכול ממהירות של 10 קמ'ש להאיץ ל 100 בשלישי .. בלי לגעת במצמד או בידית הילוכים .. זאת גמישות ! אתה יכול לעשות את זה גם ברביעי או חמישי.. בערך מ 30 .. זאת גמישות !

תפור עליך דיזל בכוננות חמור באמצע הכביש.

אנשים כמו גיא לא נוסעים ברכב בנזין ... :)

Sent from my Pixel using Tapatalk

Mushu
29-05-17, 00:38
אני לא רואה כאן כל התלבטות - ברור שהדיזל.
קודם כל, עניין ה 30,000 ק"מ רלוונטי כמו השאלה האם האוטו עולה את הקסטל. שניהם שייכים לעבר ולימים שאגרת רישוי של רכב דיזל הייתה כפולה מזו של בנזין. זה לא המצב היום.
דגם הדיזל לא רועש באופן מיוחד. כן, יש לו את הגרגור האופייני אבל לא, זה בכלל לא משהו חריג או משהו שלא ניתן לחיות איתו ולהתרגל אליו. חלוקת הכוח בדאסטר טובה עם הילוך ראשון קצר מאוד (ולטעמי קצר מדי, בהחלט ניתן לזנק בשני עם רכב לא עמוס) והגיר משושה-ההילוכים יבטיח שתמיד תמצא את ההילוך הנכון.

מה שלדעתי אמור להיות השיקול המכריע מבחינתך הוא הצורך בגרירת עגלה, שם למומנט של מנוע הדיזל יש חשיבות רבה ובנוסף סעיף צריכת הדלק, שמלבד העובדה שליטר סולר זול מליטר בנזין, צריכת הדלק תהיה קטנה בעשרות אחוזים מאחותו לוגמת הבנזין.

אמ;לק - דיזל :cool:

בוזי
29-05-17, 14:14
אני שומע תלונות על פעולת המזגן בדגמי הבנזין.

ברור שדיזל.

גיא
29-05-17, 14:30
אני לא רואה כאן כל התלבטות - ברור שהדיזל.
חלוקת הכוח בדאסטר טובה עם הילוך ראשון קצר מאוד (ולטעמי קצר מדי, בהחלט ניתן לזנק בשני עם רכב לא עמוס) והגיר משושה-ההילוכים יבטיח שתמיד תמצא את ההילוך הנכון.

אמ;לק - דיזל :cool:

הלואי שהיה יותר קצר ;)

מויש
29-05-17, 20:22
אז אני מבין שבעלי הדיזל מאוד מרוצים וממליצים וזה כבר סימן טוב.
אין אף בנזין שיכול לשתף ?

דרור, אני פונה אליך בפניה נרגשת 🤔 , תוכל לתת בבקשה כמה שורות השוואה לפי רשמיך במבחנים שפרסמת?

razzamataz
31-05-17, 02:35
בעלים של בנזין מעל שנה ו 40 אלף ק"מ...מאוד מרוצה מהרכב אבל מה שכתבו החברה מעליי די קולע
אני גם התלבטתי באותה סוגייה אבל לאחר מספר מאבקים במנוע טנדר דיזל שנפח את נשמתו, החלטתי לחזור לבנזין.
אם הרעש לא מפריע לך (תתקין רמקולים טובים) או התוספת מחיר... קח את הדיזל בלי להסס ובתקווה שפקידוני האוצר לא יחליטו פתאום למסות את הדיזל על חשבון "הפסד" הכנסות

1. הבנזין לא ממש חסכוני כמו הדיזל- אני עם רגל כבדה מוציא בממוצע 1 ל +11 ורוב הנסיעות שלי הן בין עירוני כאשר ב 130 הרכב ב 3000 סל"ד (היה נחמד עם היה פחות). זה בגדול אומר שב 450 ק"מ אתה מחפש תחנת דלק ואני לא מבין מה לא הוסיפו עוד כמה ליטרים לנפח המיכל. בדיזל אפשר להוציא מהמיכל 800 ק"מ ומעלה וזה נתון מאוד משמעותי...
אחד הפלוסים - אני אישית מאוד אוהב לבצע עקיפות על כביש הערבה (שם אני מבלה את רוב זמני) ואני בטוח שהדיזל לא היה מגיע ל 150-160 באותה מהירות

2. מתחיל נסיעה בשני ככה שריאלית יש לך רק 5 הילוכים - הבנזין אכן דורש רגל פעילה על הקלאץ או הסתערות יותר זריזה על מכשולים בשטח, מהדיזל בעל המומנט הגבוה.

