PDA

צפייה בגרסה מלאה : שריקה מאזור הגיר\מנוע

omri_g
09-12-05, 01:49
אני יודע שקיים חומר מסויים על הבעיה בדיון הבא: http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=10161&highlight=%F9%F8%E 9%F7%E4

למרות הדיון ההוא החלטתי לפתוח דיון חדש בגלל שהדיון הישן לא מספיק מקיף ולי לפחות הוא לא נתן כמעט שום מידע.

ולבעיה...

ישנה שריקה מאזור החיבור שבין הגיר למנוע. לפי ההוראות שהיו בדיון בקידום אני יכול לומר שהשריקה היא לא מהטרנספר מכיוון שהיא קיימת גם שהוא בניוטרל (ובכל ההילוכים בגיר).

ניתן לשמוע את השריקה גם מתוך בית המנוע כאשר מכסה המנוע פתוח.

שעיה כליף
09-12-05, 07:19
האם במהלך הלחיצה על הקלאצ' השריקה מגמגמת ?

nir.samo
09-12-05, 11:32
רוב הסיכויים שזה כן מהטרנספר (מסטטיסטיקה פה באתר), אם אתה בכ"ז רוצה להיות בטוח תן למישהו שמבין לשמוע את זה בנסיעה (גם אני הייתי בטוח שזה מהגיר וזה היה טרנספר).
יש עוד שרשורים חפש טוב.

מורי
09-12-05, 21:55
אם הרעש נפסק כאשר לוחצים על הקלאץ' (כשהאוטו בניוטרל בעמידה),רוב הסיכויים שמדובר במיסב של ההילוך ישיר בגיר.

סוזי המשתוללת
09-12-05, 22:57
יכולות להיות מספר סיבות
1) מייסב אלטרנטור
2) רצועה
3) מייסב מותחן מזגן במידה ויש
4) מייסב מדחס במידה ויש
5) מייסב מוביל (pilot bearing )
6) מייסב גל כניסה של הגיר
7) מותחן טיימינג
זו רק רשימה חלקית

אלון_ק
09-12-05, 22:59
רוב הסיכויים שזה כן מהטרנספר (מסטטיסטיקה פה באתר)
הרעש נובע ממיסבי הסיכות על הציר, וזה האחרון לא מסתובב כשהטרנספר בניוטראל (אלא אם האוטו בתנועה). מה יותר מכך, אני יודע שאין לו שום רעש מהטרנספר, הן מנסיון אישי הן מהגיון פשוט - יש לו קיט 4.16, החליפו לו את כל המיסבים לפני לא יותר משנה-שתיים.

עמרי, תן עוד קצת מידע כנתבקש - מה התגובה של הרעש ללחיצה על הקלאץ'?

omri_g
13-12-05, 23:41
פרטים נוספים על הבעיה שכעת נבחנה קצת יותר לעומק.

השריקה קוראת רק כשהאוטו חם (לא חייב בטמפרטורת עבודה אבל עדיין יחסית חם)

כאשר לוחצים על הקלאץ' השריקה נעלמת.

כאשר הטרנספר בניוטרל עדיין יש שריקה.

השריקה באה מאזור החיבור בין הגיר למנוע.

מורי
14-12-05, 09:27
הבעיה היא במיסבים בגיר.תופעה מוכרת וידועה.נסה אולי להחליף שמן גיר לשמן איכותי יותר,למרות שהסיכוי שזה יעזור לא גבוה. בכל מקרה בדרך כלל לא מטפלים בזה כל כך מהר,מאחר ומדובר בפתיחת הגיר.
מורי

חנן-ג'יפולוג
14-12-05, 09:37
על פניו, זה באמת נשמע כמו רעש מציר הכניסה של הגיר, או מהקונטרה גיר.בהחלט יתכן שזה רעש שתוכל לחיות איתו עוד זמן ממושך, אבל למה לך? זה יבעס אותך בכל נסיעה, ויגרום לך לפחד מתי העסק יקרוס ויקח איתו עוד מכלולים. תוריד גיר, תחליף מיסבים, תחזיר גיר. שבת של עבודה, ואח"כ תשאל את עצמך למה לא עשית את זה קודם.

אלון_ק
14-12-05, 09:43
שים לב שכשהאוטו עומד במקום (מצב הטרנספר לא חשוב) והקלאץ' לחוץ, אין רעש. כשאתה משחרר אותו (בניוטראל, כמובן) יש רעש משמעותי. בלי גז, על טורים סרק.

אם אתה כן צריך להוריד גיר ולהחליף את המיסבים, השד לא נורא כל כך, לך על זה. כל מיסב כזה עולה בין 30 ל60 ש"ח, תלוי איפה אתה קונה אותו ואיזה מיסב זה. אם אין לך בעיות עם שום סינכרו אז נשאר לך רק להחליף מחז"שים (אם אתה כבר שם), סה"כ נזק כולל של כ200 ש"ח ויש לך גיר כמו חדש.
שים לב שאם אתה הולך וקונה מיסבים מראש יש יותר מסוג אחד (סושי יפרט לך, הוא נתקל בזה). לכן אם אתה קונה מראש יש לך רק את האפשרות של מכשירי תנועה ושם מיסב עולה יותר קרוב ל90 עד150 ש"ח ליחידה, מזה כבר לא תצא בזול. תרויד אותו לרצפה, תפתח, תראה מה לא בסדר, תיקח את המיסבים איתך לחנות מיסבים טובה, תקנה מה שצריך.

שים לב שדווקא שני המיסבים על הציר הראשי, אלו שכנראה עושים לך את הרעש, לא נמצאים בכל חנות ממוצעת. מה שכן יש בכל חנות מיסבים ממוצעת זה דגם מאוד דומה, אטום משני הצדדים (אחד המיסבים האלו אטום בצד אחד בלבד). אני לא רואה שום סיבה למה לא להוריד אטם בצד אחד ואז להכניס את המיסב. האטם בנוי בדיוק אותו דבר, אוטם בדיוק כמו המיסב המקורי וזה סה"כ אותן מידות של מיסב ושל אטם, רק שאצלנו זה מגיע עם 1/2 אטם.

-->