3. ישנה בעיית מזגן שנובעת מתכנות שונה של פעולת המדחס בין דגם הדיזל לבנזין - יש פיתרון עוקף לזה אבל הוא להסבר בפרטי

4. הבדלי עלות אגרת רישיון, ביטוח וטיפולים לרעת הדיזל אבל ממש בקטנה...אחרי תדלוק אחד או שניים זה משתווה

5. הריפודים בדיזל הרבה יותר יפים :)

לא משנה מה תבחר תתרגל לזה שכל אחד ישאל אותך איך הרכב ואתה עם חיוך תגיד "מבסוט"

מויש
06-06-17, 20:58
אז.. היום הוזמן הרכב, דיזל בגרסה הבסיסית (4x4 כמובן..) תוספות: מיגון גחון, וו גרירה, חיישני רוורס, מובילאי, מכבה אורות.
האם כדאי להזמין מהם גם הגבהה של 3.5 ס"מ ע"י החלפת קפיצים בלבד (ללא בולמים)? לא קלטתי את שם המתקין אבל לא מישהו שהיה לי מוכר.. העלות היא סביב ה3000 ש"ח כולל רישום ברשיון כמובן.

תודה רבה לכל המגיבים, זה ממש עוזר!

( ד"א, גם לכם אמרו כשבאתם להזמין שנשאר רק עוד אחד במלאי? או שאני סתם פרנואיד? 😜)

גיא
06-06-17, 21:04
אז.. היום הוזמן הרכב, דיזל בגרסה הבסיסית (4x4 כמובן..) תוספות: מיגון גחון, וו גרירה, חיישני רוורס, מובילאי, מכבה אורות.
האם כדאי להזמין מהם גם הגבהה של 3.5 ס"מ ע"י החלפת קפיצים בלבד (ללא בולמים)? לא קלטתי את שם המתקין אבל לא מישהו שהיה לי מוכר.. העלות היא סביב ה3000 ש"ח כולל רישום ברשיון כמובן.

תודה רבה לכל המגיבים, זה ממש עוזר!

( ד"א, גם לכם אמרו כשבאתם להזמין שנשאר רק עוד אחד במלאי? או שאני סתם פרנואיד? 😜)

אני קניתי יד שניה מהטרייד אין של קראסו .. היו 3 רכבי דיזל 4 על 4 במלאי ... כולם של עובדי החברה ... האוטו באמת נדיר ...

כן מוחלט להגבהה .. חד משמעית !!!

ח.. תתחדש ! מזל טוב.

מויש
06-06-17, 21:06
הגבהת עם הקפיצים שלהם או עם הסט של גטוס כולל בולמים (שעולה בערך 7k) או עם סט אחר?

גיא
06-06-17, 21:08
הגבהת עם הקפיצים שלהם או עם הסט של גטוס כולל בולמים (שעולה בערך 7k) או עם סט אחר?

3000 שח זה קפיצים כחולים של mad. וזה מחיר טוב מאד.

asafk
06-06-17, 23:30
אם כבר. אז בעלי הנסיון. מה המתכון הנכון לדאסטר טיולים רב שימושי?
דיזל 4x4 עם סט מיגונים.
הגבהה מקורית טו אחרת?
צמיגי שטח איזה?

מה עוד ?

אסף.

גיא
07-06-17, 00:38
אין הגבהה מקורית. יש שני קיטים. אחד רק קפיצים ומסתמך על הבולמים המקוריים. ואחד מחליף הכל.

הצמיג המקורי כנראה הכי שורד .. אבל חלק מאד ומפרפר מאד, מה שכנראה משמש כפיוז ..

לגבי מיגונים והגבהה .. למי שבאמת מטייל .. אין לדעתי איך להמנע מזה. אחרת הנזק יבוא יום אחד והוא יהיה כואב.

כל השאר .. יש אוהל גגון .. מתקון גלגל ספייר אחורי ועוד מריעין בישין.

כל אחד לפי כיסו ואישתו ..

avikkllk
08-06-17, 20:55
יש כאלה שהנשים שלהם מעצבנות כבר בעלות המיגונים😁

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

מויש
13-08-17, 21:53
סיכום חודש וחצי ראשונים (ושאלה חשובה) :
נסעתי עד היום 7000km, סה"כ אין הפתעות מיוחדות לכאן או לכאן, צריכת הדלק אמיתית מדודה מתדלוק לתדלוק עומדת על 1/12-14 (מחשב הרכב אופטימי יותר ומראה קבוע 6.7/100km). מתארי הנסיעה הוזכרו בתחילת השרשור אבל כל מיכל כולל נסיעה אחת לפחות של 100-200 ק"מ על כביש 6, אני נוהג רגוע למדי וצפיתי למעט יותר חיסכון.. הצריכה דומה לאוקטביה 1.4 שהייתה לי קודם.
רעשי הרוח מתחילים כבר ב90 קמ"ש, הדסטר כאמור החליף אוקטביה חדשה אז יכול להיות שאני מפונק..
ועכשיו לנושא כאוב, הכיסא ממש ממש לא נוח לי, סה"כ אני בחור צעיר בכושר סביר ואף פעם לא סבלתי כך מכאבי גב, אחרי 20 דק נסיעה אני מתחיל להרגיש אזורים בגב שלא ידעתי שהם קיימים..
מה דעתכם? לנסות פתרונות בסגנון ד"ר גב? להחליף כיסא וזהו? (זו אופרציה מסובכת?).
אשמח מאוד לקבל רעיונות לפתרון.
בשטח לבושתי ולחרפתי עוד לא ממש בדקתי אותו לעומק אבל מסיבוב קצר בשבילי האש של יער יתיר התרשמתי מאוד..

גיא
13-08-17, 22:01
אולי אתה לא יושב נכון ?
אני לא בחור צעיר והגב לא משהו בכלל ...

ואני עושה מעל 200 קמ כל יום ללא כאבי גב.

Sent from my iPhone using Tapatalk

מויש
13-08-17, 22:17
אני מודע לזה שזו בעיה אישית, יצא לי לדבר עם הרבה אנשים מבוגרים בואכה קשישים שנוהגים על הדסטר בלי שום בעיה, אבל במשך 7000 ק"מ אני מנסה לכוון לכל מצב אפשרי ולא מוצא מנוח, אולי זה עניין של גובה? (1.8 מ').
לא מאמין שפתאום אמצא בכיסא הנוכחי תנוחת ישיבה שנוחה לי

גיא
13-08-17, 22:18
תנסה להתיעץ עם דרור ברלי. הוא גבוה נורא.

ishc
13-08-17, 22:32
כיסא זה עניין נורא אישי.
הייתי מנסה להתחיל אולי ממוצר של דר גב או משהו בסגנון אם זה לא יקר ומצדיק את הריזיקה.
למה להחליף כיסא זו בעיה?

מויש
14-08-17, 07:19
לא אמרתי שלהחליף כיסא זו בעיה, שאלתי אם זו בעיה.. מי עושה את זה? כל מוסך סביר?

דרור ברלי
14-08-17, 12:33
אני לא גבוה נורא.
רק 1.90.

מבחינתי תנוחת נהיגה זה משהו קריטי שמכוניות יכולות ליפול בגללו. זה גם למה ''החיבה הידועה'' שלי למכוניות יפניות ובמיוחד לטויוטות ולרוב הטנדרים היפניים - כשהמהנדסים שתכננו את האוטו הם בגובה 1.60 עם רגליים קצרצרות כמו של כלב תחש, לא יעזור בית דין - הוא לא יהיה נוח לאנשים במידות מערביות. אז יש כאלה שזה פחו תקריטי להם אבל אני הגעתי לגיל שבו אם אני לא יושב נכון ומושלם - אני מגלה מיד כל מיני כאבים חדשים.
בשורה התחתונה - מנסיוני האישי המכוניות הנכונות לאנשים גבוהים (1.80 ומעלה) מגיעות בד''כ משוודיה, גרמניה וארה''ב.
אבל זה באמת עניין אישי. כדי להרגיש טוב בדיפנדר למשל - אתם צריכים גוף גמיש ולולייני ואולי אפילו לא סימטרי. לעומת זאת אם אתם בעלי מבנה גוף שמזכיר אוראנג-אוטאן - כלומר ידיים ארוכות ורגליים קצרצרות ועקומות, מיד תרגישו בבית ברוב הטויוטות ואולי גם בדסטר.

עזבו את הייצור ברומניה - הדסטר הוא רנו והוא אוטו צרפתי. מכוניות צרפתיות בכלל ורנו בפרט, כידוע לכולנו, רחוקות משלמות בהרבה מאוד פרמטרים - והדסטר סובל מתנוחת נהיגה שאפיינה רנו ישנות של הניינטיז ותחילת ה-2000 - הבעיה נעוצה בעיקר בגלגל ההגה האופקי מדי שממש מאלץ את הנהג למתוח ידיים ותופס לו את הגב (אני מהמר בוודאות שמי שאחראי לתאי הנוסעים של רנו בשנים האלה היה אותו אוראנג-אוטאן שהזכרתי קודם). גם מנגנון כוונון הגובה של מושב הנהג היה יכול להיות מצחיק - אם הוא לא היה כל כך עצוב.

אין לזה פתרונות של ממש למעט לנסות החלפת מושב נהג - משהו אורטופדי גרמני שמעניק נוחות ותמיכה ברמה אחרת לחלוטין.
אני מאוד אוהב את המושבים של ''שילמן'' הגרמנית. אחרים יעדיפו את המושבים של רקארו, גם כן גרמניים ויקרים. צריך לגשת לאספיר ולנסות - יש להם תצוגה של כל דגמי המושבים ואפשר לשבת בהם ולהתרשם. זו הוצאה לא קטנה אבל מומלצת כי אתה משקיע כאן בבריאות הגב שלך. לאספיר יש תושבות מוכנות לכמעט כל דגם רכב שתעלה בדעתך כך שהמושב עובר איתך לרכב הבא שלך וגם לזה שאחריו.

אזהרה - אל תתפתה לרכוש בסיס מושב הידראולי או פניאומטי.
קודם כל כי לא צריך - לדסטר מתלים מעולים ונוחות הנסיעה שלו היא הטובה ביותר מבין כל המכוניות שעולות פחות מחצי מיליון שקל.
שנית - זה פריט שמיועד למשאיות ועבור רכב פרטי או ג'יפ זה קישקוש מארץ הקישקושים - מעלה את המושב לגובה בלתי הגיוני בעליל ותוקע לך את הראש בתיקרה, מתנדנד כמו משוגע בדרכים משובשות ובאופן כללי מיותר. חבל על הכסף.

טיפ חשוב - אל תשבו גבוה מדי. אל תשבו רחוק מדי מההגה. זה רע.

talw
14-08-17, 15:51
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170814/85fb92ea103db5e6b4ad3610d7d36319.jpg

זה קוראים לו קוף עצלן , מי שנראה כמוהו יתאים לדאסטר אוטומט .
וברצינות , אני סובל מפריצות דיסק חמורות בגב תחתון , ברשותי דאסטר דיזל עם קפיצי איירון מן, קשים יותר מהמקור ואני ממש לא סובל בנהיגה ממושכת, גם בשטח. מה שכן וקשור לדברי דרור, כנראה ההגה רחוק לך וזה מקרין לך מאזור הגב העליון.

מויש
14-08-17, 16:24
תודה רבה על העזרה באבחון, כנראה שבאמת הבעיה במרחק מההגה, עד עכשיו תנוחת הנהיגה שלי היתה הגה עד הסוף בחוץ (לכיוון הנהג) וכיסא עד הסוף אחורה. מכיוון שבדסטר א"א לשנות את מרחק ההגה (רק גובה) זה כנראה מפעיל עומס על אזורים חדשים.
אני מודה שחשבתי לפני הקניה שהגוף כבר יתרגל אבל כנראה שגם אני מתחיל לחרוק..
השאלה אם רכישה של כיסא טוב ככל שיהיה תוכל לפתור את הבעיה שמקורה הוא המרחק מההגה?
הדבר היחיד שבוודאות דפוק אצלי בגוף זה כמה רסיסים שתקועים בברך (תמיד חשבתי שזה רק יעזור הגולות מייסבים האלה 😅) מה שאומר שמעבר לגובה אני מעדיף תמיד ברכיים כמה שיותר ישרות.
יש בכלל אופציה לקרב הגה? או שזו השתוללות מיותרת וכיסא איכותי יפתור את הבעיה?

דרור ברלי
14-08-17, 22:14
זה למה נהיגת מבחן של חצי שעה - שעה לפחות, כל כך חשובה לפני שחותמים על הזמנה לאוטו חדש.
גם אם האוטו פצצה וכל כתבי הרכב גמרו עליו את ההלל.
אם זה לא נוח לבנאדם ספציפי אז לא יעזור כלום.

תנוחת נהיגה לא טובה יכולה להרוס את כל החוויה מהאוטו. כל אוטו.
מושב אורטופדי יעזור על בטוח כי הוא בדרך כלל כל כך הרבה יותר טוב מהמקורי.
אבל בהחלט יש מצב שלא יפתור את הבעיה לחלוטין.

במכוניות ישנות ללא כריות אויר היה אפשר להחליף גלגל הגה למשהו בסגנון Deep-dish אמריקאי עם ''עומק''. בישראל זה כמובן לא חוקי אבל היינו מסתדרים. מקסימום מחזירים את ההגה המקורי לפני טסטים.
היום כשיש כריות אוויר + בקרת שיוט וחצי מהמתגים ברכב בתוך גלגל ההגה וכו' - כבר אין מה לדבר.

Asaf-a
14-08-17, 22:30
תזכורת קטנה בסיסית שרבים נופלים בה בעת בכיוון תנוחת נהיגה ומרחק הכסא.
מתחילים במרחק הכסא מדוושת הבלם כך שניתן לבלום עם רגל ימין באופן שבבלימה חזקה הרגל מתיישרת כמעט עד הסוף, אם הרגל נותרת כפופה יחסית אזי לא מנצלים את כל יכולת הבלימה בחירום, רק לאחר כיוון זה מכוונים את שאר המידות.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
15-08-17, 01:54
נדמה לי שלא נרשם כאן: קח בחשבון את כרית האוויר בכסא, אם ישנה.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

nisimel
12-11-17, 20:41
ערב טוב
גם אני מתלבט לגבי רכישת דסטר בנזין או דיזל החיסרון העיקרי מבחינתי שרכבי הדיזל המשומשים נדירים למדי למכירה ויקרים משמעותית מרכבי הבנזין
לדוגמא דסטר דיזל 2015 עם 100 אלף קמ בבעלות חברה לשעבר מבקשים עליו עלות דומה לרכב בנזין 2017 עם 30 אלף קמ
האם באמת ההבדלים בין הדגמים מצדיקים רכישת דסטר דיזל?
עושה כ 20 אלף קמ בשנה עד היום טיילתי עם דיסקו 1 נעול ובמסגרת איחוד רשויות חושב למכור את הרכב שמשמש אותי ביום יום ולרכוש דסטר לשימוש יום יומי
תקציב לרכישה כ70 אשח .

מויש
13-11-17, 00:02
לא נהגתי על דסטר בנזין, ואת הנסועה השנתית המתוכננת שלך עשיתי כבר בארבעת החודשים שהרכב אצלי..
ממליץ לקרוא את המבחנים שדרור ערך לכל אחד מהדגמים.
נראה לי שעם צפי ל 20k ק"מ בשנה הייתי הולך על כלל האצבע בקניית רכב משומש - כמה שיותר חדש ורענן שנכנס בתקציב

aa123
14-02-18, 17:46
תזכורת קטנה בסיסית שרבים נופלים בה בעת בכיוון תנוחת נהיגה ומרחק הכסא.
מתחילים במרחק הכסא מדוושת הבלם כך שניתן לבלום עם רגל ימין באופן שבבלימה חזקה הרגל מתיישרת כמעט עד הסוף, אם הרגל נותרת כפופה יחסית אזי לא מנצלים את כל יכולת הבלימה בחירום, רק לאחר כיוון זה מכוונים את שאר המידות.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

לא נכון!!

מסוכן לבלום עם רגל מיושרת היא תתרסק ח"ו במקרה תאונה

גיא
14-02-18, 21:09
ערב טוב
גם אני מתלבט לגבי רכישת דסטר בנזין או דיזל החיסרון העיקרי מבחינתי שרכבי הדיזל המשומשים נדירים למדי למכירה ויקרים משמעותית מרכבי הבנזין
לדוגמא דסטר דיזל 2015 עם 100 אלף קמ בבעלות חברה לשעבר מבקשים עליו עלות דומה לרכב בנזין 2017 עם 30 אלף קמ
האם באמת ההבדלים בין הדגמים מצדיקים רכישת דסטר דיזל?
עושה כ 20 אלף קמ בשנה עד היום טיילתי עם דיסקו 1 נעול ובמסגרת איחוד רשויות חושב למכור את הרכב שמשמש אותי ביום יום ולרכוש דסטר לשימוש יום יומי
תקציב לרכישה כ70 אשח .

דיזל. בלי היסוס.

איל מ
14-02-18, 21:49
לא נכון!!

מסוכן לבלום עם רגל מיושרת היא תתרסק ח"ו במקרה תאונה

ובגלל זה הוא רשם כמעט מיושרת.

-->